Rijnsburgse Boys brak niet onder slot-offensief van Ter Leede Eerste zege van de thuisclub Eerste overwinning van Rijnsburgse Boys ARC kwam ook uit Westland met de volle winst terug MAANDAG 7 NOVEMBER Spannende laatste minuten (Van i onzer verslaggevers) De Rijnsburgse Boys-rechtsbinnen Van Egmond zal tien minuten voor de rust van het duel tussen de Rijnsburgers en Ter Leede moeilijk hebben kunnen vermoeden, dat het strakke schot waarmee hij zijn club de leiding bezorgde, de inleiding betekende tot de eerste overwinning van de geel-zwarten. Tot de rust bleef deze I0 stand gehandhaafd, maar deze zuinige voorsprong bezorgde de Rijnsburgers nog lang geen gerust hart. Hoe dikwijls is het in deze compe titie al niet gebeurd, dat v. d. Ven c.s. een eenmaal verkregen voorsprong na de rust nog verloren zagen gaan. Bijna herhaalde dit drama zich weer en was de inmiddels tot 30 uitgegroeide voorsprong in de zware mist opgelost. Tot 32 wisten de Sassenheimers in te lopen en de laatste minuten van dit treffen moeten voor de Rijnsburgse aanhang uren hebben geduurd. De Boys hielden echter stand en toen arbiter Hummelen een eind aan dit „schimmen spel" maakte hadden de geel-zwarten hun eerste overwinning in deze compe titie binnengehaald. Rijnsburgse Boys opende met enkele goede aanvallen waarbij een schot van Van Zuylen rakelings naast ging. By Ter Leede was Harskamp niet erg op schot en bij de enkele malen dat deze schut ter een kogel kon afvuren, toonde doel man Heemskerk dat hy in een prima vorm stak. Nadat enkele aanvallen over en weer wel verschillende goede kansen hadden opgeleverd, maar die door slecht schieten verloren gingen, gelukte het Rynsburgse Boys tien minuten voor de rust de score te openen. Zeer slecht spel van Lis8er Boys (Van een onzer verslaggevers) Een over alle linies rammelend Lisser Boys werd Zaterdagmiddag op eigen terrein volkomen kansloos geslagen door een toeh ook niet sterk voetbal lend Bodegraven. Zelfs de meest chauvinistische zwartwit-aanhanger moest het toegeven: zo erbarmelijk had men de Boys zelden of nooit zien spelen. In de achterhoede, vooral aan de linkerzijde, werden fouten aan de lopende hand gemaakt en In de voor hoede had het er veel van weg, dat men in de eerste tien minuten al het krult verschoten had. In die periode werd de rustige doel man van de gasten. De Jong. enkele malen zwaar aan de tand gevoeld, waar bij hij eenmaal de assistentie van spil Jongeneel nodig had, die op de doellijn een ver schot van Broekhuizen retour neerde. Voor het overige had de rood zwarte achterhoede een genoeglijke mid dag. Zonder zich erg in te spannen bleef zij grandioos de baas over een volslagen falend Llssese aanval, waarin Herman van Eijsbergen na twintig minuten het veld moest ruimen. Zün plaats werd in genomen door Jan van Steijn. Toen stond het reeds 0—1. Een fout in de Lissese defensie stelde P. Kooistra in staat de bal naar J. Koolstra op de rechter vleugel te schuiven, die met een strak schot doelman Warmerdam die ook al geen grootse indruk achterliet kansloos sloeg. In de tweede helft kwa men er nog twee doelpunten bij. De eerste dank zij de rechtsbinnen J. Kooi stra. die in vrije positie rustig de bal over de doelman kon lepelen, de laatste door een grandioze misser van spil Moo- lenaar, waardoor midvoor Kenemans kon scoren: 0—3. Deze slechte partij voetbal ging in de