Verkoopster SANTEX N.V. Levendaa. 30^0 West-Duitsland verwacht weinig van Adenauers reis naar Moskou Maar openhartig contact kan natuurlijk geen kwaad Staat van beleg in Nantes Tientallen doden in Marokko Zweden verwacht ldeine oogst na mooiste (maar droge) zomer „Geld maakt niet gelukkig". Woonhuis AUTOBOXEN BRIDGE meisjes UlDERS a. Ervaren Sfeno-Typiste B \ankomende vrouwelijke kradil ZATERDAG 20 AUGUSTUS (Telefonisch van onze correspondent in Bonn) Het Sovjet-Russische antwoord op de West-Duitse nota, die gisteren in de Bondshoofdstad via de West-Duitse ambassade in Parijs is ontvangen, acht men in politieke kringen weliswaar tegemoetkomend doch anderzijds biedt het weinig uitzicht op resultaten van de reis, die Bondskanselier dr Adenauer op 9 September a.s. naar Moskou zal ondernemen. Ofschoon de Russen „geen bezwaar" hebben tegen de door West-Duitsland gewenste bespreking van Duitse eenheid ,,en andere internationale vraagstuk ken, die beide landen raken", verwijzen zij de West-Duitse regering nadrukkelijk naar het bij (bekend veronderstelde) Russische standpunt ten aanzien van de Duitse hereniging. Het vraagstuk der repatriëring der Duitse krijgsgevangenen wordt in het Sovjet-Russische antwoord zelfs niet met zo veel woorden genoemd. De algemene opinie in politieke kringen in Bonn is dan ook, dat van de Moskouse reis van de Bondskanselier onvoorziene wendingen der Sovjet- Russische politiek voorbehouden! niet vee! te verwachten is. Men verwijst in Bonn naar het standpunt van de Bondsregering, dat er van het aanknopen van door Sovjet-Rusland gewenste diplomatieke, economische en culturele betrekkingen niets kan komen, indien niet tegelijkertijd een oplossing voor het vraagstuk der Duitse eenheid in het uitzicht wordt gesteld. Hereniad Duitsland betere kwaa<i z° zegt men in politieke krm- '7 j gen in Bonn dat Russische en West garantie dan gescheiden Duitse regeringsvertegenwoordigers, die tot dusverre elk onderling contact heb- Men betwijfelt In Bonn of de onder- ben gemeden, eens openhartig met el- linge samenhang van mogelijke Rus- Gander spreken sisch-Duitse betrekkingen en het pro bleem der Duitse eenheid de Sovjet-Unie wel voldoende duidelijk is. Indien de Russische regering haar standpunt ten opzichte van de Duitse eenheid in Bonn bekend veronderstelt, dan mag ander zijds worden aangenomen, dat ook het Kremlin het West-Duitse standpunt in deze kwestie kent. Maar het kan geen Graanpakhuizen te Leeuwarden verwoest SCHADE: HALF MILLIOEN Een felle brand heeft gisternacht in Leeuwarden een drietal graanpakhui zen grotendeels verwoest. De brand weer. die met groot materieel uitrukte, had het vuur na een uur hord werken bedwongen. Hoewel de voorraden graan, die nog in de pakhuizen waren opgestapeld, niet omvangrijk waren, wordt de schade aan gebouwen en goederen op een half millioen gulden geraamd. In verband met brandgevaar voor de belendende percelen achtte de politie het raadzaam enkele woningen aan de Olde Galileen en het merendeel der wo ningen aan de Lindenbuurt tijdelijk te doen ontruimen. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Ondanks het nachtelijk uur sloegen honderden be langstellenden het blussingswerk gade. Zandauto overreed oude vrouw Een 79-jarige vtouw Is gistermiddag op de hoek van de Berzeliusstraat en de Hugo de Vrieslaan te Amsterdam door een geladen zandauto overreden. De bestuurder van de vrachtauto, die achteruit een bouwterrein opreed, had de vrouw, die achter de auto liep, niet opgemerkt. Zij viel en kreeg belde rechterachterwielen over zich heen. Het slachtoffer overleed ter plaatse. Parafhyphus in Giessendam GEEN KWAADAARDIG KARAKTER In de gemeente Giessendam zijn ge vallen van paratyphus geconstateerd. Het aantal gevallen in Giessendam was gisteren ongeveer 12, het totale aantal gevallen in de streek bedroeg ongeveer 25. De ziekte heeft in het algemeen geen kwaadaardig karakter. De inspectie van de Volksgezond heid stelt een uitgebreid onderzoek in naar de oorzaak van de epidemie. Raadslid met mes bedreigd Verdacht van poging tot doodslag is gisteren voor de Officier van Justitie c Zwolle geleid een inwoner van Ge- icmuiden. Deze zou het Gcnemuider Christelijk Historische Raadslid K. Bakker naar het leven hebben ge staan. Hij was verbolgen over het feit. dat dit raadslid een partij verbrand hooi bij de woning zijner ouders niet dadelijk w ilde opruimen. Hierover was een woor denwisseling ontstaan, waarbij het raads lid met 'n mes werd gedreigd. Toen deze laatste 's ochtends naar zijn land ging. werd hij daar opgewacht door de inwo ner van Genemuiden. die met een grote bijl gewapend was en een aanvallende houding aannam. Het raadslid vluchtte en werd toen achtervolgd. De man. die door de rijkspolitie werd gearresteerd, is in verzekerde bewaring gesteld. Na voor de Officier van Justitie te zijn voorgeleid is hij voorlopig weer op vrije voeten gesteld. Het kan wellicht zijn nut hebben, dat Bondskanselier Adenauer er de Russen in hoffelijke, diplomatieke termen eens op wijst, dat een herenigd, uit vrije ver kiezingen opgebouwd Duitsland een be tere garantie is voor de door de Sovjet- Unie zo vurig begeerde vrede en veilig heid dan een verscheurd en voor de helft onder vreemde heerschappij staand land. In de loop van de volgende week heb ben met betrekking tot de Moskouse reis van de Bondskanselier belangrijke be sprekingen plaats, zowel in Adenauers vacantieverblijf in Zwitserland als in Bonn. Nu de gespreksthema's zijn omlijnd, kan de West-Duitse delegatie definitief worden samengesteld. Zij zal uit onge veer twaalf personen bestaan, die met de Bondskanselier zullen meereizen in diens speciale Lufthansa-vliegtuig. dat via de Oostzee naar Leningrad en vandaar naar Moskou zal koersen. De grote dele gatie van technici, deskundigen, in totaal een 100 man, zal per trein naar de Sovjet-Unie reizen. Journalisten uit West-Duitsland zullen door de Sovjet- Unie worden toegelaten. Men neemt in Bonn aan, dat de Kan selier zich van een breed parlementair front voor zijn houding wil verzekeren. Het ziet er evenwel niet naar uit, dat de parlementaire oppositie bereid is, in dit stadium nog een zekere verantwoor delijkheid voor de ontwikkeling mede te dragen. Zij heeft zich veeleer bü voor baat al van de politiek van de Kanseher gedistancieerd en zich Vrijdagavond nog eens er over beklaagd, dat zij nog niets gehoord heeft over een concreet onder- handelingsplan, dat Adenauer mee naar Moskou zou nemen. Bij de gevangenis van Nantes is het Vrijdag tot gevechten gekomen tussen veiligheidstroepen en arbeiders, die de vrijlating eisten van collega's die bü de ongeregeldheden van de vorige dag in hechtenis waren genomen. Met behulp van traangasbommen werden de betogers teruggeslagen. Nantes verkeert in een staat van beleg. Allt café's zijn gesloten en het personeel van de openbare ver voersbedrijven en de PTT legden het werk neer uit sympathe voor de talrijke werfabeiders, die Donderdag bij botsingen werden gewond. In totaal moesten na deze gevechten 42 