MANNELIJKE KRACHT Vrij Bovenhuis Ter overname gevraagd Conferentie begint ojid 10 December p De geest van Oom Thomas MNL. BEGINNEND ASSISTENI Ons kort verhaal door Kate Barlay Overeenkomst agendapun ten Renault 1954 Anglia 1954 Volkswagen 1952 „De Gouden Leeuw" De Psychische Actualiteit der Mythe Meisjes en Vrouwen Hulp in de huishouding BAKFIETSEN GEMEENTE LEIDEN Tarief „SLEUTELTJES* SIFUTELT. WOENSDAG 7 DECEMBER Mijn vrouw Nina ging weer eens naar Soho om enkele continentale delicates sen te kopen. Van deze tochten kwam zy altijd zwaar beladen terug met spaghetti en ravioli, haring in wijnsaus en een rijke keur van exotische lekker nijen. Nina, moet U weten, komt name lijk uit Italië. Meestal komt zy tegen het middaguur weer thuis. Maar afgelopen Dinsdag werd het één uur, twee uurdoch nog geen enkel teken van Nina. Ik werd bezorgd en kreeg trek. Ik begon er zelfs al over te denken de politie te alarmeren. Steeds weer trachtte ik me in mijn werk te verdiepen, maar het lukte me niet mijn gedachten te concentreren. Ik stak dus maar weer een sigaret op en schonk mezelf nog eens in. Een half uur lang vroeg ik mij af waarom Nina niet de moeite had genomen mij even op te bellen. Juist toen ik de politie wilde waar schuwen, stormde ze de kamer binnen. Ze zag er opgewonden uit van het harde lopen en haar grote ogen leken nóg groter en helderder dan ooit. Ze heeft iets kinderlijks over zich. dat haar erg aantrekkelijk maakt. Ze lachte. Meestal vind ik haar glim lach onweerstaanbaar, maar dit keer was ik woedend. Ik keek haar nijdig aan. Nina, waar ben je geweest? Ze was volkomen buiten adem. Ik trok de lage groene fauteuil naderbij. Ze plofte er in neer en zonder haar oude, verschoten regenjas, die haar nog steeds zo flatteert, uit te doen. Het had fiks geregend en haar kleren dropen nog. Ik kreeg spijt dat ik zo onvriendelijk tegen haar was geweest en gaf haar dus een kus om het weer in orde te maken. Vertel 't me maar, waar ben je geweest? Ze rolde zich als een poes in de stoel op en keek mij bijna plechtig aan. Geloof je in geesten?, vroeg ze. Ik keek haar stomverbaasd aan. Hoe dat zo? Nee! O, was haar antwoord, Ik wél! Ik heb er altijd aan geloofd! Vooral na wat ik nu meegemaakt heb. Daar ik een nogal nieuwsgierig gezicht trok. ging ze ijlings verder. Goed. Ik zal je het van het begin af vertellen. Maar Je moet me geloven. Ik kan 't bewijzen. Best, ik zal Je geloven, zei ik om haar te kalmeren. Vertel het maar gauw. Ik sterf van nieuwsgierigheid. Nina giechelde als een schoolmeisje. Herinner je je Oom Thomas nog? Je voogd bedoel Je? Die overleed toch voordat wy trouwden? Ik weet nog wel dat hij me niet uit kon staan. O. dat was omdat hij zo ontzettend veel van mij hield, zei Nina. Hij had graag gezien dat ik met een rijke man zou trouwen. Jij was toen nog arm, lief ste. Weet je dat nog wel? Op 't ogenblik ben ik heus nog niet rijk! Nee, zei Nina, maar je hebt meer succes behaald dan oom Thomas zich kon voorstellen. Ze keek tevreden om zich heen. Ik gebruik een ruime kamer als mijn bibliotheek. Ik had alleen de boeken meegebracht. De tafeltjes, de stoelen, de lampendaar had Nina voor gezorgd. Best mogelijk, zei ik. Maar ik vond hem altijd erg onvriendelijk tegen over Jou. Had ik geen boeken verzameld en had ik toevallig geen bezoek aan zijn winkeltje gebracht, dan zou Jij misschien de rest van je leven tussen zijn anti quiteiten gesleten hebben. Jij verwaande kwast, riep ze uit. Dat is helemaal niet waar. Oom Thomas hield van me en als hij mij eens afsnauwde, deed hij dat omdat hij meende dat hij het bij het reühte einde had. Ik weet zéker dat hij érg veel van mij hield. Goed dan, hij hield van je. Maar waarom kom je plotseling over je oom te praten? Hij overleed toch zes Jaar geleden? Probeer