Tevredenheid over stijgende binnen- en buitenlandse afzet 18 landen voor de deur der V.1N. Y 94ste Jaargang Donderdag 17 November 1955 Derde Blad No. 28681 Vergadering De Nederlandse Bloemisterij Gunstige conjunctuur deed a fzet stijgen ran 38 millioen naar ruim 50 millioen De voorzitter van de Vereniging „De Nederlandse Bloemisterij", dr A. J. Ver- hage. heeft heden de algemene verga dering te Utrecht geopend. Spr. releveerde het gunstige verloop van de stijgende afzet ln binnen- en buitenland. Een bezwaar voor de binnenlandse handel blijft, aldus spr.. de hoge prijs van bloemen op z.g. ..hoogtij"-dagen. Hiervoor is nog geen oplossing gevon den. De ontwikkeling van de export is 7eer gunstig. Dit weerspiegelt zich in de veilingomzetten, die in enkele ia- ren gesteeen ziin van bijna f. 38 m>l- lin««n tot ruim f. 50 millioen. In 1154 hebben wij aan bloemen en nlanten voor ruim f.8.5 millioen meer geëx- norteerd dan in 1953. Ook dit jaar is deze ontwikkeling weer voortgaande. Wanneer wii de cijfers van de veiling- omzetten over de eer«te 9 maanden vw'itken met de cijfers over de zelfde neriode in 1954. aldus snr., dan constateren wii een stijging van ruim f. 5 millioen, terwlil onze export in de eerste lo maanden van d't laar n^m. f5? millioen hoger lag dan in de- 7-ifde neriode in 1954. Verwacht mae dan ook worden dat onze totaalev- nort. die vorige iaren rui™ f. 93 mil lioen bedroeg, de f. 40 millioen dicht zal beladeren. De gunstige conjunc tuur. die alom in F-irona is waar te nemen, heeft hierhij natuurlijk een grote rol gesneeld. Daarnaast heeft de reclame voor de goede kwaliteit onzer nroducten. die df laatste iaren on een helangriike schaal in het buitenland is gevoerd een steentje tot deze ont wikkeling bijgedragen. Een groeiende afzet moet ook opge- vaneen worden door een vereroting van de nroductie. Deze vergroting vindt reeds regelmatig plaats op hetzelfde areaal maar desondanks moet op een gegeven moment tot een beslissing "-or den gekomen om de beteelde opper vlakte verder uit te breiden. Met der gelijke beslissingen moet men echter uiterst voorzichtig zijn en men mag deze niet overiild nemen Wanneer er een teruesla» in de conjunctuur komt of de handelspolitieke ontwikkeling, in I het biizonder in Eurona, een minder gunstige wending neemt, moeten wii voorkomen, dat wii door onvoorzichtig genomen maatregelen in een imm geraken, zoals die. waarin wii ons in de dertiger iaren bevonden. Om deze reden geloof ik. dat het standpunt van het bestuur onzer vereniging, om een defi nitieve beslissing over ziin standpunt ten aanzien van deze kwestie uit te st°llen tot het volgende voorjaar, een wifs besluit is. Voor de ontwikkeling van ons bedrijf zal ook uiterst belangrijk ziin. welke voorwaarde voor deze ontwikkeling ge- sebanen wordt door de nieuwe vormen van Publiekrechterlijke Bedrijfsoreari- satie. Deze kan een grote stimulans voor onze bedrijfstak gaan betekenen. f"1 zal met name de taak van het on 1 januari a.s. in werking tredende Prodnctsehan voor Siergewassen ziin om in de nieuwe vorm stimulerend voor het bedrijf te werken en r»wi- mer te vergeten, welke fouten in het verleden onvermijdelijk gemaakt wer den. Wanneer ieder, die in deze nieuwe vorm zijn energie en zijn tijd zal gaan geven om met de beste bedoelingen ons bedrjjf te dienen, dit in het oog houdt, dan kan de nieuwe ontwikkeling een groot voordeel betekenen. Hierbij zal ook nimmer vergeten mo gen worden, dat in de loop der jaren grote ervaring is opgedaan over de ma- Reorganisatie Westduitse Regering Het West-Duitse Kabinet onder voor zitterschap van vice-kanselier Blücher heeft zich gisteren bezig gehouden met het vraagstuk van een „herverdeling van de taken" onder de Ministers. In Bonn wordt er de nadruk op gelegd, dat het feitelijk niet gaat om een .Ka binetswijziging". maar dat vooral be oogd wordt Bondskanselier Adenauer te ontlasten. Bovendien moet een opvol ger worden gevonden voor