CHIEF WHIP P. de Gunst moest jubileren Lezers schrijven.... De woningbouw in de knel En of.Chief Whip op iedets lip Artsen - letterkundigen uit onze Gouden Eeuw 94ste Jaargang Zaterdag 15 October 1955 No. 28653 „Ik wil er niets van weten Tot op de dag van gisteren heeft de heer P. de Gnnst. directeur van Sociëteit „Minerva" te Leiden, zich aan elke hulde weten te onttrekken. „Van al dat officieel jedoe. moet ik niets hebben. Ik ben er de man niet naar", zo redeneerde hy. Vijf-en-dertig jaar heeft hü dat volk kunnen houden, totdat „Johan" (de heer J. Barendsen) er achter kwam, dat het omstreeks deze tijd 35 jaar geleden was, dat de heer De Gunst als chef-boekhouder in dienst trad van Sociëteit ..Minerva". Om precies te zijn: het was op 1 September 1920. „Johan" pleegde „gemene zaak" met de huidige Commissie van Sociëteit „Minerva", die er van haar kant niets van wilde weten om dit jubileum onopge merkt te laten voorbij gaan. Tropeninstituut in Suriname Inzake het oprichten van een tropen instituut in Suriname vernemen wij. dat een zodanig instituut, waarover door de Amsterdamse specialist dr R. D. G. Ph. Simons in 1950 aan de regering van Suriname rapport werd uitgebracht, thans in het kader van het welvaarts plan en in Nederlands-Surinaams ver band tot stand zal komen. Het Instituut is bedoeld als een we tenschappelijk contact-centrum, dat zich vooral zal bezighouden met de be studering van tropische ziekten. De heer Barendsen rechts biedt de jubilaris een geschenk aan. (Foto L.D./Van Vliet.) Maar vond hef toch wel leuk De Gunst, zo redeneerde men in deze kommissie, heeft in een moeilijke tijd [- het was in het jaar 1946 het direc teurschap van de heer J. Pitlo overge nomen. Een sohler hopeloze aanblik bood na de bezetting „het bestek" en Be verdere inrichting van „Minerva". Dat de heer De Gunst in de na-oorlogse jaren de moed en het enthousiasme heeft weten op te brengen om van chef boekhouder om te schakelen naar res taurateur, wordt in de kringen van [Minerva" nog steeds bijzonder op prijs besteld. En niet alleen door het Col legium en de leden van het L.S.C. m bpeenvolgende generaties doch bo- jenal ook door het personeel, dat in „De Gunst" nu al zo vele jaren ziet een sa menbundelende kracht, een pleitbezor ger voor allen. Lieten in 1945 de omstandigheden het biet toe, dat van een zilveren jubileum fan de heer De Gunst „veel drukte ïerd gemaakt", in 1950 had de „Jubi- »ns van vandaag" zich aan alle hulde betoon onttrokken. Was dit vijf jaarge- bóen nog mogelijk, bij het zevende lus- bum vond de heer De Gunst zaalchef Johan" op zijn weg. die alle „krach- fen" had gemobiliseerd om zjjn chef, de beer De Gunst, deze dag eens in het pn netje te zetten. Om even vier uur scheen dit zonnetje Pen reeds in de Commissiekamer, de president van de Sociëteit Mi- de heer P. W. F. van der Meulen, a toespraak getuigde van de waar- die leden. Collegium en Commis- ebben voor de prestaties van de Aankoop panden T. en D. Zoals bekend hebben de heren B. J. uurman en J. van Iterson, daartoe ge- uchtlgd door het College van B. en W„ (t fabriekscomplex van de C.V. Tlele- nn Dros, gelegen aan de Mlddelste- ncht. Hooigracht en Oude Ri)n, voor 472 Ij1!160"16 Lelden afgemijnd op In de raadsvergadering van a.s. Maan- ig komt thans een voorstel van B. en W. i behandeling om in het belang van de ikshulsvestlng dit complex aan te ko- m voor de prijs van f 472.836. vermeer- ird met de op de aankoop vallende kos- m van f. 21.000. Met deze aankoop, aldus B. en W. In ,an toelichting, wordt een uiterst ge- Ichtlge stap gezet op de weg naar sane- ng van de wijk tussen Hooigracht en (rengracht. Vernieuwing van de stads- frn op dit punt zal ln de nabije toe- wnst mogelijk