„De Post" concerteerde onder een uitstekend dirigent Leidse oud-alumni in zestien plaatsen bijeen ter herdenking van de 26e November 1940 Postduiven in Oud-Hortuszicht St. Nicolaas kwam in Oegstgeest MAANDAG 28 NOVEMBER Opmerkelijk niveau onder de heer Bosch De mannen van het Leidsch Harmonie Gezelschap „De Post" waren Zater dagavond weer op hun post voor hun concert in de Stadszaal, waar zü ditmaal voor het eerst onder de hoede stonden van het lid van de Kon. Mil Kapel, de heer A. Bosch, die de plaats innam van de helaas overleden heer D. Blokker. Het moet onmiddellijk gezegd, dat zij in de heer Bosch een kundige en mee slepende opvolger gevonden hebben, die zeker in staat zal zijn de goede naam van „De Post" te handhaven, zo niet verder omhoog te voeren. „Men voelt eigenlijk al héél gauw, of een dirigent de juiste man op de juiste plaats" is; dat mag van de heer Bocsch zeer zeker gezegd worden. Niet alleen de programmakeuze ge tuigde van inzicht, maar wat het voor naamste was, de uitvoering ervan bleek aan hoge eisen te voldoen zodat wy de Postmannen stellig in het zonnetje mo- genzetten. De heer Bosch begon, na het „Wilhelmus" als inzet, met de fris gespeelde mars van Safroni „Imperial Echoes", waarna de ouverture „Morgen. Mittag und Abend in Wien" van Franz van de dirigent aantoonde. Hij ziet er von Suppé onmiddellijk de zuivere visie niet tegen op, gedurfde virtuoos in gestelde composities ter hand te nemen en laat deze met vaart yitvoeren, waar bij zijn duidelijke dirigeertechniek een welkome steun voor de executanten be tekent. Hij laat in flinke tempi hp- schaafd en sonoor muciseren; het wa ren in dit numer vooral de klarinetten, die helder en gedisciplineerd klonken, terwijl de moeilijke passages in het al gemeen kranig beheerst werden. Ook de bekende „Kaiserwalzer" van Joh. Strauss was doortrokken van de juiste sfeer, luchtig en soepel werd er gebla zen. Een ernstig nummer volgde en ook hier werden wij getroffen door een juis te opvatting, n.l. het Andante uit Bach's Symfonia in Bes. Hier bleek, dat ook het tedere genre bij dit gezelschap een geaoheveerde vertolking vindt. Dit veel eisende werk. waarin de heer Wakka zich onderscheidde als hobo-solist werd buitengewoon op prijs gesteld. De ouverture „La Muette de Portici" van Auber, en Friedmann's „Slavische Lucia Steinbach in het Volkshuis Gisteren vertelde mevr. Lucia Stein bach tiidens de eezinsmiddae in het Leidsche Volkshuis over haar werk. Spreekster wilde proberen, haar toe hoorders die maar juist een plaatsje in de volle .huiskamer" hadden kun nen bemachtigen een heel klein beetie wegwijs te maken in de schier onuitputtelnke voorraad van materiaal, die de tekenaar ten dienste staan. Ieder materiaal heeft zijn eieen na tuur": houtskool, krijt .inkt of met pen. met penseel, met een houtie. met water, zelfs door het vezen met zwartgemaak te vingers kan men een bepaalde struc tuur bereiken. Het tekenen is wel eens gedefinieerd als het bevuilen van papier". ..men moet het alleen op de juiste manier en op de juiste plaats bevuilen". Een reeks tekeningen lichtte de uiteenzetting toe. Na de korte pauze vertelde mevr. Steinbach over de schildersuitwisseling die tussen Nederland. Belgié en Frank rijk bestaat en las gedeelten voor van haar verslag over de reis naar Bretaene. die ziin in 1953 in het kader van de uitwisseling maakte. Het Bretonse land. zo oud. zo verlaten, zo mysterieus: met de erote contrasten van eb en vloed, van grauwe grijzen en felle kleuren. De aanwezigen stapten zonder moeite van een