politiemannen en 29 betogers in ziekenhuizen worden op genomen. Een honderdtal personen werd gearresteerd. Gevechten tussen troepen en arbeiders bij de gevangenis Aanleiding voor de ongeregeldheden was het feit. dat de eigenaars ran de plaatselijke scheepswerven hun bedrij ven sloten, nadat arbeiders in de kan toren ran hun werkgevers de boel kort en klein hadden geslagen om op deze wijze een loonsverhoging van veertig francs <f. 0,40> per uur af te dwingen. In Brest legden 1.200 werf arbeiders het werk voor 24 uur neer uit sympathie voor hun collega's te Nantes. Ook uit Lorient worden dergelijke stakingen cp kleine schaal gemeld. De Bond voor Gereformeerde Jeugd organisatie, welks bondsbureau thans in de van Speykstraat te 's-Gravenhage is gevestigd, zal binnenkort in Utrecht een ander bondsbureau in gebruik ne men. Het bureau in Den Haag is te klein geworden. Het nieuwe gebouw staat in de Maliestraat in de Domstad. Inmid dels hebben B, en W. van Utrecht het pand aan de bond toegewezen. Pas in October komt het. ter beschikking. Na enkele voorzieningen hoopt men het nieuwe bondsbureau in Januari van het volgende jaar in gebruik te kunnen nemen. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Groenekan H. Harkema te Zeist, die bedankte voor Ouderkerk a d. Dssel. Te Muiden C. v d. Wal te Pols broek en Wist Te Nlgtevecht M. v. d. Bosch. cand. te 's-Gravenhage. Te Lochem P. v. d. Heijden te Lippenhuizen. GEREF. KERKEN Bedankt voor Heeg P. Klapwijk te Hogezand Beroepen te Roodeschool G. de Ruiter, cand. te TJuohem. CIIR. GEREF. KERKEN Beroepen te Toronto (Pree Ohr. Ref. Church) J. Tammlnga te Chatham (On tario). voorheen te Enschede. Bedankt voor Emmcloord A. C. Noort te GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Passaic, New Jersey (USA) A. Vergunst te Corsica, voorheen te Zeist. DOOPPLECHTIGHEID VAN JEHOVA'S GETUIGEN Enige honderden Getuigen van Jehova zijn gistermorgen aan het Scheveningse strand gedoopt Hiervoor bestond een grote belangstelling en ten Noorden van de Boulevard was een stuk strand afge zet. waar de plechtigheid geschiedde. Enige tientallen „dopers" stonden in zee en dompelden de dopelingen geheel onder. Tevoren hadden deze laatsten in de Houtrusthallen een dooptoespraak aan gehoord van de congresdienaar, de heer J. C. Reüntjes. die de betekenis van deze doop uitlegde. De belangstelling van het publiek was zeer groot en de dopelingen werden op weg naar de zee begeleid door gezang van hun medebroeders- en zus ters. Premier Faure en andere leden van het Franse kabinet zullen Maandag a.s. te Aix-les-Bains met vooraanstaande Marokkaanse politici een gedachten- wisseling beginnen teneinde een oplossing voor de crisis in het protectoraat te vinden. Medina, waarin een half millioen Ma rokkanen wonen, hebben eenheden van het Vreemdelingenlegioen, keurtroepen der Marine, Senogalse infanterie en Ma rokkaanse militairen stellingen ingeno men De Franse kruiser „Guiohen" heeft het anker tal de haven van Casablanca laten vallen en versterkingen aan wal gezet Verkenningsvliegtuigen der Fran se luchtmacht cirkelen boven Medina. De voornaamste Marokkaanse atio- nalistische partijen hebben, als gemeld, de bevolking opgeroepen heden. Zater dag. de dag waarop ex-Sultan Sidi ben Joessoef door de Fransen wegens aan houdende weigering tot samenwerking werd afgezet en verbannen, aan 'n alge mene staking deel te nemen en thuis te blijven. Grote troepenmacht rond Casablanca samengetrokken De politie heeft medegedeeld dat bü wanordelükheden te