worden. Ook gedurende de periode van 5 t/m 1 October deed zich een lichte stijging an het aanbod van werkkrachten voor. >eeLs kan deze worden toegeschreven wrijvingsfactoren, terwijl anderzijds izoenf actoren, zij het nog in geringe late, het aanbodcijfer beïnvloedden. Op 10 October j.l. stonden 240 mannen Is geheel werkloos ingeschreven (15 wr dan in de vorige week). Het aantal geregistreerde aanvragen leef gelijk en bedroeg 380. Het aantal als geheel werkloos inge dreven vrouwen onderging evenmin b de vraag enige wijziging van bete- inis. Het aanbod beliep 110, de vraag heer De Gunst, die in een tijd, dat het moeilijk was, Minerva weer haar aan zien gaf. Een woord van hulde en dank, dat met de aanbieding van een enve loppe met inhoud gepaard ging. De heer P. ter Haar, die vervolgens als honorair- commissielid het woord voerde, haalde enkele herinneringen op uit de bewogen geschiedenis vam ..Minerva". Na een dankwoord van de heer De Gust „wat hebben wij op deze plaats toch veel medegemaakt" was er in de bibliotheek gelegenheid om de heer en mevr, De Gunst de gelukwensen aan te bieden. De eersten, die hiervan gebruik maakten, was hot personeel, dat onder aanvoering van .Johan" zijn lof, waar dering en hulde voor de persoon en het werk van de heer De Gunst tot uitdruk king bracht, In U. aldus de heer Ba rendsen, hebben wij niet alleen een chef, doch bovenal een vriend, dje het in een drachtige samenwerking zoekt Terwijl het personeel een antieke dekenkist aan bood. zocht de Personeelsvereniging het in enkele boekwerken. De heer De Gunst, die zich liever aan alle huldebetoon had onttrokken, doch deze dag moest jubileren, zeide in zijn dankwoord steeds naar samenwerking te hebben gezocht. Dat hij deze in .Miner va" had gevonden, stemt hem tot grote dank. Een samenwerking, die volgens hem in andere Universiteitssteden „met een kaarsje is te zoeken". De kern en vooral de oud-geddenden dank ik daar hartelijk voor. Na dit officiële gedeelte hebben velen in de bibliotheek de heer en mevr. De Gunst gelukwensen aangeboden, waar bij het uiteraard niet a.leen bij woorden bleef. Behalve het Collegium van het L.S.C kwamen besturen van sub-vereni gingen, studenten, reünisten, oud-ge. dienden van het personeel van Minerva, Leidse restauranthouders, o.w. de heren Van Ingen Schenau en Boer, de heer E. H. Moens namens het bestuur van de Sociëteit Amicitia en vele vrienden en bekenden van de heer De Gunst de feli citaties aanbieden Hoewel de jubilaris er aanvankelijk niets van wilde weten, vertrouwde hij ons na afloop toe „dat hy het toch wel leuk had gevonden en deze dag niet gaarne had willen missen". Onder het hoofd: „Met de woning- nen zodanig waren voorbereid, dat deze bouw in Leiden is het hopeloos gesteld" doet de plaatselijke pers van 8 October j.l. mededeling van een onderhoud met de Wethouder van Openbare Werken. De inhoud van deze persconferentie is werkelijk ontstellend. Van het bouwvolume ad 507 wonin gen voor 1955 zijn er slechts 26 gereed. Er is aanleiding op een tweetal pun ten nader in te gaan. Daar is allereerst de mededeling van de Wethouder over de indiening van de verschillende bouw plannen. In Februari j.l. zijn plannen ingediend voor 29 woningen; daarna gevolgd door een plan op 6 April van 193 woningen; 20 Mei d.a.v. voor 253. Drie en twintig Juli voor 104 en 3 Augustus voor 164 woningen. De opsomming van deze getallen en data doet vragen rijzen. De eerste is deze: Zijn deze plannen tijdig ingediend? De ervaring in de na-oorlogse Jaren opgedaan is, dat men nooit te vroeg zjjn plannen kan indienen. Zoals de feiten liggen, weergegeven in de persconferentie, komt de gedachte naar voren: zou het niet in het belang van een tijdige woningbouw zijn