Laatste woorden te Genève een zucht van hittere ontgoocheling NI Weer serie verkeersongevallen Minister Staf in Tweede Kamer Bonn acht na Genève de deur tussen Oost en West dichtgesmeten Europees orgaan ontwikkeling industriële atoomenergie? Agenda i DONDERDAG 17 NOVEMBER Vervolg van Pag. 1 Conclusie van drie iveken praten Vage hoop op verbetering Om beurten hebben de vier Ministers in Genève gistermiddag hun conclusies getrokken urt het gesprek dat op de kop af drie weken had geduurd DuUes was zeer bitter gestemd, doch deed zijn best met een niet al te drama tische noot te besluiten. Hij verzekerde Molotof dat het Amerikaanse volk ware vriendschap voor de Russen gevoelt. Pinay wierp een blik in de toekomst, klaarblijkelijk om het trieste heden even te kunnen vergeten. Frankrijk, zo zei de Minister, had zijn hoop vooral gezet op een verbetering in de relaties in het economische en culturele do mein. „Wij blijven in de vrijheid gelo ven en wij vertrouwen dat die ook hier eens zal zegevieren." MacMillan de somberste MacMillan liet onder de Westelijke Ministers de meest pessimistische ge luiden horen. „Wanneer onze moei lijkheden alleen van practische aard waren geweest, dan zou ik nu niet zo droef naar huis terug boeven te keren. Maar het zijn onze principes van de mocratie en van vrijheid, die niet met elkaar te rijmen waren. Het lijkt wel zo verzuchtte de Brit of de Rus sen onze vriendschap nog sterker duchten dan ons wantrouwen. Er Is veel over de „Geest van Genève" ge sproken, zo ging MacMillan verder. De vlam van de hoop is echter helaas voorlopig maar een heel laag pitje gebleken." De Britse Minister bracht toen zijn jeugdjaren in herinnering toen de lan tarenopsteker in de straten 's-avonds een onzichtbaar vlammetje plotseling tot een feller gaslicht deed opschieten. „Dat het zo ook met de geest van Genève moge wezen," zo besloot de Engelse Mi nister. Een glimlach van Pinay Zijn collega, Antolne Pinay, kon bij die vergelijking een glimlach moeilijk bedwingen. In de Franse volksmond is de lantarenopsteker .of wel de „lampiste" namelijk het symbool voor „Jan Pet", de kleine man die niets heeft in te brengenAls het aan hem, die lampiste, had gelegen dan zou de vlam van de hoop reeds lang torenhoog zijn opgelaaid! Nog eenmaal werd de vergadering daarna op een lang en droog relaas van Molotof vergast. De Rus herhaalde alle argumenten, die in drie weken tijde tot in den treure waren afgedraaid. Een eentonig lied ter glorie van het commu nisme. dat zich echter voor zijn vijan den en spionnen zal blijven behoeden. Na deze laatste, beminnelijke toespe ling sprak Molotof niettemin de wens uit dat de .samenwerking" zal worden voortgezet en de Rus het zelfs niet na zijn collega's te bedanken voor de open hartige geest waarin de discussies waren gevoerd. De geest gaf de geest Openhartig mocht deze conferentie inderdaad wel heten. Doch het is Juist die openhartigheid geweest waartegen het optimisme van de geest van Genève niet bestand is gebleken. Men kan zeg gen dat de .geest van Genève" nu de geest heeft gegeven! Zij behoort niet meer tot deze wereld. En het zal veel moeite kosten haar ooit weer tot leven te roepen. (Ingez. Med.