Mevr. Coty was diep getroffen door hartelijke ontvangst hier Van Klaveren vluchtte uit Duffy's beruchte Gangsters boksschool om de een Weer kreeg de Franse premier het vertrouwen van de Asseniblée Mr dr B. W. Kranenburg over „Gevaren onzer maatschappij" President vroeg menigmaal haar oordeel alvorens grote besluiten te nemen (Van onze Parijse correspondent) Mevrouw Coty, wier overlijden op 69 (niet 68-) jarige leeftijd wij Zaterdag heb ben gemeld, zal a.s. Woensdag in Le Havre ter aarde worden besteld. De thans overleden presidentsvrouw was afkomstig uit een gegoede, maar eenvoudige reders- familie uit die havenstad. Boven haar schrijftafel in de huiskamer van het Elysée, de behuizing van de president, hing een grote aquarel van een Clipperschip. Dat was een van de schepen van haar vader en het was naar haar „Germaine" genoemd. Belangstelling voor schepen en de zee heeft zjj steeds behouden. Toen ik, naar terugkomst van haar statlebezoek aan Nederland, aan haar vroeg wat haar alzo bü ons was opgevallen, was een der eerste dingen, die zij zei: „In Rotterdam heb ik tijdens een lunch mensen ontmoet, die vroeger veel zaken hebben gedaan met mijn vader en die ook zijn schepen hebben gekend". Dat bezoek aan Koningin Juliana en aan ons land was haar eerste grote tocht in haar nieuwe kwaliteit en sü was toen diep getroffen door de hartelijkheid van de Koninklijke familie en door de genegenheid, welke de Nederlandse bevolking de president en haar hadden betoond. MAANDAG 14 NOVEMBER Jhr dr J. Loudon overleden Oud-gezant te Parijs Te Wassenaar is overleden jhr dr J. Loudon, oud-minister van Buiten landse Zaken, oud-gezant in Parijs. De heer Loudon werd 18 Maart 1866 te 's-Gravenhage geboren. In 1890 promo veerde hij te Utrecht met een disser tatie: „De drie regelen van hei tractaat van Washington". In 1912 werd jhr Loudon dr Juris (hon causa) aan de Universiteit van Chicago Bijzonder geliefd bij haar kinderen en kleinkinderen De vrouw van het Franse staatshoofd heeft een uiterst delicate positie. Theo retisch ls zij niets meer dan de echtge note van welke ambtenaar of politicus ook. Tijdens de grote parade van de 14de Juli bijvoorbeeld rijdt zij niet mee ln de auto van de president wanneer deze langs de Champs Elysées rijdt en zij zit niet naast hem op de eretribune, maar heel gewoon tussen de andere dames op een tribune terzijde. Daar staat tegenover dat zij geacht wordt vele afvaardigingen en dergelijke op het Elysée te ontvangen, tentoonstel lingen en schouwburgvoorstelllngen een bezoek te brengen, terwijl zij verder ook het presidentiële huishouden drijft. Mevrouw Coty heeft reeds direct bij de ambtsaanvaarding van haar man gezegd, dat zü hoopte hem veel werk uit de hand ,,De Emmaüsgangers" binnenkort weer in Rotterdam te zien Het sohilderij „De Emmaüsgangers", eigendom van de Stichting Museum Boymans, zal in de loop van deze maand opnieuw aan het museum in bruikleen worden gegeven ter bezichtiging van het publiek. Men zal dus binnenkort het veelomstreden doek in Rotterdam kun nen bezichtigen. Nog altijd zijn de des kundigen het er niet over eens of dit werk nu een schilderij Is van de teven- tiende-eeuwse schilder Vermeer dan wel van de vervalser Van Meegeren. De schilderijencommissie van het Museum heeft de vraag inzake de echtheid voor gelegd aan een drietal kunstkenners van zeer grote faam, namelijk dr P. M. Bardi van het Kunstmuseum te Sao Paulo (Brazilië), dr H. Wendland t« Parijs en dr Mauro Pelllcloll te Milaan. Deze deskundigen zijn niet tot een ge zamenlijk oordeel kunnen komen en hebben ieder hun eigen mening uitge sproken, waarbij