STADSNIEUWS 94ste Jaargang Vrijdag 25 November 1955 Tweede Blad No. 286SS Jaarfeest clubhuis „De Sperwers" Het clubhuis „De Sperwers" heeft gis teravond in ,Den Buroht" zijn jaarfeest gegeven. Na de propaganda-avond van Maandag de tweede avond in éen week. De zaal was bijna tot de laatste plaats bezet. Nadat de chrecteur, de heer P. Stut- terheim, het doel en het werk van het clubhuls, waarover wij reeds schreven, in het kort had uiteengezet, werd het programma aangevangen met muziek van de clubhuisband. Vervolgens lever den de leerlingen van de afdeling mu ziek alleen of in groepjes een bijdrage. Ter afwisseling gaf het Mannenkoor van Gemeentewerken, onder leiding van de heer H. J. Barentsen, een goede vertol king van een aantal liederen, w.o. wij in het bijzonder „Vrijage" en „Mijn Boerenland" als hoogtepunten willen noemen. Een lied van Réné de Clercq werd gezongen met „orkestbegeleiding" van eèn der jeugdige accordeonnisten. In bonte afwisseling traden jongens- en meisjes-accordeonisten en guita- risten op met muziek van uiteenlopende genie, sommigen aan de piano begeleid door de heer Stutterheim. Ook het cow boy-drietal. waarmede wij Maandag reeds kennismaakten, trad weer op. De Lauransa's gaven met grote vaar digheid enkele harmonicanummers ten beste. De afdeling acrobatiek toonde verbluffende staaltjes van pyramide- werk. Na de pauze gaven leden van de Kon. Bond van Oud-onderofficieren uit Den Haag een opvoering van „Via gladde wegen". Dit detectivestuk hield, goed gespeeld, de toeschouwers tot het einde in spanning. Corpspenningen voor trouwe hospita's Het Leidsch Studenten Corps heeft besloten, erepenningen uit te reiken aan trouwe hospita's, en wel een kleine pen ning aan hospita's die meer dan tien. en grote penningen aan hospita's die meer dan twintig jaar huisvesting aan studenten hebben geboden Dit is een poging, om meer waardering voor het helaas steeds meer verdwijnende begrip studenten-hospita. De met deze penningen te onderschei den hospita's zullen 12 December in de Collegiumskamer in de Sociëteit Minerva worden ontvangen GOUDEN ZAKENJUBILEUM. Gisteren was het 50 jaar geleden, dat hier ter stede het Technisch Bureau Langezaal en Inniger, gevestigd aan de Nieuwe Rijn 93, werd opgericht. Morgen zal dit feit herdacht worden o.a. tijdens een receptie, welke van 4574 uur in restaurant „De Doelen" wordt gehouden. Documenten zijn vervalsingen Aldus ex-chef geheime politie De vroegere chef van de Indonesische geheime politie, heeft vandaag te Dja karta verklaard, dat documenten die het bestaan van een buitenlandse sa menzwering om Indonesië te vernieti gen wilden bewijzen, vervalsingen zijn. De documenten zijn afgedrukt in een courant op Midden Java. Deze cou rant schreef, dat de documenten pre sident Soekarno's recente beschuldi ging steunden, dat buitenlandse impe rialisten samenzweerden. Chinese agenten waren de mannen ach ter het complot. Handschriftkundigen hebben de vervalsingen uit brieven aan getoond. toen de chef van de politie nog in functie was. Hij was door ex-minister Djody. die thans voor andere zaken terecht staat, ontslagen, omdat hij weigerde de docu menten te accepteren. De tegenwoordige regering heeft hem eerherstel verleend. (UP). Laatste verkiezingsuitslagen Volgens de jongste tellingen van de verkiezingen voor het Indonesische Parlement z|jn de resultaten in geheel Indonesië thans als volgt: Masjoemi 7.853.500: PNI 8.078.625; PKI 6.005.208. Nahdatoel Oelama 