je soms uit te leggen waarom je zo laat terug bent gekomen met praatjes over geesten en Je oom Thomas? Wat heeft dat er eigenlijk mee te maken? Ik moet Je iets vertellen over oom Thomas en zijn geest. Ik heb hem al vaak gezien! Wélt?. riep ik uit. Ja, antwoordde Nina rustig, Vaak. En omdat ik weet dat je zou gaan piekeren als je het wist, heb ik er nooit over gesproken. Hij verscheen altijd op de gekste uren, overdag of midden in de nacht. Hij probeerde me iets te ver tellen. Eerst was ik bang en huilde aldoor. Maar hij zag er zó echt rit en zó droevig, dat ik medelijden met hem begon te krijgen. Ik stak een nieuwe sigaret op om mijn zenuwen te kalmeren. Die arme Nina had haar verstand verloren óf dit was de meest dwaze verhaal, dat ik óóit gehoord had. Op een goede avond verleden jaar, toen het erg hard regende, rommelde ik wat in oude folders van reisbureaux, ging Nina verder. En toen kwam hij plotseling weer. Ik weet niet hoe lang hij er al stond, maar toen ik opkeek van 'n plaatje van het Vierwoudsteden- meer, zag ik hem. Hy zag er helemaal niet meer verdrietig uit, integendeel. Hij was kennelyk verheugd. Z'n lippen be wogen Nina deed het me voor en ze zag er op dat moment onweerstaan baarder dan ooit uit en toen hoorde ik hem iets zeggen. ,Ga naar Wallen- dorf", zei hij. Ik kon het niet misver staan. En toen was hij plotseling ver dwenen. Ik wilde, toen jij aan 't vissen was, twee weken naar Torquay gaan. Dat zul je je nog wel herinneren. Maar, liefste, hij liet me niet alleen. Hij was zó wreed! Allemachtig!, viel ik haar in de rede. Je wilt me toch niet vertellen dat oom Thomas je na zijn dood preste om naar Zwitserland te gaan? Ja. dat deed hij inderdaad! Vreemd, zei ik, Maar ga maar verder met je verhaal, alhoewel ik nog niet begrijp waarom Je zo laat moest thuiskomen. O dat, antwoordde Nina, Dat hoor je straks wel. Ik ben inderdaad naar Zwitserland gegaan. Tijdens de tocht, die ik met enkele vrienden maak te. bleef het alsmaar in rfl'n hoofd hameren dat ik naar Wallendorf moest gaan. Ik begreep écht niet waarom. Maar ik had het gevoel dat ik móést gaan! Dus deed ik het maar. Het is een klein dorpje. Erg helder en rustig. Op het pleintje staat een oude fontein en in de vensterbanken van de huisjes prij ken geraniums. Ik nam een kamer in het Gasthof zum Traube en lunchte in m'n eentje in de tuin onder een grote boom. Nog steeds had ik er geen idee van wat ik daar eigenlijk kwam doen en ik wist m'n tijd nauwelijks zoek te brengen, 's Middags wandelde ik maar wat. Tot een uur of zes en ging toen terug naar het eetzaaltje. Het was daar erg eenvoudig. Zwarte balken, kleine tafeltjes en vrij ongemakkelijke stoelen. Aan de muur hingen heel wat schilde rijen en reproducties. Je kunt Je niet voorstellen hoe lelijk de meeste waren. Ik kon m'n lachen nauwelijks bedwin gen. Stillevens en landschappen. Op een van die schilderijtjes hadden de koeien zelfs kromme poten en leken de paar den op kruisingen tussen kangoeroe's en zebra's Ik vroeg me af wat Oom Thomas gezegd zou hebben als hy die schilde rijen gezien had. Hij had er nogal ver stand van. zoals je weet. En plotseling wis oom Thomas er! Hij had nog steeds dat ouderwetse zwarte strikdasje om en z'n snor was even onverzorgd als altijd. Zonder me zelfs maar te groeten zei hij ..Koop dat schilderij! Het is een mees terwerk!" Ik wist niet waar ik moest blijven van het lachen. „Oom Thomas", zei ik, „Doe toch niet zo dwaas. U houdt me voor de gek." Je moet namelijk weten, dat ik oom Thomas toen al als een wezen van vlees en bloed was gaan beschouwen. Hy werd echter nydig. Z'n bleke wangen werden rood „Hou toch op met dat gegiechel en stribbel toch niet altijd tegen, jou dom. onwetend, dwaas schepsel", brulde hij terug. „Wan neer zul je nu eindelijk