Kanaries in uitstekende conditie Zwart geen kans: 2—3 treffers) was gaven Blauw .Van Kampen (2 de grote man Overzicht amateurs Knap spelend Lugdunum sloeg HVV eigen huis met 1—3 rust ging de „Haagse" down 111 Na Blauw Zwart iverd voor rust „overspeeld" I (Van een onzer verslaggevers) Ten aanschouwe van een talrijk publiek kreeg Blauw Zwart gister middag tegen LFC de eerste nederlaag van dit seizoen op eigen terrein te slikken. Twee-drie was de eindstand! En zo deze cijiers de indruk mochten wekken, dat het maar een dubbeltje op zijn kant is geweest met de Leidse zege. hebt U het volkomen mis. Blauw-Zwart, na de recente nederlaag tegen Lugdunum, drastisch gewijzigd, kwam tegen een uitstekend spelend LFC - zó zagen wij de Kanaries nog niet spelen! vóór de rust er niet aan te pas èn al was het verschil in de tweede helit minder (beduidend minder zelis), winst zat er voor de Wasse- naarse voetballers absoluut niet in. daarvoor speelde LFC deze mid dag te goed! Dat de geelzwarten „slechts" drie treiiers lieten aante kenen kwam vanwege het feit dat Vrouwe Fortuna nogal eens een spaak in de Leidse aanvalsmachine stak. Viermaal stond het houtwerk doelpunten in de weg en voor de rest: met kunst en vliegwerk hielden Ruijgrok c.s. stand. Enkele minuten vóór tijd werd het pas 23 toen doelman Selier een houdbaar balletje uit de handen in het eigen doel liet glippen...... VAN KAMPEN: UITSTEKENDE WEDSTRIJD De grote animator van deze wedstrijd was ongetwijfeld de kleine Van Kam pen. Weergaloos handig en nu eens niet egoistisch spelend lanceerde deze knaap pass op pass en liet de Blauw Zwart-defensie soms van het kastje naar de muur lopen. Kortom: met ge raffineerd voetbal was Van Kampen de grondlegger van zéér fraai opge zette aanvallen waartegen BI. Zwart vóór de rust machteloos stond. De be loning kreeg de Leidse rechtsbinnen in de vorm van twee beheerste tref fers afkomstig van de eigen schoen! ZWAKKE MOMENTEN Ondanks de zéér goede wedstrijd van De Kanaries naar onze smaak reikte deze ontmoeting tot een hoger plan, dan de strijd van enkele weken geleden tegen HBS! willen wij toch even memore ren de minder goede, of beter gezegd zwakke momenten van de Leidse defen sie. Doelman Seller, overigens een uit stekend keeper, was gistermiddag niet altijd even klemvast. hetgeen de laatste maal, zoals in de aanhef reeds gememo reerd, LFC een doelpunt kostte. Stopper Van Eijgen was de oorzaak, dat Blauw Zwart reeds in de eerste minuut de lei ding kon nemen en wisselde verder goe- Lisse technisch beter bij Meerburg (Van onze correspondent) Hoewel toegegeven moet worden, dat Lisse bij Meerburg technisch Iets beter speelde dan de thuisclub en om deze reden de zege voor de bollen- mensen niet onverdiend genoemd mag worden, zullen de gasten toch stellig ook niet kunnen ontkennen, dat het hun dit keer niet aan geluk ontbroken heeft. Bij de thuisclub ontbrak Van Velzen, voor wie Theo Zandbergen van stal was gehaald. De anders zo snel reagerende voorhoede van Meerburg bleek in de Lisser achterhoede zijn mannetje ge- I vonden te hebben. De eerste helft kenmerkte zich door een gelijk opgaande strijd met wisse lende kansen, waarbij de Lisser achter hoede het kennelijk gemakkelijker af kon dan de Meerburg defensie, die van de beginschop af op volle toeren moest draaien. De rust ging met blanke stand in. De bezoekers openden de tweede helft met een serie gevaarlijke aanvallen uit een waarvan midvoor De Zwet zich keurig vrij maakte om vervolgens het leer onhoudbaar langs doelman De Gunst