Staf heeft genoeg aan jaarlijks 1350 millioen gulden Bestrijdt GRIEP met Aspirin*) Wordt de kwestie - Algerijë van de agenda afgevoerd Met een enkel woord Duizenden stoorzenders van Moskou tegen Westerse uitzendingen Dulles kwam eens poolshoogte nemen over Tito's standpunt Agenda DINSDAG 8 NOVEMBER Franse kolonisten erkennen nu ook Ben Joessef als Sultan van Marokko Aanslagen in Noord-Afrika Ofschoon Sultan Ben Joessef zeer spoedig: op de troon van Marokko zal terugkeren, gaan de gewelddaden in dat land nog voort. Volgens een telling van de politie zjjn Zondag in totaal tien Ma rokkanen gedood en veertig Marokkanen en Europeanen gewond. Alleen in Casa bianca vielen al zeven doden. Ook in Algiers is het nog steeds onrustig: ln de afgelopen dagen zyn negen rebellen, die terroristische aanslagen hadden ge> pleegd, in botsingen met de Franse vei ligheidstroepen ora het leven gekomen. Het anti-Franse radiostation ,,De stem van de Arabieren" te Cairo heeft Zon dag Frankrijk in een ongewoon verzoe ningsgezinde uitzending er voor bedankt, dat het Ben Joessef toestaat op de Ma rokkaanss troon terug te keren, zo wordt te Rabat vernomen. De „Présence Frangaise", de organi satie van Franse kolonisten in Marokko, heeft Maandag voor het eerst officieel Ben Joessef als Sultan erkend. In een lang communiqué zegt de beweging hiertoe gekomen te zijn door „twee nieu we feiten": het aftreden van Ben Arafa en de nieuwe houding van de Pasja van Marrakesj. El Glawi, die, na twee jaar geleden er mede voor gezorgd te heb ben dat Ben Joessef werd verbannen, thans heeft bewerkstelligd, dat de Sul tan volgende week naar zijn land mag terugkeren. In het communiqué stelt de .Présence Frangaise" overigens een reeks eisen. Zo zijn de kolonisten van oordeel, dat de toekomstige status van de Fransen in Marokko moet gebaseerd zijn op een numeriek gelijke vertegenwoordiging van Fransen en Marokkanen in de ver schillende organen, zoals de regerings raad en de gemeenteraden. Een statuut of conventie, die zonder medewerking der Franse kolonisten tot stand komt, zal door hen niet worden erkend. Zuid-Amerikaans voorstel De Latijns-Amerikaanse delegaties in de Algemene Vergadering van de V.N. hebben besloten de Assemblée te verzoe- BINNENLAND De Nederlandse Organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek heeft prof. dr R. W. Zandvoort. hoogleraar ln de Engelse Taal en Letterkunde aan de Rijksuniversiteit te Groningen een subsi die verleend voor de uitgave van een stu die over de Invloed van de oorlog op de Engelse taal. Het congres van het Nederlands In stituut voor efficiency wordt dit Jaar ge houden op Woensdag 23 en Donderdag 24 November te Utrecht. Aan de efficien- cy-dagen-1955 zullen behalve een groot aantal bedrijven hun medewerking verle nen: het Nederlands MTM-Genootschap, het Technisch Filmcentrum, de werkgroep productiviteitsmeting en -vergelijking van de COP en de vereniging ontwikkeling arbeidstechniek van het NIVE. De ..Waterman" is Zondag met ca 800 emigranten ln Willemstad aangeko men. Vandaag vaart het schip naar Nieuw Zeeland. In aanwezigheid van vrijwel het ge hele college van Ged, Staten van Fries land. tal van autoriteiten en vooraan staande figuren uit Friese culturele krin gen, is gistermiddag ln het pas gerestau reerde raadhuis te Bolsward aan de schrij ver Ulfoo van Houten de Gysbert Japlcx- prys 1955 uitgereikt. Verschenen ls het voorlopig verslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet houdende machtiging tot deelnemen in de financiering van het door Suri name vastgestelde tienjarenplan voor de ontwikkeling van