BRYLCREEM Bondsvergadering in rustige sfeer Semi-profs krijgen amateurs met een proeftijd van 3 jaar Geen successen voor Leidse le klassers Uitslagen en standen volleybal- competitie Cor du Buy voor negende maal nationaal kamp; noen MAANDAG 14 NOVEMBER (Van een onzer verslaggever») Semi-profs en amateurs hebben elkaar op de eerste bondsverga dering in de nieuwe constellatie getroffen in een rustige atmosfeer. Stenen des aanstoots, welke nog aanleiding konden geven tot pijnlijke schenen, waren binnenskamers opgeruimd. Hoogstens zijn er over en weer wat speldeprikken uitgedeeld, doch daarvoor behoefden geen heelmeesters in actie te komen. Met een vriendelijke handdruk en een „tot volgend jaar" stond men op een niet al te laat avonduur in de Warmoesstraat te Amsterdam. Verschillende bondsafgevaardigden hadden dit uur niet eens meer afgewacht. Om maar even met de deur in huis te vallen: het belancrrllkste punt van de agenda: de reelemen tsbepaline. dat be taald voetbal amateurs op proef zou kunnen krileen om hen pas na aebleken eeschiktheid van de amateurclub(s) te konen, is door een tussenvoorstel van de heer van Houten over de brue eeko men. Men weet. dat teeen dit artikel in de nieuwe weteevine noe oppositie bestond in amateureelederen. Dirk Niis was de kampioen van de oppositie. Hii voelde niets voor een proeftiid van drie iaax. hii wantrouwde de bedoelineen van Be taald Voetbal. Amateurs naar semi prof clubs? Goed. maar dan als amateurs en niet ais proefkoniln in een tweede elf tal. Hii kende clubs, die hun tweede al in de middaguren laten spelen: „wan neer de vergadering begrilnt wat ik be doel...." ARGWAAN, ARGWAAN. Allemaal argwaan, argwaanzei de heer Martens, die de vergadering van de billiikheid der semi-prof. ver langens probeerde te overtuigen. De heer van Houten (amateurs) die wel wist wat er in ziin gelederen leefde, deed de vergadering een voorstel: aanhouden of iets anders ervoor in de plaats. Ir Hod- ster beschouwde opschorten geliik aan afstemmen. Er kwam nog een stem uit de vergadering om deze te schorsen, maar deze vond ook geen gehoor. De afgevaardigden begrepen, dat dit alleen maar de sluizen der welsprekendheid zou openen, zonder enig tastbaar resul taat. De heer van Houten bleef voor stander van een jaar uitstel, doch toen dit bii handopsteken werd verworpen, kwam hi1 met ziin tussenvoorstel. De semi-prof clubs zouden drie ama teurs die de leeftijd van 18 jaar had den bereikt, per iaar mogen aantrek ken en voor de clubs, die nog steeds geen amateurstaart hebben (Fortuna, de Graafschap en Alkmaar) wilde hij dit aantal vergroten tot zes. En op dezen zouden de semi-profclubs dan een optie kriigen van drie jaar. Dirk Nils bleef in de oppositie en even zag men ook de heer Martens bedenke lijk kijken, maar dat veranderde toen hii hoorde, dat de drie amateurs buiten het contingent vielen van de drie con- tractsoelers. die een semi profclub per iaar mae werven. Toen werd er eestemd en hierbij bleek, dat de amateurs ver deeld waren in hun opinie. Slechts 28 vielen Dirk Niis bil. zodat amendement Van Houten (62 stemmen) met vlag en wimpel er door kwam. NOG GEEN „SLIDING SCALE" Heel wat is er de laatste weken ook gesproken over de „sliding scale" de glijdende schaal, volgens welke de beta ling van een amateur naar een semi profclub zou moeten geschieden. Het bondsbestuur vond het namelijk billiik. dat de club. die de speler afstond, ver houdingsgewijs meer zou ontvangen dan de club(s). waarin de voetballer vroeger had gespeeld. De heer Van Houten vond deze „handel in amateurs" zeer onsympathiek en was nog steeds voor stander van een pot. die