dr Tillmanns. die voor betrekkingen met Berlijn zorg de en die op twaalf dezer overleed. Op het politieke vlak zijn de Libera len ongerust over een mogelijke verdere verschuiving van het evenwicht in het Kabinet ten gunste van de Christen- Democraten. Argentijnse stakingen niet algemeen Hoewel het Algemene Argentijnse Ver bond van Vakverenigingen er niet in is geslaagd een algemene staking in het gehele land te ontketenen blijkt uit of ficiële cijfers dat het werk in de groot industrie vrijwel geheel stilligt en dat ongeveer een derde van de arbeiders in de levcnsmiddelenbedrijven niet werken. De bekend gemaakte stakingspercen tages in Buenos Aires zijn: glasfabrie ken 100. zeepfabrieken 100. vleesconser- venfabrieken 100. metaalfabrieken 75, textielfabrieken 80, rubberfabrieken 95. o::e-industne 90, chemische fabrieken 70, levensmiddelenfabrieken 30, bakke rijen 35, electriciteitsbedrijven 15, koop vaardij 5. spoorwegen en andere ver voersbedrijven 5. havens 5. Gezaghebbende Amerikaanse func tionarissen hebben te Washington be kend gemaakt dat binnenkort in Dja karta besprekingen zullen beginnen over de levering van overtollige Ame rikaanse landbouwvoorraden aan In donesië tegen betaling in roepiahs. Men neemt te Washington aan dat de regeringen van beide landen het in beginsel eens zijn geworden over le vering van een voorraad ter waarde van in totaal rond 32 millioen dollar. De Amerikaanse regering zal een groot deel van de roepiah-opbrengst van de verkoop weer lenen aan Indonesië voor financiering van de economische ontwikkeling van dat land De rest zal zij gebruiken voor bekostiging van de Amerikaanse missies in Indonesië. De V.S. zullen vermoedelijk katoen, tabak, tarwe en melkpoeder leveren. nier, waarop wij onze afzet kunnen ont wikkelen. en over de bestrijding van be lemmeringen. die deze ontwikkeling in de weg kunnen staan. Ik hoop. zo besloot spr., dat de opvat tingen. die ik uitte, ertoe mogen bij dragen. dat in deze nieuwe ontwikke ling de besprekingen, steunend op de verkregen ervaring en kennis, tot heil van de Nederlandse bloemisterij zullen zjjn. Handelsverdrag Polen*—Nederland GELDIG TOT 31 JULI 1956 (Van onze Weense correspondent) Te Warschau is een handels- en betalingsovereenkomst afgesloten tus sen Polen en Nederland. De overeen komst is geldig tot 31 Juli 1956. maar zij kan automatisch worden verlengd, telkens voor een jaar. Nederland betrekt uit Polen wals- producten. ijzerlegeringen, machines, chemicalia. glas, ceramiek, hout. zaden en verschillende bouwproducten, vooral levensmiddelen. Ons land zal daarvoor naar Polen uitvoeren: zaden, technische oliën, kunstmest, chemicalia. pharma- ceutische artikelen, electroterhnische apparaten, haring en een groot aantal industriële en landbouwkundige artike len. Van Poolse zijde werd de overeen komst ondertekend door vice-minister C. Bajer. van Nederlandse zijde door de gezant te Warschau, dr Fr. A. van Woer den. (Ineez (Merled.-Adv.) Nederlandse vrouwen Italiaanse meisjes Miss Beth Rocke, een Amerikaanse, die er een beroep van maakt de figuur van de vrouw te verbeteren, is na een reis van negen weken tluor tal van Europese landen te New York terugge keerd met de vaste overtuiging, dat de Italiaanse vrouw en in het bijzonder de vrouwen van Rome „de meest aan trekkelijke figuren ter wereld" bezitten. „De winkelmeisjes in Rome zijn, in het algemeen gesproken, de mooiste meisjes, die ik ooit gezien heb". Miss Rocke vond de Nederlandse vrouw „te goed gevoed" zoals zij het euphemis- tisch uitdrukte. Behalve dat de Neder landse vrouw volgens haar meer aan dacht aan haar lyn diende te besteden, vond zy ook de make-up in Nederland te weinig en te slecht toegepast. Zij voeg de hier echter aan toe. dat de Neder landse vrouw van nature een prachtige huid bezat. De Frangaises kwamen er maar matig af. Volgens Miss Rocke bezat de Fran- gaise „niet de natuurlijke schoonheid van gestalte", welke de Italiaanse