Julianaschool in Leiderdorp is nu pas „af" Raad van Leiderdorp niet erg enthousiast over gemeente vlag 94ste Jaargang Vrijdag 4 November 1955 Vierde Blad No. 28670 'K In de Koningin Julianaschool werden de nieuw aangebouwde lokalen door burgemeester K. van Diepeningen officieel in gebruik gesteld. De school, waarvan het eerste gedeelte kort na de oorlog tot stand kwam, was eigenlijk maar een halve school bestaande uit drie lokalen. Door gestadige stijging van het leerlingental moest er uitbreiding komen en door de bijbouw van drie nieuwe lokalen kan men zeggen dat de school nu af is. De heer Blankenstein sprak hiervoor zyn dank uit en antwoordde de burge meester nog dat de eerbied van de kin deren voor alles wat er groeit en bloeit werd bijgebracht. Hiervan getuigde ook de tekst (een zinsnede uit een rede van H.M. Koningin Juliana) die ln de hal een plaats heeft gekregen. Burgemeester Van Diepeningen die de talrijke genodigden w.o. de Inspec teur van het L.O. de heer L. Schipper en de hoofden en schoolbesturen var de andere scholen in de gemeente harte lijk welkom heette gewaagde in zijn openingswoord dan ook van de „afbouw" van de school die nu in gebruik werd ge steld. Hij toonde zich verheugd, dat het na veel bezwaren te hebben ondervon den zowel bij de bouw van het eerste deel als nu bij de afbouw, dan toch ge lukt is de school in één en dezelfde stijl voltooid te krijgen en dat voor de uit breiding niet met een bouw met zgn. lessenaardak genoegen moest worden genomen. Hij zegde de heer Schipper hartelijk dank voor de steun in deze van hem ondervonden. Het zal nu voorlopig met de scholenbouw weer moeilijker worden door de jongste regeringsmaat regelen, die naar hij hoopte niet al te lang zouden behoeven te gelden want met de bouw van scholen zijn wij hier nog niet klaar. Zich tenslotte tot het hoofd der school, de heer J. B. Blanken stein wendend sprak hij zijn vertrouwen uit dat ook hier aan deze school verder in de toekomst vruchtdragend onderwijs zou worden gegeven en vroeg hij de derwtjzers de kinderen eerbied bij te brengen voor al wat leeft en groeit. Dit zou ook de gemeentelijke plantsoen dienst ten goede komen. BLIJDE DAG De heer Schipper, die hierna sprak j merkte op dat het Leiderdorpse ge meentebestuur inzake het onderwijs en de scholenbouw steeds van activiteit blijk gaf en daarin ten volle zijn plicht deed. Het verheugde hem dan ook dat deze uitbreiding nu tot stand is kunnen I komen, want het ziet er. nu aan woning bouw de voorrang ls verleend, met de scholenbouw met zo rooskleurig uit er met name niet met de bouw van gym nastieklokalen. Hij had echter hoop dat er te beginnen met 1 Januari 1956 weer een beetje schot in zou komen. Deze dag noemde hij voor Leiderdorp weer een blijde dag. Hij sprak dan verder nog de hoop uit dat aan de Koningin Juliana school het onderwijs goed zou zijn en in I nationale zin. Verschillende sprekers voerden hierna nog het woord o.a. de heer M. Splinter namens de Hervormde Schoolver. en de heer S. J. v. d. Stoel namens de Chr. Nat. Schoolver.. Ds J. P. Honnef sprak namens de Ned. Herv. Gemeente. Deze had bij zijn komst in Leiderdorp nog de oude OL. School gekend en hij had toen betreurd, dat de kinderen in een derge lijke lokaliteit moesten verblijven. DANK Burgemeester Van Diepeningen bracht vervolgens nog dank aan de architect