de heer Bardi en de heer Pellicioli elk afzonderlijk en op on derling geheel verschillende, zélfs tegen strijdig, gronden betogen, dat „De Em maüsgangers" een modern schilderij is, terwijl dr Wendland in een uitvoerige studie concludeert, dat het schilderij van Johannes Vermeer is. Daar deze afzonderlijke beschouwin gen alle onderling zozeer verschilden, is het voor de commissie ondoenlijk een oordeel te vormen: zy heeft daarom be sloten het schilderij opnieuw aan het Museum Boymans in bruikleen te geven ter bezidhtiging door het pulbliek. te kunnen nemen. En zij heeft dat met gratie en een overrompelende hartelijk heid gedaan. Het gebeurde wel, dat zij op één avond twee evenementen moest bijwonen en nog onlangs, toen zij van een officieel diner naar een ontvangst op een ministe rie moest, nam zij afscheid met de woor den: „Nu ga ik ze eens een beetje op Binnenlandse Zaken vervelen". Van die spontane uitdrukkingen hield zij en zij geneerde er zich met voor. Uw correspondent was. voor zy naar Nederland ging. eens bij haar op bezoek en terwijl de fotograaf bezig was zei zy plotseling, de handen wijd van elkander brengend: „Fotografen maken me altijd zoik weet dat ik niet mager ben, maar zo erg ls het toch ook weer niet". Geen wonder ook. dat zij by haar kin deren en kleinkinderen bijzonder geliefd was. Wanneer wy erge moeilijkheden hebben, vertelde haar kleindochter mij onlangs, gaan wij vaak naar grand-mère en die weet overal wel raad op. En niet alleen haar kinderen en klein kinderen. maar ook haar man, president Coty. stelde haar oordeel op hoge prys. Het is bekend, dat hij in sommige zaken vóór een besluit te nemen vroeg wat zij er van dacht. Het zal voor de president dan ook een groot verlies zijn dat de vrouw, met wie hij byna vijftig jaar getrouwd is geweest, hem is ontvallen. By zijn rouwen die van de Fransen zal men zich met diepe eer bied aansluiten. Dertig jaar in de ring (IV) ring. (Van e onzer medewerkers) In het deftige Foreigners hotel hadden ze nog nooit van een ,gym' gehoord. De man, die de receptie bediende, dacht dat Theo en Bep op zoek waren naar een Turks bad. Nee, zei Theo sarcastisch, we zijn wel Turken, maar we hebben geen bad nodig. O, zei de man. wat dan Boxing, zei Theo. Boxing? zei de deftige receptionist en hij keek of hij iets naars op de tong proefde. Kom mee. Theo, zei Bep, want ik krijg zin om hem er eentje op zijn neus te verkopen Zonder publiek erbij? zei Theo Foei Bep, je moest je schamen Enfin, ze zochten toen zelf maar een jongen van my de ring in, als Jullie die Sinas 1894 bevond de heer Loudon zich in diplomatieke dienst. In 1906 werd de heer Loudon geroepen tot de functie van gezant te Tokio, waar hy werkzaam bleef tot 1908, toen hy benoemd werd tot Hr. Ms." gezant in Washington. Hier vertegenwoordigde hy ons land tot 1913, in welk jaar jhr Loudon als minister van Buitenlandse Zaken werd opgeno men in het ministerie-Oort van der Linden, dat gedurende de eerste wereld oorlog belast was met de moeilijke taak van de handhaving onzer neutraliteit. Na deze onderbreking van zfjn diplo matieke loopbaan werd de heer Loudon op 27 Mei 1919 opnieuw benoemd tot gezant en wel bij de regering van Frank rijk. Tot 1940 bleef hy gezant te Parys. De teraardebestelling van het stoffe- ïyk overschot is bepaald op Woensdag a.s. op Oud Eik en Duinen te 's-Gra venhage. Rond de Veemarkt Record-uitvoer rundvee in week Invoer in West-Duitsland weer toegestaan (Van deskundige medewerker) Duitsland betrok in die week toch ook ruim 100 stamboekrunderen en 39 ton rundvlees, 2dat is pl.m. 160 ge slachte runderen. Ook