V.U. krijgt te Amsterdam een academisch ziekenhuis \m\ De Zweden gaan stemmen over links- of reehts - verkeer Vrije Universiteit 75 jaar Met twintig laboratoria en 700 bedden Op 20 October zal het 75 jaar gele den zün, dat de Vrije Universiteit door de eerste rector-magnlflcus dr A. Kuyper met een magistrale rede in de Nieuwe Kerk te Amsterdam offi cieel „ten doop" werd gehouden. Het was toen nog maar een unlversiteitje met slechts 5 hoogleraren en 8 stu denten. Maar de kleinste aller universiteiten werd groot, niet zonder tegenwerking. En thans, nu men zich in de kringen der V.U. opmaakt dit jubileum te gaan vieren, telt zij meer dan 2000 studen ten. verdeeld over 6 faculteiten en met een staf van 105 docenten, waarvan 52 hoogleraren en 13 bijzondere hoog leraren. De Vrije Universiteit zal op 19 en 20 October dit 75-jarig bestaan herden ken met verschillende bijeenkomsten. Op de 19e zullen eerst in drie kerken te Amsterdam wijdingsdiensten worden ge houden. In de middag komt dan een groots samenzijn in het Rai-gebouw voor leden van de Vereniging voor Hoger- Onderwljs op Geref. Grondslag, de eigenlijke motor van de V. U. Op deze bijeenkomst zal het door de leden van deze vereniging bijeengebrachte millioen gulden voor verdere uitbouw der V.U. worden overhandigd. Ook het Nederlandse bedrijfsleven zal een geschenk in geld overhandigen en wel bij monde van ir Otten, de presi dent-directeur van het Philips-concern. De volgende dag zal er wederom een bijeenkomst in het Rai-gebouw plaats vinden, welke echter een veel meer aca demisch karakter zal krijgen. Hier zal o.m. het woord worden gevoerd door de pro fessoren Zijlstra en Anema, terwijl het eredoctoraat in de geschiedenis zal worden verleend aan de Parijse hoog leraar prof. G Leonard, die zich bijzon der verdienstelijk heeft gemaakt met zijn publicatie over het Gereformeerd protestantisme. RECEPTIE IN JAPANSE AMBASSADE. Kennismaking met Azuma-Kabuki- enscmble. (Van onze Haagse redacteur) Gistermiddag gaven de Japanse am bassadeur excellentie Suemasa Oka- moto en mevrouw in hun residentie aan de Schouwweg te Wassenaar een druk bezochte ontvangst, ter gelegenheid van de komst van het beroemde Kabuki- toneelensemble van Tokuha Azuma. leidster van de befaamde Azuma-school te Tokio. Dit gezelschap, dat in de af gelopen zomer in het Scottish Festival te Edinburgh en vervolgens te Londen een geweldige furore maakte, bereist deze week ons land als onderdeel van een grote, internationale tournee, die onder de protectie staat van Zijne Kei zerlijke Hoogheid Prins Takamatsu, broeder van de Keizer van Japan en onder de auspiciën van de ministers van Buitenlandse Zaken en van Onderwijs en Kunsten te Tokio. TEGEN HOEST DAGEIIIKS V00* EN HEESHEID STEM EN KEEL De gevoelige slijmvliezen in mond cn keel kunt U het best beschermen door regelmatig ge bruik van Wybcrt; het beproefde middel tegen hoest, heesheid en catarrh. LEIDERDORP Oude Chr. School zal verdwijnen Het ligt in de bedoeling het oude schoolgebouw van de Ver. voor Chris telijk lager ulo- en kleuteronderwijs te zijner tijd af te breken. Gelijk be kend werd door de vereniging in de onmiddellijke nabijheid een nieuwe school voor lager onderwijs gesticht, die het begin van dit jaar in gebruik werd genomen. Thans is de oude school nog in ge bruik voor ULO-onderwijs en verder als kleuterschool. Er werd reeds besloten tot stichting van een nieuwe ULO school op een terrein in het verlengde van de B. G. Cortslaan, zo dat de oude school in de toekomst dan alleen voor het kleuteronderwijs zou behoeven te die nen. Jaarvergadering Leiderdorpse Schaakvereniging DIT JAAR GEEN KAMPIOENSWEDSTRIJDEN De Jaarvergadering van de Leider- dorpse Schaakvereniging werd gehouden in „Het Wapen van Leiderdorp". De gehouden bestuursverkiezing had tot resultaat dat de beide altredenden, de heren H Splinter en A. Karstens resp. voorzitter en secretaris werden herko zen. Besloten werd dit jaar geen wedstrij den om het kampioenschap van Leider dorp te organiseren In de onderlinge wedstrijden, die in twee groepen worden gespeeld, zal een beker als prijs worden gesteld. Aan de competitiewedstrijden van de Leidse Schaakbond zal worden deelge nomen met twee tientallen Besloten werd het 35-jarig bestaan van de vereniging, dat valt in 1956, op feestelijke wijze te herdenken. In de feestcommissie werden benoemd de he ren Meinema, Helmus, Karstens en P. C v. d Teek De onderlinge wedstrijden zullen de volgende week aanvangen. Maar nu een begin is gemaakt met het bouwrijpmaken en de bebouwing van complex V van het grondbedrijf, verrijzen de nieuwe woonhuizen rond om het oude schoolgebouw als padde stoelen uit de grond en valt het leder op dat dit oude gebouw een sta in de weg wordt voor de afronding van de nieuwe woonwijk. Vandaar nu de plan- ACADEMISCH ZIEKENHUIS MET 700 BEDDEN Op een persconferentie te Amsterdam, waar deze mededelingen werden ver strekt door de oud-fractieleider van de A.R., dr J. Schouten, maakte men tevens melding van het feit, dat begin van het volgend Jaar het grote academisch zie kenhuis van de V.U., dat zal verrijzen even voorbij het Olympisch Stadion, zal worden aanbesteed. Dit academisch ziekenhuis zal 700 bedden bevatten en worden uitgevoerd In 12 verdiepingen. Het geheel zal om streeks 25 millioen gulden vergen. De bouw van het ziekenhuis met alle be handelruimten en poliklinieken aal het begin zjjn van een academisch centrum, dat op de aangeduide plaats zal verrijzen. Maar liefst 20 laborato ria en een groot universiteitsbiblio theek zijn hier geprojecteerd. Het is de bedoeling dat het ziekenhuis omstreeks 1960 opengesteld kan worden. Het gehele complex zal ongeveer 15 jaar later gereed zijn. Djody voor Hooggerechtshof GIFTEN AANGENOMEN? Het Hooggerechtshof te Djakarta is gisteren begonnen met de behandeling van de zaak tegen de oud-minister van Justitie, mr Djody Gondokoesoemo. President van het Hooggerechtshof was mr Satochid Kartanegara, advo caat-generaal mr Abdoel Moethalib Moro. Primair is aan Djody ten laste gelegd, dat hij een visum van de Chinees Bong Kim Th jong te Hongkong „op zwakke gronden en tegen de bezwaren van de Staatspolitie ln, verlengde, nadat Bong 20 000 roeplalh had uitbetaald aan Soe- bagio, die in het paviljoen bij Djody woonde" Het verzoek van Bong om ver lenging van zijn visum was ingediend door Soerjosoeksoro, alias Nobopoero, die als tussenpersoon fungeerde. Dit ge schiedde in November 1954. Verdachte is hiermede schuldig aan het als amb tenaar ontvangen van een gift. teneinde hem te bewegen in de rechtmatlce uit oefening van zijn functie in stryd met zijn plicht te handelen. Subsidiair wordt Djody ten laste ge legd. dat hfj in samenwerking met Soe- basrio en Soejosoeksoro het verzoek om verlenging van het visum Inwilligde, daarvoor Rp. 20 000 ontving en daarna opnieuw Rp 20 0000 ontving, terwijl hij wist, of re-deUJlkerwljae kon vermoeden, dat deze gift verstrekt was met het oog op verdachtes bevoegdheid om perma nente verblijfsvergunningen te verstrek ken. Er zijn 18 getuigen gedagvaard. Op verdachtes verzoek werd de zitting uitge ste» tot 16 October; Djody voerde aan, dat hij het ten laste gelegde nog niet be studeerd had De zitting kon slechts bij gewoond worden met een toegangskaart. Er was 6ter1oe bewaking aanwezig Velen wachtten bulten voor het gebouw de zit ting af. BRANDSTICHTER AANGEHOUDEN, Verleken week Maandag ls te Ulft een schuur van een boer gedeeltelijk afge brand. Daar op 