de heer H. Sutterland en de aannemer de heer W. Hennipman. Deze laatste had de bouw met spoed ter hand geno- men en was, zeer ten genoege van het gemeentebestuur, er in geslaagd het werk nagenoeg in de gestelde tijd klaar te hebben. De heer Hennipman bood hierop de heer Blankenstein een fraaie klok aan. LEIDERDORP De Leiderdorpse Damclub gaf ln het Dorpshuis de Jaarlijkse feestavond. De voorzitter, de heer J. van der Zwan. verwelkomde met een kort woord de talrijke bezoekers, die nagenoeg het gehele Dorpshuis vulden. HIJ wenste de aanwezigen een prettige avond toe en dit is vervulling gegaan door het ontreden van het Residentie-Caba ret „Mozaïek". Dit cabaret, dat reeds eerder voor de Damclub optrad en toen een uitstekende indruk maakte, slaag de er ook nu weer ln de bezoekers op uitstekende wijze te amuseren. Met mu ziek en zang. afgewisseld door vermake lijke kluchten, werd een programma vertoond, waarvan de aanwezigen de gehele avond hebben genoten. Het har telijk applaus, dat weerklonk na elk op treden. was hiervan het bewijs Gezegd kan dus worden, dat „Mozaïek" de feestavond weer prachtig heeft doen slagen. OEGSTGEEST BURGERLIJKE STAND Geboren: Paulus Joh. F. zn. van J. N. A M van Gils en J. Overbeek: Gerardus. zn van C Th. van der Horst en G van der MelJ: Friderlous A. M.. zn. van P. E. P M. Schlatmann en M M. Möller: Roe- llfflna H dr. van H. Lubbe en R Goddljn. Ondertrouwd: F. J. M. van Ogtrqp. 27 Jr. en G. C. Ooms. 26 Jr.: J. A. van Leeu wen. 27 Jr. en C. A M. vnn Brecht. 22 Jr.; R. Ch. Ledeboer, 30 Jr. en E van Leljden. 23 Jr J. Zijlstra 29 Jr en N S E van der Mell 24 |r D A Stravers 43 Jr. en F van der Linden 33 Jr Getrouwd- N. J van der Meer en W. M Brussee: W Vletter en J. Tettelnar Overleden A M van Rltn geb Meller, 80 |r M. Montebn 67 Ir P H de Vet geb Vet 75 Jr.: E de Leen geb Ver wallen. 65 Jr.- Oh H Plevsler geb Kroesen «6 Jr. VOORSCHOTEN Benoemd De heer A Broos, onder wijzer aan de RK Jongensschool, al hier Is per 1 Januari 1956 benoemd tot onderwilzeT aan de Sint Jozefschool te Voorburg. NAGENOEG GELIJK Het Inwendige van de „afbouw" is ge heel gelyk aan het gedeelte dat eerst werd gesticht. De vloeren zijn van hout graniet, muren en plafonds zijn alle cre- me gesausd en de gangen zijn gelijk betegeld. Het houtwerk is lichtgrijs. De schoolmeubeien in het nieuwe gedeelte bestaan uit tafeltjes en stoelen zulks in tegenstelling met de banken in het an dere deel. Wat het uitwendige betreft valt het verschil in steen wel op. Dezelfde steen soort was voor de „afbouw" niet aanwe zig. Vanavond is er in de school een fees telijke ouderavond. Na vele jaren is de school nu eindelijk ..af". Links het nieuwe gedeelte. (Foto L.D./Van Vliet.) WARMOND Gunning Het riolerings- en bestra- tingswerk van de Scheepmaker.xdam te Warmond is thans gegund aan de Firma N. Stam te Voorschoten voor de prijs van f 8740.