dikke mist uit ais een nachtpitje. Hoe slecht de wedstrijd wel was bleek uit de reacties van hel publiek. Tegen het einde stond er -ig een handjevol mensen te kijken, terwijl de lijnen van het bijterrcln, waar het vierde elftal speelde, omzoomd waren door honderden toeschouwers Katwijk deelde met PPSC (Van een onzer verslaggevers) Katwijk heeft het in de wedstryd te gen PPSC niet verdar kunnen brengen dan een gelijk spel. hoewel het een kleine overwinning wel verdiend had voor zyn beter veldspel. Voor de rust had Katwijk het beste van het spel. maar het schie ten liet veel te wensen over. Zelfs een opgelegde kans liet de Katwyk-mldvoor glippen. Het was aan Hans Verloop te danken, dat Katwyk kon gaan rusten met een 2—0 voorsprong. Na de rust was het spel door de mist practisch niet meer te volgen. Katwyk kreeg ook nu de beste kansen, maar benut werd er niet één meer. Een kwartier voor het einde kon kort achter elkaar de rechtsbuiten van PPSC keeper Zwaan met verre schoten tweemaal passeren, wat aan de U)n alleen geconstateerd kon worden, doordat de bal middenult werd genomen Einde 2—2. Een snelle aanval over rechts bracht de bal by De Mooy. die een mooie pass lanceerde voor Van Egmond en met een goed schot wist deze doelman De Vries te passeren 1-0)Tot aan de rust een strijd met wisselende kansen maar belde defensies wisten de situaties meester te biyven. In een zware mist werd het spel her vat en Ter Leede bleek niet van plan om zich by deze achterstand neer te leggen. Met goed opgebouwde aanvallen werd Heemskerk s heiligdom onder druk gezet en verschillende malen stond heel Ter Leede op de Rynsburgse helft. Voor het doel gekomen bleek echter de Juiste afwerking volkomen zoek te zyn en zelfs vlak voor Heemskerk zag Molenaar zyn schot door de Boys-goalie gekeerd. Toen Slotsellng een tegenaanval van de Ryns- urgers waarbij Zwaan de bal goed voor doel plaatste en De Mooy met een schot in de hoek de stand op 20 bracht. Rynsburgse Boys bleef, gesteund door dit succes, in de aanval en toen reeds drie minuten later Van Zuylen een pass van De Mooy goed afrondde (3-0), zaten v. d. Ven ca. op fluweel. Ter Leede dacht er echter anders over en de Sassenheimers ontketenden een heftig offensief. Een niet goed wegge werkte bal gaf midvoor Molenaar een goede kans en hy maakte geen fout: 3-1 Heel Ter Leede trok nu naar voren en nadat scheidsrechter Hummelen een doelpunt van Harskamp zeer terecht we gens buitenspel had afgekeurd, was het weer Molenaar, die na een mooie omhaal van Harskamp, de stand op 3—2 bracht. De laatste minuten verstreken onder enorme spanning maar Rynsburgse Boys wist stand te houden en de eerste volle winst in deze competitie binnen te halen. (Ingez. Med.-Adv.) Za terdagvoetbal 3e klasse A HBSSQuick Boysafg. NSW—TSB 6—2 DOTO—Excelsior P0—3 RWHSSS 2—1 Rynsb. Boys—Ter Leede 3—2 3e klasse B HoogvlietKoz. Boys62 Groote LindtMonster13 Zwaluwen—Good Luck81 's-Grav SV—ARC 0—2 4e klasse A Sportlust '46—VWo 1—1 OmasExcelsior 10 DuinoordSVOW 2—5 KoudekerkDie Haghe 43 Katwyk—PPSC 2—2 HTSV—Lelden 4—1 4e klasse B Lisser Boys—Bodegraven03 Sunlight—SV '35 2—4 Jodan Boys—Spirit 4—0 Zwart Wit '28RAS 23 NoordwijkSemper A2—1 Res. 3e klasse A Rynsb. Boys 2—Ter Leede 2 1—1 Die Haghe 2ARC 2 03 Jodan Boys 3Noordwijk 2 14 SVOW 2—Omas 2 3—1 Res. 3e klasse B Zwaluwen 2—Quick Boys 3 6—2 Excelsior M 2—Zw. Wit '28 2 