Kenifra en te Ca sablanca Z' personen om het leven zyn gekomen en zeventig gewond. De Keni fra een stad in het Atlasgebergte met elfduizend inwoners kwamen elf perso nen om het leven, terwül er veertig wer den ewond, in Casablanca vielen der tien doden en liepen dertig mensen ver wondingen op. De Fransen hebben rondom Casa blanca tienduizend man zwaar bewapen de politie en militairen samengetrokken als voorzorgsmaatregel voor de dag van GOOCHELAARSCONGRES IN AMSTERDAM De Federation Internationale des So- clétes Magiques. de Internationale Fe deratie voor Magie, zal van 31 Augustus tot 4 September in Amsterdam een con gres houden, dat wordt georganiseerd door de Nederlandse Magische Unie. 700 deelnemers hebben voor het con gres ingeschreven. 110 daarvan zullen op het internationale concours, dat tijdens het congres gehouden zal worden, din gen naar de Grand Prix voor goochel kunst. Voor het eerst zullen vrouwelijke goochelaars aan het concours deelne men. Het zijn er drie. en de dames zyn allen Engelsen. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 20 Augustus. Groenteveiling. Per 100 kg: rode kool 58. kroten 5-3». aardappelen 1113. andijvie 60, appelen 3652, snijbonen 243. stokbonen 4059. pronkbonen 14—26. stambonen 2239. postelein 69. spinazie 512, tomaten 20 45, augurken 15102. Per 100 stuks: komkommers 8—21, bloemkool 9—23. me loenen 77—102. sla 3—5.70, peralken 6—31. Per 100 bos: peterselie 200—360. selderie 2.004.20, peen 10—21. BOSKOOP. 19 Augustus. De Bos- koopse bloemenveiling. Rozen, gr. bloemig. 20 stuks: Mad. Butterfly 701.30. Idem vertakt 90. Better Times 1.301.70. Edith Helen 80. Vlerlanden 100, Duisburg 90 1.30. Mm Jules Bouché 801.20. Cath. Pechthold 70—1.50. Rosalandla 34. Ver- schure 1 10—1 50. Parel van Aalsmeer 1.20 2.00. Gemengde rozen 1623. Babyrozen. 10 stuks: Poulsens Pink 48—80. EUen Poulsen 29. Sweetheart 32—70. Bulten Sweetheart 6575. Else Poulsen 3351, Gloria Mundl 4275. Juweeltjes 7085, White Sweetheart 34—66, Wolfs Glorie 35 Diversen per bos: Hypericum 4475. Cle matis Mevr. Ie Coultre 1.201.40, idem Prins Hendrik 1.60—2J0. Idem Durandü 1.301.40. Viburnum met bes 1.502.20, Llgustrumtnkken goudbont 27—35, Gips 13 15, Gladiolen ln soorten 2025. Asters 10—16, Llatrlx 12—26, Esclepla 36—50. Tijgerlelies 80—1.70, AOhlllla 8—40, Edel- wels 9. Phlox gemengd 10—15, Hortensia- bloemen 30, Dahlia's 18. HOOFDDORP18 Augustus. Graan- beursnotcringentarwe 24.0025.00: haver 22 0023.00, zomergeret 21 0022.00, win- tergerst 20.0021.50. rogge 18 00—19 00, erwten 40.0045.00, dulvc-nbonen 30.00— 40 00, karwlj 115.00120.00, alles per kg. KATWIJK AAN DEN RLTN, 19 Augustus Groenteveiling: Bloemkool A 1523. Idem B 915. Idem C 9. waspeen A 1023. Idem B 6.5020. bospeen 22—30. stam- prlncesse bonen 2031. stokprlnces se bonen 2729. stoksnljbonen 35—48, pronkbonen 2527. spekbonen 2830. groene kool :»1°KSw. Soen'en,b°71 hedOTw, T« jS A 1216. Idem B 89. tomaten A 3144 kropte sla 60 ct, voor een kilo tomaten idem B 4046, idem C 26—39, uien 10— f 2.25 en voor spinazie f. 2,65 per kilo! 13. kervel 3.305.80. peterselie 4.604 80.1 De hoge prijzen vallen nog meer in het krulpeterselie 3.20—3.70, selderie 2.00— oog. als men vergelijkingen met de zuid- 4 20. aardappelen 9—10. vruchten maakt. Terwül 3e prijzen voor RIJNSBÜRG. 