6.451.136. Landdag Federatie V.V.H. Te Utrecht heeft de Nederlandse Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening haar eerste landdag gehouden, onder voorzitterschap van mevrouw S. H. Goossens-Steelink. Deze Federatie wordt gevormd door 13 aangesloten vrouwen-organisaties, 8 aangesloten provincies, 3 aangesloten steden en 3 toehorende provincies. Jhr mrC. J. A. de Ranitz. burgemeester van Utrecht, dankte de Federatie, die op zo treffende wijze steeds getuigt van het onbaatzuchtig Ijveren voor de belan gen der hulpbehoevenden. Mevrouw Goossens-Steelink schetste de groei van de Federatie en deelde mede dat de Commissie Bescherming Bevolking in de Federatie zich zeer in tensief bezighoudt met de opleiding tot instructrice van vrouwen, die in staat zullen zijn door cursussen vrouwen voor te bereiden op haar taak bij de dienst sociale verzorging. Gedurende een jaar. aldus mevrouw Goossens-Steelink. heeft de Federatie een zeer geslaagde actie kunnen voeren voor de vluchtelingen in Oostenrijk. Reeds werd een bedrag van f. 320.000 in gezameld voor het kamp Spittal an der Drau. Medegedeeld werd. dat de Federatie nog een jaar lang zal doorgaan met deze actie. Mr L. Tielenius Kruythoff, directeur van het Bureau van de Stichting Be vordering Bescherming Bevolking, hield hierna een inleiding over de organisa tie van de B B. in de samenleving. De directeur van de Stichting voor Maatschappelijk Werk in Noord-Holland de heer C. Lijnzaad, hield een inleiding over: „Problemen rond de ouder wor dende mens". BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Jan Simon, zn van S. Klinkenberg en J Llndhout; Simon, zn van C. N. Schel- llngerhout cn G. Versteeg; Jacobus Jo hannes, zn van J. den Os en J. Boekkooi; Annette Catharlna, dr van A. v. Essen cn D. v. Woudenberg. OVERLEDEN: Ds W. A. Bijlefeld. predikant voor buitengewone werkzaamheden (het werk onder de Oosterse studenten) der Leidse Hervormde Gemeente, die een beroep heeft aanvaard van de Soendanese Kerk op West-Java, zal tijdens een in Decem ber te houden bijzondere kerkdienst van de Herv. Gemeente afscheid nemen. Het ligt in de bedoeling, dat ds Bijlefeld met zijn gezin in Januari naar Indonesië zal vertrekken. Voor het Bijzondere kerkwerk der Leidse Hervormde Gemeente werden herbenoemd de heren mr J Bool en R. Bolderdijk. In de vacature van de heer J. Beekman werd benoemd dr S. Roze- mond. De ouderling voor het werk onder de militairen, de heer E. J. de Geus. ontving eveneens een herbenoeming, terwijl de diaken met een bijzondere opdracht, de heer J. C. Elsgeest. de secretaris der Diaconie, bij acclamatie werd herkozen. In de centrale commissie voor de Jeugdkerk werd de heer S. Koopmans gekozen. Prof. dr J. Haantjes werd her benoemd voor het werk onder de stu denten LEIDERDORP RAADSAGENDA De Raad van Leiderdorp komt heden avond bijeen ter behandeling van de volgende punten; Voorstel van de heren Schoppen en Kuilenberg inzake de opening van de Leiderdorpse brug op Zondag (vorige maal staakten de stemmen over dit voorstel)opheffing van de „Sportstich ting Leiderdorp" en instelling van een „Culturele raad in de gemeente Leider dorp"; verhuur van het pand Brugge- straat 1; onbewoonbaarverklaring van de woningen Jaagpad 50 en 51; vaststel ling van het crediet in rekening-cou rant voor 1956; wijziging der bouwver ordening; wijziging van het Algemeen Ambtenarenreglement en de Arbeids overeenkomstenverordening wijziging der gemeenschappelijke