de export van varkensvlees was in de eerste week van November zeer groot, n.L 697 ton vers geslacht en 545 ton bacon. Daaraan kan nog worden toegevoegd 1418 ton vleescon- serven. Het invoerverbod van rundvee in West-Duitsland heeft niet lang ge duurd. Het werd na enkele dagen weer opgeheven, omdat het mond- en klauwzeer hier te lande practisch is geweken. Juist in dezelfde week van Het is dus begrijpelijk, dat er in de dit invoerverbod werd een record- vee- en vleessector nogal een levendige aantal runderen (in een week) geëx- handel is. De markten toonden by niet porteerd. Te weten byna 1000 stuks grotere aanvoeren dan ook voor al het stamboekvee en ruim 300 ongere gistreerde runderen. Bovendien: 274 levende slachtrunderen en meer dan 1200 geslachte runderen. Italië. Lu xemburg en Spanje namen hiervan wel het grootste deel, maar West- Maar toch in scheve positie door ontrouw van Radicalen (Telefonisch van onze correspondent te Parys) De Nationale Vergadering heeft Za terdagavond met 285 tegen 247 stemmen aan de regerlng-Faure haar vertrouwen geschonken en daarmede haar accoord gegeven aan het houden van verkiezin gen in December overeenkomstig de modaliteiten, welke xijn vastgelegd In de kieswet van 1951, doch zonder de lUstverbindingen, welke men toen heeft kunnen toepassen. Toch schijnt het bestaan van het hui dige ministerie meer bedreigd dan ooit en eigenlijk is geen Franse politicus er zeker van, dat de verkiezingen inder daad voor het einde van het jaar zullen plaatsvinden. Reeds Zaterdagavond vroeg men zich in de Nationale Vergadering af of Faure al of niet by de president der republiek het ontslag van zyn regering zou indie nen, by de meerderheid, welke hy van de volksvertegenwoordiging heeft ge kregen. bevonden zich nameiyk de stemmen van 90 communisten en het is duidelyk dat hy zonder hun steun ver slagen zou zyn geweest! Daar stond echter tegenover, dat zich by de 247 stemmen die van 94 socialistische afge vaardigden bevonden, terwyi van de 75 radicalen de partij van de minister president slechts 26, waarbij dan nog hyzelf en 5 van zyn ministers, hun ver trouwen aan de regering hadden ge schonken. Nadat hy eerst overleg had gepleegd met de voorzitters van de Assemblee en Toestand in Brazilië thans weer geheel normaal Zoals men zich herinnert had de waar nemende president van Brazilië, Luz, een poging gedaan de installatie te voor komen van de by algemene verkiezingen gekozen Kubetschek. Het leger wist deze poging te verydelen, waarop Luz aan boord van de kruiser „Tamandare" de haven van Rio de Janeiro verliet. Zon dag ls het schip evenwel teruggekeerd. Het nieuwe bewind van president Ramos die aan het bewind blyft zolang Kubitschek nog niet ln zyn functie is geïnstalleerd had hem veilgheid ge waarborgd. Aan boord bevonden zich verder enkele gevluchte ministers, hoof den van dienst en de elgeniyke gang maker van de poging tot opstand, ko lonel Jurandit Mamede. De toestand ln het land is thans weer normaal. met die van de Senaat, vervolgens ook met president Coty die, ondanks het grote verlies, dat hem heeft getroffen, heeft verklaard dat hy zal doorgaan met het behandelen van de dringende staatszaken verklaarde Faure dat hy zyn taak zal voortzetten. Met dat al blijft het feit dat de premier zich in een vry scheve positie bevindt nu de meer derheid van de Radicalen hem in de steek heeft gelaten. Het moet overigens ook niet uitge sloten worden geacht dat zy hun mi- X1CC1. C1, nisteTs zullen verzoeken de regering te mcet het toch in hoofdzaak komen. rundvee een minstens pryshoudende tendenz, met eerder iets oplopende