zozeer siert. Bovendien werd volgens haar in Frank rijk teveel nadruk op het gelaat gelegd, wat tot gevolg had. dat vele vrouwen te sterk opgemaakt waren. De Franse coiffures roemde zij echter zeer. hoewel zij daarentegen critisch ge stemd was ten opzichte van de vele Frangaises. die geen hoed plegen te dra gen. waardoor haar uiterlijk de indruk wekt „niet af te zijn". Volgens haar zagen de Engelse en Schotse vrouwen er het beste in ..slacks" uit Zij was echter van mening, dat de meeste Engelse en Schotse vrouwen kle ren kochten, die „enige maten te groot" waren en weet dit aan „een zeker con servatisme". ..Let méér op Uw lijn mooiste ter wereld De Scandinavische vrouwen, „die ryzi- ger zijn, bredere schouders bezitten en langere armen en benen hebben" dan de andere Europese vrouwen, benaderen volgens miss Rocke het meeste de figuur van de Amerikaanse vrouw. Zij keerde zich tegen „een internatio nale mode", daar hierdoor de individuali teit van de verschillende volken verloren zou gaan. Opening Keukenhof op 28 Maart l De zevende Keukenhof-ten- toonstelling te Lisse zal op Woensdag 28 Maart 1956 worden geopend. j STOFFELIJK OVERSCHOT MEVROUW COTY IN LE HAVRE BIJGEZET Het stoffelijk overschot van Mevrouw Coty is gisteren van Parijs, waar in de ochtend in de Madeleine een plechtige mis van Requiem was opgedragen, naar Lo Havre, de geboortestad van de over ledene. overgebracht Daar werd het stoffelijk overschot bijgezet in een ka pel van het kerkhof Sainte Mane, dat op een heuvel boven de stad ligt. Nadat President Coty de overledene een laat ste groet had gebracht kregen de bewo ners van de stad gelegenheid van Me vrouw Coty afsoheid te Brand in het m.s. Peperkust Gisteravond is brand uitgebroken in ruim 1 van het m.s. „Peperkust", lig gende langszij de Sumatraka.de tl Amsterdam. Het schip is geladen met sisalvezels, palmpitteii. koffie en heeft bovendien een deklading boom stammen. De „Peperkust" is van de Holland- West-Afrika Lijn en was uit Afrika op weg naar Hamburg. De brandweer was met de drijvende motorspuit .Ja son" en twee autospuiten spoedig aan wezig. Tezamen met personeel van dc maat schappij lieten de brandweerlieden de zgn koolzuur batterij van het schip, de brandblusinstallat.e, in het ruim leeglo pen om zodoende de vlammen te ver stikken. De rookwolken, die door de naden var. het luik near buiten kwamen eer den allengs minder en de „Jason" keerde tegen half tien naar de kazerne terug. Door stroom gedood Gistermiddag is de 24-jarige poelier E. van Tissel. wonende in de buurtschap 't Loo onder de gemeente Oldebroek. in aanraking gekomen met electrische stroom en op slag gedood Het slacht offer wilde een electrische aansluiting tot stand brengen in de poelierswerk plaats van het bedrijf waar hij werk zaam was om naar de voetbalwedstrijd SaarlandNederland te kunnen luiste ren. Hij was hiermede alleen oezig. zo dat men de juiste toedracht van het ongeval nog niet heeft kunnen vaststel len. De getroffene laat een vrouw en een kind van twee maanden na. Aardappeloproer tegen Veendamse politie Naar aanleiding van winkelweek- prijsvraag, maar winnaars zullen prijzen afslaan De uitslag van een te Veendam ter gelegenheid van een winkelweek door de gezamenlijke winkeliers uitge schreven telwedstrijd waarvoor als hoofdprijs een auto was uitgeloofd, heeft in wijde omgeving opschudding gewekt. Niet alleen de drie hoofdprij zen maar bovendien nog 15 van de 48 beschikbare gestelde prijzen wer den nl. in dc wacht gesleept door leden van het Veendammer gemecn- tepolitiecorps. Men had voor deze gelegenheid in het centrum van de plaats een gro'e hoe veelheid aardappelen opgestapeld, Ty- dens de winkelweek werden bonnen ver strekt, die recht gaven op deelneming en de opgave luidde: het juiste aantal aardappelen vast te stellen. Dit was mogelijk, daar men de aardappe'm in een enkele laag had gelegd op een van te voren geconstrueerde pyramide, die bekroond werd met de