PRONONCE HERENHUIS knapt U op in een ommezien 1 N0URYTIEN i 4 Noordwijkse middenstand moet VVV financieel steunen De cost gaat voor de baet uit Conflict bij Haagse politie Valkenburgs straatverlichting een belangrijke stap vooruit M. BLITZ Accountants- practijk WOENSDAG 30 NOVEMBER Prof. Gerbrandy niet op candidatenlijst Maar hij sal er toch nog tvel opkomen! (Van onze parlementaire redacteur) De A.R. Partij streeft naar een ver jonging van de fractie in de Tweede Kamer. Dr J. Schouten, 72 jaar, A. Stapelkamp, 69 jaar, en C. van den Heuvel, 68 j., keren vol eend jaar niet in de Kamer terug. Zij stellen zich niet meer beschikbaar. Op de candi datenlijst voor de verkiezingen in 1956 heeft het Centraal Comité van A.R. kiesverenigingen echter ook niet de naam geplaatst van prof. mr P. S. Gerbrandy. 70 jaar. In dit geval speelt ook een rol dat het partijbestuur tegen prof. Gerbrandy het bezwaar heeft, dat hij te individualis tisch is en in de A.R.-fractie bij herha ling uit de band springt, waardoor het gezag van de fractie tegenover de partij leden wordt ondermijnd. In A.R.-kring heerst altijd een sterke discipline, die als een bron van kracht wordt be schouwd, en daarom ziet het Centrale Comité "van A R. kiesverenigingen prof. Gerbrandy liever niet in de Tweede Kamer terug. Churchill vandaag 81 jaar geworden Sir Winston Churchill viert heden, Woensdag, zijn 81ste verjaardag. Uit vele landen stroomden vanochtend ge schenken binnen, bij vrachtauto's vol. De jarige was van plan de dag rustig in familiekring door te brengen. Het spe ciale fonds, dat ter gelegenheid van zijn 80ste verjaardag is gesticht, telt al 259.175 pond sterling( ruim twee en een half millioen gulden). Meer dan 300.000 personen en verenigingen hebben bijge dragen. Het geld zal worden gebruikt om van het landgoed Chartwell een mu seum te maken. Zes wilde zwijnen geveld met twee schoten Een landbouwer is er te Remilly-Wir- quin. nabij Saint-Omer in Frankrijk, bij een georganiseerde jacht in geslaagd met twee schoten zes wilde zwijnen te doden. De jacht werd gehouden in het bos van Mouillères. Op een gegeven ogenblik kwamen er, op twintig meter afstand van de landbouwer, twee wilde zwijnen te voorschijn. Hij schoot en vel de beide dieren met één kogel. Vlak daarop kwamen opnieuw vier, achter el kander lopende wilde zwijnen, te voor schijn. De landbouwer schoot opnieuw en alle vier de dieren vonden de dood door dezelfde kogel. Een vijftiental ge tuigen. onder wie een jachtopziener, heeft deze toedracht bevestigd. Maar het zijn tenslotte de afdelingen van de partij, die over de namen van de candidatenlijst beslissen. Zij zijn vrij candidaten naar voren te brengen en de leden beslissen bij stemming over de namen en volgorde der candidatenlijst. Prof. G•"brandy heeft nog altijd een grote aanhang in zijn partij en het is zeker dat zijn naam alsnog op de can didatenlijst wordt geplaatst en dat hij weer zal worden gekozen. Hij wil zelf de rol van ..vechtjas" graag weer vier jaar vervullen! Van de thans zittende leden van de Tweede Kamer zullen zich bij de ver kiezingen in 1956 niet beschikbaar stellen *e heren Schilthuis (P. v. d. A.). Ankersmit (WD). Lemaire (cx- KNP), Hooy (KVP) en van der Fcltz (lngez. Med.-Adv.) Kerkeliik I even NED. HERV. KERK Beroepen te Veendam (toez.) P. E. C. Blom te Berkenwoude. Benoemd tot hulppred. te Aalburg en Heesbeen J. de Bres. em. pred. te St. Maartensdijk. Bedankt voor Sommelsdljk K. v. d. Pol te Veenendaal. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN Benoemd tot leidster van het werk onder vrouwen en meisjes vanwege de Nat. Raad van Kerken ln Indonesië, met stand- piaats Djakarta, mej. da. M. C. Jongeling, voorg. afd. Arnhem. GEREF. KERKEN Beroepen te Pijnaart J. N. Nammensma. cand. te Drachten. Te Oostvoorne A. A. Klapwijk, cand. te Loosduinen. Te Schle- broek-Hlllegersberg-Centr., J. Verlare te 's-Gravenhage. CHR. GEREF. KERKEN Godsdienstonderwijs op Openbare Kleuterscholen Het Humanistisch Verbond heeft de aandacht gevraagd van de leden van de Eerste Kamer voor bezwaren, die het Verbond heeft tegen de in het door de Tweede Kamer aanvaarde wetsontwerp kleuteronderwijs geschapen mogelijk heid. dat kleuterleidsters op openbare scholen godsdienstige vorming geven aan de leerlingen van haar eigen klas. Deze mogelijkheid lijkt het Humanis tisch Verbond een novum, dat gelet op artikel 26 van de Lageronderwijswet. in strijd zou zijn met de heersende ge dachten omtrent het openbaar onder wijs. in het bijzonder de verhoudingen in een kleutergroep vindt het Humanistisch Verbond gewoonlijk van dien aard. dat ouders die tegen godsdienstige vorming bezwaren koesteren, ontleend aan hun levensovertuiging, hun kinderen niet aan deze vorming kunnen onttrekken zonder gevoelsbanden te verbreken die kleuter en leidster en ook de kleuters van een groep onderling, verbinden. Dientengevolge zouden de ouders door de onderhavige bepaling in een ernstig conflict kunnen geraken. Het Humanistisch Verbond voelt zich te meer gedwongen zijn bezwaren ken baar te maken, omdat er naar het meent in brede kringen toenemende ongerustheid bestaat omtrent zekere tendenties, die behalve in de kleuter wetgeving b.v. ook in de wetgeving op de lijkverbranding tot uiting zijn gekomen. BIJBELVERTALING IN KAMEROEN Op het ogenblik vertoeft in ons land ds M. Mikolazek, die het werk leidt van een comité, dat de vertaling van het Oude en Nieuwe Testament in het Ba- mileke. de taal van een stam in Frans Kameróen, verzorgt. Het Nederlands Bijbelgenootschap steunt deze arbeid financieel en ds Mikolazek ls naar Ne derland gekomen om enkele besprekin gen met het genootschap te voeren Dr B. Benedikt is gisteravond geïn stalleerd als opperrabijn van het syna gogaal ressort s-Gravenhage. Onder de talrijke aanwezigen, die de plechtigheid in de grote synagoge ln Den Haag bijwoonden, bevonden zich een vertegenwoordiger van de burge meester van "s-Gravenhage, de voorzit ter van het voormalige verzet ln Ne derland, opperrabbijnen en rabbijnen, de gezant van Israël en voorts afge vaardigden van het Ned. Israëlitisch kerkgenootschap uit andere steden als mede vertegenwoordigers van alle be sturen van plaatselijke Joodse vereni gingen. De installatie werd verricht door op perrabbijn S. Rodrigues Pereira. voor NYLONS Nu onder meer JACQUES FATH 66/15 f6,90 Toonaangevend als de naam. „Propagandaxet" In diplomatieke kringen in Londen is men van mening, dat de verklanng van Radio-Moskou, waarin nogmaals gezegd wordt, dat de Sovjet-Unie de proeven met waterstofbommen wil staken als het Westen hetzelfde doet, een propa- gandazet is, hoofdzakelijk bedoeld om sympathie te winnen in India en Japan, waar in wyde kring afkeer tegen deze proeven bestaat. Sommige waarnemers zien in de ver klaring van Radio-Moskou een poging om de afbreuk, die gedaan is aan de Russische campagne voor het verbieden van atoomwapens door nieuwe proeven op dit ogenblik, enigszins te compense