niveaux. Vooral de betere kwaliteiten waren vlot te plaatsen en stevig prys- houdend, met aan het einde der week een iets hoeei slot. Vrijdag was hier te Leiden ook een goede vraag. Zelfs een wat ruimer aanbod zou op de pryzen nog niet hebben gedrukt: f 2.40 tot f. 2,85 per kg geslacht gewicht, waren van onder naar boven de meest bestede pryzen. De vette en nuchtere kalveren waren eveneens vlot te kwiteren en de prijzen bleven aan de zeer hoge kant. Vette kalveren f. 2,25f 3.35 en nuchtere kal veren f. 1.20—f. 1.40 per kg levend ge wicht. Met het wolvee ging het in ver houding nogal kalm. doch desondanks kon men van bevredigende pryzen spre ken. De goede en beste lammeren van f 100 tot f. 130 per stuk; enkele extra beste trokken nog Iets daarboven. De aanvoeren waren echter nogal ruim. te meer daar de exporteurs momenteel wat z.g. Kerkschapen buiten de markten om kopen. De export is thans nog con stant. omstreeks 140 ton per week. En geland neemt thans iets meer dan voor heen af, doch van Frankryk en België verlaten. De vaxkensmarkt verliep redeiyk. Wel De zaakgelastigde-ad-interim van Indonesië, de heer Moh. Sharif nam afscheid van het Corps Diploma tique. Tot de receptiegangers be hoorde ook de minister van Buiten landse Zaken, mr J. M .4. Luns. die vergezeld ivas door zijn echtgenote. gym op en dat bleek Bill Duffy's gym te zyn, de Boksschool van op Al Capor.e na, Amerika's gevaarlykste gangster Dat hebben ze natuuriyk pas later ge hoord, van een sombere man in een trui, die wel eennaam had - zo iets als bloem- kool-Jim maar die vanaf de kennis making steevast „de trui" werd ge noemd. Die Bill Duffy had al eens met jon gens, wier gezicht hem niet aanstond, iets gedaan, waarvan de trui de zegsman niet wilde zyn, maar het was beslist geen reisje geweest naar Honoloeloe, zo. veel begrepen Theo en Bep er wel van. Enfin, in Bill Duffy's gym waren ver schillende boksers aan het trainen, on der anderen de beroemde Al Brown, die nog een renstal heeft gehad in Parys. Toen Bep het vertrouwde geluid van doffe klappen op de zandzak en het ge tingel van het ringbelletje hoorde, leef de hij weer helmaal op en hy wou met een de ring in. Maar dat ging zo niet. Trainen was iets in Amerika, dat in het openbaar gebeurde, dat wil zeggen: de training was voor het publiek toeganke- lyk. Het betaalde daarvoor een entree- prys en het kreeg waar voor zyn geld. Sparring-partners werden vlot k.o. ge slagen en managers vertoefden hier aar. de ring hoeden aohter op het hoofd en een sigaar kauwend om boksers op te zoeken voor hun programma's. Voorzichtigheidshalve had Huizenaar de heer Zeuli ook maar gewaarschuwd, wat ze gingen doen en deze wilde onder geen beding dat Bep zó maar ineens de ring inging. Hy koos daarvoor een stille ochtend uit zonder publiek om er getuige van te zyn, dat Van Klaveren en lange Wel. ter binnen-drie tellen knock out sloeg. IT 'S MY BOY De heren Zeuli en Meyers waren enthousiast, zy deden althans alsof. Daags daarop bokste Bep in Bill Duf fy's gym voor publiek. In de ene ring stond Wilson, de kampioen van Ame rika, in de tweede ring Bep van Klave ren. Al het publiek verdrong zich om Wilson, tot het in de ander ring een doffe klap hoorde ten teken dat de „Dutchie" d'r een uit had getimmerd. Toen holden ze allemaal over. Nummer twee kwam tegen Van Klaveren in de ring. Weder een rondje verkennen en toen zei Theo Pak 'm Bep! en daar was het „beng" en werd numero 2 met vlugzout bygebraoht. Het publiek was razend van enthousiasme en schreeuwde om numero 3, maar Theo vond het welletjes zo. Morgen, zei Theo. komt er weer een dag. En