als hoofdprijs uitgeloofde auto. Er ontstond al dade lijk wrevel, doordat tal van amateur- en vakfotografen de oplossing tracht ten te vinden door foto's te maken, waarvan aan de hand van vergrotingen de aardappelen thuis konden worden geteld. Ook het Veendammer politiecorps be diende zich van deze methode. Men heeft daarbij echter gebruik gemaakt van een middel, dat het organisatie- I comité van tevoren niet heeft voorzien De bepaling was nl. gemaakt, dat aan één persoon slechts één keer een prijs ,Zou worden toegekend. De leden van het politiecorps nu hadden elk een tiental kaarten met telkens weer een ander nummer (van b.v. 6425 tot 6434) ingeleverd, om zo doende dc grootst mogelijke kans te bobben. Dit sysleeem heeft succes ge had. want de leden van dc gemeente politie wonnen 20 van de 50 prijzen. Bij de telling bleek het juiste aan tal 6432 te bedragen. Dit cijfer kwam ook voor op vele kaarten, die door de politiemannen ingeleverd waren. Daarnaast waren er nog 29 andere goede oplossers. Bij de trekking bleek bovendien Vrou we Foituna de politie uitermate gunstig gezind. De hoofdprijs, de auto dus. viel aan een politieman ten deel, De tweede prijs, een televisie-toestel, eveneens. Ook de derde prijs, de bromfiets, kwam bij een politieman terecht, evenals de zesde priis. Verder vielen nog 14 prijzen ten deel aan politie-ambtenaren, bü wie de inspecteur van het corps. Deze uitslag heeft een enorme opschudding verwekt waarbij allerlei insinuaties en beschuldieingen de ronde doen Het actie-comité heeft toen een en ander voorlopig geschorst. Men wenste zich nader te beraden op de toestand. In tussen waren staande de trekking de gelukkige prijswinnaars reeds op de hoogte gebracht en gefeliciteerd. Het politiecorps heeft gistermiddag vergaderd over de vraag, of zijn leden het recht op de prijzen zou kunnen worden betwist. Op voorstel van de Inspecteur van politie zijn de prijzen geaccepteerd. De winnaars zullen ze ter beschikking stellen van liefdadige instellingen. Binnenkort wordt bekend gemaakt welke instellingen dit zullen zijn. In Denemarken is dezer dagen het huwelijk voltrokken tussen de 18-jarige mej. Lis Tolver fensen en de 22-jarige olifantentemmer Sonny Benneweiss. Lis was pas 13 jaar toen zij Sonny voor liet eerst in het circus zag optreden en zó groot was de indruk, die hij op haar maakte, dat. toen 5 jaar later het circus haar geboortestad wederom bezocht, zij niet alleen naar de voorstelling ging kijken, maar de held van haar dromen zelfs een briefje schreef.' Van dat ene woord kwamen vele andere en hier ziel U dan een plaatje van de trouwplechtigheid, geheel en al in stijl. En dan zegt men wel eens. dat de romantiek de wereld uit is Kruipt Soekarno in zijn schulp? V.S. en Nederland nooit genoemd Een woordvoerder van president Soekarno heeft vandaag te Djakarta aan l'.P. met grote beslistheid ont kend dat de president Zondag j.l. in Bandoeng Nederland en de V.S. zou hebben genoemd als landen die de hand hadden in een samenzwering tegen Indonesië Dc president heeft nimmer namen genoemd, aldus deze woordvoerder. Hij heeft alleen ge waagd van „buitenlands imperialis me", ook op vorige vergaderingen. Zulks werd door een woordvoerder van het Ministerie van Voorlichting bevestigd. Soekarno heeft na zijn opzienbarende rede niet meer het woord gevoerd en ook niet geantwoord op vragen inzake de door hem gesignaleerde „documen ten" Intussen blijven diverse Indonesische bladen fel op Soekarno's uitlatingen reageren Zo heeft Indonesia Rava in een hoofdartikel Soekarno aangeboden foto's van de door hem bedoelde docu menten af te drukken, indien hij be- I reid is fotocopieën ervan af te staan, echter op voorwaarde, dat hij de echt heid ervan eerst bewijst Mocht de pre sident op dat aanbod niet ingaan, aldus Indonecia Raya dan zou de bevolking daaruit wel eens kunnen concluderen, dat hij de echtheid van dergelijke docu menten niet kan bewijzen Intussen worden