19 Juni van dit Jaar eveneens een zijner schuren ln brand was geraakt, waarbij meer dan 20 var kens omkwamen werd brandstichting niet onmogelijk geacht. Na een langdurig onderzoek heeft de Rijkspolitie thans de 22-Jarige zoon van de boer gearresteerd. Hij heeft een volle dige bekentenis afgelegd. Omtrent zijn motieven is niets met zekerheid te zeg gen. Zelf kon hij geen enkele verklaring voor zijn handelwijze geven. nen tot sloping en stichting ook van een nieuwe kleuterschool. Mej. Meerburg, het hoofd van de kleuterschool, die er al meermalen over klaagde dat zij altijd voor haar kleuters met een afdankertje genoegen moest nemen, zal dan toch in de toekomst dus haar wens nog in vervulling zien gaan: „Voor haar kinderen ook een nieuwe school". P. Noppen 25 jaar bij Touwf abrieken Vrijdag was het precies 25 Jaar gele den, dat de heer P. Noppen, fabrleks- chef bij de N V. Vereenlgde Touwfabne- ken te Leiderdorp, op zijn 14e verjaar dag zijn entrée maakte by dit bedrijf. Van jongste bediend^ heeft hfj zich vla het productie-apparaat weten op te werken tot een deskundige op het ge bied van touwfabricage. Mede door zijn administratieve kwaliteiten heeft de heer Noppen in die Jaren opdrachten van uiteenlopende aard te vervullen ge had, zowel te Leiderdorp als in andere tot het concern behorende fabrieken. Tijdens de huldiging in de cantlne van het bedrijf, liet de directeur, de heer J. van Deventer, de werkzaamheden van de Jubilaris de revue passeren. Spr. bracht de heer Noppen daarbij dank voor hetgeen hU in het belang van het bedrijf heeft gedaan. De directeur over handigde hem de zilveren VT-plaquette alsmede een geschenk onder couvert. Mevrouw Noppen—Vonk mocht even eens de gelukwensen in ontvangst ne men, welke vergezeld gingen van een fraai bouquet rozen. Namens de collega's van het kantoor en technisch personeel sprak de heer W. Prins. De heer W. J. de Koning ln ziln kwa liteit van voorzitter van de Vereniging van Kantoor- en Technisch Personeel, van welke vereniging de lubilans vijf laren bestuurslid ls geweest, bracht de heer Noppen dank voor zijn daadwerke lijke medewerking aan deze vereniging. Vervolgens mocht de jubilaris de ge lukwensen ln ontvangst nemen ran de bedrijfsleider, de heer P. Kuiper cn van hoofdingenieur. D. J. van de Moortel. Namens de bazen bood hnn vertegen woordiger ln de Ondernemingsraad, de heer A. de Krulff. gelukwensen aan. De heer J .Th. Henslng deed dit namens de overiee leden van de Ondernemings raad. Een prachtig bloemstuk mocht de Ju bilaris in ontvangst nemen van de di rectie van de fabriek te Emmerich De heer Noppen tenslotte het woord verkrijgend, dankte in geestige bewoor dingen de sprekers. Prof. mr Cleveringa herdacht de doden in het Oranjehotel Een Hoog gestemde rede Voor de tiende maal zün Zaterdag ochtend ln Scheveningen bijeengeko men de oud-politieke gevangenen uit het „Oranjehotel" en de nabestaanden van ben, die gedurende de oorlog in deze gevangenis zijn opgesloten ge weest en van hieruit naar een stille plek in de duinen werden gevoerd om het leven te laten voor een Duits vuur peloton of naar andere gevangenissen of concentratiekampen, waar de dood hen veelal wachtte. Te elf uur hadden vele reünisten zich op de binnenplaats der gevangenis ver zameld. H.K.H. Prinses Wllhelmlna was vertegenwoordigd door haar particuliere secretaresse, mej. Geldens. Met de vice- minister-presldent prof. dr Beel en Staatssecretaris Moorman waren aanwe zig vele leden van Hoge Colleges van Staat, provinciale en stedelijke autori teiten en vertegenwoordigers van de ver zetsorganisaties. De voorzitter van de Stichting Oranje hotel, prof. mr R. P. Cleveringa. sprak een begroetingswoord. HU deelde mede. dat van Koningin Juliana