ponds-oonds- eewiize over de clubs met de meeste iuniorelftallen moest worden verdeeld. Uit West 2 (Niis. Brinkman) kwam weer hei. meeste verzet tegen een „sli ding scale" en de heer Van Houten kwam weer met een tussenvoorstel: na melijk om de „sliding scale" in het be stuur terug te nemen en daar nog eens van alle kanten te bespreken. Met ir Hopster geredeneerd stond dit ook ge liik met afstemmen, maar hiertegen ver zette hii zich niet. Kennelijk voelde hij zich niet zeker, dat de „sliding scale" een meerderheid zou halen en riep hii daarom liever de tUd als bondgenoot. FINANCIËLE PRIKKEN. De heer Brinkman (Den Haag) had op schrift een serie financiële vragen op het bestuur afgevuurd en de heer Schro der redde zich er uit zo goed en zo kwaad als het ging. Het waren echter een paar posten, waar hii ook het fiine niet van wist. waardoor een der afge vaardigden de moed vatte om over .zwarte cijfers" te spreken. Dit viel bii de voorzitter niet in goede aarde. Alles wat de KNVB deed was wit en door ac countants gecontroleeerd. een mede deling die bedoelde afgevaardigde wat zwaar op de maag viel. waarna hii dan maar een „amende honorable" maakte. „Amendes honorables" maakten ook de heren Hoek (Dordt) en ir Hopster te genover elkaar over dingen, die ze tegen elkaar zeiden, maar niet zó bedoelden. Misschien dat er met de nieuwe finan ciële commissie, bestaande uit de he- Semper Altius en Rouwkoop deelden (Van onze Haagse correspondent) In een enerverende wedstrijd hebben Semper Altius en Rouwkoop Zaterdag de punten gedeeld. Semper Altius opende na tien minu ten spelen de score door zijn linksbui ten Eversdijk, wiens harde schot door doelman Van Ameron in de eigen voor- schotense touwen werd gewerkt Onmiddellijk diende Rouwkoop van repliek. Eerst profiteerde Verrips van te traag ingrijpen van v. d. Boogaard en vervolgens had Segaar succes: 1-2. Na de pauze begon Semper Altius uit een ander vaatje te tappen. De Voor schotenaren werden in de verdediging gedrongen en midvoor Kalksma bracht met een fraai schot de partijen op ge lijke voet. Toch bleven de uitvallen van Rouwkoop gevaarlijk, vooral als links buiten Klungel in het spel werd betrok ken. Door Keizer kwamen de bezoekers opnieuw aan de leiding. Van dit ogen blik af werd de Rouwkoop-veste bele gerd en voortreffelijk verdedigen van Verrips en Lagrand ten spijt, "doelman Van Ameron moest bij een schot van Eversdijk nog eenmaal naar het net: 33. Daarmee kwam ook het einde van deze boeiende strijd. ren L. D. H. Broekman. M. Hartzuiker, C. H. Poen. ihr Mollerus en drs J. de Winter volgend iaar geen beren meer on de wee zullen ziin. Er is ook een nieuwe commissie van beroen gekozen, bestaande uit de heren dr C. SDoelder, N. J. de Groot, dr H. L. M. v. d. Hoff. I doen. mr J. G. Dommering. mr P. van Bocho- ve met als plaatsvervangend lid de heer R. J. de Grood gekozen. De voor zitters van Willem II en IJsselmeer- vogels hebben him beloningen gekregen voor hun prestaties van het vorige sei zoen en aan het begin van de verga dering heeft ir Hopster met een minuut stilte enkele doden herdacht. GEEN RONDVRAAG. Voor de rondvraag stond de heer Van Houten genoteerd, die een referaat wil de houden over de vooruitzichten, het ..Quo Vadis" van de K.N.V3. Gezien het toch al ietwat ver gevorderd uur zag hi) er van af. Hii zou ziin referaat op schrift zetten en aan alle leden van de bondsvergadering doen toekomen. Een van ziin bezwaren is. dat de bonds voorzitter het te druk heeft en door de bomen het bos niet meer kan overzien. Rest ons tenslotte nog te vermelden, dat alle bii de K.N.V.B. aangesloten ver enigingen binnen viif iaar rechtsper