Raad van Alphen duurde 20 minuten Verhoogde subsidie voor de restauratie pand Rijnkade 11 Wij spraken met Ruilverkaveling Roelofarendsveen Er waren 428 voor-stemmers en slechts 43 tegen-stemmers Brand wee I-oefening te Boskoop B.B. korpsen bewezen paraatheid DONDERDAG 17 NOVEMBER De leden van Alphens raad bleken tijdens de gisteravond gehouden raads vergadering, in de agenda maar weinig aanleiding te vinden voor lange debatten. De gehele raadsvergadering duurde dan ook slechts twintig minuten, waarin men zelfs nog kans zag in comité te gaan en opnieuw te openen. Burgemeester Ed. C. Witschey kon alle punten met een hamerslag afdoen. politie een eind komen. De voornaamste hiervan zyn wel het plaatsen van rijwie len in de omgeving van voetbal terreinen en op trottoirs en het afsteken van vuur werk tijdens de jaarwisseling. Voor straataanleg ten Zuiden van de Van Nesstraat voteerde de raad een be drag van rond f 85.000.terwijl een Na de opening was het de heer Rogaar (Pv.d-A.), die aan de hand van de me dedelingen nogmaals een lans brak voor de naamsverandering van de Raadhuis straat. De voorzitter wees er hierbij op, dat zulk een verandering gepaard gaat met grote kosten. De heer Honout iKVPi bleek niet geheel tevreden over de aankoop van de hooiboren, waarmee zijn buurtgenoot de heer Verdujjn (AR) het roerend eens kon zijn. Hoewel de bo ren na overleg met de brandweercom mandant betrokken zijn. zegde de voor zitter toe deze kwestie nog eens te zullen bezien. Een aantal verzoeken om leer middelen en meubelen ten behoeve van de houten schoollokalen aan de Jan van Nieuwenhuizenstraat, St. Jorisplein en Paradijslaan werden goedgekeurd. Bij het voorstel van het college tot grond verkoop aan de fa. ZiJerveld voor een door deze firma te bouwen limona- defabriek aan de Foreestlaan wilde de heer Rogaar wel weten wat er gebeurde met de vrij komende ruimte in de Ju- lianastraat Ook de heer Slootjes (R.K. onafhankelijk) verzocht 'hier geen op slagruimte toe te staan, zulks in verband met het hinderlijke parkeren op en na- bii de Hofbrug in deze smalle straat. De heer Gesman (CH) uitte de vrees, dat indien dit pand verhuurd wordt aan een andere firma men weer met dezelfde last zal komen te zitten. De voorzitter wees er op. dat deze zaak van alle kan ten door het college bezien is en dat een alleszins bevredigende oplossing gevon den is. VERHOGING SUBSIDIE De voorgestelde verhoging van de subsidie aan de Stichting „Oud Al phen" en omstreken ten behoeve van de restauratie van bet pand Rijnkade no. 11 ontmoette geen tegenstand, zo dat met een hamerslag deze Stichting op de aanvullende subsidie kan reke nen van f 2350.en een verhoging van de renteloze geldlening van f 6150. GEEN VUURWERK De voorgestelde gewijzigde politiever ordening werd door de heer v. d. Lee van harte toegejuicht: hierdoor kan tenminste aan een aantal bestaande mistoestanden door ingrijpen van de „Oranje" had vertraging De „Oranje" van de S.M. „Nederland" Is vandaag met vijf uur vertraging ln Tandjong Prlok de haven van Djakarta aangekomen na assisten tie te hebben verleend aan het Indo nesische m.s. „Mcngkara" van de Indonesische dienst voor de scheep vaart. Het vaartuig was op weg naar de Zuid-Chinese Zee op een afstand van 55 mijl van Priok op een rif gelopen en had assistentie gevraagd. Gisteravond om half elf werden de noodseinen opge vangen en om half zes vanochtend was de „Oranje" ter plaatse. Enkele officie ren van het Nederlandse schip begaven zich met een sloep naar de „Mengkara" voor overleg met de gezagvoerder. Aan gezien de toestand geen gevaar oplever de en reeds huip uit Priok onderweg was. zette de „Oranje" daarna de reis voort. De „Mengkara" is nog niet uit zijn benarde positie verlost. VORDERING TEGEN „RENATE