regenachtig strand naar een zonnige haven en van een vissersbootie naar een hoge rots. door middel van de schilderijen, die mevtouw Steinbach toonde. Haar interessant betoog, soms afge wisseld met anecdotes uit de ..schilders wereld". weid met een hartelijk ap plaus beloond. M'Hlala Panzi-groep hield ouderavond Zaterdagavond hield de M'Hlala Pan zi-groep in het Logegebouw aan d« Steensehuur een ouderavond. Na het gebruikelijke openingsceremo- nieel door de welpen, hield de hopman, de heer Tobi. een toespraak over padvinderswerk in Leiden. In de padvinderij is de jeugd broederschap op zo ruim mogelijke ba sis. Hierom betreurde de heer Tobi het dat er nu al een Jeugdparlement is. waarin zeer duidelijk de jeugd party moet kiezen. Laat de jonge mensen eerst in een organisatie aals de padvinderij komen, dan leert men elkaar onder alle omstandigheden kennen. Als er dan verschilpunten in opvatting komen, kunnen die in een sfeer van harmonie worden opgelost. In Leiden kunnen op het ogenblik de idealen, die een padvindersgroep zich stelt, aldus spreker, niet verwezenlijkt worden. Er is aan 3 dingen gebrek: aan leiding, aan middelen en aan cluolo- kalen of ruimte in de open lucht. Tegenwoordig is het zó. dat ook het jeugdwerk het niet meer zonder be drijfsleven of overheid kan stelten. Daarom is er ook bij B. en W. van Lei den een rapport ingediend over de noodlydende toestand, waarin de pad vinderij op het ogenblik verkeert. Dit rapport is gunstig ontvangen; men mag nu een nieuw rapport indienen, waarin stat wat er allemaal nodig is, zoals troephuizen etc. Onze groep heeft h et geluk gehad, aldus de heer Tobi, dat zij de tijdelijke beschikking heeft gekregen over een terrein aan de Witte Rozenstraat, dat de kerkeraad van de Ger. Kerk welwil lend voor onbepaalde tijd heeft afge staan. Spreker hoopte, dat het nog eens zover zou komen, dat de Leidse pad vinderij de beschikking krygt over een mooi speelterrein, waarop enige troep huizen geplaatst kunnen worden. Met deze woorden besloot hopman Tobi zijn pleidooi voor een betere behuizing voor de padvinderij. De verdere avond werd verzorgd door de welpen en padvinders van de M'Hlala Panzi groep, met o.a. een E.H.B.O.-de- monstratie. rhapsodie", in het airangement van Delhaye, vonden geestdriftige vertol kingen. waarin het opviel, dat de diri gent de tempi levendig wist te houden; er waren nergens hiaten. Tenslotte volgdt onder'leiding van de tweede dirigent, de heer Wakka, een opgewekte uitvoering van de „Mevrouw VerheyVan Wijk"-mars. naar bekend opgedragen aan de beschermvrouwe, die echter verhinderd was aanwezig te zijn. De voorzitter, de heer Renier heeft by de aanvang woorden van welkom ge sproken tot diverse post-autoriteiten de directeur van het Postkantoor, de heer Tukker was echter eveneens ver hinderd tot afgevaardigden van de 3 October- en zusterverenigingen enz. Jammer, dat de zaal maar gedeeltelijk bezet was. omdat de prestaties van ..De Post" onder leiding van de nieuwe diri gent werkelijk opmerkelijk goed zijn geweest! Na de pauze volgden diverse schetsen en het optreden van mr Cartelli Tot be sluit is er gedanst oJ.v. de heer Alphe- naar, waar bij de dansmuziek verzorgd werd door het Ballroomorkest. Gouden zakenjubileum De firma Langezaal en Inniger aan de Nieuwe Rijn vierde Zaterdag haar 50-jarig bestaan. Een belangrijk deel van de feestviering werd gevormd door de receptie in de Doelen, waarvan velen gebruik maakten om de heer F. M. M. Langezaal hun gelukwensen met dit za- kenjubiieum aan te bieden. De firma is