ondertussen liepen de heren Meyers en Zeuld, met de duimen in de arms gaten en grote sigaren in de mond rond te vertellen: Is 's my boy De volgende dag stonden de mensen in de ry om binnen te komen. Hello, fellers, groette Theo, naar de mannen met de hoeden en de grote sigaren, maar ze keken hem aan of hy een mug was Eén van hen kwam naar hem toe en zei: .Straks gaat er een wat doen, dan En wat hy niet zei, liet niets aan dui- delykheid te wensen over. Maar Theo zei We zyn in een vry land en wy doen wat wy willen. De trui probeerde Theo ook nog een goede raad te geven: a!s hy dat nou persé wil. geef "m dan z'n zin. Wat kan De STRAAT OP Na één rondje verkennen was het weer „beng" en daar lag de favoriet, op zyn rug. Een allemachtig kabaal om de ring. Plotseling voelde Theo hoe iemand hem by zyn arm pakte en samen met Bep door het publiek de zaal ultsieurde. Het was de trui, die tegen hem zei Als Je Je leven lief hebt. hol dan m'n kleren, Theo, schreeuwde Bep, maar dat was de andere kant uit. Ze renden naar bulten de straat op. Bep in zyn boks- broekje en dat was natuuriyk voor een stel New Yorkers, dat juist voorby kwam, een gek gezlciht De trui stopte ze allebei in een taxi en zei tegen de chauffeur: Ryden als de duivell, die meteen gas gaf en wegspoot. Hy scheen zulke vrachtjes gewend te zyn (Ingez. Med.-Adv.) Blijf niet doorlopen met die Rbeomatiscbe Pijnen. Roel ze uit met wortel en tak. Neem Kruschen Salts. De zes minerale zouten, die Kruschen bevat, wekken lever, niereD en inge wanden weer tot nieuwe energie. Het bloed wordt weer gezuiverd èn zuiver gehouden en zo is er dan geen oorzaak meer van stramheid, scheuten, steken en pijn Koop vandaag Kruschen by V. V. D. -jongeren bijeen Geringe ontplooiingskansen voor onze menselijke persoonlijkheid" is waar niet duurder, f.174f. 1.80 per kg. in doorsnee, en op deze prysbasis werd ook in voorkoop voor deze week weer geboden. Prima slagersvarkens werden op levering deze week te Lelden byna uitsluitend op f. 1,80 per kg le vend gewicht uitgerekend: zeugen f 1.45 f. 1.52 per kg. Biggen en lopers waren iets flauwer, nl. f.3046; slechts enkele iets hoger per stuk. en lopers gemiddeld f. 1.65 f. 1.75 naar schatting per kg levend ge wicht. De paardenmarkt was in haar geheel aan de flauwe kant. Kerkelijk Leven NED. IIERV. KERK Beroepen te Heez» G E. Bakker, cand. te Amsterdam. Te Vaals-Gulpen D. J BUk- kendaal, vlc te Kralingen. Te Wlldervank (toez.) a. J. Hollander te Delnum (""- CHR. GERF.F. KERKEN Benoemd tot hulppred te Ede (met standpl. Wagenlngen) ds J. Jongeleen. em. pred te Bussum. EVANG. li TH. KERK Drietal te Harllngen P. C. Roodenburg te Breda, A. Vermeulen te Amsterdam en Mel. L. J. Visser, prop. te Utrecht van wie laatstgenoemde ls beroepen. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Yerseke P. Honkoop te Tien jaar „Kerk en Wereld" Er gaat vry wel geen week voorby, of er wandelen buitenlanders de hekken van het landgoed „De Horst" in Drie bergen binnen om een bezoek te bren gen aan het opleidingscentrum „Kerk en Wereld" dat daar ls gevestigd. Dit In stituut. dat tot bulten de grenzen be kendheid heeft gekregen, zal op 19 No vember zyn tienjarig bestaan herden ken met een byeenkomst in de Grote Kerk te Driebergen. In een van de barakken van het kamp Buchenwald heeft dr Eykman tydens de tweede wereldoorlog een plan opgesteld ter verkryglng van kerkeiyk kader, dat in een centraal ople'.dings-instituut voor de omvangryke taak zou moeten worden geschoold. Vele ioneeren uit het eehele land waren Zaterdagmiddag naar Gronin gen gekomen, waar het Iaarlllks con gres werd gehouden