OXO Strijdkrachten zijn zo zorgvuldig mogelijk met 31.000 hectare oefenterreinen Met een enkel woord Italiaanse moeder kreeg na 61 jaar haar gestorven kind terug Kent U het verschil tussen bier en champagne Agenda sS Is WOENSDAG 28 DECEMBER Nog slechts weinig nieuwe grond nodig De grondverwerving voor het opbouw- plan van onze strijdkrachten, zoals dit nu van kracht is, nadert snel haar ein de. Dit heeft de staatssecretaris van oorlog, mr P. D. Kranenburg, vandaag verklaard in een rede die hij in de schouwburg ..Odeon" te Zwolle heeft ge houden voor leden van de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie die daar thans in congres bijeen zijn. Wat wij nu nog nodig hebben, zo zeide de staats secretaris, is enige magazijnruimte en ook daarmee schieten wij goed op. Wat gebeurt er met de 31.000 ha oe fenterrein die nu in ons land intensief in gebruik zijn? Daar moeten wij oefe nen met voertuigen op rupsbanden, daar wordt grote schade aan de heidebeplan- ting aangericht en daar treden al ver stuivingen op. Wij studeren met ver scheidene overheids- en particuliere in stellingen op middelen tot beperking van die schade. Maar wij zijn er nog lang niet. We proberen het wisselend gebruik van de grond, en middelen tot verstevi ging van het dek, maar het helpt alle maal niet veel. Het kan er van komen, dat we de hei moeten redden door er tankwegen doorheen te leggen. Voor de rest van de oefenterreinen is de heide bij ons wel in goede handen, aldus de staatssecretaris.: We hebben er zelf belang bij dat deze niet wordt be bost en zonder de reservering zou er al menige hectare voor bosbouw en land bouw in aanmerking zijn gekomen. Eén ding zal het Nederlandse volk moeten aanvaarden, zo zeide mr Kra nenburg aan het slot. van zyn rede. Bui ten de weekeinden loopt men op de oe fenterreinen de kans militaire landgeno ten in actie te zien. Wy hebben geen le ger meer, dat op de binnenplaats van de kazernes tot bruikbaar soldaat kan wor den gedrild. Apartheid van onze strijdkrachten is niet mogelijk en is tegenover onze mili taire landgenoten een verwerpelijke hou ding. De staatssecretaris herhaalde de woor den die hij in de Eerste Kamer heeft gesproken toen daar de vraagstukken van de oefenterreinen werden behan deld: „Ik stel er een eer in, dat het Mi nisterie van oorlog geen soort stoom wals is die eigen wetten volgt. Het moet ook bij ons een soort verantwoord over heidsbeleid zijn waarover wij graag in de Staten-Generaal en elders van ge dachten wisselen. Ik hoop, dat deze ge- dachtenwisselingen er toe bijdragen dat wij in den lande niet worden bekeken als een vijandige, ongevoelige machine, genaamd „oorlog", maar dat men met ons omgaat als met vlijtige en vriende lijke landgenoten die meewerken aan ons gemeenschappelijk welbevinden". Visserij-incident in de Zuid-Koreaanse wateren Rood-China heeft by Zuid-Korea krachtig geprotesteerd tegen de beschie ting van een Chinese vissersboot door een vaartuig van de Zuid-Koreaanse Marine en de ontvoering van een Chine se visser tydens de Kerstdagen. Radio- Peking sprak van „een ernstige provoca tieve daad". Volgens Zuid-Korea is deze „oorlogs daad" op Kerstochtend juist door de Rode Chinezen uitgelokt. Zes Chinese schepen hadden namelyk voor de West kust van Korea op een Koreaanse pa trouilleboot geschoten, die een Chinese vissersboot had aangehouden. Tenmin ste zestien Chinese vissersboten visten binnen honderd km afstand van de Ko reaanse kust. President Syngman Rhee is van me ning. dat alles binnen deze afstand be hoort tot de Koreaanse territoriale wa teren. De bewapende Chinese schepen kwamen daarop de vissersboten te hulp. Vier Koreanen