St. Nicolaas bracht vele Leidse kinderen een bezoek Onderzoek gemeentebegroting en memorie van antwoord Raad van Noordwijkerhout 4ste Jaargang Maandag 5 December 1955 Derde Blad No. 2869Ö Militaire Koksschool adopteerden 120 kinderen Zaterdagmiddag heeft St. Nicolaas ian vele Leidse kinderen een bezoek tebracht. Over al bracht zijn komst ■itbundige vreugde te weeg. Öfficieren, onder-officieren en man- aappen van de Koksschool hadden dit jst niet alleen tot de kinderen van het ste personeel beperkt, doch hadden rens ruim 120 kinderen uit diverse lidse jeugdtehuizen geadopteerd. Zij iren afkomstig van Voordorp, Chr. hgdhulp, het Weeshuis St. Maarten ai de St. Jacobsgracht en het St. dwinahuis. Met de ongeveer 130 „Koks- boolkinderen" hebben zij een vrolijk est gevierd. Voordat St. Nicolaas. die gen vier uur met vier zwarte pieten in j Doelenkazerne arriveerde, op het est verscheen, vermaakte de jeugd zich tstekend met een poppenkastvoorstel- ig. Enthousiast werd ook het gehele pertoire van Sinterklaasliedjes afge- »rkt. Aan het einde van het feest had i Sint voor elk kind een prachtig ge- jienk en lekkernijen. Blijde verrast •er zulk een heerlijke middag trokken i kinderen huiswaarts. Dat ook de geadopteerde jeugd, met jveel vreugde aan dit feest deelnam, bet wel tot grote voldoening stemmen, jlitairen brachten hier veel geluk in nge kinderlevens! Een sympathieke fete van de mannen van de Leidse pksschool. Ondanks zijn druk bezette tijd vond I Sint deze middag ook gelegenheid om jeugd van „De Professorenwijk" een jzoek te brengen. Hier was 't Prof je iiddelpunt van zeer veel kindervreugde, ooraf bracht St. Nicolaas een bezoek jj vijf zieke kindertjes in de wijk. die u niet eens een dokter, doch een echte pit aan hun bed kregen. Later op de middag was de kinder- riend uit Spanje de gast van de kin eren van de afdeling Leiden van de gemene Bond ..Mercurius", die in het {bouw Rehoboth aan het Rapenburg un feest hadden. Na een inleidend oord van de voorzitter, de heer G. S. tammers. waarin hij allen dankte, die eze viering financieel mogelijk hadden emaakt. zorgde Geraldini allereerst als bochelaar en muzikale clown voor een rolijke ontspanning, gevolgd door een Veri vierde feest Avond van klank en kleur De leden van de thans vier jaar be staande Personeelsvereniging van de Verificatie van de Rijks Zee- en Luchtvaartinstrumenten te Wassenaar hebben Zaterdagavond in het met tal van bloemen versierde St. Antonius Clubhuis feest gevierd. En hoe: Het bestuur had kosten noch moeite ge spaard hen een vrolijke en prettige avond te bezorgen. Medewerking werd verleend door het Benelux-gezelschap „Parade", dat een rijk gevarieerd en muzikaal show-programma presen- 1 teerde. De avond werd geopend door de voor- fitter van de P.V., de heer R. L. P. siegers, die o.m. in het bijzonder wel- jom heette de directie, ir M. G. A. aaalebos en afgevaardigden van zuster verenigingen. Hij sprak de wens uit, dat )ok deze feestavond tot gevolg zou mo- jen hebben een versteviging van de jnderlinge band tussen de leden van het personeel. De parade, die op deze Dpeningswoorden volgde, werd door alle aanwezigen met veel plezier afgenomen. (Vooral de kennismaking met de twee parmante Selvera's was voor sommi- f;n wel zeer aangenaam! Begeleid door et orkest van Harry Jansen zongen zij diverse populaire liedjes. Ook als Tiro- ler- en Hollandse boerenmeisjes oogst ten de Selvera's bijzonder veel succes. De Doea Melatti's, die zich na de pauze als Markermeisjes hadden verkleed, be gonnen haar optreden met het zingen van enkele Ambonese liedjes. Hartelijk heeft men vervolgens moeten lachen om de fratsen van de clown Pierke evenals om de dwaze muzikale comedianten. Het festijn werd althans op de planken besloten met een door het harmonie orkest van boer Piet verzorgd concert... Het was volkomen terecht een avond van klank en kleur. Van de gelegenheid tot het maken