ren. De Verenigde Staten noch Enge land hebben de laatste maanden atoom- proeven genomen. Treinverkeer had yertraging Als gevolg van het met defecten op de spoorbaan blijven staan van een tweetal treinen is gisteravond treinverkeer in het centrum van het land gestremd geweest. Een trein uit de richting Groningen en bestemd voor Den Haag, is gisteravond tegen acht uur even voor Utrecht tot stil stand gekomen bij Blauwkapel, door een defect aan de koppeling. Als ge volg hiervan is het treinverkeer tussen Utrecht en Hilversum ernstig stoord geweest. Tussen Barneveld en Apeldoorn, bij Stroe, is omstreeks half negen een snel trein in de richting Enschede, die op een onbewaakte overweg een aanrijding had gehad met een paard en wagen, blijven staan met een defect aan de electrische locomotief. Door een hulp locomotief is de trein naar Apeldoorn gebracht. De trein is hierna, voor wat het baanvak Apeldoorn-Deventer be treft, opgeheven, zodat reizigers naar Deventer en verder in Apeldoorn op de volgende trein moesten wachten. Van Deventer af is met ander materieel naar Enschede gereden, volgens de normale dienstregeling van de uitgevallen trein. DE BRITS-NEDERLANDSE HANDEL De jongste cijfers gepubliceerd door het Britse Ministerie van Handel laten zien dat de waarde van de Britse invoer uit Nederland over de eerste tien maan den van 1955 met pdst 19 millioen tot '"6.65 millioen is gestegen tegen pdst .65 millioen in de overeenkomstige periode van 1954. De Britse uitvoer naar Nederland tot het einde van October 1955 beliep pdst 88 11 millioen tegen pdst 82.44 millioen in 1954. (Ingez. Med.-Adv.) A'a's" - VM'V Burgemeester sprak voor middenstanders De Noordwijkse Middenstandscentrale, het overkoepelend orgaan van de plaatselijke middenstandsorganisaties, had gisteravond in het hotel-restaurant „Het Hof van Holland" een vergadering belegd, waar burgemeester mr G. F. W. van Berckel een uitvoerige beschouwing gaf over de belangen van de Noordwijkse Middenstand in verband met de toekomstige ontwikkeling en exploitatie van de badplaats, terwijl verder de belangrijke plaats welke de nieuwe Stichting V.V.V. in de Noordwijkse samenleving zal gaan innemen, werd uiteengezet. Op een gloedvol betoog van de burgemeester en de heren G. Vogelaar en M. C. J. Sedelaar, respectievelijk voorzitter en secretaris van de Midden standscentrale, volgde een spontane reactie uit de vergadering, waarbij vrij willig voor een bedrag van ruim f. 1000.werd ingetekend als bijdrage voor het jaar 1956 aan de Stichting V.V.V., hetgeen bijna het dubbele is van het geen tot dusver door de in de Middenstandscentrale vertegenwoordigde organisaties was toegezegd. In zijn openingswoord heette de heer Vogelaar de vele middenstanders en in het bijzonder de burgemeester, de heer W, van Haselen, de directeur van de Stichting V.V.V. Noord wijk, de gemeen tesecretaris de heer B. Ike, en de heer J. van Leeuwen, wethouder van sociale zaken, welkom. In een breed historisch overzicht schetste de burgemeester de betekenis van de middenstand in vorige eeuwen. Steeds weer was deze het, die zich ver zette tegen tyrannie en machtsdwang „Ik weet niet of gij U bewust zijt van de grote erfenis, waarmee gij het leven zijt ingegaan, alleen al door het feit dat gij middenstanders zijt", zo vroeg de burgemeester. BADPLAATS Overgaande naar de geschiedenis van de badplaats Noord wijk. wees spreker er met nadruk op. dat deze niet in gezapige rust tot stand is gekomen. In