-Adv.) Engeland en de V.S. hebben een ver zoek van Li bye ingewilligd om militaire uitrustingen te leveren, waaronder pant serwagens. middelzware kanonnen en munitie, aldus heeft premier Moestafa ben Halim gisteren meegedeeld. De premier zei. dat er in het geheel geen voorwaarden waren gesteld. De gebouwen van het vroegere Prinses Beatrix Lyceum te Glion sur Montreux in Zwitserland zijn eigendom geworden van het „Knabeninstitut auf dem Ro senberg" te St. Gallen. Dit instituut heeft de school te Glion op 19 October betrokken met een juniorenafdeling van 50 leerlingen,, die het onderwijs in het Frans zullen ontvangen. Het voornemen heeft bestaan, te verzoeken, de naam Prinses Beatrix Lyceum te mogen hand haven, maar toch is een andere naam (Chillon College) gekozen, omdat voor lopig een Amerikaanse organisatie me de-eigenaar blijft, die in de zomermaan den de gebouwen zal gebruiken als recreatie-oord voor kinderen van de bezettingstroepen in Duitsland. Wel ligt het in de bedoeling om op den duur Glion naast een Franse en Engelse een geheel Nederlandse afdeling in te rich- IEDER TYPE VROUW VRAAGT EEN EIGEN KAPSEL Een vook voorkomend misverstand wildot het moderne korte kapsel, geen persoonlijke varioties toelaat Het tegendeel is woor iedere vrouw kon hoor type recht doen wedervoren Haute Coiffure J. P van der BLOM STEENSTRAAT 57 LEIDEN TELEF 21721 Aanslag op Koning van Siam Naar te Bangkok is onthuld, is in het gebied van Thamat (Thailand), een aanslag op de Koning van Siam ge pleegd. Een vluchteling uit Vietnam loste een revolverschot op de Koning zonder hem echter te treffen. De Viet namees is gearresteerd. (Ingez. Med.-Adv.) Snuif en wrijf Uw verkoudheid van neus. keel of borst weg met i-y^TiLr.i Von Brentano in Wenen De West-Duitse Minister van Buiten landse Zaken. Von Brentano, is gisteren voor besprekingen met Oostenrijkse lei ders in Wenen aangekomen. Von Brentano wordt vergezeld door staatssecretaris van Buitenlandse Zaken Walter Hallstein en een groep ambte naren van zijn Ministerie. „OPA" KOSTER LING WORDT 104 JAAR De oudste inwoner van Delft, de heer W. H. Kosteling, wonende Delfgauwse- weg 76 aldaar, hoopt op Dinsdag 22 November zijn 104de verjaardag te vie- Ingez. Med.-Adv.) Spiksplinternieuwe auto spleet in tweeën Op de Rijksweg 2 tussen de hoge brug bü Den Hommel en het verkeersplein Oude Rijn te Utrecht heeft gistermor- gen omstreeks halftien een verkeers ongeval met dodelijke afloop plaats gevonden. Uit de richting Amsterdam naderde een personenauto, bestuurd door de 54-jarige kantoorbediende W. Hommes uit de Prof. van der Waalsstraat te Haarlem. Uit tegenovergestelde richting naderde een personenauto, bestuurd door een 27- jarige inkoper uit 's-Hertogenbosch. Hoe wel hier van een tweebanige rijweg sprake is, reed, door tot nu toe nog onopgehel derde oorzaak, de auto van de heer Hom mes door de afscheiding naar de andere Blijft Amerikaanse hulp? Er is voor gepleit nu reeds een plan op te stellen voor hetgeen het éérste moet worden gedaan. Een dergelijk plan kun nen we eohter niet nationaal vaststellen, aid us minister Staf. Dat moet gebeuren in overeenstemming met de fmanciële mogelijkheden met de hulp van Ameri ka en eventueel Canada. Daarbij zal er natuurlijk drang worden uitgeoefend op de diverse landen hun defensiebijdrage te vergroten. Voor jaren zullen wy echter moeten volstaan met hetgeen thans is opge bouwd zolang West-Duitsland niet is bewapend. Of wij onze defensie-in spanning kunnen volhouden, is nu twijfelachtig door de onzekerheid over voortgezette Amerikaanse hulp. Bete kent dit dat we te veel hooi op onze vork hebben genomen? Minister Staf meent van niet. Omtrent de vervan ging van materieel waren geen voor zieningen getroffen, maar dit had er toch niet toe mogen leiden dat we minder zouden hebben gedaan. Dat zou niet verantwoord zijn geweest. W(j hebben aan de verplichtingen, die voor Nederland redelijk zijn geacht, voldaan. Wij hebben nu een defensie