6—1 Monster 2—SHS 2 4—0 HBSS 2—CSVD 2 afg. Overzicht Zaterdagvoetbal Er is Zaterdag een zucht van opluchting geslaakt in Rijnsburg. Voor het eerst in deze competitie won Rijnsburgse Boys een wedstrijd. De geel-zwarten sloegen Ter Leede met 32. Quick Boys kwam niet in het veld, want de uitwedstrijd tegen HBSS ging niet door wegens afkeuring van het terrein. Hierdoor kon Excelsior P, dat bij DOTO met 03 won, verder weglopen van de Katwijkers. SSS schaarde zich bij de eerste vijf door een overwinning op RWH en opvallend groot was de zege (6—2) van NSW op TSB. In de derde klasse B sohudde ARC een concurrent van zich af. De Alphenaren wonnen in 's-Gravenhage met 0—2 van de club van die naam. Het was de eerste nederlaag van de Westlanders. Hoog vliet, dat met 6—2 van Kozakken Boys won, is nu de directe rivaal van de Al pheuse Racing, hoewel het verschil nog altyd drie punten bedraagt. Zwaluwen kraakte hekkeslutter Good Luck met 81 en Monster haalde de winst weg by Groote Lindt. In de vierde klasse A springen de overwinningen van Koudekerk en SV OW. respectieveiyk op Die Haghe en Duinoord, verdienstelijk naar voren. SVOW kon hierdoor de laatste plaats overdcen aan Duinoord. VWS deelde de punten met Sportlust 46 en Katwijk deed dit met PPSC. Ornas verbeterde zyn positie door een 10 zege op Excel sior M. maar Leiden viel terug op de ranglijst door een nederlaag tegen HTSV. In de vierde klasse B was Lisser Boys kansloos tegen Bodegraven, terwijl Oude opstelling bracht Koudekerk winst (Van onze correspondent). In Koudekerk was het Zaterdag al precies zoals hel waarschijnlijk op vele velden geweest zal zijn: er hing rondom het veld een dichte mist, toen de bal aan het rollen gebracht werd in de wedstrijd tegen Die Haghe. De thuisclub verscheen weer met De Lange onder de lat en Neut op de rechtsbuitenplnats. Het meespelen van deze oudere spelers bleek de ove rigen te Inspireren tot een grote krachtsinspanning, zodat er direct, ondanks dc handicap van het onover zichtelijke veld. snel gespeeld werd. De eerste kans ontstond voor het Koudekerk doel. welke Dromot benut werd. zii het dan dat hlerbil een van de bezoekers in buitenspelDosltie stond, wat de overigens goed leidende heer Verhoef door de mist ontging: 0—1. Di rect van de aftrap af nam vervolgens Ab. Zwerls de bal mee en zonder dat een van de Hagenaars de bal aange raakt had. dook de kleine Koudekerk speler plotseling uit de mist voor de Haaese doelman op. die het schot on- moselnk kon houden- 1—1. Van Vegten knalde even later keihard tegen de deklat om daarna lager aan te leggen, waardoor de stand 21 werd. Bii een der aanvallen van' de gasten kreeg rechtsachter van Witten de bal ver keerd od ziln hoofd met gevolg, dat ziln eigen doelman naar het net kon: 2—2. In de tweede helft nam Koudekerk direct het offensief ln handen, steeds weer werd de tegenpartij in de verde diging eedrongen, v. d. Meiiden slaagde er in korte tild ln de rood-witten weer een voorsprong te geven. Eerst uit een vooreet van Ab. Zweris. terwitl hij even later uit een voorzet van v. Veeten met een prima kopbal de stand op 42 bracht. Wel kwam de zege nog even ln gevaar, toen de gasten uit een vrile schop De Lange voor de derde maal het nakitken gaven (43). maar Koudekerk wist echter verder stand te houden. tegen Spirit geen fout en staat er nog steeds prettig voor. Voor Sunlight kan