ftlNG NIEUW VIRGINIA Discussie jeugd en vrije tijd L E I T E X Gladstone geeh 207o meer rookgenot SMOKE WISE - Gladstone. KIMi SIZE. 94ste Jaargang Vrijdag 25 November 1955 Derde Blad No. 28688 Leids jeugd parlement Bewustzijn en verantwoordelijkheid moeten worden aangekweekt Voor de zitting van het Leids Jeugdparlement, dat gisteravond weer voor het eerst in het nieuwe seizoen in het Stadhuis bijeenkwam bestond grote be langstelling. Een verheugend verschijnsel, want het ging de laatste tijd niet zo goed. Er waren tenminste weer vier complete fracties. Bovendien zaten op de „publieke Tribune" o.a. met het oog op het te behandelen onderwerp de heren H. Zunderman en C. J. Piena van de Leidse Jeugd Actie. Slechts de Jongeren WD ontbrak nog. De „Nieuwe Koers", de jongerenorganisatie van de P. v .d. A„ had een rapport ingediend over jeugd en vrije tijdsbesteding. In dit rapport wordt om. gezegd, dat het grootste probleem ligt bij degenen, die voor al deze zaken geen belangstel ling hebben en die hun vrije tijd beste den door op straat te slenteren. Bij de bestrijding hiervan zal allereerst naar de oorzaak gezocht dienen te worden. De moderne maatschappij met haar vèr- gevorderde techniek, laat voor de per soonlijkheid en het verantwoordelijk heidsgevoel van de mens niet veel ruim te. Tegenover de Ingewikkelde structuur van deze maatschappij voelt de mens zich machteloos. Hij laat zich maar gaan, omdat hij denkt, toch niets te kunnen doen en l&&t ziph leven in plaats van zelf te leven. De 'socialistische be weging, die altijd gestreden heeft voor de materiële, maar vooral ook voor de geestelijke verheffing van de mens, wil deze ontwikkeling tegengaan. Verder geeft het rapport aan wat alzo voor de jeugd gedaan kan worden. Er zullen, zegt het. speeltuinen, jongerensociëtei- ten, sportvelden, bibliotheken, clubhui zen, enz. moeten komen, waarvan ook by de militairen bekendheid moet wor den gegeven. Al deze dingen acht het zeer belangrijk en moeten dan ook door de overheid (vooral de gemeente» ge steund worden. Als wij. zo besluit het rapport, ons met het probleem van de vrije tijdsbesteding gaan bezig houden, dan moet er aan worden gedacht, dat die er op gericht moet zijn, bewustheid en verantwoordelijkheidsgevoel bü de jeugd aan te kweken. Na dit rapport te hebben voorgelezen lichtte de vertegenwoordiger van de Nieuwe Koers de achtergronden toe, zonder welke het probleem niet is te stellen. Vervolgens was het woord aan de C.H.J.G., die o.a. de taak van het ge zin, de school, de kerk en de jeugdbe weging belichtte. De vraag werd gesteld IJslandse muziek In samenwerking met de Koninklijke Nederlandse Toonkunstenaars Ver eniging. afdeling Leiden, organiseerde de directeur van de „Lakenhal" gis teren een muziekavond, waar dr Hallgrimur Helgason componist en musicoloog uit IJsland sprak over IJslandse muziek vanaf de Middel eeuwen tot op heden". Wij Nederlanders weten van IJsland niet veel meer dan dat het een groot ei land in het hoge Noorden is, en tot onze schande moeten wij bekennen, dat wij van de muziek helemaal niets afweten, aldus de voorzitter, de heer Iskar Arlbo, in zijn openingswoord. Dank zij de inlei ding van dr Helgason en de muzikale omlijsting van het gesprokene hebben de aanwezigen een indruk gekregen van de oer-oude cultuur van het eiland. Dr Helgason begon inet een beschrij ving te geven van het eiland, dat daar midden in de oceaan ligt, als een de weinige stukken land. die zijrt gebleven van de brug die eens Europa en Amerika moet hebben verbon den. De