—. Benoemd De heer W. van der Graaff, Commies B ter gemeente-secre tarie van Warmond is met ingang van 1 Januari 1956 benoemd tot Commies op de Afdeling F.nancièn van de aemeente- secretarie te Almelo. Gezinshulp De onlangs opgerichte Commissie voor Interkerkelijke Gezins zorg te Warmond heeft besloten om naast gezinsverzorging, die reeds in wer king is vanaf 1 Augustus 1955, ook ge zinshulp te gaan verlenen, daar uit de laatste gehouden voorlichtingsavond is gebleken- dat hieraan in Warmond ook dringende behoefte bestaat Niet meer dan 60.000 woningen OPRICHTING RAAD WONINGBOUW Op een ledenvergadering van het Nederlands Instituut voor Volkshuis vesting en Stedebouw verklaarde van morgen lr H. M. Buskes. directeur- generaal van de wederopbouw en Volkshuisvesting, dat hij blij zal zijn als er dit jaar 60.000 hulzen zullen zijn gereed gekomen. Dit betekent een achteruitgang van 8.000 vergeleken bij het vorig jaar. Zeer binnenkort zal door de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting op instigatie van de regering, een spe ciale Raad voor de Woningbouw worden opgericht, die de productie van wonin gen als object zal hebben en de minister zal moeten adviseren omtrent uitbrei ding van die productie. De Raad zal onderzoeken of het pro ductie-apparaat nuttig en efficient werkt en speciaal of de beschikbare mankracht volledig en zo efficient mo gelijk wordt gebruikt. Dronken achter het stuur Vanochtend heeft de Rechtbank te Amsterdam een 27-jarige man uit Amsterdam wegens het in dronken schap besturen van een auto veroor deeld tot drie maanden onvoorwaar delijke gevangenisstraf: tevens werd hem de bevoegdheid ontnomen om gedurende 5 jaar motorrijtuigen te besturen. Eveneens wegens het dronken achter het stuur van een auto zitten veroor deelde de Rechtbank een 42-jarige man tot een gevangenisstraf van 6 weken plus 3 jaar ontzegging om mo torrijtuigen te besturen Beide delicten werden in Amsterdam begaan. BURGERLIJKE STAND VAN GEBOREN Petronella Catharlna. dr. van J A. v. Mierlo en M M. Weljters; Nlcolaas, zu. van P. Pouw en E Petit, Erik. zn. van I. Baart en J. 3. Tulnhof de Moed: Anne- marle Louise, dr. van A. G. v. Helden en L. Wezelenburg: Adrle, zn. van A. Neute boom en A. F Fakkel; Lucas Cornells, zn. van C. J. C. Hamilton en Y. N. F. Roget. OVERLEDEN M. de Ridden, hulsvr. van VIJlbrlef. 60 Jr. In een diligence van meer dan honderd jaar oud overhandigen lieftallige dames in kleding van een eeuw geleden een petitie aan een vertegenwoordiger van het Engelse parlement om er op aan te dringen, dat de Engelse wegen op korte ter mijn aan het moderne verkeer wor den aangepast. WASSENAAR Herziening uitbreidingsplan Tot 28 November a s. Is ten raadhulze ter visie gelegd een gedeeltelijke her ziening van het uitbreidingsplan, het - g. uitbreidingsplan Zijlwatering dat omvat de gronden ten Mfvrd-noe'en van de v. Zuylen van NJJeveltstraat tussen de Oostdorperweg en de Rijks straatweg. De voorrang, welke aan dit plan werd gegeven, is noodzaak in ver band met het aan deze gemeente toe gewezen bouwvolume dat bij gebrek aan bouwgrond verloren zou gaan In totaal kunnen op deze grond 2222 woningen worden gezet, waarvan 1481 arbeiders woningen. 716 middenstandswoningen en 25 villa's. Ruimte is o.m gereserveerd voor winkels en bijzondere gebouwen, t.w. scholen en kerken, terwijl daar ook t.z.t. het nieuwe politiebureau met brandweerkazerne zal komen. De Stads- houdersweg, de Zijllaan en de De Witt- straat zullen worden doorgetrokken, waarbij twee bruggen over het zijkanaal van de Zijlwatering moeten worden ge legd. E.H.B.O.-CURSUS Het bestuur van de afd. van het Ned. Roode Kruis zal bij voldoende belang stelling weer een E H B.O.