Suriname. In een bijzondere zitting van de Groningse gemeenteraad is gisteravond een geschilderd porttret van de Gro ningse hoogleraar prof. dr F. Zernike, Nobelprijswinnaar Natuurkunde, dat is bestemd voor de raadzaal, aangeboden. Het Nederlandse emigrantenschip Zuiderkruis" ls gisteren ln Kaapstad aangekomen met 812 passagiers. De emi granten gaan zich vestigen ln de Zuid- Afrikaanse Unie en in Noord- en Zuld- Rhodesla. BUITENLAND De Britse velllgheldsstrljdkrachten op Cyprus hebben tijdens een operatie van zes dagen, waaraan 1.700 man deel namen, zes schuilplaatsen van opstande lingen in de bergen ln het Noord-Oosten van het eiland ontdekt. Er waren „waar devolle inlichtingen aangaande de orga nisatie, uitrusting, tactiek en het bevoor radingsstelsel van de terroristen" verkre gen. De operatie wordt de meest geslaagde genoemd, welke totnogtoe door de velllg heldsstrljdkrachten ls uitgevoerd. Het Amerikaanse Opperste Gerechts hof te Washington heeft zich Maandag uitgesproken tegen rassenscheiding ln openbare parken en op sportvelden. Het Hof schaarde zich eenstemmig achter een uitspraak van een lager gerechtshof, vol gens welke de leer van ..afzonderlijke doch gelijke" faciliteiten voor blanken en negers afgeschaft is. Polen en Oost-Duitsland hebben een regeling getroffen voor de Grensstad Gör- litz, aan de Nelsse. Polen zal aan Oost- Duitsland het Oostelijk stadsreel van Gör- lltz, dat op de rechteroever van de Neisse ligt, teruggeven. In dit standsdeel zullen Duitsers komen wonen, die nu elders ln Polen verbiyven. Voorts hebben Polen en Oost-Duitsland besloten een gemengde commissie in te stellen, die een plan moet opstellen voor gemeenschappelijk Oost- Duits'Pools bestuur van de havenstad Stettin, aan de mond van de Oder, die ln 1945 aan Polen kwam. Te Brussel zijn reeds of worden nog verscheidene ondergrondse schuilplaatsen tegen atoombombardementen gebouwd. Het Museum voor Oude Kunst ln de Re gentstraat bezit sedert enige tijd een der gelijke schuilplaats, waar bij een even tueel conflict de kunstschatten onderge bracht zullen worden. Bil het Jubelpark wordt thans een dergelijke schuilplaats aangelegd voor de verzameling van de Ko- nlnkl'lke Musea voor kunst en geschiede nis Deze onderkomens zijn bestand tegen een A-bom indien deze op een afstand van meer dan 200 meter neerkomt. Op de St. Laurensrlvler ls Zondag avond een Canadese baggermolen, die de stroom werd opgesleept, gezonken. Mede als een gevolg van de slechte weersom standigheden heeft men slechts vier van de veertien opvarenden kunnen redden. De burgemeester van West-Berlljn. dr Otto Suhr, en echtgenote zijn voor een bezoek op uitnodiging van het ,.Fo- rcigh Office" (ministerie van Buitenland se Zaken) ln Londen aangekomen. Caïro heeft Maandag een invasie van rode sprinkhanen beleefd, waardoor het verkeer ernstig werd belemmerd. Er zjjn eenheden deskundigen uitgezonden om de oogst in de Nyidelta te beschermen. Sjeik Abdoellah al-Khayyal, de am bassadeur van Saoedl-Arablë te Wash ington, heeft verklaard, dat zyn regering gaarne Amerikaanse wapens wil kopen. HIJ verdedigde Egypte's besluit om wapens uit Communistische landen te betrekken. Pierre Poujade's beweging voor be lastinghervorming. waarvan byna een mlllioen Franse winkeliers lid zijn. heeft besloten in elk kiesdistrict candldaten voor het parlement te stellen. ken de kwestie-Algerië van de agenda af te voeren. De opneming van dat punt, met 28 te gen 27 stemmen bij 5 onthoudingen, gaf Frankrijk op 30 September aanleiding zijn delegatie terug te trekken. Columbia heeft Maandag in de poli tieke commissie voorgesteld