soonlijkheid. d.w.z. koninklijke goed keuring moeten aanvragen en dat elke club. die zich bii de ILN.V3. aansluit, dit eveneens binnen viif iaar zal moeten Rondom de korf Het was voor het Leidse le klasse korfbal geen beste dag. Vicus Oriëntis ver loor, hoewel zeer eervol, met 10-8 van Het Zuiden: Fluks stelde zeer teleur door met 7-4 van HSV te verliezen en De Algemene kon het tegen Spangen ook niet bolwerken en ging met 5-0 ten onder. Vicus OrientisHet Zuiden was een zeer spannende wedstrijd, waarbij onze stadgenoten prachüg party gegeven heb ben, zodat tot ver na de rust nog met geen mogeiykheid te zeggen was. wie deze ontmoeting zou winnen. onze stadgenoten na 12 minuten de lei ding had bezorgd il-O), werd het na 20 minuten door R. Mazurel gelyk (1-1). Hierna liepen de gasten in de eerste helft door doelpunten van J. Mazurel, mej. Hanemaaijer, De Bruin Prince en Benedictus tot 5-1 uit. Na de rust een hevig Fluks offensief. Kukler had al spoedig opnieuw succes 2-5 en daarop miste de Fluksaanval in korte tijd 3 strafworpen achter elkaar. R. Mazurel had onverwacht weer succes voor de gas ten (2-6), waarna Betcke een nieuwe strafworp, aan Fluks toegewezen, benut te (3-6). Het volgende doelpunt van HSV, gescoord door mej. Hanemaaijer (3-7) besliste de strijd, hoewel Fluks door een goed schot van mevr. Niessing nog tot 4-7 inliep. De Algemene speelde tegen Spangen een onfortuinlijke wedstrijd. In de eer ste plaats lag het vry forse spel van Spangen onze stadgenoten niet en ten tweede nam Spangen in de eerste 5 minuten reeds een 30 voorsprong. Er volgde hierop een vrywel gelijkopgaan- de wedstrijd, waarbij het kort voor de rust 4-0 werd. Door het forse Rotter damse spel was er na de rust niet veel aardigheid meer aan Kort voor het einde werd het nog 5-0. Zuiderkwartier speelde tegen ALO in Den Haag een vlotte wedstrijd en had weinig moeite om met flinke cijfers te winnen. In het begin ging het van een leien dakje. Door doelpunten van Vinkesteijn. Swaak en mevr. Koree werd het al spoe dig 0-3. Kort voor de rust scoorde Schip per 0-4, waarna ALO tegenscoorde (1-4). Ook in de tweede helft vlotte het goed aan Leidse zijde. Door doelpunten van v. d. Kaay. Vinkesteyn (2x) en Schipper werd het i-8, waarna ALO tweemaal succes had. (3-8). Hierna scoorden v. d. Kaaij en Vinkesteijn nog elk eenmaal. Einde 3-10. De belangrijke ontmoeting in 3B tus sen Trekvogels en KNS eindigde in een 5—5 spel. Het was een buitengewoon spannende kamp, waarbij KNS aanvan kelijk sterker was. doch niet tot scoren kwam. Vooral mej. Onvlee hati daarbij pech. Tegen de verhouding in kwam Trekvogels met 2-0 voor. Van dichtbij de korf scoorde Riezekamp vervolgens tegen 2-1, doch nog voor de rust had de thuisclub opnieuw succes (3-1). Na de rust viel Oudshoorn wegens een knie blessure uit. Verhoog bracht de achter stand tot 3-2 terug, doch Trekvogels diende direct van repliek (4-2). Schou ten scoorde vervolgens het derde doel punt (4-3). doch opnieuw liep de thuis club uit (5-3). Hierna ontketende KNS een fel slotoffensief en de hard zwoe gende Riezenkamp wist tenslotte met 2 fraaie doorloopballen nog een gelijk spel voor zijn club uit het vuur te slepen (5-5). Noorderkwartier wist voor de rust tegen Charlois goed stand te houden. In deze periode wogen de partijen goed te gen elkaar op en de 1-0 achterstand met de rust was dan ook niet verontrustba- rend voor onze stadgenoten, vooral niet toen v. Koperen kort na de hervatting gelijkmaakte (1-1). In de volgende op stelling was Charlois echter sterker en het was dan ook spoedig 3-1. Ook hier na waren de Rotterdammers wat sterker en scoorden zij nog