-cursus orga niseren onder leiding van de artsen Bertels en De Wit. Men kan zich hier voor opgegeven aan het secretariaat Kerkdam 20. BURGERLIJKE STAND Geboren: Petrus L. Th., zn. van T. van der Krogt on B. A. H. van der Klelj. Paul, zn. van P. S. Vogelaar en J. C. Wamelink OndertrouwdJ. E. Donker en E A HUsmann, J. J. Blok en C. Ll]nzaad, S. W L. van der Noordaa en J. C. van Beeren, B. Pelikaan en A. H Borsboom; D T H J. van Eljs en S R C. Voorst. Getrcuwd M. J J. van Hest en M. van Veen. P. H Kooljman en H J Molt. C. TUius cn C L van der Helde; G. A. Wensveen en C J. Ruljgrok; N. Koudstaal en P J. van Dongen: A. L. Wolters en J M Akkermans; J. Berkelaar en E. van Overleden J A. Deknatel, 74 Jr.; J. M. D. Kreken, 78 Jr. De raad van Leiderdorp heeft gisteravond in ruim vijf kwartier een inder daad niet erg omvangrijke en niet erg belangrijke agenda afgewerkt. De meeste tijd werd nog besteed aan het voorstel van de heren Schoppen (Gem. Bel.) en Kuilenberg (KVP) B. en W. te machtigen te beslissen op verzoeken de Leiderdorpse brug te openen op tijdstippen, waarop deze volgens de bestaande regeling voor doorvaart gesloten is. Stemmen staakten over voorstel Schoppen-Kuilenberg Zoals bekend moet voor een dergelijk besluit thans de raad bijeen geroepen worden, doch de beide heren waren van mening dat het eenvoudiger is de beslis sing aan B en W. over te laten. De heer Los (AR) kon zich niet met dit voorstel verenigen en zag de bestaande regeling gaarne gehandhaafd, evenals de heer Moraal (AR). De voorzitter, burgemees ter Van Diepeningen, merkte op dat Indertijd dit raadsbesluit is genomen, zonder dat iemand er zich tegen verzette. Toen tenslotte het voorstel in stem ming werd gebracht staakten de stem men (55). daar de heer De Graaf (CHU) afwezig was. Tegen stemden de heren Los, Moraal, v. d. Stoel. Van Winkel en wethouder Snel. allen AR, behalve de heer Van Winkel, die CH is. In een volgende Tcrgadering zal op nieuw over het voorstel worden ge stemd. De gemeentewerklieden L. de Jong. J. H. Lekx en A. Jansen weiden in vaste dienst benoemd per 1 November 1955. Voor het maken van een plan voor de bouw van een ambtswoning van de bur gemeester werd een crediet van f 1000 toegestaan Dit wil alleen zeggen dat men een begin zal maken met de plannen als G.S. deze uitgave goedkeuren. Over ver dere bijzonderheden kan de raad later beslissen. De woning zal vermoedelijk verrijzen aan de Schapenrustweg. zoals in het uitbreidingsplan is vastgesteld. Ook voor het maken van een plan voor de bouw van een centraal gymnastiek lokaal werd een bedrag van f. 1000.uit getrokken. SUBSIDIE Het Nationaal Rheumafonds krijgt een eenmalige subsidie van f 50.—. waarte gen alleen de heer Van der Stoel bezwaar maakte Hij vond dat de gemeente al ge noeg had gedaan met het beschikbaar stellen van f. 500.voor het bevolkings onderzoek. Van verschillende zijden werd er op gewezen dat dit een algemene bij drage is. terwijl de andere uitgave inder tijd geheel vrijwillig is gedaan. Men had ook kunnen bedanken Het crediet voor herbestratlngswerk- zaamheden werd verhoogd tot f. 15.000.- (op de begroting was f. 9720 geraamd). Voor de aankoop van brandweerslangen voor de BB werd f. 750.