een telegram was ontvangen waarin deze haar mede leven betuigde, In een hooggestemde rede ging prof. Cleveringa in op de zin der herdenking, welke bedoeld is als een adeling van het heden. De herinnering is onweerstaanbaar. Ze mag niet teruggeduwd worden, om dat dat ontrouw zou zijn aan de mak kers en die moet men trouw blijven. De herdenking strekt er toe hen te roe men in hun zege. Hun namen en hun daden moeten voortleven en worden uitgedragen. Tenslotte betoogde spr., dat men zich dagelijks zal moeten uit rusten met de blankste wapens, die ge smeed worden in de smidse van het menselijk verkeer. Prof. Cleveringa besloot zijn rede met gebed, waarna de politieharmonie het Wilhelmus deed horen. Na deze samenkomst werd gedefileerd langs cel nr 601, de dodencel, waarin immer licht brandt en steeds bloemen staan en waar vele herinneringen aan de sombere tijd van het verblijf m deze ge vangenis zijn samengebracht. De nabe staanden der slachtoffers van het Nazi bewind gingen voorop. Na hen volgden de autoriteiten en de officiële vertegen woordigers, zomede een grote groep oud gevangenen en belangstellenden. Velen legden bloemen bij de cel neer. De in drukwekkende stoet trok daarna nog langs het buitengeplaatste monument, waar eveneens een schat van bloemen werd geplaatst, 's Middags werd in het Kurhaus een reünie gehouden, waar mi nister prof. Beel het woord voerde. Directeur Avifauna vroeg outslag Laatste acte in het drama Sam Swaap, begeleid door Paul Nies- slng. heeft de sfeer van deze stijlvolle bijeenkomst verhoogd door enige viool sol!. Het gezelschap van Pierre Balledux gaf een treffende vertolking van „Oranje- hotel", een dramatisch gedenkschrift in vier bedrijven door Eduard Veterman. Aan het slot werd geestdriftig het Wil helmus gezongen. Prof. Cleveringa vertolkte ontroerd de dank der aanwezigen en schonk alle spe lers een tekening van Han Pieck, het interieur van een cel ln het Oranjehotel voorstellend. Hl) deed zi)n dank voorts uitgaan naar allen, die zich verdienste lijk hadden gemaakt voor het welslagen van deze tiende reünie. Vele honderden zijn Zaterdag morgen weer door het poortje ge gaan in de lange hoge muur van de gevangenis aan de v. Alkemadelaan te Scheveningen. Voor de tiende maal na de oorlog zijn op deze morgen de oud-politieke gevange nen uit ..Het Oranjehotel" en de nabestaanden van hen. die om kwamen. in Scheveningen bijeen gekomen. Op de foto staat minister Beel enkele ogenblikken in eerbiedig stilzwijgen bij cel no. 601. de dodencel, waar altijd licht brandt en steeds verse bloemen staan. Vijfhonderd vogels vergast West-Dultsland gesmokkelde parkieten zijn Maandag op last van de dierenge- neeskundige dienst te Aken vergast. Vrijdagavond waren te Horbacti de in kisten verpakte parkieten in beslag ge nomen. De smokkelaars wisten te ont- De vergassing werd gelast omdat men vreesde, dat de dieren besmet waren met de gevreede papegaaienziekte. Eerder dit jaar moet een aantal W.-Duitse douane beambten met papegaaienziekte in een ziekenhuis worden opgenomen, omdat zrtj met besmette uit Nederland gesmok kelde parkieten in aanraking waren ge komen. Zoals bekend is Zweden het enige land op het Europese vasteland, waar het verkeer nog steeds links houdt. Reeds ongeveer 20 jaar is deze situatie onderwerp van besprekingen geweest, doch nimmer is men er in geslaagd hierin verandering te brengen. Met het oog op de voortschrijdende uitbreiding van het verkeer, heeft men deze kwestie thans op nieuw in behandeling genomen. Een comité van voorstanders van rechts-verkeer is gevormd onder voorzitter schap van Aug. Lindberg die ook de leiding heeft van de „Rijksverkeersveilig- heidscommissie", van welk comité vele bekende zweden deel uit maken. Vele