werden door de Chinezen meegevoerd. Blijkbaar ls de regering in Peking be reid deze vier mannen uit te leveren in ruil voor de door de Zuid-Koreanen ont voerde Chinese visser. BINNENLAND BIJ twee pluim veebedrijven ln Putten ls pseudo-vogelpest ontdekt. De eigenaars hebben een proces verbaal gekregen, omdat zij van deze besmettelijke ziekte bij de bevoegde Instanties geen aangifte hadden gedaan. Twee personen uit het woonwagen kamp „Krachtlghulzen" te Putten, te weten vader en zoon. zijn naar een zieken huis overgebracht, omdat zij aan para- thyphus bleken te lijden. De Jazz-planlste Pla Beek zal 7 Jan. met de Noordam naar Amerika vertrekken, waar zll contracten heeft In Detroit. Cleve land-Ohio, Toronto-Canada en Quebec- Canada. BUITENLAND Bij Darwen (Lancashire) zyn vier rytulgen van een personentrein ontspoord. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. De trein bevond zich op een hellend baanvlak. De locomotief was niet in staat om de trein tegen de helling op te trekken, waardoor de trein terug begon te rollen. De rytulgen ontspoorden by een paar wissels. Een delegatie, welke onder leiding staat van de directeur-generaal van de spoorwegen ln Pakistan, is uit Karachi vertrokken om een bezoek te brengen aan Nederland, België. West-Dultsland en het Verenigd Koninkrijk. Zy zal ter plaatse de mogelijkheid onderzoeken van het bestel len van 200 personenwagens by de firma's, die offertes hebben gedaan. Mevrouw Goloebtsowa, de echtgenote van de Sovjet-Russische oud-premier Malenkof, heeft met goed gevolg baar graad van doctor ln de technische weten schappen aan de Academie voor weten schappen behaald. Haar proefschrift han delt over electrlsche kabels. Engeland zal zyn derde serie atoom- proeven op de eilanden van Monte Bello (Noord-West-Australlë) „over enkele maan den" doen. zo heeft de minister voor be voorrading te Canberra medegedeeld. Vol gens een te Londen uitgegeven verklaring zullen de proeven ln April worden ge houden. De „New York Central Railway" gaat op vijf Januari een nieuwe trein ln dienst stellen, bestaande uit tien aluminium- wagons die door een Diesel-locomotief van 1200 PK met een snelheid van 160 km kunnen werden voortgetrokken. Deze trein. „Aero-treln" genaamd, weegt een derde van wat een gewone trein weegt. De Franse militairen, die ln 1951 ln Noord-Vletnam gevangen waren genomen tjjdens de Indo-Chinese oorlog, zijn Woens dag aan de grens van Hongkong door de autoriteiten van Communistisch China vrijgelaten. Zij verklaarden by afzonder lijke Chinese aanvallen gevangen genomen te zijn. Zij hadden vier laar ln een ge vangenis ln Koenming doorgebracht en waren in het algemeen correct behandeld. De eerste ministers van Malakka en Singapore. Tengkoe Abdoel Rahman en Davld Marshall, zouden heden-. Woens dagochtend ln Baling. een grensdorpje. hun ..vredesbesprekingen" met Tsjln Peng, de leider van de ondergrondse Communis tische partij, beginnen Hiermee wil men een einde maken aan de verbitterde oer- woudoorlog, die reeds acht jaar woedt. Een 30-Jarlge dansbandleider, Vladlmlro Santé Vinnli, heeft ln Florence ruim 49 uur achtereen plano gespeeld. HIJ begon op Kerstochtend. Het vorige record was 48 u. Het stond op naam van een Amerikaan. (Ingez. Med.