— uitgetrokken, terwijl voor de aankoop van een motor- maaimachlne f.500.beschikbaar werd gesteld NIET INGENOMEN Met het ontwerp gemeentevlag was men niet erg ingenomen. Het oordeel van de raadsleden was dat het net een verkeerd opgehangen nationale drie kleur Is. De burgemeester zegde toe ln correspon dentie te treden met de Hoge Raad van Adel, waarin de bezwaren kenbaar wor den gemaakt. Men voelde nog wel Iets voor het rood-wit-blauw, wanneer in het wit het gemeentewapen wordt aange bracht In de commissie belast met het nazien van de begroting werden benoemd de heren Schoppen (voorzitter). Los en Kuilenberg. Aan de agenda werd nog toegeioegd een voorstel over te gaan tot aankoop van een zandstrooler, daar de oude versleten ls De raad stelde hier voor het gevraagde crediet van f. 1450.— beschikbaar Voor de rondvraag was zeer weinig belangstelling, zodat de vergade ring voor half tien gesloten kon worden. Oliestaking te Djakarta BEMIDDELINGSVOORSTEL AFGEWEZEN I De Vakbond van olieairbeidere. de I Perbum. heeft het voorstel van arbeids bemiddeling inzake de staking bij de oliemaatschappij S.V.P.M. te Soengei Gerong afgewezen De S V.P.M had deze bemiddeling aangenomen. De kwestie wordt nu voorgelegd aan de I centrale commissie voor arbeidsbemid- i deling te Djakarta. Hoewel 2000 man van het personeel te Soengei Gerong i wel op komt. ligt de- raffinaderij geheel stil, waardoor 65.000 barrels olie van de dagelijkse productie gemist wordt. Naar schatting kan het bedrijf pas tegen Dinsdag a.s. weer draaien, als het werk zoals aangekondigd. 4 November hervat wordt. De SV.PM. levert omstreeks 30% van de productie van olie voor binnenlands vertoruik- Bespoediging zaken Jungschfacer en Schmidt De president van het Hooggerechtshof Wirjong Perodjodikoro. heeft meege deeld, dat hij reeds geruime tijd geleden het Landgerecht heeft opgedragen de zaken Jungschl&ger en Schmidt te be spoedigen. Men neemt aan, dat het on derzoek nu spoedig voltooid zal zijn, omdat in beide zaken het horen van de getuigen charge vrijwel teneinde is. Het is aan de rechter om te beslis sen over het voornemen van de verde digster. mevrouw Bouman. om getuigen décharge uit Nederland op te roepen. AKU breidt productie capaciteit uit Teneinde de bestaande productiemoge lijkheden verder aan de eisen van de markt aan te passen, heeft het bestuur van de AKU tot een aantal nieuwe in vesteringen besloten Te Emmen zal de productie van de Enkalonfabrlek een niet onbelangrijke verhoging ondergaan. In de Kleefse Waard bij Arnhem zal een derde productie-eenheid voor rayonve zel bijgebouwd worden, waardoor het mogelijk wordt beter tegemoet te komen aan de vraag naar van de normale ty pen afwijkende soorten en kwaliteiten. In de bedrijven te Arnhem en te Breda iHKIi zullen de bestaande productie mogelijkheden aangepast worden aan de vraag naar rayongaren voor autoban den. De totale productiecapaciteit voor di verse garens en vezels van de tot het AKU-concern behorende Nederlandse bedrijven zal tengevolge van de te ne men maatregelen met ruim 10 9c toe nemen. Verschillende andere investerings plannen. die reeds gereed lagen zijn ech ter uitgesteld. Zeelieden-oorlogsslachtoffers PENSIOENREGELING AANGENOMEN (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft vanmiddag met algemene stemmen bet wetsont werp aangenomen met verbeteringen in de pensioenregeling voor zeelieden- oorlogsslachtoffers. Nadat de heer Koersen zijn amendement om de bui tengewone Pensioenraad en de Cen trale Raad van Beroep In te schake len, had ingetrokken, nam de Kamer met algemene stemmen een motie aan