pro's en contra's Er wordit thans een grote reclamecam pagne gevoerd in de Zweedse dagbladen, want cp 16 October as. wordt een refe rendum gehouden onder de Zweedse be volking van boven de twintig jaar, om te weten te komen, hoe de Zweden over een eventuele verandering van links- naar reohtahouden denken. Het resultaat van dit onderzoek kan dan dienen als basis voor een eventueel in te dienen wetsont werp. voorstanders van rechts-venteer zijn van mening, dat het hoog tijd wordt, dat Zweden zich aanpast aan het verkeer in Europa, dat 't aantal ongelukken door de verandering aanzienlijk zal dalen, dat beter contact zal ontstaan met de na- A. J. VAN GEFFEN ....Laatste directeur De directeur van het Vogelpark „Avi fauna" te Alphen aan den Rijn, de heer A. J. van Geffen, heeft aan het Stich tingsbestuur het verzoek gedaan hem met ingang van 1 December a.s. ont slag te verlenen. Het stichtingsbestuur heeft dit ontslag verleend. De veronderstelling dat de heer Van Geffen de laatste directeur van „Avi fauna" is geweest, is naar wij van door gaans goed ingelichte zijde vernemen, met gewaagd. Het is wel duidelijk dat de gemeente het volgend Jaar het park niet als vogelpark zal kunnen exploiteren; daarvoor zyn de resultaten van het afge lopen seizoen te zeer teleurstellend. Het gemeentebestuur schijnt het voornemen te hebben de gehele vogelvoorraad te ver kopen. Het valt te betwijfelen of er ook kopers zün en indien er inderdaad geen gegadigden zijn, dan zal de gemeente het park vermoedelijk inrichten als wandel park, dat voor ieder toegankelijk is. Het ziet er naar uit dat de laatste acte in het drama „Avifauna" begonnen is. Zilveren jubileum Ned. Bond van Plattelandsvrouwen KONINGIN WOONT VIERING BIJ Als H.M. de Koningin op 14 October te Den Haag de feestelijke vergadering ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen zal verlaten, zal Zij door een erehaag van dames in de diverse nationale costuums gaan. Dit Konink lijk bezoek zal een der hoogtepunten zijn van de viering door de Bond, die thans 45.000 leden telt, verdeeld over 560 gemeenten en 10 provincies. De mankerende provincie is Limburg waar de plattelandsvrouwen in Katholiek verband zijn georganiseerd. De grote kracht van de Bond ligt. zoals de ex-presidente mevr. D. ElemaBak ker uit Groningen, mededeelde, in de af delingen. In vele dorpen vormt hij een vaste kern in de dorpsgemeenschap. Daar worden cursussen, demonstraties en lezingen georganiseerd, wordt culturele belangstelling gekweekt en bevordert men al datgene, wat ten plattelande onder het begrip „burenplicht" wordt samengevat. Consequenties hiervan zijn b.v. zorg voor bejaarden en zieken, hulp in de hulshou ding, nuip aan kleuteronderwijs enz. Maandelijks komen in geheel ons land duizenden plattelandsvrouwen bij elkaar om zich te verdiepen in culturele, maat schappelijke. hygiënische en economische problemen, alle gericht op de belangen van eigen landelijke omgeving. De Bond is aangesloten bij de Internationale Or ganisatie A.C.W. (Associated Country Women of the world), die een consul tatieve status heeft bij de V.N., n.l. bij de F.A.O., de UNESCO en de EOOSOC. Dameskroniek HOUTRUST - DEN HAAG 27 September t/m 7 October Geopend: 13-17 en 19-23 uur 1t IDEALE KEUKENS VOOR IEOER GEZIN WONINGEN. IDEiEN OOK VOOR U Hedenavond wordt de 75.000ste bezoeker (ster) verwacht. Morgenavond JOHNNIE JORDAAN. De populairste zanger v. Nederland buurlanden en dat de vele Zweden, die thans naar het buitenland trekken, min der moeilijkheden zullen hebben met het reohts-verkeer in andere landen. De kosten zijn hoog De voorstanders van links-verkeer voeren als argumenten aan. dot een ver andering de Zweedse staat 250 millioen kronen zal kosten, een