regeling van het instituut ziektekostenregeling ambtena ren Zuid-Holland; benoeming van de heer J. J van Vliét, opzichter-tekenaar, tot technisch ambtenaar; verlenen van voorschotten, ex artikel 103 en 101 bis der Lageronderwijswet, t.b.v. de Her vormde school in het Zijlkwartier; ver koop van grond uit complex IV van het grondbedrijf; wijziging verkoop strook jes grond achter Acacialaan. ONBEWOONBARE WONINGEN Naar aanleiding van een door B. en W. verstrekte opdracht werd vanwege de gemeentearchitect een onderzoek inge steld naar de bewoonbaarheid van de woningen Jaagpad 50 en 51. Uit het uitgebrachte rapport blijkt dat deze woningen ongeschikt zijn ter be woning wegens ernstige mate van voch tigheid; gering vloeroppervlak van het hoofdvertrek van de woning Jaagpad 51; verkeerde ligging van het privaat van beide woningen; onvoldoende inrichting en/of toestand van de toegang tot beide woningen; bouwvallige, respectievelijk oud. vervallen toestand: brandgevaar lijke toestand, wegens houten blnnen- afscheidingen en slechte indeling. Op grond hiervan stellen B. en W. voor de woningen Jaagpad 50 en 51 on bewoonbaar te verklaren en te gelasten dat deze binnen 6 maanden moeten zijn ontruimd. OEGSTGEEST Sören Kierkegaard, een ingewikkelde figuur Doorweven met vele fragmenten uit de werken van Sören Kierkegaard, sprak gisteravond in het gebouw „Ire ne" prof. dr W. Leendertz, oud hoogleraar van het Doopsgezinde Se minarie te Amsterdam over deze grote literator. Het was de eerste wijkavond van de Hervormde Gemeente in nieuw wijk verband. die onder leiding stond van ds G. F. Callenbach en waar genoemd Het spoorwegongeluk te Heerlen In verband met het spoorwegongeluk te Heerlen - men zie Pag. 1 - verne men wij dat van beide treinen het voorste gedeelte ingedrukt werd en er een ravage ontstond. Het blijkt, dat niet 20. maar 26 per sonen min of meer zwaar gewond naar het ziekenhuis zijn gebracht. Geen van hen verkeert in levensge vaar en twee gewonden hebben het zie kenhuis weer verlaten. Brandweer en EHBO van de spoorwegen snelden di rect na het ongeluk toe om eerste hulp te verlenen. Korte tijd later reden zie kenauto's af en aan om de gewonden naar het St Jozefziekenhuis te vervoe- Bjj de NS. hoopte men vanmiddag de lijn naar Voerendaal weer vrij te heb ben. onderwerp werd ingeleid in verband met het feit, dat het op 11 November jl. 100 jaar geleden was. dat Kierke- kegaard overleed. Deze beroemde schrijver, zo merkte prof. Leendertz op, had zowel theolo gisch als wijsgerig een enorme in vloed gehad, terwijl hij ook sterk in de pychologie naar voren was gekomen. Hij is geweest wat hier in Holland de tachtigers sémen waren, een ingewik kelde figuur, een psychologisch raadsel. Zon schrijven was praten met ande ren en met zichzelf, terwijl zijn stijl zich bewoog van wijsgerig tot het meest koddige. Onder het pseudoniem Johannes Climacus schreef hij zijn „wijsgerig hoofdwerk". Het leven van Kierkegaard, zo toogde spr.. bevatte slechts een paar belangrijke feiten, naast het schrijven op zijn kamer. Daar was in de eerste plaats de dood van zijn vader, vervol gens de verbreking van zijn verloving, de caricaturen waarin hij bespot werd en zijn geprikkeld worden door de ge zwollen lijkrede van prof. Martense over bisschop Munster Het was juist na deze gebeurtenissen dat Kierkegaard de pen weer ter hand nam om te schrijven en deed dan ont dekkingen, die ver boven het persoon lijke uitgingen. Prof. Leendertz