van een dansje werd tot diep in de nacht druk en gretig gebruik gemaakt. Het bal dat zich kenmerkte door uit bundige pret en jolijt werd gehouden onder leiding van de heer v. d. Mark. De Veri kan terugzien op een uitstekend verzorgde en welgeslaagde feestavond! M. P. KAPTEIN NOTARIS TE LEIDEN In de plaats van de eervol ontslagen notaris, de heer A. A. van Haaften, is tot notaris binnen het arrondissement 's-Gravenhage. met als standplaats Lei dden. benoemd de heer M. P. Kaptein, candidaat-notaris te Reeuwijk. VERSIERING BREESTRAAT VERNIELD De politie heeft twee Leidse burgers aangehouden, die in de nacht van Vrij dag op Zaterdag enkele lichtmasten van de versiering op de Breestraat ter I hoogte van het Rijnlandhuis omver poogden te halen. Ditmaal dus geen [studenten maar burgers, die de sterren van de masten plukten. ADVENTSAPPÈL ZUIDERKERK De Contact-commissie voor Evangeli satiewerk belegt a.s. Donderdagavond in de Zuiderkerk aan de Lammenschans- weg een adventsappèl. Ds N. Kleerma ker en de heer B. Th. Dikkes zullen deze avond, die met declamatie en orgel spel wordt afgewisseld, spelen over „Reizende naar Bethlehem". BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Julie Walthera Marle Thérèse dr van P. M. Smit en J. G. M. Jonkergouw. Catharlna Adrlana. dr van J. Kombrink en L Dekker- Wilhelmus Theodorus, zn van W. C v Dorp en E. Dlehl; Albertus. zn van J S. v. d. Meij en H. Duijndam; Auke Pieter, zn van J. Hoekstra en G J. G de Haas; Jan Peter, zn van J. Jongeneel en G. E. Bal; Maria, dr van J. P. Velthuyzen en C. Smit. OVERLEDEN: A. v. d. Kwaak, man, 49 Jr. poppenkastvertoning, waarmede de jeugd zich uitstekend amuseerde. En toen kwam de Sint, die ook hier uiteraard niet met lege handen was gekomen. De Sint, die deze middag de Sleutel stad in alle richtingen doorkruiste, kwam ook op bezoek in de cantine van de N.V. P. Clos en Leembruggen, waar ongeveer 180 kinderen van het personeel bijeen waren. Voor zijn komst werden de kinderen prettig bezig gehouden met poppenkast en goochelen. Tenslotte ontmoetten wij deze mid dag de Sint bij de speel tuin jeugd van ..Westerkwartier'. Ook hier ging het vrolijk toe. Surprises van St. Nicolaas en een aardig kindertoneel, gebracht door het echtpaar Peils. bezorgden de kinderen een onvergetelijke middag. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doctoraal-ex. II Geneeskunde, mej. A. C. Nauta (Over-1 veen) en de heren D. J. Dronkers (Mid delburg), C. P. Sieburgh (Leiden), L. Stein (USA) en B. Weisskopf (USA); Semi-arts examen, mej. L. Cleton (Bras. schaet (B) en de heren R. Giel (Den Haag), P. M. J. van der Haagen (Lei den). J. J. Hamming (Eindhoven) en A. Muller (Lelden)artsexamen de he ren F. E. J. Bouricius (Den Haag), G L. Ongkiehong (Leiden) en P. C. van der Toorn (Voorburg) Zaterdagochtend kwam een 14- jarig meisje uit de Tesselschadestraat op de Lage Morsweg met haar rijwiel te vallen, tengevolge waarvan zij haar lin keronderarm brak. Optimisme inzake overleg De Indonesische zaakgelastigde in Den Haag de heer Kwee Djie Hoo, zal morgen naar Nederland terugkeren. De Indonesische minister van Voor lichting Soetan Makmoer, verklaarde nog optimistisch gestemd te zijn. In de delegatie die naar Nederland komt, zijn vertegenwoordigd te partijen, die in de recente verkiezingen de leiding hebben gekregen, en partijen, die in het Kabinet zitting hebben. De adviseurs zullen vertegenwoordigen de stromingen in het huidige parlement plus West- Irian. Aan de delegatie zal een staf van deskundigen worden toegevoegd, waar onder de leden van de Indonesische ver tegenwoordiging in Nederland. Makmoer verklaarde verder te hopen, dat de resultaten van de conferentie op ministerieel niveau nog door het huidige parlement zullen worden geratificeerd. Na afloop van de Kabinetszitting heeft de minister van Buitenlandse Za ken, Anak Agneng met functionarissen van zijn ministerie en met de