strijd tegen de natuur heeft een stempel gedrukt op de gehele cultuur van IJsland en dit komt tot uitdruk king in de oude liederen en sagen. De bevolking is van Keltische er Noord-Germaanse afkomst, daar Vi kingen in de vroege Middeleeuwen naar IJsland kwamen en het bevolkten. Van daar ook dat er veel overeenkomst is tussen de oude cultuur van IJsland en de Noorse. Zeer bekend zijn de Edda-liederen, die stammen uit de achtste eeuw. De muziek is eenvoudig, wat zwaarmoedig zelfs, maar heeft toch een bijzondere bekoring. Nog heden ten dage kan men deze liederen horen zingen door de be volking. Dit kan ook. omdat de taal in al die eeuwen bijna niet is veranderd, terwijl in de hedendaagse muziek nog hetzelfde karakter te vinden is. Voor de bevolking zijn deze liederen dus niet vreemd. In latere jaren ontstaan de meer in gewikkelde dichtvormen. Ook hiervoor is de muziek eenvoudig en deze wordt gekenmerkt door zeer sterke rhythmi- sche accenten. Dr Helgason verduidelijkte zijn be toog door een aantal platen te draaien en door zelf enkele liederen voor te zingen. K. O.Tovarich Charles Boyer en Claudette Colbert - welke filmliefhebber kent dit tweetal niet? - vierden gisteravond als stelijke emigranten" grote triomfen in het Casino-theater, dat zowel in de voor- als na-avond geheel gevuld was met leden van K en O. Deze grote en nog steeds schitterende sterren aan het uitgestrekte filmfirma ment hebben er tezamen met regisseur Anatole Litvak voor zorg gedragen dat een filmcomedie zoals „Tovarich" er één is die nog vele jaren bewonderd kunnen worden Geen wonder, want .Tovarich" is een goed product van dt Amerikaanse filmindustrie en zij ver veelt geen ogenblik. Het gaat in dit filmverhaal hoofdza kelijk om een Russische Prins en een Groothertogin, die het bewind van de Sovjets zijn ontvlucht en in de Franse hoofdstad een kommervol bestaan moe ten leiden. Bij de bank hebben zij eni ge mil li arden tegoed, welk bedrag ech ter eigendom is van de Tsaar. Om toch aan de noodzakelijke contanten te kun nen komen gaan beiden als hulsdiena ren werken bij een bankier, die van hun keizerlijke afkomst natuurlijk niets af weet. Tijdens de ontvangst van een in ternationaal georienteerd gezelschap ten huize van deze schatrijke bankdirecteur en zjjn gezin lekt de gehele geschiedenis uit. Ondanks deze eenvoudige en waarschijnlijke intrige - onwillekeurig zal men even gedacht hebben aan Gar- bo's onvergetelijke ..Ninotska" - kon men zich met het kijken naar deze oude film kostelijk amuseren. Jammer, dat het geluid wel eens wat te wensen overliet. Niettemin heeft K en O weer voor een alleraardigste en geslaagde film van de maand gezorgd! wat onder geestelijke verheffing in so cialistische zin moet worden verstaan. vraag, dje door de andere fracties eveneens werd gedaan. De JK.VF. legde er de nadruk op, dat het onderwijs de jeugd niet geleerd heeft te leven in onze moderne maatschappij. De Arjos brak een lans voor het crea tief bezig zijn door de jeugd, waardoor de jeugd zich zelf kan ontdekken en daardoor haar waarde als mens leren beseffen. Bij de discussie, die volgde, raakte de vertegenwoordiger van de Nieuwe Koers zó uit de koers, dat hij zelfs bij de ouden van dagen terecht kwam. Voorzitter Van Zonneveld moest hem nadrukkelijk ver zoeken zich wel tot het onderwerp te bepalen. Tot slot van de discussie sprak men ook nog even over de vijfdaagse-werk- wee'l, waarvan men overtuigd was. dat deze de problemen rondom de vrüe tijdsbesteding in hoge mate zou vergro ten. (Ingez. Med.