verhaalde dan van de verhouding van Kierkegaard tot zijn vader, die grote fantasie had en waar mee hij de melancholie, doch bovenal het geloof deelde. Kierkegaard was na melijk nooit los van het Christendom. Door genoemde Uikrede vatte Kierke gaard vlam. Als dat nu de waarheids- getuige is. zo schreef hij, dan is er geen Christendom. Hij valt dan de Lutherse Deense staatskerk aan en met haar predikanten, die hij amtbenaren noemt. Zijn strijd was zeer heftig; toch getuigde hij van de onveranderlijkheid Gods en ging in vrede heen. De rol van hef gebed bij de genezing Uitgaande van de Gebeds-Gemeente werd gisteravond in de W. de Zwijger- kerk. alhier, een samenkomst gehouden, welke uitstekend was bezocht en onder leiding stond van dr S T. Heidema, uit Rotterdam. Spr. begon met het lezen van een ge deelte uit Mattheus 15. Hij lichtte dit Bijbeldeel toe en wees op de grote rol. die het geloof speelt bij de genezing. Spr. ging van de gedachte uit. dat er tussen zonde en ziekte verband bestaat en niet alleen in de gevallen an b v onzedelijk leven en drankmisbruik, doch ook boos heid, haat, wrok en minderwaardig heidsgevoel kunnen knagen aan de ziel en oorzaken zijn van geesteszieken. Me dici kregen in de laatste jaren grotere belangstelling voor de gebedsgenezing Spr. wees op de resultaten, veroorzaakt door de prediking van Hermann Zaiss en pastor Brown. Hij vertelde van hem bekende gevallen van genezing na de prediking door Zaiss, genezingen, die zonder medische behandeling plaats vonden. Nadien werden uit de Bijbel enkele door Jezus verrichte genezingen bespro ken. Telkens weer wees spr. op v3St ge loof en Godsvertrouwen. Ten slotte vér- telde dr Heidema enkele gevallen uit zjjn praktijk als zenuwarts. In de psy chiatrie zijn er patiënten, die als het ware „vluchten in de ziekte". Het groot ste deel van hun tijd besteden zij aan hun ziekte en ze zouden geen raad we- Sportstichting wordt omgezet in culturele raad Leiderdorp Het verzoek om subsidie van de gymnastiekvereniging „Sparta" is voor B. en W. aanleiding geweest de vraag onder het oog te zien op welke wijze de ge meentelijke bemoeiingen met sportverenigingen in het bijzonder en de ontwik keling van het culturele leven in de gemeente in het algemeen het best zouden kunnen worden geregeld. Daarbij hadden zij speciaal de Sportstichting op het oog. Deze werd in het leven geroepen bij raadsbesluit van 2 September 1936. Hoewel niet kan worden ontkend dat deze stichting in een behoefte heeft voorzien, is, door de ontwikkeling der gemeente in de jaren na de tweede we reldoorlog. toch een toestand ontstaan die niet ten volle meer bevredigend kan worden genoemd. Een zuiver exploitatiebeeld van de ge meentelijke sportterreinen is teloor ge gaan. Immers, na de aanleg van het nieuwe voetbalveld, met korfbalveld, en de bouw van een clubhuis, zijn welis waar de huren herzien, doch het onder houd werd verricht door de dienst van gemeentewerken en werd niet tot uit drukking gebracht in de exploitatie-re kening van de sportstichting. Door een jaarlijkse subsidie van de gemeente aan de sportstichting van f.1 550—, kon de sportstichting de hu ren dermate laag stellen, dat de desbe treffende verenigingen indirect een vrij aanzienlijke subsidie ontvingen. Dat deze toestand niet langer besten digd kan blijven behoeft wel geen be toog. aldus B. en W, Nu de aanleg van een tweede sport veld en een zwembad door Ged. Staten is goedgekeurd en straks ook een cen traal