eens leren dat je niet altijd op het uiterlijk van de dingen mag afgaan? Dat schilderij is een echte Leonardo da Vinei. Koop het, ofofHij kwam dreigend een stap op me af. Op dat moment klonken er voetstappen. Oom Thomas verdween. Enkele ogenblikken later kwam de hotel eigenaar binnen. Een dikke, gouden horlogeketting bengelde over z'n dikke buik. Hij was joviaal en erg verheugd me te zien. Ik voelde me opgelucht. ..Hoe vindt U Zwitserland? Goed eten, hè?", vroeg hij hartelijk lachend. „De mensen worden hier dik. Maar dat zou voor U jammer zijn." Ik antwoordde dat lk Zwitserland een prachtig land vond, maar dat ik niet lang kon blijven. Daarna keek ik goed keurend het eetzaaltje rond. „Aardig is het hier", merkte ik op. „Ja, ja", ant woordde hij. „Het werd in 1575 ge bouwd". „Wérkelijk?", vroeg ik, „En wat heeft U aardige schilderijen!" Toen ik dat zei kon ik m'n lachen nauwelijks bedwingen. „Ja. ja", antwoordde hy weer, „Ze zijn echt." „Ik vind dat schil derij zó grappig, dat ik het graag van U koop", zei ik terwijl ik naar de koeien en paarden wees. „Ik heb dan een aardig souvenir." Hy werd plotseling erg kortaf. „Nee, dat is niet mogelijk. Ze zijn niet te koop." „Maar waarom niet?", vroeg ik. „Omdat", antwoordde hij, „er anders een lege plek op de muur zou komen. M'n vrouw en ik zijn overigens aan die schilderijen gewend geraakt." Een tijdje kibbelden we zo verder. Ik had het al bijna opgegeven, toen ik plotseling een goed idee kreeg. „Luistert U nu eens", zei ik, „Ik zal U een schil derij uit Engeland sturen. Een écht met Engelse koeien. Uw Engelse gasten zullen dat vast en zeker erg op prijs stellen." Ik zag dat 't idee hem wel aantrok, zodat ik halsstarrig bleef proberen hem tot andere gedachten te brengen. Ten slotte kreeg ik het schilderij. De volgende dag begon ik meteen met pakken. Ik dacht dat ik oom Thomas wel weer zou zien, maar nadat ik dat schilderij had gekregen, bleef hy on zichtbaar. Dat was overigens zyn geluk, want ik had hem wel ik weet niet wélt naar zijn hoofd willen slingeren. Het schilderij was te groot voor m'n koffers. Ik besloot het dus maar uit de lijst te halen en op te rollen. Ik borg het ding op in de hoes van mijn paraplui. En zo ben ik er mee thuis gekomen. Een week lang dacht ik er geen ogenblik meer aan. Toen verscheen oom Thomas plotseling weer. „Jy dwaas", zei hy, „Waar wacht je nu nog op? Ga naar een of ander expert en laat het schil derij onderzoeken. Moet ik je nu éilles komen vertellen?" „Vindt U wérkelijk dat ik met dèt schilderij naar een expert moet gaan? Hij zal me uitlachen", zei ik. Oom Thomas' onhebbelijkheden gingen me de keel uithangen. Ik begon hem dus te negeren. Maar toen kwam hij keer op keer. Hij drong zelfs eens de bad kamer binnen toen ik een douche nam. Maar hij mompelde gelukkig een ver ontschuldiging en verdween direct dwars door de muur. Wat een onhebbelijke vent!, riep ik verontwaardigd uit. Ach, hij blééf toch niet!, zei Nina geruststellend. Maar langzamerhand begon hij steeds meer op m'n zenuwen te werken. Toen jy een keer 's avonds op de club was, maakte hy een hele scène. „Waarom doe je niet wat je ge zegd wordt!", schreeuwde hij. „Jij stom me gans! Je verdient een flink pak slaag!" Hij was vuurrood geworden. „Dat schilderij is écht! Ik heb je dat al honderden keren verteld. Ik wil er alles om verwedden." „Goed dan maar, maar windt U niet zo op.", zei ik om hem te kalmeren. „Ik neem die weddenschap aan. Maar als U hem verliest gaat het U héél wat kosten! Ik koop dan een gek groen hoedje, heel klein, maar peperduur. Maar hoe denkt U te kunnen betalen, oom Thomas?" „Dat gaat je niets aan", antwoordde hij. „Dat is mijn zaak." Ik beloofde hem dus naar een expert te gaan. Maar ik voelde me erg opgelaten toen ik een van die