heer Kwee Djie Hoo onmiddellijk een bespre king op het ministerie van Buitenlandse Zaken gevoerd. VEERTIG DODEN IN ALGERIJE Rebellen schoten op politie Bij hevige gevechten, die zich Zon dag in het Algerijnse stadje Lamv nabij de Tunesische grens hebben afgespeeld, zijn veertig personen gedood, aldus wordt uit Bone gemeld. De incidenten begonnen Zondagochtend op het markt plein. Vogelvrij verklaard en hadden zich tussen de menigte gemengd en openden het vuur op de politie. Toen de politie het vuur beantwoordde en versterkingen kreeg en militairen het plaatsje omsin gelden, vluchtten de opstandelingen in een autobus, die op de markt stond. De autobus werd buiten het plaatsje door een militaire patrouille aangehouden, maar de chauffeur weigerde te stoppen. De soldaten openden het vuur, waar door de chauffeur werd gewond en de macht over het stuur verloor. De bus stortte in een gracht. Bij de schietpartij op de markt kwa men 31 personen om, terwijl de overige negen bij het incident met de autobus de dood vonden. Dit bericht werd pas Maandag bekend, doordat saboteurs de telefoon- en tele graafdraden hadden doorgesneden. Meer dan honderd doden door cycloon Aan de kust van Madras (India) heeft vorige week een wervelwind gewoed, die. naar officieel wordt bericht, an 120 men sen het leven heeft gekost, ook doordat de storm vloedgolven verwekte. De ma- materiële schade wordt op drie millioen rupees geraamd (circa 2,4 millioen gul den). KATWIJK AAN ZEE Intrede ds J. de Vos 8 Januari De beroepen predikant ds J. de Vos had oorspronkelijk bepaald, dat hij 18 December as. hier zijn intrede zou doen. In verband met diverse omstandigheden heeft hij de datum van zijn intrede moe ten verschuiven naar 8 Januari. Opbrengst De extra-collecte in de Ned. Herv. Kerken voor de Kerkvoogdij heeft f 580.75 opgebracht. KOUDEKERK Ds Joh. Poort beroepen Ds Joh. Poort, Ned. Herv. predikant alhier, ontving Zaterdag een beroep van de Herv. Gemeente te Oosterbeek. TF assenaar Verschenen is de Memorie van Ant woord van B. en W. op het voorlopig verslag van het onderzoek der gemeen tebegroting, waaraan het navolgende is ontleend: Ten aanzien van de geuite meningen over de verlaging van de straatbelas ting merken B. en W. op, dat algehele afschaffing in verband met de beperkte reserves niet is gewenst. In verband met de vele in Wassenaar woonachtige forensen zijn zij bereid aan de P.T.T. een vervroegde eerste-postbe- stelling te verzoeken. Als uit de Raad een voorstel wordt gedaan om het presentiegeld voor het bijwonen van de raadsvergadering van f. 10 tot f. 12.50 te verhogen, zullen zij zich daartegen niet verzetten. De ver goedingen aan toegevoegde secretaris sen van commissies zullen worden be keken. Over het uitbreidingsplan deelt het college mee, dat na het gereedkomen van het partiële plan Zijlwatering het overige gedeelte door de stedebouwkun dig adviseur prof. ir J. H. Froger in studie is genomen. Overeenkomstig het rapport van het Economisch Techno logisch Instituut is het plan gebaseerd op een woningvoorziening tot 1980, waarbij wordt uitgegaan van de z.g. gewenste bevolkingsaanwas. Een andere bestemming eeven aan agrarische grond is niet te voorkomen, maar gelet wordt op het verkrijgen van andere cultuur grond in de gemeente. Het karakter van de oude kom zal zoveel mogelijk worden bewaard. Ten aanzien van de openbare veilig heid vermeldt de memorie in de eerste plaats, dat de bijdrage van het rijk voor de politie belangrijk beneden de kosten blijft. Het is thans moeilijk om geschik te personen aan te trekken, omdat het salarispeil in de particuliere sector ho ger ligt. In verband met de huidige per soneelssterkte is het dan ook niet mo gelijk een afdelingsbureau in het Zuide lijk deel van de gemeente te stichten. Over de Rijksstraatweg, waarop de in tensiteit van het verkeer steeds toe neemt, heeft de gemeente geen zeggen schap, maar er wordt een