LEONHARDT". Voor de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar is vanmorgen door de NV Hoogeveen's Machinefabrieken te Zaan dam. vertegenwoordigd ótior mr H. Schenkeveld te Alkmaar als procureur, tegen de Coöp. Bergingsvereniging Re- nate Leonhardt een vordering ingesteld tot een bedrag van f. 7.262,83 wegens verrichte werkzaamheden aan de z.g. werkput of bergingstoren, waarop 1 No vember JJ. conservatoir beslag werd ge legd. Aanvankelijk zou de vordering f. 12.263 hebben bedragen. Namens de gedaagde partij stelde zich mr J. Lieuwen te Purmerend procureur, hij vroeg uitstel voor antwoord. Ver wacht wordt, dat over 14 dagen con clusie van antwoord zal volgen. strookje grond aangekocht werd tegen f 6.— de M2zijnde een klein cedeelte van de voortuin van het pand Station straat 49. ten behoeve van de doortrek king van de Pr Bemhardlaan naar de Visserstraat. GESCHENKEN Vervolgens ging de raad enkele ogenblikken in comité. Na de herope ning toonde de voorzitter onder luid instemmend applaus van de raad bet geschenk van de gemeente Lokeren ln België, zijnde een beeldengroep ge maakt naar de groep voorkomende op dc kansel van de St. Laurentiuskerk aldaar, en een door het Leidsch Dag blad geschonken fraai uitgevoerde te kening voorstellende de oude Alphense brug. Beide geschenken werden met algemene instemming door de raad aanvaard en zullen een goede plaats krijgen in het gemeentehuis. Vervolgens ging de raad opnieuw in geheime zitting. J. C. Coté Adj.-dir. Martha Stichting Wie de jeugd heeft, heeft de toe komst. maar wie de jeugd niet heeft, zal in de toekomst verliezen, zo zei de heer J. C. Coté, adjunct-directeur kinderen gedaan te hebben, hen iets gegeven te hebben en er aan bijgedra gen te hebben, dat zij behoorlijk door het leven kunnen komen. De samenwerking met. ds Meijer is juist daarom zo prettig, vertrouwde ons de heer Coté toe. omdat ook ds Meijer altijd weer met frisse ideeën rondloopt, die goed ingeleid naar voren worden ge bracht en waaraan vele ingrijpende wijzigingen in de Martha-Stichting. wat betreft de vervolmaking van de opvoe ding, te danken zijn. Natuurlijk, aldus de heer Coté. moes ten wij in het begin wel wat aan Alphen wennen, maar nu wij hier reeds vijf jaar wonen, willen wij her niet gaarne meer vandaan. Wij vinden hier juist, datgene wat de werkende mens zo behoeft: na melijk de rust. die er van het platteland uitgaat, terwijl aan de andere kant toch ook weer van een dynamische gemeente gesproken kan worden. Sport Wel moest de heer Coté een waarschu wend geluid laten horen ten aanzien van de aanleg van sport- en speelvelden voor de Jeugd, waarin het gemeentebestuur een wel zeer verantwoordelijke taak heeft Met alle respect voor wat reeds in dit opzicht in Alphen gedaan is. wees de heer Coté er op. dat de jeugd van deze tyd geen jeugd meer is van veertig jaar geleden. Onze jongens en meisjes, en daarbij bedoelde de heer Coté nu in de eerste plaats hen. die niet in de Martha-Stichting opgroeien, moeten via de Martha-Stichting in Alphen, toen de scholen en de sportvelden tot goede, wij even bij hem op bezoek waren. En 1 levenslustige en zelfstandige mensen de heer Coté kan het weten, gelet op zijn werk thans bij de Martha-Stich- tingen bij het onderwijs in het ver leden. De heer Coté is geboren in Tegelen, in Limburg, waar zijn vader rijksambte naar was. Vanuit Limburg vertrok het gezin Coté naar Haarlem, waar de zoon zijn opleiding kreeg aan de kweekschool. Daarna ls de heer Coté geruime tijd bij het onderwijs werkzaam geweest om in 1940 zijn krachten te geven aan het verzorgen en onderwijzen van evaoué's en kinderen uit Zeeland. Later kreeg de heer Coté de leiding van het jongensinternaat te Zeist In 1950 kwam hij naar Alphen als adjunct-directeur