men dit laatste niet zeggen, want de zeepmensen verloren voor de negende maal ln successie. Standen 15 28—14 12 22—9 10 30—22 10 30—24 10 16—15 9 21—23 8 19—24 7 16—23 7 26—26 5 14—29 3 15—28 15 23—8 12 35—16 11 21—13 10 26—16 10 17—11 3e Excelsior P 9 Quick Boys 8 NSW 9 SSS 9 DOTO 9 Ter Leede 9 CSVD 9 TSB 8 RWH 9 HBSS 8 Rijnsb. Boys 9 3e ARC 8 Hoogvliet 8 Monster 8 Zwaluwen 8 's Grav. SV 9 VVOZ 7 Koz. Boys 8 Gr. Lindt 7 ROL 9 SHS 9 Good Luck 9 4e SVOW verliet de laatste plaats (Van onze Haagse correspondent) In een sportieve wedstrijd heeft SVOW een 25 zege behaald op Duin oord. Het was de tweede zege van de Oude Weteringers in deze competitie en dank zij deze konden ztJ de laatste plaats overdoen aan hun tegenstan ders van deze Zaterdag. SVOW nam in de tiende minuut de leiding, toen Rosier uit een vrije trap goed inschoot. En toen bij een algemene aanval van SVOW de Duinoord-doelman v. d. Heyden een schot van WUlems niet voldoende onder controle kon krijgen, was v d. Meer er als de kippen bij om de stand op 02 te brengen. Duinoord liet echter de moed niet zakken en het gelukte in de 25ste minuut Knaap met een treffer de achterstand te verkleinen. SVOW had echter zijn antwoord klaar en na goed samenspel tussen Vreeken en v. d. Vliet kon de laatste met een goed schot v. d Heyden voor de derde maal passeren. Voor rust kreeg Rosier nog een unieke kans. maar hij miste deze grandioos. Dc tweede helft speelde zich af in een dikke mist en het was de toeschou wers onmogelijk de strijd te volgen. Rosier bracht, toen de Duinoord-ach terhoede bleef staan, de stand op 14. Van Vliet nam de vijfde treffer voor iijn rekening, terwijl Van Laar tenslotte de eindstand op 25 bracht. Dampig duel in Noordwijk (Van een onzer verslaggeversi Toen linkshalf Kocmans. kort ln de 2e helft, met een prachtig strak schot van grote afstand via de paal 21 voor Noordwijk liet aantekenen, sloop een bondgenoot van de, nu ln blauw-zwart spelende, roodwitten het veld op, nJ. de mist. Want de tot nu toe zuiver lo pende „machine" van Semper Altins, die met fraai grondspel het ergste voor de Noord wijkers deed vermoeden, smoorde gauw in deze dampige „de ken" en de gastheren konden nu als grote dreigende schimmen hun kleine tegenstanders tot het einde de baas blijven. De eerste aanvallen van Semper A. waren „glad", doch onproductief. De trage verdediging van Noordwijk had de Sootste moeite deze aanvallen de baas blijven en enkele paniek-volle situa ties waren daarvan het gevolg. Buiten verwachting wist Noordwyk het eerst te scoren door medewerking van één van de S A.-verdedigers, die in het beruchte gebied hands maakte, v. d. Lippe voltrok het vonnis: 10. Vijf minuten later een felle schuiver van Lagerwey van Semper Altius, een te late reactie van de verraste Schmohl en de stand was weer geiyk: 1—1. Deze stand bleef tot de rust ongewij zigd. dank zy keurige reddingen van beide doelverdedigers. Schmohl van Noordwyk en Kwak van Semper Altius. Ook het goede spel van Noordwijks 7 15- 16—16 15—18 20—35 14—39 17—41 4e klasse A Omas 10—17 Lelden 9—9 Sportlust '46 8—14 Die Haghe 7—6 VWS 10—14 PPSC 8—6 Excelsior M 9—11 Koudekerk 8—1 Katwyk 9—11 SVOW 10—1 HTSV 10—10 Duinoord 8—2 rechtsbuiten, Barnhoom. viel op. Na ongeveer 5 minuten ln de tweede helft kwam het doelpunt van Koemans. zoals in de aanhef vermeld. Dit bleek de overwinningstreffer