de bandopnamen van Soekarna's rede te Bandoeng thans door de regering zorgvuldig bestudeerd. Ned. Kath. Bloemistenvakbond INTERNE REORGANISATIE In l'trccht heeft gisteren de Ned. R.K. Blocmistcnvakbond vergaderd onder leiding van dc voorzitter, de heer J. Elders. Deze constateerde dat in economisch opzicht van goede omstan digheden sprake is. De export is kwan titatief zowel als in opbrengst geste gen. De verruiming van teeltrecht. die in het afgelopen jaar is toegestaan, heeft menige jonge kweker in staat ge steld aan de slag te komen. Hij meen de dat ook thans weer enige verrui ming van het teeltrecht verantwoord is. De nieuwe interne organisatie kreeg zijn beslag In vergaderingen van de groepen bloemkwekers, hoveniers en bloemist- winkeliers hebben deze elk hun eigen bestuur gekozen. Zoals in de nieuwe op zet is bepaald bestaat het algemeen be stuur nu uit de door de algemene ver gadering gekozen voorzitter, twee ver tegenwoordigers van elk der drie genoem de groepen en afgevaardigden van de KNBTB en de NRKM De noodzakelijk geworden wyzigingen van de statuten en het huishoudelijk reglement zijn aanvaard Als algemeen voorzitter werd de heer Elders bij accla matie gekozen. Voorts werd een Raad van Beroep ingesteld bestaande uit de voorzitter van de Bloemistenvakbond en een vertegenwoordiger van elk der drie groepen Met betrekking tot het teeltrecht werd medegedeeld dat bij de bloemisterij- Commissie van het Landbouwschap een voorstel is ingediend tot uitbreiding van het areaal met 10 rc. grotendeels te be stemmen voor jonge beginnende kwekers. De vergadering verklaarde zich met het voorstel accoord. De Rijkstumbouwconsulent te Aalsmeer dr J. Wasscher hield nog een causerie over de bloementeelt en de bloemenhan del in de landen aan de Middellandse Zee. Toeslag Rijksambtenaren? Voor arbeid op ongeregelde tijden (Van onze Haagse redacteur) Naar wij vernemen is thans een re geling in studie voor Rijksambtena ren, die op onregelmatige tijden wer ken. Voor hen zou per 1 Januari a.s. een toeslag op het bruto-loon te ver wachten zjjn. Een daartoe strekkend voorstel moet evenwel door de Ministerraad worden goedgekeurd. Het schijnt niet in de be doeling te liggen deze toeslag over de gehele Unie tóe te kennen, doch slechts in bepaalde, speciaal aanwezige geval- De vijfde algemene conferentie der Nederlandse letteren, die te Antwerpen is gehouden, heeft een resolutie aange nomen. waarin de regeringen van Ne derland en België wordt voorgesteld de door deze regeringen gezamenlijk in te stellen letterkundige prijs te noemen „Grote prijs van de Nederlandse lette renHet zou dan gewaardeerd worden als deze prijs kon worden uitgereikt by gelegenheid van de „uitgebreide" confe rentie der Nederlandse letteren, zoals die elke drie jaar wordt gehouden. Ge dacht wordt aan een prijs van Bfr. 75.000 De eerste uitreiking, aldus suggereert de resolutie verder, zou in 1956 moeten geschieden. Gistermiddag om een uur verscheen aan de Duitse zijde van de zeer drukke grensovergang EltenHuthum een co lonne van acht auto's en een bestel wagen. voorzien van spandoeken met opschriften, waarin de vrijlating van de nog in Nederland verblijvende Duitse oorlogsmisdadigers werd verzocht. Ook bevonden zich op enkele der wagens grote voorstellingen van een moeder met kind en onderschrift „Wann kommst du?" Aan iedere grenspassant werd een pamflet ter hand gesteld. Tegen kwart over twee verdween de colonne wederom in de richting Emmerich. Jhr dr J. Loudon begraven „Een groot Nederlander Op de begraafplaats Oud Eik en Duinen is gistermiddag het stoffelijk overschot van jhr dr J. Loudon, oud minister van Buitenlandse Zaken en oud-gezant van Nederland te rarijc. ten grave gedragen. Vele belangstellenden hadden zich in de aula verzameld, om een laatste groei te brengen aan een Nederlan der. die in het bijzonder tijdens de eerste wereldoorlog un zeer grote be tekenis is geweest voor ons land. De Koningin