Geesink verloor Europese Judotitel op beslissing van de scheidsrechter Wel werd hij kampioen bij de derde „Dan" graad Ter Leede schoot in snelheid tekort tegen SSS: 1—5 lil slotfase greep Rijnsb. Boys de winst tegen TSB Greet je Kraan noteerde snelle tijd op 100 m vrije slag MAANDAG 5 DECEMBER Tumult in het De Coubertin - stadion De vijfde Europese Judo-kampioenschappen, die in het De Couber- tin-stadion te Parijs werden gehouden, zijn Zondagavond met een geweldig tumult besloten. De oorzaak daarvan was een beslissing van de scheidsrechter, die in de eindstrijd om het kampioenschap, „alle categorieën" de Fransman Bernard Pariset tot winnaar had uitgeroe pen van het duel met onze landgenoot Anton Geesink (Utrecht), de kampioen van het vorig jaar. Zowel Nederlandse officials en supporters als duizenden Franse toeschouwers begroetten deze beslissing met een verontwaardigd gejoel. Velen verdrongen zich rond de tafel van de leden der tech nische commissie van de Europese Judo Unie en schoven die tafel een eind opzij. Het besluit van de scheidsrechter werd evenwel niet her roepen en zo vond dit toumooi, waarin ernstiger incidenten gelukkig achterwege bleven, een voor velen onbevredigend einde. Het was de eerste maal sinds 1952,d at Geesink - eveneens in Parijs, tegen Gillet - verloor. Evenals twee jaar geleden in Londen, toen de beide zelfde judoka's tegenover elkaar stonden, was deze finale tussen Geesink en Pariset uitermate spannend. En bijzonder moeilijk ook voor de com battanten door hun verschil in lichaams bouw: Geesink. een brede, oersterke reus van 1.98 meter en Pariset. tenger en niet veel meer dan 1.60 lang, maar ra zendsnel en technisch zeer begaafd. De Fransman, die geïmponeerd leek door de robuste gestalte van zijn tegenstander, slaagde er niettemin in Geesink in een houdgreep te krijgen, waarin de Neder lander 15 seconden (dertig seconden is voldoende voor een overwinning) bewe gingloos bleef. De strijd werd met grote verbetenheid voortgezet en nogmaals kon Pariset een houdgreep aanleggen, waaruit Geesink zich echter met weer galoze behendigheid na 8 seconden wist te bevrijden. Steeds enerverender werd het duel. met beide candidaten beurte lings in het initiatief. Na de vijf minu ten. waarop het gevecht was vastgesteld, werd Pariset tot winnaar verklaard op beslissing van de scheidsrechter. Geesink was in de finale gekomen na duidelijke overwinningen op Couquil (Frankrijk), Del Busto (Spanje) en in de halve finale op de Belg De Rouch. Zfjn uiteindelijke nederlaag In de af deling alle „categorieën" betekent niet. dat Geesink zonder Europese titel naar huis moet terugkeren. Bij de derde Katwijk kansloos tegen Excelsior M (Van een onzer verslaggevers) In een zeer matige wedstrijd heeft de thuisclub het hoofd moeten buigen voor het technisch betere Excelsior, hoewel het spel van de club uit Maas sluis ook geen daverende indruk ach terliet. De beide verdedigingsblokken waren het beste deel van de ploegen, terwijl de beide voorhoedes er practisch niets van terecht brachten, zodat het spel zich hoofdzakelijk afspeelde op het midden veld. De eerste serieuze kans kreeg linksbinnen Van Rooyen van Katwijk, toen hij vrij kwam te staan voor keeper Van der Gaag. maar hij schoot over. De linksbinnen van Excelsior wilde hiervoor niet onder doen en deed aan de andere kant precies hetzelfde. Na 'n uur spe len wist bij een van de sporadisch goe de aanvallen mldvoor Vermeer van Excelsior met een schot via de bovenlat zijn club de leiding te geven. 