-Adv.) TRICOT-BEST NYLONS HAARLEMMERSTR. 148 Kynologenver. „Rijnland" CLUBMATCH OP 29 JANUARI A.S. Een groot aantal leden van de Kynolo- genvereniging „Rijnland" had gister avond gehoor gegeven aan de oproep van het bestuur en luisterde in de bovenzaal van café-restaurant „Zomer- zorg" aandachtig naar de boeiende voordracht van mevrouw B. van der Hoevende Meyier over de ruwharige fox-terrier en zijn verzorging. Deze hond is oorspronkelijk uit Engeland afkom stig. waar hij veelvuldig bij de jacht werd gebruikt. Als jachthond is hy daar min of meer in onbruik geraakt, doch in de Scandinavische landen wordt voor dit doel nog graag van zijn diensten gebruik gemaakt Uitvoerig vertelde me vrouw Van der Hoeven over zijn ver zorging en karaktereigenschappen. Vroe ger een m hoge mate nerveus huisdier, heeft de terrier zich geleidelijk ontwik keld tot een rustige huisvriend, die door groot en klein in het gezin wordt ge waardeerd. De voorzitter, dr ir Lindenbergh. die woorden van welkom tot alle aanwezi gen en een dankwoord richtte tot mevr. Van der Hoeven, wendde zich ook tot mevrouw P. GondrexonIves Browne en complimenteerde haar met het suc ces. dat alle zes door haar opgeleide leden-cursisten slaagden voor het diplo ma Algemene Kvnologische Kennis. Als blijk van hulde bood spr. haar enige boekwerken aan. Tenslotte deelde de heer Lindenbergh nog mede. dat op Januari as. wederom een clubmatch zal worden gehouden en hy wekte met klem op daaraan deel te nemen. Het bestuur van de Leidsche Vrouwe lijke Studenten Roeivereeniging „De Vliet" is als volgt samengesteld: Mejuffrouw H. S. Teuben, praeses: mej. J. C. Maas, ab-actis; mej. M. J. v. Houten, quaestrix; mej, E. Gelderman, commissaresse van materiaal; mej. A. Hakkenberg, commissaresse van afroelen mej. C. A. Kramer, assessor; mej. A. J. Scheltema, adviserend lid. Leidse Universiteit I 247 Verliehtingsbowen (Ingez. Med.-Adv.» (ingez Med.-adv.) Een practisch St. Nicolaasgeschenk „HOLLANDIA" ONDERJURKEN In nylon en charmeuse Grote keuze voorradig NOORDEINDE 42 - LEIDEN RIJNDIJK 244 - VOORSCHOTEN By K. B. is met ingang van de dag, waarop hij zijn ambt zal aanvaarden, benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de Leidse Universiteit, om onder wijs te geven in het conflictenrecht (waaronder begrepen het internationaal privaatrecht en het intergentiel recht) en het Westerse privaatrecht van de overzeese rijksdelen en van Indonesië, dr W. L. G. Lemaire. thans lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, tot >or kort namens de K.N.P. Met ingang van de dag waarop dr Lemaire zijn taak als buitengewoon hoogleraar zal aanvaarden, wordt de on derwijsopdracht van mr A. van Oven, hoogleraar aan de Leidse Universiteit, luidende „het burgerlijk recht en het Internationaal privaatrecht" gewijzigd het burgerlijk recht Prof. Lemaire is van 1946 tot 1951 hoogleraar geweest aan de Universiteit van Indonesië. Kort na zijn komst naar Nederland, in 1952, is hij gekozen tot Tweede Kamerlid voor de K N P. In café Aniba werd gisteravond onder leiding van voorzitter Smit een bijeen komst gehouden van de Leidse Tuiniers- en Bloëmistenvereniging. De ere-voor- zitter. de heer Joh. Jonker, reikte deze avond de prijzen uit. die onlangs zijn behaald in eèn tuinwedstrijd De he>-r Th G Buis. die met de eerste prijs uit de bus kwam. ontving een fraaie beker. De tweede prijswinnaars waren mej. Mevers. de heer J P Jongbloed en de heer N Breedijk. die behalve het diplo ma nog een mooie plaquette in de wacht sleepten De heer Van der Leek. voorzitter van de