ontstaan uit het oude be drijf Langezaal dat gevestigd was aan de Hooigracht. De heer Chr. Langezaal begon aan de Nieuwe Ryn een eigen bureau dat zich bezig hield met de aan leg van gas en electrlclteit. Verdere uit breidingen kwamen tot stand onder de huidige directeur, de heer F. Langezaal. die in 1923 de leiding van het bedrijf op zich nam. In de kinderjaren van de firma werd een fusie met de firma Inniger tot stand gebracht. Zaterdagmorgen werd door het personeel van het bedrijf de directie een plaquette aangeboden, waarop de op richter van het bedrijf en de tegenwoor dige firmant zijn afgebeeld Onder de talrijke belangstellenden op de receptie bevonden zich o.m. wethou der S. Menken, oud-pastoor Th. M. Beukers, pastoor J. A. van Kleef, de he ren J. Lijten en F. Lelcher van de R.K. Werkgfevers, de heer H. Aalders namens Verbum Dei. de heer W. F Verhey van Wijk. voorzitter van de Maatschappij tot bevordering van Nijverheid en Handei, de heer W. F. Creyghton namens de Vincentiusver. en talrijke zakjrelaties en vrienden van de heer Langezaal. KENTERING IN HET LEVEN In kasteel „Oud-Poelgeest" zal dc stichting „Oud-Poelgeest" van 19 tot 24 December onder het motto .Kentering in het leven" een speciale week worden gehouden voor de leeftijdsgroepen boven 55 jaar. Kerkpl'i' Leven NED. HF.RV. KERK GEREF. KERKEN Aangeno en naar Bennekom (vac C. Verspuy P. Rlemersma te Drachten. Bedankt voor Schiedam (vac. J. J. v. Wagenlngeni J Verlare te 's-Grarenzande. BAPT. GEMEENTEN In vele plaatsen in den lande werden bijeenkomsten van oud-alummi van de Leidse Universiteit gehouden ter gelegenheid van het feit. dat 26 November 1940, nu vijftien jaar geleden, prof. mr R- P. Cleveringa het Leidse Universitaire ver zet openlijk inluidde met een scherpe protestrede in het Groot Auditorium tegen het ontslag van de Joodse hoogleraren door de Duitse bezetters. Ieder jaar komen op de 26e November oud-Leidenaren byeen om zich weer te be zinnen op die geestelyke waarden, die indertijd Leiden de strijd tegen onrecht en onvrijheid deden opnemen. Dit jaar waren het zestien plaatsen, waar deze herdenkings-byeenkomsten werden gehouden, waarvan slechts tien op de eigenlijke herdenkingsdag. bemiddelde studenten naar de stad ver oorzaakte. Uit deze omstandigheden onl- stonen de eigen studenten-gemeenschap pen in de oude universiteltstad. Prof. Bachrach schetste de ontwikkeling van deze gemeenschappen Niet alleen wordt het eigen karakter van Oxford bepaald door de studenten onderling, het contact tussen student en „tutor" en de opvattinggen die er heersen omtrent het hoogleraarsambt. Wat dit laatste betreft, men ziet detank van de hoogleraar uitsluitend beperkt tot colleges geven, boeken schrijven en het toezicht houden op het tot stand komen van dissertaties. Verdere bemoei enis met onderwijskwesties worden vol komen onjuist geacht. Verder spelen zaken als sport een uitermate grote roi min deze gemeenschap. Prof. Bachrach besteot met er op te wijzen, dat de twee wereldqorlogen uiteraard ook sterk hebben ingegrepen in het karakter van het Oxfordse stu dentenleven De verschuivingen in maat schappelijk opzicht elders zijn ook niet aan deze gemeenschap voorbij gegaan. Niettemin heeft Oxford een sterk eigen karakter gehandhaafd. Vrijdag 25 November werden bijeen komsten gehouden in Amsterdam, Breda Enschede. Haarlem en Rotterdam. Za terdag 26 November geschiedde dit in Alkmaar, Amersfoort, Deventer, Emmen, Gouda, 's-Gravenhage, Leeuwarden, Leiden. Maastrocht, en Middelburg en Maandag 28 Novmber was dit het