1—0, wat ook de ruststand werd. Na de rust bleef het spel onsamen hangend voor wat het voorhoedespel be trof en beide verdedigingen hadden het niet erg moeilijk. Excelsior verhoogde uit een vrije trap door Vermeer de score tot 20 en hiermede had het de wed strijd al ruimschoots gewonnen, want Katwijk had de capaciteiten met om deze achterstand weg te werken. Wassenaar won door tempo hoger (Van onze correspondent) Een technisch beter HBS heeft b(j Wassenaar ondervonden dat met tech niek alléén een wedstrijd niet gewon nen kan worden. De Kerkehoutbewo- ners legden een verwarmend enthou siasme aan den dag, waardoor de Strijd van de eerste minuut af een vol komen open karakter droeg. Zelfs ste gen de kansen voor de thuisclub niet weinig, toen spoedig bleek, dat de Kraaien een groot gebrek aan tempo demonstreerden, waardoor, mede dank zü het felle spel van de kanthalfs Hil- geman en Verboon, steeds weer de Wassenaarse aanval vanuit het mid denveld met scherpe passen op gang 'gebracht kon worden en menig ge vaarlijke situatie voor doelman v. d. Land ontstond. Ongetwijfeld danken de bezoekers het dan ook aan deze prima doelman, dat de nederlaag niet nog groter geworden is. Aanvankelijk was de HBS-voorhoede het eerst in de aanval, maar de Wasse naar-achterhoede ving de Haagse aan vallers goed op en wist het spel te ver plaatsen naar de overzijde. Toen in de twintigste minuut de naar rechts afge dwaalde Timmer de bal bij de verste doelpaal liet neerdalen, was de linksbui ten Raaphorst er snel bij om het leer in het net te deponeren: 10. In de volgende periode noteerden wij harde schoten van Remmerswaal en Uitenbo- gaard, welke echter door doelman v. d. Land onschadelijk gemaakt werden. In de tweede helft vergrootte Timmer reeds in de eerste minuut de voorsprong, toen hij uit een listig passje van Raaphorst !het leer ineens inschoot: 20. Hierna ging Wassenaar wat meer aandacht be steden aan de achterhoede, teneinde op rustige wijze de voorsprong te consolide ren. Wel kwam HBS hierdoor iets meer m de aanval, maar het spel van de Kraaien mocht dan wel aardig van opzet zijn, het miste echter de nodige snelheid, waardoor Van Marwijk onder de lat het nog niet eens zo heel lastig gemaakt werd. Scheidsrechter v. d. Mey had de wedstrijd, die een sportief karakter droeg, goed in handen. „dans" toonde hij zich een groot kam pioen, door te winnen van Lucieu Collongnes (Frankrijk) en in de finale van de gevreesde Fransman Ilenri Courtlne, door middel van een houd greep. Evenals de indivuduele wedstrijden eindigde ook het kampioenschap voor ploegen Zaterdag teleurstellend voor Ne derland. In de kwartfinale kon slechts met moeite van Duitsland worden gewonnen, na een extra wedstrijd, welke door aan voerder Anton Geesink, slechts met een half punt ln het voordeel van onze land genoten kon worden beslist. Wel had onze ploeg in deze ontmoe ting een goede indruk gemaakt, maar het was reeds duidelijk geworden, dat de „grote drie" Frankrijk. Nederland en Engeland hun tegenstanders uit de an dere