te zijn. Veel vlei er na die 21 stand met meer te genieten, want de dikke mist. die een zicht van 10 a 15 meter toeliet, hield alles, op enkele détails na, verbor gen. De enthousiaste aanmoedigingen van de Noordwijkse supporters achter het doel van Semper A. deden ons vele aan vallen van de thuisclub vermoeden. De enige, die dit alles heeft kunnen volgen was scheidsrechter Steenstra, die goed leidde! VWS kroop door het oog van de naald bij Sportlust (Van een onzer verslaggevers) Iedereen, zowel supporter als speler, was biy toen scheidsrechter v. d. Hart voor de laatste maal floot. Het ver toonde spel was van dien aard dat men niet begrijpen kon dat hier twee leidende ploegen aan het werk waren. We zullen de oorzaak van het slechte spel maar in het veld zoeken, dat in dusdanige staat verkeerde dat menig een zich verwonderde waarom het niet afgekeurd was. Hoewel het geiyke spel dik verdiend was, is VWS toch door het oog van de naald gekropen. Niet minder dan zes maal trof een onhoudbaar schot paal of lat, (zelfs het enige doelpunt van Sport lust werd vla de paal gescoord! Bovendien heeft VWS, met 3 invallers spelend, relatief genomen, geen slechte prestatie geleverd om het nog ongeslagen Sportlust-, op eigen veld, een gelijkspel af te dwingen. K. Schouten scoorde het enige doelpunt van de Leidenaren. 4e klasse B Jodan B 7—13 Spirit 9—9 Noordwyk 9—13 Lisser Boys 1 Semp. Alt. 7—11 SV '35 8—5 Rouwkoop 9—10 Bodegraven 9—5 RAS 8—9 Sunlight 9—0 Zw. Wit '28 9—9 (Ingez. Med.-Adv.) yj van de 10 doen 't reeds I 7 van de 10 shagrollers vragen Mascotte-vloei bij hun shag. 'n Voorbeeld om na te volgen I Zij weten wat hun shag toekomt: het 3 x betere Mascotte-vloei. Zij weten wot hun zelf toekomt: lekkerder sigaretten. Dus met Mascotte gerold. Doe als zfi: vraag óók om Mascotte als U vloei kooptl ...reeds?ran de 10 skagroUers rragen J, MAScorre rolt beter plakt beter brandt beter! Beslissing viel twaalf minuten voor tijd (Van onze correspondent) Het rood-zwarte ARC schijnt er alles op gezet te hebwen met zo'n groot moge lijke voorsprong de leiding stevig in handen te houden. Zaterdagmiddag brachten de Alphenaren een bezoek aan 's-Gravenzande S.V. Belde elftallen verschenen volledig in het veld. De eerste aanvallen waren voor de bezoekers, die met snelle, felle aanvalsstoten probeerden zo snel mogelijk een voorsprong te verkrijgen. Aanval op aanval golfde dan ook op het doel van de thuisclub, waar men alle krachten moest inspannen. Toen na tien minuten spelen de naar rechts afgezwenkte midvoor Last de bal scherp voor doel trok, kon de doelman het leer niet voldoende onder controle krijgen en was De Bruin er snel by deze fout af te straffen: 0—1. Langzaam maar zeker namen de gastheren hierna het spel ln handen en werd ARC op eigen helft teruggedrongen. In deze periode kreeg doelman v. d. Mark volop gelegen heid te tonen wat hy onder de lat voor de rood-zwarten waard is. Overal dook hy op v/aar voor zyn doel gevaar dreigde en steeds weer kwam de Alphenaar tot grote wanhoop van de Westlanders zege vierend uit de stryd Aan de andere kant kon de thuisclub het met de weinige ARC-aanvallen tot de rust wel af. Geen roem voor Leiden bij HTSV 'Van onze Haagse correspondent) Leiden is bij HTSV roemloos met 41 ten onder gegaan. De Leidenaren ver schenen met enkele Invallers en keken na vijf minuten spelen reeds tegen een 