gymnastieklokaal zal verrijzen, achten B en W. het ogenblik gekomen de bestaande toestand eens nader onder de loupe te nemen en in juiste banen te leiden. OPHEFFING en W. zijn namelijk van mening dat de beste oplossing om tot het be oogde doel te geraken leidt tot ophef fing van de bestaande Sportstichting en tot instelling van een culturele raad voor de gemeente Leiderdorp. De expolitatie van de gemeentelijke sportterreinen en inrichtingen, alsmede de subsidiëring van sportverenigingen en instellingen, zal dan rechtstreeks in de gemeentebegroting, en -rekening tot uitdrukking moeten worden gebracht. De taak van de culturele raad zal dan moeten zyn die van een advies-college, niet die van een beherend college. Bij het uitbrengen van advies, omtrent het verlenen van bijdragen uit de ge meentekas. aan de daarvoor naar het oordeel van de culturele raad in aan merking komende verenigingen en in stellingen. dient allereerst en hoofdza kelijk te worden gelet op de activiteiten en de prestaties van de betreffende ver enigingen en instellingen. Overlegging van begroting en rekening dient daarbij als eis te worden gesteld. Het totaal aantal leden van deze raad zou kunnen worden gesteld op 11 k 15. Deze zouden kunnen worden benoemd door de gemeenteraad op voordracht van burgemeester en wethouders Bij de samenstelling van deze voordracht zul len burgemeester en wethouders zoveel mogelijk rekening dienen te houden met de voornaamste in de gemeente voor komende wijzen van behartiging van culturele belangen. VERTEGENWOORDIGING Naar de mening van B. en W. zouden momenteel in de culturele raad de vol gende verenigingen en/of instellingen vertegenwoordigd dienen te zijn: Voet balclub „R.C.L."; tennisclub „De Mun- nik": korfbalvereniging „Velocitas"; gymnastiekvereniging „Sparta"; toneel club „Ons Genoegpn", muziekvereniging „Harmonie Kapel Leiderdorp"; zang vereniging „Excelsior": dam- en schaak vereniging; schoolsportdagenorganisatie; buurt- en speeltuinverenigingen; zwem vereniging, in oprichtng; plaatselijke commissie padvinderij. De culturele raad kan zo nodig sub commissies instellen, waarvan de voor zitter lid moet zijn van de culturele raad, terwijl de overige leden door de culturele raad kunnen worden aange trokken buiten zjjn leden om. Het bestuur heeft in principe geen bezwaar tegen de opheffing van de Sportstichting. In verband met bovenstaande stellen B. en W. voor de Sportstichting op te heffen en te besluiten tot instelling van een culturele raad voor de ge meente Leiderdorp. ten als zij genezen zouden zijn. Hij had zelf meegewerkt aan genezingen, die naar zijn vaste overtuiging het resul- nen, die hem omringen taat waren van groot geloof óf bij de patient zelf, óf bij degenen, die hem omringen. Met de opwekking meer dan tot nu toe voor onze zieken te bidden, besloot spr. zijn betoog. Bl'KGERLIJKE STAND Geboren. Jannetje W., dr v. G. Schone- veld en P. J. Vlanen, Llesbeth. dr van E. H. IJdo en J. P. Kappert. OndertrouwdF. M. Bresser. 28 Jr en L. M. G. Elshof. 24 Jaar. Getrouwd J. zyistra en N S. E. van der MelJ; C. J. van Rijn en M. Reljn. J. A van Leeuwen en C. A M. van Brecht; D. A. Stravers en F. van der Linden. Overleden: J. P van Hove, 73 Jr; B. Kuyt 92 Jr; W. van Klaveren, 87 Jr; J. Klink hamer. 