-Adv.) Bevrijd U van die snerpende pijn! Doof dat zuurbranden op de maag. Met Rennies Overtollig maagzuur veroorzaakt die snerpende zuurbrand. De een wordt er onpasselijk van, de ander heeft het gevoel van maag tot keel in brand te staan. Rennies helpen altijd ieder een. In geval van „nood" laat U één of twee Rennies op de tong smelten. Direct is ieder spoor van brand of pijn verdwenen. Zo bent U met Rennies afdoende tegen zuurbrand beveiligd. Washington goot olie op de golven (Van onze correspondent in Washington) Het plan van de Amerikaanse rege ring om het Congres te verzoeken vijf milliard dollar toe te kennen voor hulp aan het buitenland. heeft nogal wat deining veroorzaakt in Washington. Zoals te verwachten, gaven terstond enige Congres-leden onder wie de invloedrijke Senator Mansfield blijk van ontstemming. Het Congres was des te onaangenamer verrast, omdat het aanvankelijk de indruk had gekre gen, dat de hulp aan het buitenland voor het komende begrotingsjaar niet verhoogd zou worden. De Amerikaanse regering heeft on middellijk olie op de golven gegoten. Zij heeft verklaard, dat zij weliswaar het Congres om een belangrijk groter toewijzing zou verzoeken, doch dat al dit geld niet in het nieuwe begrotings jaar zou worden uitgegeven. Om mili tair materieel te bestellen, moet de re gering over fondsen beschikken. Maar vliegtuigen, tanks enz. worden eerst bij aflevering betaald. Vandaar dat al het geld, waar men thans om vraagt, waar lijk niet voor Juli 1957 zal worden be steed. (Dit is het einde van het ko mende begrotingsjaar). Ieder Jaar worden de gelden, die zyn toegewezen, doch niet uitgegeven, over geheveld naar de pot voor hulp aan het buitenland, waar de regering het volgend jaar uit putten kan. Die over gehevelde gelden zijn sedert 1954 ge daald van 10 tot 7 milliard dollar. De regering zegt thans de uitgaven voor 1956'1957 slechts met enkele hon derden millioenen te willen verhogen. Het grote bedrag, waarom zij thans ver- 1 zoekt, zou dan moeten dienen om de geslonken som, die jaarlijks overgehe veld wordt, weer groter te maken. Is dit laatste waarlijk zo urgent, dat men juist in een verkiezingsjaar het Congres daarmee lastig valt? Of ls de waarheid dat de regering gezien het weer toenemen van de spanning in de wereld de 'reserves voor hulp aan het buitenland wil vergroten? Die re serves behoeven niet te drukken op het budget, van het verkiezingsjaar, maar in dat jaar kan men dan tenminste be stellingen doen. die gehonoreerd worden na de verkiezingen. Frankrijk en de alcohol Volgens het Franse „Comité ter ver dediging tegen de aioohol" is de hoeveel heid zuivere alcohol, die per hoofd in Frankryk wordt gedronken, per jaar 21 liter. Voor de andere landen gelden de volgende cijfers: Italië 9,2, Zwitserland 9, België 6,3, Verenigde Staten 6,2, En geland 6.9. West-Duïtsland 4.2, Zweden 3,5 en Denemarken 2.7. Het. misbruik van alcohol kost de staat jaariyks een bedrag waarvoor woningen voor 430.000 personen gebouwd zouden kunnen wor den, aldus genoemde organisatie, die zegt 8.000 tot 10.000 leden te hebben. Het comité heeft aanplakbiljetten ver spreid. waarop een beroep gedaan wordt aan de kiezers afgevaardigden te kiezen, die bereid zijn tegen het misbruik van alcohol te strijden. Het comité beschul digt het huidige parlement van lafheid, daar onvoldoende opgetreden wordt te gen alcoholisme, dat onder meer schuld is aan veertig procent van de verkeers ongelukken. België's oudste inwoonster (107 jaar) overleden (Van onze correspondent in Brussel) Gistermiddag te 19 uur ls In het kleine plaatsje Waregem, ln West- Vlaanderen, tussen Gent en Kortrijk, Catharina Emerencia Baert overleden. Emeranske, zoals zij in de volksmond genoemd werd, zou in Mei 1956 108 jaar worden. Zij was de oudste vrouw van België en waarschijnlijk van West- Europa. Scherpzinnig en spraakzaam, bleef zij tot haar laatste levensuur. De laatste jaren ontving zij, bij het voortschrijden van haar hoge leeftijd, meermalen bezoek van adjudanten van Koning Boudewyn, die haar geschenken kwamen aanbieden. Het plaatsje