Beter spelend Rijnsb. Boys verloor bij Excelsior P.: 1—0 Goed doelpunt op advies van grensrechter afgekeurd Quick Boys was bij rust reeds zeker van de winst G. Korteweg verbeterde record 200 meter rugslag Halve misstappen van Altior en Rijp wetering MAANDAG 28 NOVEMBER Protestcommissie krijgt laatste woord (Van een onzer verslaggevers) Een technisch beter spelend Rijnsburgse Boys heeft in Pernis van Excelsior met de oneven goal verloren, maar de kans, dat deze 10 stand straks veranderen zal in een 1 1 spel is zeer groot. Aanvoerder Van der Ven diende namelijk na afloop een protest in bij scheidsrechter Van Nes wegens het afkeuren van een doelpunt, dat door Zwaan een half uur na de aanvang gescoord werd. Linksbuiten Van Zuilen had de bal snel opgebracht om vervolgens een scherpe pass af te geven naar zijn midvoor. Deze omspeelde enkele tegenstanders om daarna het leer hard in te schieten. Nadat de scheidsrechter reeds naar het midden had gewezen, kwam de Excelsior-grensrechter protesteren omdat Van Zuilen hands gemaakt zou hebben. Hoewel de scheidsrechter moest toe geven hiervan niets bemerkt te hebben, keurde hij tot ieders verbazing toch het Boys-doelpunt af en werd het spel weer hervat met een vrije schop wegens hands. T.z.t. zal dus de protestcommissie te beoordelen krijgen in hoeverre de scheidsrechter de leiding van een wed strijd in handen mag leggen van een clubgrensrechter. De heer Van Nes heeft zowel onmiddellijk na het gebeur de als na afloop tc kennen gegeven géén hands van v. Zullen geconstateerd te hebben. Rouwkoop vergat te schieten (Van onze correspondent) Rouwkoop heeft het aan zich zeil te wijten, dat het Zaterdagmiddag de beide winstpunten heeft moeten laten bij het Haagse RAS. Zeven en tachtig minuten belegerde het elftal het Ras-doel. Men vergat echter, dat doelpunten pas kunnen ont staan als men durft te schieten en dat was het nu juist, dat kennelijk in het Voorschotense woordenboek niet voor kwam. Hoe men ook speelde en wat men ook probeerde, het wilde niet. De Ras doelman heeft het dan ook. ondanks de geweldige druk op zijn doel, niet erg moeilijk gehad. Toen de vrijwel verkleumde doelman Klungel in de 88ste minuut de midvoor alleen met de bal op zich zag af komen wist hij het schot niet te stoppen, zodat geheel tegen de verhouding in de Hage naars bij het eindsignaal met 10 de leiding hadden. Lisser Boys klopt Sunlight (Van een o r verslaggevers) Lisser Boys heeft na een reeks neder lagen weer eens een overwinning in de wacht kunnen slepen en wel op eigen terrein tegen het hopeloos on deraan bengelende Sunlight, dat in elf wedstrijden nog geen enkel punt wist te veroveren. Toch waren de gasten in het begin niet de mindere, integendeel, Lisser Boys werd sterk in het defensief ge drongen. Eerst na ruim twintig minuten spelen komen de zwartwitten wat meer los. Piet van Stam. Gijs Hagen. Leen Broekhuizen en Piet Vaneveld missen enkele goede kansen en nog juist voor de rust komt aan de andere zijde het eerste succes, als de Vlaardingse mid voor door twee missers in de Lissese defensie van dichtbij kan scoren (01). In de tweede helft zetten de Boys met een een fel offensief in. wat al spoedig succes heeft. De doelman der gasten laat een vrije trap van Broekhuizen voor de voeten van Plet Stam schieten, die geen moment aarzelt (11). De thuisclub blijft over het algemeen iets sterker, maar veel resultaat levert het niet op. Eerst in de 22e minuut, wanneer Stam een verre pass geeft aan de inderdaad in buitenspelpositie staande Gijs Hagen, die doordribbelt en dan de doelman geen schijn van kans laat. Vijf minuten later een soortgelijke