van de Stichting. Mijn werk hier is veel omvattend en komt in feite hierop neer. dat ik ds Meijer, de predikant-directeur van de Martha-Stichting, op de meest uitge breide wijze assistentie verleen Hieron der vallen ook de rondleidingen van ex cursies, het geven van advies bij de op leiding voor sport en spel voor de zg A-cursus, medewerking aan diverse cur sussen en daarbij een belangrijk aan deel in het onderwijs aan de kinderen van de stichting. Geen 8-urige werkdag No 13 Gisteren is een aanvang gemaakt met het aanbrengen van de nieuwe huisnummerbord ies aan de Hene- eouwerweg te Waddlnxveen. Met het aanbrengen van deze Dlaaties vervallen de talrijke bisnummers. zodat vrijwel alle woningen van een ander nummer worden voor- zien. Niet alle bewoners blijken met deze vernummering ineeno- men te ziln. Bli het aanbrengen van het num- mer 13 volgde een protest van de bewoner, die de voorkeur gaf aan een ander nummer. Aan deze wens kon uiteraard niet voldaan wor- den. waarna DromDt een papier over het nieuwe nummernlaatje werd eeDlakt. zegt wel eens, aldus de heer Coté, „wie de jeugd heeft, heeft de toekomst, maar ik wil een waarschuwing niet onvermeld laten: dat wie de jeugd verliest ook de toekomst zal \erliezen, Om deze reden is het nodig, aldus de heer Coté. dat er nog meer aandacht dan voorheen be steed wordt aan het aanleggen van sportterreinen, waarin tevens een sintel- baan opgenomen is. Ook het aanleggen van het grote openlucht zwembad bij het vogelpark Avifauna, waarvoor de raad reeds gelden gevoteerd heeft, had er reeds moeten wezen; hieraan bestaat immers in Alphen ook grote behoefte, aldus de heer Coté. Tien kilo lood Uit hetgeen de heer Coté ons vertelde, werd het wel duidelijk, welk een grote waarde aan sportbeoefening oor de jongens en meisjes ook in de stichting wordt gehecht. Zelf geeft de heer Coté gymnastiekles, terwijl de training voor de vierdaagse afstandsmars in Nijmegen eveneens onder zijn leiding staat. Dit jaar heeft de heer Coté voor de derde achtereenvolgende maal aan deze marsen deelgenomen, waarbij hij om de afstand van de jongens en meisjes te mogen meelopen, maar liefst tien kilo aan lood in speciaal gemaakte tasjes, al die vier dagen mee moest torsen. Overigens zijn deze vierdaagse afstandsmarsen voor de jongens en meisjes wel bijzonder ka raktervormend: er wordt doorzettings vermogen en saamhorigheid door aan gekweekt. Begrijpelijk heeft de heer Coté vroe ger zelf aan sport gedaan en tal van jaren voetbal gespeeld in een der Zater dagmiddagclubs in Noord-Holland. Sprekende over zijn hobby's vertelde ons de heer Coté, dat hij als hi) daarvoor maar even de kans krijgt, graag er op uittrekt met zijn snoekhengel Het ver blijf in de wijde polders kan soms zo verkwikkend werken, aldus besloot de heer Coté ons onderhoud. Feest in bejaardensociëteit te Alplien Telegram van H.M. de Koningin Driemaal hoera voor het bruids paar! Links burgemeester Witschey. rechts het bruidspaar Nachtegaal. (Foto Lux/Alphen.) Gistermiddag heeft burgemeester Ed. C. Witschey, vergezeld van de wet houder. de heer A. J. Dekker, in het IJsclubgebouw tijdens de sociëteit voor tings vermogen gevergd, aldus de burge- 5-jarig huwelijksfeest op hartelijke wijze namens het gemeentebestuur ge huldigd. Zelfs heeft het H.M. de Koningin behaagd de beide oudjes een geluks telegram te zenden van de volgende inhoud: „Hartelijke gelukwensen bij Uw 65-jarige echtvereniging. Namens H.M. Koningin Juliana, de secreta resse G. SmitAvis". Voor deze bijzondere gelegenheid was het IJsclubgebouw op feestelijke wijze versierd en er heerste een ware feest stemming onder de leden van de socië teit. toen mevr. Witschey als leidster van deze bijeenkomsten en presidente van de UW, een enkel inleidend woord