Zachtmoedig Rot Weiss verslagen door Bondselftal: 4—1 Wij spraken met Nikita Kroesjtsjef is een „glimlachende Stalin" Appel stelde zeer teleur! In werkelijkheid is hij sluw en meedogenlooszegt een van zijn vroegere medewerkers Kinderhuwelijken in Kazakstan DONDERDAG 15 DECEMBER OVATIES VOOR ABE LENSTRA De geestdrift spoot als een krachtige fontein omhoog uit het Feüenoord-stadion, toen Abe Lenstra met weergaloze beheersing een boogschot loste, dat precies onder de lat in het doel van de Duitse afdelingskampioensclub Rot Weiss Essen verdween. In de negentiende minuut van de tweede helft was Duitslands nationale doelman Herkenrath voor de derde maal verslagen; ditmaal door een verbluffende actie van de 35-jarige Friese crack. Al eerder had Abe laten zien, dat hü ondanks het klimmen der jaren nog veel van zijn wonderbaarlijke voetbalkwaliteiten heeft behouden. En hij was er al herhaaldelijk luide om aangemoedigd. Maar dit doel punt, dat hij maakte in een gemoedsrust alsof hü moederziel alleen aan het oefenen was, brak alle sluizen van het enthousiasme bü de tienduizenden toe schouwers volkomen open. Een ovatie barstte los van alle tribunes en Abe's medespelers lieten zich bij die hulde niet onbetuigd. Van alle kanten werd hü door opgetogen collega's omarmd. Het publiek heeft al was het dan niet de volle negentig minuten genoten van zün Abe en het heeft zich bovendien kunnen verlustigen in een onbedreigde zege van de Nederlandse ploeg, die in de uitslag precies opwoog tegen de nederlaag, welke in April van dit jaar te Essen tegen Rot Welss moest worden geïncasseerd: 41. De keuzecommissie had woord gehou den; zü kwam met een bijna totaal andere voorhoede dan in de teleurstel lende wedstrijd van vorige maand tegen Saarland. Alleen midvoor Appel had zijn plaats behouden. Maar ofschoon er nu een constructiever spel kon worden ge speeld en bovendien een fraaie zege be haald, mag men niet zeggen, dat het voorhoedeprobleem in het Nederlands elftal ook maar bij benadering is opge lost. Merkwaardig genoeg, was het juist Appel, die in de nieuwe aanvalshjn het sterkst teleurstelde. Hy had klaarblijke lijk veel last van de gladheid, ontstaan door de plotseling ingevallen dooi en een onophoudelijke regen tüdens de wedstrijd zelf. Wel maakte hy na twee minuten spelen het eerste doelpunt, maar dat had hij eigenlijk meer aan voorbereidend werk van Lenstra en Klaas Smit te danken. Bij Appel zelf was het bijna alles missen wat de klok sloeg. Hij werd na rust ver- Leidse Schaakbond De strijd om het kampioenschap van de 2de klasse A belooft spannend te worden. Alleen Bodegraven II heeft tot heden beide wedstrijden gewonnen, alle andere ploegen zijn al puntjes kwijt en ontlopen elkaar maar weinig in match- en bordpunten. S.P.W. heeft gisteravond aan Hazerswoude een 5,/2-41/2 nederlaag toegebracht en Al phen II en L.S.G. III speelden voor lopig 44, met nog twee ter arbitrage opgezonden stellingen. In de 3de klasse B was het Alphen III, dat Oude-Wetering met 64 ver sloeg. Tenslotte werden er nog twee par tijen uit de wedstrijd L.S.G. IV Vriendenschaar I (2de klasse B) uitge speeld. Beide ploegen wonnen een partij en daar de voorlopige stand 4%sy2 ten gunste van L.S.G. was, wonnen" de laatstgenoemden dus met het kleinst mogelijke verschil. De uitslagen waren: S.P.W. IHazerswoude: J. P. de VriesM. J. Ravensberg 10; L. J. J. Prene»N. van den Bosch 0-1; H. v. OsJac. Harkes 01; M. D. Etmans J. A. Vos 10; J. van OostenJ. P. Cok VzE. van der VeenL. van Gorkum V2J. KrutsJ. van Dorp 10; H. v. WeizenH. Merbis 10; C. van den HeuvelM. de Haan 01; C. J. VisserJ. de Groot y2x/2- To taal 5 Va—4%. Alphen IIL.S.G. HI: A. PostJ. Tack afg.; A. ZweersB. E. de Groot 10; J. den HoedB. R. Zeven afg.; G. SchuilenburgW. Pera y2ViH. J. de HaanN. J. Zimmerman