aanval en weer is het Gijs Hagen, die na een rush voor Lisser Bovs scoort en zo de stand op 31 brengt. Beide ploegen blijven nog ploeteren om verandering hierin In deze eerste helft was Rijnsburgse Boys ontegenzeggelijk stukken sterker en werd de ene aanval na de andere op gezet. In de voorhoede ontbrak het evenwel aan het nodige spelinzicht en doortastendheid om de aanvallen met een doelpunt af te ronden. Wel noteer den wü m deze periode schoten van Zwaan en Van Egmond en scheelde het maar een haar of Van Zuilen had met een keihard schot de Boys de leiding ge geven. Nog net kon echter de Excelsior- doelman de bal uit de hoek van het doel grabbelen. Aan de andere kant toonde doelman Bert Heemskerk zijn goede kwaliteiten en wist hij in samenwerking met spil Kromhout steeds weer de si tuatie tot klaarheid te brengen. De rust kwam - afgezien van het afgekeurde Boys-doelpunt - met blanke stand. zaken energieker aan en kwam het doel van Heemskerk onder druk te staan. Dit kon gebeuren omdat de beide bin- nenspelers te veel him afstoppende taak verwaarloosden. Hoe goed Heemskerk en Kromhout en ook Van Duin, die nu rechtsback speelde, zich ook weerden, zij konden niet voor komen. dat na 25 minuten spelen in de tweede helft de thuisclub wist te sco ren: 10. Wel kwam hiema Rijnsburgse Boys weer in de aanval, maar het spel van de gasten miste in deze periode de nodige overtuiging, zodat het bij een po gen bleef. In de tweede helft pakte Excelsior de naast... Geen stootkracht in VWS - aanval (Van een onzer verslaggevers) Een enthousiast spelend Duinoord heeft kans gezien bij VWS twee kost bare puntjes weg te slepen. De thuisclub deponeerde aardig veldspel op de gras mat. maar de stootkracht ontbrak in haar voorhoede en door te lang wach ten werden dan ook vele kansen ver knoeid. De fris startende gasten hadden di rect het beste van het spel en na tien minuten opende rechtsbuiten Top de score met een enorm hard schot. VWS gelodfde het wel, maar toen na twintig minuten spelen Duinoord op nieuw door Top zijn voorsprong ver grootte. begon VWS toch uit een ander vaatje te tappen. Kort voor de rust bracht Schouten de stand op 12. Na de rust was VWS absoluut de meerdere, maar de soms aardig combi nerende voorhoede kon niet tot het doelgebied van Duinoord doordringen. Bij een onverwachte uitval van de be zoekers scoorde Top een derde doelpunt, maar dit werd tot ieders verbazing af gekeurd. Toen kort daarop een VWS'er in het Duinoord-strafschopgebied de bal tegen de arm van de uitstekende spelende Bonda aanschoot, deelde de arbiter hiervoor een strafschop uit. Visser schoot uit de penalty echter Twee strafschoppen gemist 'Van een onzer verslaggevers) Op regelmatige wijze heeft Quick Boys Zaterdagmiddag een 5—1 overwinning behaald op het bezoekende DOTO. De hard zwoegende gasten schoten in tech nisch opzicht zoveel tekort bij de Katwtjkers, dat die de wedstrijd bi) de rust reeds in hun zak hadden. Quick Boys had Leo Steenbeek weer opgesteld, die z'n terugkeer in het elftal na 1 minuut spelen vierde met een doelpunt, (en een mooi ook!), geboren uit een uitstekende pass van Zandber gen: 1—0. Direct daarop kreeg hij weer een vrije kans. maar nu miste hij en schoot naast. Erg lang plezier had Quick Boys overigens niet van zijn voorsprong. Na 10 minuten spelen kreeg rechtsbinnen Mastenbroek een schiet kans; de felle schuiver was wel hard. maar recht op de man gericht, zodat Bauw alle kans kreeg om de bal op te rapen Maar tot schrik van allen pro beerde hij het leer te stoppen met de voet en van zijn schoen sprong het terug het veld in. waar linksbinnen Groéneboom klaar