Strijd tussen Roodenburg en RVC was sensationeel 3—3 Roodenburg eerst met 0—2, later met 1—3 achter Altior won van St Bernardns en hernam de leiding Tsjechen waren te sterk voor Nederlandse schaakploeg Kees de Ruyter weer kampioen hoofdklasse libre Alphen scoorde drie maal en won met 2 -1 van Laakkwartier MAANDAG 19 DECEMBER Van Polanen miste de laatste kans (Van een onzer verslaggevers) Na tweemaal drie kwartier aantrekkelijk voetbal, vol aan spanning en sensatie, eindigde het belangrijke duel tussen Roodenburg en R.V.C. m een (33) onbeslist Een uitslag waarmee de blauwzwarte aan voerder van Polanen géén genoegen kon nemen en na afloop protes teerde hij dan ook tegen het niet toekennen van een strafschop - èn er zat o.i. wel een kansje in! - bij arbiter Dullemans. De R.V.C.-doelman, die inmiddels reeds in de kleedkamer was verdwenen, werd terugge haald en nam zijn plaats onder de lat weer in. En terwijl de opgewon den supporters van beide ploegen hun discussies over het al of niet toekennen van de penalty even staakten, nam van Polanen zélf zijn aanloopTot grote vreugde van de R.V.C-aanhang stopte doelman Plantenga het wèl hard, doch niet zuiver gerichte schot. Uiteraard tot teleurstelling van de blauwzwarte aanhang, die daardoor het kansje wat er nog in zat in rook zag vervliegen. De uitslag blijft dus 33 en de heren achter de groene tafel behoeven er niet meer aan te pas te komen zonder knappe aanval het blauwzwarte verdedigingsblok grondig uiteen en Mul ler sloeg Fasseur kansloos: 0—1. De Leidse defensie raakte onder de goed opgezette aanvalsgolven enigszins van de kook en enkele minuten later was het weer Muller die de ontredderde Roodenburg-achterhoede zijn hielen liet zien: 02. Een handig „hakje" van Ou- werkerk die resulteerde in een treffer van linksbuiten Hillebrand (matig!) deed de strijd na een kwartier spelen feller DE OMSTREDEN PENALTY Het gebeurde één minuut voor het einde! Lange tijd reeds beukten de blauw-zwarte aanvalsgolven de Rijswijk- se veste en hoewel er tóch nog wel een winstkansje inzat (de stand was toen 3—3) lukte het Ouwerkerk cs. niet doel man Plantenga te passeren. Wèl scoorde Chouffour, doch deze treffer kon géén genade vinden bij arbiter Dullemans. Totdat Bart Ouwerkerk in die laat- rte minuut, na een pass van Chouffour, nog een goede kans kreeg tot scoren. Zo ver kwam het eohter niet, want Ouwer kerk zat in de knoop met de RVC-doel- man - het had er véél van dat hij werd vastgehouden! - en kreeg géén kans zijn ongetwijfeld goede bedoelingen ten uit voer te brengen. Arbiter Dullemans floot en terwijl elk een toen een strafschop verwachtte - hij wees in de richting van de witte stip! - gaf de scheidsrechter ongeveer op gelij ke hoogte een indirecte vrije trap. Na veel geharrewar werd de bal genomen en gelijkertijd blies de heer Dullemans het eindeHetgeen toen volgde weet U reeds. SNEL EN AANTREKKELIJK Er werd direct na de aftrap in vlot tempo gestart en na enige Rijswijkse aanvallen noteerden wij een goed schot van Chouffour dat juist over ging. Even later speelde de RVC-stopper Vermeulen slecht op zijn doelman terug en door moedig de bal v®or de toestormende Chouffour weg te tikken, ging ook deze Leidse kans verloren. Hierna was het voorlopig uit met Roo denburg, want RVC dat door slecht spel oplaaien: 1—2. Toch bleef RVC tot aan de rust in deze snelle strijd wel iets ster ker. mede doordat de aanvallen beter van opzet waren en de bal