geval te Hilversum Op de derde October, eveneens een hoogtepunt in de Leidse strijd voor vrij heid en recht, werden Universiteits dagen gehouden in Arnhem en Dor drecht, zodat daar dit jaar niet op 26 November een bijeenkomst werd be legd. Tijdens de bijeenkomsten, welwe be doeld zijn om de saamhorigheid tussen de oud-alummi te versterken, werden voordrachten op wetenschappelijk of ander terrein gehouden dooi Leidse do centen en wetenschapsbeoefenaren en oud-Leidenaren, terwijl veelal oud alumni voor muzikale ontspanning zorg den. De bijeenkomsten werden georgani seerd door het Leids Universlteits Fonds en de Stichting Pro Civitate. IN LEIDEN De bijeenkomst in Lelden vond plaats in het Prytanaeum, waar velen uit Lei den en omgeving zich verzamelden. Vier leden van het Studenten Blaassextet zorgden voor muzikale omlijsting van de aVond, namelijk de heren Bromberg (clarinet», Sprupt (fagot), Greve (piano) en Van Oordt (fluit). Prof. dr A. A3 H Bachrach hield een voordracht over het ontstaan en de ont wikkeling van de Universitaire gemeen schap te Oxford. Omstreeks het jaar 700 werd in Oxford de Academie gesticht, die aanvankelijk een toevloed van on- Bijna f 23.000 voor Stichting 19401945 NA LAATSTE INZAMELING: CONTRIBUANNTEN BLIJVEN STICHTING TROUW! Na de aan de laatste inzameling van de Stichting 19401945 verbonden werkzaamheden langzamerhand een einde hebben genomen, wijst de to- Leidse Judoka'sjvonnen in TJen jaar Ron(Jom Je Mai edijk a Den Haae Druk bezochte receptie Zaterdagavond vonden in Den Haag Judowedstrijden plaats als onderdeel van een halve competitie van het dis trict Zuid-Holland van de N. J. J. B. Op, de mat kwamen teams uit Den Haag, Delft, Dordrecht en Leiden. Ieder teani bestond uit 10 man om zoveel mo gelijk Judoka's, via deze halve compe titie. in de gelegenheid te stellen wed strijdervaring op te doen. Leiden won deze avond door een over winning op Delft (50> en Dordrecht •32), dc wedstrijd tegen Den Haag 'Nakadai eindigde in een draw 22). Bij de Leidse Judoka's is Van Leeuwen de coming man, ofschoon hij op zijn hielen gezeten wordt door Lafeber en Nieuwenburg. Raar begint zijn oude vorm terug te vinden. Het gehele team heeft zich uitstekend geweerd. Met een druk bezochte receptie en feestavond heeft de Bnurt- en Speel tuinvereniging „Rondom de Maredyk" Zaterdag haar tien-jarig bestaan feestelijk herdacht. Onder de velen, die 's middags reeds naar het St. Antonius Clubhuis waren gekomen om het jubilerende bestuur te feliciteren, waren de tweede secretaris van de N.U.S.Ode heer D. Vijlbrief, de voorzitter van de Leidse Bond van Speeltuinverenigingen, de heer Flippo. de directrice van de openbare leeszaal en bibliotheek Reuvens, mej H B A. Heyse. de secretaris van de Leidse Jeugd Actie, de heer G. Steinbach en verte- Zaterdag en Zondag organiseerde de Leidse Postduiven Club (L.P.C.). in sa menwerking met de P.V. de Bonte Duif In Oud-Hortuszlcht de jaarlijkse Dost- duivententoonstelUna. Ook nu waren de inzendingen voorbeeldig. Kwam de L.P.C. met niet minder dan 200 vogels (lammer ontbrak hier de ieued). ook de Bonte Duif. als1 ionge verenlglfig kwam met niet minder dan 144 vogels zeer goed voor de dag. Keurmeesters waren de heren G. Booden (R'dam) en L. Borst Dor drecht). De uitslagen waren: Schoonheidsklasse Doffers: 1. Chr. v. d. Pluym 89% Dnt. 2. B. Geenlaar 89% Dnt. Schoonheidsklasse Duivinnen: 1. A. Bey 90'; Dnt.. 2. J. Schouten 89 pnt. Klas 1. Doffers 500 K.M. en hoger. 1. W. Dlsselvelt 92 pnt. 2. J. Filipoo 91% Dnt.. 3. H. Sterk 91 Dnt. Klas 2. Duivinnen 500 K.M. en hoger: 1. C. de Groot. 