eenmaal. Eindstand 4—1. Vooral voor de rust werd er aan beide zijden met scherp geschoten, getuige de ruststand 66. Het scoreverloop geeft wel aan, hoe spannend het geweest is. De la Rie opende na 4 minuten de score (1-0); in de volgende minuut maakte Hubert gelijk (1-1). Kees Sommeling scoorde 2 minuten later 2-1, Den Har- tigh direct hierop 2-2. Mevr. Merk- Schuiten gaf de gasten de leiding (2-3); B. v. d. Waals bracht de partijen weer gelijk (3-3). Mej. W. v. Dam bracht de stand op 3-4; mej. Wolring zorgde met een ver schot voor 4-4. R. v. d. Broek gaf V.O weer de leiding (5-4), doch De Geus en Schoenmaker scoorden daarna voor Het Zuiden (5-6), waarna W. Som meling er 6-6 van maakte. Ne de her vatting liep 't Zuiden door doelpunten van mevrouw Merk-Schuiten tot 68 uit, doch K. Sommeling slaagde er met twee goede doelpunten de schaal weer in evenwicht te brengen (8-8). Daarna kwamen de gasten door 2 doelpunten van Den Hartigh met 10-8 voor en in deze stand kwam het laatste kwartier geen wijziging meer. Fluks deed het niet best door van HSV met 7-4 te verliezen. Hoewel er in het veld vrywel geen krachtsverschil stond, was HSV door beter samenspel voor de korf gevaarlijker. Nadat Kukler Competitie CKB Veel is er Zaterdag in de C.K.B.- compctitie niet gespeeld. Van een on- begrijpelijk klein programma werden nog enkele wedstrijden uitgesteld we gens terrein-afkeuring. De drie wed- stryden in de hoofdklasse West wer den gespeeld en Pernix kwam Zater dag op de helft van de competitie. Moeilijk hebben de oranjekragen het niet gehad, want het anders zo ge duchte V.È.S. heeft diverse spelers verloren en was zo veel zwakker dan vorige jaren, dat Pernix niet de min ste moeite had om met een matig partijtje korfbal een grote winst te boeken. Al direct bleek het verschil in kracht en vooral met het schieten was Pernix veel gevaarlijker dan de Hagenaars. De Leidse begin-aanval liep behoorlijk en Gerard Kuipers en invaller Wim van Zwieten zorgden na een kwartier voor 20. Na het derde Leidse doelpunt van Kees Favier werd het 3—1 en daarmee was V.E.S. zoals later bleek aan het eind van zijn doelpunt-latijn De derde Leidse aanval liep heel wat minder vlot. maar aanvoerder Van der Meij wist voor rust toch 2x te scoren (5—1). Ook na rust een regelmatig Leiös overwicht. Wim v. Zwieten, Gerard Kuipers en Bob de Die (2x) zorgden voor 91 en verder kwam het niet. omdat de derde Leidse aanval er weer niet veel van te recht bracht. R'dam Zuid versloeg op eigen veld plaatsgenoot D.I.O., dat echter zeer eer vol ten onder ging met 6—2 en ook T.O.P. leverde een goede prestatie door „slechts" met 1—5 van het sterke Vrien denschaar te verliezen. Pernix 814 R'dam Zuid 34 Vr'schaar 510 T.OP. 5—2 Excelsior 4— 6 Ons Eiland 5—1 V.E.S. 6— 5 Bolnes 6—1 D.I.O. 6— 5 We richten even een blik op de 'om- petitie in de hoofdkl. Centrum waar Or. Nassau waarschynlyk geen schyn van kans krijgt om zijn titel te prolon geren. D.K.OD. is sterk favoriet ge worden en gaat met flinke voorsprong aan de kop. Aan de staart staat S.S.S. dat weinig kans meer heeft om van de laatste plaats te komen. D.K.OD. 7—14 WK. 7—5 D.V.S. 8—12 Climax 8—5 Or. Nassau 8—10 D.V.O. 6—4 7— 6 In de le klasse A moest Excelsior 2 D.E.S. 2 worden afgelast en werd al leen V.E.S 2Tonego gespeeld. Het werd met 6—6 een gelyk spel. In 1 B was niets vastgesteld en in 2 A moest FluksVelocitas worden afgelast. N.S.A. ontving hier Pemix en had wei nig tegen de LeidenaaTS in te brengen. Bij rust was het 3—0 voor Pernix 4 en de tweede helft leverde een zelfde re sultaat op (60). Fiks 2 won met be scheiden cijfers van hekkesluiter Ons Eiland 2 De roodbroeken verdedigden zich goed en de 3—6 nederlaag was eer vol. Uitslagen: Hoofdkl. West: Pernix—V33. 