als volgende agendapunt de kwestie Korea te behan delen. Dit houdt in dat de punten Alge- rië en de ontwapening voorlopig zouden worden overgeslagen. Na de indiening van dit voorstel werd de bijeenkomst verdaagd tot morgen. Woensdag. Het schijnt zeker, dat Columbia dan zijn voorstel zal herhalen. De Sovjet-Unie is voor een onmiddel lijk debat over de ontwapening, maar het Westen staat op het standpunt, dat dit geen zin heeft zolang de ministers van Buitenlandse Zaken van de Grote Vier zich te Genève met het vraagstuk bezig houden. (Ingez. Med.-Adv.) Hebt Gij ook al rheumatiek Wie de kwellingen van rheumatiek of van rheumatische aandoeningen kent, weet hoe een groot deel van zijn leven vergald wordt door de vaak zware pijnen. Zodra gij Uw kwaal bestrijdt met Akker's Kloosterbalsem, waarvan de geneeskrachtige bestanddelen diep in de weefsels doordringen, voelt U. hoe een heerlijk verwarmende balsem Uw pijnen lenigt en zult U bemerken welk een weldadige werking dit ideale wrijfmiddel be zit. Niet voor niets zegt men al lang: Akker's Kloosterbalsem„Geen goud zo goed". (Ingez. Med.-Adv.» Het merk Aspirin en het Bayerkruis op ieder tablet! geven U de garantie dati U Aspirin") hebt. gedeponeerd handelsmerk MINISTER MACDONALD IN DJAKARTA. De minister van Buitenlandse Zaken van Nieuw-Zeeland. Maedonald. zal morgen in Djakarta aankomen. Mae donald is door de Indonesische rege ring uitgenodigd voor een bezoek van vier dagen aan Indonesië. Hii zal ver gezeld worden door de Nieuw-Zeelandse Commissaris in Singapore. Foss Sioe- nahan. Neutrale nieuwsuitzendingen bestempeld als vijandige propaganda De huidige contacten tussen Oost en West zullen kunstmatig blijven zolang de Westerse nieuwsuitzendingen naar de Sovjet-Unie door Moskou gestoord worden, aldus sprak de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Harold Mac Millan, vorige week op de conferentie van de „Grote Vier" in Genève. De Sovjet-Unie heeft naar schatting meer dan duizend stoorzenders in gebruik!! Niet alleen de uitzendingen van de BBC, maar ook Ankara (Turkije), Athene (Griekenland), Rome, Tel Aviv (Israël), Parijs, Luxemburg en Madrid worden gestoord. Behalve de uitzendingen in de voornaamste talen, die in de Sovjet-Unie en de satellietlanden worden gesproken, maar de uitzendingen in talen, die door minderheidsgroepen worden verstaan, zijn aan storing on derhevig. Bovendien geldt dit voor programma's, gericht op landen, welke aan de Sovjet-Unie en aan de satellietstaten grenzen. Britse uitzendingen in het Fins, Hebreeuws, Perzisch en Duits worden gestoord. mentaar op het nieuws en gebeurtenis sen in Groot-Brittannië, voornamelijk bedoeld als aanvulling op het nieuws om het begrijpelijk te maken voor men sen, die van de buitenwereld zyn afge sneden en onderworpen zijn aan voort durende anti-Westerse propaganda. Het Communistische blok noemt echter al les, wat niet overeenstemt met de ideeën van Moskou, „vijandige propa ganda" en „pogingen om de geest van Genève te verstoren" „Pogingen om de geest van Genève te verstoren" Wanneer deze kwestie ter sprake komt, plegen de Russen zich te verde digen met de opmerking, dat de ge stoorde programma's uit „vijandige pro paganda" bestaan. Een groot gedeelte van de uitzendingen van de BBC be staat echter uit objectief nieuws, com- De voormalige Nazi-generaal Von Manteuffel, die in 1944 de Duitse pant sertroepen in het Ardennenoffensief leid de, ls Maandag met zes andere leden van de West-Duitse Bondsdag voor een bezoek van 12 dagen te Londen aangekomen als gasten van het ..Foreigh Office" (minis terie van Buitenlandse