programma. waarmee we tot einde Vervolg van Pag. 1 heid van het nieuwe kabinet, dat in 1956 zal worden gevormd na de ver kiezingen. Daarom ziet minister Staf niet in hoe hy in liet voorjaar van 1956, overeen komstig de wens van de heer Korthals (VVD), een nota aan de Tweede Ka mer zou kunnen overleggen over de toekomstige defensie-plannen omdat de belangrykste vraag juist de finan ciële kant van het defensiebeleid is. Wij zouden moeten uitmaken wat na 1957 door de nieuwe regering voor de fensie ter beschikking kan worden ge steld. Wü kunnen de Defensie-begro ting voor 1957 slechts voorbereiden, maar de nieuwe regering moet die be zien. Personeelstekort Het gebrek aan personeel en de moei- ïykheid personeel aan te trekken, wekt bezorgdheid. We maken enige vorderin gen, maar de moeilijkheden zijn wel zeer groot Men kan niet in vyf jaar een or ganisatie opbouwen, waarover normaal 40 jaar wordt gedaan. Wy zijn er nog niet, maar Ut heb redelijk vertrouwen, aldus minister Staf, dat het gestelde doel bereikt kan worden. Het tekort aan cadetten en adelborsten kan niet wor den opgeheven door de eisen lager te k_„„„ stellen, want de eisen zijn reeds soepel. iss\rd7n"S.D",nns"oSfr»i|v»'im zijn. Dat is voor de verantwoordeiyk- Zekerheid beter dan vage hoop? (Telefonisch van onze correspondent te Bonn) Het spreekt vanzelf dat in geheel West-Duitsland bittere teleurstelling heerst over het zo negatief uitgevallen resultaat van de conferentie van Ge nève. waardoor er weer eens, nadat er drie weken lang tevergeefs door de Grote Vier onderhandeld werd, alle hoop vervlogen schünt te zün binnen afzienbare tyd lol een hereniging van het in stukken gescheurde Duitsland te kunnen zien. De thans beeindigde besprekingen van Genève worden te Bonn zelfs als de meest teleurstellende van alle internationale conferenties sedert het einde van de oorlog in 1945 bestempeld. Met een enkel woord BINNENLAND De Ambassadeur der V.S. bij het Nederlandse Hof. de heer H. Freeman Matthews, is In ons land teruggekeerd. Tijdens het afblkken van de scheeps wand van het s.s. ..Aalsdyk" van de Hol land Amerika H)n, dat In dok 3 ceerder L. van der Knoop uit Den Haag het evenwicht verloren. Hij kwam op de negen meter lager gelegen bodem van het dok terecht en overleed. Gistermorgen heeft de Staatssecre taris van Financiën dr W. H. van den Berge, de onlangs ingestelde commissie van advies Inzake wettelijke regeling van de positie van adviseurs ln belastingza ken. geïnstalleerd. In de commissie ls'be- noemd tot lid en voorzitter rar T. Y. Boltjes. Raadsheer ln de Hoge Raad der Nederlanden en tot lid en plaatsvervan gend voorzitter prof. W. J. de Langen, hoogleraar aan de gemeentelijke Univer siteit te Amsterdam. Ten gevolge van het omvallen van een ollekacnel ls gisteren brand ontstaan ln een textielfabriek aan de Kasteelstraat te Brunssum. Zowel het gebouw, de ma chinerieën en de voorraden gingen ver loren De fabriek bood werk aan circa 25 personen. i offl- telten en de na de brand gerestaureerde hernieuwde studio Irene alsmede de nieuwe televisietoren. Met de volgende schepen kan zee- post worden verzonden. De data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld: Argen tinië: nu. „Argentina Star" (22 Nov) Australië: s s. „Straathnaver" (24 Nov.] Brazilië: m.s. „Argentina Star" (22 Nov.) Canada- ms. „Westerdam" (24 Nov.], Chill: m s. „Westerdam" (24 Nov.); Indo nesië: ms. „Willem Ruys" (22 Nov.); Ned. Antillen; ms. „Willemstad" (22 Nov.); Ned Nw. Guinea m.s. „Willem Ruys" (22 Nov,); Nieuw Zeeland: vla Engeland (26 Nov.); Unie van Z-Afrika en Z. W. Afrika: m.s. „Pretoria Castle" (26 Nov.). de Eerste Kamer over het ontwen. wet tot Invoering van de mogelijkheid van adoptie en ln verband daarmede wij ziging van het Burgerlek Wetboek, het Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering cn het Wetboek van StrafTecht. Russen bang voor echèc Men is er in West-Duitsland van overtuigd, dat de Russen dèèrom niet bereid geweest zijn hun goedkeuring aan algemene vrye verkiezingen in heel Duitsland te geven, omdat zij daardoor niet alleen al hun macht en invloed in communistische Oost-zone van Dult-sland zouden verliezen, maar omdat het bovendien voor hen buitengewoon onaangename reacties in de satelliet staten tot gevolg zou hebben, waar het toch al af en toe aan het gisten is. Wat in Genève per slot van rekening uit de bus gekomen is, heeft echter, zo redeneert men te Bonn, toch ook enkele positieve kanten. Het Westen zal hier door nog meer dan tot dusverre er van doordrongen moeten zyn dat het abso luut noodzakeiyk is in alle opzichten eensgezind te zyn teneinde een sterk gemeenschappelijk front te kunnen vor men en bovendien weet men nu heel Zekerheid is soms beter dan onze kerheid, ook wanneer dit minder prettige toestanden betreft. Men troost zich met de gedachte, dat het wellicht de voorkeur verdient dat een deur dicht gesmeten is, zodat men ten minste weet waaraan men toe is, dan dat zy alleen maar op zulk een smalle kier blijft openstaan, dat er toch niets doorheen kan glippen VERPLETTERENDE INDRUK In West-Berlyn, waax men al gehoopt had, dat er binnenkort een einde aan de ongezonde politieke toestand zou kun nen komen, heeft het fiasco van Genève een verpletterende indruk gemaakt. De Senaat en het Huis van Afgevaardigden hebben de bevolking opgewekt over morgen. Zaterdag, reusachtige openbare betogingen op touw te zetten die onder het motto moeten staan „Berlijn roept de wereld: wy kunnen ons niet by Ge nève neerleggen." Verschenen ls het voorlopig verslag an de Comm Eerste Kamer tot regelln van de of onderwijs. De groep Nederlandse volksdansers, ter gelegenheid van het eeuw-feest de stad Pretoria een rondreis door de Unie maakt, ls overal enthousiast ontvan gen. De Nederlanders maken deel uit van een Internationale dansgroep met ln to taal 124 deelnemers Na de Nederlanders, die bij hun aankomst op het vliegveld met een geestdriftig „Plet Hein" ontvan gen werden, trekken de Belgische vendel- zwaalers grote aandacht. In de ouderdom van ruim 76 Jaar ls te Rotterdam overleden mr H de Ble, oud-pr«6ldent van de Rechtbank aldaar, die ook allerlei andere maatschappelijke functies heeft bekleed. Dit is de bekende Amsterdamse schilder Ger. van Vliet, gefotogra feerd bij een van zijn werken in zijn atelier aan de Stadionkade. Op 10 December a.s. zal de heer Van Vliet worden gehuldigd i.v.m. zijn 75-ste verjaardag, terwijl bij deze gelegenheid een ere-tentoonstelling van zijn werken zal worden geopend. BUITENLAND De Franse Regering ls met vertegen woordigers van het stakende vllegveldper- soneel besprekingen begonnen. Zy heeft een prestatiebonus aangeboden, doch een vertegenwoordiger van de stakers zelde. dat deze niet aanvaardbaar wordt ge acht. De stakers eisen een salarisverho ging. Verdere verlichting zou niet toelaatbaar zyn. Er is geklaagd, over het grote aantal burgerpersoneel in dienst van defensie, maar men moet wel bedenken dat vele milliarden aan materieel moeten wor den onderhouden. Canada heeft 117.000 man onder de wapenen met 59.000 man burger personeel. Nederland heeft 139 duizend man onder de wapenen met 34.000 man burger personeel. Vrijstelling