steeds op tijd werd afgegeven. En daar juist haperde bij Roodenburg wel het een en ander aan Een goede kans noteerden wij nog voor Ouwerkerk. doch zijn diagonaal schot ging juist voorlangs het doel onder het oog van de toekijkende linksbuiten Hille brand, die kennelijk van mening was dat de bal nog juist in het doel zou gaan! RVC LOOPT UIT Tien minuten na de rust, toen Muller even te veel vrijheid kreeg keek de thuisclub tegen de onaangename 13 stand aan, waarmee Muller tevens de hattrick voor zijn rekening nam. Roo denburg veranderde van opstelling en er kwam méér vaart in de aanval. De RVC- defensie kreeg druk werk en waarschijn lijk werd toen stopper Vermeulen oor zaak van een blijvend Leids offensief. Na 20 minuten nam Van Polanen een vrije trap waaruit hij de bal hoog voor de doelmond plaatste. Stopper Ver meulen kopte in al zijn ijver in eigen doel 23. Roodenburg zag dat het kon en RVC werd lange tijd over speeld. Het was weer Vermeulen die oorzaak van de gelijkmaker werd, wel ke door Ouwerkerk werd gescoord: 3—3. De spanning steeg ten top; het spel werd ook enigszins forser en hoewel Roodenburg ook in het laatste kwartier bleef domineren bleef de stand 33 on gewijzigd. Resumerend: een leuke, alleszins aan trekkelijke strijd waarin RVC vóór de rust en Roodenburg in de tweede helft iets sterker was. Met de puntenverdeling kunnen we toch wel vrede hébben, al hadden de blauwzwarten in die tweede helft ondanks de 13 achterstand toch nog de meeste aanspraak op de volle winst kunnen maken. Voetbal in A fdeling Leiden Aan de kop van Afdeling Leiden is het tussen Rijpwetering en Altior echt stuivertje wisselen, met het Voorschotense SVLV als belangstellende derde. Gis teren wisten in de drie gespeelde wedstrijden alle koplopers de punten binnen te halen. Zo won Altior aan de Rijndijk bü St. Bernardus met 0—2, waarmee de Langeraarders de leiding weer overnamen van Rüpwetering, dat zijn uitwed strijd. tegen VNA zag uitgesteld wegens terreinafkeuring. SVLV wist het bezoe kende Oranje Groen er in een stevig gespeelde wedstrijd met 4—1 onder te houden en tenslotte maakte VTL met LDWS korte metten, door de punten met een 6—2 overwinning thuis te houden. Doordat ook het nieuwe terrein van Foreholte weer onbespeelbaar werd verklaard, konden ook de Alphense Boys de schoenen in de voetbalkoffer houden. - --- --- - St. BernardusAltior De Langer- van Van Groenmgen (te zelfzuchtig!) I aarders moesten wachten tot in ae en matig optreden van Guldemond het middenveld aan zich trok eiste het me rendeel van de aanvallen op! Die aan vallen waren zéér gevaarlijk van opzet en de rappe jonge RVC-aanval met linksbuiten F. Muller (een veelbelovende knaap!) als uitblinker stelde hoge eisen van de bekwaamheid van de Leidse ver dedigers. Na 8 minuten scheurde een bij- tweede helft voordat hun aanhang kon juichen. Dit gebeurde toen de gasten uit een strafschop de leiding namen, nadat tevoren arbiter Brouwer, eveneens na een strafschop, aan Altior een doelpunt had onthouden. Hierbij schoot de Lan- geraarder de bal, toen deze terug kwam van de doelman, voor de tweede maal ln het net, waarna de heer Brouwer ten In Rotterdam is dit weekeinde de interlandwedstrijd NederlandTsjecho- Slowakije gespeeld, een wedstrijd voor de dit jaar voor het eerst ingestelde com petitie om de Europa Cup. Nederland was daarin ingedeeld in een groep met Oostenrijk en Tsjecho-SIowakjje en had de eerste wedstrijd tegen Oostenrijk, in