nuttig con tact onderhouden met de dienst van Rijkswaterstaat, waardoor gevraagde incidentele verbeteringen zoveel moge lijk werden verwezenlijkt. Sinds de aan leg van de weg over het viaduct zijn de ongelukken afgenomen, maar de ver keerssituatie aldaar blijft gevaarlijk en hieraan wordt door de politie voor zo ver mogelijk aandacht geschonken. Door de dienst van Rijkswaterstaat zijn voor dit punt ingrijpende plannen uitge werkt, waarbij ook een fiets- en een wandelpad, dat een verbinding zal vor men tussen de Bezuidenhoutseweg iil Den Haag en het Dierenpark In over leg met de genoemde dienst zijn plan nen ontworpen voor verbetering van de situatie aan Den Deyl door .verkeers lichten. Ten aanzien van de gevaarlijke uitrit op de Rijksstraatweg van de melkfabriek zijn aa^ de minister bevei ligende maatregelen voor het verkeer verzocht. De verdere verlichting van de RSW tussen Den Deyl en de Eikenlaan kan spoedig worden verwacht. De ver betering van verkeersproblemen in de gemeente zelf hebben de volle aandacht. Voortgezet wordt de verbetering van de straatverlichting ook voor n& 24 uur De openstelling van het zwembad kan zeker niet vroeger worden verwacht dan in Januari. Een besluit tot vasfrVpV ling van de badtarieven werd nog niet ontvangen. Het aantal aanvragen om woonruim te was op 24 November j.l. 663 (1 Jan. 554). waarvan 253 in de urgentiegroep zijn 'geplaatst. De werkelijke en ook so ciaal geziene behoefte aan (vrije) woon ruimte is ongetwijfeld hoger te stellen. Uit het voor de jaren 1954 t.m. 1956 toe gewezen bouwcontingent van 250 wo ningen zijn thans gebouwd of in aan bouw 90 huizen, terwijl nog bij het mi nisterie van W. en V. 28 aanvragen om rijkssteun in behandeling zijn. Het res tant van 123 zal worden gebruikt voor 107 woningwetwoningen waaronder 5 voor ouden van dagen, waarvoor het lolan gereed is, en 16 woningen voor lSouwspaarders. Een plan voor krotop ruiming zal pas kunnen worden opge steld nadat het ontwerp voor de herzie ning voor de kom van de gemeente ge reed is. Voor een extra-contingent voor krotopruiming komt Wassenaar niet in aanmerking. De afdeling van de Ned. Protestantenbond is bezig met de stichting van een tehuis voor bejaarden, waarvoor medewerking is toegezegd. Wat de verbetering van de wegen be treft delen B. en W. mee. dat de indus trie niet in staat is de hoeveelheid klin kers te leveren, welke voor verbetering van de wegen in ons land nodig zijn, waardoor onderhanlingen over leve ring in 1954 mislukten en een mondelin ge overeenkomst in 1955 bij het verstrek ken van de. schriftelijke opdracht door de fabrikant niet werd aanvaard. In 1956 echter* zullen 1% millioen klinker keien worden geleverd en dan zullen worden herbestraat de Deylerweg. de Ridderlaan en de Eikenlaan, welke in 1955 geen beurt konden krijgen, voorts de Prinsenweg. de Dr Mansveltkade de Bloemluststraat, de Hugo de Groot straat. de Gravestraat, de Hogeweg, de Beukenhorstlaan en de Prinses Marie- laan. Ten aanzien van het onderwijs berich ten B. en W., dat eerstdaags de aanbe steding van de 3e school voor oJ. onder wijs in Deyleroord aal plaats hebben. Over handhaving van 't bestaande ver zorg ingspeil voor het kleuteronderwijs kunnen zij niets zeggen zolang de wet telijke voorschriften nog niet bekend zijn. Daarnaar zal in ieder geval worden gestreefd. Uitbreiding van de regeling van de vergoeding van of tegemoetko ming in de studiekosten wordt niet nood zakelijk geacht. Aan verantwoorde particuliere initia tieven voor de stichting van een vereni gingsgebouw aal gaarne medewerking worden verleend. Het kampeervraagstuk zal by de alge hele herziening van het uitbreidingsplan worden bezien, evenzo de aanleg van sportvelden, waarvoor reeds is gedacht aan een terrein tussen de voetbalvelden van Blauw Zwart en de Mansveltkade. Aan padvind(st)ers zijn reeds loodsen en schuren op de buitenplaats aan de Paauwlaan beschikbaar