Met gaaf spel overspeelde Q. Boys NSW: 7-1 11a rust Treffer van genadeslag Piet van Rijn de voor bezoekers ARC won in slechte wedstrijd van RCL Met erg veel pijn en nog meer moeite speelde Ter Leede 1-1 Rijnsburgse Boys ontging in laatste minuut volle winst MAANDAG 14 NOVEMBER i onzer verslaggevers) De verwachtingen voor de wedstrijd tegen N.S.V.V. waren in het Quick Boys-kamp niet zo heel erg hoog gespannen. Maar ziet. Quick Boys bracht zijn grote aanhang tot verrukking, niet alleen omdat de Katwijkers het sterke N.S.V.V. een verpletterende nederlaag toebrach ten, maar veeleer door de wijze waarop deze overwinning bevochten werd. Het Quick Boys-elftal bracht een prachtige, gave partij voetbal op de grasmat, waarvoor tenslotte N.S.V.V. het hoofd moest buigen. Tot een kwartier na de rust hield N.S.V.V. het hoge tempo, dat Quick Boys deze club oplegde, voL maar toen Piet van Rijn op het moment dat N.S.V.V. met een 21 stand vocht voor de gelijkmaker (en die op dat moment ook elk ogenblik verwacht kon worden) z'n club bij een uitval over links aan een 31 voorsprong hielp, ja toen bleek dat de gasten deze morele klap niet meer te boven konden komen. Ook bleek toen dat de meeste NSW- I Quick Boys-doelpunt, want hij sloeg bij spelers te veel van hun krachten ge- een fraaie aanval de bal binnen de vergd hadden Zienderogen zakten de beruchte lijnen met de hand weg. De gasten af en het tweede kwartier na de I strafschop van Gerrit Zandbergen werd rust werd hun toen noodlottig. Quick in eerste Instantie door de keeper ge- Boys deed wat het wilde en binnen een stopt. Deze sloeg de bal weg (hij kon kwartier vloog de score omhoog tot 6—1. j trouwens met anders) en daarna maak- en vijf minuten voor het einde werd te de strafschopnemer z'n slecht schle- het 7—1. terwijl de achtste goal Quick j ten weer goed: 1—0. Toen waren nog Boys werd onthouden door het laatste slechts 3 minuten gespeeld. Quick Boys fluitsignaal van de scheidsrechter, want was beslist sterker en ook beter in het de bal was bijna het doelvlak gepas-1 seerd. toen het fluitje weerklonk. I Bij Quick Boys was Leen Schaap weer eens present, terwijl Piet van Riln als midvoor fungeerde inplaats van De Haas. En hoewel ook nu in de voorhoede nog niet alles naar wens ging. ontkend kan niet worden, dat het (althans in deze wedstrijd) in deze linie stukken beter ging. Vele fraaie aanvallen rolden van het begin van de wedstrijd af op het NSW-doel af, waar de oud-inter nationaal Van der Giessen de centrale figuur bleek te zijn. Hij was het echter die de grondslag legde voor het eerste aanvallen. Bij een van de fraaie aan vallen gaf Piet van Rijn van de rechtervleugel af een voorzet; de vol komen ongedekt .staande Zuyderduln koptende bal onhoudbaar in: 2—0. De rechtsbuiten van NSW kreeg nog een vrije kans. maar hij schoot meters naast. Rust 2—0. Na de rust speelde NSW meer aan vallend en dat ook ztJn voorhoede ge vaarlijk kon zijn. werd al na vijf minu ten bewezen, toen na een gladde aan val over rechts de achterstand tot 2-1 verkleind werd. NSW ging direct door en het werd knap benauwd voor het Quick Boys-doel. Quick Boys moest het van een enkele uitval hebben en Juist zo"n middel deed NSW de das om. Dick Zuyderduin had eerst een fel en hard schot door de keeper zien stoppen, doch even later probeerde hy het toch weer eens, maar nu mislukte z'n schot half, doch Plet van Rijn was er toch bij en produceerde er een doelpunt uit: 31. Dit bleek de genadeslag te zijn, zoals reeds gememoreerd. Henk