de vorige eeuw kwam er iemand op het idee de mensen op het strand te laten baden. Aanvankelijk begon het met een paar geleende badkoetsjes uit Scheveningen. Het was de verdienste van burgemeester Pické, die in de meest letterlijke zin de badplaats uit de grond stampte De badplaats groeide, maar de mid denstand was hierbij "'et direct actief. Slechts enkelen zagen het belang van de ontwikkeling van Noordwijk als badplaats in en wezen op de noodza kelijkheid van organisatie en publici teit. Uit de groei van de badplaats heeft de middenstand wel voordeel ge trokken, maar hy heeft niet aan de financiële lasten bügedragen. Na de oorlog werden bijkans eindeloze besprekingen gevoerd om de meest ge wenste vorm te vinden. Bovendien moest er op worden gelet andere plaatsen voor te blyven. want het ongeschonden uit de oorlog komen, bleek niet altijd een voordeel te zijn. STICHTING V.V.V. meenschappeiyke welvaart te stimule ren, bloeiend te houden en veilig te stellen. Het kleine gebouwtje van het Infor matiebureau, waar overigens zo hard wordt gewerkt, is iets meer dan alleen een zaak van vreemdelingenverkeer. Het kan uitgroeien tot een zaak van het grootste algemeen belang Aan ae hand van oijfers gaf de bur gemeester een globale schatting van de winst, die in het seizoen door de mid denstand was gemaakt. Het is duidelijk, aldus burgemeester Van Beckel, dat de handeldrijvende en neringdoende mid denstand aan de ontwikkeling van de badplaats Noordwijk een belangrijke be- staansbron ontleent Als de badplaats er niet was. zou de toestand van honderd jaar geleden nog bestaan en zouden vele bedrijven moeten verdwijnen. GEEN MEDEWERKING Op de begroting van de Stichting komt een bijdrage voor van f 1150— van de Noordwijkse Middenstandscentrale en van de vereniging .Noordwijk Actief". Deze laatste groep, klein in getal, heeft gemeester, dat Noordwijk een badplaats van reputatie dient te blijven en geen massa-badplaats. Nogmaals werd er op geattendeerd, dat Noordwijk ln het buitenland niet zo bekend is als men wel denkt Reclame is dus een gebiedende eis en daarvoor is veel geld nodig. De heer Sedelaar sprak zijn veront waardiging uit, dat de middenstanders op een enkele uitzondering na, hun toe zegging tot de bijdrage aan de Stichting niet zijn nagekomen. Een voorstel uit de vergadering, dat elk der aanwezigen zijn bijdrage aan de Stichting staande de vergadering zou op geven. werd met bijna algemene stem men aanvaard f 1020.— Op een vraag, welke houding aange nomen zal worden tegenover midden standers, die parasiteren op het ge meenschapsgevoel van anderen, verze kerde de voorzitter dal alle midden standers zullen worden bezocht en dat zy. die zich aan de gemeenschaps plicht van de büdrage onttrekken, ze ker niet met rust gelaten zullen wor den. Bg het inleveren der briefjes bleek, dat 56 briefjes waren ingeleverd, tot een bedrag van f 1020.Enkele aan wezigen en ook „Noordwük Actief", die reeds een belangrüke bijdrage ter be schikking stelde, wensten zich te be raden. gebleken Zo laat men eigenlijk een apparaat, dat zo zuinig mogelijk wordt gehouden, op kosten van anderen werken. Met klem wees spreker verder op de noodzaak om reclame voor de badplaats te maken en good-will te kweken. Hoe men het ook keert of wendt, dit werk zal gesteund moeten worden door alle groepen, die er voordeel van trek ken. zy dienen te bedenken, dat „de cost voor de baet" uitgaat. SCHAAMROOD Na een korte pauze gaf de voorzitter gelegenheid