Ware gem zal de 107-jarige een vorstelijke be grafenis bezorgen. Soedan steekt 1 Januari de (nieuwe) vlag uit De nieuwe Soedanese vlag blauw, wit en groen zal Zondag 1 Januari op alle openbare gebouwen ln Soedan wor den gehesen, na de proclamatie van de voorlopige grondwet door het parlement en de eedsaflegging door de vyf leden van de souvereiniteitecommisEie. Deze personen werden Maandag gekozen om tezamen voorlopig de functie van staats hoofd te vervullen. Zodra deze leden zijn geïnstalleerd, zal de onafhankelykheid van het land een feit zijn. Het kabinet van Ismail el Azhari biedt dan zijn ontslag aan om plaats te maken voor een nieuwe coali tie-regering, die verkiezingen moet or ganiseren en een definitieve grondwet opstellen. De onafhankelijkheid van het land zal onmiddellijk worden erkend door Engeland en Egypte, die sinds 1899 Soedan gezamenlijk hebben bestuurd. Zij zuilen zich in Khartoem laten vertegen woordigen door ambassadeurs. Ter ge legenheid van de onafhankelykheids- verklaring zal er een amnestie worden afgekondigd. Amerika ruimt overschotten DIVERSE LANDEN PROTESTEREN De Amerikaanse regering heeft ver tegenwoordigers van Nieuw-Zeeland, Denemarken, Canada, Australië, Zwe den en Nederland verwittigd van nieuwe stappen, die zullen worden gedaan in het kader van het pro gramma voor de ruiming van de Ame rikaanse agrarische overschotten, n.l. van boter en kaas. Vermoedelijk zul len de verkopen geschieden op basis van concurrerende biedingen. Sedert Januari hebben de V.S. reeus ongeveer 10 millioen pounds boter uit de overschotten op deze basis gekocht. Nieuw-Zeeland heeft tegen deze verko pen geprotesteerd, zeggende, dat de verkopen geschieden tegen prijzen, die aanzienlijk beneden het kostenpeil lig- gn. Volgens Nieuw-Zeeland is dit dumping en verliest Nieuw-Zeeland hierdoor traditionele markten. Het boteroverschot van de V.S. is in een jaar tijds geslonken van 280 mil lioen pounds tot 110 millioen pounds; dit is voornamelijk door schenkingen aan het buitenland bereikt. Het kaas- overschot was enige weken geleden 280 millioen pounds groot, vergeleken met een jaar geleden 343 millioen pounds. Ook deze daling is grotendeels door schenkingen aan het buitenland bereikt. Behalve Nieuw-Zeeland hebben dé laatste weken ook Canada en Uruguay bij de Amerikaanse regering geprotes teerd tegen wat zij noemen dumping op de internationale markten van tarwe en zuivelproducten door de V.S. Kernphysisch laboratorium van de Kema De N.V. tot Keuring van Electrotech- nlsche Materialen (Kema) heeft bij het gemeentebestuur van Arnhem een ver zoek ingediend om vergunning tot het bouwen van een kern-physisch laborato rium op een terrein gelegen in de vork van de spoorlijn Arnhem—Ede en Arn hemNijmegen. Van de zijde van de Kema vernemen wy hieromtrent, dat het plan tot de bouw is bespoedigd door de Stichting Nederlands Reactor-Centrum. Aan het hoofd van het nieuwe labo ratorium zal staan de psysicus dr J. J. Went, die ook de leiding heeft van het natuurkundig-scheikundig laboratorium der Kema. Hij is de ontwerper van de reactor, waarop Nederland patent heeft en die bij de Kema ln aanbouw is. Twee verkeersslachtoffers Gisteravond is op de Bornestraat te Almelo de assuradeur G. D. Arendsen uit Almelo om het leven gekomen toen de door hem bestuurde personenauto plotseling voor een truck met oplegger moest stoppen en door een bus van de Twentse Electrische Tramwegen werd aangereden. Door de schok schoot de personenauto circa vijftig meter ver naar de overzijde van de straat tegen 'n verkeerspaal aan. De heer Arendsen overleed ten gevolge van een schedel basis fractuur. In het ziekenhuis te