grote gezinnen Minister Staf verklaarde zich bereid de oudste zoon in het gezin van een weduwe met vyf of meer kinderen, als deze oudste zoon het eerstgeboren kind is en zijn aanwezigheid onont heerlijk is voor de opvoeding van d( kinderen, vrijstelling van militaire dienst te verlenen. Indien hij niet het eerstgeboren kind ls, kan de oudste zoon uitstel krijgen totdat de beide jongere broers hun dienst hebben ver vuld. i Het verlenen van uitstel voor bouw vakarbeiders kan niet verder worden uitgebreid. Het moet by 1000 a 1200 man blyven. De groetplicht is een ingewikkeld pro bleem. dat nog eens nader zal worden bezien. Euratom is alleen bestemd voor vre delievende doeleinden. Nederland wil met de ter beschikking staande middelen de integriteit van Nieuw-Guinea handhaven. Wy geven geen inlichtingen over de sterkte en de organisatie van de strijdmacht daar. maar er is geen enkele Veden om te ver onderstellen, dat wy daar enige aanval voorbereiden. Onze troepen daar zyn geen pistool op de borst van wie ook. Zy staan er alleen met het geweer by de voet. Een Staatssecretaris voor de Luchtmacht wees minister Staf weer van de hand. Er zou dan weer een nieuwe indeling van functies nodig zyn en het zol verwarring brengen in de taak van de minister Staatssecretaris Kranen burg van Oorlog deelde nog mede dat handhaving van de formele staat van oorlog nodig is. omdat anders alle mili taire piloten burger-brevetten nodig zouden hebben en alle militaire chauf feurs rybewijzen. Vanavond worden de replieken gehou den. In zorgwekkende toestand werd de heer Hommes naar het ziekenhuis overgebracht, waar hy direct na aan komst is overleden. De Bosschenaar en zijn medepassagie- re, zyn zuster, kwamen er met lichte verwondingen af. Naby de Bremberg by Etten (N.Br.) is gisteren een door de heer A. de Har- togh uit Roosendaal bestuurde splin ternieuwe auto door slippen met een vaart van byna 100 kilometer tegen een boom gevlogen. De auto werd in tweëen gespleten. De beide delen kwa men ter weerszijden van de weg in greppels terecht. De heer De Hartogh werd uit het voertuig geslingerd en ern stig gewond. Hy is overgebracht naar het ziekenhuis Chantas te Roosendaal, waar zyn verwondingen niet levensge- vaariyk zyn gebleken. In een ziekenhuis te Stockholm is gis teren overleden een Nederlandse koop man, de heer K. H. K. Seme uil Heem stede, die bij een verkeersongeluk in Svaerta in de buurt van Nykoebing i midden-Zweden) ernstig werd gewond. Hij was met een Zweedse auto in bot sing gekomen en werd uit zyn wagen geslingerd, zyn 8-jarig dochtertje kreeg een shock en is in een ziekenhuis opge nomen. De heer Serne, die gehuwd was met een Zweedse vrouw was op weg naar Stockholm om zfjn schoonouders per auto naar Nederland te brengen. De 22-jarige motorryder Geert Schoe- maker is gisterochtend te Nieuwleu- sen bij een verkeersongeluk om het le ven gekomen. In het Westeinde te Nieuw Leusen is hy door nog niet opge helderde oorzaak in een bocht over de kop geslagen. In zwaar gewonde toe stand is hy bij omwonenden binnenge bracht, waar hij weldra overleed. Op een onbewaakte overweg van de spoorlijn tussen Enschede en Oldenzaal, die slechts voor goederenvervoer en de rangeerdienst wordt gebruikt, is een wielrydster uit Oldenzaal door een pas serende locomotief gegrepen en gewond. De wielrydster was juist van haar rij wiel afgestapt en wilde de overweg met haar fiets aan de hand oversteken, toen de locomotief naderde. Zy kreeg sohaaf- wonden aan het rechterbeen en kon na te zyn verbonden, huiswaarts worden gebracht. Op een onbewaakte overweg