stond om gelijk te maken: 1—1. Nadat P. van Rijn uit een voorzet van Zuyderduin net langs de ver keerde kant van de paal had geschoten, kreeg Quick Boys een strafschop wegens hands te nemén Het schot van Dick Zuyderduin was onhoudbaar: 21. Zuyderduin en Van Rijn braken daarna samen door de Doto-vcrdediging. waar bij laatstgenoemde het vonnis velde: 31. En voordat Doto van de schrik be komen was. schoot Maarten Hoek hard in de bovenhoek; de keeper redde ten koste van een corner, waaruit de bal door Zuyderduin goed voor doel ge bracht werd, thans was de jeugdige Hoek gelukkiger; z'n schuiver was on houdbaar. alzo mankte deze jeugdige speler z'n eerste geldige doelpunt in deze competitie. 41. Nog kwam de doelpaal Doto een keer te hulp, en bijna had Maarten Hoek z'n tweede doelpunt ge maakt, maar op het laatste moment bracht een achterspeler op de doellijn redding. Rust 41. Aanvankelijk was Doto na de rust sterker, maar doelpunten kwamen er brengen, doch het lukt niet en Lisser met. Zelfs een strafschop, die Doto Boys heeft dure puntjes verdiend. voor de een of andere duistere oorzaak SVOW won met 4—3 vau Katwijk (Van een onzer verslaggevers) Over het geheel genomen is de wed strijd tussen SVOW en Katwijk fris en snel geweest. Zo spelend als men het Zaterdagmiddag d^ed. verdienen beide partijen beslist een hogere plaats op de ranglijst dan momenteel inge nomen wordt. Waren de Oranjehemden in technisch opzicht een tikje beter, de roodwitte thuisclub vulde dit tekort aan met enthousiasme. SVOW kwam het eerst in de aanval, maar de rustig spelende Katwiikse achterhoede met spil K. Haasnoot aan het hoofd wist voorlopig met de wat onhandig 'opgezette aanvallen wel raad. Toch nam SVOW na tien minuten spe len de leiding, toen bij een voorzet van v. d. Meer de bal voor de voeten terecht kwam van rechtsbuiten v. Vliet. Kat wijk zette hierna een serie aanvallen op, meestal geleid door de snelle rechts buiten C. Haasnoot. Tot tweemaal toe kwam deze Katweker vrij voor doelman Kryger, maar even zovele malen schoot hij in het zijnet. Aan de andere kant wist de Katwykse achterhoede op een snelle aanval van SVOW geen Juist ant woord en kon v. d. Meer langs de uit gelopen Van Dijk de bal inschieten: 2-0. In de tweede helft was aanvankelijk Katwijk hevig in de aanval en werd het SVOW-doel danig onder vuur genomen. Nadat eerst de lat nog redding had ge bracht, wist rechtsbuiten C. Haasnoot met een hard schot doelman Krijger te verrassen en toen de laatste enkele mi nuten later de rechterhoek van zijn doel niet voldoende afschermde, deponeerde linksbuiten Huberts het leer in het net: 2—2. Katwijk verzuimde vervolgens door te drukken, een fout waarvan SVOW dankbaar profiteerde. De thuisclub nam I het spel weer in handen en toen v. d. Meer de bal goed voor doel plaatste, was Rosier er snel bij om de stand op 3-2 te brengen. Even later had dezelfde speler opnieuw succes, ook nu weer uit een voorzet van v. d. Meer: 42. De Katwy- kers kwamen hierna weer in de aanval. Spil Haasnoot trok mee naar voren en smaakte het genoegen uit een hoek schop van links de bal in te koppen: 43. Met deze stand kwam ook het ein de. toegewezen kreeg, werd gemist. Aan de andere zijde werd een doelpunt van Zuyderduin afgekeurdZandbergen schoot naast. Zuyderduin hard over. weer een schot van Van Rijn: tegen de paal; tot tenslotte Steenbeek met een mooi omhaal in de bovenhoek er 51 van maakte. Dick Zuyderduin miste daarna een strafschop wegens hands, terwijl direct daarop Floor van Duvn op de doellijn redding voor Quick Boys moest brengen, hetgeen Zandbergen later ook nog eens moest doen Kees van