gesteld en ge tracht zal worden nog andere onderko mens te vinden. Op de vraag of het in de bedoeling ligt van B. en W. om de gekochte bui tenplaatsen weer van de hand te doen antwoordden zij, dat dit in het alge meen niet zo is. aangezien dit in strijd sou zijn met de doelstelling, welke de gemeente nastreeft en de aankoop nood- Auto in de Schie De 34-jarige incasseerder J. H. Hoef sloot uit de Lemkenstraat te Rotterdam is Zaterdagmiddag aldaar met zijn auto op de Abraham van Stolkweg geslipt en in de Delfhavense Schie gereden. De bestuurder en zijn 11-jarig dochtertje wisten zonder hulp de auto. die gedeel telijk onder water lag. te verlaten en de wal te bereiken. Het 6-jarig zoontje, dat achter in de auto zat. werd gered door de 21-jarige kantoorbediende J. Vro- mans uit de Lambertusstraat. Hij moest tot zijn middel door het ijskoude water waden. Vuur op verloofde SAMEN DE VAART IN Op de beruchte Weesperzijde te Am sterdam is gistermorgen een 23-jarige losarbeider uit Santpoort met zijn 21- jarige verloofde uit IJmuiden met zijn auto de Keulse vaart ingereden. De jongeman rookte een sigaret waarvan plotseling vuur op de schoot van zijn verloofde viel; de man sloeg het vuur uit en week daarbij met zijn auto naar rechts uit. Hierdoor kwam het rechter voorwiel van de wagen in een hoop zand langs de berm terecht. De wagen trok hierdoor nog meer naar rechts en zonder te remmen dook de auto de Keulse vaart in. De jongeman slaagde er in snel het linkerportier te openen, vatte zijn verloofde om haar middel en trok haar zo over het stuur heen naar buiten. Zwemmende bereik ten zij behouden de wal. N.V.V. CONGRES LOONPOLITIEK Het N.V.V. zal op Zaterdag 17 Decem ber a.s. in Bellevue te Amsterdam een buitengewoon congres over de loonpoli tiek houden. LEIDERDORP BURGERLIJKE STAND Geboren; Gerrit J. J.. zn van B. H. van den Bosch en D. Molema; Willem, zn van J. van Tongeren en M. Teske; Roy A., zn van A. E. H. Bijkerk en L .M. McManls. Ondertrouwd: G. van der Zwan, 29 Ir en M. Verdoes. 26 Jr.; J. H. van der Velden. 32 jr en M. Spies, 28 Jr. WARMOND St. Nicolaas had het druk Een groot tamboercorps van Zwarte Pieten en honderden kinderen hebben Sint Nicolaas in de gemeente Warmond verwelkomd. Op zijn toer door het dorp gingen de Sint en zijn gevolg eerst langs huize ..St. Luiduina", waar alle oudjes en zusters zich hadden opgesteld. St. Nicolaas nam na zijn rondgang door het dorj zitting in hotel „De Zon", alwaar de K.A B. afd. Warmond een Sint Nicolaas-feest voor de kinderen van de leden organiseerde. Nadat de kinderen enkele liedjes had den gezongen, verwelkomde de voorzit ter der K-A.B. de heer S. P. van Rijn, de Sint op hartelijke wijze. De Sint sprak vervolgens de kinderen vriendelijk toe, maar hij moest toch hier en daar wel een vermanend woord laten horen. Hierna ging hij over tot het uit delen van geschenken. Traditiegetrouw bracht de Sint Zater dag ook een bezoek aan de Warmunda- adspiranten in de zaal van hotel „De stad Rome". De voorzitter spra'k een woord van welkom en onderhield zich met de G^de Sint waarbij enige wensen wer den geuit ten aanzien van diverse kleine gebreken waarmede de jeugdleiders te kampen hebben. De goede man uit Spanje sprak daar na in het algemeen tot de adspiranten waarbij menig vermaan tot gehoor zaamheid werd gehoord. Na afloop dankte de voorzitter de Goede Sint voor zijn komst en sprak zijn spijt erover uit dat binnenkort War- munda een goed jeugdleider gaat ver liezen in de persoon van Leo v. Winsen, die de gemeente gaat verlaten. Na het vertrek van de Bisschop met zijn Piet bleef men nog enige tijd ge zellig bijeen. Voorts bracht Sinterklaas een bezoek aan de kinderen van de leden van de vereniging Padox-Panagro. De voorzit ter opende de feestmiddag met een kort woord, waarna de heer Spierings de kinderen van zijn toverkunst liet ge nieten. Ook de sprekende pop Karei oogstte veel succes. De