kleine maar deftige zaakjes vlak bij St. James Street binnenging. Ze waren echter erg vriendelijk en vroegen me over een reek terug te komen. Dan zouden zij het doek onderzocht hebben. De hele week heb ik slecht geslapen. Maar toen dè dag was aangebroken, trok ik m'n nieuwste man telpakje aan en ging met bonzend hart naar dat winkeltje. De schilderijen expert was gelukkig erg voorkomend. „We hebben het doek met X-tralen onderzocht", zei hy. „en nog tal van andere proeven genomen. Maar het spijt ons erg dat we U moeten teleurstellen, mevrouw. Het schilderij is persé géén Leonardo da Vinei!" Natuurlijk niet!, barstte ik uit. Hoe heb je het in je hoofd kunnen halen om zó iets geks te geloven! En heeft oom Thomas die hoed voor je gekocht? Nee, antwoordde Nina Ik heb hem niet meer gezien nadat we die wed denschap afsloten. Arme kerel! Haar ogen stonden vol tranen. Waarom heb je nog medelijden met hem? Hij zal zich zo ontzettend ge schaamd hebben!, antwoordde ze zacht jes. Hij was zo zeker van zichzelf. Maar het blijkt toch maar dat hij er niets van af wist. Hij had het hele maal bij het verkeerde einde. Ja dat wel, antwoordde Nina, Maar hij moet toch iets in dat schilderij gezien hebben. Zó ver is hij er toch ook weer niet naast geweest. Die schilderijen expert heeft me namelijk nog geen uur geleden verteld dat het een echte Raphael isEn dó&rom ben ik zo laat thuisgekomen! De Indonesische en de Nederlandse regering hebben besloten om et conferentie te beleggen, welke op Zaterdag 10 December a.s. zal aanvangei (Men zie ook pag. 1.) Kortgeleden heeft, zoals bekend, de Indonesische regering de ambassj deur in bijzondere missie, mr Oetovo Ramelan, naar Nederland uitgezond® pjet teneinde voorbereidende besprekingen te houden over het beleggen vi var deze conferentie. 0ns Deze besprekingen hebben tot gunstig resultaat geleid. De volgenj agendapunten voor de conferentie zijn overeengekomen: en 1. Bespreking van het Indonesische voorstel tot vervanging van het 10 Augustus 1954 tussen Indonesië en Nederland gesloten protocol tj daarbij behorende briefwisseling door een nieuw protocol en andei aaI overeenkomstenelk 2. bespreking van het Indonesische voorstel tot vervanging van 4 als bestaande financieel-economische overeenkomst door een of mei ine nieuwe overeenkomsten en de methoden, die daartoe zouden kunne leiden; IOC 3. bespreking van bepaalde vraagstukken betreffende Nieuw-Guinea mi tre dien verstande, dat ten aanzien van de souvereiniteit iedere partj W£ haar eigen standpunt handhaaft; ^a; 4. andere aangelegenheden dan in de voorgaande agendapunten gt nif noemd, welke door een der partijen van belang worden geacht vot tre de betrekkingen tussen beide landen. De Nederlandse delegatie zal worden voorgezeten door de minister zonder portefeuille, mr J. M. A. H. Luns en ver der bestaan uit de ministers van finan ciën. van Economische Zaken en van Justitie, alsmede de Regeringscommis saris voor Indonesische aangelegenhe den. De Indonesische delegatie zal worden geleid door de minister van Buitenland se Zaken. Anak Agoeng Gde Agoeng. en voorts bestaan uit de Minister van Financiën, prof. dr Soemitro. de minis ter van Economische Zaken, mr Ka- simo. de Minister van Gezondheid, dr Leimena. mr Mohammed Roem en de heer Aroed Kartawinata. Deze beide laatsgenoemden zullen voor de duur van de conferentie de persoonlijke rang krij gen van Minister van Staat. Voorts zul len aan de delegatie worden toegevoegd enkele politieke en technische adviseurs. P.T.T. MAG GEEN BUMA-PROGRAMMA'S DOORGEVEN De PTT is niet gerechtigd een Buma- repertoire, met of zonder tekst, via de draadomroep door te geven, zo heeft de Civiele Rechtbank te Den Haag beslist. Het Buma. het bureau voor de mu- ziekauteursrëchten te Amsterdam, had een