geweest, wanneer deze plannen vóór 1 januari 1955 waren ingediend? Daarin worden wij versterkt, door de slotmededeling van de Wethouder, waar hij zegt: „Teneinde ook in de toekomst gedekt te zijn, streven B. en W. er naar alle woningbouwplannen voor het jaar 1956 vóór 1 Januari a.s. by de Provin ciale Directie ingediend te hebben". Komt deze conclusie niet wat laat? Had het Gemeentebestuur bij het be kend worden van het bouwvolume 1955 in December van het vorig jaar, niet dienen gezorgd te hebben, dat de plan- Van 26 November tot 5 December In Leiden weer een lichtweek Grootse manifestatie van kleur en licht Tot grote voldoening van het Lieht-weekcomitc blijkt er ook dit jaar onder Leidse minddenstand grote belangstelling voor een Lichtweek rond de St. kolaastjjd te bestaan. Gezien deze animo heeft het comité besloten om deze Wk dit jaar te houden van Zaterdag 26 November tot Maandag 5 December. Tijdens een in „De Harmonie" gehou- sn vergadering waar vertegenwoordi- srs van vrijwel alle straatcommissies inweziq waren, kwam reeds vast te Mn. dat deze commissies er naar stre- a om ditmaal met dc verlichting nog ootser en mooier voor den dag te ko- <n dan vorig Jaar Het comité ver- 'cht, dat ook van de zijde van het aieentebestuur op medewerking kan orden gerekend. Er werden reeds on- Bhandellngen gevoerd over een bij- todere verlichting van de De Gyse- drsbank en het Van der Werfpark. ifjjl ook aan een speciale verlichting 'n het stadhuis wordt gedacht. De V.V.V., Steenstraat 1B. zal ook nu 'ter voor de coördinatie van deze ma- Mestatle van kleur en licht het con- •ctpunt vormen en correspondentie- «Ires zijn. Voor de keuze en het aanbrengen van de verlichting zal de heer Crèvecoeur van de Sted. Lichtfabrieken het comité en de deelnemers aan deze lichtweek gaarne van advies dienen. Behalve, dat het llchtweekcomité een aantrekkelijke prijsvraag zal uitschrij ven, worden momenteel door dit comité pogingen in het werk gesteld om tijdens deze dagen weer een bijzondere attrac tie (geheel nieuw voor Leiden!) ln de Sleutelstad te brengen. Pogingen wor den aangewend het sluitingsuur van de winkels op een later tijdstip te stellen. Alle aan deze Lichtweek deelnemende winkeliers zullen een fraai uitgevoerde deelnemerskaart ontvangen Onderling IP^I - - wordt reeds overwogen op welke wijze het slot van zijn mededeling, verandert men attracties aan deze Lichtweek kan aan deze hopeloze toestand niet het verbinden. Zodra de plannen een vaste nunste. vorm hebben aangenomen, zal het co- i Voor de Federatie van Woningbouw- mité een grootscheepse reclame-cam- I verenigingen, de secretaris, pagne op touw te zetten. I A. J. SCHONEVELD. direct bij de Provinciale Directie inge diend hadden kunnen worden? De oorzaken voor het verloop van deze bouwplannen zijn voor ons onder na dere gegevens niet te beoordelen. Wel moet worden opgemerkt, dat in de kring der Federatie men zich ern stig bezorgd maakt over deze gang van zaken en men niet aan de gedachte kan ontkomen, dat een tijdiger indienen van de diverse plannen, veel onheil had kunnen voorkomen. Hier ligt voor het gemeentebestuur de volle verantwoordelijkheid. Een tweede zaak waarop de aandacht valt, is de houding van de Provinciale Directie Wederopbouw'. Ondanks besprekingen met de minis ter, Gedeputeerde Staten enz., geeft de Provinciale Directie geen toestemming voor de aanbesteding. Nu zal deze Direotie wel volgens een bepaald systeem de zaken behandelen, maar het is toch niet aan te nemen, dat zo zal worden gehandeld, dat de ge meente Leiden een belangrijk gedeelte van het toegekende bouwvolume zal verliezen. Dit zou toch het geval zijn, wanneer 'de toestemming voor de aanbesteding van 26 woningen en de toezegging