te schieten 0—1. Toen bij een der tegenaanvallen de rechtshalf van de gasten hands maakte en ieder dacht aan een fluitsignaal bleef dit uit. Het volgende ogenblik liet de veel te veel fluitende scheidsrechter aan de andere kant by een „geheld" buitenspelgeval doorspelen. Het was weer De Zwet die voor het Meerburgdoel opdook en een volgend ogenblik lag de bal opnieuw achter De gunst in de touwen 0—2. Er waren toen nog tien minuten te spelen in welke periode de ene Meerburg-aan val na de andere volgde. Maar bijna alle strandden die op de prima spelende Lisse-spll. de met minder goede momenten. Jan Neuteboom speelde nè de rust éénmaal te nonchalant de bal terug op zijn doel man. Echter precies voor de voeten van midvoor Van Dongen, waarna doelman Selier al zyn talenten moest aanspreken om het harde schot te keren. Overigens speelden de beide Neutebooms en ook Senteur een prima partij. Linksback Pij- naken liet na de thee rechtsbuiten v. d. Berg enkele malen te veel vrijheid waardoor het weinige gevaar bijna steeds van rechte kwam UITSTEKENDE EERSTE HELFT U weet het reeds: BI. Zwart nam spoedig na het begin de leiding door een fout van Van Eijgen waardoor midvoor Van Dongen gelegenheid kreeg Selier kansloos te passeren: 10. Dit vroegtij dige succes inspireerde de thuisclub niet, want De Kanaries namen het heft in handen en behielden tot aan de rust een uitgesproken veldmeerderheid wat de strijd vaak een eenzijdig karakter gaf. Met goed opgezette aanvallen werd BI. Zwart kapot gespeeld en moesten de mannen van Van Leeuwen zich bepalen tot verdedigen. Reeds na 7 minuten moest de bediener van het scoringbord de eerste LFC-treffer een solo van Van Kampen op het bord naast de één van BI. Zwart zetten. Vier minuten later was de stand 1—2 toen Van Kam pen de voorzet van W. Nagtegeller be heerst in schoot. Nog binnen het kwar tier, om precies te zijn na 13 minuten spelen, liet de derde Leidse treffer zich aantekenen, waaraan de BI. Zwart de fensie mede schuldig was: Een schot van O Spierenburg veranderde de linkshalf P. van Leeuwen van richting en de bal verdween onhoudbaar in het Wasse- naarse doel (1—3). Met véél veine en geholpen door paal en lat wist de BI. Zwart-defensie tot VAN KAMPEN aan de rust de aanvalsgolven te keren en zodoende meerdere doelpunten te voorkomen. Na de rust bood de thuisclub aanmer kelijk méér tegenstand en naar onze smaak maakte dit gewijzigde Blauw Zwarte elftal over het geheel genomen toch wel een betere indruk als hetgeen wjj zagen van Van Leeuwen c.s. tegen Lugdunum. Een vergelijking tussen de ploeg van nü en die van het vorig sei zoen gaat echter niet meer op. Daar voor is het elftal te veel In kwaliteit achteruit gegaan! Met enkele gevaarlijke aanvallen over rechte (v. d. Berg) werd de geelzwarte defensie belaagd doch verder dan het harde schot van Van Dongen - na de fout van J. Neuteboom - kwamen de voetballers uit Wassenaar niet. LFC bleef het beste voetbal spelen, doch mid voor Heijmans had géén geluk: éénmaal werd zijn laag schot door de staander gekeerd en een andere maal stopte doel- i Van Leeuwen werkelijk meesterlijk een ineens op de slof genomen bal! Naarmate de HJd verstreek werd de geelzwarte zege een feit en slechte de blunder van Selier <23) brak nog even de sfeer van gelatenheid onder de Was- senaarse supporters over de komende nederlaag. De BI. Zwarte opleving was maar voor kort - evenals trouwens de speeltijd - en kort voor het laatste fluit signaal van arbiter Arkenbout (prima!) beproefde Van Kampen nogmaals het