Luchtreizigers in kwartier in hart van Londen Verdediging der Nederland-' arrestanten in Indonesië Hoe verstaan de afgevaardigden van de Ver. Naties elkaar? Winkeljuffrouw Flinke Verkoopster BONTMANTELS NAAR MAAT Beschaafde Dame WOENSDAG 10 AUGUSTUS Wie is Piet Postroof van 60.000 in hoger beroep Als de eerlijkste man roof van de geldtrommel en de postzak 1 lüt de postwagen. Hoewel hij aanvanke- Opnieuw is voor een Amsterdams gerechtelijk college de vraag ter sprake geweest: „Wie is de geheimzinnige „Piet", die op 28 October van het vorig jaar op klaarlichte dag een trommel en een postzak van de wagen langs de bijkantoren in Amsterdam heeft geroofd?" Voor het Gerechtshof verscheen ln hoger beroep de 29-jarige koopman H. E. Schulz uit Amsterdam, in de Jor- daan beter bekend als „roole Henk", die evenals zijn kameraad Frans J. Hoek door de Rechtbank te Amsterdam was veroordeeld tot 1 Jaar gevangenisstraf met aftrek, wegens heling van het ge stolen geld. De Officier, die tegen Henk vier Jaar wegens diefstal had geëist, was alleen tegen het vonnis van Henk in beroep gegaan, omdat volgens hem de diefstal door Henk zou zijn gepleegd. Henk hield ook nu voor het Hof vol, dat hij onschuldig is aan deze brutale Duitser stal compleet schip Een 15 meter lange blauwe tweemas ter, de „Aidebaran" is vannacht om streeks kwart voor een uit de Wilhei- minahaven te Schiedam gestolen. De dief, die de Duitse nationaliteit heeft, was met het jacht reeds de Nieuwe Waterweg afgevaren. De Rijkspolitie te water is direct na de melding van de diefstal met een loodsboot van Hoek van Holland uit gevaren en heeft het schip, dat zich toen reeds buiten de Waterweg be vond, aangehouden. De Duitser kon worden gearresteerd. Vannacht omstreeks kwart voor een zag een chauffeur van een watertaxi uit Schiedam een man op verdachte wijze rondscharrelen naby de Wllhelminaha- ven. Toen hy het schip zag wegvaren, meldde hy dit aan de Rykspolitie, die onmiddellijk maatregelen nam. In Hoek van Holland werd in allerijl een loods boot in gereedheid gebracht, waarmede de Rykspolitie, geassisteerd door de po litie te Hoek van Holland uitvoer. Bui tengaats wist men het schip aan te houden. De opvarende, een inwoner van Viersen in Duitsland, heeft zich zonder verzet aan de politie overgege ven. De „Aidebaran" werd naar Hoek van Holland teruggebracht, waar de Duit ser op het politiebureau een eerste ver hoor werd afgenomen. De „Aidebaran" is eigendom van de heer De Lang uit Vlaardingen en vertegenwoordigt een waarde van f. 30.000. Minister Luns naar de West De minister zonder portefeuille, mr J. M. A. H. Luns, zal, vóór zyn bezoek aan New York ter bijwoning van de al gemene vergadering der VJJ., enkele da gen in Suriname en de Antillen verbiy- ven. Op 9 September zal hy in Parama ribo aankomen, gelyk met de chef van de Generale Staf, generaal B. R. P. F. Hasselman, die, zoals bekend, de in Su riname verbiyvende onderdelen der Ko- ninkiyke Landmacht zal inspecteren. Op 12 September vertrekt minister Luns naar de Antillen. ïyk had ontkend iets van het geld te weten, heeft hy later en eveneens nu voor het Hof toegegeven dat hy ten huize van Frans geld heeft geteld, dat afkomstig was uit de postauto. Na ijverig speuren was de recherche, dank zy een tipgever, er nl, in geslaagd te ontdekken, dat bij Frans in een loods een trommel met een groot bedrag aan geld onder de vloer zat verborgen. Met behulp van een politiehond en vingerafdrukken, kwam men er achter, dat Roole Henk wel degeiyk iets van het geld af wist. Hy wilde niet ant woorden op vragen van de president, wie er by het tellen nog meer aanwezig waren geweest. „Ik deed myn werk en meer niet", zo zei hy. „Als de eerlykste man van de we reld hebt U een poosje meegeteld en bent U, ondanks de duizenden gul dens weer rustig weggelopen?", wilde de president mr J. Sprey weten. „Ja", antwoordde verdachte. Ondanks de bezwaren van de verdediger, werd de wegens heling in deze zaak veroor deelde Frans als getuige gehoord. Frans verklaarde, dat de „grote JAPANS-RUSSISCH OVERLEG HERVAT Japanse en Russische diplomaten heb ben Dinsdag te Londen hun besprekin gen om te komen tot een einde van de staat van oorlog, welke tussen beide landen heeft bestaan sinds de Russen precies tien jaar geleden Japan binnen vielen, hervat. Het overleg, dat reeds meer dan twee maanden duurt, heeft tot dusver zeer weinig resultaat opgeleverd. De Japanse ambassadeur Matsoemoto zei dat de volgende week zal worden begonnen met het opstellen van een vredesverdrag. De Sovjet-afgevaardigde heeft aan het begin van de conferentie reeds een ontwerp-verdrag ingediend. Matsoemoto beloofde dat hy de volgen de week een Japans ontwerp zal indie nen De moeiiykste punten zyn: de Rus sische eis, dat Japan geen bondgenoot schappen met zijn voormalige