19 Augustus. Overzicht Zweedse aardbeien, kersen, bessen, fram- van V.V. Bloemenlust. Als we zo eens na gaan wat het Maandag en Woensdag was met de prijzen der bloemen, dan moeten we zeggen, dat het vandaag iets beter was. niet om te zeggen duur maar er zijn soorten bij die grager waren dan Maandag en Woensdag. De prijzen van de bloemen zijn als volgt: Sneeuwprlnses 8>12. Strauss 1216. Acca 13—15, Hassan 2230. Polet 14—17, Marken 22—27, Marialde 1520. Goldust 1620. Paul Rubens 1822, Leeuwenhorst 22—26, Red Fok 12-16, Europa 4448, Wngennar 31—26, Topcore 15—18, Hopm. Glorie 13'16, Clingendaal 10—14, Agnilta 12—16. Mansoer 1519. Bit of Have 16— 20. Convllll 150—200. Hollands Glorie 13 16. Knljnenburg 2832. v. Meegeren 14 (Van onze corre aondent te Stockholm) Een dergelüke warme droge zomer heeft Zweden nog nooit meegemuh Sinds twee maanden is het iedere dag vacantieweer. Van een azuren heoj schünt de eerst aangebeden, nu haast gemeden zon. En steeds meer besef, men de klachten der boeren, die de grond door de droogte zien scheurea U enkele gebieden is in twee maanden tijds slechts 10 m.m. regen gevallen, fa echte regendag is er nergens geweest. En reeds nu kondigt de pers duurds.- levensmiddelen aan. Augurken zijn in Stockholm duurder dan ananas De meeste zorgen maakt men zich op het ogenblik over de aardappelen. Grote hoeveelheden zijn reeds uit Nederland gekomen en nog grotere kwantiteiten, zo vrezen de boeren, zullen volgen, want zo graag zien zü deze import niet. Intussen vraagt onze groentenboer nog 82 cent voor een kilo nieuwe Zweedse aardappelen, terwül de Neder landse bü hem 52 cent doen. „Maar die zijn slechter", probeert hü ons wüs Ie maken, „omdat ze op z'n minst twee weken oud zün, terwül de Zweedse gis teren züd geoogst". Evenals de groenteboer, die eerst het Zweedse product kwijt wil. denkt ook de regering. Vooral de agrariërs bemoeilij ken de import. Thans is op verzoek van de plantenziektekundige dienst, die de import van aardappelen controleert, de gehele invoer ran dit product stopgezet en pas tegen het einde van de maand mag men een beslissing terzake ver wachten. wanneer de buitenlandse aard appel in Zweden weer welkom zal zün. Met de groenten is het al eender. De 2430. Sclcntluin 15'18. Roma 21- Benares 22—28, OhurdhlU 2528, Alfred Nobel 19—03. Spotlight 28—30. Scaplosa 200300. Gips 2832. Zinnia 110—125, Phlox 12—18. Asters Gemengd 110—130. Afrikanen 2530. Stro 1520. Asters wit 110—140. Goud 6—10, Galllardla 85—110. Morutbretla 2126. Ohrysantjes 14'18. Llatrlx 1516. Witte Phlox 17—20, AsteTs Roze 165—200. Delfinlum 14—20. Ponpon Dahlia 170—210. Asters enkel 105—125. Gele Grieten 1822. Gemengde Phlox 12 —15. HeUanthen 250—300. Grote Dahlia's 300—380. RLJNSBURG. 19 Augustus. Groentevei ling: Eigenheimers 1214. kroten 10'11, u'.en 1011. waspeen A 1820. rabarber 710. herenbonen 3040. snijbonen 45 50. alles per kilo. Selderij 34. bospeen Geen verklaring vóór 25 Augustus GEEN HEMELHOGE BELOFTEN. Voor het reces van het Indonesische Parlement, dat op 25 Augustus begint, kan geen regeringsverklaring in de volksvertegenwoordiging worden ver wacht. Minister-president Harahap heeft in zün eerste openbare rede. die hü gis teren heeft gehouden ter gelegenheid van het Islamietische Nieuwjaar, ge zegd, dat de regering geen hemelhoge beloften aan het volk zal doen. maar wel haar best zal doen het vertrouwen van de samenleving in de Staat en de leiders te herstellen. Indien het volk ziet. dat de leiders samen met het volk lief en leed delen, zal de geestelijke mobilisatie mogelijk zün voor het vol tooien van de nationale revolutie zei- de hü. Turijnse koffiebrander zag gezinsgeluk verdwijnen Nicolo Saccinni, koffiebrander in Tu rijn, die tien maanden geleden