y2B. Cornetdr S. A. Nieuwzwaag 10; J. KoopmanT. Blange 0>1; A. Volbeda —Tli. van den Oord Sr 1—0; B. H. KroonE. van der Laan 0—1; J. G. KardolF. J. Hooftman 0-1. Totaal 44xx. Oude-WeteringAlphen III: H. Buis P. J. Schuil 0'1; W. J. Groenendijk J. Rademakers y2; L. Hoogen- boomIN. E. Plantfeber 10; K. Zoet W. van de Snoek 01; W. Raap horstD. van Nes 10: P. MeyerK. Veerman 10; C. ZoetC. H. Knook 01; H. van BostelenW. de Ruiter 0—1; H. Gortzak—W. de Hoed 0—1; J. MeyerP. de Ruiter Totaal 4-6. L.S.G. IVVriendenschaar I (voort zetting) P. F. JanzenF. Teleng 01! ds P. J. MackaayJ. J. Groenendijk 10. Totaal öx/2 iy2- vangen door de VW'er Koopal, die het er, althans deze middag, door zijn be weeglijkheid en snelheid heel wat beter afbracht, zonder nochtans de „ontdek king" van de middag te worden. (Ingez. Med.-Adv.) Hebt u vandaag uw Davitamon 10 ai gehad Eén enkele dragée Davitamon-10 (met de hoge vitaminewaarde) heft vitaminetekorten radicaal op. Verhoog uw weerstand en die van uw gezin met dagelijks 1 dragée davitamon-10 per persoon. Een 10 voor gezondheid! ORGANON-OSS BILJARTEN. Kampioenschap 47/2 Uit de groepen Amsterdam en Rot terdam hebben zich voor het tournooi om het Nederlands kampioenschap 47/2, dat van 5 t/m. 8 Januari te Zwolle wordt gespeeld, de volgende spelers ge kwalificeerd: Scholte, De Ruyter, Metz, Teegelaar, De Kleine en Jacobs. Piet v. d. Pol en C. van Oosterhout zijn rechtstreeks in het eindtournooi geplaatst. Beekman en Eigelsheim, die in deze voorwedstrijden wederom beneden de moyenne-grens (16.-) voor de hoofd>- klasse zijn gebleven, gaan terug naar de eerste klasse. Rechtsbinnen Klaas Smit trok de aan dacht door schotvaardigheid gedurende de eerste helft. Na rust bezette Snoeks van Stormvogels zijn plaats, ook een speler met meer dan gewone capacitei ten, maar evenmin nog van uitzonder lijke klasse. Rechtsbuiten De Jager (DFC) toonde conditie en bijzondere ijver, maar onvoldoende techniek en c te grote zelfzuchtigheid. Zün collega op de linkervleugel, de Feüenoorder Mou- lyn, was ontegenzegüjk zün meerdere: technisch, maar ook qua spelinzicht. En Abe Lenstra? Moet hü in het Nederlands elftal terugkeren? Tech nisch is hü nog steeds een van de aller beste voetballers, die er op de Neder landse velden rond lopen, dat heeft hü nog eens duldelük laten zien. Maar hü is een jaartje ouder geworden. En de tegenstand, die Rot Weiss een schünbaar niet volledig geïnteresseerd team bood, kan men niet vergelü- ken met die in een landenwedstrüd. Als er werkelük gezwoegd moet wor den, gesjouwd van de eerste tot de laatste minuut, dan is er altüd een kans, dat Lenstra van dit werk niet een gelük aandeel op zich neemt, zo heeft de ervaring geleerd. Bovendien is hij niet meer een speler met „toe komst". Niettemin zal menigeen hem nog gaarne eens in een echte inter land terug zien. De Duitse kampioensclub was overigens een wel wat te zachtmoedig sparring partner. Rot Weiss bracht geen schaduw van het enthousiasme op, dat in April op het pover aandoende eigen terrein aan de dag werd gelegd. Het speelde tech nisch uitstekend voetbal, maar in aan merkelijk lager tempo dan destijds. Het zette zün aanvallen op met dikwijls fraaie combinaties, echter met teveel en te langdurig shortpassing om effect te sor teren. Jammer genoeg voor de Rotterdamse Lion's Club en voor de internationale vluchtelingen-actie, ten bate waarvan dit duel was georganiseerd, werkte het weer niet mee om de wedstrüd tot een volledig financieel succes te maken. Het Feüenoord-stadion was nauwelüks half bezet. DOELPUNTEN Een ouderwets, schünbaar achteloos passje van Abe Lenstra leidde reeds in de tweede minuut tot het openen van de score. Klaas Smit liet een ziedend schot los, dat doelman Herkenrath echter uit zün doel kon werken, zonder