vragen te stellen. De heer Vogelaar zei, dat het sohaamrood de raadsleden-middenstanders naar de ka- De oude opoet ven de T V V voldeed &\k„<teXS°e1efte°en'>ll5°ï niet meer geheel aan de eisen welke de tijd stelde. Toen is de Stichting VVV. Noordwijk opgericht. Zij is de voortzet ting van het werk van de heer Dorsman en van allen, die tot 1954, het jaar van de oprichting der Stichting, gewerkt hebben voor V.V V. De Stichting tracht in onderling een vraag wat de middenstand doet. ge antwoord moet worden, dat die nog niets heeft gedaan, behalve dan de kleine ver eniging „Noordwijk Actief". Spreker stelt voor een minimum-bij drage te geven van f15. De heer Algera nam de aangevoerde winstcijfers onder de loupe en vroeg zich les met de verschil endc groepen van oe Jr j voWoe„de aandacht a-ordt bevolking, de badplaats omhoog te voe- l T ren. De kern is, dat door een hecht en soepel samenwerken van alle bevol kingsgroepen, getracht wordt de ge- 40 jaar Alg. Kath. Werkgeversvereniging De Algemene Katholieke Werkgevers vereniging houdt vandaag en morgen een bijeenkomst in de Stadsschouwburg te Arnhem U?r viering van haar 40-jarig bestaan. De vergadering is vanmiddag geopend door de algemeen voorzitter, de heer L. A. J M. van Heust. Deze wees er o m. op. dat. nu de ge dachte der P.B.O. van het'bedrijfsleven zich begint te verwezenlijken, het op nieuw bUjkt dat de werkers van het eer ste uur in onze kringen niet een hersen schim of een onbereikbaar ideaal heb ben nagestreefd. Spreker memoreerde verder o.m. de activiteiten van de vereniging op in ternationaal gebied en de pogingen, voor al van Nederlandse zijde, om de krach ten in internationaal verband te bunde len. De A.K.WV. van thans, met haar buna 1800 individuele leden, aldus spre ker en het Katholiek Verbond met zijn ruim 50 aansluitingen van werkgevers vakverenigingen. zijn volgens spreker geworden tot een onmisbaar element in het nationale geheel. Vervolgens heeft dr H M. M Fort- mann in de Stadsschouwburg gespro ken over „De jeugd ln de bedrijven". MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN. 29 November. Groenteveiling: Waspeen A 1119. ld. B 13—20, andijvie 2833. WOERDEN. 30 November Aanvoer 58 partllen le srt f 2124—2.29, 2e srt f 2.20— 2.23 extra tot 2.34. Handel kalm. Verschillen Hoofdcommissaris Commissaris geschonken aan het zich steeds uitbrei dende sociaal toerisme. In antwoord hierop betoogde de bur- (Van onze Haagse redacteur) Er wordt een onderzoek ingesteld naar het beleid van de Haagse politie commissaris F. J. Klijzing. Dit heelt in de kring van Commissarissen en In specteurs van het Haagse politiecorps geen grote verrassing gewekt. Reeds lang was bekend, dat de inzichten van de zeer voortvarende heer Klyzing niet strookten met die van de corps leiding. Het uitgebreide terrain, dat de heer Klijzing als Commissaris bestrijkt - on der zijn dienst ressorteren ook bijzonde re wetten - maakt het noodzakelijk, dat veel op eigen initiatief moet worden ge werkt. Het personeelsverloop in het Haagse corps is zeer groot, waardoor voor be paalde diensten van een onder-bezetting moet worden gesproken. Van de heer Klijzing is bekend, dat hij met betrekking tot de eisen, welke hij aan het onder zijn verantwoording werkende personeel stelt, een beleid volgt, dat afwijkt van dat van de Hoofd commissaris en het hoofd van politie, de burgemeester. Reeds enkele malen heeft dit tot con flicten geleid, welke binnenskamers konden worden opgelost. Een