Zaken). Sultan Ben Joessef van Marokko, die op het ogenblik in Parijs ver toeft voor besprekingen met de Franse regering, legde gisteren een krans op het graf van de Onbekende soldaat onder de Are de Triomphe. Memorie van Antwoord Vervroegd verlof voor aantal bouwvakarbeiders TECHNISCHE ONTWIKKELING In zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over de begroting van het Departement van Oorlog zegt Mi nister Staf. dat niet zozeer de doeltref fendheid van de Nederlandse defensie prestaties in het geding is dan wel de onzekerheid over de toekomst ten aan zien van de Nederlandse bijdrage aan de NAVO. De nieuwe technische ontwikkeling zal geen consequenties hebben op de legervorming als geheel, op de man- kracht en op den duur van de dienst plicht. Wel voorziet de Minister conse quenties van de technische ontwikkeling op financieel gebied. 1350 MILLIOEN PER JAAR Op basis van de bestaande verplich tingen meent de Minister aan een begrotingsplafond van f. 1350 millioen per jaar tot en met 1957 voldoende te hebben. Aan uitbreiding van de luchtmacht bestaat in het raam der gezamenlijke verdediging geen behoefte. Voor de toekomst dient er rekening mede te worden gehouden, dat het deel nemen aan manoeuvres in Duitsland hogere bedragen dan tot dusverre zal brengen. GEEN NED. GELEIDE PROJECTIELEN De mogelijkheid tot inschakeling van de Nederlandse industrie bij de verwer ving van geleide projectielen moeten vrijwel uitgesloten worden geacht. Het is overigens geenszins een axioma dat de inschakeling van de eigen industrie een snellere aflevering verzekert. De gedecentraliseerde stationnering van de reservevloot met het oog op de aantrekkelijkheid bij de huidige cen tralisering van Den Helder als atoom bomobject vraagt nog een diepgaande studie. ONZEKERHEID V.S.-HULP NA 1956. Er is nog geen enkele aanwijzing of en zo ja in welke omvang de Regering der V.S. na 1 Januari 1957 de wapen hulp zal voortzetten. Hoewel de voorraden materieel en minutie eind 1957 tot een redelijk niveau zullen zijn opgevoerd, zullen zij dan nog niet voldoen aan de SHAPE- maatstaven. Verdere aanvullingen zou den een zeer belangrijk bedrag vergen. GEEN DIENST-VERKORTING De Minister kan geen medewerking verlenen aan verkorting van de eerste oefening of verkorting van de herha lingsoefeningen. en is voorts niet bereid verdere uitbreiding te geven aan de be staande mogelijkheden om des Maan dags van verlof of bewegingsvrijheid terug te keren. VERZORGING Vrije artsenkeuze voor het beroeps- personeel moet worden afgewezen omdat dit onttrekking van een belangrijke groep aan de werking van de Militair Geneeskundige Dienst zou betekenen. Het aantal predikanten en aalmoeze niers voor de geestelijke verzorging vol doet helaas nog niet aan de behoeften. RUIM 1000 BOUWVAKARBEIDERS 1 MAART MET KLEIN VERLOF Uit een onderzoek is hem gebleken, zo zegt de Minister, dat het aantal ge schoolde bouwvakarbeiders dat vóór de aanvang van de eerste militaire oefening de vereiste vakbekwaamheid heeft verkregen, niet te hoog behoeft te worden geraamd. Hij heeft daarom besloten om 1000 tot 1200 dienstplich tigen, die in het bezit zyn van het Vervolg van Pag. 1 De verdwijning van Burgess en MacLean Wonderlijke vergelijking Misschien, zo werd verder nog gezegd, zou het Foreign Office 'minister van Buitenlandse Zaken) zonder de onthul lingen van Petrof. de Russische spion, die in Australië naar het Westen over liep. nooit iets hebben losgelaten. MacMillan ontkende echter, dat Bur gess van hogerhand zou zijn beschermd. Van het uiterste belang was MacMillans verklaring, dat veiligheidsmaatregelen