landen niet zouden moeten onder schatten. In vele landen heeft men grote vorde ringen gemaakt, zowel in de techniek als op tactisch gebied. Sterk vooruitge gaan is ook Engeland, dat bij de Euro pese kampioenschappen van twee jaar geleden in Londen nog als een vrij ge makkelijke tegenstander van Geesink c.s. kon worden beschouwd. De Britten bleken in een dergelijke perfecte con ditie en zij bleken zo veel lering te hebben getrokken uit de lessen van hun Japanse leraar, dat zij ditmaal een te zware partij voor de Nederlandse equipe waren. Hun overwinning met 31 in de halve finale, waardoor Nederland werd j uitgeschakeld, verwekte een ware sen- satie. Dat de Britten in de eindstrijd niet van de titelhouder Frankrijk zouden winnen, was te verwachten. Maar ook in de finale hebben zij prachtige strijd geleverd tegen de technisch nog altijd superieure Franse Judoka's, van wie de vermaarde Pariset echter aan Palmer een onbeslist moest toestaan. Record gebroken (Van een onzer verslaggevers) Een falend Ter Leede heeft opnieuw het hoofd moeten buigen voor de kracht van SSS, dat evenals destijds in Klaaswaal met maar liefst 51 won. Daarmede is tevens een einde gekomen aan het trotse Sassemse record, in thuiswedstrijden nog niet geslagen te zijn. In nagenoeg alle opzichten bleven de gasten de baas. Zij hadden een overrompelende start.tien minuten volkomen in rafels ge- Na tien minuten had hun doelman nog schoten door maar liefst drie doelpun- geen bal te verwerken gehad, terwijl De Vries reeds eenmaal de moeilijke gang naar het net had gemaakt. Door een misverstand in de Ter Leede-defensie kon de snelle mldvoor scoren (01). Het was vooral in snelheid, dat de gastheren steeds overtroefd werden. Toch kwam Ter Leede wat meer in de aanval. Di verse kansen werden gemist, o.a. door Harskamp en Kees Molenaar. Aan de andere kant liet linksbinnen Tros zien hoe het wèl moest. Een snel sprintje, een schot en het stond 02. Met deze stand werd gedraaid, waarna Ter Leede fel kwam opzetten. Veel overtuiging ging er echter van de roodgele aan vallen niet uit, doch desondanks ge lukte het Harskamp met een dribbel en een geraffineerd schot er l2 van te maken. Het had er toen veel van weg, dat de thuisclub de score weer in even wicht zou gaan brengen. Maar deze Sassemse illusies werden in nauwelijks Rosier verricht hattrick (Van onze Haagse correspondent) Door met 45 b(j HTSV te winnen heeft SVOW opnieuw de rode lantaarn overgedragen aan Duinoord. De Haagse Trammensen namen de leiding, maar Rosier, zeer productief deze middag, bracht de balans spoedig weer in even wicht en zorgde in de eerste helft ook nog voor een 12 voorsprong voor de SVOW'ers. Na de hervatting had Rosier opnieuw sucoes, zjjn goede voorbeeld werd door v. d. Meer gevolgd waardoor de bezoekers aan een 21 voorsprong kwamen HTSV poogde de bordjes nog te verhangen en slaagde er in tegen te scoren, maar v. d. Meer kwam met een SVOW-antwoord in de vorm van een vijfde doelpunt. In een sjot-offen- sief kwam de thuisclub nog aan een 45 stand, maar verder liet de Oude Weteringse defensie het niet komen. Za terdagvoetba I 3e klasse A Ter Leede—SSS 1—5 CSVDExcelsior P 20 Rijnsb. Boys—T6B 42 DOTO—HBSS 3—4 4e klasse A PPSC—Die Haghe 1—3 HTSV—SVOW 4—5 Katwijk—Excelsior M 0—2 OrnasLeiden 