91 Dnt.. 2. J. Schouten 91 ont.. 3. J. Degen 91 pnt. Klas 3. Dofers 270 tem. 500 K.M.: 1. J. Zeegers 92 Dnt.. 2. J Degen 92 Dnt., 3. A. Bey 92 Dnt. Mooiste oude doffer van de gehele tentoonstelling J. Zeegers. Klas 4. Duivinnen 270 t/m. 500 KM.: 1. J. FUiddo 91 Dnt.. 2. Ph. Marks 91 Dnt., 3. J. Degen 90 ont. Klas 5. Oude doffers 65 t/m. 270 K.M. tevens onbevlogen: 1. R. Pet 91% pnt.. 2. R. Pet 91 Dnt.. 3. B. Beeniaar 91 pnt. Klas 6. Oude duivinnen 65 t/m. 270 KM. tevens onbevlogen. 1. Ph. Marks pnt. 2. J. Schouten 92 Dnt., 3. J. Degen 92 Dnt. Mooiste oude duif: Ph. Marks. Klas 7. Jonee doffers 65 t m. 270 K.M. 1. P. Teske 91Dnt. 2. W. Stouten 91 ont.. 3. C. de Groot 91 Dnt. Mooiste ionee doffer: P. Teske. Klas 8. Jonge duivinnen 65 t/m. 170 K.M. 1. J. Kniinenburg 90% Dnt.. 2. J. Degen 90 Dnt.. 3. J Degen 89% Dnt. Mooiste ionge duif: J. Kniinenburg. Klas 9. Jonee doffers, onbevlogen en late iongen: 1. B. Geenlaar 90% ont., 2 Ph. Marks 90 pnt.. 3. R. Pet 89 Dnt. Klas 10. Jonee duivinnen onbevlogen en late ioneen: 1. Gebr. Vogelenzang 90 pnt.. 2. A. Bey 86% Dnt. P.V. DE BONTE DUIF: Klas 1. Oude Doffers, 500 kg. en hoger 1. J Kreekelaar 91%- pnt; 2. J. Kreeke laar 91% pnt; 3. J. Brouwer 91% pnt. Klas 2. Oude duivinnen, 500 km. er taaiopbrengst in Leiden een bedrag van ruim f. 22.579 aan nierbij is niet inbegrepen de gemeentelijke subsidie van f. 5.000. Hoewel de Stichting thans door deze grote steun in staat is haar arbeid in alle stilte voort te zetten, is het niet de bedoeling, dat de vaste contribuanten nu ook hun financiële hulp staken. Bij de vaststelling van het bedrag, dat de Stichting nodig heeft om aan al haar verplichtingen ten opzichte van de na gelaten betrekkingen van gesneuvelde en invalide verzetslieden te kunnen vol doen. is er op gerekend dat de contri buanten hun steun voorlopig nog blijven verlenen. Nu dit resultaat is bereikt, dankt het bestuur van de afdeling Leiden van deze Stichting allen, die op welke wijze dan ook de Stichting jaarlijks bij de inza meling financieel gesteund hebben, spe ciaal de Leidse industrie en de bedrijven voor de administratieve rompslomp, die aan de uurloonacties in de bedrijven was verbonden. Ondanks de grote teleurstelling, dat door ernstige motorstoring de helicopter moest uitvallen om Sint Nicolaas naar Oegstgeest te vervoeren was de belang stelling Zaterdagmiddag van de jeugd en tal van ouders overweldigend toen de Bisschop met zijn Zwarte Pieten arri veerden in het Witte Huis, waar de ont- vangstcommissie der Middenstandsorga nisaties. alsmede burgemeester H L du Boeuff en diens echtgenote, wethouder J den Ouden, de gemeentesecretaris, de heer Jac. de Visser en vertegenwoordi gers van verschillende organisaties in de gemeente aanwezig waren bij de ont vangst van Sint Nicolaas De burgemeester verwelkomde de Sint in zjjn gemeente en prees de activiteit van de middenstanders, die jong en oud een prettige middag hadden bezorgd door de ontvangst van de kindervriend, ook al moest de spectaculaire landing per helicopter achterwege blijven Sint Nicolaas. die verklaarde zeer ver rast te zyn door de hartelijke ontvang.