in vredestijd nimmer inbreuk mochten maken op de democratische rechtsstaat. Wij willen geen N.K.V.D (Russische geheime politie). Hierbij dient te wor den opgemerkt, dat het departement van Buitenlandse Zaken over een eigen veiligheidsdienst beschikt. In het Lager huis kon het gevoel echter niet worden weggenomen, dat de autoriteiten te slap en te ondoelmatig waren opgetreden. (Er is trouwens nogal enig verschil tus sen de methoden van de N K.V.D. en die van een krachtig beleid in een demo cratisch land. Red. L.D.) Sloeg alles kort en klein Critiek werd verder uitgeoefend op het feit, dat MacLean reeds drie maan den na zijn zenuwinstorting in Cairo op een hoge post werd benoemd. Waren zijn nerveuse toestand en zijn wilde braspartijen op een feest sloeg hij alles kort en klein niet het gevolg van een gewetensconflict? Over Burgess, die. naar thans bleek, een veel minder belangrijke figuur dan MacLean geweest was. kon worden ont huld. dat zijn werk gedurende de oorlog verre van bevredigend was geweest en dat het Foreign Office pas thans afweet van zijn vroegere mislukkingen. Einde 1949 was Burgess loslippig geweest over zekere geheimen. Hij was op proef naar Washington gezonden om hem nog een kans te geven. Maar ook daar mislukte hij. In 1951 werd hij teruggeroepen! Volgens MacMillan had verder na kaarten weinig zin. Belangrijker was dat stappen genomen zyn om een herhaling van het gebeurde te voorkomen. Sinds 1952 wordt een positiever onderzoek naar alle functionarissen by het Foreign Office ingesteld, dan voorheen. Een voorbeeld van die grotere voor zichtigheid van het „Foreign Office" is het volgende: gisteren was er aan de ingang van het departement van Bui tenlandse Zaken een simpele medede ling van de Veiligheidsdienst opgehan gen. waarop met rode letters stond: „Glazenwassers vandaag". Het was be doeld als waarschuwing voor het perso neel om voorzichtig te zijn met geheime documenten, welke mogelijk door de ramen zouden kunnen worden gezien! diploma van een ambachtsschool of van een bewys van vakbekwaamheid, met ingang van 1 Maart 1956 op hun verzoek met vervroegd klein verlof te zenden, indien zij zich verbinden om voor de verdere duur van het jaar 1956 in de woningbouw werkzaam te zijn. Tevens zal hij aan dienstplichti gen. die voor opkomst in 1956 voor het vervullen van de eerste oefening wor den opgeroepen, en die voldoen aan de eisen van vakbekwaamheid, op hun verzoek tot 1 October 1956 uitstel van opkomst verlenen, echter wederom op voorwaarde dat zij zich verbinden tot die datum in de woningbouw werk zaam te zijn. De Minister is van mening, op deze wyze een wezenlijke bydragc tot de verlichting van het huisvestingspro bleem te leveren. PERSONEEL In totaal zullen in 1956 ongeveer 24.700 man burgerpersoneel bij de strijdkrachten en de defensie-organisa tie in dienst zijn. Op den duur is de Minister wel bereid een bedrag van tien millioen gulden beschikbaar te stellen voor uitbreiding van de kostwinnersvergoeding. MATERIAAL Bedenkelijk acht de Minister de lange tijd. die met de levering van de Haw- ker-Hunter straaljagers gemoeid is. De vervanging van Thunderjets door Thunderstreaks zal in de eerste helft van 1957 zijn voltooid. MINDER VLIEGTUIG ONGEVALLEN Het aantal ongevallen met militaire vliegtuigen vertoont tot nu toe een dalende tendenz. De getallen hierom trent steken gunstig af bij de gege vens der andere Westeuropese NAVO- 1 and en. Een apart staatssecretariaat voor de luchtmacht en een voor de landmacht acht de Minister nodig noch wenselijk evenals het in het leven roepen van een alles coördinerend Ministerie