31 4e klasse B Semper A.RAS 10 RouwkoopSpirit 01 Hes. 3e klasse A Quick B. 2—ARC 2 7—1 SVOW 2Rijnsb. Boys 2 2—3 Res. 3e klasse B SHS 2—Zwart Wit 2 3—3 HBSS 2—Joden B 2 2—0 Monster 2TOGR 2 6l STANDEN 3e klasse A Excelsior P 12 8 1 3 17 31—20 Quick Boys 10 8 - 2 16 34—11 SSS 12 7 1 4 15 39—28 CSVD 12 5 1 6 11 23—27 RWH 11 4 2 5 10 34—32 NSW 11 4 2 5 10 32—31 Ter Leede U 4 2 5 10 23—29 TSB 11 3 4 4 10 23—32 DOTO 12 5 - 7 10 20—25 HBSS 10 4 1 5 9 20—33 Rijnsb Boys 12 2 2 8 6 21—33 4e klasse A Ornas 13—22 HTSV 13—11 Sportilust 1119 Leiden 129 Excelsior M 12—17 PPSC 11—8 VWS 12—14 SVOW 13—8 Die Haghe tl12 Koudekerk 127 Katwijk 13—11 Duinoord 11—6 4e klasse B Jodan B. 10—17 RAS 12—11 Noordwijk 1015 Lisser B. 1110 Semp. A 9—14 SV '35 11—9 Zw. Wit 1013 Bodegraven 117 Spirit 11—11 Sunlight 11—0 Rouwkoop 13—11 ten van de Klaaswalers. Eerst won de snelle A. in ,'t Veld een sprint gemak kelijk van spil v. Breda en ook zijn schot faalde niet; daarna deed de zelfde speler via de binnenkant van de paal nog een duit in het zakje en weinig later nam weer Tros een corner op rechts meteen goed op de schoen. De Vries kon niets anders doen dan voor de vijfde maal de bal uit het net graaien. Ter Leede was een geslagen ploeg, vooral door het gebrek aan snelheid en het verbazingwekkende slechte plaatsen, steeds werd een wegge werkte bal de prooi van een tegenstan der, waarbij nog komt. dat linksback „Blo" Breda het tempo in de 4weede helft niet meer kon volgen, zodat daar herhaaldelijk gaten vielen. De gasten wonnen dan ook volkomen verdiend. Regen was flinke spelbreker De regen is er oorzaak van ge worden. dat in de Zaterdag-compe titie flink wat wedstrijden van hel programma moesten worden afge voerd. In de derde klasse B werd in het geheel niet gespeeld. De ont moeting RWH - Quick Boys voor de derde klasse A werd uitgesteld, maar desondanks is het voor de rustende Katwijkers toch een goed week-einde geworden, want kop loper Excelsior Pernis leed een ver rassende nederlaag tegen CSVD. Ter Leede zag zijn ongeslagen record op eigen terrein sneuvelen door een flinke nederlaag tegen SSS. maar van de zijde van Rijns- burgse Boys vallen weer prettiger zaken te melden: de Boys wonnen van TSB. Deze zege ten spijt blijft de situatie voor de geel-zwarten toch nog precair, omdat ook HBSS won. ln de vierde klasse A had kop loper Ornas weinig moeite met Leiden, terwijl SVOW door een 4-5 zege op HTSV de laatste plaats weer verliet. Katwijk kon het op eigen veld niet bolwerken tegen Excelsior Maassluis. In de vierde klasse B werden slechts twee wedstrijden gespeeld. Semper Altius behield zijn kansen op de titel door van RAS te winnen en Rouwkoop verloor enigszins on verwacht van Spirit. Enerverende strijd (Van een onzer verslaggevers) In een moeilijke wedstrijd, waarin beide aanvalslinies voor sensationele situaties voor de doelen zorgden, wist Rijnsburgse Boys de zo broodnodige puntjes tegen het Vlaardingse T.S.B. te bemachtigen. In de slotphase van deze harde strijd wist eerst C. van Vliet de gelijke stand om te zetten in een Rijnsburgse voorsprong, waarna Jaap van Duyn met een vernijnige treffer de winst al6 „binnen" liet optekenen. Het begin was voor T.S.B., dat in de eersie minuut uit een vrije trap, .lie eerst tegen het „muurtje" en daarna door P. v. Zevenbergen ln doel werd ge schoten met 1—0 kwam vóór te staan. Gesolirokken door deze snelle tegen slag verzetten de Boys de bakens en dwongen de T.S.B.