avonturen van Jan Klaasen werden met spanning ge volgd. Met een geschenk en veel snoep goed keerden de kinderen huiswaarts. TTV „STEEDS VOORUIT" Na een week rust gaat de competitie weer verder. Het programma luidt voor deze week: 7 Dec te Warmond (dames) Steeds Vooruit 1Sportief 2. aanvang 8 uur; 7 December te Leiden (dames) Docos 2Steeds Vooruit 2. aanv. 7 30 u. Het le herenteam heeft deze week nog rust 6 December te Alphen aan den Rijn ATTC 5St, Vooruit 2, aanvang 8 uur. 7 December te Warmond, Steeds Voor uit 3-Reflex 1. aanvang 8 uur. 7 Decem ber te Warmond (Junioren), Steeds Vooruit'BAT 1, aanvang 7 uur. WASSENAAR Dotieliike ongelukken In de nacht van Vrijdag op Zateraag om circa 1 uur reed ter hoogte van de Rust en Vreugdlaan een personen-auto tegen de achterzijde van een zware vrachtauto en- schoof daaronder. Een van de inzittenden, de 29-jarlge medisch student Kools uit Leiden, werd zó zwaar gewond, dat hij tijdens het vervoer naar het gemeenteziekenhuis te Den Haag overleed. Drie andere inzittenden van de auto, die eveneens werden gewond, werden naar het Academisch Zieken huis te Leidj vervoerd, maar een hun ner kon na behandeling naar huis. De auto was geheel vernield. Naar de oor zaak van het ongeluk werd door de ver keerspolitie een onderzoek ingesteld. Op een bouwterrein aan de Hoge Klei speelden enige kinderen op een eenas- sige aanhangwagen met een trekstang, welke wagen zij als wip gebruikten. Toen de 10-jarige Gerrit Kreuk alhier aan de trekstang trok liepen de kinde ren naar voren en kiepte de wagen op het lichaam van Gerrit. die zware in wendige kneuzingen opliep. Hij werd naar de St. Ursula Kliniek alhier over gebracht, waar hij spoedig na aankomst is overleden. NIEUWE NOTARIS Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 Januari 1956 benoemd tot notaris binnen het Arrondissement 's-Graven hage ter standplaats de gemeente War mond K Günther, candidaat-notaris. wonende te Haarlem, in de plaats van P H Romeijn. die eervol ontslagen is Opbrengst Een verkoop ten Date van het orgelfonds van de Kievietskerk bracht netto L 1239.24 op. Vrijdagmiddag kw im de Raad in openbare zitting bijeen. Afwezig waren de heren Blauw en Oud met kennis geving. De voorzitter, burgemeester van der Weyden, sprak woorden van welkom. Ingekomen was een verzoek van de vermakelijkheidsbelasting bij voetbal- KNVB Haarlem om opheffing van de wedstrijden. C. en W. willen over dit verzoek afwijzend beschikken De heer v. d. Ploeg vroeg dit punt aan te hou den," ook met het oog op de voetbalver eniging in De Zilk. B en W. zullen in lichtingen inwinnen ook bij naburige gemeenten en in de volgende raadsver gadering er op terugkomen. Van de heer C. H. Heemskerk. Kerk straat 115, was een verzoek ingekomen om medewerking bij de electriciteits- voorzienlng van de Pilarenlaan. Het praeadvies van B en W was afwijzend. De heer Meyer verklaarde dat dit punt in de KVP reeds was behandeld. Ook de KVP is van mening dat in de electrici- teitsbehoefte in het z.g. onrendabele ge bied moet voorzien worden Hil advi seert B. en W. deze zaak nog eens in studie te nemen met de Commissie voor Openbare Werken. De voorzitter ging hiermede accoord, maar waarschuwde voor de consequenties. De heer Meyer wil liever alle aanvra gen apart beoordelen. De heer Wassenaar zag gaarne een plan voor alle onrendabele gebieden en stelde voor de bewoners een renteloos- voorschot te geven, dat zij bijv in 20 jaar kunnen aflossen. De kwestie zal nader bezien worden. De heer C. Th. Willemse kreeg voor verbetering van een 10-tal woningen in de Kortenbachstraat en Dorpsstraat de subsidie van f. 14.000 op f. 15.000 ver hoogd. Ook werden voor hetzelfde doel pre mies toegekend voor de woningen Ju- lianaplein 15 Dorpsringweg 2 en Kerk straat 24 Het pérceel Gooweg 5 werd onbe woonbaar verklaard. Tot leden van de commissie als bedoeld in art. 8 der Woon- ruimtewet werden dezelfde personen herkozen. De termijn, waarbinnen de woningen: Dorpsstraat 49. 