Duivenvoorde zag een harde bal achter de doellijn gestopt, hetgeen de heer van Hummelen ontging, terwijl de finale ge vormd werd door een hard schot van Van Rijn, dat gestopt werd. Einde 5—1. Meerburg deelde met Warimmda (Van onze correspondent) Zo dankbaar Warmunda in de laatste minuut geweest zal zyn, toen Bas de Jeu uit een vrye kans finaal over de bal trapte, zo teleurgesteld was Meer burg over dit falen van zijn linksbui ten. Dit had Meerburg de volle winst kunnen opleveren. In de eerste helft was het overigens een slappe vertoning. Bij de Warmon- ders ontbraken Montagne en J. v. Win- sen, terwijl Meerburg het zonder Uljee moest stellen voor wie de veteraan Nico Romijn meespeelde. Het bleef in de eerste helft by een verdienstelyk pogen van beide aanvalslinies om tot een doelpunt te komen. Dit gelukte echter pas ver in de tweede helft, toen na een combinatie van de beide Zand- bergen's op de rechtervleugel de even eens naar rechts afgezwenkte Van Vel- zen de bal te pakken kreeg en deze met een keurige omhaal op het hoofd van Nico Romijn plaatste, die met een knik voor 10 zorgde. Bij een misver stand in de Meerburg-defensie wist T. van Winsen op handige wijze de stand weer gelijk te maken. 11. Meerburg kwam hierna weer in de aanval, welk overwicht door De Jeu met een treffer beloond had kunnen worden, nu miste de Rijndijkbewoner als boven vermeld, zodat met een puntenverdeling het einde kwam. Zaterdagcompetitie 3e klasse SSS—CSVD 2—1 ys1—0 (o.p.v. R3.) TSB-RWH 4—4 Quiok BoysDOTO 5—1 HBSS—NSW 2—1 3e klasse B ROLGood Ludk uitg. VVGZ's-Gravenz. SV 44 (ojj.v. WGZ) MonsterGroote Lindt 30 SHS—Hoogvliet 2—4 4e klasse A Leiden—PPSC afg. Die HagheHTSV 3-0 SVOW—Kat wyk 4—3 Excelsior M—Koudekerk 32 VWSDuinoord 12 Sportilust '46—Ornas 1—1 4e klasse B RASRouwkoop 10 SV '35—Zwart Wit '28 0—8 BodegravenJodan Boys 13 Lisser Boys—Sunlight 3—1 Res. 3e klasse A Noordwyk 2Quick Boys 216 ARC 2—SVOW 2 9—1 Rijnsb. Boys 2—Jodan B 3 6—1 Ter Leede 2—Die Haghe 2 3—1 Res. 3e klasse B Zw. Wit 2—HBSS 2 afg. Jodan B. 2Monster 2 12 TOGR 2—Excelsior M 2 afg. CSVD 2—SHS 2 2—1 STANDEN 3e klasse A Excelsior P 11 8 1 2 17 31—18 Quick Boys 10 8 - 2 16 34—11 4 13 34—27 Ter Leede 10 4 2 4 10 22—24 TSB 10 3 4 3 10 21—27 RWH 11 4 2 5 10 34—32 NSW 11 4 2 5 10 32—31 DOTO 11 5 - 6 10 17—21 CSVD 11 4 1 6 9 21—27 5 7 16—30 Rijnsb. Boys 11 1 2 8 4 17—31 3e klasse B ARC 9 8 1 - 17 27—9 Hoogvliet 10 6 2 2 15 41—20 Monster 10 6 2 2 14 26—15 's Grav. SV 11 8 7 1 13 27—15 Zwaluwen 9 4 3 2 11 27—17 Gr. Lindt 10 4 2 4 10 18—21 VVGZ 2 10 3 3 4 9 20—16 Koz Boys 9 2 3 4 7 16—17 ROL 10 2 1 7 5 21—39 SHS 10 2 - 8 4 16—43 Good Luck 10 1 1 8 3 17—47 4e klasse A Ornas 12—20 Die Haghe 10—10 Sportlust '46 11—19 Leiden 11—9 Excels. M. 11—15 PPSC 10—8 VWS 12—14 Koudekerk 12—7 Katwijk 12—11 Duinoord 11—6 HTSV 12—11 SVOW 12—6 4e klasse B Jodan Boys 1017 Lisser Boys 1110 Noordwyk 1015 Spirit 169 Zw Wit 28 10—13 SV '35 11—9 Semper A. 8—12 Bodagr. 11—7 Rouwkoop 11—11 Sunlight 11—0 RAS l'l—11 Gespannen kijken de spelers vanAjax en Roda Sport naar de R.S.- doelman Esser. Hij stopte het schot. Onze dames domineerden in Antwerpen De Nederlandse dames hebben tijdens de internationale zwemwedstrijden te Antwerpen, welke ter gelegenheid van het C0-jarig bestaan van de Antwerpse Zuemclob werden gehouden, uitste kende prestaties geleverd. De 100 meter vrije slag werd een Nederlandse aangelegenheid. Op de eer ste plaats eindigde Cocky Gastelaars in 1 min. 7 sec. hetgeen een verbetering van haar beste persoonlijke prestatie betekende. Zij klopte Mary- Kok, die in 1 min. 8.6 sec. als tweede eindigde. Mary Kok moest, op de 100 meter