-defensie lot- volle actie over te gaan. Dit ging de Viaar- djngers tamelijk goed af, dank zij ook de slordige afwerking, waarmee de Rijnsburgers tot succes wilden komen. Én mocht er eens een goed schot, c.a. van Zwaan of een mooie kopbal, zoals van Van Egmond, de T.S.B.-voorsprong bedreigen, dan stond daar nog een soms te kalme doelverdediger, Haanstra, die elke hoop op een doelpunt te met deed. Zo brak onveranderd de rust aan, waarin kennelijk gesproken .s geweest over een tank of iets dergelijks, want de tweede helft begon met Jaap v. Duyn eis aanvalsleider. Inderdaad bracht dit meer vaart in de aanval en het Vlaai- dingse doel kwam onder zware druk te staan. Eindelijk kwam het eerste Rüns- burgse doelpunt, al moest keeper Haan- stra daarbij een flink handje helpen. Tussen de benen van deze goalie schoof de bal door, rolde tergend tegen de paal en de toestormende Van Z.iylen liet de rustig toekijkende goalie de gang naar het net maken. 1l. Het gejuich was nog niet verstomd of Leiden verloor van Ornas (Van onze correspondent) In een forse wedstrijd heeft Leiden met 31 het hoofd moeten buigen voor koploper Ornas. Aanvankelijk waren de Leidenaars iets sterker in de aanval, maar de schoten van Windhorst en Rietkerken vlogen of rakelings over of naast. In de 23ste minuut opende Ornas door Hofland met een doelpunt, dat sterk naar buitenspel rook, de score, maar een klein kwartier later bracht Windhorst de balans voor het niet ont moedigde Leiden weer in evenwicht. Door een fout in de Leiden-defen&ie, waarvan Hofland profiteertde, werd het voor rust echter toch nog 2—1 voor Ornas. Na de rust zette de thuisclub alles op alles, waarbij het spel rijkelijk fors werd. Lucas bracht Ornas in de veilige haven toen hij de Leiden-spil te hard opzij zette en scoorde Alle protes ten van Leiden tegen dit doelpunt wer den door de arbiter weggewuifd. Heemskerk van de Boys liet op onbe grijpelijke wijze een mooi, do*h houd baar schot van de TSB'er P. v. Zevenber gen fijntjes gaan, zeker uit piëteit tegen over zijn collega, In ieder geval stond Rijnsburgse Boys wéér achter: 1—2. T.S.B. veerde op en trad franje en vrij de Rijnsburgers tegemoet, iuraat in de 75ste minuut v. Zuylen. geheid buitenspel staand, de bal opving en in het Vlaardingse net schoof 22. V/eg was de zekerheid bij T.S.B. en Rii'vs- burgse Boys „rook" zijn kans. Er. ge dragen door de aanmoedigingen van zijn supporters beukte het keer op neer het vijandelijk doel. T.6.B. bleef .ïcg staande, vocht verbeten terug cn scivep zich ook nog wel een enkel kansje. Doch toen C. v. Vliet z'n kans zag en onder enorm gejuich T.S.B. naar een achterstand schoot, 32, waren de Vlaardingers geslagen. Even nog trachtten de gasten terug te komen en de winst van Rijnsburgers in gevaar te brengen. Doch aan alle onzekerheid maakte raap v. Duyn een einde toen hij, na een halve misstrap in de Vlaardingse verdediging, de bal opbracht en met een verlossend schot het vierde doelpunt op het bord bracht: 42. Nog enkele minuten restten er nog, voordat scheidsrechter Verhoef, die zwak leidde, affloot en de Boys met