Vis, die weer een prima partij had staan voetballen, moest vervangen worden, wat diverse omzettingen in het elftal tengevolge had. Van Rooyen kwam het elftal com pleteren. Maar dit alles verhinderde Plet van Rijn niet om er 41 van te maken. Met de zege in de zak speelde Q. Boys rustig verder tegen het ont redderde NSW. De Best moest nog wel een keer een harde bal van de doellijn wegkoppen, maar Dick Zuyderduyn ant woordde hierop door van verre afstand met een magnifiek schot de score op 51 te brengen. De beide laatste- doel punten waren van de voet van Van Duivenvoorde en daar bleef het bij. Een hartelijk applaus van het talrijke publieflc beloonde de Quick Boys-spe lers voor hun goede spel. Katwijk na rust uit vorm (Van onze Haagse correspondent) In een uiterst sportieve wedstrijd heeft Katwijk het hoofd moeten buigen voor Die Haghe, dat voor het eerst na zijn beenbreuk Koderitsch weer in de gele deren had. Het begon overigens bemoe digend voor de Katwijkers. die na een kwartier spelen de leiding namen toen v d. Berg een fout van doelman Van Vliet afstrafte. Na een periode van aanvallen op bei de doelen bracht Koderitsch uit een hoekschop de stand op 1-1. terwijl 10 minuten voor de rust Herfkens de Hage naars een 2-1 voorsprong gaf. In de tweede helft had Katwijk weinig meer in te brengen. In de 11e minuut scoorde Koderitsch 3-1, terwijl Herfkens met drie treffers kort achter elkaar de stand op 6-1 bracht. De laatste goal van deze serie van drie ontstond uit een straf schop wegens hands van een van de Katwijk-verdedigers. Tien minuten voor het einde gaf Herberts de stand voor de Katwijkers een iets draaglijker aan zien: 6—2. Oefenwedstrijd Westelijk Zaterdagvoetbal Zaterdag a.8. zal in het kader van de voorbereiding voor de komende in terlandwedstrijden een oefenwedstrijd worden gespeeld tussen twee Weste lijke elftallen, samengesteld uit spe lers van District West II. Het valt ons bij de samenstelling op, dat zo weinig spelers uit de Leidse contreien werden opgesteld. De enige vertegenwoordigers z(jn l'Ecluse van V.W.S. en v. Duijn van Quick Boys. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van Zwaluwen te Vlaardingen en vangt te 3 uur aan. De opstelling van de elftallen is ais volgt: Elftal A: v .d. Gaag (Excelsior M) d: Blom (Good Luck) en Bal (Excelsior P) a; J Nieuwstraten (Zwart-Wlt'28), Sloots (Zwaluwen) en C Nieuwstraten (Zwart-Wit'28) m; v. Straten (Woudrl- chemi, v d. Burg (Heerjansdam), Vog- ler (Zwaluwen), IJspelder (SHS) en Sluimer (Hoogvliet) v. Elftal B: Kleinjan (Heerjansdam! d; Visser (Heerjansdam) en Kraft (Zwart- Wit'28) a; v. d. Luiden (Pelikaan), Storm (HBSS) en v. Duin (Quick Boys) m Bergwerf (Zwaluwen), l'Ecluse (VWS). Schipper (SHO), Vriends (CSVD) en Har tog (Excelsior M) v. Iiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiimi Zaterdagvoetbal j 3e klasse A Quick Boys—NSW TSB—DOTO Excelsior P—RVVH SSSRijnsb Boys Ter Leede—CSVD 3e klasse B MonsterHoogvliet Koz. BoysGroote Llndt WGZ—Zwaluwen Good Luck—'s-Grav. S.V. ARC—RCL 4e klasse A LeidenSportlust 46 VWS—Om as Excelsior MDuinoord SVOW—Koudekerk Die HagheKatwijk PPSC—HTSV 4e klasse B BodegravenSunlight SV '36—Jodan Boys SpiritZwart Wit '28 RAS—Noordwijk Semper Alt lusRouwkoop Res. 3e klasse A RCL 2—Ter Leede 2 Rijnsb Boys 2Die Haghe 2 ARC 2Jodan Boys 3 Noord wijk 2—SVOW 2 Omas 2—Quick Boys 2 Res. 3e klasse B CSVD 2—Zwaluwen 2 Jodan Boys 2Quick Boys 3 Zwart Wit 2Monster 2 SHS 2—HBSS 2 7—1 1—0 2—4 2—2 2—2 1 0-1 I 1—i i 0—6 0—1 I 