sprak en daarbij allereerst het woord verleen de aan de burgemeester Deze sprak na mens het. gemeentebestuur de beide oud jes (over "wie wij veertien dagen gele den reeds uitvoerig schreven) op harte lijke wijze toe. waarbij hij er op wees. dat het voor de kinderen een zegen is van God hun ouders nog te bezitten en andersom voor de ouders hun kinderen nog te mogen hebben. Burgemeester Witschey vergeleek de Naar schatting waren gistermiddag bijna 200 belanghebbenden en belangstel lenden in de Tancratiuszaal aanwezig om hun stem uit te brengen voor of tegen de ruilverkavelingsplannen. Deze vergadering stond onder leiding van mr T. A. van Dijken, lid van Ged. Staten, die allereerst mededeling deed. dat bij G. S. 9 bezwaar schriften en 2 verzoekschriften waren ingediend, maar dat deze G. S. geen grondige aanleiding gaven haar goedkeuring te onthouden. Na beantwoording en toelichting op de diverse gestelde vragen, gafrfle voorzitter een toelichting op het reglement der stemming. De uitgebrachte stemmen werden hierna opgenomen door lr Fer- nandus en zijn staf van de Cultuur Techn. Dienst. Als secretaris fungeerde mr De Klerk van de Prov. Griffie. Voorts was o.m. aanwezig de voorzitter der vorige voorlichtingsvergadering. ïr Wansink van de Centr. Cultuur Techn Commissie, de U„ UJML «'O* parochie-pastoors Th. Schoenma- van alle kinderen die in de s ichting «r en„,s, UfOan, a Damhol van de -I Prov. Waterstaat, ïr Schimmelpenninck van der Oyen van Rijnland, ir Schutz aanwezig zijn. Deze rapporten groeien vaak uit tot lijvige dossiers, daar elk kind van dag tot dag wordt geobser veerd. De grootste voldoening hebber wij altijd weer, als wij bemerken, dat een meisje of jongen, die in de maatschappij is geplaatst, blijkt te kunnen slagen en na enkele jaren zich weer eens laat zien in de Stichting. Dit geeft ons. opvoeders, grote voldoening en het is tevens een enorme stimulans het werk voort te zetten. Begrijpelijk, kan voor mij en voor de anderen hier moeilijk gesproken worden van een achturige arbeidsdag: het werk gaat door zolang het nodig is Op de vraag of het werk de heer Cole en diens echtgenote hier goed be valt kregen wij een bevestigend ant woord. De heer Coté voegde er nog aan toe, „te meer ook waar men steeds weer het gevoel krijgt, iets voor deze Gisteravond werd te Boskoop de tweede grote brandweeroefening gehou den in het kader van de Bescherming Bevolking. Aan deze oefening werd deelgenomen door de brandweerkorpsen van Hazerswoude, Aarlanderveen, Koudekerk, Nieuwkoop, Benthuizen, Moerkapelle en Boskoop. Om tien minuten over acht werden de afzettine zorgde voor een goede afwik- brandweerkorpsen gealarmeerd. Binnen een kwartier arriveerden de spuiten uit Moerkaoelle en Benthuizen, kort daar- od gevolgd door de andere hulpverle nende eenheden. De commandopost op het raadhuis was bezet en hier werd aan de aanwe zige autoriteiten een uiteenzettlne ge geven over het gedachte verloop van de oefening. Een aantal leden van de plaatseliike organisatie B.B. heeft voor het eerst een taak vervuld in een dergeliike oefe ning. Als groeDScommandant fungeerde de bevelvoerder van de BoskooDse brand weer. de heer van der Wolf. De alge hele leiding benutte in handen van de Dlaatselilke commandant brandweer de heer J. Billoo. Aanwezig waren, mr Cleverinea. vertegenwoordiger van de Commissaris der Koningin, de heer A. Ros. kringhoofd van Z.H. 3, de heer Heemskerk ol.v. krinecommandnnt brandweer terwijl de leidine od het Centraal Punt berustte in handen van mr M. A B. L. van Meetelen. Hoofd Zelfbescherming te BoskooD. De oefening had een zeer vlot ver loop. Een eoed georganiseerde politie- keling van het verkeer door het ..ramp gebied". Nagenoeg het voltallige nerso- neel van de Reserve RilkSDolitle