de bal vast te houden. Midvoor Appel knalde van vlak bü in (10). Het Nederlandse veld- overwicht gedurende de eerste helft leverde o.a. nog een schot van Lenstra en een kopbal van Appel op, die door de lat werden gekeerd. In de veertiende minuut van de tweede helft caramboleerde een ongevaarlük schot van de ingevallen midvoor Koopal via het been van stopper Wewers in het doel van Rot Weiss (20). Vüf minuten later verhoogde Lenstra metzün subliem en luid toegejuicht boogschot de stand tot 30. Scheidsrechter Roomer paste in de 23ste minuut terecht de voordeelregel toe, toen rechtshalf Jahnel de bal met de hand had gespeeld. Lenstra lanceerde Koopal voor de tweede maal voor een treffer (40). Drie minuten voor tüd maakte rechtsbinnen Seemann gebruik van een ogenblik van onachtzaamheid in de Ne derlandse defensie om de Duitse eer te redden. (41). Sportsplinters De gisteravond op de Hoky te Den Haag gespeelde yshockeywedstrijd tus sen HYC en Mannheim is door de Ha genaars met 72 gewonnen. Tijdens de internationale militaire zwem- en waterpolo kampioenschappen te Brussel heeft het Nederlands zeven tal met 11 gelük gespeeld tegen Egypte. Onze landgenoot Willemse won de tweede serie van de 1500 meter vrije slag in de nieuwe militaire recordtijd van 10 min. 46 sec. De bij kunstlicht gespeelde wed strüd tussen de tweede klasser VUC en de hoofdklasser Sparta, op het VUC- terrein ln Den Haag, is met 61 door Sparta gewonnen. In de kwartfinale van het tour nooi om de Europese beker heeft Reims met 42 gewonnen van de Hon gaarse club Voros Lobogo. De ruststand was 3'1. De returnwedstrijd zal wor den gespeeld op 28 December te Boe dapest. Het. voorlopig Belgisch elftal heeft in het Heysel-stadion te Brussel een oefenwedstrijd tegen de Spaanse club Real San Sebastian met 41 gewon nen. De ruststand was l—<1. Cor M. Bakker een boterham verdienen, hü toch beslist moest overschakelen op iets anders. Al spoedig vertrok hü toen met de heer v. d. Horst naar Jo hannesburg en' vandaar naar het Oosten van Zuid-Afrika. In de bouwerij Oud-Alphenaar uit Zuid-Afrika Begin 1936, vertrokken uit onze gemeente een drietal jongemannen naar Zuid-Afrika teneinde te pro beren in dat werelddeel een nieuw bestaan te vinden. Het waren Aak van Dam, Piet v. d. Horst en Cor Bakker. Bü dit drietal was het plan opgekomen het eens elders te gaan proberen. En daa* zü reeds veel over Zuid-Afrika gehoord hadden besloten zü daarheen te gaan. Na twintig jaar Na een afwezigheid van bijna twintig jaar is de heer Cor M. Bak ker vorige week Zaterdag op Schip hol aangekomen. Hü had kans ge zien een maand verlof te nemen en zün bouwbedrüf in de plaats Ver- eeniging over te laten aan zün Zuid-Afrikaanse compagnon. Tüdens het bezoek dat wy de heer Bakker in de gastvrüe woning van zün zwager, de heer J. Mooij, congierge van het gemeentehuis brachten, heeft de heer Bakker ons veel van zijn belevenissen verteld. Zo vertelde hü ons, dat hü aan- vankelük van plan was in Zuid- Afrika ook weer in de jachtenbouw te gaan. In Kaapstad bouwde hü in een oude schuur zün eerste jacht, wat echter tevens ook zün laatste boot was. Het bleek hem al spoedig, dat de zeilsport in Zuid-Afrika allerminst populair is, hoewel er water genoeg is, zodat, wilde hy Inmiddels had hü zich vertrouwd gemaakt in het bouwbedrüf en werkte hij mee aan het bouwen van de eerste woningen in Mosam- biek. De wijze waarop wij daar moesten werken was wel heel ver schillend met die hier in Nederland. Büzonder goed moesten wü oplet ten op krokodillen en ander wild, dat rustig rond ons bouwwerk tip pelde. Daarna ben ik nog acht maan den in Durban geweest en trok vervolgens naar Barburton. Daar in Barberton ben ik voor het eerst voor eigen rekening gaan bouwen; wü gingen in een grote weg, die daardoor ons