voor 253 woningen in December a.s., door geen andere toestemming zou worden gevolgd. Deze gang van zaken zou tot gevolg hebben, dort de gemeente Lelden 223 wo ningen zou verspelen. Dit kan toch nooit de bedoeling zijn? Waar blijft dan de toekenning van het bouwvolume door Ged Staten. Deze wordt dan een was- Want er mag niet worden vergeten, dat de belangen van duizende woningbe- hoevenden hier op het spel staan. Deze belangen moeten domineren. Gezien het aantal woningbehoevenden in onze ge meente (per 1 Oct. j.l. 38651 is het niet toelaatbaar te achten, dat ook maar één woning van het bouwvolume zou worden verspeeld. Voor deze 507 woningen moet ln dit jaar nog toestemming worden gegeven voor aanbesteding. Laconiek wordt als vermoedelijke oor zaak van de vertraging aangegeven, dat reeds aan andere gemeenten toewijzin gen zouden zijn verstrekt uit het bouw volume 1956. Als deze bewering Juist zou zijn, is het wel heel erg. Het enige hoopvolle geluid, dat de Wethouder op genoemde persconferen tie heeft doen horen, is de toezegging van een extra toewijzing van 35 mdus- tnewoningen. Deze toezegging suggereert, dat de industrie voorrang geniet boven de an dere woningbehoevenden. Het is een „buitengewoon" prettige mededeling voor de 3865 Leidse woningzoekenden. Met een gang van zaken, zoals deze Is weergegaven in de persconferentie, is wel zeer duidelijk gedemonstreerd, dat de woningbouw in onze gemeente, in een moeras is terecht gekomen. Als er één ding vaststaat, dan ls het dit: „Het roer moet om". De toezegging van de Wethouder aan WARMOND Het Groene Kruis VOORZITTER HEDERIK NAM AFSCHEID De afdeling Sassenheim en omstreken van „Het Groene Kruis" vergaderde in De Stad Rome te Warmond. De verga dering stond voor de laatste maal onder voorzitterschap van de heer Hederik, die spoedig naar Meppel vertrekt. Hij gaf een overzicht van de gebeurtenissen in het afgelopen jaar, waarna de secretaris, de heer Gerving, de notulen las. Er waren in het bestuur twee vacatu res te vervullen, die van voorzitter en die van penningmeester. Als voorzitter werd gekozen ds M. J. de Jong uit Noordwijkerhout en in de vacature van penningmeester Zonneveld werd be noemd de heer C. Ruitenbeek van Voor hout. Bij de bestuursleden-afgevaardig den was eveneens een vacature door het bedanken van de heer K. v. Praag uit Noordwijkerhout; in zijn plaats werd aangewezen ds de Jong. De heren C. Heyl iWarmond). P. van Nieuwkoop «Voorhout» en mevrouw Timmer (Sas senheim) werden herkozen. De heer Beye sprak de scheidende voorzitter toe en dankte hem voor het vele werk dat hij had verricht. Hij bood hem een ge schenk aan. als blijvende herinnering aan liet Groene Kruis. Hierna kwam de begroting 1956 aan de orde, die onveranderd werd goedge keurd. In de kascommissie kregen zit ting de heren P v. d. Sleet (Noordwij kerhout) en J. Dekker «Warmond). Met algemene stemmen besloot men over te gaan tot de verkoop van de ligtemten, daar er tooh geen gebruik van gemaakt wordt. De rondvraag bracht geen bijzondere punten ter tafel. De voorzitter droeg tenslotte de voorzittershamer over aan ds de Jong, die deze avond sloot. (Ingez. Med.-Adv.) al 33 jaar de béste Virginia! Dr K. T. A. Halbertsma sprak voor „Letterkunde" Voor de leden van de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde sprak gis teravond in restaurant „De Doelen" dr K. T. A. Halbertsma over „Enkele va derlandse artsen-letterkundigenuit de 17de eeuw. Spreker behandelde achtereenvolgens Jacob Westerbaen (1599—1670), Samuel Coster (15791665) en Johannes Anto- nides van der Goes 1647—1684 Westerbaen werd geboren te Den Haag op 7 September 1599 als zoon van een lijndraaier; hij ontving reeds op jeugdige leeftijd een „geletterde" opvoe