proces tegen de PTT aanhangig ge maakt om uitgemaakt te zien of de PTT met haar draadomroep de pro gramma's van Hilversum I en II en van de buitenlandse zenders, voor zover deze vallen onder de muziekauteursrech- ten, mocht doorgeven. In eerste aanleg is nu bepaald dat de PTT inderdaad niet het recht daartoe heeft. Naar verwacht wordt zal de PTT in beroep gaan. i he tot vri Franse Socialisten tegen kiesverboiul O niet Coininnni steil De Nationale Raad van de Franse S< eialistisehe partij heeft gisteren met 19; tegen 1243 stemmen bij 324 onthoud» gen een voorstel verworpen, waarin i! mogelijkheid werd geopend van lijst vei bindingen met de Communistische pat tij: 59 afgevaardigden waren afwezig. Een motie voor tactische bondgenooi schappen met andere linkse partyei behalve de Communistische, werd aat genomen met 2.454 tegen 667 stemmr bij 378 onthoudingen. In deze motie hei het voorts, dat de Nationale raad hi bestuur formeel machtigt, zich te vei zetten tegen alle bondgenootschappei te met reactionnaire clericale of totalitair dl partijen. De raad is evenwel bereid al D lianties toe te staan met al diegenen, d> te gekant zijn tegen „maatregelen, gerich tegen de democratie" en met allen, di de Socialistische beginselen van den» cratische vrijheid, gecontroleerde ontwi pening, Atlantische verdediging en ciale vooruitgang delen. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN. 6 December, Groenteveiling: Waspeen A 1019. B 9—19, andijvie 13—25. WOERDEN. 7 December. Aanvc 48 partijen. Ie kwaliteit 2.252.30. 2e kws litelt 2.20—2.24. Handel kalm. Bijzondere aanbieding zuinige kleine auto's in prima staat N.V. HET MOTORHUIS LEIDEN - TELEFOON 24741* H. ENGLEBERT N.V. Dobbeweg 3 Afd. Landbouw Voorschoten vraagt voor directe indiensttreding voor de onderdelen afdeling een die zowel administratieve, als magazijnwerkzaam heden zal moeten verrichten. MULO-diploma gewenst, doch niet vereist. NYLONTOUW DRAGLINEDRAAD H. R. TROOST - Haven 14 Leiden Telef. 21664 GARAGEBEDRIJF VOORSCHOTEN Telefoon 2814 (K 1717) Biedt aan: CITROEN Sport 1954 2 ANGLIA'S 1954 2 OPELS Rekord 1953 FIAT 500 1953 CITROEN Deux Cheveaux '54 MORRIS Minor 1953 CONSUL 1953 D.K.W. 1953 RENAULT 4 1952 RENAULT 4 m. radio 1951 SKODA 1950 FORD 1950 I.F.A. stationcar 1954 1* VOLKSWAGENS lM9-'54 N.S.U. Max. 300 1955 GARANTIE - INRUIL Financiering. Brieven op advertenties wel ke naar onze mening niet bonafide op de inhoud reage ren (o a drukwerken) wor den niet aan de stellers door gegeven, doch zonder meer vernietigd SPLIETHOFF'S Bevrachtingskantoor N.V. vraagt voor spoedige indiensttreding op haar moderne coasters van 500 Brt. MATROZEN MATROZEN O/G LICHTMATROZEN Brieven of aanmeldingen Keizersgracht 311 te Amsterdam of Van Vollenhovenstraat 24, Rotterdam. Hierover spreekt de heer B. v. d. MEER a.s. Vrijdagavond in het Snouck Hurgronjehuis, Ra penburg 61, Leiden. Verzuim deze belangryke voordracht niet AANGEBODEN. Centrum stad. Direct te aanvaarden. Eventueel met geheel of gedeeltelijke overname inboedel. Huurprijs f 9,50 per week. In aanmerking komen b.v. 2 dames of echtpaar van mid delbare leeftijd, eventueel met 1 zoon, welke bereid zijn kost en inwoning te verstrekken met huiselijk verkeer aan Heer van 50 jaar. Werkzaam buitenshuis. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder nummer 3141. Het adres voor het vernieu wen van en reparaties aan huisjestenten, tentdaken en kampeertenten is Zeil- en Tentenmakerij FRITS DE GOEDE, Janvossensteeg 37, Tel. 20607 Profiteer van onze voordelige winterpryzen. GEVRAAGD voor de le 4 dagen van de week. Stoomwasserij „RHIJNSTROOM", Hoge Ryndyk 166 - Leiden Gevraagd wegens huwelijk, prettige betrouwbare zelfst. in gezin van 2 pers. Meerdere hulp aanwezig. 