aangelegd moest wor den een aantal bruggen bouwen. Opnieuw trokken wü dus de wil dernis in; meerdere malen gebeur de het, dat wij 's-morgen op het werk in het zand verse sporen van grote leeuwen poten ontdekten. Er werd gewerkt met de geweren naast de weg of in de nabüheid. Ik maakte hier een goede tüd door en wist daar in Barburton de basis voor mijn zaak te leggen. Oorlog met Indië Toen wü hoorden van de aanval van Duitsland op ons land heb ik mü direct bü de consul gemeld als vrü'williger. Wü dachten als Lage- veldsche schieters heel wat tegen de aanvallers te kunnen uitrichten. Enkele dagen na onze aanmelding kregen wy bericht, dat wij om ne gen uur scheep zouden gaan. die zelfde dag nog. Mün hele hebben en houden heb ik toen in de steek gelaten teneinde zoals wü dachten, ons landje te gaan helpen bevry- den. Het was Juni 1940, toen wü koers zetten naar Java om daar onze opleiding te krügen. U zult kunnen begrüpen, dat wi^, toen de Jappen de aanval op Java deden, tegen de Jap werden ingezet. Na onze gevangenneming, kwam ook ik terecht in de beruchte Jappenkam pen om daarna aan het werk gezet te worden aan de beruchte Birma- spoorweg. Na de oorlog ben ik weer spoedig via Cairo naar Zuid-Afrika teruggekeerd en vond daar natuur lijk vrüwel alles 'verdwenen, zodat ik weer opnieuw kon beginnen. Het trekken en de zucht naar nieuwe avonturen hadden mij nog niét ver laten en toen ik weer wat op ver haal gekomen was, ben ik, van Durban vertrokken naar het z.g. Hoogveld, dat zo'n 4000 voet hoger ligt, namehjk naar de omgeving van Johannesburg aan de Vaal- rivier. Hier kan het dikwüls ge meen koud zün in vergelüking met het Laagveld, waar temperaturen voorkomen die voor ons Nederlan ders bijna ondraaglük zün. De aan- nemerij begon als spoedig te flore ren. Na enkele omzwervingen ves tigde ik mü voorlopig in de plaats Vereeniging waar ik met een Zuid- Afrikaanse compagnon een aanne mer sbedrüf bezit onder de naam van „B.GB. Construction". Wü hebben daar zo ongeveer 100 Kaf fers aan het werk als ongeschool den en een 30 vakmensen De lonen zün er hoog en er behoeft werkelük niemand zonder werk te lopen, hoewel natuurhjk de concurrentie de kop wel weer begint op te steken. Natuurlijk sprak de heer Bakker ook over de geweldige uitgestrekt heid van het land en over zün be zoeken aan het bekende Paul Kru- gerpark, dat een natuurreservaat is met tal van wilde dieren. De omgang met de zwarte bevol king moet men vermüden, wil men niet met de politie in aanraking komen. De heer Bakker sprak hier over liever geen oordeel uit, omdat dit een zeer ingewikkeld probleem is. Het personeel dat wü in dienstt hebben is steeds goed voor ons en wü ook voor hen. Klein en eng Zün oude woonplaats Alphen vindt hü natuurlük op tal van pun ten geweldig veranderd; hü be treurt het, dat de oude brug in het centrum weg is. uit historisch oog punt bezien dan wel te verstaan. Verschillende bekende punten in de gemeente heeft hü al weer be zocht. En toch. met alle uitbrei dingen, is Alphen klein en eng. als men ziet hoe er daar in Zuid- Afrika met de ruimte omgespron gen wordt. Daar heeft, vooral bui tenaf, elk huis een grote tuin voor en achter. De grote steden zün natuurlük ook ware mensen pakhuizen, waar ik mü nimmer thuis heb kunnen voelen Op 8 Januari van het vol gend Jaar vertrek ik weer naar mün vrouw en kinderen, die deze dagen doorbrengen bij myn schoonouders in Clarens, waar zü een grote boer- dery hebben. Natuurlijk vind ik het buitenge woon prettig de Kerstdagen en Oud en Nieuw weer in de Hollandse om geving te kunnen doorbrengen, terwül juist ook in deze periode ook de verjaardag van mijn moeder valt. „Als iemand verre reizet^ doet, dan kan hü veel verhalen" Zo is het ook met de heer Bakker, die op onderhoudende wyze kan vertel