ding aan het zgn. Statencollege te Lei den. alwaar hij aanvankelijk theologie studeerde onder leiding o.a. van Vossius en Baerleus. beiden Remonstrant, welke richting Westerbaen verder zijn leven is trouw gebleven. De studie in de theolo gie heeft Westerbaen echter niet vol tooid; hij is daarna medicijnen gaan studeren aan de Leidse Hogeschool, ging vervolgens naar Frankrijk, alwaar hij te Gaen in 1621 tot doctor in de genees kunde promoveerde, om zich in het jaar daarna te Den Haag te vestigen. Hij verkreeg hier weldra een goede practijk, die hem in staat stelde enige jaren later de weduwe van de zoon van Oldenbar- nevelt, Reinier. die in 1623 onthoofd was. te huwen. Deze was Anna Weytsen, een zeer vermogende dame. Westerbaen leg de zijn practijk neer en leidde verder het leven van een landedelman, gewijd aan jacht en visserij, waarin hij zeer bedre ven werd. Nadat in 1648 zijn vrouw was overleden, liet Westerbaen ten Westen van Den Haag, onder Loosduinen, een buiten aanleggen, „Ockenburg" ge naamd. thans nog als jeugdherberg in gebruik, en waar hij tot aan zijn dood heeft gewoond. Zijn dichterlijke aanleg toonde zich reeds vroeg: in 1624 verscheen zijn eer ste dichtbundel „Minnedichten", waar door hij in relatie kwam met Constan- tyn Huygens, met wie hij verder zijn leven lang in vriendschap is verbonden gebleven; hij heeft in menig opzicht Huygens in zijn werken nagevolgd. Ook met andere bekende letterkundigen, zoals Cats, Hooft, van Baerle e.a. heeft Westerbaen geregeld betrekkingen on derhouden Naast tal van oorspronke- Htke gedichten, o.a „Ockenburg", heeft Westerbaen ran verschillende klassieke schrijvers vertalingen geleverd (de He- roides van Ovidius, de Aeneis van Ver gillus, de Oden van Horatius en de Sa tiren van Juvenalis). Hij vertaalde ook de Ars Amatoria van Ovidius (1665), on der de titel: „Avondschool voor Vrijers en Vrijsters", in 1666 gevolgd door Re- media Amoris of de ..Nieuwe Avond school". Samuel Coster werd geboren te Am sterdam ln 1579, waar hij tot zijn dood toe, in 1665, heeft gewoond. Hij is eerst op latere leeftijd (27 jaar) in de genees- Kunde gaan studeren te Leiden, waar hy' na verloop van drie jaar(i), in 1610, tot doctor in de geneeskunde promo veerde In hetzelfde jaar, waarin hij ging studeren, huwde hij met Josina Ael- bredhtsdr. van Leuningen, een bemid delde jongedame uit Naaldwijk. Na zijn huwelyk vestigde hy zich te Amster dam, waar hij in 1612 of 1613 als genees heer aan het St. Pietersgasthuis werd benoemd, waaraan hij gedurende meer dan vijftig jaar verbonden is geweest. Hy werd m 1613 tevens gevangenisdok ter. welke betrekking hij tot 1631 heeft bekleed Na de dood van zijn eerste vrouw in 1625 hertrouwde hy met Re becca van Twenhuysen. In het vijftigste jaar van zijn ambtsbediening aan het Gasthuis werd op zyn verzoek de be kende dr Johannes Deiman als zijn plaatsvervanger aangesteld, voorlopig nog als assistent Op zyn portret, ge schilderd door Pieter Sandrart, heeft Vondel een vers gedicht. Zijn tijdgeno ten eerden hem als medicus, dichter en toneelschrijver. Zijn betekenis voor onze letterkunde wordt in hoofdzaak bepaald door de od- richting. tezamen met Gerbrandt Adriaenszoon Brederode van de .Nieuwe Nederduytsche Academie" ln 1617, als reactie op de heersende ontevredenheid met de bestaande toestanden in de Re derijkerskamers Deze Academie, waarin originele toneelstukken zouden worden opgevoerd, heeft helaas niet geheel aan de verwachtingen voldaan Haar bloei heeft slechts enkele jaren geduurd; toen werd de schouwburg, door haar opge richt verkocht. Costers verdere litterai re werkzaamheid heeft overigens niet lang geduurd: slechts een tiental jaren (1612—1622)waarin hij enkele toneel stukken