hoofdzaak door onvolledigheid, verloren, zodat de huidige wedstrijd tegen de Tsjechen met flinke cijfers gewonnen moest worden om nog in de running voor de finale te blijven. Dat was een moeilijke opgaaf, omdat de Tsjechen over een zeer sterk team beschikken, dat ook in de sterkste opstelling in Rotterdam aanwezig was. Onder leiding van onze stadgenoot Modderman, hebben de Nederlanders verwoede pogingen gedaan om het hun op Cortlever na sterkste ploeg de Tsje chen er onder te krijgen. Dit is evenwel niet gelukt, in de eerste plaats door het zeer sterke spel der Tsjechen, maar daarnaast ook omdat het in verschil lende partijen niet heeft meegezeten. Bouwmeester en Orbaan hebben elk beide partijen remise gespeeld, hoewel zij in al die vier partijen voortdurend in het voordeel waren: de winst bleek er echter steeds juist niet in te zitten. Van den Berg. die in de eerste ronde wellicht de mooiste partij van de gehele wedstrijd speelde, kwam in de tweede partij wederom ln het voordeel. En hij had alles gereed voor de beslissende aanval, toen hij daarbij een enkel tegen- zetje vergat, dat gemakkelijk te verhin deren was geweest, maar nu de kansen geheèl deed keren. Een tegenslag was voorts dat de twee hoogste borden, dr Euwe en Donner, niet meer dan een punt uit vier partijen scoorden, maar al te zeer kan men hen dat ook weer niet euvel duiden, wanneer men bedenkt dat Filip tot de grootmeesters behoort, tot het Candida ten tournooi voor het wereldkampioenschap is doorgedrongen, terwijl grootmeester Pachman nagenoeg Max Euwe in zijn partij tegen de Tsjech Filip. even sterk geacht kan worden. De zwakke stee in de Nederlandse ploeg was wel mr Spanjaard, die in beide partijen overspeeld werd. De held van de Nederlandse ploeg was ditmaal Van Scheltinga met 2 winst partijen en na hem was Prins topscorer met 1% uit 2. Nederland is nu uitgeschakeld voor de verdere wedstrijden om de Europa-Cup, maar ook buiten die wedstrijden zal er wel weer eens een gelegenheid ziji om zich in het internationale milieu te re vancheren. De uitslagen zijn: Dr M. Euwe (Nederland)dr M. Filip (Tsjecho Slowakije) 0—1. J. H. DonnerL Pachman 01, 01; L. PrinsJ. Sattar Vz, 10; H. Bouw meester—J. Sefc Vt—Vz, H. Kra mer—J. Re j fir W. J. Mühringdr L. Alster \<2—T. D. van ScheltingaF. Pithart 1—0, 1-0; C. B. van den Berg—M. Ujtelky 1—0, 01; mr Ed. SpanjaardJ. Fichl 01, 0—1; C. OrbaanJ. Jezek Vz—Vz, totaal 9-11. onrechte geen doelpunt toekende. De Langeraarse rechtshalf zag kort voor het einde kans met een magnifiek schot de voorsprong te vergroten, toen er een groot gedrang voor het Bernardus-doel was ontstaan: 02. SVLV—Oranje Groen Het wil ons voorkomen, dat de voorhoedespelers van Oranje Groen zich het werk en de fi guur van de SVLV-doelman Stomp nog lang zullen herinneren. Wat deze doel man gistermiddag in Voorschoten heeft gepresteerd, was dikwijls uitstekend. Oranje Groen had kort na de aanvang de pech, dat doelman Vermeer zich moest laten vervangen door Montanes, nadat de SVLV-rechtsbuiten het eerste doelpunt gescoord had, 10. Nog voor de rust wist Fransen uit een strafschop gelijk te maken, 1—1. Na de thee waren de eerste aanvallen voor Oranje Groen, maar spoedig had de thuisclub sucoes door haar rechtsbuiten, die een pass van Mens goed benutte, 21. Daarna maak te Duinstee keurig 31 en werd het 41 door een foutje van de overigens goed werkende invaller-doelman. VTL—LDWS Hoewel LDWS reeds in de eerste