72 Jr; J. Jonker, 63 Jr. VOORSCHOTEN OLIEBOLLEN VOOR EEN TROEPHUIS Zaterdagmiddag a.s. gaan alle Voor- schoten.se padvindsters en padvinders weer oliebollen verkopen, die ze zelf ge bakken hebben. Het vorig jaar is deze oliebollenver koop een groot succes geweest, ondanks enkele fouten, die gemaakt zijn. door dat men deze eerste keer nog niet over zien kon hoe geweldig deze verkoop zou lopen. De leiders en leidsters van alle Voor- schotense padvindsters- en padvinders organisaties hebben de bakkerij en ver koop dit jaar nog beter voorbereid en het ziet er naar uit. dat de verkoop, als de bevolking even enthousiast wil mee werken als vorig jaar, een groot succes kan worden. Nu in de Gemeenteraad besloten is de voormalige boerderij aan Vlietzicht als troephuis aan deze verenigingen te verhuren, zal er geld moeten komen om de nodige voorzieningen te kunnen aan brengen. Deze oliebollen-actie is een poging om aan het eerste geld te komen. De avond, die .Het Nut" aan leden en belangstellenden heeft geboden is een bijzonder groot succes geworden. In alle opzichten De zaal was uitver kocht en zelfs uit Leidschendam was een groot aantal Nutsleden gekomen, ongetwijfeld aangetrokken door de roem die ..Utile Dulci" uit Schiedam reeds jaren in Voorschoten heeft Niemand zal deze keer teleurgesteld zijn geweest (of het moet zijn door de slechte plaatsen, die het Gebouw voor Chr Belangen voor een toneelvoorstel ling biedt). Het stuk was een bijzonder geestig blijspel van Noel Coward: „Ik zie. ik zie wat jij niet ziet", een onwaar schijnlijke klucht, waarin de draak wordt gestoken met het spiritisme en met spiritistische seances in het bijzon der. De bezetting was in alle 7 rollen uit stekend. De Schiedammers, die ieder jaar in Voorschoten komen, hadden deze keer een sterke bezetting voor dit uiter mate kostelijke stuk. Het duurde, nadat het doek voor de laatste keer gesloten was. dan ook lang voordat de voorzitter van Het Nut aan het woord kon komen om het traditio nele bedankje met bloemen en geschen- jes over te brengen. Het applaus was volkomen verdiend. Het was een avond van warme ontspanning. De volgende (extra) Nutsavond wordt op Dinsdag 6 December gegeven met films en causerie over de Spoorwegen. Opbrengst De Klaprooscollecte heeft in Voorschoten opgebracht f. 370 netto. WARMOND Raadsagenda De Raad zal op 29 November as. des namiddags om 8 uur ten gemeentehuize in openbare vergadering bijeenkomen. Op de agenda staan o.m .de volgende punten vermeld: Vooi-stel tot hernieuw de vaststelling van de bijdragen, toe te kennen aan de woningstichting „War- munda" en van het renteloze voorschot tot dekking van het exploitatie-tekort van het complex Warmundastraat over het jaar 1949/1950. idem over het jaar 1950/1951; voorstel tot vaststelling van de bijdragen, toe te kennen aan de wo ningstichting „Warmunda" en van het renteloze voorschot tot dekking van het exploitatie-tekort van het complex War mundastraat over het jaar 1951/1952; id. over het jaar 1952/1953; voorstel tot het opnieuw vaststellen van een verordening, regelende de inrichting en samenstelling van de Commissie van plaatselijk toe zicht op het lager onderwijs in de ge meente Warmond; voorstel ter voor ziening in de behoeften aan kasgeld ge durende het jaar 1956. alsmede tot het aangaan van een rekening-courant- overeenkomst met de N V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten voor 1956; voorstel tot verbouw en uitbreiding van het gemeentehuis. Cand. H. Blankenstein volgt ds Bijlefeld op De Raad voor de Zending der Ned. Herv. Kerk heeft besloten om de heer H. Blankenstein, theol. candidaat Utrecht, als opvolger te benoemen