9—1; TOPVr'schaar 15: R'dam Zuid D.I.O 6-2. 2e kl. A: Fiks 2—Ons Eiland 2 6—3; N.S.A.—Pernix 4 0-6; Fluks—Velocitas afgelast. KORFBALUITSLAGEN Zuid-Holland I: SpangenDe Alge mene 5—0; Fluks—HSV 4—7: HKV Ons Eibernest 113: Vicus Oriëntis Het Zuiden 8—10. Zuid-Holland IIA: UnicumDie Haghe 5—11: BI. Wit '51—Velox 8—8; DKCSchiedam 83: AchillesZwer vers 25. Zuid-Holland IIB: Rozenburg—Quick 65; ALOZuiderkwartier 310: OSCR Hou Stand 50ActiefRegenboog 34. Zuid-Holland UIA: PhoenixWion 34CharloisNoorderkwartier 41 EurekaMerwede 12; USVOns Huis 1—3. Zuid-Holland IIIB: TrekvogelsKNS 55; SpartaanRaven 25; Succes Sperwers 2—7; OverkantersODO 3—2 Reserve le klasse: "t Zuiden 3De Algemene 2 5—4; Deetos 2Spangen 3 5—2. HKV 2—'t Zuiden 2 3—6. Reserve 2e kl. A: Quick 2—Achilles 2 3—2: Deetos 3—HSV 2 7—4: Fluks 2— BI Wit '51 2 41; Olympiaan 2Actief 2 3—4 Reserve 2e kl. B: Ons Eibernest 3— Wion 2 52: Vic. Oriëntis 2Zwervers 2 5—7. Reserve 3e kl. B: HSV 3—KNS 2 3—4; Achilles 3—Ons Eibernest 4 55; Die Haghe 2De Algemene 3 144. LEIDSE KORFBALBOND le klasse; Zuiderkwartier 2—Fluks 3 6—3. 2e klasse; De Danaiden 2Crescendo 2 2—2; KNS 4—Algemene 2 4—8. 3e klasse: De Algemene 5Fluks 4 1—8; Crescendo 3KNS 5 3—7; Vic. Oriëntis 5Maredijk 10—1. Schotloos VWS kreeg klop: 0—1 (Van een onzer verslaggevers) Volgens de regels van de „voetbalwet geving" beslist het aantal doelpunten nog altyd welke ploeg na twee maal drie kwartier spelen het veld als over winnaar mag verlaten. Aangezien er Zaterdagmiddag by de belangrijke wedstrijd tussen VWS en koploper Or- nas slechts één doelpunt werd gesooord en wél door de Hagenaars, was het dus de ploeg van oud-international Lagendijk, die de winst opstreek. Be- kykt men de zaak van een andere kant, dan had niet Ornas doch VWS als overwinnaar (of op zijn minst met een onbeslist!) het strijdperk dienen te verlaten. Helaas, de „wol-aanval" faalde en zag géén kans om de doel punten die enkele malen voor-het-gry- pen lagen te doen aantekenen. Zo ver speelde VWS niet alleen de wedstrijd maar zyn onze stadgenoten voorlopig óók uitgeschakeld in de strijd om de bovenste plaats! VWS met invallers voor L*Eoluse, Vis eer en Van Kampen, begon goed en in de eerste minuut kopte de overigens ge heel uit de toon vallende invaller Kluts de bal tegen de deklat. Omas nam ech ter spoedig het Initiatief over maar de Leidse defensie met linksback Neute boom aan het hoofd gaf niet véél kan sen weg. Zo kwamen de Hagenaars dan ook beslist goedkoop aan het enige doel- puntje, dat uiteindelyk van beslissende invloed bleek te zyn. De VWS-doelman Schoonbeek het na een ver schot de bal uit zyn handen vallen en de Haagse rechtsbuiten Huinder had géén moeite n zyn ploeg de leiding te geven: 0-1. De „wolmensen" gingen hierna de ba kens verzetten doch de aanval gaf niet thuis. Vóór de rust liet reeds K. Schou ten een dot van een kan» onbenut, toen hy alleen met de bal voor het Ornae- doel verscheen. Ook na de rust domineerde VWS, doch doelpunten bleven uit en toen, nadat Arnoldus I en K. Schouten nogmaals verzuimden de verdiende gelijkmaker te scoren gingen de blauwzwarten naarma te de tyd verstreek een (onnodige) ne derlaag tegemoet. Pech had VWS toen 10 minuten vóór tyd Amoldus I na een doelworsteling inschoot en de bal via binnenkant staander weer het veld in rolde en de verdediging van Ornas kon wegwerken. De resterende tyd opereerde héél „Van Wyk" voor de Haagse veste, doch daar bleef het dan ook by. Slechts éénmaal werd de Omas-doelman werke- iyk getest, doch toen stopte de Hagenaar het goede schot van K. Schouten prima! (Ingez. Med.