tussen Warffum en Usquert in de lijn Gronin- gen-Roodeschool is gistermorgen een melkauto door een uit de richting Gro ningen komende trein gegrepen. Er de den zich geen persooniyke ongelukken voor. De aanhangwagen van de auto werd ernstig beschadigd, terwyl bussen melk en flessen melk en melkproducten wer den vernield en voor een ravage op de overweg zorgden. De trein werd aan de voorzijde derma te ernstig beschadigd, dat hij uit de dienst moest worden genomen. De 72-jarige mevr. M. Kerkhof die Za terdagmiddag JL op het Koningsplein te Amsterdam onvoorzichtig overstak en legen een tram aanliep, is gisteren aan de gevolgen overleden. Van Belgische zijde is meegedeeld dat de zes landen die deel uit maken van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal spoedig een besluit zullen nemen of zij zullen overgaan tot oprichting van een Europees Gezagsorgaan voor Atoomenergie. Bij de plannen wordt uitgegaan van de oprichting van een Europese organisatie, welke de naam zal dragen van „Euratom", ter bevorde ring van de Europese industrie voor atoomenergie voor vredelievende doel einden en voor de bouw van een gezamenlijk bedrijf voor het afscheiden Een welingelichte Belgische bron heeft gisteravond verklaard, dat een der doeleinden van het jongste bezoek aan Bonn van de Belgische Minister van Buitenlandse Zaken is geweest het verkrijgen van de West-Duitse instemming met het plan voor de „Euratom". Geestdriftig welkom voor Beu Joessef Onder luide toejuichingen van duizen den Marokkanen, die ter verwelkoming van hun vorst naar het vliegveld van Rabat-Sale waren gekomen" verliet Sultan Ben Joessef gistermiddag het vliegtuig waarmee hy de reis van'Parys naar Marokko had gemaakt. De 12 km. lange weg van het vliegveld naar Rabat was versierd met erebogen en een groot roden hart als symbool van het Marokkaanse hart dat voor de Sultan klopt. Franse militairen, bijge staan door jonge nationalistische func tionarissen. hielden de grote menigte op een afstand. Reeds uren voor de Sultan aankwam hadden duizenden Marokka nen zich langs de route een plaatsje gezocht. Vele van te voren Reorganise* ceremonies vielen ln het water doordat geestdriftige aanhangers van de Sultan zich niet aan de voorschriften hielden en opdrongen, om hem de hand te kus sen. Zelfs soldaten, die het geweer pre senteerden verlieten hun plaatsen om beter te kunnen kyken DONDERDAG „Den Burcht": Cabaretgezelschap Benny Vreden ln „Post voor U" V.P.R.O. dlngsavond), 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Theater". „Bushalte" 8 uur Stadhuis: Gemeenteraad. Behandeling gemeente-begroting. 2 en 8 uur Gulden Vlies: Ver. voor Paedaeoelek. Sur D. P. Roosenbere over ..Kadervor ming". 8 uur nam. Marekerk: Evang houts en de heer I Cantlne Doelenkazerne: Jaarvergadering Chr. Mil. Tehuis. Opv. van „Vandaag ls morgen". 8 Verbum Del (Plantage): Spr. dr B. H. Visser voor nlet-Kathollel^en. 8 uur i Stadszaal (grote zaal): Residentie-or kest o. 1. v. W. Ofcterloo. Solisten H. Krebbers en Theo Olof. 8 uur nam. Leger des Hells (Hooigracht). Bijzon dere samenkomst o. 1. v. brigadier Glas- Dootles. 8 uur nam. Voorschoten, Gebouw Chr. Belan gen Feestavond Rouwkoop 8 uur nam. ar mond. „De Stad Rome": R.K. Vrouwen beweging. Spr. prof. Stleger over het leven ln Rome. 8 uur nam. VRIJDAG Den Burcht: Toneelclub Ver. ..Gronin gen" uit Delft soeelt „de Swaarver". f uur nam Pieterskerk: Avondgebed. 