medaillecommissie, zorgde nog voor een mooie verrassing. Deze commissie had de zorg op zich genomen het geld voor 5. plaquettes voor de dahliawedstrijd te verzamelen. Daarin is deze commis sie bijzonder goed geslaagd, want- be halve de 5 plaquettes bleek er ook nog een prachtige beker van de verzamelde gelden af te kunnen. Bovendien was er voor deze dahlia wedstrijd. waarvoor grote animo bestaat, door de firma Ballego een plaquette be schikbaar gesteld. Gisteravond tussen 5 en 10 uur heeft de Leidse politie (versterkt met de mannen van de ochtenddienst) inten sieve controle uitgeoefend op de ver lichting van fietsen, auto's en andere voertuigen en daarbij rigoureus pro- cessenverbaal uitgedeeld wanneer er iets niet in orde was. Het resultaat was, dat 247 personen op de bon gin gen! Een verbijsterend groot aantal, dat wel aantoont, hoe erbarmelijk slecht men de veiligheidsvoorschriften in acht neemt Het werd tijd. dat de overtre ders weer eens aan hun onverantwoor delijke optreden herinnerd werden. Ook de komende controles op ander gebied van de verkeersveiligheid zullen wel blijken, niet overbodig te zijn. C. F. Lardee treedt af als voorzitter N.K.B. L. VAN TONGEREN VOLGT HEM OP. Gisteravond hield de afdeling Leiden van de Ned Kappersbond een bijeen komst in „De Harmonie" Tijdens deze vergadering heeft de afdeling afscheid genomen van de heer C. F. Lardee. die de afdeling ruim 20 jaar als voorzitter heeft gediend Namens het bestuur en leden werd de heer Lardee dank gebracht voor de wijze, waarop hij steeds de belangen van de Leidse kappers heeft behartigd en j aan het verenigingsleven, dat onder zijn leiding tot bloei is gekomen, richting heeft gegeven. Als aandenken werden hem een kristallen a^jak en sigaretten doos aangeboden Als opvolger van de heer Lardee werd de heer L. van Tongeren benoemd, ter wijl in de openkomende vacature de heer J. A. Pynacker werd gekozen ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doctoraal examen Nederlands recht de heren B B. Kloos ter (Leiden» en A F C. L. Kievits (Rot terdam). DRONKEN OP DE FIETS. In de loop van gisteren zijn door de Leidse politie drie wielrijders aange houden. die onder invloed van te veel alcoho.ische drank hun weg door de stad trachtten te vinden Die weg leidde na hun aanhouding naar het politiebu reau. waar zij gelegenheid kregen te ontnuchteren GIFT VOOR DIERENASYL De Nederlandse Verenigmg tot Be scherming van Dieren heeft aan de Leidse afdeling een bedrag van f. 1000, geschonken voor de bouw van het nieuwe asyl, De Stichting acht het noodzake lijk dat dit asyl, dat in de omgeving van het verlengde van de Haarlemmerweg zal worden gebouwd, uiterlijk Juli 1956 kant en klaar is. VUUR IN BAAL PAPIER. Gistermiddag rukte de brandweer uit naar het goederenstation van de N.S. aan de Haagweg, waar brand geconsta teerd was in een baal papier in een goederenwagen. Toen de brandweer was gearriveerd, was het vuur reeds ge doofd. (Ingez. Mea.-Adv.) NYLON DAMES ONDERJURKEN met kant en strook, iets moois 9.95 Van en voor patiënten TENTOONSTELLING IN ..ENDEGEEST" In de recreatiezaal van de psychiatri sche inrichting „Endepeest" heeft bur gemeester jhr mr F. H. van Kinschot gistermiddag de tentoonstelling met daaraan verhonden verkoop van de door de patiëten van deze inrichting in arbcidstherapie vervaardigde pro ducten geopend. Met een enkel woord wees hy daarbij op het belang van een dergelijke exposi tie, die dank zij de ijver van de patiën ten en het verplegend personeel ook dit jaar weer tot stand is kunnen komen