van De fensie. De Joego-Slavische dictator zou zich bewust of onbewust, door Moskou laten inpalmen, aldus de indruk van velen Economie is hachelijk (Van onze Weense correspondent). Het bezoek van Dulles aan Tito heeft, naar men meent te weten, voorname lijk ten doel gehad te achterhalen hoe nu eieenliik de positie is die Tito ten opzichte van het Westen inneemt. Men krijgt meer en meer de indruk dat hii zich. bewust of onbewust, door Moskou laat inpalmen. Dulles wilde nu vast stellen of Tito het Balkanpact niet reeds heeft afgeschreven om in plaats daarvan een nieuwe Balkan-overeen komst na te streven, waardoor Joego slavië. Griekenland en Turkije hun neu traliteit verklaren en zich zodoende automatisch van het Westerse verdedi gingssysteem uitschakelen. Een ander punt van bespreking was natuurlijk het Duitse vraagstuk. Nadat Tito lange tiid een voorstander is ge weest van de Duitse hereniging, schijnt hii in de laatste weken de politiek van „stap voor stap" te verdedigen, wat dus wil zeggen dat hii. evenals de Russen, geen oplossing van dit probleem ver wacht. tenzij in de verre toekomst. Tito heeft echter financiële hulp no dig omdat zijn land zich meer dan ooit DINSDAG Doelemkazerne (cantlne) De Schouw spelers. 8 uur nam. Stadszaal: Cabaretavond „De Grote Acht". 8 uur nam. Pniël: Zendlngsbyeenkomst. Spr. ds F. Slump. 8 uur nam. Rapenburg 61: Vioolrecital Joseph Ra- bushka. 8 uur nam. Steenschuur 6: Spr. K. C. van Oossanen „Is er een opstanding?" 8 uur nam. Casino-Theater: K. en O.-fllmstudle- krlng „Moana". 9 1/4 uur nam. Wykgebouw Levendaal: Zendlngsbljeen- komst. Spr. ds D. J. Vossers. 8 uur nam. Middelwee 28: Vrouwengroep Ver. Vrijz. Hervormden. Lezing mei. dr G. A. Kurtz over Kenau Slmonsdr. Hasselaar. 8 uur nam. WOENSDAG. Gerecht 10: Ledenseance Spiritlsch Ge nootschap. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Haagse Comedie „In de schaduw van twilfel". 8 uur nam. Staalwljk: Zendingsbijeenkomst. Spr. ds W. A. BlJlefeldt. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Uitvoering Ohr. Muziekver. „Concordia". 7Vi uur nam. Den Burcht: Fryske Joun toneel „De Jounpraters" uit Leeuwarden met „De Koperen Slang". 7 3/4 uur nam. Oegstgees t (Zendingshuls): Byeen- komst Vrouwenzendingsgroep. 8 uur nam. Oegsteees t (R.K. Kerk): Geloofs beleving in de moderne tiid. 8 uur nam. DONDERDAG Casino: Chr. Filmactie. „Kasper zoekt een vader". 7 en 9 1/4 uur nam. Rehoboth: Ledenverg. Veron. 8 uur nam. Pniël (Middelstegracht): Openlne ba zar .De Mirt" 214 uur nam. Stadszaal: K. en O. R'dams Phllharmo- nlsch Orkest. Solist Berl Senofsky. 8 uur nam. Gulden Vlies: Ned. Ver. voor Sexuele Hervorming. Spr. ds Meuzelaar over: „Hu- weiykskeuze en -geluk". 8 uur nam. Geref. Jeugdhuis (Breestraat 19)A.R.- Kiesver. wyk IV. 8J uur nam. Rehoboth: Zendlngsbyeenkomst. Spr. ds F. Slump. 8 uur nam. Het Centrum (Hoogl. Kerkgracht)Zen dlngsbyeenkomst. Spr. ds H. van Arkel. 8 uur nam. De Doelen: Leldse Assurantie Club. Spr. de hr H. C. D. den Hertog. 7 3/4 uur nam. Gerecht 10: Spir. Gemeenschap R'dam. 8 uur nam. R.K. School Levendaal: Lezing pater Wijnand Sluys. 8 uur nam. Oegstgees t. Endeg prof. Carp. 2$ uur nam. VRIJDAG Geb. Ohr. Soc. Belangen: Leldsche Chr. Besturenbond. Spr. ds N. Kleermaker over: „De Bijbelse boodschap voor het sociale leven". 8 uur nam. Stadszaal (foyer)K. en O. Film „Twee Jaar in het Zuidpoolgebied". 8 uur nam. De Harmonie: „Het Moblllsatlekruls. „Film Kon Tlkl". 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed 71/47 3/4 u. nam. ZATERDAG Volkshuls: Gezinsmiddag. 3$ uur nam. Antcmlus Clubhuls: Receptie Ver. tot behartiging der belangen van t.b.c.