Doetinchem is overleden een 9-jarige jongen uit Drempt. die Zondagmiddag per rijwiel de Rijksweg te Hoog Keppel overstak en door een hem tegemoetkomende auto werd gegrepen en zwaar gewond. „Welhaast hysterisch betoog" geen belediging JOURNALIST WERD VRIJGESPROKEN Het Gerechtshof te Amsterdam heeft het vonnis van de Utrechtse politierech ter (f. 50 boete wegens belediging) tegen een 42-jarige journalist uit Driebergen vernietigd- en - vanochtend arrest wy- zende - deze journalist in hoger beroep vrygesproken van de hem ten laste ge legde belediging aan het adres van mr dr W. Hugenholtz te Leiden. „Ik acht de inhoud van het artikel van dr H. een welhaast hysterisch be toog" had verdachte geschreven in het vakblad „Vee- en Vleeshandel", waar van hij hoofdredacteur is. Dit betoog van dr H. was eerder afgedrukt in een orgaan van de Dierenbescherming en het was gericht tegen de wijze waarop in Nederland wel zgn kistkalveren wor den behandeld ter verkrijging van blank vlees voor menselijke consumptie. Dr H. achtte zich beledigd door de repliek van verdachte in het vakblad „Vee- en Vleeshandel" en diende een aanklacht in. In eerste aanleg was de Utrechtse politierechter het met dr H. eens. Hy legde verdachte wegens belediging f. 50 boete op. In hoger beroep achtte de Pro cureur-Generaal bij het Hof veertien da gen geleden de belediging „uiterst licht" en de boete van f. 50 te hoog, weshalve hy slechts f. 5 boete eiste. Het Hof achtte echter een boete in het geheel niet op haar plaats, aange zien het meende, dat van een belediging niet gesproken kan worden. Daarom sprak het de journalist uit Driebergen vrij. (Ingez. Med.-Adv.) Giuseppe, als baby,, begravenontdekte op latere leeftijd zijn tvare afkomst Een bijna ongeloofwaardig „Kerstverhaal" op Sicilië Kerstmis heeft in Messina (Sicilië) de hereniging gebracht van een 96-jarige vrouw met haar 61-jarige zoon, die zij al die 61 jaren dood waande! Het begon in 1894, toen de destijds enkele maanden oude Giuseppe Caldo naar men meende gestorven was en be graven zou worden. De begrafenis zou geschieden op een kerkhof in een bui tenwijk van Messina. Toen het „dode" kind tijdens de begrafenis echter teke nen van leven toonde, zetten de bijge lovige doodgravers het op een lopen. Doch juist op dat ogenblik kwam een vrouw voorbij, die het kind opnam en het meenam naar een dorpje in de buurt. De heldhaftige doodgravers waag den het niet. te vertollen dat zij de vlucht genomen hadden en begroeven een ledige kist. De kleine Giuseppe werd door de ont voerster overgedaan aan een kinderloos echtpaar. Toen de jongen opgroeide, vertelde men hem. dat zijn ouders bij een aardbeving om het leven waren ge komen. Vele jaren later bekende de dievegge haar daad op haar sterfbed. Caldo groeide op. was tijdens de eerste wereldoorlog soldaat in het Italiaanse leger, exploiteerde een hotel in Libye, verhuisde na de tweede wereldoorlog naar Milaan en besloot tenslotte, een café te openen. Het was toen 1948. Alvorens hij zijn café kon beginnen moest hij de nodige papieren overleggen. Hij vroeg een geboortebewijs aan op zijn eigen naam en kreeg ten antwoord dat Giuseppe Caldo volgens de kerkboeken als baby gestorven was. Zeven jaar lang moest hij snuffelen, voor hij de ware toedracht had gevonden, toen ontdekte hij niet alleen, dat hij. hoewel een ge stolen kind. toch onder zijn werkelijke naam had geleefd, doch bovendien dat zijn moeder nog in leven was! A. C. Streefland overleden In Amsterdam, waar hij werd ver pleegd. is Tweede Kerstdag op 52-jarige leeftijd overleden de heer A. C. Streef land. voorzitter van de Bond van Kaas producenten. Voorts vertegenwoordigde hij de