twee kostbare punten rijker de kleedkamers mochten opzoeken. Zij kregen het niet cadeau, maar voor deze tijd toch een prettige verdiende surprise Schutters gevraagd bij Rouwkoop (Van onze correspondent) Het gebrek aan schutters is Zater dagmiddag bU Rouwkoop in de wed strijd tegen Spirit nog weer eens dui delijk oorzaak geworden dat de Voor- schotenaren met de kleinst mogelijke nederlaag de kleedkamers weer kon den opzoeken. Anderhalf uur hebben de voorhoedespelers geprobeerd de bal in het doel te dragen en daar gaf de stevige Spirit-achterhoede nu Juist geen gelegenheid voor. De wedstrijd begon een half uur te laat, zodat ook de aanwezige SintNico- laas geduld moest uitoefenen. Toen een maal het ogenblik aangebroken was. deelde de goed Heilig man surprise's met milde hand uit en aarzelde hU zelfs niet SJC door Lisse overklast0 5 (Van een onzer verslaggevers) Llsse heeft er tegen SJC geen -wij gel over laten bestaan, dat het te recht op de hoogste troon van de af deling troont. Met maar liefst 50 werden de Noordwljkers overklast, een overwinning, die misschien in grootte wat geflatteerd genoemd kan worden, maar als zodanig zeer zeker ver diend is. De Lissenaren hebben de grondslag voor deze ondubbelzinnige zege gelegd in een overweldigend offensief, dat nagenoeg de geheel eerste helft duurde. Met snelle. verrassende aanvallen werd het Noordwijkse bolwerk langr zaam gesloopt. De eerste bres werd reeds na tien minuten geslagen door linksbuiten H. v. d. Voort, die een pass van Arie Bon hard inschoot. Vijf mi nuten later de tweede treffer. Arie Bon speelde zich handig vrij, maar Loste een slap schot, dat juist over doel man De Lincel in het doel stuiterde (02). De uitvallen van de badplaats- bewoners konden geen genade vinden in de ogen van de hechte Lissese defensie, Het eerste doelpunt van Willem 2. De GVAV-doelman Roffel zweeft boven de maker van de treffer, Becx. integendeel, de Lissenaren bleven ster ker. Na een half uur spelen werd het al 03. Een verre uittrap van doelman Baak werd door Theo Castien over de backs gekopt. Weer snelde Henk van der Voort toe en weer was het raak. In de tweede helft leek het er een tijdje op, dat de bordjes verhangen waren. Een sterk aanvallend SJC, dat heil zocht ln harde verre schoten, die helaas de Juiste richting misten. Verder dan een doffe dreun van Piet Groenwoud tegen de staander kwamen de Noordwijkers niet. Tegen de verhouding in viel na 20 minuten het vierde doelpunt aan de andere kant. Een corner. b(J een van de sporadische uitvallen, werd door T. Boon voorgezet, door Aad van Leeu wen ingevallen voor Th. Castien doorgetransporteerd naar H. v. d. Voort, die een half mislukt schot loste, dat De Lincel echter toch te machtig was. Zo waar werd het kort voor tijd zelfs 05. Een goede aanval van Lisse, een scherpe voorzet van H. v. d. Voort werd door Arie Bon vallend ingekopt. Een verdiende en overtuigende zege van het sterk spelende Llsse. Nederlandse successen te Bochum Tijdens internationale zwemwedstrijden in het fraaie nieuwe bad van Bochum in Duitsland, hebben de Nederlandse zwemsters opnieuw haar grote klasse bewezen. Op de 100 meter vrije slag noteerde onze landgenote Greetje Kraan de uit stekende tijd van 1 min. 6,4 sec. Hiermede verbeterde zij haar persoonlijk