vlinderslag A tie Voorbij voor laten gaan. In 1 min. 15.2 sec. legde laatstgenoemde de af stand af en Marv Kok. die tweede werd. liet 1 min 17.4 sec. afdrukken. De der de plaats was voor Ada den Haan in l min 17.9 sec. Met niet minder dan 0.7 sec. had zij hiermede haar beste per soonlijke prestatie omlaag gebracht. Jopie van Alphen nam de 200 meter rugslag voor haar rekening in 2 min. 36.1 sec. voor haar landgenote Joke de Korte, die 2 min. 39 7 sec. noteerde. Gerrit Korteweg liet zich bij de heren niet onbetuigd. Hij werd in de nieuwe Nederlandse recordtijd van 2 min. 28.5 sec. winnaar van dc 2«0 meter rugslag. Iïenk Schuier legde beslag op dc tweede plaats in 2 min. 31.8 sec. Op de tweede dag won Gerrit Korte weg de 100 meter rugslag in de fraaie tijd van 1 min. 7.1 sec., waarmee hij het Nederlands record op dit nummer Voetbal in de Afdeling Leiden (Van onze LVB-medewerker) Dat de strijd aan de kop nog vol spanning kan verlopen hebben de uitslagen van gisteren wel dubbel en dwars bewezen. Vooral de veer. die Altior bij de Alphense Boys moest laten. (1—1) bewijst, dat Winningshoff's jongens de laatste plaats en daarmee de rode lantaarn wel willen overdragen. Ook Rijp- wetering kwam er dit keer weer niet zonder kleerscheuren af en moest een punt afstaan aan Foreholte, waar met 3—3 geëindigd werd. De lachende derde de kop is het Voorschotense SVLV, dat met 1—0 VTL naar de Sleutelstad terug stuurde. LDWS herstelde zich van de geweldige nederlaag tegen Oranje Groen en drukte VNA met een 4—1 aan de kant. Oranje Groen blijkt intussen nog over voldoende droog krult te beschikken, gelet op de beschieting die er aan de Rijndijk op het St. Bernardus-doel heeft plaatsgevonden, waarbij maar liefst vijf voltreffers genoteerd konden worden, terwijl de thuisclub het met losse flodders moest doen. Alphense BoysAltior Deze in beide kampen met veel belangstelling tege moet geziene wedstrijd is in een gelijk spel geëindigd. In de eerste helft open de linkshalf Goedhart met een strak en laag schot de score; 10. Aan de andere kant wisten daarna de gasten uit een nogal verwarde situatie voor het Boys-doel de bal in het net te werken. 11. Na de pauze werd er wel heel hard door beide partijen gewerkt, maar tot een doelpunt bracht men het niet meer, hoewel het dikwijls maai- heel weinig scheelde. ForeholteRjjpwetering In een ge lijk opgaande wedstrijd heeft Rijpwete- ring geen kans gezien de volle winst mee naar de Rip te brengen. Hoewel Wenink en Disseldorp voor twee doel punten zorgden, scheelde het toch maar heel weinig of de Rippers hadden de tweede nederlaag te slikken gekregen, daar eerst enkele minuten voor het einde Zoetemelk de stand weer gelijk maakte: 3—3 SVLVVTL Twintig minuten na de aanvang liep Duitstee na een schot van rechtsbuiten Kraan goed door en slaagde er in de door de VTL-doelman los gelaten bal in het net te deponeren. 1—0. De thuisclub toonde in de tweede helft over een beter uithoudingsvermo gen te beschikken, waardoor meerdere gevaarlijke aanvallen tegen de steeds onzekerder VTL-achterhoede konden worden opgezet Het succes bleef even wel uit, zodat met 10 het einde kwam. LDWS—VNA In de eerste helft ZATERDAGAFDELING Voor de eerste klasse van de Zater dagmiddagcompetitie van de afdeling was maar één wedstrijd vastgesteld na melijk GWS—Sleutels. De Sassemers wisten ook deze weer in hun voordeel te doen eindigen en het wil ons voor komen, dat men zo langzamerhand het kampioensdiner wel op een laag pitje kan gaan zetten. In de wedstryd tegen Sleutels hadden de meeste spelers het danig met hun zenuwen te kwaad, zo dat het tot ver in de tweede helft