Voor de zusters, die aan de voorberei dingen van de tentoonstelling zo veel tijd besteed hebben, had de burgemees ter niets dan lof. Voorts werd op deze middag door burgemeester Van Kinschot de officiële trekkingslijst van de gehou den loterij bekendgemaakt Onder de talrijke bezoekers, die reeds op deze eerste tentoonstellingsmiddag van hun belangstelling blijk gaven, waren o.a. prof. dr E. A. D. E Carp en een grote groep vertegenwoordigsters van de Be- verwijkse Huisvrouwenvereniging, die per autobus naar „Endegeest waren gereisd. Zowel 's middags als 's avonds werd er al zeer veel verkocht. Geen wonder: de artikelen zijn niet alleen talrijk, doch ook fraai en nuttig Textiel, hout- en matwerk, schilderijen en tekeningen om maar iets te noemen kan men zich voor een redelijke prijs eigendom maken. De opbrengst komt, zoals be kend, de patiënten ten goede. Ook van daag en morgen kan men op „Ende geest" terecht. Lezers schrijven BEHOUD VAN STADSSCHOON. Steeds en volkomen terecht is Leiden er prat op gegaan, een bepaald stads beeld gehandhaafd te hebben. Dank zij dit streven, kunnen nu nog in onze stad plekjes aangewezen worden, die werkelijk uniek zijn in ons land. Het gerestaureerde Gerecht heeft ook een waardevolle plaats ingenomen in de binnenstad. Nu vraag ik me echter af, of het dan van de andere kant niet een erg ongelukkig besluit is, om in de binnenstad, zelfs in de Lokhorststraat vlak bij het Gerecht, een rijwielstalling te bouwen Deze stalling zal dan om geven worden door een schutting. Schuttingen zijn echter uit esthetisch oogpunt van weinig waarde, en een schutting zal dus in deze omgeving be paald storend opvallen. Moet dit nu werkelijk gebeuren? Dit is de vraag aie ik zou willen stellen aan allen, die ge ijverd hebben, en nog steeds ijveren voor de schoonheid van onze «ad. H!tr moet toch iets aan gedaan worden! J. DE LA FUENTE, Lokhorststr. 23. Rapport over P.B.O. DIVERSE RICHTLIJNEN. Het convent de Christelijk sociale organisaties, bestaande uit het Ver bond van Protestant-Christelijke werk gevers in Nederland, de Ned. Chr. Boe ren- en Tuindersbond, de Chr. Midden standsbond en het Chr. Nat. Vakver bond in Nederland, heeft een rapport uitgegeven inzake de opzet en inrich ting van Publiekrechtelijke bedrijfsor ganen. Het rapport is opgesteld door een in 1953 daartoe gevormde commissie. Het rapport, bedoeld als een handlei ding ten dienste van bestuursleden, gaat ervan uit. dat een nauw contact tussen vrye orgamsaties en publiekrechtelijke bedrijfsorganen voorwaarde is voor een gezonde ontwikkeling van de P B O. Dit sluit niet uit. dat op grond van de prac- tijk daarnaast in de bepalingen van de instellingsbesluiten en -wetten en ir. de reglementen der bedrijfsorganen een dergelijk contact wordt gestimuleerd. Met het oog daarop bevat het rapport een aantal daartoe strekkende aanbe velingen. Het rapport geeft voorts richt lijnen voor de samenstelling van con- cept-jeclementen voor productschappen en hoofdproductschappen en aanwijzin gen voor de samenstelling van een in structie voor de secretarissen. Med.-.