houtwerk. Resumerend: een dik verdiende Leidse zege na een uitstekende eerste helft van De Kanaries en een méér gelykopgaan- de tweede helft, waarin onze stadgenoten overigens hét beste voetbal demonstreer den. DOCOS-aanval was te snel voor Teylingen De hattrick van Piet van Elk redde Teylingen niet, want de snelle voor hoede van Doe os was veel te sterk voor de trapvaste, maar trage Sassem- se defensie en zag zesmaal kans van de talloze opgelegde kansen gebruik te maken. Met hetzelfde gemak had de score echter veel hoger kunnen zijn, zo rammelde het In de verdediging van de gastheren. Een doelpuntrijke wedstrijd dus, die meer spannend dan fraai was. Jammer, dat de roodwitte Leldenaars het midden veld zo zwak bezet hielden, daardoor zag Teijlingen vaak nog een gelegenheid terug te komen, anders had Docos onge twijfeld een veel zwaardere en constan tere druk op het doel kunnen uitoefenen. Nu bleef het bij snelle en zeer gevaarlij ke uitvallen, terwijl de Leidse verdedi ging bergen werk moest verzetten, waar bij vooral spil Ouwerling zich uitste kend weerde. Het eerste doelpunt kwam reeds na vijf minuten, toen de naar rechte afgezwenkte midvoor Wlm Ver- plancke met een boogballetje Glelen ver schalkte. Na twintig minuten gelijk op gaande strijd was het gelijk. Piet ran Elk nam een voorzet van Gerard Hooger- voret meteen op zijn slof. Raak (1-1). Drie mmuten later een vrije trap op 30 meter afstand van het Sassemse doel. Ouwerling van achter komend knalde meteen in de uiterste bovenhoek en wei nig later werd een goede voorzet van de hard werkende Kees Jansen door Piet Mazurel keurig ingekopt, maar nog voor de thee maakte Piet van Elk met een hard schot er 23 van. Drie minuten na rust vergrootte Docos de voorsprong, toen de back de bal over zyn eigen doel man wipte en Wim Verplancke er als de kippen bü was om dit buitenkansje te benutten (2-4). Even hoopten de Sasse- mers nog toen Piet van Elk zijn derde doelpunt scoorde, maar doelpunten van Wlm Verplancke en Jan van Marwijk maakten aan al die Illusies een einde. En dan mag Teijlingen nog niet moppe ren, want Docos liet daarna nog diverse niet te missen kansen onbenut liggen. Productieve bui van Alphia Alphia behoefde thuisspelend tegen iet onderaan staande ODI niet zijn Het is voor de Leidse amateurs een bijzonder succesvolle competitiedag ge weest. In de tweede klasse A won zowel LFC als Lugdunum en vooral de zege van de laatste kwam als een grote verrassing omdat die in Den Haag op HVV behaald werd. De „kikkers" blijken hun vorm te hebben hervonden en zijn In opmars naar de bovenste helft van de ranglijst, die wordt aangevoerd door LFC. De Kanaries wonnen van Blauw Zwart en namen de ereplaats over van het nlet-spelende HBS. Roodenburg was vrij In de derde klasse B, waarin Alphen met grote cijfers door Ripperda geklopt werd en op de laat ste plaats bleef. Hillegom won ln Loos duinen ran GDA en WSB boog het hoofd voor Laakkwartier In de derde klasse E kostte het Alphia niet veel moeite om van hekkesluiter ODI te winnen. Lisse klopte m de vierde klasse A Meerburg en gaat nu koploper SJC be dreigen. De Noordwykers speelden niet. Zoals verwaoht haalde ASC de volle winst uit het treffen met DSO, dat zich ln Zoetermeer afspeelde, terwijl DOCOS te sterk voor Teylingen bleek. Warmun da won bij DOSR, hetgeen wy niet had den verwaoht. In de vierde klasse E bleef Boskoop ongeslagen. De Boom kwekers wonnen bij Woerden met 23. De standen luiden nu: 2e klasse A LFC 8 6 11 13 20—13 HBS 6 5 1 - 11 13—4 HW 7 5-2 10 15—9 HOV 6 3 1 2 7 19—10 VFC 7 2 3 2 7 14—15 Lugdunum 8 3 1 4 7 13—16 BI. Zwart 7 2 2 3 6 16—14 VUC 5 1 3 1 5 10—8 Neptunus 6 2 13 5 16—15 Wassenaar 6 2 1 3 5 10—15 RKAW 8 1 2 5 4 15—27 Wilhelmus 6 - - 6 9—24 3e klasse B RVC 813 HPSV 6—5 WP 6—10 WSB 7—6 Roodenburg 6—9 GDA 6—4 6—4 Ripperda Hillegom 8—9 L. en S 3—9 TYBB 6—3 Laakkw. 