len over zijn nieuwe Vaderland dat hem zo lief geworden is. Kroesjtsjef, de secretaris van de Sovjet-Russische Communistische partü is een „glimlachende Stalin", die de voetsporen drukt van wülen de Russische dic tator. Dit is de visie van Joeri Goedim-Lewkowitsj, die in 1941 uit de Sovjet- Unie ontsnapte. Kroesjtsjef stelt er zich voor het ogenblik mee tevreden „de eerste onder zijns gelijken" te zün, maar hij wenst even machtig te worden als Stalin en hü is bezig zich langzaam maar zeker te omringen met vertrouwde medewerkers en zün feiteRjke en mogelüke vüanden te liquideren, preoies zoals Stalin deed, aldus Goedim-Lewkowitsj. Zowel in zün actie voor persoonlüke macht en in zün internationale doelstel ling van wereldoverheersing hoopt Kroesjtsjef betere resultaten te bereiken door gebruik te maken van de zelfde oude methodes, maar mèt een glimlach! Een aanvat op het Nederlandse land (De Munck was geblesseerd). bukt), de Duitser Islacker, Kuys (3) doel, verdedigd door Pieten Graaj-lvXnj, Wiersma. d. Hart (ge- en de doelman. Zijn vrouw zit in kamp Goedim-Lewkowitsj was voor de tweede wereldoorlog landbouwdeskundige in de Oekraine, toen Kroesjtsjef daar naar toe werd gestuurd als de man van Sta lin om een aan de gang zünde zuive ringsactie te verscherpen en de agrari sche politiek van Moskou te intensive ren. Hü werkte met Kroesjtsjef samen en bevond, dat deze geslepen, sluw en meedogenloos was. .,Hü is voorgesteld als een kind in po litieke en diplomatieke zaken. Dat is stellig niet waar. Hij is eenvoudig en ge woon naar uiterlüke verschüning en in zün woorden, maar hü is werkelük erg uitgekookt. Zün utterlyke verschijning kan zelfs een voordeel voor hem zijn omdat mensen hem daardoor onder schatten". Goedim-Lewkowitsj zegt. dat hem in 1938 door een belangrük partülid in Kiew verteld was, dat de vrouw van Kroesjtsjef zo juist gearresteerd was. „Zulke dingen gebeurden soms. Ook de vrouw van Molotof is gedeporteerd. De arrestatie van mevrouw Kroesjtsjef is misschien door Stalin handig uitge dacht om te laten zien, dat er in dit op zicht geen onderscheid bestaat tussen de hoge leiders en de massa. Onlangs heb ik gelezen, dat een Duitser, die uit een Russisch concentratiekamp is vrijgela ten, verteld had, dat mevr. Kroesjtsjef nog steeds haar straf uitzit in het kamp" Krachtige campagne tegen ordeverstoorders en dieven Volgens het officiële blad van de Sov jet-Russische vakbeweging „Troed" wor den overal vrijwillige jeugdbrigades van hulp-miliciens opgericht door de Com munistische jeugdbeweging, zulks ter be strijding van verstoringen van de open bare orde. Tegen deze ordeverstoringen wordt een krachtige campagne in de Sovjet-Unie gevoerd. Bü de plechtige uitreiking van onder scheidingen aan leden van de Komsomol (de jeugdbeweging) heeft de secretaris van het Moskouse comité van de Kom somol onder meer gezegd: „Wü hebben genoeg geduld gehad met de balieklui vers en dieven. Er zün mensen, die de Communistische moraal met voeten tre den. Zü trekken de lijn en gedragen zich als schooiers of als ploerten tegen over de meisjes. Zü schaden de Sov- jetische samenleving". De vrije handel van Europa Volgens mededeling van de Organisa tie voor Europese Economische samen werking (OEES) hebben de ledenlanden dezer organisatie gemiddeld een per centage van 85.6 procent bereikt wat be treft de liberalisatie van de particuliere importhandel. Per einde 1954 bedroeg dit percentage 83,3 procent en in Decem ber 1951 61.5 procent. Het grootste liberalisatiepercentage werd bereikt door Italië met 99.7 procent gevolgd door Portugal met 93.7, Zweden 92.6, Zwitserland 92.5, West-Duitsland 91.3, de Benelux 91,1. Ierland 90.2, En geland 84.8, Oostenrijk 83.5, Denemarken 78 4 en Frankrijk 77.5. Nu weer géén wonderkind... Nadat „Paris Match" dezer dagen be richtte, dat een van de twee gedichten, die het Franse wonderkind Minou Drouet onlangs ten huize van de uitge ver van haar werk maakte, reeds ander halve maand tevoren in Bretagne ten huize van haar pleegmoeder was ge schreven, is „France Soir" met nog een andere onthulling gekomen. Dit blad publiceert de inhoud van een brief, welke op 21 Mei 1948 door de pleegmoe der, Claude Drouet, zou zün geschreven en waarin rij een Parijse uitgever een soort sprookje over een blind meisje en haar verbeeldingswereld aanbiedt. Mi nou was toen nog pas een jaar oud „France Soir" concludeert, dat de pleeg moeder dus reeds sinds lang zelf literaire aspiraties gehad moet hebben. Onderwijzers nemen schoolmeisjes mee naar de bergen om baar daar te huwen In Kazakstan (Sovjet-republiek ten Noorden van de Kaspische Zee) is een oud gebruik herleefd: ontvoering van schoolmeisjes voor een huwelük. De Ka zakstan Prawda verwijt de plaatseRjke Communistische partü-instanties, dat zü deze feodale gewoonte in onvoldoende mate bestrüden. Het blad noemt het ge val van een onderwijzer, lid van de Communistische partü, die, met een groep vrienden, een meisje uit de negende klas ontvoerd heeft, haar meenam naar de bergen en daar met haar in het huwelük trad. De man werd ontslagen, maar niet gerechtelük vervolgd. Feodale gewoonte Het blad somt nog een viertal gevallen van deze aard op. Soms betrof het meis jes uit de vierde klas, die niet ouder dan elf jaar waren, hetgeen, zelfs in de Cen traal-Aziatische republieken, waar de huwbare leeftüd veel lager ligt dan in West- en Noord-Europa, beneden de normen was. De Kazakstan Prawda zegt, dat het herhaaldehjk voorkomt, Staking aan Sumatra's Oostkust WORDEN 173 ONDERNEMINGEN GETROFFEN? Ongeveer 65.000 arbeiders van onder nemingen van de AVIROS (Algemene Vereniging van Rubberplanters ter Oostkust van 6umatra), die georgani seerd zyn in de vakbond de OBPI zyn Maandag en Dinsdag in staking gegaan De centrale training van de Ne- Het betreft alleen werknemers op rub- derlandse elftalclub zal in Januari te ber-, thee- en palmolie-ondernemingen Amsterdam worden hervat. Het ligt in niet die op de tabaks-ondernemingen de bedoeling van de technische com-aldus werd van de zijde van de Vakbond missie van de K.N.V.B. dan twee groe-medegedeeld. Men voegde hieraan toe. dat onderwüzers en partü leden minder jarige leerlingen hutten. Een plaatselyk» commissie van de partü is tot de con clusie gekomen, dat de herleving van deze feodale gewoonte een gevolg is van de teruggang in het politiek-opvoedkun- dige werk onder de bevolking, Dergelijke kinderhuwehjken worden de laatste tüd ook gemeld uit de naburige republiek Tadzjikstan, waar, volgens hefc blad „Jonge Communisten", sommige ouders hun minderjarige dochters verko pen voor een huwelük, dat neerkomt op slavernü. Volgens het Londense blad „Daily Mali" bevindt de vroegere president van Guatemala, kolonel Jacubo Arbenz, zich op het ogenblik ln Praag. Het blad voegt eraan toe. dat de ex-presldent zich ach ter het IJzeren gordijn heeft begeven op uitnodiging van de Russische premier maarschalk Boelganln en partijsecretaris Kroesjtsjef. HIJ zou van daaruit de sub versieve activiteit van de Communisten ln Guatemala moeten lelden. Volgens het Communistisch Chinese persbureau .Nieuw China" ls Woensdag bov ende provincie Foeklen een Nationa listisch Jachtvlulgtulg neergeschoten en werden vijf andere door Communistische .....WH WH l.«- BWHI loc, l!i:f%B„e,V„„eii,.,,luo.hu[»,ee.r bewaard. pen van elk vijftien spelers samen te dat mogelijk: 173 ondernemingen door de I am SSnSïïStoimÏÊ namen eteüent een A- en een Beroep. 'staking nullen worden getroffen. Hwangtejl en Toentsjoéng op Santao.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 7