10 achterstand aan Wel trachtten onze stadgenoten de bakens te verzetten, doch de achterhoede van de Haagse Trammannen gaf weinig kansen weg. Eerst nadat Van wyk de stand op 20 voor HTSV had gebracht, kon Lelden door Van Weeren een succes laten aan tekenen. Voor de rust werd het echter door Joosten nog 3—1. In de tweede helft lanceerde Leiden j een fel offensief, doch de afwerking van de aanvallen llel veel te wensen, j Toen Burghardt de stand op 4—1 had gebracht was het vonnis over Leiden 1 geveld Na de hervatting zorgde de scheidsrech ter Nleuwenhuis voor de sensatie van de middag door tot verrassing van vriend en vyand aan de thuisclub een strafschop toe te kennen, zogenaamd wegens hands tegen Pouw Mooij. Na enige gepraat hier over werd de bal tot grote opluchting van de rood-zwarte aanhang naast ge schoten. Hierna ging de stryd geruime tyd geiyk op, met om beurten een der partyen in de aanval. Twaalf minuten voor het einde viel de beslissing en op nieuw was het de ARC-aanvalsleider die indirect voor dit doelpunt zorgde. By een door De Bruin ver naar voren gespeelde bal. liep de ARC'er snel door. waarna de uitlopende doelman de bal keihard tegen hem aanschoot. Vervolgens sprong het leer naar De Hoed. die van 25 tot 30 meter afstand in het lege doel schoot: 0—2. Hierna zakte de thuisclub door de knieën en gelukkig voor haar maakte de mist verder spelen vrijwel onmogeiyk, zodat het einde met ongewyzigde stand kwam. Op Klein Zwitserland in Den i Haag werd de belangrijke hockey- wedstrijd TOGO - Laren gespeeld, i Op de foto ziet men het eerste doel- De club uit het Gooi won met 1-2. punt van Laren. Protest Forlima Tydens de Zaterdag gehouden verga dering van de spelregel- en protest commissie van de K.N.V.B. is het pro test van Fortuna betreffende de wed strijd Limburgia—Fortuna (het bekende strafschopgeval) toegewezen, waardoor de uitslag 0—0 wordt. Het protest van D.O.S. tegen het tweede doelpunt van Fortuna in de ontmoeting Fortuna D.O.S. is afgewezen. De uitslag blijft dus 2—2. Fortuna staat door deze be slissing op de eerste plaats van de rangiyst van de hoofdklasse A. ATHLETIEK Veldparkloop te Delft Begunstigd door fraai najaarsweer en onder grote belangstelling is te Delft de jaarlijkse veldparkloop van AV '40 ge houden. waaraan door omstreeks 80 athleten werd deelgenomen. Het par cours. uitgezet rondom de Nootdorp-e plassen, was vlak en bood niet veel moeilijkheden. De senioren liepen 3300 meter, de A-junioren 2.000 en dc B- junioren 1500 meter. In de hoofdklasse werd de favoriet J. Vergeer uit Boskoop onbedreigd winnaar. De voornaamste uitslagen luiden: Senioren klasse A: 1. Vergeer AV '47, Boskoop 10.05.2. 2. Christiaanse. NAC. Noordwijk 10.17.8; 3. Rynsent, Siomo. Den Haag. 10.31.2; 4. A. Broekhuizen, AV '40. Delft. 10.43.2. Klasse B: 1. Veldhoven. SVV, Schie dam 10.23.6; klasse C; 1. de Vette, LDA, Den Haag, 10.50,0. Janus van der Zande won 25 k.m.-loop Onder grote belangstelling en fraaie weersomstandigheden is te Den Bosch een 25 km loop gehouden, welke door Janus van der Zande gewonnen Is in 1 uur 23 min. 29.4 sec. De uitslag luidde: 1. Van der Zande (Olympia. Halste ren) 1 uur 23 min. 29 4 sèc; 2. Van Gm- kel 'GAC. Hilversum) 1.28.51.8; 3 Maas kant (DOS. Rotterdam) 1 32 52.7. 4. Smits (AAV '36. Alphen aan den Ryn) 1.33.19.9.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 4