record met 0,4 sec. en bewees opnieuw tot de beste Nederlandse zwemsters op dit onder deel te behoren. Zij is onze snelste zwemster op dit nummer in 1955. De Duitse kampioene Birgit Klomp en Mary Kok noteerden beiden 1.07.5 doch de Duitse was een fractie van een seconde sneller, zodat Mary met de derde plaats tevreden moest zijn. De 100 meter vlinderslag leverde een overwinning op voor de wereldrecord- houdster Atie Voorbij in 1 min. 14 sec., Mary Kok had precies 1 sec. langer nodig en werd tweede, terwijl de Duitse kampioene op dit nummer, Ingrid Kuenzel, de strijd na 50 meter moest DOSR won zuinig Lij Rouwkoop (Van onze correspondent) In een doelpuntrijke wedstrijd is DOSR er op het nippertje in geslaagd met 34 de volle winst bij Rouwkoop weg te ha len. De eerste twintig minuten waren uitgesproken voor Rouwkoop en DOSR kon zich slechts met de grootste moeite staande houden. Tot een treffer wisten Vis c.s. het evenwel niet te brengen in deze periode. Toen aan de andere kant de DOSR-linksbinnen na een snelle ren een goed schot loste, bleek dit doelman Gerrits te machtig en suisde de bal in het net: 01. Kort daarop werd het door dezelfde speler na een hevige doel- worsteling 0—2. Rouwkoop wist zich echter te herstellen en met open aan vallen de DOSR-defensie op de proef te stellen. Een kwartier voor de rust wist Brouwer uit een strafschop de bal langs v. d. Tang te knallen (1—2) en werd het door dezelfde Rouwkoopspeler even later 2—2. In de tweede helft was aanvankelijk DOSR in het offensief en namen ae Veners opnieuw de leiding met een kei hard schot via de staander, 23. Nau welijks enkele minuten later was het reeds 24, opnieuw uit een snelle aan val, besloten met een hard schot, waar Gerrits vergeefs naar dook. Dit was te vens het teken voor de thuisclub de ba kens weer te verzetten en toen tien mi nuten voor het einde doelman v. d. Tang bij een hoge voorzet op zijn doel de bai liet vallen, was Vis er snel bij om deze fout af te straffen: 34. Hierna werd het een ware belegering van het DOSR- doel en viel practisch geheel Rouwkoop verwoed aan. De gebroeders v. d. Tang wisten echter stand te houden en toen het eindsignaal klonk, waren de man nen uit de Veenstreek twee punten rij ker de aftrap te doen. Dit optreden van de grijsaard kon de thuisclub echter niet tot besluitvaardig aanvalsspel brengen, hoewel direct Klungels mannen het initiatief in handen namen. Vooral scho ten van Mak en Jongbloed hadden in de eerste minuten beter lot verdiend. Toen na twintig minuten vergeefs aanvallen de gasten voor de eerste maal een se rieuze poging waagden, was het meteen raak ook. doordat de midvoor spil Klun gel te vlug af was en met alleen doel man Starver voor zich geen fout maak te, 0—1. Niemand maakte zich hier over echter ongerust, geleL op het over wicht van de thuisclub. In de tweede helft werd de Rouwkoop- voorhoede onafgebroken tot aanvallen gedwongen, maar naar mate de tijd ver streek, werd het duidelijk, dat de stugge defensie van de gasten zich heel moeilijk zou laten passeren. Gezegd moet worden, dat het de zwart-witten bij hun pogin gen ook aan alle geluk ontbrak, want steeds weer was er een been of een lichaam van een tegenstander, waarop het leer afsprong. Toen de scheidsrech ter voor de laatste