van ds W. A. Bijlefeld Hervormd predikant met bijzondere opdracht iwerk onder de Oosterse studenten) te Leiden. Het ligt in de bedoeling van de Cen trale Kerkeraad der Herv. Gemeente cand. Blankenstein te beroepen op het moment, dat de reisformaliteiten van ds Bijlefeld zijn vervuld. In café De Groot werd de maan delijkse vergadering gehouden van de Tuinbouwstudieclub Wassenaar, af deling van de Bond van Studieclubs van Oud-leerlingen van de Tuinbouwcur- sussen. Wegens ontstentenis van de voorzitter werd de vergadering geleid door de vice-voorzitter ,de heer Knij- nenburg. Na vaststelling van de notulen bracht de secretaris een kort verslag uit over de gehouden gecombineerde vergade ring met de andere plaatselijke tuin- bouwverenigingen Voorts deed hij voor lezing van een schrijven van het Insti tuut tot Ontwikkeling van Tuinbouwers „Vragen staat vrij", waarin vermeld, dat sucade wordt gemaakt uit de Citrus medica. Het advies van genoemd insti tuut werd gevraagd in verband met een meningsverschil Overgegaan werd tot een z.g. grabbel ton. waarbij de leden een vraag op tuin bouwgebied trokken en daarover voor de vuist weg enige minuten moesten spreken. Hierna kwam de heer Groenewegen aan het woord voor bespreking van zijn zeer uitgebreide collectie zaden van eenjarige en vaste planten en bomen. Er was voor de verzameling terecht veel belangstelling. Dank zij de ijverige inzameling van een Dordls comité werd het echtpaar Lozic aldaar in staat ge steld per vliegtuig naar Canada te reizen voor een bezoek aan hun zoon Gerhard, die bij een vliegtuig ongeluk in het hoge Noorden lange tijd aan ontberingen bloot stond en die als gevolg daarvan beide benen zal moeten missen. Het echtpaar Lozie op de trap van het vliegtuig even voor het vertrek van Schiphol. BEURSOVERZICHT AMSTERDAM. 25 Nov. Eigenlijk buiten verwachting is de beurs vanmiddag vast geweest. Vanmor gen was de stemming zonder meer prijs houdend. doch vanmiddag bij ojiening ging het de opwaartse richting in Men schreef dit toe aan vraag voor buiten landse rekening, die speciaal voor Kon. Olie en Unilever tot uitdrukking kwam. Kon Olie steeg gemakkelijk van 653 tot 6.->9'.. slat circa 658. Vorige week no teerde dit fonds nog 610. zodat er in een week tijd bijna 50 punten is bil geko men. Ook Unilever was wederom goed gevraagd en kwam van 471 op 480. De belangstelling voor Aku en Philips was weliswaar niet zo groot, doch ook deze papieren wisten circa drie punten te avanceren. Ook de overige hoeken werden enigs zins gestimuleerd door de vaste stem ming voor de internationale soorten De Scheepvaartsector vertoonde voordelige verschillen van circa twee punten over een breed front. De Cultuurafdeling deed het weliswaar iets kalmer aan maar noteerde over het algemeen toch een fractie beter. Guldensbeleggingen licht verdeeld De kortlopende leningen na melijk prijshoudend, doch de langlopen de leningen eerder iets lager. UITVOERING WARMONDS FANFARE De muziekvereniging Warmond61 Fanfare gaf haar eerste winteruit- voering in de zaal van hotel „De Zon'' Na de openingsmars „In 't Zigeu nerkamp" nam de voorzitter de heer J Ouwenhand het woord. In het bijzon der heette hij de beschermheer mr E. E. Menken en de ere voorzitter, notaris P. H. Romeijn van harte welkom. Het mu ziekprogramma werd vlot afgewerkt. De wals „Les Roses du Midi" van Johan Strauss werd op voortreffelijke wijze uitgevoerd. Vervolgens trad voor het eerst op het ensemble. „De vrolijke