51, 53. Zee straat 25 en Regenvlietweg 5 en 7 ont ruimd moeten worden, wordt met 1 jaar verlengd Vervolgens had de vaststelling plaats van de vergoeding ingevolge art. 101 der L.O. wet 1920 en de voor ver goeding in aanmerking komende uit gaven over het jaar 1954 plaats. Enkele inwoners krijgen reiskosten vergoeding voor hun leerplichtige kin deren iiiiiiiiiiiiiniiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Het Leidsch Dagblad De krant voor iedereen iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ONDERZOEK NAAR DUITSE OORLOGSMISDADIGERS Het West-Duitse Ministerie van Bui tenlandse Zaken houdt zich thans bezig met de toekomst van de Duitse oorlogs misdadigers, die in Nederland gevangen worden gehouden. Men heeft de straf- acten opgevraagd en is met het door nemen daarvan begonnen. Ook de Minister voor Vluchtelingen zaken, Oberlander, zal de stukken be studeren. Naar deze vandaag te Bonn verklaarde, moet deze kwestie voortaan in onderhandelingen met de Nederlan ders geregeld worden. Ds F. S. KNIPSCHEER OVERLEDEN In Bloemendaal. waar hij sinds 1936 woonachtig was, is vannacht overleden de emeritus Hervormd predikant ds F. S. Knipscheer. Hij werd op 14 Februari 1871 te Amsterdam geboren, kwam in 1898 als predikant in Akersloot, in 1903 in Grosthuizen en daarna diende hij een kwart eeiuw, van 1911 tot 1936. de Hervormde Gemeente te Zaltbommel. De teraardebestelling zal geschieden op Donderdag 8 December op de alge mene begraafplaats te Bloemendaal.. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM. 5 December. Veemarkt Aanvoer totaal 1844 stuks. 1137 vette koeien en ossen; 685 varkens; 22 biggen. Vette koeien le kw. f 2 70—3.00, 2e kw. f 2.50—f 2 70, 3e kw. f 2.30—f 2 50 per kg. Varkens (lev. gew.) le kw. f 1.84, 2e kw. f182, 3e kw. f 1.80 per kg. Aan B. en W. wordt machtiging ver leend tot het aangaan van kasgeldlenin gen in het jaar 1956 en de plaatselijke Coöp. Boerenleenbank wordt voor het jaar 1956 aangewezen als kassier der ge meente, met wie een rekening-courant overeenkomst zal worden aangegaan. Met de R.K. Woningvereniging „St Antonius van Padua" wordt voor 1956 een creiiet-overeenkomst gesloten. Ook in 1956 zal aan verschillende kwekers crediet worden verstrekt op kr aamcontract. Het voorstel van B en W om te ga randeren de betaling van hoofdsom, ren ten en aflossingen van een door de he ren P. G. van der Eist en P. H. van den Berg te sluiten hypothecaire geldlening werd aangenomen. Een gedeelte van de losplaats Schippersvaart zal aan de heer M. G. van Parera worden verhuurd. PARKEERPLAATS? Het oude schoolgebouw in de Haven straat zal worden verhuurd tot 1 Juli 1957. In de geheime zitting zou nader worden bekend gemaakt aan wie dat gebouw zal worden verhuurd en on der welke voorwaarden. In verband hiermede wenste de heer Meyer de speelplaats van genoemde school aangewezen te zien als parkeer plaats voor de autobussen. De tegen woordige parkeerplaatsen kunnen be zwaarlijk gehandhaafd blijven. B. en W. verklaarden, dat reeds on derhandelingen zijn gevoerd met de NZH. In de geheime vergadering zou hierover nog worden gesproken. Voorts werd nog besloten tot verkoop van grond aan de heren M. W. v. Noort T. T. de Groot en P. P. J. van Haaster. RONDVRAAG Bij de rondvraag informeerde de heer Geerlings naar de grondruil in de Zee straat met de fa. Guldemond. De burge meester deelde mede. dat de zaak nog niet geheel is afgewerkt. Ook merkt de heer Geerlings op. dat het Harde Pad niet door een bord is kenbaar gemaakt. Hier woont n.l. een kraamverpleegster en mensen uit de omtrek hebben de meeste last haar adres te vinden. Men is er voor om de naam te veranderen In die van Verlengde Hoogstraat. B. en W. zullen de kwestie nader be studeren. Op de vraag van de heer Meyer hoe het staat met de reconstuetie van de Kerkstraat deelde de voorzitter