3—0 1—5 6—2 I 1—1 I 5—2 3—2 j 7—3 7—3 0—10 SVOW verloor „derby" met 1—5 Doelman De Lange bracht rust in de Koudekerk-ploeg (Van een onzer verslaggevers) Koudekerk heeft met het weer opstel len in het doel van De Lange onbe twist een goede greep gedaan. Het meespelen van deze rustige doel ver dediger droeg er onmiskenbaar toe bij, dat de rust In de ploeg weer terug keerde. Tegen SVOW was de druk op zijn doel dikwijls zó groot, dat men van een ware belegering mocht spre ken. Het mag voor de Koudekerk - doelman dan ook een grote voldoening betekenen, dat hij slechts éénmaal de bal nit het net behoefde te halen. Na een eerste pogen van de thuisclub met harde schoten De Lange tot capi tulatie te dwingen, nam Koudekerk de aanval over en daar de SVOW-achter- hoede. gevormd door Baas en Vergunst. nogal tijd nodig bleek te hebben met het wegwerken van de bal. kon Ab. Zwerls vrij spoedig een treffer achter doelman Krijger plaatsen: 0—1 Na een misser van v. d. Meijden moest De Lange aan de andere kant al zijn krach ten inspannen bij een hard schot van Rosier. Dit betekende tevens de inleiding van een serie aanvallen op het Koude kerk-doel. waarvoor meerdere hachelij ke momenten ontstonden. 'Toen daarna de bezoekers de aanval weer overnamen was het meteen weer raak. dit keer uit een hoekschop van v. d. Vegte, waaruit Krijger de bal in eigen doel sloeg: 02. Weer trok SVOW ten aanval, maar ook nu weer liep alles te pletter op de lange Koudekerk-defensie. Nog voor de rust werd het 30. toen v d Vegte de bal keurig werd toegespeeld en hij zonder veel moeite koü scoren: 03. Ook in de tweede helft opende de thuisclub weer met een serie aanvallen op het doel van de Rijnstreekbewoners, waaruit tenslotte De Lange eenmaal naar het net werd gezonden, toen hij bjj een hard schot de bal niet onder controle kon krijgen en Rosier van dichtby de roos trof: 1—3. Toen even later SVOW reeds juichte voor een tweede doelpunt, kon Van Wetten nog juist op de doellyn redding brengen. Koudekerk wist door enkele felle aan vallen wat afwisseling te brengen in het spelbeeld en toen v. d. Meijden een kansje kreeg, was het meteen raak en de nederlaag voor de thuisclub een feit: 14. Dezelfde speler schoot even later keihard uit een penalty nummer vyf langs Krijger: 15. Van Nes zag daar toe even later geen kans toen ook hij een strafschop mocht nemen, maar te weinig rekening hield met de capacitei ten van De Lange, die met een gewel dige snoeksprong de bal uit zijn doel dook. Zo zag onze tekenaar UVS - Helmondia. Passief spel van Alpheuse aanval (Van een onzer verslaggever») Het moge misschien wat vreemd klinken, maar niemand van de toeschouwers bij de wedstrijd ARCRCL zal kunnen ontkennen, dat de 41 overwinning, die ARC op de rood-witte Leiderdorpers behaalde, even zo goed aan de andere kant had kunnen vallen. Inderdaad was aan het spel beslist niet te zien, dat het hier een strijd betrof van de leiders tegen een van de laagst geplaatste elftallen op de ranglijst. Zelfs kan worden vastgesteld, dat het veldspel van de gasten een tikje beter verzorgd was dan dat der Alphenaren. die, vooral wat de voorhoede betreft, een vaak om wanhopig te worden passiviteit aan de dag legden. Vooral midvoor Last, ondanks zijn twee doelpunten, en dit keer ook rechtsbuiten Verbokkum brachten er bitter weinig van terecht. De binnenspelers. Bogaard en De Bruin deden wel hardnekkige pogingen met hun kanthalfs v. d. Linden en Versluijs het middenveld in bezit te nemen, maar dat bleef veelal