Noot". Dit gezelschap bestaat uit leden van de vereniging. Na de pauze trad de afdeling toneel voor het voetlicht met het stuk „Aardappelen". Na afloop dankte de eere-voorzitter voor het gebo- dene. WASSENAAR FILMAVOND In het Verenigingsgebouw werd anwege de Commissie Ontwikkeling en Ontspanning van de Dienst van Gemeentewerken, de jaarlijkse film avond gehouden, waarbij aanwezig wa ren de heer A. J. Bolten. directeur van de genoemde dienst en de heer ir F. Bleichrodt, directeur van de Gemeente bedrijven. De voorzitter, de heer A. Vaandrager, besprak na een welkom het doel van de commissie t w ontwikkeling, het bevor deren van de vreugde in de arbeid en van saamhorigheid Hij gaf ook een overzicht van de werkzaamheden de commissie, waarna hij dank be tuigde aan het gemeentebestuur voor de financiële en aan de directeur voor de morele steun. Het woord was vervolgens aan de heer K. van Zwieten, chef van de afdeling propaganda van de Diergaarde Blüdorp. die uitvoerig vertelde over wat er alzo in een dierentuin komt kijken. Vertoond werd een zwart-wit film van Blij dorp, toegelicht door de heer L. van der Heyden. In de commissie werden vier nieuwe leden gekozen en wel de heren J. Th. Parlevliet, J. P. Bolten Jr., M. L. E. Gemmeke en A. Jager. Beurs van Amsterdam Donderdag 24 November ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 (374) 101H 101H Grootboek obl100% Ned. '51 3 74 101 101 Ned. 53 3% 10O;s 1007a Ned. '48 3> t 99 Ned. '54 374 98% 98V.i Ned. '55 374 98fg 98'.- Ned. '55II 3"4 99 S87'a Ned. '47 3'i 3 99 A 99% Dollarlng '47 3 961/. 96% Investeringscert. 3 99 A 99 >- Ned 62-64 3 99H 994 Indië '37 A 3 98 97% Grootboek '46 3 97A 97i,s ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand. en Ind. B 8774 8774 Nat. Handelsbank 160 161 Ned. Handelmu229 230 A.K.U346349 Philips 364% 367% Philips '55 353 *'4 356% Unilever 471 480% Wilton Feyenoord 27074 274 Bill ton 2de r348 349% Kon. Olie f 50.— ..325 Kon Olie 653 657% Amst. Rubber 142% 144 Holl. Amer lijn 211% 212'i Kon Ned. Stoomb. 206 207 Ned. Scheepv. Unie 193% 19574 H.V.A156% 15774 Java Cult89% 9074 Deli M|j 161'i 16274 Senembah108% 113% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- cn Gem. leningen A dam '47 3 10074 10074 Den Haag 1937 1 3.. 100 Leiden 1947 98 97A R'dam '37 I III 3% 101% 10174 L Industr. Obligaties Philips Dolla/lng 104% 104% Premieleningen A'dam '51 274 134 133 Eindhoven '54 274 110% 110% Enschede '54 274 1087'« 108A Den Haag '52 I 274 13674 136% idem II 274 134 V* 133% R'dam '52 I 274 141% 141% idem II 274 138 136% Utrecht '53 274 12474 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd. Bank 278 279 Rotterd. Bank24074 24174 Twentsche Bank236 236 Industrie Ondernemingen Ned G. en Spir fabr. 244 241% Kon Ned Grofsm. 15274 152 74 Rott. Droogd. Mij. 62874 630 Tieleman en Dros 17% Handelsondernemingen BorsumlJ. cv A f 1000 136 13774 Internatio163 16374 Diversen Albert Heyn282 B 285 Ned. M. Walv. Vrt. 83% 8374 Spoorwegen Dell Spoofw M|j. 3374 3376 Amerlk. fondsen Anaconda 7274 73'i Shell Oil Cy60A 60% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VE. 24/11 Holl. Constructie 422 Ing. bur v Bouwnijv 143% Int Kunststof! Ind 75GB 75 Kon Ned Edelmet 8474 84'i Pref wa idem 85% 85 Textiel Gebr v Wijk 86 74 86 Leidsche Wolsplnn 310GB 313 '6 Ned. Electrolasm 342 346GB Sikkens Lakfabr '53 390 390 Ver Touwfabrieken 185GB 18374 Wernlnk's Betonm. 14074 IV

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 3