was hiervoor ingezet. Met drie van de zeven spuiten werd in aaniaacverband gewerkt, dit verliep in het algemeen bevredigend. Na deze brandweeroefenine werd een rit gemaakt van ongeveer 47 k.m. doOr de gemeente Boskoop. Hazerswoude. Benthuizen Zoeterwoude en Zoeter- meer. Het colon nerilden moet n.l in oorlogstild voor hulDVerlenende eenhe den eeen moeililkheden opleveren. De heer Biiloo, die de route had uit gezet toonde zich over het resultaat zeer tevreden Behoorlijke snelheden bleken zelfs ln colonneverband moee- lilk. Na terugkeer in Boskoop Werden verversingen aan de deelnemers aan geboden. Burgemeester Verkerk sprak de mannen toe. Hij zelde er zeer over verheugd te zlin. dat deze oefening ee- slaaed mag heten en dankte de deel nemers voor hun medewerking Hiermede was het officiële cedeelte teneinde Men bleef nog enige tiid na praten. waarbii de ervaringen onder ling werden uitgewisseld. van Stad en Land, de rijkstuinbouwcon- sulent lr G. W, v d. Helm met zijn naaste medewerker ir Lohmann. ir Kuipérie, hoofdingenieur der Cultuur Techn. Dienst, de Rykstuinbouwconsulent der Cultuur Techn. Dienst in Noord-Hol land. de burgemeester van Alkemade, E. J. M. Kolfschoten, alsmede de beide wet houders, gem.-secretaris W. A. van Har- teveld. de heer Th. N. Deen. gemeente- architect. de heer N. Turk. directeur der veiling e.a. Na de gehouden stemming werd een korte pauze gehouden. Nadat de uitge brachte stemmen naren geteld, werd door mr T A. van Dijken de uitslag be kend gemaakt. Het aantal uit te brengen stemmen bedroeg 471. Voor de ruilverkaveling werden 428 stemmen geteld, terwijl 43 stemmen tegen werden uitgebracht. Dit stemmenaantal was uitgebracht over een oppervlakte van 351 H.A. De opper- LEIDERDORh LEIDERDORPSE SCHAAKCLUB In de winterwedstrijden staan nu in groep I het best: P. van Wijnen met 2 p. uit 2 partijen en 2 afgebroken: P. C. van der Leek 2 p uit 2 part. en 2 afgebr. A. v. Klaveren 2 p. uit 2 part. In groep II hebben tot nu toe het beste resultaat: A. Karstens met 4 p. uit 4 partijen; C. van Tol 3'j p. uit 6 part. en C. Meinema eveneens 3*4 p. uit 6 part. VOORSCHOTEN Een geheel gevulde zaal van het Ge bouw voor Chr. Belangen heeft gister avond genoten van een goede toneeluit voering. De toneelgroep van de Contact groep van de Sportvereniging „Rouw koop" bracht dc comedie „Het nestje van de antiquair" van Hans Nesna Het moet voor regisseur, de heer D Vylbrief. een genoegen geweest zijn. met deze spelers te werken, want kennelijk hadden zij zijn aanwijzingen pnma ge- volEd. Bovendien waren vooral de he- renrollen uitstekend bezet. Een gul applaus was de dank van de zaal voor de prestaties van de spelers en een extra applaus kreeg de regisseur wel verdiend. De heer Vijlbrief is overigens geen vreemde eend in deze bijt. want juist dezer dagen herdacht hij het feit, dat hij 40 jaar het amateurtoneel gediend heeft. De voorzitter van „Rouwkoop", dc heer J. M. Hartogh. memoreerde dat in zijn dankwoord en bood de heer Vel vlakte van de voorstemmers bedroeg 299 H.A. en de oppervlakte der tegen stemmers 52 H.A. Beurs van Amsterdam Donderdag 17 November ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. brief een cadeau aan. Mevr. C. v. d. Gouw-Renes dankte, eveneens onder aanbieding van een cadeau, de regisseur namens de spelers van de ..Rococo-to- neelgroep" Vanavond wordt dit aardige en hu moristische stuk nogmaals opgevoerd. De spelers kunnen deze avond na zo"n geslaagde eerste opvoering met vertrou wen tegemoet zien. VEILIG VERKEER De Federatie van Vrouwelijke Vrijwil lige Hulpverlening heeft m samenwer king met de Ver. Veilig Verkeer twee bijeenkomsten belegd, waarop de dames van Voorschoten een overzicht kregen van de eisen, die het moderne verkeer tegenwoordig aan de weggebruikers stelt. Deze bijeenkomsten, die plaats vonden in het Greenway-theater werden resp. 