maand geleden ongeveer heeft zich de zaak dermate toegespitst, dat de Hoofd commissaris. de heer Klijzing heeft moeten mededelen, dat van de uitvoe ring van diens plannen ten aanzien van de bezetting der verschillende pos ten en de uitvoering der verschillende (aken, niets kon komen. De heer Klijzing moet daarop duide- lijk te kennen hebben gegeven, dal wanneer zulks zou geschieden, hij moeilijk nog langer de verantwoorde- lykheid zou kunnen dragen. Uitvoerig is de zaak daarop onder de loupe genomen door de burgemeester, die zich volledig achter de inzichten van Hoofdcommissaris de heer Gualtherie van Weezei stelde. Deze heeft daarop gemeend het gehele beleid van de heer Klijzing aan een onderzoek te onder werpen. Wederom in overleg met de burgemeester is de heer Klijzing ver zocht met ziekteverlof te gaan. De heer Klijzing, die op de nominatie stond om als waarnemend-Hoofdcom missaris te gaan fungeren en kan bo gen op een uitstekende staat van dienst bij het Haagse corps, geniet aller ach ting. Ietwat kwalijk is het hem indertijd genomen, dat hij als enige Commissa ris heeft gesolliciteerd naar de vaceren de betrekking van Hoofdcommissaris, na het vertrek van de heer Valken. Laatstgenoemde heeft indertijd het Haagse politiecorps moeten verlaten, als gevolg van een conflict met de burge meester. Precaire situatie Algemeen is men van mening, dat het voor de heer Klijzing moeilijk is ge worden zijn functie van Commissaris te blijven waarnemen. Een terugkeer op de post. die hij noodgedwongen heeft moeten verlaten, zou inhouden een erkenning door hem, een foutief beleid te hebben gevoerd. Dc Officier van Justitie is in dit on derzoek niet gemengd omdat de lieer Klijzing zich aan geen enkele straf bare handeling heeft schuldig ge maakt. Niet uitgesloten is, dat het onder zoek zal leiden tot enkele ingrijpende wijzigingen in de bestaande diensten. Sluitende begroting aanvaard door raad Dc raad der gemeente Valkenburg kwam gisteravond in vergadering byeen ter behandeling o.m. van de begroting voor het dienstjaar 1956. De vergadering stond onder leiding van burgemeester W. M. van der Harst. Dit vraagt de jeugd SCHAATSEN van Polar en Nooitgedagt. KINDERSCHAATSEN f6,95 Polar Contra Schaatsschoenen f 22,75 HAARLEMMERSTR. 163 MIDZA-ZAAK Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de Chr. schoolvereniging waarin medewerking werd gevraagd tot een bedrag van f.2600.— voor het aan schaffen van meubilair en gordijnen voor de lokalen. Voorts was er een schryven van dezelfde vereniging, waarin mede werking werd gevraagd voor de stichting van een nieuw schoolgebouw, dat ge bouwd zou moeten worden op de speel weide. MIJLPAAL Een mijlpaal in dc geschiedenis van het dorp vond de voorzitter de verlich ting van de Voorschoterweg en de daaraan gelegen woningen. Dit achter gebleven gebied is in korte tüd gemo derniseerd. In de raadsvergadering van 5 April werd dit werk aangenomen en reeds thans is het voltooid. De burgemeester bracht dank aan de medewerkers. De verlichting in de Ryn- laan en Boonrak wordt hedenavond (30 November) in gebruik genomen. Daar deze verlichting sterk afwijkt van de verlichting in het overige deel van het dorp zal spoed betracht worden met de overige plannen in deze kwestie. De heer Poot was eveneens zeer verheugd over de nieuwe verlichting, maar vond de plaatsing van de lichtmasten niet ideaal in verband met een eventuele wegver- breding. Op 19 December zal er een grote B B - oefening worden gehouden. De voorzit ter zal het zeer op prijs stellen, wanneer de raadsleden de oefening bij zullen wo nen. Het zal een stimulans zijn voor de plaatselijke BB.