van dezelfde strekking. WASSENAAR Raadsagenda De gemeenteraad komt Woensdag avond a.s. in openbare vergadering bij een De agenda bevat de navolgende punten: vestiging van een erfdienst baarheid op een voetpad (t.b.v. v. d. Mareis Autobedrijf dat de grond af stond); voetbruggen in Park De Paauw (voor verbinding met de buitenplaats Ruys); waarborgsom voor electrlciteit-, gas- en wateraansluitingen (wijziging); tarieven gas en electrlciteit (verlaging van de omzetbelasting met 4% en een verhoging vanaf die datum met 4 1/6 pet); ontslag onderwijzeres o.l. school No. l fmej, A. E. M. Höhle); ontslag onderwijzer o.l. school No. 11 (de heer M Meijer)subsidie aanvullend pro gramma Mater Amabiliseursusaan vrage art. 72 L.O-wet 1920 uitbreiding RJC. Jongensschool (drie lokalen); be roep tegen weigering bouw kippen- schuur aan de Rijksstraatweg 'afwij zend advies); winkelsluiting 'betreft langere openstelling winkels met St Ni- colaas en Kerstmis)subsidie oplei dingsschool voor kleuterleidsters te Naaldwijk 'voorstel f 25 per leerling uit Wassenaar); subsidie comité tulnen- keuring (voorstel f.100); vaststelling begroting 1955 van het bedrijf buiten plaatsen (nadelig saldo f. 64.000 op ge wone dienst). Ingekomen is voorts een verzoek van mevr. I. H. EerntmanSteghers om wijziging van art. 106 van het ambtena renreglement luidende: De vrouwelijke ambtenaar, die in het huwelijk treedt, wordt met Ingang van de dag volgende op die van haar huwelijk eervol not- slagen". Verkeerslichten aan Hoge Zijde Naar wij vernemen lig* het in de be doeling het kruispunt Pieter Doelman, straat - Julianastraat - Schoolstraat na het in gebruik nemen van de nlen- de brug te doen beveiligen door ver keerslichten. Op vier plaatsen zullen deze worden aangebracht, en wel in de Schoolstraat, in de Julianastraat ter hoogte van de Alphense Bank, Julianastraat pand fa. v d Helm en op het trottoir teger.over het onbebouwde stuk grond ln de Pieter Doelmanstraat De verkeerslichten zullen door de po litie worden bediend vanaf de hoek by de fa. v d Helm. De hoeken van de trot toirs zullen worden afgeschermd door kettingen aan paaltjes, teneinde het de voetgangers gemakkelijk te maken op de wit aangegeven oversteekplaatsen de straat over te steken Ook aan de Lage Zyde zullen de hoe ken van de trottoirs met kettingen be veiligd worden en zullen de voetgangers ook hier gedwongen worden van de aan gegeven oversteekplaatsen gebruik te maken. Ongetwyfeld een verbetering, die het centrum zeer ten goede zal komen. Aan de Lage Zyde heeft men bovendien voor de oprit van de brug en de Ingang van de van Boetselaerstraat zg peervormige verkeersgeleiders in het midden van de straat gemaakt, wat kon omdat de ge meente hier over voldoende grond be schikt, ln tegenstelling tot de Hoge zy, waar de oorspronkelijke verkeersgeleider voorlopig ls moeten vervallen, waarover wy reeds eerder schreven. WADDINXVEEN Ds C. SPEK MET EMERITAAT Ds C. Spek. predikant by de Geref. Kerk van Ee (Fr.) heeft op medisch ad vies besloten emeritaat aan te vragen. Ds Spek aanvaardde 18 April 1937 te Nyeveen (Dr.) het prediktambt. Deze gemeente heeft hy gediend tot Januari 1947, toen hy zich verbond aan zün te genwoordige gemeente. BEURSOVERZICHT INTERNATIONALS VAST Amsterdam, 4 November. Gestimuleerd door het gunstige Ame rikaanse bedryfsnieuws heeft ook de