-Adv.) Courses Mereveld De uitslagen van de gisteren gehouden draveryen te Mereveld lulden: Geleenprys: 1. Tourterelle (J. Wagenaan (1.33.-); 2. Robert Taylor; 3. Trekvogel S. Tot.: w. f24.30. pl. 4.40. 1 1.60. f 1.60. gek. f7. cov. f4.20. gek. f 5.90. Mook-prys: 1. Slrona (J. v. Dooyewaerd) (1.27.2); 2. Sally Harvester D.: 3. Peter Snel. Tot.: w. f2.60. pl. f 1.70. f3.20, f4. gek. f 11.10. cov. f 13.10. Slttard-prys: 1. Quicksilver S. (H. C. ten Hagen) (1.26.8); 2. Our Volann; 3. Qwlek Karei. Tot.: w. f6.50 pl. f2.80. f2.70, f5. gek. f7. cov. f6.50. Venray-prijs: 1. Quality Hollandla (M. Vergay) (1.24.5); 2. Radbout; 3. Spencer Hollandla. Tot.: w. f29.10. pl. f5.10. f 1.90. y) (1.24.5); 2. Radbout; 3. Spencer ndla. Tot.: w. f 1.70; gek. f 15.90. Revanche der grote pry zen: l.MacKlnley (W. H. Geersen) (1.22.9); 2. Notekraker S.: 3. Olivier B. Tot.; w. f 1.80. pl. f 1.60. f2.60, gek. f 6.20. cov. f 5.30. Elsden-prys voor amateurryders: 1. Nunl Brewer (L. J. van Harilngen) (1.26.9): 2. Quite Heny; 3. Pelikaan S. Tot.: w. f4. pl. f2.30. f2.70. f2.30. gek. f8.60. cov. f6. 3. Princess Hollywood. Tot.; w. f 2.10 r f 1.40, f2.80. f2.80. gek. f9.50. cov. 110.81 Totale omzet f129.160.50. voor mooi gezond haar BRYLCREEM houdt do v gehele da^ Uw haar keurig „in vorm BRYLCREEM geeft een prachtige en natuurlijke glans zonder plakkende vettigheid BRYLCREEM voorkomt roos en maakt droog haar weer vitaal 'S WERELDS MEEST VERKOCHTE HAIRDRESSING Beecham INederlandN.V. - coor Engroi i Jacq. Mal N.Vn Amsterdam Dames eerste klasse i Rouwkoop 1- Donar 1. 31; Salvo 1—Nw. Brunh. 1, 0—3; Prof. Wijk 2—Arg. 2, 1—3. Dames tweede klas: Argos 3LUSV 2, 13; Or. Groen 1Don ar 2. 30; Nw. Brunh. 2—Rouwkoop 2. 2—2; Nw. Brunh. 3—Prof. W. 3. 0—3. Dames derde klas: GGV 1—Rouwkoop 3. 2—2; NVC 1—Or. Groen 2, 3—0; NVC 2Or. Groen 2, 30. Heren eerste klas: Donar 1HVL 1, 0—3; Sleutelr. 1—Salvo 1. 3—0; LPSV 1 —Prof. W. 2, 2—2: LUOV 1—DES 1, 2—2. Heren tweede 'klas: Sleutelr. 2Sleu telr. 3, 3—1; Prof. W. 3Donar 2. 30; HVL 3—GOV 1. 1—3; LDM I—PSVA 2, 3—0; LUSV 2—Rouwk. 1, 1—3. Heren derde klas: GOV 2Salvo 2, 2—2; Rouwk. 2—Prof. W. 5. 3—1; HVL 4—Or. Groen 2. 3—0; O. Groen 1—GGV 3, 3—0; LD 1—Prof. W. 4. 1—3. Hoofdklasse Heren: US 1VHH 1, 1—3; SMH 1—AMVJ 1. 0—3; Prof. W. 1 —Concordia 0-3- OVC 1—SW 1. 1—3; DES 1—Libanon'3—1; RVS 1—SOS 1. 3—0. Hoofdklasse Dames: Blokkeer 1—Ram- Mehlaars 30; RCV 1Celebes 1, 0—3; Kr. en V. 1—JOV 1. 3—0; Prof. W. 1— Argos 1. 30. DAMES: le klasse Nw. Brunh. 1 48 Rouwkoop 1 Argos 2 Donar 1 34 Salvo 1 LUSV 1 Prof. W. 2 Or. Groen 1 47 Rouwkoop 2 4—6 LUSV 2 4—6 Nw. Brunh. 2 45 2e klasse 47 Donar 2 4—6 Argos 3 NVC 1 4—8 Or. Groen 2 5—2 GGV 1 3—6 Prof. W. 4 3—1 NVC 2 3—4 Rouwkoop 3 4—1 Donar 3 34 HEREN: le k las se Sleutelr. 1 4—8 LPSV 1 4—3 HVL 1 4—8 PSVA 1 3—2 Donar 1 4—5 HVL 2 3—1 DES 1 4—5 Prof. W. 2 4—1 LUSV 1 44 Salvo 1 4—1 Nederlandse tafeltenniskampioenscliappen De Nederlandse tafeltenniskampioenschappen behoren weer tot het verleden. Zondagavond laat dienden zich twee kampioenen in het enkelspel en drie kam pioensparen in het dubbelspel aan. By de dames waren het weer de zusjes Coby en Nora van Megen, die in de eindstryd tegenover elkaar kwamen te staan. De voor spellingen kwamen uit. Insiders waren reeds voor de aanvang van de finale van mening, dat Noortje zou winnen. Zy beschikte over meer felheid en durf en deze twee factoren brachten haar ook de overwinning. De eerste game ging geiyk op. Het werd 20—20, 21—21. 