3-9 Alphen 6—2 3e klasse C VOC 3—13 DHZ 7—6 Dindua 8—12 Ammerstol 7—6 Alphia 6—9 Leonidas 7—5 VDL 7—8 Lekkerkerk 7—4 Overmaas 6—7 Waddinxv 6—3 OKC 6—6 ODI 7—3 4e klasse A SJC 7—12 DOSR 8—6 Lisse 6—10 Warmunda 6-5 DOCOS 6—9 Teylingen 7—5 Tonegido 7—8 Rouwkoop 6—2 ASC 6—7 DSO 7—2 Meerburg 6—6 4e klasse E Boskoop 6—12 Bodegraven 5—4 UNIO 7—11 Haastrecht 6-4 Oudewater 6-8 EDS 6—3 VEP 6—8 Schiebroek 6—2 Stolwyk 6—7 Schoonhoven 6—0 Woerden 7—7 meerdere spelers. De Hertog wist met een typisch .De Hertog-doelpunt" de voorsprong te vergroten tot 3—0. waar na de midvoor van de gasten kans zag de achterstand te verkleinen (31 toen de Alphense defensie terecht voc buitenspel appelleerde. Toen daarna uit een vrije schop van Bosman de bal komen!"1 Direct na de aftrap zaten de gasten i gevaarlijk voor doelman Kramer, die I nu een verloren wedstrijd en het vyfde de voet van Van Laar was 'ASKffi si1 feitelijk maar een matige beloning voor de midvoor keihard tegen de deklat schoot, Alphia nam hierna het spel in handen en meer en meer werd ODI op eigen helft teruggedrongen. Tot doel punten kwam het evenwel nog niet, ter wijl aan de andere kant opnieuw het houtwerk de Alphianen te hulp kwam. Na een kwartier spelen wist De Hertog de bal snel op te brengen en uit zijn voorzet zag Goedhart kans een trek- balletje naar S. Bouthoorn af te geven die op zijn beurt Van Laar in staat stelde te scoren: 10. Alphia kreeg hierna meerdere kansen, waarvan S. Bouthoorn er nog voor de thee een wist te benutten: 2—0. In de tweede helft nam Alphia. een klein overwicht van de gasten, het spel weer in handen, maar het plaatsen en het nodige enthousiasme ontbrak by in deze laatste tien minuten. Zwemwedstrijden te Moskou Alplien kansloos tegen Ripperda (Van onze correspondent) Het spel van Alphen stak in Haar lem tegen Ripperda wel heel schriel af tegen dat van de gastheren, reden waarom het niet te verwonderen was, dat de thuisclub zeven grote gaten kon schieten ln het Alphendoel, waar- In doelman Brltsemmcr nog op alle mogelijke manieren probeerde de ne derlaag zo klein mogelijk te houden. Hielden de eerste aanvallen van Al phen nog enkele geloften ln, spoedig werd het anders en rolden de eerste aanvallen op doelman Britsemmer. Na slecht werken van de Alphense achter hoede wist de linksbinnen de score te openen 01. Vervolgens was de snelle midvoor van Ripperda tot tweemaal toe spil Van Heijnlngen te vlug af en kon doelman Britsemmer evenzoveel malen naar het net: 30. Nadat Tulnenburg een keer tegen de Haarlemse doelman had ge schoten. bracht midvoor Draaijer de stand op 40, waarmee ook gerust werd. De tweede helft zette met een serie Alphense aanvallen in. waarbij het spel echter veel te kort eri de peuterig ge houden werd, en de Haarlemse achter hoede steeds kon Ingrijpen. Toen daar na Enthoven finaal over de bal heen maaide, kon rechtsbuiten Dauzenberg gemakkelijk 0—6 scoren Acht minuten voor het. einde wist Van Engelen de eer te redden 51, waarna de Haarlemse midvoor enkele opgelegde kansen mis te, rechtsbinnen Pieterse en linkshalf De Kruijf stelden de eindstand vast op 7—1, een uitslag die genoeg zegt. Henk Teem ven in grootse vorm (Van een onzer verslaggevers) Op