bij een zwak pogen. De enige in de voorhoede van de rood-zwarten, die speelde voor wat hij waard is. was De Hoed. In de achterhoede by de Racingclub rammelde het af en toe geducht, zo erg zelfs, dat linksachter Bos nogal eens moest bijspringen als Hiensch cs. langs spil Mooij of Verboom waren geglipt. De gasten bleken op het middenveld wel openingen te kunnen maken in de ARC defensie, maar voor doel ontbrak het hen aan voldoende schutterskwaliteiten. De wedstryd begon met een serie pit tige aanvallen op beide doelen, waarby de eerste serieuze kans voor de rood zwarten ontstond, maar Last faalde ho peloos. Ook Verbokkum en Bogaard ble ken niet voldoende bal-techniek te be zitten om een hun geboden kans te rea liseren. Aan de andere kant moest doel man v. d. Mark stevig ingrijpen, toen Hiensch het met enkele schoten wilde proberen. Toen in de twintigste minuut De Hoed na een periode van RCL-over- wicht op een ver naar voren gespeelde bal doorliep wist hy de RCL-achter- hoede te passeren en de bal met een laatste tikje in de uiterste hoek van het doel te plaatsen 10. Direct daarop moest v. d. Mark weer in actie komen by enkele goed genomen hoekschoppen. Last zag kans by een algemeen missen van de RCL-achterhoede waarby doelman v. d. Heyden vry ernstig aan het hoofd gewond raakte 20 te sco ren. Rijksen nam hierna de plaats on der de lat in voor de uitgevallen v. d. Heyden. De resterende tyd voor de pauze was geheel voor RCL en ARC werd geheel op eigen helft teruggedron gen. Het enige doelpunt van Walen was dan ook beslist een te geringe beloning voor dit grote overwicht. 21. Ook in de tweede helft moest ARC veel te veel aandacht besteden aan de achterhoede, die dan ook door de gas ten zwaar op de proef werd gesteld. Dit overwicht werd afgewisseld met snel le aanvallen van de thuisclub, meestal geleld door De Hoed. Meerdere vrye schoppen werden op de rand van het strafschopgebied genomen, maar ook deze leverden niet het gewenste resul taat op. Toen doelman Rijksen by een schot van Bogaard de bal niet vast kon houden wist de toesnellende Last Turnkompioensehappen In de daartoe speciaal ingerichte Markthal te Amersfoort werden Zondag de eerste halve finales van de Neder landse Turnkampioenschappen onder zeer grote belangstelling verwerkt. Bij de heren stak de kampioen Klaas Boot in uitstekende vorm. Hy behaalde een dusdanige voorsprong op zyn con currenten. dat het zeer moeilijk zal zyn hem in te halen. Ondanks het feit, dat zij nog enige hinder ondervond van een blessure, wist Lenl LensGerrietsen by de dames de meeste punten te verwer ven. Zij werd echter op de voet gevolgd door Dini Krul—v d. Nolk van Gogn, die ook zeer knap werk liet zien. Hongarije heeft te Boedapest de landenwedstrijd tegen Zweden met 42 gewonnen. By rust leidden de Hongaren met 21. gemakkeiyk 31 te scoren. Vervolgens hielp de RCL-doelman opnieuw een handje by het tot stand komen van een ARC-doelpunt. toen hy de bal by een schot van rechts over zyn doeliyn werkte: 41. Met RCL in de aanval kwam het einde van deze ontmoeting. Last van ARC scoort het tweede doelpunt voor de Alphenaren. Op de grond liggend in het midden De Bruyn (ARC), geheel links de ge blesseerde doelman van RCL en in de doelmond Chaudron van RCL. Noorclwijk won op de valreep (Van onze Haagse correspondent) Het heeft er lange tyd naar uitgezien, dat Noordwijk's bezoek aan RAS geen winst zou opleveren. Tot een kwartier voor het einde hadden de Hagenaars de leiding, zonder evenwel sterker te zyn dan