van de ioneeren- organisatie „Vrilheid en Democratie". De vice-voorzitter. dr E. Nordlohne deelde mede dat er verschillende nieu we afdelineen ziin ODgericht. o.a. te Apeldoorn. Leiden en Haarlem. Mr dr B. W. Kranenburg, lid van de Provinciale Staten van Overijssel, sprak over het onderwerp „Halen wy de trek?" In deze vraag ligt besloten een toestand van verwachting, spanning en vrees. De huidige maatschappil be vat grote gevaren. Een groot gevaar noemde spr. de geringe ontplooiingskansen van de menselijke persoonlijkheid. In de huidige maatschappij vindt de zelf verantwoordelijke mens tegenover zich grote gegroepeerde machten die het maatschappelijk leven dreigen te ver starren. Het geestelijk leven is ten prooi aan een crisis. Allerwegen ziin de verschijnselen van de angst over datgene wat ons bedreigt, merkbaar. Angst voor de massa, voor de techniek, de onafwendbare mechanisa tie. de onverbiddelijke eis van de ma chine die het gehele gezinsleven door trekt en het economische leven. Grote delen van het economische leven ziin verstard. Er ziin kartels en monopolies al wordt er hier en daar misschien wel iacht od gemaakt, de medische dienst is niet meer een verhouding van mens tot arts maar van vakgroep tot vak- eroep. Alles ademt verzakeliiklng en standaardisatie. De grote vraag is volgens spreker hoe wii ons met onze beginselen te genover de werkelijkheid kunnen tel len. zoals die is. en niet zoals die was. Wii dringen met onze politieke beïn vloeding lang niet ver genoeg door en zien de werkelijkheid niet duidelijk genoeg, zo hield dr Kranenburg de V.V.D.-jongeren voor. Hem beving soms een gevoel van onmacht, en de vraag komt od of we niet achter de werkelijkheid aanhollen. Spr. constateerde een gevoel van on macht bii de gemeenten inzake sane ringsplannen. verkeersproblemen en huizenprobleem. Wat betreft de inter- tlonale problemen constateerde spreker in eigen kring een gebrek aan realiteitszin. Wii Nederlanders zijn niet meer vrij in onze beslissingen. Wij kunnen geen vrije buitenlandse politiek meer voe ren: die tlld is voorbij. Evenmin kun nen wil een zelfstandige economische politiek voeren, of een zelfstandige mo netaire politiek. Daarom herhaalde spreker met klem dat het nodig is het fe tenmatenaal te herwaarderen. By hem rees de gedachte aan een In stituut. Toen de poorten van het kamp voor dr Eykman opengingen, betekende het niet. dat hy nu zyn visie kon verwe- zenlyken: kort daarop stierf hy tenge volge van de doorstane ontberingen. Maar anderen namen zyn gedachten over en toen eenmaal het plan werke- ïykheld was geworden en er op het ter rein van „De Horst" een conferentieoord verrees, werd zyn naam biyvend aan het in zyn geest opgezette werk verbonden. De naam van het nieuwe gebouw werd: Dr Eykman huis. De oorspronkeiyk opgezette „Wika- academie" werd tot een opleidingscen trum. dat gestalte geeft aan de dienst van de Ned Herv. Kerk op alle terrei nen. waar het menszyn wordt bedreigd. Er kwam o.a een school voor maat schappelijk werk. Per Jaar komen er gemiddeld tweedui zend gasten, by .Kerk en Wereld", waaronder uit India, Australië of Cana da, voor het bijwonen van conferenties en gasten weken. vyfduizend vrywilligers gaan er ge regeld op uit om de 120.000 exemplaren van de „Open Deur" wekeiyks uit te reiken. Als het straks Kerstmis is stygt de oplage tot een kwart milüoen. De leiding van ,Kerk en Wereld" heeft besloten ter herdenking van het tien jarig bestaan op 20 November een dienst te bouden in de Grote Kerk te Driebergen Deze dienst zal worden ge leid door dr J. M. van Veen. Herwaarderlne van het feitenmate