bedrag dat vol gens hen veel beter besteed zou kunnen worden aan herstel van bestaande wegen en aanleg van nieuwe wegen, vooral in het Noorden van het land, waa/r de toe stand van de wegen zeer slecht wordt ge noemd, aan de bouw van nieuwe en gro tere bruggen, of voor de huizenbouw, waaraan ook in Zweden nog een grote behoefte is. Voorts voert men aan, dat een veran dering van het verkeer de militaire auto riteiten zowel als de politie in de grote steden voor grote moeilijkheden zal plaatsen. Alle chauffeurs in het leger, ook die tot vroegere lichtingen behoren, zouden een nieuwe rjjeursus moeten vol gen, hetgeen kapitalen zou verslinden. De politie kampt met een groot tekort aan personeel, door de te lage lonen en zou na een eventuele verandering voor onovcrkomelij ke moeilijkheden komen te staan, om alles in goede banen te leidefo. Een eventuele verandering zal dus niet eenvoudig zijn. Het is thans absoluut niet te voorspellen, wat het resultaat van het referendum zal zijn. Een door een Go- thenburgse courant ingestelde enquête onder haar lezers gaf als resultaat 6.000 voor links verkeer en 3.000 voor verande ring naar rechts. Tragisch ongeval te Bussum Op de hoek van de Kruislaan en het Oosteinde te Bussum is gistermiddag een tragisch ongeluk gebeurd, dat aan de 60-jarige mevrouw M. Maghielsen uit Bussum het leven heeft gekost. Toen deze per rijwiel het kruispunt passeerde, naderde van links een auto. waarvan de bestuurder door krachtig remmen een aanrijding trachtte te voorkomen. Ver moedelijk zijn daarbij zijn remmen door geschoten. Bij zijn poging de wielrydster te ontwijken, reed hij tegen een muur, die in tweeën brak. Het bovenste ge deelte van de muur trof mevrouw Mag- chielsen, die op het trottoir een heen komen had gezocht. Zij was vrijwel op slag dood. NIEUWE UITGAVEN. WD ontvingen: Het kleine kookboek, door J. A. van Dlt- mars-Hokkellng, pocket-uitgave van NUgh en Van Dltmar, Den Haag. Zelfstandig koken, kookboekje door H. J. van Delnse-Postma en A. Ch. H. de Vries, bewerkt door H. Dolders. 20ste druk. Uitgave NIJgh en Van Dltmar, Den Haag. The Pilgrim Fathers at Leyden, door dr J. W. Verburgt, Uitgave van V.V.V.,. Lelden. BOND v. KLEINE ZELFSTANDIGEN Tegen premieverhoging ziekenfondsen. Het bestuur van de Ned. Bond van Kleine Zelfstandigen heeft aan de mi nister van Sociale Zaken en Volksge zondheid een brief gezonden waarin het zegt met schrik kennis te hebben geno men van de berichten, waamnt blijkt, dat de ziekenfondsen een nieuwe premiever hoging voor de vrijwillig verzekerden willen doorvoeren. Duizenden kleine zelfstandigen, aildus het bestuur in zijn brief, zullen deze premieverhoging niet kunnen dragen en gedwongen worden de verzekering op t? zeggen. Het bestuur doet een dringend beroep op de minister om deze premieverhoging te voorkomen. DS H. T. HOEKSEMA OVERLEDEN In de ouderdom van 96 jaar is te Am sterdam overleden ds H. T. Hoeksema, emeritus-predikant der Geref. Kerken. Ds Hoeksema werd in 1891 eandidaat en aanvaardde 13 December van dit Jaar te Ze venhuizen (Grhet predikambt. In 1898 vertrok hij naar Nieuwolda cGld welke gemeente hy gediend heeft tot aan zijn emeritaat op 1 October 1933, waarna hij zich vestigde te Amsterdam. Het stoffelijk overschot zal Donderdag 6 October te Nieuwolda ter aarde wor den besteld, nadat een rouwdienst is ge houden in de Geref. Kerk aldaar. De heer en mevrouw Donald Campbell kijken toe. hoe hun speedboat, de ..Bluebird III", die het wereldrecord moet breken, op London Airport wordt ingeladen in een vliegtuig. Dc speedboat wordt naar de Ver. Staten vervoerd om deel te nemen aan de nieuwe proeven, die in Las Vegas in Nevada worden gehouden.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 9