71/47 3/4 uur nam Schouwburg: K. cn O. Toneelgroep „Theater" .Bushalte" 8 uur nam. Rehoboth: Ned. Chr Vrouwenbond. Spr. Li Oostveen over Het land van de dorst" ir nam. volkscredletwezen. Mr A. v. d. Berkhof overleden Gisterochtend is mr A. van den Berkhof, referendaris ter gemeente secretarie van Utrecht en chef von de afdeling Algemene Zaken aldaar, aan de gevolgen van een auto-ongeluk, hem nabij Halfweg op de Rijksweg Amster damHaarlem overkomen men zie elders in het Wilhelmina-gasthuis tc Amsterdam overleden. Stadhuis. Behandeling Gemeente-be groting 2 en 8 uur nam. Wtjkgebouw Levendaal: C.H. Jongeren groep Lelden/Oegstgeest. Spr. dhr. a Stikkelorum or— *--* ■*'-* 8 uur nam. ZATERDAG houwburg: K. en O. Toneelgroep ..Theater". „Bushalte". 8 uur nam. St. Antonlus Clubhuls: „Pulchrl Studio' speelt „Als de klok waarschuwt", 8 u. n.m Stadszaal (lover): Jaar-ultvoerlng Lelds Gemengd Mondaccordeonorkest. ZONDAG MAANDAG. Gerecht 10: K. en O -cursus ..Expres sie" door E. Vos. 7 cn 8',4 uur nam. Acad. Ziekenhuis (Heelkundekllnlek) K en O-cursus over Rheuma. 8 uur nam. SchouwburgAbonnements voorstelling Ned. Comedle: „De man. de vrouw en de moord". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): L.K.K. Voor Allen Pianorecital Cor de Groot. 8 uur nam. Rapenburg 61Alg. Anthroposophlsche Ver. Spr. dokter Degenaar over: „Sterfe- nam en onst*rtehJkheld". 81/4 uur SchouwburgAbonnementsvooretelllng Ned. Comedle: ..De man, de vrouw en de moord". 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Lezing A. Gerbrands over muziek uit Neger- Afrlka. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Intocht Sint Nlcolaas voor schoolkinderen. 21 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Operette-avond „Sempre Avantl's Jong en Jolig". 8 uur nam. Gouden Bakkersring 1955 voor Amsterdams bakker Tydens een gistermiddag in Hotel Carlton te Amsterdam gehouden feeste lijke bijeenkomst van functionarissen van „Het Bakkersvakblad", de Christe- lyke Bakkerspatroon" en „De Katho lieke Bakker" is de voor de le maal uit geloofde Gouden Bakkersring 1955 uit gereikt aan de Amsterdamse bakker Frans C. Bosch, voor het door hem ge vonden nieuwe product krentenlollies. Deze gouden ring is door de genoemde vakbladen beschikbaar gesteld voor hem, die iets nieuws op het gebied van bak kersproducten zou vinden. Dat product moet o.m. voldoen aan de in de waren wet gestelde eisen en goede verkoop- mogeiykheden bezitten. Rapenburg 61: K. en O. Sociologisch* cursus over Onkerkelijkheid. 8 uur nam. Kindervoorstelling. 8 uur TENTOONSTELLINGEN Prentenkabinet (Kloksteee 25): Ten toonstelling foto's Pim van Os. Werk- m. e (Tot 10 December). sedert de Bevrijding verworven" (tot 6 De- BIOSCOPEN: Trianon. Clske de Rat". 14 Jaar. Werk- igen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 10. 7 en 9.15 uur. 8 Luxor. „Lleldesroes" 18 Jaar. Werk- dagen 2.30^ 7^ en 9.15 uur. Zondag 2.301 „Raspoetin". 18 Jaar. Werkdagen iïs" Sis 4,s- Donderdagcyclus: ..Bittere Ryst". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 13 uur tot Zaterdag 8 uur waargenomen door Apotheek Boekwljt, Breestraat 74. Telefoon 20552 en de Haven-Apotheek, laven 18. Telefoon 20085. Te WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Helsinki eeh. bew. zw 2 Stockholm zwaar bew. wzw 2 Oslo mist windstil Kopenhagen onbewolkt n 3 Aberdeen onbewolkt windstil Dublin ceh. bew. wzw 2 onbewolkt n 2 mist windstil 3 lx Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berllln Frankfort Milnchen Zllrlch Genève Locirno Wenen Innsbruck zwaar bew. nno 6 onbewolkt no 5 seh. bew. windstil onbewolkt wnw 13 nevel nnw 2 mist ono 2 nevel windstil zwaar bew. no 6 zwaar bew no 13 licht bew ono 2

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 2