maal floot, had voor al de voorhoede van Rouwkoop zeer be slist de roe van Sint verdiend. opgeven omdat zij water binnen kreeg, hetgeen een hoestbui tot gevolg had. Onze landgenote Hannie Boon en de Duitse Mej. Rupprecht tikten gelijk aan, sodat de strijd tussen beide zwemsters onbeslist eindigde (1.28,3). VVSB verdiende meer dan gelijkspel (Van onze correspondent) Het zag er In Haarlem lange tijd naar uit, dat VVSB bjj Ripperda de volle winst in bezit zou nemen en dat zou, gelet op het spel van beide elftallen, niet onverdiend geweest zijn. Vooral in de eerste helft ontwikkelden de Noordwijkerhouters degelijk en goed sluitend aanvalsspei, waarbij het slechts aan een doeltreffend schot ontbrak. Ware dit wel het geval geweest, stel lig zou het niet bij de ene treffer van Kapteijn gebleven zijn, maar zouden de Haarlemmers de rust met een grotere achterstand zijn ingegaan. In de tweede helft schoot Van Duin een tweede doelpunt in de Haarlemse touwen, maar jammer was het voor de Noordwijkerhouters, dat de goed leiden de scheidsrechter voor een andere aan valler voor buitenspel gefloten had. Toen na een kwartier spelen de Haarlemmer De Kruijf van verre afstand een schot op doelman Reemer afvuurde, verdween de bal tot ieders verbazing in het net: 1—1. Ook hierna kreeg VVSB de beste scoringskansen, maar hoewel men wel vaak genoeg de bal in het Haarlemse backgebied wist te brengen, ontbrak het aan de juiste afwerking. Kort voor het einde kroop WSB nog door het oog van de naald, toen de Haarlemse midvoor snel was doorgebroken en geheel alleen voor doelman Reemer verscheen. De Rippercr^-aanvalsleider schrok hier ech ter blijkbaar zelf zo van, dat hij het leer naast schoot, waarmee hij de overigens beslist niet verdiende zege voor zijn elf tal liet glippen. Courses Hilversum De uitslagen van de gisteren gehouden draverilen luiden: St Nlcolaas-prils. 1. Theo Drabbe (A. R Nottelman! (1.84.7), 2 .Tourterelle. 3. Truax Soott. Tot.: w. fl-50. pl. 1.30. 1.40 3.20 eek. 5.50 cov. 4.40, Zwarte Piet-prils. 1. Saratoga (W. Leeu wenkamp) 3.02.1 (1.31.1). 2. Sallv Guv 3 Rose bond. Tot.: w 7.50. pl. 2.50 3 2o! 3.20 gek 10.70. cov. 9.—. Schlmmel-pri|s. l. Teda van Oranle (A. G. Heskes) 3.38 (1.33.2) 2 Thundera. 3. Torero. Tot.: w ffl.80. pl. 2.10 1.60 3.20. gek. 8.20 cov. 4.40 Pepernoten-priis. 1. Roland Spencer (J. T. de Graaf) 3 35 1 (1.32) 2. Rhea 3. Paul. Tot.: w. 5.80, pl. 2.30. 1.80 13.90. eek. 9 60 cov. 4.70. Taai-taai-prils. Eerste afdeling: 1. Qulta Scott (J. Wagenaar Jr) 2 54 (1 28 8) 2 Rosamunde. 3 Querlda Donum. Tot. W. 4.50 pl. 1.70 1.90 2.30. gek. 5.40 cov. 6.90. Tweede afdeling: i RLta du Maire (J. Vóórhaar) 2.54 (1.27). 2. Rta Kittv. 3. Quibus. Tot.: w. 5.— pl. 1.70 1.90 1 70 gek 10.10 cov. 8.30 Marsepein-prils1. Q Basoom (C. J. Blokdijk) 3.27 (1.28.5). 2. Quick Jlmmv. 3 Rethv Hollandla. Tot.: w. 3 20 pl 1.40 1.90. 1.70 eek 6.70. cov 7.70. Speelgoed-prils. 1. Oranle J (J S van Leeuwen) 3.26 1 (1 28,1) 2. Oranje Nas sau. 3. O nelly Zora. Tot w 4.80 pl. 2.4.20 1.70 eek 10.30 cov. 16 30 Span Ie-prijs. 1 Olea Plu to (A. Side- rlus) 2 45 4 (1 22.7) 2. Nellie Greeor 3. Norton Williams. Tot., w. 2.10. pl. 1.20. 1.60 gek 5.90. cov'. 4.60. Totale omzet: f 182.707.—s

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 4