-!, bood zowel de burgemeester als mevr du Boeuff. die hij als de burgermoeder betitelde, enkele geschenken aan Ook de adjudant der Rykspoltile, de heer A. Koerten, werd met een geschenk ver rast. Alhoewel het gebruikelijk is dat men aan Sinterklaas zijn verlanglijstje voorlegt werden de rollen omgedraaid en verzocht hij het gemeentebestuur de aandacht voor het smalle gedeelte van de Geversstiraat, dat volgens hem (en ongetwijfeld vele anderen) ndoig moest worden verbeterd en verbreed Nadat de Sint door talrijke kinderen was toegezongen vertrok hij in ziin met schimmels bespannen riituie. om verze- eeld door ziin knechts een rondrit te maken door de eemeente. De Harmonie Triumph, versterkt met een drumband liet. vroliike klanken horen, zodat het od deze Zaterdagmiddag in het dorps centrum extra druk was. Naar wii vernemen ligt het in de be doeling van het Middenstandscomité om als vergoeding voor de teleurstelling, dat de helicopter moest uitvallen, voor de ieugd alsnoe een feestmlddae te or ganiseren. waaromtrent nog nadere be richten zullen volgen. hoger: 1. N Oudshoorn 91% pnt.; 2. F. Pijnacker 91% pnt.; 3. J. Otten 91% pt Klas 3 Oude Doffers, 300500 k.m. 1. Jac. Kreekelaar 92 pnt; 2. F. Pijn acker 92 pnt.; 3. N. Oudshoorn. 91 pnt Klas 4. Oude duivinnen. 300500 k.m. 1. Fasel—Romeyn. 92 pnt; 2. N. Ouds hoorn 90%. pt.; 3. N. Oud-hoorn 90% pt. Klas 5. Oude Doffers. 100300 k.m. 1. Jac. Kreekelaar 90% pnt; 2. J. Otten 90 pnt Klas 6. Oude Duivinnen, 100-300 k.m. 1. J. Brouwer 92 pnt; 2. Jac. Kreeke laar 91 pnt. Klas 7 Jonge Doffers, 100300 k.m. 1. F Pijnacker 91% pnt.; 2. H. van Riet 91 pnt; 3. N. Oudshoorn 91 pnt. Klas 8. Jonge Duivinnen. 100-300 k.m. 1. J. Brouwer 91% pnt; 2 N. Verschoor 91% pnt.; 3. P. FaselRomeyn 91% pnt Beste Oude Doffer: Jac. Kreekelaar. Beste Oude Duif: J. Brouwer. Beste Jonge Doffer: F. Pijnacker. Beste Jonge Duif: J. Brouwer. Beste vogel van dc geheel show: Jac. Kreekelaar „Nut en Vermaak" deed geen gelukkige greep IN BLIJSPEL „HARVEY" In een prachtig gevulde schouwburg heeft gisteravond „Nut en Vermaak" het seizoen geopend met de opvoering van het op zichzelf aardige blijspel Harvey" van Mary Chase, enkele Jaren terug reeds door het beroepstoneel hier ge bracht Het is de geschiedenis van de man, die zich steeds vergezeld voelt van een konijn van 1 m. 86% cm., om precies te zyn, waarom zijn zuster hem in een inrichting wil doen opnemen. Hetgeen tenslotte niet doorgaat, na een heel stel komische verwikkelingen in het sanato rium. Het ls een hier'en daar wat fijner afgestemd blijspel dan meestal het ge val pleegt te zyn. een blijspel met een soms diepere ondergrond, al weet de schryfster zich voor zwaarwichtigheid te hoeden. Door Nut en Vermaak was met deze keus van stuk blijkbaar ietwat te hoog gemikt. De hoofdfiguur, Elwood Dowd, werd zeer goed vertolkt door de heer A E Harteveld. maar de overigen konden geen gelijke tred houden Zij lieten zich tot overmaat van ramp als het ware bio logeren tot een even rustig tempo als voor Elwood wel past, maar juist hun niet Dr Chumley van de heer J. A. M. A. Genang. deed nog wel goede dingen en ook de „uitvoerende macht" ven het sanatorium, gespeeld door de heer H. J. Smittenaar, kon in sommige scènes nog wel voldoen, doch daarmede is al het goede gezegd Van de dames kon geen de vereiste hoogte halen Ook de rolken- nis liet nogal wat te wensen over. Voor Nut en Vermaak is de inzet van het seizoen derhalve niet zo prettig ge worden, maar het kan beter en voor een volgende keer willen we daarop maar rekenen Wellicht zal er dan ook een nader contact zijn gegroeid met de nieuwe regisseur, de heer Peter Brand- sma, die als zodanig de heer Paardeko- per is opgevolgd. Men weet; alle begin is moeilijk! Na afloop dankte de voorzitter de heer D Versloot, regisseur en executanten voor de gegeven moeite, welke dank ver gezeld ging van een bloemetje voor de dames, oudergewoonte