's morgens en 's avonds geopend door de dames S. G. v. d. Hoeven-De Jongh de Leeuw en De Graaf-Bootsma. De heer C. Robbertsen vertoonde een drietal se rie plaatjes, die ook voor de schooljeugd bestemd zijn nJ. Kinderen in het ver keer, Fouten ln het Verkeer en Voor- rangsregels. Aan de hand van de plaat jes werd een toelichting gegeven en wer den vragen gesteld. De opkomst was niet groot, doch het is wel mogelijk gebleken uit de a ge dames 2 Veilig Verkeer cursu vormen, waarvan er één 's morgens en de ander in de avonduren zal worden gehouden. Deze cursussen zullen begin Januari beginnen en 3 A 4 lessen van anderhalf uur omvatten. Vanzelfspre kend kunnen dames, die niet op de voorlichtingsbijeenkomst waxen, zich ook voor deze cursus opgeven bij de heer C. Robbertsen. secretaris Veilig Verkeer of bij mej. A. K. Visbeen, secre taresse der Federatie. WARMOND VERGADERING WARMONDS FANFARE Gisteravond werd in hotel „De Stad Rome" de 33ste algemene ledenvergade ring van Warmonds Fanfare gehouden. De voorzitter, de heer J. Ouwenhand. opende deze vergadering met allen har telijk welkom te heten. Hij noemde het afgelopen jaar een goed jaar voor de vereniging. Het ledental is weer vooruit gaande daar er weer vele leden uit de dienstplicht ontslagen zijn. De voorzitter sprak de wens uit. dat de vereniging het volgend jaar haar krachten zal kunnen meten met andere verenigingen op hel concours. Hierna kreeg de secretaris het woord om zijn notulen voor te lezen, die onveranderd goed werden gekeurd De penningmeester kon nog een batig saldo vermelden. De kascontrólecom- mlssie bracht haar verslag uit. dat in orde werd bevonden. In de nieuwe lees commissie werden gekozen de heren J. Wielinga, P Wassenaar en als reserve R'dam "37 1 ID 3% J Roest Na de rondvraag, die weinig opleverde, sloot de voorzitter de ver- Indnstr. Obligaties gadering. I philips Dollarlng Na een woord van gelukwens gespro ken te hebben tot de Cultuur Techn. Dienst verzocht de voorzitter aan ir Wan sink van de Cultuur Techn. Commissie het slotwoord te spreken Deze bracht allereerst dank aan de Prov. Commissie voor de leiding van deze vergadering. De Cultuur Techn. Dienst neemt thans op zich alle zorgen aan deze ruilverkave ling te besteden. Spr uitte de wens. dat door deze uitslag Roelofarendsveen niet in 2 groepen zou worden gespleten, maar dat men zich thans eensgezind inzet om dit werk gezamenlijk tot stand te bren gen Spr. hoopte tevens, dat deze ruil verkaveling zal meewerken tot een gro tere opbloei van Roelofarendsveen. Ril NS BURG „HET BEDREIGDE KIND" Gisteravond sprak ds G. Toornvliet in de Rapenburg kerk alhier voor de Zon dagsschool vereniging „Laat de kinder- kens tot Mij komen". De voorzitter van de vereniging opende deze avond met woorden van welkom en betreurde de geringe opkomst. Hij gaf het woord aan ds G. Toornvliet, die deze avond zou spreken over het onderwerp .Het be- drieede kind". De predikant bedoelde hiermede, dat er tegenwoordig nergens tijd meer voor is, dat de wereld en het mensdom zo gejaagd ls, dat er ook geen tijd over schiet om onze kinderen tot Jezus te leiden en dat het kind zodoen de bedreigd wordt Het is voor de ouders een zeer grote taak vooral in deze tijd, toe te zien op hun kinderen. Ds Toorn vliet feliciteerde de Zondagsschoolver eniging met haar 92-jarig bestaan Met dankgebed sloot de predikant deze leer zame avond. meester, maar dank zij een sterke wil zijt gij belden als ouders goed geslaagd. De ouderplicht hebt gij beiden, zo ging de burgemeester verder, volkomen ver staan. Namens het eemeentebestuur bood spr een fraaie fruitmand aan met de wens dat God beide oudjes nog ge ruime