riaal betekent een zoeken naar nieuwe vormen. We kennen ons beginsel, de vriiheid van de mens. opkomen voor waarheid en waarachtigheid. Het kan nodig ziin de Staat te gebruiken om de vriiheid te redden. Het is nodig op elk gebied klaar te staan. Zal het mogelijk ziin de ontwik keling van de natuurwetenschappen in menseluke banen te houden? Spreker vond de mogelijkheid om de zaken te veranderen maar uiterst gering. Daar om was hit nog niet zo zeker van de vraag „Halen wij de trek". Maar in dien men de overtuiging heeft vooreen goede zaak te strijden dan behoeft men die zekerheid niet te hebben. Daarorrt spoorde hit ziin ieugdlee gehoor aan sterk te zijn en pal te staan. V.S. niet langer tegen toelating Communistische landen tot de Y.N. Het hoofd van de Amerikaanse ver tegenwoordiging bij de Verenigde Na ties. Henry Cabot Lodge, heeft Zon dagavond bekendgemaakt, dat de Ver enigde Staten zich niet langer tegen toelating van Communistische landen tot de Verenigde Naties zullen verzet ten. met uitzondering van Buit«n-Mon- goliè". Het betreft Albanië, Bulgarije, Hongarije en Roemenië". De Verenigde Staten zullen zich bil stemming over toelating van de vier laatstgenoemde landen onthouden. Lodge voegde eraan toe. dat de Verenigde Staten voor de dertien andere. niet-Communistische landen zullen stemmen, die tot de Ver- nigde Naties wensen toe te treden. Deze landen zijn: Italië. Oostenriik. Finland. Ierland. Portugal. Spanje. Cambodja Ceylon. Japan. Laos. Llbyë, Jordanië en Nepal. Naar verluidt ziin de V.S. tegen toe- is tlng van Bulten-Mongollë. omdat zy dit gebied louter als een Communisti sche provincie beschouwen, waarover het gezag door Sov jet-Rusland en Com munistisch China wordt gedeeld. Zoals bekend heeft Canada voorgesteld de dertien landen, die het Westen wil toe laten. en de viif landen, die door het Sovlet-Russlsche blok worden gesteund, gezamenlijk toe te laten. Wat de VB. betreft, zou dus nu alleen nog Buiten- Moneollé een struikelblok kunnen ziin. De Sovjet-Unie heeft laten weten, dat zli de door het Westen gesteunde Can dida ten sleohts dan zal steunen, indien het Westen hetzelfde doet ten aanzien van de door de Russen voorgedragen candidaten. Om lid van de V.N. te kunnen wor den moet een land ln de elf leden tel lende veiligheidsraad tenminste zeven stemmen od zich verenigen, terwlll het voorts de steun moet hebben van twee derden van de zestig leden van de al gemene vergadering. Mr Ramlan toch spoedig naar Den Haag In regeringskringen in Den Haag zyn nog geen officiële berichten ontvangen over de In Djakarta gedane mededeling, dat de Indonesische ambassadeur in bijzondere missie, mr Oetoyo Ramlan, Zaterdag niet naar Nederland zal ver trekken. In deze kringen wordt echter aangenomen, dat mr Oetoyo spoedig ln Den Haag zal aankomen, waarna het overleg ter inleiding van de Neder lands-Indonesische besprekingen ter verbetering van de betrekkingen tussen belde landen od korte termiin zal kun nen beginnen. Dieven maakten f 30.000 buit BIJ HANDELAAR IN OUD-IJZER. Een Harskampenaar. een handelaar in oud itzer e.d. heeft bii de politie aan gifte gedaan, dat uit een kast in ziin slaapkamer een klstle. Inhoudende een bedrag van f30.000 aan bankbiljetten was gestolen. Een ander kistte, dat er vlakbij stond en waarin zich een nog groter bedrag aan papieren geld be vond. werd evenals een aanzienlijke som in zilveren riiksdaalders door de inbre ker^) bliikbaar over het hoofd gezien. De HarskamDse politie stelt ln sa menwerking met de recherche uit Ede een uitgebreid onderzoek ln.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 11