22—22, 23—23 en zelfs 2424. Maar toen slaagde Noortje erin de keiharde drives op de tafel te krijgen en met 26—24 eindigde de game in haar voordeel. Over de laatste twee games kunnen wy kort zyn. Het spelbeeld ver anderde met. Noortje was ook nu in de aanval en zy nam tevens meer risico. Zy Adspiranten: le kl. A: Fluks a—Crescendo a 2—3; De Algemene aVic. Oriëntis a 015. le kl. B: De Danaiden a—Noorder kwartier a 0—2: Vic. Oriëntis b—Mors- kwartier a 45; De Algemene bMare- dyk a 02. 2e klasse: Vic. Oriëntis c—Crescendo b 22. Maredijk bDe Danaiden b 0—12; KNS bZuiderkwartier b 20. 3e klasse: Fluks c—RDW 9—0; Vic. Oriëntis dDe Danaiden c 12; Mors- kwartier bKNS c 3—1; Crescendo c— De Algemene c- 02. COMPETITIESTANDEN Zuid-Holland le klasse: 2e klasse B 't Zuiden 8 13 Regenboog 9 13 HKV 8 13 Rozenburg 7 12 Spangen 8 9 Quick 6 10 Vic. Oriëntis 8 8 Gymnasiast. 6 8 Deetos 7 7 OSCR 7 7 De Algemene 7 7 Zuiderkwart 9 7 O. Eibernest 8 7 Actief 7 4 HSV 6 2 ALO 8 3 Fluks 8 2 Hou Stand 8 2 3e klasse A 3e klasse B Merwede 9 15 Trekvogels 9 16 Ready 7 14 Sperwers 9 14 Charlois 8 9 Overkanters 9 12 Ons Huis 8 8 KNS 8 11 Wion 7 7 Raven 8 9 Phoenix 8 6 Pams 6 4 Eureka 8 5 ODO 8 4 Noorderkw. 8 3 Succes 8 2 USV 9 8 Spartaan 7 0 verloor weliswaar de tweede game met 18—21. doch met 21—19 Het zij achter haar naam de derde schrijven, waarmede zij tevens de titel voor zich opeiste. Meer spanning bracht de eindstrijd tussen de veteraan Cor du Buy en de Hagenaar Van der Spek. Er was een kleine kans, dat laatstgenoemde zou winnen, doch Cor du Buy dacht er anders over. Rustig en met grote beheersing speelde hy tegen zyn jongere tegenstan der. Aanvankelyk leek het erop. dat Van der Spek met de titel zou gaan stryken. De eerste game won hy, nadat hy een achterstand had weggewerkt met 2115. Doch toen ging het bergafwaarts. Hy raakte zyn geduld kwyt en sloeg vele ballen over de tafel. Niets wilde meer lukken en de punten, die hy scoorde ont stonden meestal door foutieve slagen van Cor du Buy. De tweede game verloor hy met 1521. In de derde game speelde de grote routine van Cor du Buy een rol. Door fraai variërend spel stuurde hy zijn tegenstander van het kastje naar muur. Met listig spel won hy deze game met 21—8. Van der Spek, die nog een kleine hoop had zich in de vierde game te her stellen. verspeelde ook deze door te onbe heerst spel. Een achterstand van 611 wist hy in een voorsprong om te zetten. Na 19—19 trachtte hy de overwinning te forceren, door in de aanval te biyven. Dit werd hem evenwel noodlottig. Eén bal over de tafel en één bal in het net deden hem de game en de party verlie zen. En voor de negende maal werd Cor du Buy kampioen van Nederland. Dat het dames dubbelspel in een zege voor Nora en Coby van Megen zou ein digen, daar was een leder van overtuigd. Etty Jacobs en Kitty Klein hadden dan ook niet veel in te brengen tegen de op elkaar ingespeelde zusjes. Met 21—10 en 21—14 eindigde deze ontmoeting Verrassend was de overwinning van Gryzenhout en Van Weel op Van Zoelen en Cor du Buy. Met 11—21.21—15, 21—14 legden zy beslag op de titel in het heren dubbelspel. Het gemengd dubbel was voor Nora van Megen en Cor du Buy. Sleutelr. 2 GGV 2 Rouwkoop 1 Prof. W. 3 LUSV 2 Or. Groen 1 Salvo 2 GOV 2 Prof. W. 4 L.D. 1 -8 HVL S -5 LDM 1 —6 Donar 2 —5 Sleutelr. 