minuten de leiding wist te nemen tegen het met drie invallers spe lende VTL. wist toch Teske na twintig minuten spelen gelijk te maken en De Boer even later zelfs 21. H. Romijn maakte er 31 van. waarna een halve minuut voor de pauze de LDWS'ers de achterstand weer verkleinden: 32. In de tweede helft wist Teske na tien mi nuten spelen weer aan de bewaking van de LDWS-achterhoede te ontsnappen en 42 te scoren. Hierna gaf LDWS zich gewonnen en kon de thuisclub de voor sprong gemakkelijk opvoeren tot 62. Stand: Altior Rijpweter. SVLV VTL Foreholte 10 15 9—14 10—13 10—12 9—10 Oranje Gr. 109 LDWS 10—8 VNA 8—6 Alph. Boys 10—5 St. Bern. 10—4 Carlier geblesseerd Tijdens de wedstrijd Fortuna '54 HVC is de linksbuiten van Fortuna, Bart Carlier geblesseerd. Hij liep een scheur op in het linker kuitbeen. Vermoedelijk zal hij pas in Februari weer aan de wedstrijden kunnen deelnemen. Grote overwinning van LSG op Baarn Ook Zaterdag is het LSG in de derde competitiewedstrijd ze ei- naar den vleze gegaan, want nummer drie op de rang lijst, Baarn, werd met niet minder dan 8—2 verslagen. Van den Berg en Mod derman hadden in verband met het sa menvallen van de interlandwedstrijd te gen de Tsjechen vooruit gespeeld en bei den gewonnen en aan hun winstpuntjes werden er Zaterdag alhier nog vele toe gevoegd. Slechts J. van Steenis sr moest in zijn partij het onderspit delven, ter wijl Van den Oord en prof. Böttcher met remise genoegen moesten nemen. Overi gens ging het echter van een leien dak je en het gaat ernaar uitzien dat LSG een goede gooi zal doen naar de terug keer in de eerste klasse. De gedetailleerde uitslag luidt: C. B. van den Berg (LSG)mr G. S. Fontein (Baarn) 10, mr A. de Groot W. H. Bosscha 10. W. G. Demmendal A. Tammens 10, M, van SteemsJ. v. Daal 10, prof. dr W. van der Woude drs A. M. Borren 10. Th. van den Oord jr—H. Repelaar van Driel J. van Steenis srJ. W. Spakman 01. A. E. J. Moddermandr C. P. Henny 10, prof. dr C. J. F. Böttcher—W. Bos dr W. L. GroeneveldH. A. Roks 10, totaal 82. Voor de tweede klasse won VAS 2 met 8%—1% ran Alphen L SJC won met 1-0 van Warmunda (Van onze correspondent) Aan spanning heeft het zowel rond om als op het SJC-veld stellig niet ontbroken ln de strijd van het eerste elftal der Noordwijkers tegen War munda. Vooral in de eerste helft wer den door de thuisclub goede aanval len opgebouwd, waarmee de War- munda-achterhoede nogal moeite had. Bij SJC wisten de debutanten Kret en Nico en Henny de Ridder zich prima aan te passen. Na enkele vergeefse po gingen slaagde Henny de Ridder er in, uit een goed door linksbuiten Ruigrok voor het doel gekopte bal na twintig minu ten het leer achter de Warmunda - doelman Ter Beek te plaatsen: 1—0. SJC behield tot de rust het beste van het spel. maar doelman Ter Beek wist met de van te verre afstand op hem afgevuurde schoten verder wel raad. In de tweede helft werd Warmunda sterker en was het maar goed. dat zo wel spil Joop Zalm als doelman Lincel in prima conditie bleken, waardoor menige aanval van de Warmonders on derschept kon worden. Overigens bleken meerdere spelers in de eerste helft te veel van hun krachten gevergd te heb ben, terwijl ook de hevige hagelbui in de tweede helft de animo tot attractief voetbal danig verminderde. Een ieder was tenslotte blij, dat de prima leidende soheidsrechter Pelkman voor de laatste maal floot. - Italië heeft de gistermiddag te Rome gespeelde interlandwedstrijd te gen Duitsland