de groot ste prüs won, die ooit in de Italiaanse voetbalpool Is uitgekeerd, verzucht thans dat de millioenen zijn gezin verscheurd hebben. „Die millioenen zün een ramp ge weest", zü hü gisteren, toen hü aan journalisten mededeelde dat zün vrouw echtscheiding wil. „Ze is in een ander huis getrokken en heeft onze dochters meegenomen". De 46-jarige Saccinni, die op 11 Octo ber van het vorig jaar 243 millioen lires (ruim Z\'2 millioen gulden) won. zei dat zy'n vrouw een gemakkelyk le ventje wilde leiden van de prijs. „Maar dat Is niets voor mij", zegt Saccinni. Hü wilde blüven werken en zün oude levenswüze handhaven. De 42-jarige Carlotta Saccinni heeft voor het Turijnse tribunaal een ander verhaal gedaan. „Die geldstroom heeft j myn man uit het lood geslagen. Van verbeelding loopt hij naast zün schoe nen. Niemand kan het bü hem uithou den. zelfs geen mummie." verklaarde zü- De rechtbank heeft, hangende een vol ledig onderzoek, 150.000 lire (ongeveer duizend gulden) per maand toegewezen aan mevrouw Saccinni, voor haarzelf en de twee dochters, de 23-jarige Luisa en de 17-jarige Irene. De vrienden roepen de bhjdschap ln het gezin Saccinni in herinnering, toen het vernam welk een fabuleuze prüs het ln de schoot was gevallen. Ze zou den voor de rest van hun leven alle maal gelukkig zyn; ze zouden gaan reizen en prettige vacantles hebben. We zijn in de hemel; eindelük zit het ons mee", verklaarden de gezinsleden. Maar de goudstroom heeft hen ln verschillende richtingen gestuwd. „Wat konden we het toen samen goed vinden!", zegt Saccinni. doelend op de eerste periode van zün huwelijK, toen hij en zijn vrouw achter een hand kar door de straten van Turijn liepen, handschoenen en zakdoeken verkopend. Door üverig sparen hadden zij ten slotte zoveel geld bü elkaar éekregen. dat een kleine koffiebranderij gekoent kon worden, veel verdienden zij nooit en altijd werd gedroomd van een prijs ln de Totocalcio, de nationale voetbal- loterij. „Als we eens een millioentje <6500 gulden) zouden winnen zouden al onze problemen opgelost zün", plachten zü te zeggen. Toen kwam de dag dat drie grote voetbalclubs op dezelfde dag verloren. Saccinni was de enige ln Italië, die op dat resultaat gegokt had. Hü moest zün prüs gelük dëlen met de 55-jarige Ugo Guadier, die de helft van de vou- pon had betaald. Guadier is beter af. Hü zette een streep onder de lange jaren achter het kasregister in een boekenwinkel en kocht een villa in de chique badplaats San Remo. „Ik benyd hem. die gelukkige kerel", zegt Saccinni. „Hü is alleen en wanneer je alleen bent, heb je altijd gelük". RIJNSBURG. 19 Augustus. Bloemen veiling Flora. Lelies wit 1800—2200. rose 17002800. asters rose 200—240, wit 100 —140, enkel 130—160. gladiolen 180—700. llatrlx 200460. agapantus 10001500. zinnia klein 100—140. montbretla 110— tereelle 130. confllll wit 250—350. gerbera 1000— -- -- 1300. alles per 100. Gips 40—50. Statlce 2030. gele margriet 1520. phlox 20—30, afrikanen geel 2030. strobloemen 1525, alles per bos. TER AAR, 19 Augustus. Groenteveiling: kassnljbonen 3.50. snijbonen 2.203.30. sperciebonen 2.40—3.10, stokprlncessebo- nen 3 504.80, Idem B 230. spekbonea 1.802.00, witte pronkers 1.401.50. alles fer 10 kg; tomaten A 0.37—0.46, Idem B .37—0.48, Idem C 0.270.34, Idem CC 0.20 0.14. waspeen 0.100.12, Idem B 0.08, andijvie 0.060.08. groene kool 0.07, uien 0.11, postelein 0.040.06, kroten 0.06, spl- komkommers 0.080.20, alles per stuk; selder!) 