zelf- kazende veehouders in het Bedrijfschap voor Zuivel, het Nederlands Instituut voor Zuivelonderzoek (Nizo), het Zuivel Kwaliteitsbureau (Z.K.B.). het Natio naal Comité van de Internationale Zui velbond. het Nederlands Zuivelbureau en verscheidene andere instellingen op zuivelgebied. Ook was de heer Streef land bestuurslid van de melkcontrole- dienst te Gouda en maakte hij deel uit van de raad van toezicht van „De Pro ducent" te Gouda. De teraardebestelling is bepaald op Vrijdag om 11.45 uur in Lekkerkerk. SLACHTOFFER GEKAPSEISDE ZANDZUIGER GEVONDEN Dinsdag is in het Kattegat by het Keteldiep te Kampen het lyk aangetrof fen van een man. De politie heeft in de loop van de dag het stoffelijk overschot geïdentificeerd. Het bleek de Zwollenaar R. de Vries te zyn, die in November by het kapseizen van de zandzuiger „Stad Zwolle" om het leven is gekomen. Mlstlnguett. de legendarische revue- artiste. die ondanks haar 82 jaren nog sceeds prat gaat op haar populariteit ln Frankryk en op haar mooie benen, die zij in haar glansjaren verzekerde voor drie millioen dollar, knapt weer op. Een dag voor Kerstmis kreeg zy een aanval van hartzwakte maar haar zoon. die geneesheer ls. haar broer en haar schoonzuster hebben haar tydens de Kerstdagen goed verzorgd. De belangstelling voor de gezondheids toestand van „La Miss" was gisteren onder de Parljzenaars zeer groot, zij verdrongen zich voor de mededelingenborden van de dagbladen om het laatste nieuws over haar te vernemen. Mlstlnguett trad voor het laatst ln 1947 op ln Londen ln een revue. Zij oogstte toen een daverend succes. Maandag ls een hangbrug over de rivier de Gryalva in de Zuidelijke Mexi caanse staat Chiapas bezweken, waardoor acht personen om het leven zyn gekomen. De brug stortte ln de rivier, doordat een van de rem geraakte vrachtauto tegen een van de ondersteuningskabels reed. Uit gegevens omtrent de verkeers ongevallen ln de eerste tien dagen van dit Jaar biykt, dat er te Tokio gemiddeld per dag zeventien personen worden gedood en 207 gewond. De burgemeester van Rotterdam, mr G. E. van Walsumontving Dinsdagmorgen in het stadhuis de kapitein en bemanning van het Zweedse schip ..La Plata" dat als 20.000ste schip de haven van Rot terdam binnenliep. Burgemeester Van Walsum biedt de kapitein van de ..La Plata". Harry Holme, een Delfts blauw bord aan. De bemanning kreeg een herinne- i ingsmedaille. Dinsdag in Sydney (Australië) een vrouw verdronken. Een man wordt vermist en enige personen Hepen verwondingen op. Hagelstenen ter grootte van tennisballen daalden neer. het stortregende en on weerde. zodat het verkeer tot stilstand kwam. In de haven sloegen kleine vaar tuigen om en electrlclteltspalen en. bomen begaven het door blikseminslag. RECHTZAKEN BRAND ST. SERVAESTOREN Vrijspraak voor verdachte De Maastrichtse Rechtbank heeft bij vervroegde uitspraak de 61-jarige kunst- koperdryver uit Maastricht vrijgespro ken van de hem ten laste gelegde schuld aan de brand in de St. Servaestoren te Maastricht op 9 September. De Officier van Justitie, die twee we ken gevangenisstraf had geëist, heeft te gen de uitspraak appèl aangetekend. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Eikerzee (toez.) C. J. Ames, vie. te Rilland-Bath. Aangenomen naar Nleuwe-Tonge W. Hop te Renswoude. GEREF. KERKEN' Beroepen te Hallum en te Hazerswoude M T. Mlnnema te Monnikendam. Te Zwartewaal A. Prins, cand. te 's-Graven- zande. GEREF. KERKEN (art. 31 K.O.) Aangenomen naar Bunschoten-Spaken burg D. Nleuwenhuls te Vlaardlngen. Naar Souburg-Vllsslngen O. J. Douma, cand. te Stadskanaal, die bedankte voor Buiten post, Dokkum-Wierum. Oud-Loosdrecht en voor Tlel-Zaltbommel. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Haarlem-Noord D. H. Blesma te Hoogeveen en P. N. Rlbbers te Ulrum. Te Rotterdam-Overschle, C. den Hertog te Hulzen (N.H.) en M. Vlletstra te Eemdijk. Aangenomen naar IJmulden C. den Hertog te Hulzen (N.H.). Bedankt voor Artesia (Californië) J. C. v. RavenswaaiJ te Scheveningen. GEREI GEMEENTEN Bedankt voor Norwlch-Catharlnes (Ca nada) M. Heerschap te Lethbrldge (Can.) (voorheen te Wagenlngen). I Tito in Egypte President Tito van Joego-Slavië is Woensdag aan boord van zyn Jacht „Galeb" in Suez aangekomen voor een officieel bezoek van tien dagen aan Egypte. Bij de aankomst weerklonken 21 saluutschoten. Schepen in de haven lieten ter verwelkoming hun sirenes loeien. President Tito werd door een delegatie onder leiding van luitenant kolonel Hoessein el Sjafei, minister van Sociale Zaken begroet. Duizenden ar beiders van nabijgelegen olieraffinade- ryen en havenarbeiders waren in het havengebied ter begroeting aanwezig. In Cairo zal Tito door premier Nasser worden ontvangen. Hij heeft dezer da gen een bezoek aan Ethiopië gebracht. J. VAN DULKEN UIT VOORARREST Het gewezen onderhoofd van het De- viezeninstituut, te Djakarta, de heer J. van Duiken, is uit voorarrest ontslagen, dooh thans is hem huisarrest opgelegd. HU was in Augustus aangehouden op beschuldiging van malversaties met de viezen. Tachtig jaar getrouwd De dood heeft een einde gemaakt aan het langdurigste huwelijk in de Ver enigde Staten: op 96-jarige leeftijd over leed Maandag Benjamin Hartley in Sag le (Idaho), „door ouderdom en complicaties tengevolge van een val". Hij was gehuwd met mevr. Josie Hart ley. 96 jaar oud. Het echtpaar vierde kort geleden zijn 80-jarig huwelijks feest. Jawel, zult U glimlachend zeggen, zo op het eerste ge zicht ziet het er we' eender uit, maar de smaak Zo is het ook bij verpakte soepen Op het eerste gezicht lijken ze veel op elkaar, maar zodra U gaat proeven bemerkt U het grote verschil. Dan proeft U dat OXO soepen, wat be treft smaak en kwaliteit, toren hoog uitsteken boven elk ander product Neem zelf die proef, neem het beste en verlang uit sluitend OXO SOEPEN „Chicken"-klppensoep. Toma tensoep, Juliennesoep Cham pignonsoep. Vermicellisoep, Aspergesoep. Bruinebonensoep WOENSDAG Den Burcht: Studiebijeenkomst Ver. voor Bedrijfsvoorlichting „Rijnstreek-West", 9.30 uur voormiddag. DONDERDAG Gerecht 10: Vergadering Internat. Ver, Bellamy. VRIJDAG. Geb. Dienst voor Sociale Zaken (Steen- schuur 21): Afscheid mr dr S. Rozemond. 56 uur nam. Kantoor N.V. Nieuwenhulzen (Morsweg 60)AfscheidsreceDtie de heer C. Lau. 2.303.30 uur nam. DINSDAG. Lakenhal: Nieuwlaarsvergadering Ka mer van Koophandel. 3V4 uur nam. DAGELIJKS: Breestraat 33: Verkoop van kinderpost zegels, 10 uur voorm.4 uur nam. (Tot en met 31 December TENTOONSTELLINGEN. Ryksprentenkablnei (Kloksteeg 25)Ten toonstelling kleurenlitho's J. Bezemer en J. van Viymen. Werkdagen 25 uur nam. (Tot 19 Februari.) Rilk>museum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Chinese houtsneden". (Tot 4 Maart '56). BIOSCOPEN Casino: „Gejaagd door de wind" (14 Jr). Werkdagen 7.30 uur. Kerstdagen 2 en 7.30 u. Zaterdag-, Dinsdag-, Woensdag en Donderdagnam. te 2.30 uur „Het meisje van de voorpagina". Rex. „White Christmas" (alle leeft.). Werkdagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Kerst dagen 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdag: „Zy, die zich verkopen". Lldo. „Kouwe drukte" (alle leeftyden). Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Kerst dagen 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon. „Alle hens aan dek" (alle leef tijden). Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur Kerstdagen 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor. „Vadertje Langbeen" (alle leeft.). Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Kerst dagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Konlnkiyke Reis 10, 11.30 en 13 uur. De avond- en nachtdienst der apotheken te Leiden wordt van Maandag 8 uur tot Zaterdag 13 uur waargenomen door: Apo theek Driesum, Mare 110, Telef. 20406 en de Zulder-Apotheek. Lammenschansweg 4. Telefoon 23553. Te Oeggtgeest door de Oegstgeester Apotheek, Wilhelminapark 8. Tel. 26274. MARKTBERICHTEN BOSKOOP. 27 December. De Boskoopse veiling. Forsvthiatakken per tak 4463. ld. per bos 10 stuks: 1.703.60. Mahonla- blad per bos 3258. Leeuwenbek les ln diverse kleuren 6085. KATWIJK AAN DEN RIJN. 27 December. Groenteveiling: Waspeen A 1017. Idem B 1528. breekpeen 7.109.10. gele kool 6.406.90, groene kool 7.007.10. rode kool 6.008.10. boerenkool 916. spruiten 23 25. andijvie 2628, kroten 78. uien 11.80 12, knolselderle 1016. LISSE, 27 December. Gladiolen veiling. De verkoop van gladiolen gine vlot. Be houdens enige soorten brachten de gla diolen goede priizen op. Gladiolen: Abu Hassan 14 10.50 12 8.80 10 4.35. Acca Laurentia 7.25 3.80 2.10, Allard Pierson 7.30 6.60 3.75. Benlamin Britten 5.45 3.40 2.20 Bloemfontein 3.90 3.2.20. Gen. Eisenhower 5.35. 3.50 2.30. Joh. Strauss 3.90 3.60 3.Leeuwenhorst 5 70 3.40 2.80. Mansoer 3.60 2.80 Ma ria Gorct-tl 4.75 3.95 2.25. Marks Memory 5.60 3.50 1.90. Memorial Dav 4.05 2.50 1.65. Nieuw Europa 4.20 3.40 3.10. Palet 5.70 3.25 1.60. Paul Rubens 4.10 3.25 2.20. Picardy 3.80 3.25 2.85. Polvgoon 4.40 3.40 Pucclnd 7.15 6.15 3.40. Roraa 4.20 3 2.Rosa van Lima 5.60 4.2.60, Sans Soucl 5.70 4.85, Sneeuwprinses 1.80 1.30 0.90, Spie and Span 6.10 6.— 4.90. Spotlight 4.20 3.15. Tobroek 6.25 Uhu 3.60 2.10 Vanguard 4.50 3.80 Winston Churohill 5.80 5.65 3.40. Bilgoed: Amaryllis Hippe astrum ge mengd 22/24 2.— p. st.; 20/22 1.50 p. st.j Montbretia Krok. Mea Flora 7-op 1.95, 6/7 1.50: Montbretia Meteor 7-op 2.05; 6/7 1.40: Montbretia Fantasie 7-op 1.90: 6/7 1.30; Llllum Umbellatum Grandlflora 32.50- Lilium Henriï 24-op 29.50: Lilium Ru brum 20'22 dn. 45.Lilium Tigri- num Splendour 16/18 14.10: 14/16 9. Ranonkels geel I 1.45: Oxalls Deppei 3/4 0.05: Oxalis Luclandra 5-op 0.95. RIJNSBURG, 27 December. Bloemen veiling Flora. Tulpen: Early Clean 150 170. Hillegarde 160200, Krelage 165195, White Seal 160190. Olga 200230, Superbe 165195, Cr. Imperial 165180 per bos. Tulpen met bol: Proseplne 1415, Maarschalk Joffre 1416 per stuk. Hya cinthen met bol: Bismarck 3844, Pink Pearl 3341. l'Innocence 3338 per stuk. Narcissen: Helios 5664. Early Glory 80 85. Caladonla 7075, Crawford 100105 per bos. Anjers: Am. Sim rood 3840, Elisabeth 2528. Sim wit 3032 per stuk. Blauwe druifjes 3550 p. bosje. Crocussen 14—16 per 100. WOERDEN, 28 December. Kaasmarkt. Aanvoer 17 partijen. Pryzen: 2.242 32 per kg. Handel flauw. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) »b s3 Helsinki newel z 6 2 7 Stoer holm geh. bew. zzw 5 3 2 Oslo regen windstil 0 0.1 Kopenhagen regen z 12 4 1 Aberdeen regïnbui zw 10 12 0.5 Dublin regen wzw 14 13 4 Londen motregen zw 7 12 0.2 Amsterdam geh. bew. zw 12 11 5 Brussel motregen wzw 10 12 6 Parijs motregen wzw 8 13 1 Bordeaux motregen w 3 12 0.3 Grenoble eeh. bew. windstil 5 2 Nice licht bew. nw 5 7 0 Berlijn reeen z 4 6 1 'Yankfort geh. bew. wzw 9 10 5 München regen wzw 10 5 5 Zürich regen wzw 8 6 5 Genève geh. bew. wzw 4 5 1 Locarno half bew. windstil -1 0 Innsbruck sneeuw windstil 0 9 Rome lloht bew. no 5 5 0

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 2