met 2—1 gewonnen. Spelpeil daalt Kees de Ruyter heeft voor de vijfde maal in zrjn biljartloopbaan het kampioenschap van Nederland hoofdklasse libre behaald. Het vorige seizoen werd zijn erereeks onderbroken in een zenuwslopende partij tegen Henk Scholte, die ook nu weer de Ruyter in de finale ont moette. Maar ditmaal moest de Eindhovenaar de eer aan De Ruyter laten, overigens weer na een zeer spannende en vrij slechte partij. De eerste gelukwensen mocht Kees de Ruyter, nadat hij met het maken van de 500e carambole de titel had veroverd, ontvangen van zijn tweejarig dochtertje Annemieke, dat van vreugde rond het biljart sambapasjes maakte. Het tournooi heeft een onverwacht slot gekregen. Henk Scholte, die na drie partijen leidde met een algemeen ge middelde van 83.33 en door iedereen als de grootste candidaat voor de titel werd beschouwd, eindigde tenslotte op de derde plaats achter Kees van Ooster hout en zag zijn gemiddelde dalen tot 44.04. De Rotterdammer had Zaterdagavond Kees de Ruyter dichter bij de titel ge bracht door Henk Scholte kansloos te kloppen en behield daardoor zelf ook nog een theoretische kans op het kam pioenschap. Evenals in het kampioenschap 71/2 onlangs in Eindhoven is ook in het libretoumooi het spelpeil gedaald. De Ruyter kampioen met een algemeen ge middelde van 39.68, het laagste gemid delde in dit kampioenschap na de oor log. Slechts éénmaal werd deze titel met een lager gemiddelde gewonnen en dat was in het enige tournooi voor de oor log. 1936 toen v. Vliet winnaar werd met 29.17. En dan te bedenken, dat Kees de Ruyter in 1953 als eerste eindigde met een gemiddelde van 111.11 Hij zal ons land vertegenwoordigen bij het Europees kampioenschap dat van 5 tot en met 8 April a.s. in Barcelona wordt gespeeld en zal daar o.m. de strijd moeten aanbinden met de Belgische kampioen Vervest, die een paar weken geleden de titel bij onze Zuiderburen won met een gemiddelde van 117.64 Maar De Ruyter heeft nog drie maan den om zich op dit tournooi voor te bereiden. De eindstand luidt: m.p. car. brt h.s. a. g. De Ruyter 10 2500 63 452 39.68 Van Oosterhout 8 2283 49 294 46.59 Scholte 6 2070 47 364 44.04 Jacobs 4 1686 51 303 33.05 Metz 2 1618 51 205 31.72 Beekman 0 784 31 170 25.29 Het tournooigemiddelde bedroeg 37.46 (Van een onzer verslaggevers) Het was voor de Alphen-spil v. d. Leij wel erg sneu dat hij in de 25ste minuut de bal met een prachtige kop stoot over de uitgelopen Britsemmer in het eigen doel plaatste. Gelukkig voor hem en voor de Alphenaren ech ter liet de Haagse achterhoede naast de vele fouten, die gemaakt werden, twee kostbare steken vallen, waardoor de gebroeders Tuinenburg evenveel malen de overigens prima spelende Haagse doelman wisten te passeren. Bij Alphen mankeerde het vrijwel over alle linies aan tempo en speciaal mid- voor Leeuwenhoek bleek een geduchte rem op de aanval. In de middenlinie viel het harde werken van linkshalf Van Engelen en het slechte plaatsen van Van Geen op, terwijl v. d. Leij zich meer en meer tot een alleszins bruikbare spil gaat ontwikkelen. De nu rechtsback op gestelde R. Tuinenburg begon heel zwak, maar herstelde zich prima; zijn collega aan de andere kant wisselde heel zwakke met goede momenten af. De Hagenaars, die met een aantal invallers uitkwamen, vielen bitter tegen, speciaal de binnen- spelers hadden blijkbaar van het af stoppen van een kanthalf nog nimmer Teyl mgen winst bij nam de DOSR (Van onze