schreef (o.a. Teeuwis de Boer, Tysken van der Schilden, Ithys. Isabella, Polyxenai. waarvan de meesten zyn ge speeld, doch slechts een enkele boven de middelmaat uitkwam. Daarna heeft hy geen werk van betekenis meer geleverd. Johannes Antonldes van der Goes werd in 1647 geboren te Goes als zoon van eenvoudige Doopsgezinde ouders. Reeds op zeer jeugdige leeftyd verliet hij Goes voor Amsterdam, waar hij ver der het grootste deel van zijn leven heeft doorgebracht. Hy toonde al zeer vroeg een uitgesproken dlchterlyk ta lent.: hy vervaardigde, nauweiyks het Latyn machtig, reeds verzen in deze taal, doch toen de geschriften van Hooft en Vondel ln hem de liefde voor zijn moedertaal hadden doen ontvlam men, voelde hy zich gedreven om voort aan zijn gedachten in deze taal uit te drukken. Zijn eerste grote werk was een treurspel: ..Trasil of overrompeld Sina", dat de gunst van Vondel kon verwerven (1665). Ter gelegenheid van de vrede van Breda (1667) verscheen van hem een groot gedicht: „Bellona aen Bandf', dat eveneens de bewondering van Von del opwekte. Enkele jaren later ver scheen (1671) zyn meesterwerk: ,,De Y- stroom". Dit laatste gedicht gaf 'aanlei ding tot een algehele verandering in van der Goes" leven: hy was tot dan toe apotheker geweest, doch met steun van Diederik Buysero. een zeer vermo gend man, die hem in staat stelde te gaan studeren, behaalde hy in 1676 te Utrecht de graad van doctor in de ge neeskunde. Hij werd daarop door Buy sero, die inmiddels benoemd was tot lid van de admiraliteit, voorgedragen als Secretaris van dit college. In 1678 huw de hy Suzanne Borremans, welk huwe lyk zeer gelukkig is geweest. zyn inmiddels veel verbeterde om standigheden schynen overigens van der Goes niet in staat gesteld te hebben om nog verder op litterair gebied werk zaam te zyn. Na zyn huwelyk heeft hy geen werk van betekenis meer geleverd. Hy overleed reeds vry spoedig daarna in 1684 op 37-jarige leeftyd zyn werk is vooral gekenmerkt door een grote va derlandsliefde; hiervan getuigen, behal ve de genoemde gedichten nog enkele lof- en zegezangen, os. op Tromp en de Ruyter. Ook de geneeskunst heeft hy in dichterlijke trant geschilderd. Hy was een der oprichters van het kunstgenoot schap Nil Volentibus Arduum «1668), dat hy echter na enige Jaren de rug toekeerde, omdat hy het niet eens was met de er heersende geest. Gelukkig hebben vele tydgenoten zyn betekenis tijdig ingezien, terwyl ook lateren, zoals Bilderdijk. die een uitgave van zyn vol ledige werken verzorgde hem naar waar de hebben weten te schatten. Kerkelijk Leven N'ed. Herv. Kerk Beroepen te Ooster- beek (3e pred pl.) G. Pettlnga te Hutzum; te Wierden J Bos te Noorden; te Drumpt, H. v. Arkel (zend.pred.) woonachtig te Oegstgeest; te Rotterdam, dr J. Sperna Welland te Brouwershaven, die dit be roep ook heeft aangenomen Benoemd tot zendlngsdJrector van de Geref. Zendlngs- bond. J. de Lange te Nunspeet. Aangeno men naar Terborg. H. J Vedder te Groo- tegast. Bedankt voor Kampen. D. J. v. Dijk te St. Annaland. Geref. Kerken Beroepen te Geeste- ren-Gelselaar, J. A. Kemp. cand. te Rot terdam, Bedankt v<x>r Sohoonhoven-WU- llge Langerak, J. P. Haspels te Goënga. Evang. Luth. Kerk Drietal te Har- llngen mej. L J, Visser, prop. te Utrecht. A Vermeulen te Amsterdam en P. C. Roo- denburg t» Breda. Doopsgez. Broederschap Beroepen te Arnhem (2e pred.pl.) mej. da M. C. Schepman te St. Anna-Parochle. fhr. Geref. Kerken Tweetal te Zle- rlkzee (2e pred.pl B B(jleveld te Noor deloos en J. de Vuyst te Vllsslngen. Het Surinaamse Maranatha-kwartet. dat morgenavond om 7 uur in de bij zondere kerkdienst de Pieterskerk negro-spirituals ten gehore zal brengen.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 3