-ers. Het bevolkingsonderzoek op t.b.c. zal volgend jaar April plaats hebben. Het voorstel tot het aangaan van een reke ning-courant-overeenkomst tot een be drag van f 50.000 werd goedgekeurd, evenals het voorstel tot de verhoging van het bedrag per leerling voor het jaar 1955. HUURVERHOGING Het verzoek tot huurverhoging van de woningen in complex IX met f. 1.50. is door de minister van wederopbouw en volkshuisvesting afgewezen, onder mededeling dat de huur slechts 5 verhoogd mocht worden en zodoende mag komen te liggen op f. 9.55 p. week. Als commissie tot het nazien van de rekening 1955 werden benoemd de heren G. v. Leeuwen en Joh. v. d. Mey. Na de koffie, waarbij de fa. Meurs voor een ver rassing zorgde, zette de raad zich aan de begroting. SLUITENDE BEGROTING Het verheugde de voorzitter een slui tende begroting te kunnen aanbieden, die bovendien nog een post onvoorzien heeft van f. 15.952. Wel is de uiterste voorzichtigheid geboden, want de uitga ven zün reeds opgelopen tot f. 297.519. De heer Poot dankte namens de raad het college van B. en W. voor het werk aan de begroting besteed. De heer Poot miste ln deze begroting een post voor de verbreding van de tertiaire weg en de brug over de Grote Wetering, en een speeltuin voor de jeugd. De burgemeester en wethouder Ouwersloot deelden mee dat deze zaken steeds de belangstelling van het college hebben, en dat er met voortvarendheid aan de plannen wordt gewerkt Verschillende subsidies werden toegekend, o.a. aan de Harmonie van Valkenburg: voorgesteld werd een bedrag van f. 400.—. doch op voorstel van de heer Poot werd er f.500.van gemaakt. De Oranjevereniging kreeg f. 100.—. Bij de rondvraag informeerde de heer F. v. d. Mey naar de plaatsing van de gemeenteklok. B, en W willen dit nog even aanzien in verband met de bouw van een nieuw gemeentehuis. Wegens omstandigheden met spoed ter overname aange boden, kleine goed rende rende ^'llllllllllllllllllllllllllMIIMIIIIIIIMIIIIIIIIIimillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ Uitstekend geslatigde eadeuux -kflTVV DEN i i TEL- LJX •BURCHTST-7' 20272 EIDEN- GOED SPEELGOED OVERTUIG U TE HUUR voor direct of later, in TE OEGSTGEEST, 4 gem. kamers met c.v. en w. en k. stromend water, met of zonder pension. Tel. 23331 WEVENIT-VEST f 39,75 TWEKA VESTEN vanaf f 17,95 SPORTPULLOVER f45,— Moderne zuiver wollen PULLOVERS vanaf f 27,50 HERENMODEMAGAZiJN STATIONSWEG 4 Élllllllllllllllllililllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll I Voor ZEILERS vindt U de geschiktste cadeaux bij Zeilmakerij FRITS DE GOEDE, Janvossenstoeg 37, Tel. 20607 Schoten, Landvasten, Zeilzak- ken, Vlaggen, Stormlantaarns Stootwillen. GROTE COLLECTIE OPNAME BAND voor Bandrecorders. Gevaert, Amroh, Encore, Scotch, Irish, Audio. Speciaal aanbevolen SCOTCH L&ngspeel, 2 x 50 minuten L. v.GEELEN TEL. 20593 HAARLE.MMERSTR. 55 t.o. Rex Theater Autostalling aangeboden. Ruime autobox, prijs f 18— per maand. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder No. 7797a BAKFIETSEN te koop te huur GEBR. HUISMAN. Levendaal 76 - Tel. 22962 Dagbladreclame geeft: voor een minimum acm kosten, een maximum aan resultaten ADVERTEER daarom regelmatig in het Leidsch Dagblad Dc MEEST gelezen krant van Lelden en Omstreken

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 9