0.02, bospeen 0.100.12, bosuien 0.03, boskroten 0-03, radüs 0 02, alles per bos; Pruimen 0.410 47. Idem 0320.3'1. appelenYellow Transparant 0 50—0.58. moesa/ppelen 0.14 per kg. Bloemen: Gladio len 0.25. anjers 0.12 per bos. Augurken: fijn 0.85, fijnbasterd 0.5O—0.65. basterd 0.37, grof 1 0.17, grof A 039. CD 035—0.26. Idem afw. 0.14, E 0.06—0 08. ld. geel 0.02. bozen enz. omstreeks f. 4,50 per küoin liggen, kosten thans werkelijk eaav-, sinaasappelen f. 1.50 per kilogram &ïf i evenveel als drie ons princessebonw. een grote komkommer. Als het zo fo/ gaat, zal de Zweedse huisvrouw ln e~ tere mate de aardappel door spashèt' rijst of bonen vervangen. En ln pW van het dure inheemse fruit (ook de pel behoort hierbü) te kopen, zal 'c haar toevlucht moeten nemen tot perziken (f. 2,25 per kilo), ananas 1.65) per blik of sinaasappels. Dat is omgekeerde wereld, merkt de lezer mij.' schien op. Maar iets dergelijks h«bt« wij al eerder gesignaleerd. Zo werd7, slanke lijn van de dames-van-hog--». klasse tal een ingezonden stuk aaneen] len door een arbeidster, die beweerd» niet de middelen te hebben om slank v zijn. „Heus, ik heb het geld Wet om -» vetranden van het vlees weg te cooim Wij arbeiders moeten alles eten... schreef zü- Sluiting Centraal Invoerkantoor ZOU BRON VAN CORRUPTIE ZUN, Vernomen wordt dat de ïndonsl. sche regering de mogelükheid ora- weegt tot sluiting over te gaan na het centrale kantoor voor inrotm- ken, het P.K.U.I. Men zou de meniof zün toegedaan, dat dit kantoor in bet verleden 6leehts een bron van corn?, tie en ontoelaatbare handelingen b geweest en de handel niet heeft te- vorder d. De minister van Economische Zaka en van Financiën hebben besprekin gen gevoerd over de vraag, aan welks organisatie men later de werkzaamhe den van het P.K.U.I. zou kunnen over dragen. Inmiddels meldt de „Nieuws gier", dat het tweede onderhoofd van het P.K.U.I. Dody Karim, ls aangehou den naar aanleiding van knoeierijen in de handel op Hongkong. Naar deze on regelmatigheden is reeds enige tijd een onderzoek gaande. Minister-president Harahap zou be sprekingen gevoerd hebben met de Pro cureur-Generaal over het bestrijden van de corruptie en hem verzoen: hebben zonder aarzelen maatregelen te nemen, zonder aaanzien des persoon en onverschillig tot welke groep oen zou behoren. De regering is van plan op ^orte termün een verklaring af te leggen naar aanleiding van de aanhouding van enige vooraanstaande figuren. Warm weekeinde Het KNMI deelt mede: Voohtlge lucht uit de subtropische de len van de Atlantische Oceaan is giste ren over one land uitgestroomd. Het binnendringen ervan ging over het algemeen niet met regen van enige betekenis gepaard, maar toen het warm- te front in het Noordoosten van het land was aangekomen, werd de warme lucht tegengehouden door een hoeveelhe-d koude lucht, die boven West-Duitstacd aanwezig was. Dientengevolge nam d» neerslagactiviteit van het warmtefror', sterk toe. In Eelde, ten Zuiden van ce stad Groningen viel zodoende 52 mm. regen. West-Europa is nu onder invloed ge komen van een gebied ran hoge lucht druk. waardoor de luchtbeweging over het algemeen nog maar zwak is. Er is dan ook met het weekeinde geen be langrijke weersverandering te vemen- TE KOOP in de Mariënpoelstraat. Vrij van huur. Inlichtingen Fa. B. J. HUURMAN, Herengracht 12 - Leiden Gevraagd NET MEISJE plm. 17 jaar, van 85 uur. Mevr. ZITMAN. Hoge Ründ. 19, Zoeter\\ oude bij Leiderdorpse brug. Aan melden Zaterdag en Maan dag tussen 78 uur. HET LEGT U GEEN WINDEIEREN indien U over diploma's beschikt Studeer bij ons voor: MI DDENST ANDSEXAMEN f Boekhouden - Bedrijfsadmin. ASSOCIATIE-EXAMENS Nederlandse - Engelse - Franse I Duitse Handelscorrespondentie. S. P. D. ENGELS - FRANS - DUITS (Conversatie - Emigratie). STOVEGDIPLOMA GROOTHANDEL Vraag vandaag nog inlichtingen, want: WIE ZEKER ZIJN WIL VAN SUCCES, DIE NEEMT VOORTAAN BIJ „M.E.A.B." LES! 150 geslaagden in het cursusjaar 19541955. ONDERWIJS-INSTITUUT „M.E.A.B." o.l.v. M. VAN DER HORST HERENGRACHT 4 - LEIDEN - TEL. 01710—30660 (Door het Instituut voor Middenstandsontwikkeling te 's-Gravenhage erkende opl. voor het Middenstandsexamen) Inschrijvingen te Leiden: dagelijks; to Katwijk aan Zee: a.s. Woensdagavond van 710 uur Lunchroom de Kort, Voorstraat 5; te Roelofarendsveen: a.s Dinsdagavond van 79 uur, fa. Otten, Westeinde 83. LEIDERDORP Medische Dienst De medische dienst wordt dit week-einde waargeno men door dokter E. J. Hoefman. Hoofd straat 40. tel. 30070 OEGSTÜEES1 Medische Dienst De medische dienst wordt dit week-einde waargeno men door dokt r van Walchren. telef. no 22030. IV ASSEN A Ah Medische dienst De dienst wordt Zondag waargenomen door de artsen Jaarsma en Dé Haan. KUNSTGEBIT Gebroken, gescheurd of tan den afgebeten? Reparaties in enkele uren gereed. E N K RI, Tel. 23970 - Hogewoerd 88a LEIDEN Voor huishoudelüke- en luxe artikelen vragen wü een liefst met het vak bekend en N.V. v.h. Fa BERNARD 1REESTR VAT .v VERHUIZINGEN DE ZWALUW KAISERSTR. 33 - Tel. 26178 Lijndienst Lc'-len-Den Haag- Rotterdam. Emigratie verpakking. te huur. Te bevragen Hoge Ründük 270B. Onze nieuwe, onder leiding van bekwame, wedstrijdspe lers en -speelsters staande mbndelingc en schriftolqkc cursussen, beginnen medio September. Alle nadere bijzonderhe den daaromtrent vindt U ln ons prospectus N, dat wij U op Uw verzoek gaarne toe zenden. INSTITUUT VOOR BRIDGE-ONDERWIJS Postbus 111, Leiden Aangeboden HILLMAN 1950 In prima staat, motor geheel gereviseerd. Van particulier. Desk. onderz. toegestaan. Herengracht 21. Diploma behaald! Wat nu!... Bij de Ministeries te Den Haag kunnen worden geplaatst die dit jaar het einddiploma H.B.S.-A of B (3 of 5 jarig): H.D.S., M.M.S.. Mulo A of B hebben behaald en voor algemene kantoorwerkzaamheden opgeleid willen worden. De opleiding omvat o.m. tienvingerig-blind typen, Nederlandse correspondentie, de elementaire begrip pen van Staatsinrichting en geschiedt voor rekening van de Centrale Personeelsdienst. Dc leerlingen genieten gedurende de opleiding reeds salaris. Dit bedraagt voor meisjes van 15 jaar tenminste f 61, 16 jaar tenminste f 71.— 17 jaar tenminste f 88, 18 jaar tenminste f105, 19 jaar tenminste f122, 20 jaar tenminste f139, De reiskosten van de woonplaats naar Den Haag worden vergoed. Zü moeten bereid zün om een dienst verband met het Rgk aan te gaan voor tenminste één jaar. Aanvang opleiding plm. 12 September a.s., duur pi®- 5 maanden. Aanmelden: Donderdag 25 Augustus van 14—17 uur en van 1920.30 uur bij de Rijkspsychologische Dienst, Rynsburgerweg 96, Leiden. Zoekt U voor Uw dochter een passende werklotaf- Komt U dan eens praten met onze personeelschef. De N.V. ATHIBU Algemeen Technisch Handels- en Ingenieursbureau LAMMERMARKT 58 I»EI1)L vraagt voor de Afd. ADMINISTRATIE zo spoedig mogelÜk: met behoorlijke kennis van de Duitse taal, tWjJj in staat tot het verrichten van adminlstrau werkzaamheden. voor lichte kantoorwerkzaamheden, bij voorte® in bezit van MULO-diploma. Sollicitaties worden gaarne ingewacht bü de Directie-

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 4