duur de, voor rechtsbuiten v. d. Heuvel verre afstand de score kon openen, 1 Wel bleef GWS ook hierna sterker, maar toch had men nóg een kwartier nodig om de voorsprong te kunnen vergroten, dit gebeurde door Lens die bij een he vige dontworsteling de bal het laatste tikje kon geven, 2—0. Doelman Bax aan de andere kant behoefde er niet al te veel aan te pas te komen,, zodat de voor sprong geen gevaar meer liep. GWS heeft nu met 17 punten uit ne gen wedstryden de leiding, gevolgd door TAW met 11 uit acht wedstrijden. Koudekerk verloor van Excelsior M (Van onze correspondent) - I Het beeon voor Koudekerk ln Maas- was VNA iets sterker, maar ondanks ait sluis tecen Excelsior M onfortuinliik, i nam LDWS toch de leiding door Schreu- want reeds in dc eerste minuten scoorde der .Met een schitterend schot zorgde de stevie doorzettende midvoor voor de Siera daarna voor de gelijkmaker. 11thuisclub. En het was voor Koudekerk waarna Stikkelorum de rust toch met maar eoed dat Sl)ll Zweris en do€iman V9°T^S °n3- Voor,£RWS De Lanee in zo'n uitstekende vorm ble- I gaan- Na de thee kwam VNA nog ster- i (e ziin. want de castheren creëerden ker in de aanval. Toen by een hoek- veje eevaarliike situaties voor het. schop van de thuisclub Molenaar goed I Koudekerk-doel. Toen echter na twintig inkopte, greep de VNA-doelman ver- minuten spelen Albert Zweris die spe- Itfvv inaar a en n c'aal ult Nlimecen cehaald was voor Stikkelorum de zege veilig te stellendeze wedstrijd» de bal in de cornerhoek St. Bernardus—Oranje Groen Het krere^ofedi weer meespelen van W. Koet als mid- ,et dat Th v d Meiiden eeliik kon voor droeg ook nu weer bU tot de grote maken1-1. He, snTgoffde daarna op 5—0 zege van de Zwartepad-bewoners. w i Reeds na twee minuten spelen wist W Verkuilen de score te openen en was het Van Dijk die een kwartier later de voorsprong vergrootte, 0—2. Nadat Mei neer met beurtelings beide doelen ln eevaar. Kort voor de rust kon doelman De Lanee de bal niet klemvast krijgen en werd het 21. Na de Dauze had Koudekerk de vrfj hThS'H? sterke wind tegen en daar het, zware cn 'vcr^fwJï, „ij hooi ^rhoï veld dp SDelers in de benen ging zitten. Uta.n hS.n kon .thuisclub ir, de meerderheid n - M; o.eni» kom«n Uit een misverstand wist de net, 03. Na de pauze wist Oranje Groen j door doelpunten van Frank en Van Bel- kum de stand op te voeren tot 0-5 af te slluten- waarbn de achterhoede Rechtsbuiten Van Vliet scoort het i wijk's doelman Van Dijk en links- eerste doelpunt voor SVOW. Kat-1 achter Vreeken kijken ongerust toe. De stand is nu: Rypwet. 8—12 Foreholt' 8—8 Altior 8—11 LDWS 9—8 SVLV 8—11 VNA 7—6 VTL 8 10 St. Bern 9—4 Oranje Gr. 9— 9 Alph. Boys 8—3 evenaarde, dat hfi sedert 23 Februari van dit jaar op zijn naam heeft staan. Mary Kok zegevierde op de 400 meter vrije slag in 5 min. 10 sec., en verwees Lenie de Nys naar de tweede plaats (5.16.-). Herman Willemse verzekerde zich van de derde plaats op het onderdeel 100 meter vrije slag achter de Duitser Voell 59.6) en de Belg Laurent (597). Bil de adspiranten 100 "meter vrije slag zege vierde Els Steehouwer in 1 min. 8 9 sec. De 100 meter vlinderslag werd een Nederlandse aangelegenheid. Atie Voor bij eindigde als eerste in 1 min. 15 4 sec., terwijl Mary Kok met 1 min. 18.4 sec. als tweede aantikte. De derde plaats was voor Lenie de Nys. Zij liet 1 min. 18.7 sec afdrukken en verbeterde hiermee haar persoonlijke record op deze af stand dat op 1 min. 20 2 sec. stond. Het nummer 100 meter rugslag werd gewonnen door Jopie van Alphen in 1 min. 13.3 sec. Joke de Korte bezette hier de derde plaats met 1 min. 13.6 sec. Ook op de 200 meter