de gasten, die eigenlyk de gehele wedstryd domineerden. Het afwerken van de aanvallen was aan Noordwykse zyde echter bedroe vend slecht. De twee doelpunten, die Noordwyk tenslotte scoorde, waren zelfs min of meer fortuinlijk, alhoewel het zelfde kon worden gezegd van het door RAS geproduceerde. De rust ging in met blanke stand. Vyf minuten na de hervatting veran derde Nic. v. d. Wiel een schot van Imhahn van richting en was Schmoll kansloos: 10. Noordwijk gooide er daarna nog een schepje op en een kwartier voor tyd kwam eindelijk het succes, toen Pas- schier een keihard schot loste, waarby de Haagse doelman het leer langs zyn benen liet glippen: 11. Zeven minu ten later liet deze invaller-doelman de bal na een door hem gekeerd schot van Arie v. d. Wiel uit zyn handen vallen en Piet v. d. Lippe was er als de kippen by om de stand op 1—2 te brengen. Slecht voetbal in Sassenheim (Van een onzer verslaggevers) Ter Leede heeft het ongeslagen thuisrecord ook Zaterdagmiddag tegen CSVD kunnen handhaven, zy het met erg veel pyn en nog meer moeite. De beide ploegen staan in het midden op de ranglijst, het was aan hun spel te zien. Zeer, zeer middelmatig, waarbij vooral het onnoemelijk slechte plaatsen aan belde zijden opvallend was. Steeds werd de bal naar een tegenstander gespeeld. Het vertoonde spel kwam zelden of nooit boven het peil van „een-schop-en-lopen" uit. Het werd tenslotte 1—1, waarmede beide ploegen wel tevreden konden zyn. Het was geen wedstryd, waarover men ellenlange verhalen naar huls zou kun nen schryven. Er heerst momenteel malaise in de roodgele ploeg, getuige de noodsprong van de elftalcommissie om „Blo" Breda naar de voorhoede te halen. Het werkte eerder remmend dan verster kend en dit experiment duurde dan ook alleen voor de pauze. Daarna stond deze mldvoor-in-teruggetrokken-positle weer op de backplaats. Het eerste half uur kenmerkte zich door byzonder futloos voetbal, waarby van een uitgesproken meerderheid geen sprake was. Het eerste succes kwam vry onverwacht aan de Delftse zyde. Een corner op rechts werd doof de Sassenheimse verdediging weg- gekopt voor de voeten van linksbuiten Wink, die een gaatje zag en het leder er meteen in prikte. Volgens dichtby staan de toeschouwers was het buitenspel, maar de scheidsrechter wees onverbid- delyk naar het midden (0—1). Met deze stand ging men rusten. De strijd was na de rust helaas van een weinig beter ge halte, het bleef opportuun. Slechts spo radisch een vleug van behooriyk voetbal. De Sassenheimse verdediging kon de Delftse aanval, waarvan weinig stoot kracht uitging wel de baas biyven en zo de inmiddels verkregen gelyke stand handhaven. Immers na acht minuten spelen in de tweede helft kwam er een hoge voorzet van Jan Ty$sen, welke door Gerrit Harskamp hoog opspringend werd ingekopt. Ondanks verwoede pogingen aan beide zyden bleef het geiyk. al had het byna anders geweest, toen Ter Leede na twintig minuten door het oog van de naald klauterde. Doelman De Vries was reeds gepasseerd, maar de goed werken de rechtsback Huibregtse kon de bal nog net van de lyn weghalen. Daarmede be hoedde hy zyn club van een nederlaag en bleef het thuisrecord nog onaange tast. (Van onze correspondent) Het was heel sneu voor de Rijnsburgse Boys. dat zfj ln Klaaswaal in de laat ste minuut nog een punt moesten afstaan aan SSS. toen deze door een foutieve opstelling bi) een vrije trap op het doel van Heemskerk, geiyk wist te maken. Overigens mag de 22 toch nog als een verdienste voor de