volkomen verdiende wijze heeft Lugdunum Zondagmiddag H.V.V. op eigen terrein een 13 nederlaag toegebracht. Het heeft echter nog tot ver in de tweede helft geduurd, voordat de groen-witten hun meerderheid in doelpunten vermochten uit te drukken, terwijl ze toch ook voor de rust reeds het beste spel lieten zien. De juiste afwer king van de talrijk goed opgebouwde aanvallen liet echter veel te wensen over en zo kon het gebeuren, dat de „kikkers" - al hun vlotte combinaties ten spijt - een kwartier voor de rust zelfs tegen een 10 achterstand opkeken. Nog voor de thee wisten Verhoeven c.s. echter gelijk te maken en na de hervatting slaagden zij erin om hun overwicht in twee goede doelpunten uit te drukken. Een zeer groot aandeel in deze overwinning had linksbuiten Henk Teeuwen, die weliswaar geen doelpunt maakte, maar het talrijke publiek in extase bracht met z'n voortreffelijk spel. Keer op keer stoof hij als een „projectiel" langs de Haagse defensie om daama het leer afgemeten voor het H.V.V.-doel te plaatsen en speciaal rechtsback Colthof zal aan deze wedstrijd wel niet de allerprettigste herinneringen bewaren. De eerste minuten hadden belde ploe- i de te houden. Enkele zeer fraaie kansen gen nodig om zich wat warm te draaien I voor Lugdunum een schot van Fi- en de strijd speelde zich ln hoofdzaak llppo ging net voor het doel langs en op het middenveld af. Lugdunum bleek Teeuwen schoot precies tegen de uitlo- het eerst te 2iJn Ingespeeld en met en- I pende keeper gingen verloren en ge- kele goede aanvallen werd de hechtheid heel tegen de verhouding in wist H.V.V. van de Haagse defensie beproefd. En- na een half uur spelen de leiding te kele zeer fraaie staaltjes voetbal van nemen. De Leidse defensie nam de za- Henk Teeuwen bracht de bal wel zeer ken wat te gemakkelijk op, toen H.V.V. de geel-zwaren waren minder gevaar lijk van opzet en de Leidse verdedi ging had niet veel moeite om zich staan- die met een hard schot doelman Planjer geen kans gaf (10). Even bleven de geel-zwarten nu een druk op het Leidse doel uitoefenen, maar Lugdunum wist het initiatief over te nemen, wat resul teerde in de meer dan verdiende gelijk maker. Een oombinatie tussen De Roo en Mizee werd door Verhoeven met een goed schot besloten (1—1). Na de thee een op winst belust Lug dunum, dat met snelle aanvallen de Haagse verdediging trachtte te overrom pelen. Wel gelukte het Fillppo om doelman Spekking reeds na twee minu ten spelen te passeren, maar scheids rechter v. d. Burg gaf zeer beslist bui tenspel. Steeds sterker werd de druk op het Haagse doel en stopper Dijkstra moest alles geven om opluchting te brengen. Een mooie dribbel van Ver hoeven had bijna succes, maar de uit lopende doelman Spekking kon op het laatste ogenblik nog redding brengen, terwijl een door Jan Teeuwen genomen vrije trap op het Haagse „muurtje" af stuitte. Een weergaloos handige dribbel van Henk Teeuwen vormde de inleiding tot het tweede Leldsee doelpunt. Als een „goochelaar" omspeelde hy drie tegenstanders en plaatste het leer hoog voor de doelmond, waar na enig ge- schermutsel de hoog opspringende De Roo met een prachtige kopbal precies onder de lat, z'n club de leiding be zorgde (1—2). De druk van de groen- wltten bleef aanhouden en de Hage naars moesten tot driemaal toe een corner weggeven Weer was het na goed voorbereidend werk van Henk Teeuwen. dat Fillppo met een goed schot doelman Spekking naar het net ver wees (l—3i. Wel trachtte H.V.V. nog te redden wat mogelijk was en moest doel man Planjer een kopbal