-pa tiënten. 34j uur nam; jubileum-feest avond te 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): Uitslag wed- strijd „Onze Tuin". 7 3/4 uur nam. Stationsplein: Kon. Ned. Natuurhlst. Ver. Excursie naar Noordwjjk. 2 uur nam. in een hachelijke economische positie bevindt. Amerika wil hem wel helpen met dollar-injecties doch op voorwaar de dat hii zich duidelijk uitspreekt voor de veiligheids- en verdedigings-politiek van het Westen. Murphy, de plaats vervanger van Dulles, was van zijn jongste bezoek aan Tito niet al te opti mistisch teruggekomen zodat meer en meer Amerikaanse senatoren van me ning waren, dat men de Joego-Slavische dictator maar eens de duimschroeven moest aanzetten. Provinciale subsidies monument-restauratie Gedeputeerden van Zuid-Holland heb ben aan de staten ten behoeve van de restauratiewerkzaamheden aan 28 mo numenten in de provincie subsidievoor- stellen ingediend, Indien de Staten ac- coord gaan met deze voorstellen zal voor totaal een bedrag van f. 600.304.63 voor dit doel worden verleend. O.m. worden de volgende subsidies voorgesteld: voor de Waag te Leiden van f. 53.400; voor de toren van de Ned. Hervormde Kerk te Zwammerdam van f. 11.658.20; voor het Streekmuseum te Alphen aan den Rijn van f. 22.100; voor het pand Hooglandse Kerkgracht 18 te Leiden van f. 114.26; voor de Ned. Herv. Kerk te Zoeterwoude van f. 15.585.90; voor de Ned. Herv. Kerk (Groene Kerk je) te Oegstgeest van f. 30.414.25. ZONDAG Stadsgehoorzaal: Kampicrenwedstryd Rapenburg 6Humanistisch Verbond. Spr. dr A. Saalborn over: Robinson Cru soe opnieuw bekeken". 10i uur voorm. MAANDAG Acad. Zieken huls (Heelkundeklinlek) K. en O.-cursus over Rheuma. 8 uur nam. StadsgehoonzaalHerdenking 50-Jarlg Jubileum kinderwetten. Spr. mej. dr J. C. Hudig. kinderrechter te Rotterdam, en de heer J. F. Haeck, directeur van Valken- heide. 7.45 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Prentenkabinet (Kloksteee 25): Ten toonstelling foto's Plm van Os. Werk dagen 25 uur nam. (Tot 10 December). Lakenhal: Tentoonstelling „Rekenschap hedendaagse beeldende kunst door het Ryk sedert de Bevryding verworven" (tot 5 De cember). BIOSCOPEN Casino „De 13e passagier". 14 Jr. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdag 7 en 9.15 uur geres. voor Cefa. Lido „Operatie Tlrpltz". 14 Jr. Werk dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Avontuur ln Tanger". 14 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex „Het laatste schot". 14 Jr. Werk dagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Trianon „Ciske de Rat". 14 Jr. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 13 uur tot Zaterdag 8 uur waargenomen door: de Apotheek Kok, Rapenburg 9, Tel. 24807; de Apotheek „Tot Hulp der Mensheid, Hooigracht 48, Tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgeester Apotheek, Wilhelmlnapark 8, Tel. 26274. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) li Éi ls si Helsinki zwaar bew. windstil -3 1 Stockholm eeh. bew. z 2 4 0 Oslo motregen no 3 4 1 Kopenhagen regen zo 12 8 0 Aberdeen eeh. bew. z 7 10 12 Dublin zwaar bew. zo 4 11 4 Londen zwaar bew. O 1 8 2 Amsterdam mist zo 4 9 0.3 Brussel zwaar bew. windstil 10 0.4 Paxils half bew. O 2 11 0.5 Bordeaux regen zo 5 14 ii 5 Grenoble mist windstil 6 0 Nice half bew. nw 3 13 0 Berliln nevel ozo 4 7 0 Frankfort mist no 3 6 0 Mllnchen mist windstil 0 0 Zürich m'st wnw 2 5 0.2 Genève mist windstil 8 Locarno mist O 1 2 0 Wenen nevel zo 4 9 0 Innsbruck mist windstil -1 0 Rom® nevel zo 4 14 0

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 2