correspondent) Tellingen heeft bij DOSR met de kleinst mogelijke zege genoegen moe ten nemen, waarbü opgemerkt moet worden, dat DOSR zeer zeker ook wel een puntje verdiend had. Wel speel den de Sassemmers iets minder fout loos, maar de activiteit van de Veners deed hun tekort aan spelinzicht en persoonlijke techniek vergeten. Van de beginschop af was het te zien dat beide partijen besloten waren hun huid zo duur mogelijk te verkopen. Men riskeerde niets, zodat de aanval meestal niet voldoende door de kanthalfs ge volgd werd. Wellicht, dat de gasten zich nog het minst aan deze positieve fout schuldig maakten, waarbij het prima een voorbeeld gevende spel van de Sas- semse linksachter Kortekaas wel een rol speelde. Bij DOSR zocht men het steeds weer met lange passes door het mid denveld. inplaat-s van de aanval te lei den over de vleugels, die nu veelal óf naar binnen trokken óf werkloos moes ten toezien hoe men in het midden steeds maar weer te pletter liep op de stevige Teijlingen-achterhoede, die het centrum goed bezette Bij Teijllngen wist midvoor P. v. Elk enkele malen de aan dacht op zloh te vestigen, Maar zijn schoten waren óf te onzuiver óf werden door doelman v. d Tang onschadelijk gemaakt. In de tweede helft bleek opnieuw DOSR best opgewassen tegen de aan val der bezoekers Toen echter ln de 14e minuut enkele spelers bij een hoekschop v. d. Tang in de weg liepen, kon deze hierdoor niet tijdig genoeg bij de naar binnen zwenkende bal komen met ge volg, dat hij het leer via de binnenkant van de paal in eigen doel sloeg, 01. Hoe hard de Veners daarna ook werk ten. doelman Gielen, die een uitsteken de indruk maakte, behoefde geen enkele maal naar het net, zodat de gasten deze wedstrijd niet onfortuinlijk met 1—0 wisten te winnen. gehoord. Overigens vertoonde men een grote aanhankelijkheid voor de bal en bleek men er maar heel moeilijk afstand van te kunnen doen. Hierdoor kon men van Alphen-zijde maar al te vaak tijdig ingrijpen. Alphen hield aanvankelijk het spel op de Laakkwartier-helft, maar de voor hoede bleek een zee van tijd nodig te hebben om tot een schot te kunnen ko men en dat werd nu juist niet gegeven. Toen de Hagenaars wat los wisten te ko men bleken de aanvallen voor Britsem mer niet van gevaar ontbloot, maar voorlopig bleef de score blank, tot in de 25ste minuut, toen uit een voorzet van links spil v. d. Leij met de Haagse mid voor naast zich het leer keurig over zijn doelman in het net deponeerde, 0—1. Fel was het antwoord op deze tegenslag, met als resultaat, dat M. Tuinenburg toen de achterhoede aarzelde hem aan te val len. met een ver schot in de uiterste hoek de partijen weer op gelijke voet bracht. Wel kwam Laakkwartier hierna enkele malen gevaarlijk voor het Al phen-doel, maar doelpunten bleven uit. In de tweede helft is Alphen geruime tijd in de aanval geweest, zonder dat men zich nu bepaald goede scoringskan sen wist te scheppen. De Hagenaars be paalden zich tot enkele snelle uitvallen. Toen een ieder zich reeds verzoend had met een gelijk spel, kwam kort voor het einde R. Tuinenburg snel met de bal naar voren. Van zeker twintig meter af stand loste hij een harde schuiver, die doel trof, doordat de Haagse doelman in de modder uitgleed, 21. Wel waren de laatste minuten geheel voor de gas ten, maar Alphen verdedigde zich fel, zodat ook bij het einde weer twee kost bare punten door de Alphenaren waren binnengehaald. Ie klasse Amateurs le klasse A West Frisia—CVV 1—1 Velox—OWV 3—2 RFC—Quick 1—0 RapiditasHRC afg. SpartaanVCS 1—3 De stand is nu: DWV 11—15 Velox 19—11 RFC 1014 HRC 11—10 VCS 11—14 UW 10—8 W Frisia 12—13 Quick 11—7 OW 10—12 De Spartaan 11—7 Rapiditas 1012 Gouda 93 Zaterdagvoetbal Uitslagen 3e klasse A TSBHBSS 7—0 3e klasse B Groote LindtHoogvliet 22 Koz. Boys—WGZ 2—1 SHSMonster 21 4e klasse A Koudekerk—VWS 2—1 Die HaghePPSC 3—1 Excelsior M.Sportlüst 4—0 4e klasse B Semper A.