getrouw Laat Nut eri Vermaak zich de volgende maal revancheren! M. BURGERLIJKE STAND VAM ir'"!N l A. J. GEBOREN: Antonla. dr van G J. Kerdljk Suvaal; Maria Anna Helena dr var Verhoogt en A. M Belt; Yvonne, dr van r. C Erkelens en A M. v. Veen; Denis Freddy Thomas zn van M. Pelmelay en B Rum mers; Maria Jóhanna Gerarda. dr van J. P. Burgmeljer en P P van de Loo. Beurs van Amsterdam Maandag 28 November ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v heden Ned. '53 (3%) 101H 101% Grootboek obl 100% Ned. '51 3% '101 100% Ned. 53 3% 100% 100% Ned. '48 3% 99 Ned. '54 3% 98% 98% Ned. '55 3% 98 98% Ned. '55II 3Y* 98% 98% Ned. '47 3% 3 99% 99i'i Dollarlng '47 3 96% 96,', Investeringscert. 3 99% 99% Ned. 62-64 3 994 99% Indië 37 A 3 97% 97% Grootboek '46 3 97A 97% ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand, en Ind B 87% 86 Nat. Handelsbank 161 160% 230 231 AKU 349 346% 367% 367% Philips '55 356% 356% 480% 482% Wilton Feyenoord 274 274% 349% 345% Kon. Olie f.50.— 325 325 Kon. Olie 657% 654 Amst Rubber 144 140% Holl Amer iyn 212% 214% Kon Ned Stoomb 207 204% Ned Scheepv. Unie 195% 195% H VA 157% 153 90% 89% Dell My 162% 160% Senembah 113% 109% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES en Gem. leningen 100% HXH A'dam '47 3 Den Haag 1937 I 3 Leiden 1947 R'dam "37 I lil 3' Indus'r Obligaties Philips Dollarlng 100 101% trenwoordigers van diverse buurt- en speeltuinverenigingen De voorzitter van Rondom de Maredyk", de heer G. A. Sassen, nam daar als eerste het woord. In zyn toespraak wierp hij vanzelf sprekend een terugblik over de afgelo pen tien jaar. Werd op 6 Augustus 1945 de buurtvereniging opgericht, reeds kort daarna werd ae ontwikkeling van een speeltuinvereniging wenselijk geacht. In 1946 kreeg men in het Marcdijkkwartier dank zij de medewerking van het Ge meentebestuur de beschikking over een eigen kleine speelweide. Werktuigen ont braken echter Er werd een commis sie in het leven geroepen, die zich be lastte met het speeltuinwerk en tevens tot taak had naar een betere tuin om te zien. Zo ontstond op 31 Mei 1948 de speeltuinvereniging ..Marellta" en met de financléle steun van het Gemeente bestuur en de Leidse Bond van Speel tuinverenigingen kon het werk op het nieuw toegewezen terrein, dat tot nu toe nog steeds in gebruik is. een aanvang nemen Reeds op 9 October van dat zelfde Jaar kon het clubhuis dank zij de activiteit van het Marelitabestuur offi cieel worden geopend Het duurde echter niet lang of de samenwerking tussen de buurtvereniging en de speeltuinvereni ging begon veel te wensen over te laten. De besturen evenwel zagen in. dat twee volkomen naast elkaar werkende ver enigingen de belangen van de jeugd niet konden dienen en een fuzle kwam tot stand Beide verenigingen stelden zich onder een bestuur met als gevolg actievere en betere arbeid. Ondanks het feit, dat de financiële toestand niet al tijd even rooskleurig was. werd de onderlinge verhouding steeds beter. Tal rijke onderafdelingen vloeiden uit deze fusie voort. Voor de ouderen is er by de kaart- en de reisclub. voor de jeugd de gymnastiek- en de korfbalcjub Sprekende over de tegenwoordige tijd wees de heer Sassen op de dreigende wolken, die zich boven de Marednk samenpakken. De speeltuin n.l. zal zeer waarschijnlijk weer moeten verdwijnen in verband met de uitbreidingsplannen van de gemeente. Niettemin toonde hy zich tevreden en optimistisch. Twee kleine meisjes boden hierna namens het breiclubje het bestuur een nieuwe verbandkist aan. Tweede spreker op deze receptie was