van Abardanel met een mooie save tot corner verwer ken, maar de Leidse defensie met Hoekstra aan het hoofd wist alle Haagse attaques af te slaan. Het eind signaal van arbiter v. d. Burg bracht Lugdunum een verdiende overwinning na een van Leidse zijde goed gesné-lde wedstrijd. Een aanval van Fortuna op het doel van Eindhoven. Tweeduizend toeschouwers waren in het 50 nieter bad te Moskou aanwezig toen de voorzitter van de Russische Zwembond, Zakhary Flrsov de 93 zwemsters en zwemmers uit Groot- Brittannië, Hongarije, Nederland, Frankrijk, Zweden en Rusland een hartelijk welkom toeriep voor de drie daagse internationale zwemwedstrijden De Nederlandse zwemsters hebben het in dit sterke internationale gezelschap met slecht afgebracht, hoewel ze niet tot topprestaties kwamen. In de finale van de 100 meter rugslag, waarin de Neder landse zwemsters ln het begin de leiding hadden, won de 16-jarige Britse Judith Grindham ln 1 min. 14.7 sec. en bezette Jopie van Alphen de tweede plaats met 1.15- sec. De Nederlandse kampioene Joke de Korte kon het echter niet verder brengen dan de vierde plaats met 1.15.6 achter de Britse Edwards, die 02 sec. eerder aantikte dan Joke. Jopie van Alphen verzekerde zich ook van de tweede plaats op de 400 meter vrije slag. Dit nummer won de Hongaarse Valerie Gyenge onbedreigd in 5.182. Jopie van Alphen had precies tien sec. meer nodig, maar zy was 0.1 sec. sneller dan de Zweedse Ingrid Halstrom. Cockle Gastelaars zwom een goede 1.07.9 ln de tweede serie van de 100 meter vrije slag, eenzelfde tijd als Valerl Gyenge. die ech ter een fractie van een seconde achter Cockle kwam. De Europese kampioene Katelin Szöke (Hong.) maakte de beste H)d ln de series. n.l. 107.5. Lottie Heni- ger die ln de eerste serie startte klasseer de zich vijfde met 1.10.7. Bij de heren zegevierde de wereld recordhouder cn Europees kampioen Gil bert Bozon (Fr.) op gemakkelijke wijze in 1.05.1. De Hongaar Laszlo Magyar werd tweede in 1.06.4. In de series voor de 100 meter vrije slag maakte de Rus Balandlne de beste tijd: 58.1 sec., gevolgd door zijn landgenoot Edassy voor wie de chronometers 0.1 sec. meer aanwezen DOSR miste twee penalties (Van onze correspondent) Gelet op de 23 zege waarmee Warmunda bij DOSR als overwinnaar nit de bus kwam, moet toch wel vast gesteld worden, dat het missen van twee strafschoppen door Joop v. d. Tang de Veners zonder meer de over winning gekost heeft. Overigens wa ren het twee gelijkwaardiger ploegen die elkander in de Veen dit keer de eer betwisten. Reeds na vier minuten spelen wist linkshalf Van Winsen met een ver schot doelman v. d. Tang volkomen te ver rassen 0—1, terwijl nog geen vijf minu ten later de DOSR-doelman opnieuw naar het net kon toen de Veense ach terhoede de Warmunda rechtsbinnen rustig liet spelen toen deze geraariyk door de DOSR achterhoede gezig-zagd was: 3—6. DOSR pakte hierna wat energieker aan en toen men ln het War- munda-backgebied hands maakte, kreeg Joop v. d Tang zijn eerste strafschop ui deze wedstrijd te nemtn, die hy onbe nut liet. In de twintigste minuut pro beerde Waasdorp het van verre afstand en tot ieders verrassing verdween de bal ln het net: 12. Drie minuten voor de rust wist J. v. d. Tang een goede i Enthousiasme kwam hij VVSB te laat (Van onze correspondent) Onder grote belangstelling heert WSB in een tot het laatste ogenblik spannende wedstrijd de beide ponten moeten afstaan aan het Haagse Laakkwartier. Jammer was het. dat de thuisclub pas in de tweede helft wat meer enthousiasme wist