tijd zal willen sparen, welke bede met luid applaus onderstreept werd Namens alle leden van de sociëteit en hen. die bU dit werk betrokken zijn. bood vervolgens mevr Witschey—Van Unen eveneens een grote fruitmand aan. Namens de vereniging „Ouderdoms- kas" sprak de heer C. Koren het echt paar toe en bood een grote rollade aan. Natuurlijk ontbrak het op deze feest middag niet aan de nodige tractatles, «aarvan de oudjes volop genoten heb ben. Het echtpaar LanfersVerkade was eveneens in de bruidsdagen van hun 55-jarlge echtvereniging. Voor de stemmingsmuziek zorgde het tienjarig zoontje van de fam Mieremet, die zijn accordeon reeds met grote vaardigheid bespeelt. Het was ongetwijfeld een middag, die het echtpaar Nachtegaal nog lang zal bijblijven en waarover men dezex dagen nog wel eens zal napraten. Het Leidsch Dagblad De krant voor iedereen BEURSOVERZICHT SCHEEPVAART OP VOORGROND AMSTERDAM. 17 November De scheepvaartsector heeft er vandaag voor gezorgd dat de Amsterdamse Effec tenbeurs niet geheel en al een kleurloos verloop had. De sterke stijging van de vrachtenindex in October had enige kooplust uitgelokt en de voornaamste Scheepvaartpapieren behaalden een winst van 3 tot 5 punten. Stoomvaart Maat schappij „Nederland" was zelfs 814 punt hoger op 202%. De handel bleef echter ook hier van beperkte omvang. Elders was het weer een matte verto ning. Elke stimulans ontbrak; uiteinde lijk stemde het nog tot voldoening dat de verliezen beperkt bleven. Philips noteer de per saldo circa 5 punten lager, de overige internationals verloren ongeveer 3 punten. Ook op de Cultuurafdeling viel uitermate weinig te beleven. Hier ging Ver. Deli voorop met een daling van 3 punten tot 157*4 HVA en Amsterdam Rubber slechts een fractie luier. De be- leggingsmarkt bleef ongeveer m een doen met gisteren, doch de jongste 3% Staatslening 1955 lag wat zwakker Het feit dat een zeer aanzienlijke reductie moet worden toegepast bij de toewijzing van de spoorwegobligaties achtte men tevredenstellend. Naar verwacht kan met de officiële handel ln deze obligaties as. Maandag begonnen worden. Vorige Slotkoers koers v heden Ned '53 (3%) 101% 101H Grootboek obl 101 101 101% 100% lOOjJ Ned '48 3% 98', 98% 98 r« 98 98% 98% 98% 99 iV 99% Dollarlng '47 3 96% 96* Investeringscert 3 99, 99% 99,", Indië "37 A 3 98 f« 98% Grootboek '46 3 97 97* ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand. en Ind. B 86% 85 Nat. Handelsbank 160*1 160 Ned Handelmij 233*4 232 345% 341% 859% 355% 348% 344% 460*4 458% Wilton Feyenoord 271 272% 337 338 Kon Olie f 50.— 291 «18% 616 Amst Rubber 140% 138% Holl Amer HJn 208% 211*4 Kon Ned Stoomb 199 201*4 Ned Scheep v Unie 185% 189% 155 154% Java Cult. 87% 88 Deli Mil 160 156 V4 113% 110 Adam 51 2% 133% 133% Eindhoven '54 2% 111% 111% Enschede '54 2% 108% 108% Den Haag '52 I 2% 137% 137% idem II 2% 134% 134 R'dam '52 I 2% 141% 141% idem n 2% 137% 137% ntrecht '53 2% 125 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen 100% 100' A'dam 47 3 Den Haag 1937 I 3 Lelden 1947 100 98 100% Premieleningen NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd Bank 271 271 Rotterd. Bank239*1 238 Twentsche Bank235 235 Industrie Ondernemingen Ned. G. en Splr. fabr. 248 248 Kon Ned. Grofsm. 153% Rott. Droogd Mi) 614 619' Tieleman en Dros 17% 17 Handelsondernemingen Spoorwegen Dell Spoorw. Mi). Amerik. fondsen Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen Hol! Constructie Ing bur v Bouwnljv Int Kunststof! Ind Kon Ned Edelmet Pref w a idem Textle) Gear v Wijk Leldsche Wolspinn Ned Electroiasm Slkkens Lakfabr 53 Ver TouwfaDrieker Wernlnk's Betonm V -K. 16/11 400GB 401 143% 74 73% 24% 84% 84GB 84% 87% 87 313 314% 340 375 380 184 141 141

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 5