8 —4 PSVA 2 3e klasse 8 Rouwkoop 2 —6 GOV 3 Prof. W. 8 HVL 4 Or. Groen 2 4—5 43 4—3 3-2 3—2 De Leidse derby in de dames hoofd klasse is zonder belangrijke stryd in het voordeel van Prof. Wyk beslist. Argos miste de aanval en dit onderdeel Is te bel angry k in het Volleybal. Het bete kende voor Argos de bezetting van de laatste plaats. Het Voorburgse JOV leed in deze klas een verrassende nederlaag tegen het R'damse Kradht en Vlugheid. Blokkeer en Celebes wonnen volgens verwachting hun wedstryd met 3—0. By de heren tapte Prof. Wyk 1 afgelopen week tegen de Rotterdamse Concordia- nen uit een heel ander vaatje.. Onze stadgenoten verloren weliswaar met 30. maar alle drie games gingen met 1614 verloren, na in Iedere game met 1412 te hebben voorgestaan. Helaas ontbrak de finishing touch nog. maar het spel was in ieder geval hoopgevend voor de toekomst. Verder waren de uit slagen in deze klas normaal te noemen, al is het wel even vermeldenswaard dat twee games werden beslist by de stand 21—19. nl. by DESLibanon en RVC— ASC won in zeer matige wedstrijd (Van een onzer verslaggevers) In een sportieve, maar aan beide zijden zeer matig gespeelde wedstryd, wist A.S.C. beide punten mee naar buis te nemen. Toch schonk deze overwinning weinig voldoening. Want het spelletje wat de A.S.C.-ers in Zoe- termeer demonstreerden was niet best. Vooral de voorhoede sprong raar met de vele kansen om. Nog zwakker speelde D.S.O. Het elftal is geen schim meer van vroeger. Een uitzondering maakte de linksbinnen en bulten. Reeds spoedig nam A.S.C. het initiatief en moest de achterhoede van de thuisclub op volle toeren draaien, zy wist voorlopig stand te houden. Maar na een half uur moest zy zwichtenJtechts- buiten v. Dorp gaf zyn elftal de leiding, 0-4. De aanvallen van de thuisclub, die minder talryk waren, kwamen meestal van links. Maar door het zwak ke spel van de andere voorhoedespelers bleef succes uit. De bezoekers bleven echter sterker en kregen de meeste kan sen. Het schieten was echter zwak en tot rust bleef de stand dan ook onge- wyzigd. Na de hervatting kwam A.S.C. meteen weer in de aancal Van Dorp, die nu midvoor was gaan lopen, kreeg verscheidene kansen. Helaas, hy wist er geen één te benutten. Toch kwam na een kwartier het 2de doelpunt. Een handsgeval In het beruchte gebied gaf Vreeken een kans. die hy dankbaar ac cepteerde: 0—2. Bij deze stand ls het gebleven, ondanks de vele kansen, die zich nog voordeden. De overwinning was verdiend. Maar. zoals wy reeds in de aanvang schreven, zy schonk geen vol doening. HOCKEY Leiden-successen Over de resultaten van deze Zondag kan de LMHC weer tevreden zijn. Alle vijf elftallen, ingeschreven voor de di verse bekerwedstryden. behaalden in de eerste ronde overwinningen. Heren I deed dit door met 21 Hillegersberg I te verslaan in een wedstryd voor de HTCC-beker. die overigens niet veel te genieten gaf aan spelpeil. Door twee goals van Van Esveld. waarvan een fraai gescoord uit een lange corner, kwam de overwinning in Leidse handen. Wat meer overleg en enthousiasme kan echter geen kwaad in de volgende wedstryden, wil dit elftal zyn kampioensaspiraties blij ven behouden Heren II bond met 5—1 Hillegersberg II aan zijn zegekar door drie goals van Stelma en een van Boucher en Van Kalff. Alle goals werden van vlakbij in het goal gedrukt, terwyl alle schoten van de rand van de cirkel t.g.v. onbe heerst schieten hoog over het Roal gin gen. Verkeerd opstellen van de achter hoede leverde de tegenpartij het punt. waarmee de eer gered werd. De tweede ronde van de Treslingbeker werd hier mee bereikt. Leiden III stond aan het einde van zijn wedstrijd voor de Treslingbeker nog met 2—2 gelyk tegen Hillegersberg IH, maar in de verlenging wisten de Leide- naars nog tweemaal te doelpunten. Dames I proefde deze weck weer het zoet der overwinning door met 40 te winnen van Hillegersberg in een wed- strydvoor de Amsterdam-beker. Een goal van mevr Gardeniers. een van mej. Kaiser en twee van mevr. Mulder in een geanimeerde wedstryd leverden dit re sultaat op.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 10