op te bren gen, in welke periode de Hagenaars dan ook volkomen tegen de muur ge drukt werden en zij zich zeer gelukkig mochten prijzen, dat de overigens zeer bekwame doelman slechts éénmaal de gang naar het net behoefde te maken. De wedstryd begon met een overwicht van de bezoekers, die dank zij hun mla- voor reeds na een kwartier met 6—1 voor kwamen te staan Hierna volgde een stryd met wisselende kansen. Rust kwam met onveranderde stand In de tweede helft kwam WSB steeds meer in de aanval. De kanthalfs sloten goed achter de voorhoede aan en in samen werking met de beide binnenspelers be heersten zy het middenveld volkomen. Zoals het echter vaak gebeurt over kwam het WSB ook nu, toen elk ogen blik een doelpunt voor de thuisclub ver wacht kon worden, wisten de Haagse midvoor en linksbinnen by een verre uittrap van de doelman de bal achter spil v. d. Togt te pakken te krygen en voor een van de andere verdedigers te hulp kon snellen, rondde de midvoor ook deze aanval met een treffer af: 02. Alles was WSB was, trok daarna mee ten aanval en etodeiyk hadden de Noordwykerhouters succes, toen Van Duin een pass gaf naar Koomen, die kans zag de Laakkwartier-doelman te verschalken: 1—2. De spanning steeg tot het uiterste en ieder ogenblik kon de niet onverdiende geiyicmaker ver wacht worden. Wat Nederstigt, Koomen of Van Duin ook probeerden, het mocht hun niet gelukken de prima op dreef zynde Haagse doelman voor een tweede maal het nakyken te geven. BRIDGE LEIDSE BRIDGECLUB „D.D.S." In de viertallen-competitie van DDS waren de uitslagen: Groep Ateam Verboog wint van team mevr. Reekers met 19 pnt: team mevr Visser wint van team mevr Van Ingen Sehenau met 8 pnt. team Kuilman wint van team Lautenbach met 7 pnt Groep B: team Kasteleyn wint van team Parmentier met 20 pnt; team mevr. Verstraaten wint van team Bag- gen met 18 pnt; team De la Court speelt gelijk tegen team voor De la Court). Sportsplinters Te Krefeld ls een ijshockevwed- stryd gespeeld tussen de teams van KEV "Krefeld) en HYC (Den Haag). De Hagenaren wonnen de ontmoeting met 8-4. Bulgarije heeft de landenwedstrijd tegen Tsjecho-Slowakye, gespeeld te Sofia voor 50.000 toeschouwers, met 3—0 gewonnen De ruststand was 10. Mlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllt Uitslagen J Amateurs le klasse A RFC—West Fris la DWVGouda I Quick—VCS UW—De Spartaan HRC—CW 2e klasse A NeptunusWilhelmus 6—3 VFCVUC RKAWHOV Blauw Zwart—LFC HVVLugdunum 3e klasse B Ripperda—Alphen 7- VVSBLaakkwartier Lenig en Snel—RVO GDA—-Hillegom |HPSV—TYBB 3e klasse C Dindua—Lekkerkerk VDL—VOC Ammerstol—DHZ 33 Alphia—ODI 5—1 WaddinxveenCKC 01 4e klasse A DSO—ASO DOSRWarmunda Meerburg—Lisse Teylingen—DOOOS 4e klasse E OudewaterSohlebroek HaastrechtVEP I EDSStolwijk ö-2 3—1 2—1 0-1 1—1 1—2 ï—i i 1—7 2-3 1—3 1—2 0—5 I 2—3 3—1 3-3 0—2 2—3 0—2 0—0 MPd "s™ m" st"d 11 In de tweede helft ontstond al spoe- Res. 3e klasse A in het Warmunda-backgebied op- 3Wassenaar 2 vi1 R/wlonKnm T W- O nieuws een handsgeval en opnieuw kreeg v. d Tang een kans,. Nu werd zijn i i loeier echter keurig door de Warmunda- I 1 doelman gestopt. Er werd hierna fel om de leiding gestreden. Tenslotte wist £,FC 3~—Quick T" óHZ midvoor Montague de gehele DOSR-de- vl.ssenS, 3-Lugdunii' 3" fensie uit elkaar te spelen en met een I t J Roodenburg 2LFC 2 Lugdunum 2Alphen 2 Res. 3e klasse C |j VCS 3Celerltas 3 22 welgericht schot de stand op 2—3 te fwvuri«Wa 42 brengen, waarmee even later het einde 1 I GoUda 3~HBS 3

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 9