\( De Kantonrechter, mr F. Ligtenberg heeft uitspraak gedaan in een door de N.V Koninklijke Zeepfabriek voorheen Sanders en Co. aanhangig gemaakte procedure en waarbij de ontruiming werd gevraagd van een vijftal huizen, eigendom van de N.V. en benodigd voor uitbreiding van het fabriekscomplex Levendaal-Sint Jorissteeg De Kanton rechter heeft deze eis toegewezen, doch daarbij bepaald dat de N.V niet tot uit zetting der bewoners zal mogen over gaan dan na een door B. en W. te be palen termijn, welke inmiddels op 6 maanden is gesteld. BELASTINGDIENST De heer W F. Imbens, hoofdassistent- titulair van 's Rijks Belastingen alhier is met ingang van l December benoemd tot hoofdassistent, belast met de functie van chef-deurwaarder van het rayon, ressorterend onder het kantoor der Directe Belastingen te Leiden. De heer C. J Redegeld, adjunct-com mies van 's Rijks belastingen ten kan tore der Directe Belastingen alhier is met ingang van 1 December verplaatst naar de inspectie der belastingen te Leiden. Ie afdeling In ons raadsverslag Is in de rede van mej Van Nlenes, waar zij het heeft over het presentiegeld van de raadsle den het woordje „niet" weggevallen, waardoor een geheel andere inhoud aan haar bewering wordt gegeve "ej. Van Nlenes bedoelde te zeggen: „d-t een te vreden raadslid zijn presentie? >ld niet verdient". „SUBLIEM" Halfwollen dameshemdjes en A AC directroires, per stuk PTT NIEUWE RIJN 45 li. HAARLEMMERSTR. 148 Duizend dieren in Rijnsburgs Flora-bal Tentoonstelling pluimvee en konijnen De Kring Leiden en Omstreken, waarbfj zeven Pluimvee- en Kony- nensportverenigingen zyn aangesloten uit Katwijk. Lisse. Hillegom, Leiden. Noordwyk, Alphen aan den Rijn cn Gouda houdt op 30 November, 1, 2 en 3 December zijn eerste tentoonstel ling in de grote Florahal te Rijnsburg. De organisatie is opgedragen aan de Vereniging Ko-Plu-Ko nit Katwijk, welke ter gelegenheid van hét 20- jarig bestaan van deze tentoonstelling iets aparts wil maken. De inschrijving is intussen gesloten. Byna 1000 dieren zullen de kooien in de fraaie Florahallen bevolken. Vele prominente fokkers hebben hun beste dieren in geschreven. Naast vele bekende rassen zullen ook zeer zeld zame dieren te bewonderen zijn. O.a. ruim 100 grote hoenders, w.o. 40 Hollandse Hoenders in 4 kleuren en 12 grote Cochins in drie kleuren; 135 stuks krielkippen, waaronder 38 Hollandse krielen; 16 Sabelpootkrielen en veie andere soorten, zoals Bankiva's; Or pingtons en Minorca krielen; 110 Sier- duiven ln vele rassen. De grootste inzending is de afdeling konijnen, waarvan er ruim 500 zijn in geschreven. waaronder 40 Vlaamse Reuzen in 4 kleuren; 12 Franse Hang oren in 5 kleuren; Engelse Hangoren; 37 Groot Zilvers; 20 Groot Chincilla'; 56 Weeners, 45 Zilvervossen26 Tan's; In Armenië zware celstraffen wegens opstand tegen gezag In de hoofdstad van de republiek Armenië (Sovjet-Unie) zijn vier perso nen tot 25 jaar gevangenisstraf veroor deeld. een tot twintig jaar, twee tot vijftien, drie tot tien. een tot twee en een tot één jaar. Zij zouden op 12 Octo ber opgeruid hebben tot ongeregeldhe den na een voetbalwedstrijd, waarvan de uitslag niet naar hun zin was. Groe pen schurken en misdadigers, aldus het Russische blad „Kommumst". maakten gebruik van de ontevredenheid van een deel der bevolking en poogden niet al leen de scheidsrechter te lynchen, maar gingen ook over tot geweld en verzet tegen de gezagsdragers. Volgens bevoegde waarnemers gaat het om dit laatste. Aimenië staat be kend als een onrustig deel van de Sovjet-Unie en het grenst bovendien aan Georgië, waar een paar dagen ge leden zes hooggeplaatste functionaris sen terechtgesteld werden, omdat zij „met Beria samengewerkt hadden" te gen de veiligheid van de staat. Naar het schynt heeft men ln Armenië een voorbeeld willen stellen en duidelijk willen maken, dat wie zich tegen ge zagsdragers verzet, kan rekenen op een zwar celstraf AFWIKKELING GELDZUIVERING. Bij de Tweede Kamer is een nieuw wetsontwerp ingediend tot verlenging van vilf laren van de tenniin binnen welke verzoeken kunnen worden ge daan om over tegoeden od renteloze rekening bii het agentschap van het Ministerie van Financiën te mogen be schikken Dit wetsontwerp vervangt het eerder hieromtrent reeds ln de Staten Generaal behandelde ontwerp. dat evenwel niet op tiid het Staatsblad kon bereiken. In het thans ingediende ont werp Is een artikel opgenomen, waar door aan de wet terugwerkende kracht zal worden verleend tot 20 October 1955. 