—Zwart Wit 1—3 SV '35—Rouwkoop 2—3 Kees de Ruyter (rechts) toont vol trots zijn kampioensmedaille aan zijn twee ernstigste concurrenten. Van Oosterhout (midden) en H. Scholte (links). Zege van Wassenaar op Blauw Zwart (Van onze correspondent) Onder buitengewoon grote belang stelling is de club van Remmerswaal er in geslaagd het eerste plaatselijke treffen met een 42 zege af te slui ten. Deze zege kan onbetwist verdiend genoemd worden voor de Kerkehou- ters, dank zij een uitstekende tweede helft. Toch zullen v. Wissen c.s. in de eerste helft wel een benauwd half uur tje gehad hebben, toen de Blatfw-zwar- ten op een gegeven moment een 20 voorsprong op het scorebord hadden laten noteren. De thuisclub vooral begon, in de ach terhoede, wat onzeker, waardoor Blauw zwart reeds na vijf minuten spelen suc ces had, toen uit een goed genomen vrije schop de bal door Dekleermaeker van dichtbij kon worden ingeschoten 01. Aan de andere kant liet Klinkha mer de kans op de gelijkmaker voorbij gaan. Daarna was het weer de beurt aan de gasten toen spil Van Wissen moest terugspelen op doelman Van Mar wijk greep deze finaal mis, maar ge lukkig voor de thuisclub rolde de bal tergend langzaam naast het doel. Toch betekende dit uitstel van executie, want in de 25ste minuut was het Van Don gen die hoog opspringend de bal uit een voorzet van Dekleermaeker in het net plaatste 0—2. Reeds bij de volgende Wassenaaraanval werd de achterstand al weer verkleind, toen namelijk uit een door Uittenbogaard voor het doel ge plaatste pass, de bal via een van de achterspelers achter doelman Van Leeuwen tereoht kwam: 12. Van dit moment af nam de thuisclub het spel meer en meer in handen, al wist men het voorlopig nog niet tot doelpunten te brengen. Reeds na vijf minuten spelen in de tweede helft kon doelman Van Leeuwen een keihard schot van Piet Remmers- waal niet vast houden, waardoor de te rug springende bal door Uittenbogaard kon worden ingeschoten: 22. Ondanks een fikse hagelbui bleef men hard wer ken voor het winnende doelpunt, dat in de 22ste minuut gescoord werd door Timmer uit een strafschop wegens hands, waarbij de overigens goed leiden de scheidsrechter wel wat te zwaar strafte: 32. Fel trok Wassenaar hier na ten aanval, in het bewustzijn, dat stevig doorzetten de Blauw-zwart-de- fensie wel eens kon doen wankelen. Toch viel pas acht minuten voor het einde de beslissing: Timmer lapte geheel in zijn eentje de gehele Blauw-zwarte de fensie aan zijn zolen en voor doel geko men schoot hij rustig in: 42. Hierna trok Wassenaar zich terug en consoli deerde de overigens welverdiende over winning Het was een sportieve strijd, die prima geleid werd door de heer Starrenburg. HENGELSPORT Visclub „Flora" hield een wedstrijd in de Ringvaart te Aalsmeer. Uitslag: 1. J. Neuteboom. 2. P. v. d. Steen, 3. W. v. d. Berg, 4. G. Pardon. 5. P. Sloos, 6. J. v. d. Mee, 7. C. Korpers- hoek, 8. J. v. d. Pluijm, 9. W. Wassink, 10. J. Slingerland.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 6