Rijnsburgers gezien worden. De wedstryd begon op een zeer slechte terrein, opgespoten met rivierzand, waarop goed voetbal zeer moeliyk bleek. De Boys kwamen toch direct na de af trap ln de aanval en toen na tien mi nuten spelen een vrye schop wegens hands goed door De Mooij genomen was. wist C. v. Vliet het leer in te schie ten: 01 Het spel golfde hierna snel op en neer met de Boys lets 6terker ln de aanval. Eén minuut voor de rust plaatste invaller Van Duin van de mid- voorplaats af de bal naar Zwaan, die na een goede combinatie met Van Zuilen de stand op 02 bracht. In de tweede helft bleek de opstelling by de gastheren gewijzigd te zijn en SSS demonstreerde duideiyk zyn be doeling de zaken beter aan te pakken De Boys moesten dan ook geruime tyd grote aandacht aan de verdediging be steden. Toch kon men niet verhinderen, dat in de twintigste minuut Heemskerk het nakijken kreeg. Nog even bleef de druk aanhouden, waarna het weer de beurt van de Boys was. Iedereen had zich reeds vertrouwd gemaakt met een 1—2 zege voor de Rynsburgers, toen op de rand van het strafschopgebied aan de thuisclub een vrye schop werd toe gekend Inplaats van het bekende muur tje te vormen bleef men over de al of niet Juiste beslissing van de arbiter praten en toen de SSS-rechtsbinnen zyn aanloop voor het schot nam. bleek het doel onvoldoende afgeschermd en kwam ook Heemskerk iets te laat om de bal nog te keren: 2—2. De thuisclub mocht stellig niet mopperen met dit ge lyke spel. Overzicht van de Zaterdagcompetitie Dank zij een niet verwachte neder laag van Excelsior P tegen RWH en een eigen overwinning van 7—1 op NSW Is de positie van Quick Boys in de derde klasse A weer zeer gunstig geworden. Verrassend ook was de zege van TSB op het goed geklasseerde DOTO en verdienstelijk het gelijk spel van Rijnsburgse Boys bij SSS. Ook Ter Leede bereikte tegen CSVD een puntenverdeling. In de derde klasse B was ARC sterker dan RCL, twee concurrenten van de Alphenaren. Monster en Hoogvliet, speelden tegen elkaar gelijk en Good Luck leed weer eens een grote neder laag tegen 's-Gravenzande SV. In de vierde klasse A verloren Leiden en VWS respectievelijk van Sportlust '46 en Or nas, Katwijk kon het niet bolwer ken bij Die Haghe en de „derby" SVOW Koudekerk eindigde in een stevig® zege voor de Koudekerkers. Opvallend in de vierde klasse B was de Nederlaag van koploper Jodan Boys by SV '35. Noordwyk spon daar goedi garen by door met 1—2 by RAS te win nen en daarmee de kop over te nemen, alhoewel Jodan Boys er relatief beter biyft voor staan. De standen: 3c klasse A Excelsior P 10 7 1 2 15 30—18 Quick Boys 9 7 2 14 29—10 SSS 10 5 1 4 11 32—26 NSW 10 4 2 4 10 31—29 DOTO 10 5 5 10 16—16 Ter Leede 10 4 2 4 10 22—24 TSB 9 3 3 3 9 17—23 RVVH 10 4 1 5 9 30—28 CSVD 10 4 1 5 9 20—25 HBSS 8 2 1 5 5 14—29 Rynsb. B 10 1 2 7 4 17—30 3e klasse B ARC 9 8 1 17 27—9 Hoogvliet 9 5 2 2 13 37—18 Monster 9 5 2 2 12 23—15 's Grav. 8V 10 3 6 1 12 23—11 Zwaluwen 9 4 3 2 11 27—17 WGZ 8 3 2 3 16—10 Gr. Lindt 8 3 2 3 8 16—18 Koz. Boys 9 2 3 4 7 16—17 ROL 10 2 1 7 5 21—39 SHS 9 2 - 7 4 14—39 Good Luck 10 1 1 8 3 17—47 4e klasse A Ornas 11—19 Lelden 11—9 Sportlust '46 9—16 Die Haghe 8-8 VWS 11—14 Koudekerk 10—6 Excelsior M 10—13 PPSC 9—5 Katwijk 10—11 SVOW 11—4 HTSV 11—11 Duinoord 9—2 4e kla. >se B Noordwyk 10—15 Spirit 10—9 Jodan B. 8—13 Lisser B 9—8 Semper A, 8—12 SV '3 5 9—7 Rouwkoop 10—11 Bodegraven 10—7 Zw. Wit 28 10—11 Sunlight 10-0 RAS 9—9

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 6