44 Hollanders en 32 Polen en Kleur- dwergen. Een afdeling Postduiven zal deze ten toonstelling completeren. Donderdag 1 December zal de tentoonstelling om acht uur worden geopend door de voor zitter van de Kring, de heer F. v. d. Mark Jr De organiserende vereniging Ko-Plu-Ko zet haar jubileum met deze tentoonstelling wel zeer goed ln! Vele fokkers uit den lande zullen op 1, 2 en 3 December naar Rijnsburg trekken om deze fraaie tentoonstelling te bezoeken. Overweldigend succes te Toulouse VAN HET RESIDENTIE ORKEST Gisteravond heeft het Residentie Or kest onder leiding van Willem van Ot- terloo het derde concert in de buiten landse reis van het orkest gegeven in de „Salie du Capitol" te Toulouse. Het gala-concert in de stampvolle zaal, waar ongeveer 1700 mensen zaten, had een overweldigend succes. Solisten en orkestleden herinnerden zich niet ooit dergelijke ovaties in ontvangst te hebben genomen! Na het Dubbelconcert van Badings. verscheen Badlngs zelf op het podium, om samen met Van Otter - loo, Krebbers en Olaf de toejuichingen van de enthousiaste zaal ln ontvangst te nemen. Na de Erolca van Beethoven werd Van Otterloo byna 10 minuten bejubeld. (Ingez. Med.-Adv.) Geniet op pakjesavond van stralende gezichten. Geef voor ST. NICOLAAS FOTO- EN FILMARTIKELEN 1 FOTO-Cl HE BBEË5T12AAT 125 TEL2I85Ï TEGENOVER HET 5TADHUI3 rot°-album Fototoestel - Rolfilmpjes Flitsapparaat - Flitslampjes Filters - Zonnekap Belichtingsmeter Voorzetlens - Kleinbeeldfilms Electronenflitser Vergrotingsapparaat Camera-tas - Ontwikkeldoos Ontwikkelschaal - Fotopapier Smalfilm nllllllll|||||||||||||||||||||||llllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||(H Kerkelijk Leven Ned. Protestantenbond telt 19.700 leden Onder voorzitterschap van mr C. P. Tuk uit Voorburg is gisteren in het Oolgaardthuis te Arnhem de algemene vergadering gehouden van de Neder landse Protestantenbond. In ziln Jaar- rede merkte mr Tuk op. dat er onbe hagen en verontrusting is. over de be heersing van de kernenergie Er zyn allerwege spanningen en men is niet gerust of de geestelijke achtergrond en net morele verantwoordelijkheidsbesef van de mens wel groot genoeg zijn om de thans ontketende machten te kunnen beheersen. wy mogen ons niet laten dry ven op de gedachte, dat wy toch geen invloed kunnen uitoefenen op het we reldgebeuren. Al kunnen wy dan weinig doen. wy kunnen toch een beslissende invloed ten goede uitoefenen, zo meenae spreker. Over de positie van de Bond zei spre ker. dat by bereid is tot samenwerking, steeds opnieuw. De plaatselijke afdelin gen moeten die bereidheid ook tonen. Het jaarverslag over 1954 maakte ge wag van diverse contacten met de buitenwereld. Er zyn thans 75 afde lingen die 88 werkkrachten in dienst hebben Het aantal leden van de plaat- seiyke afdelingen nam toe met ongeveer 650 personen en steeg tot ongeveer 19.700. In de avonduren hield ds G. B. Burger unt Utrecht een referaat over: „Toe komst, visie en geloofsdaad ln het vrij zinnig protestantisme".

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 11