de heer Vijlbrief. Deze koesterde grote bewondering voor de prestaties van de jubilerende vereniging en sprak als zijn overtuiging uit. dat onder zulk een be stuur zonder angst of zorg in de toe komst gekeken kan worden. Het speel tuinwerk. dat met liefde verricht moet worden, noemde de heer Vijlbrief nood- zakelyk en van het grootste belang De heer Flippo. die namens de Leidse Bond gelukwenste, roemde het goede contact tussen „Rondom de Maredijk" en de Bond Hij wees er met nadruk op, dat de vereniging heeft bewezen liet recht van bestaan volkomen waard te zyn. Tot slot bracht de voorzitter van de Leidse Bond het nut van binding in de speeltuinwereld onder de aandacht van de aanwezigen Een enveloppe met inhoud werd aangeboden De heer P D. Beversluis, oud-voorzit ter van de Buurt- en Speeltuinvereni ging „De Professorenwijk". huldigde in het bijzonder de secretaris van de Maredijk. de heer P. M de Goederen, alsmede de tweede voorzitster, mevrouw Bavelaar Voorts werden woorden van felicitatie gesproken door de heren B. Broers, voorzitter van „Ons Eiland" en M. I. Smit. die „Tuinstadwijk" vertegenwoor- FEESTAVOND In de avonduren hebben de Maredy- kers kunnen genieten van een door P W. de la Rivlére gepresenteerde „Kolder Cocktail". De muziek werd uitgevoerd door de muziekclub van de L.K.C. „De Algemene" oJ.v. D Sloos. Schetjes, rhythmische oefeningen, acrobatiek, zang en dans volgden" elkaar in vlot tempo op. „Rondom de Maredijk" heeft op waardige wijze feest gevierd. BEURSOVERZICHT ONREGELMATIGE STEMMING Amsterdam, 28 November De Amsterdamse Effectenbeurs heeft zich vandaag gekenmerkt door een enigszins onregelmatige stemming. Vergeleken met de ochtendnoteringen viel de beurs eigenlyk een beetje tegen. Kon. Olie opende onveranderd op 657 doch liep daarna snel achteruit tot 653 en tegen slot werd 654 genoteerd. Unile ver hield zich nog het beste. Het mar garineconcern opende 4 punten beter op 484% viel daarna in sympathie met Kon. Olie terug op 481% maar trok tegen slot weer aan tot 483. Philips was per saldo onveranderd en AKU verliet de markt met een verlies van 2 punten. De handel in deze papieren had wederom niet veel om het lyf. Een geheel andere toon viel te beluis teren op de Scheepvaartsector. Tijdens net weekeinde zyn er verschillende be richten verschenen waarin gewezen wordt op de sterke financiële pooitie der scheepvaartmaatschappyen en dit had enige kooplust veroorzaakt. De han del hier was iets omvangrijker dan an ders, doch de koerswinsten bleven be perkt tot 1 a 2 punten. De cultuurafde ling stelde teleur. Amsterdam Rubber en Ver. Deli zagen zich circa 3 punten ontgaan. HVA noteerde 2punt lager. Claims Zuid-Afrikaans Handelshuis, met een theoretische waarde van circa f 530. werden geadviseerd op f 500 la ten. Guldensbeleggingen stil en in feite onveranderd. 133 133% 110% 110% 108* 108 iV 136% 136% 133% 134% 141% 141% 136% 137 124y* 124% Premieleningen A'dam '51 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag '52 I 2% Idem II 2% 133% R'dam '52 I 2% Idem n 2% Utrecht '53 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen Amsterd. Bank 279 281% Rotterd. Bank241% 240% Twentsche Bank236 235% Industrie Ondernemingen Ned. G. en Splr. fabr 241% 240 Kon Ned Grofsm. 152% 152% Rott. Droogd. My. 630 633 Tieleman en Dros 17% 18% Handelsondernemingen Borsumy cv A 11000 137% 136% Internatte 163% 163% Diversen Albert Heyn285 284 Ned M Walv Vrt 83% 81% Spoorwegen Deli Spoofw My. 33% 32% Amcrik fondsen

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 9