en de Prins hadden rich laten vertegenwoordigen door de Ka merheer der Koningin W. Graaf van Limburg Stlrum. De Nederlandse rege ring was vertegenwoordigd door de mi nister van Buitenlandse Zaken, mr J. W. Beyen, de, Franse regering door de zaakgelastigde van de Franse ambas sade Graaf Charles de Barttllat. In de aula voerde mr Beyen het woord, waarbij hij uitvoerig de grote rol van jhr. Loudon schetste in het band haven van onze neutraliteit en hem daarvoor hulde bracht. Hierna klonk de orgelmuziek en werd het stoffelijk overschot naar de laatste rustplaats gedragen. Na een kort gebed sprak een neef van de overledene jhr J. Loudon, een kort woord De vele belangstellenden, vaak van ver gekomen, dankte hij namens oe familie. Na het bidden van het Onze Vader werd de kist met het stoffelijk overschot aan de aarde toevertrouwd Zeer vele kransen en bloemen dekten de laatste rustplaats, o.a. een van de Koningin en de Prins, van witte an jers met witte linten. Een „Ferdinand Bol" in Leningrad Ontdekking van grote waarde In hot museum „Hermitage" te Le ningrad is een schilderij ontdekt van de 17e eeuwse Nederlandse schilder Ferdinand Bol. Het stuk heet „Mozes en Jetro". Het is geïdentificeerd aan de hand van een tekening van het schilderij die afkomstig is van een museum in München. Het Rijksbureau voor Kunsthistori sche Documentatie in Den Haag meent als zeker te kunnen aannemen, dat het hier een schilderij van Bol betreft uit de serie Mozes-schilderijen van deze schilder voor het stadhuis op de Dam in Amsterdam, die in de vijftiger jaren van de ïye eeuw werd geschilderd. Het moet het doek zijn, voorstellend Mozes als rechter met Jetro, zijn schoonvader naast zich Dit onderwerp is ontleend aan het Bijbel Boek Exodus, hoofdstuk 18. Het was bekend, dat in het Prenten kabinet te Milnchen een tekening van dit schilderij berustte waarschijnlijk een voor-ontwerp. Maar in alle hand boeken staat aangegeven, dat het schil derij nooit is uitgevoerd. Dit blijkt nu dus onjuist te zijn. Het Rijksbureau hecht aan de ontdekking in Leningrad grote waarde. Volgens Tass bevindt zich In de „Her mitage" te Leningrad een verzameling werken van Nederlandse meesters, die tot de beste ter wereld behoren. Bij stylistische en technologische onder zoekingen van de museumstaf zijn de laatste tijd reeds 30 schilderijen van Nederlandse meesters in de verzame ling. die tot nu toe onbekend waren, geïdentificeerd. Ferdinand Bol was een leerling van Rembrandt. ONGELUK MET LASAPPARAAT Fatale gevolgen In het Wilhelminagasthuis te Amster dam is een 32-jarige man overleden, die na een ongeval in de verwarmingskel der van het ziekenhuis was opgenomen. Op 20 October JJ. was hij bezig rook. die in één van de verwarmingsketels hing, met zuurstof te verdrijven. Daarbij kwam een lasapparaat ln aanraking met een metalen plaat, zodat een vonk ont stond. De vonk deed de zuurstof ont ploffen. Een steekvlam tastte zijn kle ding aan Hij liep ernstige brandwonden op en is daaraan bezweken. Sowj t ^—'ïcüZout -y b> China Jen die lot nu geen toegang Ie UNO verkregen door veto de Sowjtt Unit I I dMVotehjkelanden^^^3 lndiar-V -i 0 Binnenkort wordt in de Veiligheidsraad weer de kwestie behandeld van de 18 landen, die nog steeds wachten op toelating van het lidmaat schap van de UNO. Het betreft hier 5 communistische landen en 13 overige landen, die alle in deze kaart staan aangegeven. Reeds meerdere malen werd het lidmaatschap van deze landen be sproken in de Veiligheidsraad, doch steeds maakte een veto verdere besprekingen nutteloos. Men schijnt thans geneigd te zijn deze vicieuze cirkel te doorbreken en deze landen en-bloc als lid toe te laten De opvatting van de Verenigde Staten dat Buiten Mongolië geen land maar een provincie is. onder bestuur van Rood-China en van de Sovjet- Unie dat het wel een zelfstandig land is. kan mogelijkerwijs nog moeilijk heden opleveren.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 9