Amsterdamse effectenbeurs vanmiddag een zeer vast verloop gehad, waarby de activiteit iets groter scheen dan de vo rige dagen. Kon. Olie ging voorop met een styging van 15 punten tot 598, na dat tijdelijk even de zesmaal pari prvjs was bereikt. De standard Oil of New Jersey gaat over tot een aandelensplit- sing, dit vormde gisteren een grote sti mulans voor de ollewaarden in Wall street. Royal Dutch steeg daar circa 1% dollar. Unilever en Philips deden het iets kalmer aan, maar avanceerden toch 8 9 punten: AKU kwam van 336V.- op 341 De uitbreiding der productiecapa citeit men zie elders was nog niet geheel bekend. De belegglngsmarkt kenmerkte zich vanmiddag door een flauwe stemming. Berichten over een komende lening der Nederlandsche Spoorwegen, (dit zou een 20-jarige lening worden tegen een rente van 314% totaal groot f. 50 millloen) werkten als een koude douche. De beurs beschouwt de jongste 3V«% Staatsle ning nog steeds als een mislukking; vooral 3%% leningen lagen vanmiddag gedrukt. Op de Scheepvaart- en Indonesische sector was de stemming ook vriendelijk; de meeste fondsen konden 1 2 punten verbeteren Holland Amerika Ujn was zelfs 5 hoger op 216 De markt sloot kalm, slechts een fractie onder het hoogste punt van de dag Beurs van Amsterdam Vrijdag 4 November ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v heden Ned 53 (34) 101*4 101H Grootboek obl 101** L 102% Ned '51 3% 101% 101% Ned 53 3% 1004 100% Ned '48 3'i 98% 98% Ned '54 3% 98% 98% Ned '55 3% 98% 98% Ned. '5511 3% 99 98Ü Ned '47 3% 3 99!'» 99% Dollarlng '47 3 96 96% Investeringscert. 3 99% 99% Ned. 62-64 3 994 99H Indië -37 A 3 98 A 98% Grootboek '46 3 97 4 97fi ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand en Ind. B 90 91 Nat Handelsbank 163 165 Ned Handelmy225 227 A K D336 341 Philips 336 346% Unilever 449% 456% Wilton Feyenoord ..272 275 Bill ton 2de r342% 344% Kon Olie f.50.— ..291 Kon Olie 583% 598% Amst. Rubber 141 141% Holl Amer iyn 211% 215 Kon Ned Stoomb 198 201 Ned Scheepv Unie 189% 191% H V A 158% 160% Java Cult 86% 87 Dell Mli 158% 158% Senembah 116 115% MET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- t Gem. leningen Adam 47 3 99% 99% Den Haag 1937 1 3 100 Le'den 1947 98 R'dam -37 I til 3% 101ft 101% Industr Obligaties Philips Dollarlng 103% 104 Premieleningen A'dam '51 2% 134% 134% Eindhoven '54 2% 110% 110% Enschede '54 2% 108 108,", Den Haag '52 I 2% 135 134 Idem II 2% 1334 133 R'dam '52 I 2% 138% Idem II 2% 136% 136 Utrecht '53 2% 124% 123 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd Bank 265 267% Rotterd. Bank236*4 238% Twentsche Bank230 234% Industrie Ondernemingen Ned. G. en Splr. fabr 248% 250 Kon. Ned. Grofsm. 153 154 B Rott. Droogd My. 608 609 Tieleman en Dros 17% 15% Handelsondernemingen Borsumy. cv A f 1000 140% 143 Internatio167 168% Diversen Albert Heyn271% 272 B Ned. M Walv Vrt. 82% 82% Spoorwegen Dell Spoofw. My. 33% 34% Amerlk. fondsen Anaconda 64% 67% Shell Oil Cy57 58H Nog enkele fondsen alt Lelden en omgeving Aandelen V K 3/11 Holl Constructie 385GB Ing Our v Bouwnijv lo6 Int Kunststof! Ind >5GB 74% Kon Ned Edelmet /SL 78 Pref w a idem 85 81 Textiel Oebr v wyk 86 86GB Leldsche Wolsplnn 292B 299%OU Ned Electrolasm mi Sikken* Lakfabr '53 376 Ver Touwfabrleken 186 88% Wernink's Betonm 145 145

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 7