'Salaris en tij den nader overeen te komen. Apotheek BOEKWIJT. Aanmelden: Mandemakerssteeg 19, 's avonds tussen 69 uur of Telefoon 20552 te koop te huur GEBR. HUISMAN, Levendaal 76 - Tel. 22962 By de GEMEENTELIJKE ACCOUNTANTSDIENST te LEIDEN kan worden geplaatst een leeftijd 20 jaar, salaris naar bekwaamheid. MULO-diploma en enige kennis van boekhou den is vereist. Sollicitaties schriftelijk in te dienen bij de Directeur van de Gemeentelijke Accountantsdienst, Stadhuis, Leiden. I I Middelgroot bedrijf, detailhandel of onderne' ming, waar b.v. opvolger ontbreekt. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder nummer 3191 120 woorden f 1, 2030 ivoorden f 1,50 een woord hoogstens 12 letters). Bewijsnummer f 0,10 extri Toezending nummerbrieven 10.20 cneer. GEVRAAGD WU kopen antieke meubels, koperwerk. kristal goud. zilver theestoven. koperen beelden, pendulestellen mahonie tafels, ook huiskamermeubels. Perz. kleden. Reparatie porselein. Bremmer Morsstraat 41 Telef. 26918, Goeeerrltsteee 1 Telef. 22791. ■i Nette Juffr. gevraagd voor enkele uren oer dag bil dame alleen. voor huiselilke bezig heden. Geen buitenwerk Br Bur v. d. Blad No 8345 k Jongeman zoekt zit-slaapk. mei stookgelegenheld. Zonder Dension. Brieven Bur van dit Blad order No 8359 k. Te huur gevraagd slaapka mertje voor melsle liefst ln arbeldsmlheu. Brieven met Drilsapeave Bur van dit Blad onder No. 8361 k Gevraagd net meisje, zelf standig kunn. werken, niet onder 16 laar. Voot Dinsdags Donderdags en Zaterdags van 9.301 uur. Aanmelden na 7 u. 'sGravendllk Plantsoen 67. Gevraagd werkster of meisje voor halve dagen. Karei Door manlaan 29 Oegstgeest Gevraagd flinke werkster voor één morgen per week. In gezin van twee personenln klein benedenhuis. Mevrouw Kuilntles Zeemanlaan 20. Spoed! Te koop gevr. flets of bromfiets. Br. met omschr. en prllsopg. aanValkenburgse- weg 22 Katwiik a d. Rl1n. Goed pension. Enige perso neelsleden van groot vervoers- bedrllf zoeken goed pension. Opgaven met aantal plaatsen en prijs Bur van dit Blad on der No. 3178 k. Meisje gevraagd voor hele dagen en/of dag en nacht. Niet onder 17 laar. Goed loon. Kon Julianalaan 44 Voorschoten. Tel, na 6 uur 2236. Gevraagd flink meisje, 15I 18 laar in eezln met kinderen, van 8 tot 2.30 of 2 hele en 2 I ha've dagen per week. Heemskerk. Sandtlaan 24. Rijnsburg. Onderw. zoekt per 1 Jan. vrile zit-sl kamer ln rust. ome., met of zonder pens. Brieven, zo moe m. prllsope. Bur. van dit Blad No. 8407 k Net meisje of werkster ge vraagd voor Maandagmorgen en Vrijdagmorgen. Sigarenma gazijn 't Hoekje. Lage Rijndijk No 29. Gevraagd nette werkster, voor de Vrijdag. Mevr. Metaal Koornbrugsteeg 3. Lelden. Meisje of werkster gevraagd i'oor hele of halve dagen. Mevr Chrevehton. Hooigracht 46. B Wie helpt verpleegster aan kamer met stookgelegenheld. Br. Bur. v d Blad No 8424 k Net Jong meisje gevr. v. hal ve dagen. Clematislaan 29. Wassenaar. (Nieuwbouw, olie- stook). tramhalte Devleroord. Tel 4457. Mevrouw Barkman. 122 of 67 uur. Gepens. ambtenaar, 60 Jaar, zoekt voor 3 a 4 dagen per week lichte werkzaamheden. Br Bur v. d. Blad No. 8416 k Gevr. nette Jongste bediende Goede gel zich grondig in het vak te bekw. Aanm. Gedlplom. KaoDersbedrilf v. Tongeren. Kraaierstraat 34 Leiden. Kamers of woonboot(Je) te huur gevraagd, door 2 longe mannen (19 en 30 laar), res pectievelijk vertegenwoordiger drs chemie. Brieven beschrij ving en prijsopgaaf Bur. van dit Blad onder No. 8403 k. Kraamcentrum Noordwyk vraagt vrouwen en meisles van 1940 jaar om opgeleid te worden tot kraamverzorgster. Inlichtingen bil de leidster: Nieuwe Zeewee 82. Noord-wil k aan Zee. Te koop gevraagd koffiezet machine grote Inhoud, servies goed. rijwlelrekken en Buta- gasstellen Alles ln goede staat. Br. met uiterste prils Bur. van dit Blad No. 8326 k Muziekhandel W. Grönloh. Burgsteeg 9 Lelden Wij vra gen te koop guitaars banlo's. eramofoonpl. kofferpathef. ci thers enz. Ook rullen! Jongeman (geen student), zoekt per 15 Dec. gemeub zit- slaaokamer met volledie pen sion. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 8331 k. Gevraagd tegen begin Ja nuari of eerder in klein eezin. beschaafd me is Ie voor huls- houdelüke hulp. 2 daeen per week. Aanmelden na telefoni sche afspraak. Mevr. Duvver- man. Kievitslaan 27. Wasse naar. Tel 9797. Te koop gevraagd een in coede staat zijnde haard Br. met pr merk en cap. Bur. v. d. Blad onder No. 8340 k AANGEBODEN Het is niet te geloven! Voor f 19.50 Uw 1-pers. en f26.50 Uw 2-pers. matras opnieuw overtrokken met damast D.t kan alleen Smit Mare 98. Vrouwensteeg 9 Tel 23913 Muziekschool Zwaag heeft de leerlingen direct instru ment mee naar huis en aan het einde der cursus cadeau, o.a guitaar. accordeon, banjo, mandoline enz. Vraagt gratis prospectus. Korevaarstraat 5. Telef 24358 Naaimachines. Voor een goede naaimachine of repara tie naar het vertrouwde en vakkundige adres: Der nee. Haven 7, Lelden. Telef. 25365: Waalgat 17 Katwiik aan Zee. Telef 2278 j. A. Verheul, Haarlemmer straat 86 levert U op gemak kelijke betalingsvoorwaarden, horloges, klokken, verlovings ringen goud en zilverwerken. Polshorloges vanaf f 1.per week. GOTden herenzegelrin gen dames fantasleringen. Bil lijke prilzen Plasmever, Storm Buyslngstr. 33. (Lage Mors- wee). Tel 32173. Te koop aangeb Taunus "2 M tvpe 1954 de luxe kleur zwart met radio en kachel. 30.000 km. gelopen Te be zichtigen Zaterdagmiddag en Zondagmiddag bi): C. Buur man. Molenstraat 17. Sassen- heim. Wasmachines ver beneden de normale prijs (f160. Tijdelijk aanbod Grote kuip. volle garantie. Betaling con tant en vanaf f 2.40 Der week. Inlichtingen aan Postbus 64 Postkantoor Lelden Alle motoronderdeien heeft motorsloperll Cor Bolman Hekkelaan 223 Den Haag. Tel. 114501. Verhuur zonder chauffeur. Oldsmoblle 6-pers. met radio en kleinere wagens w.o. Morris Minor de Luxe 1956 vanaf f 5 per dag. 8 ct oer km. Stip- donk Hoogl. Kerkgracht 30. Tel. 31608. Schuimplastlc speelgoed, bad commode afdrulpmatjes. onderzetters vatenkwasten, tochtband Schuimplastlc on der Uw traploper geen stof. glijdt, niet. onverslijtbaar. 40 ot per stuk. Vindt U ln onze speciaalzaak. Mare 70. Een verwende lezer Is na- tuurlilk klant bij onze Biblio theken! Record" Apothekers- dilk 35 De Hof buurt. Da Cos- tastraat 46. Wilt l' leren autorijden? Neem dan les bil Autorij school Van Dlik erk. Instruc teur A.B.A.N.. Hoogl. Kerk gracht 42. Tel. 30256. Gaat U verloven? Koopt dan Uw ringen ln .Het Ringen- huls" en U verzekert zich van de beste kwaliteit eoud. Ook voor heren zegel- en dames- fantasleringen. Morsstraat 9 Telefoon 24920. „Roslne" geeft ue hoogste prijs voor goud. zilver, juwelen Grote keuze ln verlovingsrin gen. gouden, zilveren en ver zilverde artikelen Het adres voor alle reparaties en uurwer ken. Steenstraat 16 Tel. 26854 Verhuur zonder chauffeur, nieuwste 6-pers, Amer Ford Volkswagens ene Vanaf f 5. d. dag en 8 cent per K.M. Werkhoven's Luxe Autover huur v. 't Hoffstraat 11. Tel. 22300 bil geen gehoor 20225 Permanenten vanaf f 4.50. Jac. Ramak. Dames- en Heren kapper Haven 10 Tel 26353 Lelden. Te huur binnenstad opslag ruimte. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 8325 k Onduleren 11.75. Jac. Ra- mak. Dames- en Herenkapper Haven 10. Tel. 26353. Lelden Goed tehuis aangeb. voor hondle. reu. Moet beslist klein soort zijn. Brieven Bur. van dit Blad No 8319 k. Jonge dame, 19 jaar, in be zit Mulo-diploma tvpen kan- tocervarlng en vlot Frans prekend, zoekt aangename werkkring. Brieven Bur. van dit Blad No. 8320 k. Te huur aangeboden kleine kamer met wast., kast en gas. gelegen a/d. Hoge Rilndijk. Prils f 30.Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 8330 k Dameswlnterniantels. nieuw ste dessins. 6 weken ln ge bruik daarna vanaf f 1.p. w of ln 24 maanden. Coupeur komt ook met collectie aan huls. Strikte geheimhouding. Br Bur. v. d. Blad No. 3135 k Veran, St. Jorlssteeg 14. chemisch reinigenkeurig, vlug goedkoop, zó dat aan de „levensduur" diverse kleding geen afbreuk wordt gedaan. W(| geven hoge prUzen voor gebruikte wasmachines bij -ankooo van een nieuwe Laat een tijdklok monteren dat voorkomt overbodige sliitage en tevens stroombesparing Hulsman. Oude Singel 206. Tel. 30372. Te koop grote maat kinder ledikant met bedje. Leeuwe rikstraat 18. Na 6 uur n.m Excelsior Racemotor 500 cc. te koop. Te bevragen: Postma. Hoofdstraat 99. Sassenhelm. Dames! Nog voor de Kerst dagen een Permanent? Vraagt U dan naar onze Reclame- Permanent van f 6 Altijd suc ces Wassen watergolven f 2 Model knippen 85 cent G Tesselhoff kapper. Heren straat 54 Tel. 23711. Gemeubileerde zlt-slaapka- mer te huur. Centrum stad. I Goede stand. Brieven Bur. v. ci Blad No. 8353 k. Wegens \ertrek grote Dult- se radio van 1949 f 75 Slee- I stofzuiger 125 V. compleet f 20. Damesfiets ln orima staat I f 37.50. Pelikaanstraat 10 Te koop een grote (pltch- pine) klerenkast f35. Adres: De Laat de Kanter- straat 15. Kapteln Mob.vlette de Luxe aangeb. met telescoopvork en automatische koppeling. Prijs f 145.Varkevisserstraat 66. Katwiik aan Zee. Tel. 2795. Te koop aangeboden een ln ze^r goede staat zijnde hand naaimachine. merk Anker. Br. Bur. v. d Blad No. 8420 k Te koop aangeboden mooie houten 5-arms kroon met al basten schaaltjes voor f20. Lammenschansweg 28. ('sAv. na 6 uur). Kerst- en Nieuwjaarskaarten ln Eng. Franse en Hollandse tekst. Boekles vanaf 15. 25. 35 60 c Visitekaartjes met naam 50 st. 3.75. A. A. Ver hoog en Zonen, Haarlemmer straat 29. Tel. 22197 - 25374. Wasinachinefabrlek heeft enkele exportmachlnes met Jinhte beschadiging v.af f 155- gemakkelijke betaling. Depót Huisman, Oude Singel 206. Telef. 30372. DIVERSEN Verloren ziv. Ier. dames- handsch. Brieven Bur van dit Blad onder No. 8342 k. Engels voor Emigranten examens handelscorresponden tie. spreekvaardigheid. Snelle vorderingen. Vertalingen. Cor rectie. Correspondentie W Ver- booe Leraar Engels. Steen- schuur 18. Adventsappèl Donderdag I December a.s. ln de Zuidei- kerk. Onderwerp: ..Reizend naar Bethlehem'' Spreker 't Declamatie Orgel en Trompet- soli. Aanvang 8 uur. Toeeani vrij. Kinderbescherming. Al- Kerstgeschenk een Pro Juven- fcute Prinsessenkalender f 2.7S Secr. Pro Juventute Rijnland Marelaan 51. Oegstgeest. Te! 30121. Gezellige dansclub. Moge- liikh. tot aansluiting voor B en H. boven 25 tr. Beslist goede stand. Brieven Bur. vaa dit Blad onder No. 3144 k. Raadpleeg J. m. m. i nnt de wereldberoemde Psvchome-1 trlst. Consult dagelijks 12-4 uur. (Ook Zondags). Regen- tesseUan 83. 's-Gravenhage. Consult f 1. Huwelijk. Gevraagd eer huishoudster, bij Weduwnaar niet ouder dan 60 jaar. om bi wederzijds goedvinden een hu welijk aan te gaan. Brieve: Bur van dit Blad No. 84021 Eenvoudige dame, 40 Jaar zoekt kennismaking. Brievei Bur. van dit Blad No. 8399 k Vrijdagavond 7.45 verwacM het Inst v. Arb Ontw. U b het Museum voor Land- e: Volkenkunde voor onee excur sie die als titel draagt: Surlj name land en volk. Komt U? Duistere geheimen van lie1 donkere hart van Z. Afrika. Zondag 10.30 u. ln Instituutf- bijeenkomst ln Lldo. In he' voorproeramma o.a. korte filo var de Uitvaart van Koft Vorrlnk. Diploma's meebren-, gen! Soefi Beweging. Avond voor belangstellenden op Vriida.' as om 8 uur Spreekster mevr mr J. M. Kunst. Onderwerp Hindoeïsme en Reïncarnatie. Gerecht 10. Kamer 10.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 8