mede, dat er aan het plan wordt ge werkt. De heer Hogervorst vroeg of de tegen woordige stortplaats een blijvende is. Er werd geantwoord dat het slechts een tij delijke oplossing is. Men is bezig met grondaankoop, maar de prijzencommissie gaat niet accoord met de gevraagde prijs Tenslotte vroeg de heer v. d. Ploeg of de Commissie tot wering van Schoolver zuim ten gerieve van de Zilkers in de Zilk kunnen zitting hebben of eventueel voor dat gedeelte van de gemeente een aparte commissie kan worden benoemd. B. en W. zullen dit plan nader be studeren. Hierna volgde een geheime zitting. BEURSOVERZICHT VRIENDELIJKE STEMMING Amsterdam, 5 December. Het Damrak is de nieuwe week met een vrij opgewekte stemming begonnen. Bij de internationale fondsen nam Kon. Olie de leiding en avanceerde ruim 8 punten tot 655'De beurs verwacht één dezer dagen de aankondiging van het interim-dividend. Unölever verbeterde circa 5 punten en Aku kwam van 3434 op 3464. Beide fondsen zullen binnen kort verhandelbaar worden gesteld op de Parijse termijnmarkt. Ook Philips lag goed gevraagd op 365 (3594). Ook de Scheepvaartfondsen bewogen zich in opwaartse richting. De meest actieve soorten verbeterden 1 tot 3 pun ten. Het bericht, dat de Indonesische regering de agenda voor de komende conferentie heeft goedgekeurd, was nog niet tot de beurs doorgedrongen. De handel in cultuurfondsen had dan ook uitermate weinig om het lijf. De leiden de soorten bleven vrijwel in een doen met Vrijdag, waarbij Amsterdam Rub ber zich van het openingsverlies wist te herstellen. Het verslag en de emissie van de Hollandsche Bank Unie werden ter beurze gunstig beoordeeld; voor deze aandelen kwam echter een iets lagere notering tot stand. Guldensbeleggingen een fractie luier. Beurs van Amsterdam Maandag 5 December ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koer^ v. heden Ned. '53 (34) 101j| Grootboek oblI0u j Ned '51 34 101 101 Ned 53 3% 101 10013 Ned. '48 34 98984i Ned. '54 34 97tf 974 Ned. '55 3 4 98% 984 Ned. '55 II 34 984 984 Ned. '47 34 3 99 ft 99 ft Dollarlng '47 3 96ft 96 Investeringscert. 3 99% 99ft Ned. 62-64 3 994 99% Indië '37 A 3 97 4 97 4 Grootboek '46 3 961 i 97 ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand, en Ind. B 86% 86% Nat. Handelsbank 159% 160 Ned. Handelmij229 2314 A.K.U343 4 346 4 Philips 3594 364% Philips *55 348% 353% Unilever 479% 485 Wilton Feyenoord 271% 271% Biliton 2de r348 349 Kon. Olie f.50.— 325 Kon. Olie 6464 655|1 Amst. Rubber 141 140 Holl. Amer lijn 211 211% Kon Ned. Stoomb 205 206% Ned. Scheepv. Unie 193% 195% HV-A154% 155 Java Cult88 88% Dell Mfj 1564 156 Senembah111% 1114 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen Adam '47 (4) 3 1004 1004 Den Haag 1937 1 3.. 100 Leiden 1947 97ft 100 B R'dam '37 T III 34 100% Industr Obligaties Philips Dollarlng 104tè 104H Premieleningen A'dam '51 24 1334 130 Eindhoven '54 2 4 107 107 Enschede '54 2 4 108% 108'- Den Haag '52 I 24 137% 138 idem II 24 134% 135 R'dam '52 I 24 142 142 idem n 24 138 139% Utrecht '53 24 126% 127 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd. Bank 287 288 Rotterd. Bank243% 244% Twentsche Bank240 243 Industrie Ondernemingen Ned. G. en Spir. fabr. 235% 239 Kon. Ned. Grofsm. 152 Rott. Droogd. Mij. 630 630 Tieleman en Dros 20% 21 Handelsondernemingen BorsumiJ. cv A f 1000 135 136% Internatio160 L 1604 Diversen Albert Heyn284% 285 Ned. M. Walv. Vrt. 81 82 Spoorwegen Dell Spoofw. MiJ. 83% 334 Amerik. fondsen Anaconda 72% 73% Shell OU Cy60% 61% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V.K. 2/12 Holl Constructie Ing. bur. v. Bouwnjjv Int. Kunststof! Ind. Kon. Ned. Edelmet. Pref. w.a. idem Textiel Gebr v Wfjk Leidsche Wolsptnn. Ned. Electrolasm. Sikkens Lakfabr '53 Ver. Touwfabrieken Wernink's Betonm. 425 143% 71 90GB 92 4GB ••(5 GB 313 345 394 B 183 4 141 71 904OB 844 311 184GB 141

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 7