schoolslag werd een persoonlijk record verbeterd. Ada den Haan won in 2 min. 54.8 sec. Haar beste prestatie tot nog toe was 2 min. 54.9 sec. De tweede plaats was voor Hannie Boon die 3 min. 0.4 sec deed noteren. Rika Bnifns werd vierde in 3 min 4.4 sec. Op het nummer 200 meter schoolslag heren bracht Bekkering het met verder dan een zesde plaats, terwijl Nederland by de 4 x 100 meter wisselslag estafette met 4 min. 36.9 sec. met een derde plaats genoegen moest nemen. Het waterpolotournooi werd gewonnen door HZ en PC uit Den Haag. dat in de finale met 82 van Neurenberg won. Voor de derde en vierde plaats speelde de Antwerpse Zwemclub tegen Partizan (Belgrado). De wedstrijd eindigde in een 44 gelijkspel. Leeuwenhoek scoort driemaal bij VVSB (Van een onzer verslaggevers) Alphen heeft bij VVSB een kleine, maar onbetwist verdiende zege weten te behalen. Het gehele Alphen-elftal heeft deze middag gespeeld voor wat het waard is. De eerste aanvallen waren voor de thuisclub, waarbij schoten van Warmer dam de aandacht vroegen. Toen Alphen daarna de aanval overnam, reageerde de scherp opgestelde Leeuwenhoek op de juiste wyze op een pass van R. Tul- nenburg en het volgend ogenblik was doelman Reemer geslagen: 01. Wel protesteerden de gastheren, naar hun mening was het buitenspel, maar dit mocht niet baten. In de 27ste minuut wist linksbuiten M. Tuinenburg zich van enkele verdedigers te ontdoen om vervolgens van dichtbij opnieuw de WSB-doelman tot de gang naar het net te dwingen. 0—2. Snel kwam hier na VVSB in de aanval en nadat eerst C Marjjnen naast had geschoten, wist het volgend ogenblik Van Duin met een strak en onhoudbaar schot doel man Britsemmer te passeren: 1—2. Hier na nam VVSB het spel ln handen en moest Alphen alle aandacht aan de verdediging besteden. Een vrije schop op het Alphen-doel wordt de indirecte oorzaak van de gelijkmaker, want toen Enthoven de hard ingeschoten bal met de hand wegsloeg, was het Van Duin de uit de strafschop de partijen op ge lijke voet bracht: 2—2. Vyf minuten voor de pauze bleef de Alphense ach terhoede voor buitenspel staan, waar van Koomen dankbaar gebruik maakte: 3—2. Nauwelijks was de tweede helft be gonnen of de stand werd weer gelyk, nadat de bal in een goed sluitende Al phen-aanval door de Bavo-defensie ge loodst was en Leeuwenhoek de laatste tik kon geven: 3—6. In de hierna vol gende periode kropen de Noordwyker- houters enkele malen door het oog van de naald. Na twintig minuten zware belegering van het VVSB-doel wist de thuisclub zich weer los te werken en was het meteen gedaan met het Alphen- overwicht. Door beide partyen werd er hierna hard gewerkt voor het winnende doelpunt. Leeuwenhoek slaagde er in, nadat R. Tuinenburg uit een vrije schop keihard tegen de deklat had gescho ten. onder groot gejuich van de Alphen- aanhang de bal voor de laatste maal in het WSB-net te plaatsen: 34. Hiermee kwam even later het euide van deze spannende, sportlef gespeelde wed strijd. Op 63-jarige leeftijd is te Utrecht overleden de heer H. Hoogland, die van 1912 tot 1925 werldkampioen dammen is geweest. Omstreeks 1913 was de over ledene kampioen van Nederland. Hij was oprichter en jarenlang bestuurslid van de Nederlandse Checkerbond. Te Los Angeles Is ln de leeftijd van 50 jaar, na het beelndigen van een par ty in de wedstrijd om het schaakkam pioenschap van de staat Californië, plotseling aan een hartaanval overle den de internationale schaakmeester Herman Stelner. waarbii dit keer de achterhoede van de thuisclub meende dat er sprake was van buitenspel: 32. Verder kwamen de

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 6