vyanden zal aangaan en de regeling van de ter ritoriale kwestie. Na horen van enkele getuigen dé charge, o.w. de vrouw van verdachte, besloot het Hof de zaak aan te houden tot Vrydag 23 September a.s. om 10 uur, voor het horen van niet opgeko men getuigen. „Het spyt mij", zei mr W. K. S. van onbekende" in deze zaak een zekere Haastert. de raadsman. „Ik had ge- Piet. het geld in een krant gewikkeld hoopt, Rooie Henk vandaag nog vry te op een avond by hem heeft gebracht krygen, ik zie geen wettig bewys tegen en dat ze het geld direct hebben ge-hem". Hij zag evenwel af van een ver- vraag is nog hoe Washington zal han- teld. Ook nu weer wilde hü niet zeg- zoek tot onmiddeUyke invryheidsstel- delen t.a.v. Nederlanders, die aan Rus- gen wie die Piet was. ling. Reis naar Rusland: weinig aanmeldingen (Van onze Haagse redacteur) Voor de reis naar Rusland, die in October zal plaats vinden en die door het reisbureau Lissone Lindeman teza men met het Russische bureau Intou- rlst wordt georganiseerd, zijn tot nu toe slechts drie definitieve aanmeldin gen binnengekomen. Wel is er een stroom van aanwagen om inlichtingen. Dit laatste is ook wel begrypeiyk, want de kosten van deze toeristische reis achter het IJzeren Gordyn bedragen f. 2200 en het reisprogramma s' eigenlyk nog met vast. De reis zal minstens 16 personen (Ne derlandse reisleider inbegrepen) moeten omvatten en ten hoogste uit 21 deelne mers kunnen bestaan. Dit in verband met de capaciteit van de vliegtuigen, die Intourist voor dit soort reizen ter be schikking heeft. Weg naar Y.S. afgesloten? Een andere vraag, die zich voordoet is, of deelneming aan deze toeristische reis naar de Sovjet-Unie in de toekomst niet de weg naar de Ver. Staten zal af sluiten. Men herinnert zich, dat landge noten die na de oorlog een bezoek aan Joego-Slavië hadden gebracht moeilyk- heden ondervonden, toen zij een visum voor Amerika aanvroegen. Weliswaar is thans dit probleem opgelost. land een bezoek hebben gebracht. Helicopterdienst tussen vliegveld en stadscentrum (Van onze Londense correspondent) De eerbiedwaardige leden van het deftige Hogerhuis fronsen elk half uur hun wenkbrauwen als het debat onverstaanbaar dreigt te worden door het ratelende gerochel van een boven de rivier wiekende helicopter, welke schuin tegenover het parlementspaleis zyn begin- en eindpunt heeft. De langverwachte passagiers dienst van de Britse Europese luchtvaartmaat schappij BEA tussen de stad en Londen Airport, welke met twee Sikorsky-55 toestellen wordt onderhouden, is dezer dagen geopend. u de ochtend vertrekt de eerste helicopter liaasr voorlopig ongewenst... van de luchthaven en om negen uur start de eerste uit het centrum. In Vliegende op een hoogte van ruim 200 liinchttld -vortt er niet gwlogen en om meter, leggen zy de afstand van 28 km., vyf uur s middags, na adht vluchten m tussen de South Bank - de Zuidelijke de beide richtingen, eindigt de dienst Theemsoever by de Royal Festival Hall, alweer. het nieuwe concertgebouw vliegveld in een kwartier af. Dit is een enorme tydsbesparing, aan gezien de BEA-bussen er vaak als ge volg van verkeersopstpppingen een vol uur over doen! Op het ogenblik is er echter nog nau welijks van tijdsbesparing sprake, want de dienst is nog uiterst beperkt doeld als experiment. Om 8.40 Een vakman zegt: „Oostenrijk kan een van de rijkste landen van Europa worden" Het zwijgen der Russen (Van onze correspondent te Wenen) De Oostenrijkse pers heeft in de afge lopen Jaren herhaaldeiyk op het gevaar gewezen, dat de olievelden ln Neder- Oostenrijk binnen korte tyd volkomen zouden zyn uitgeput door de roofbouw en de ultbuitingsmethodes van de Rus sen. die deze velden exploiteerden. Die vrees was begrypeiyk, omdat de Oostenrykers niet op de hoogte waren van him feiteiyke bodemschatten. De Russen bewaarden op dit punt het diepste stilzwygen, terwyi de toegang tot deze terreinen ten strengste ver boden was. Op deze manier konden de Russen immers elke hoeveelheid olie wegpompen en exporteren, zoveel ze maar wilden en konden. Maar intussen is de vrede gekomen. De Russen krygen 150 millioen dollar voor alle Duitse be zittingen. doch moeten daan-oor onder andere de olievelden aan Oostenryk teruggeven De onderhandelingen inzake het over nemen zyn reeds begonnen en als eerste werd kanselier Raab op deze terreinen toegelaten. Verrassende ontdekking Bij zijn bezoek Is gebleken, dal Oos- stenrijk veel meer olie bezit dan men ooit had verwacht.Volgens de algemene mening waren de olievelden van Zis- tersdorf de rijkste van Oostenrijk, be schikkend over een hoeveelheid van ruw geschal vier millioen ton. Die rykdom zou zo vreesde men natuurlijk binnen een paar jaar volsla gen zyn uitgeput en dat was dan ook de reden, waarom men in Oostenryk de Sovjet-Unie ervan beschuldigdc.dat het zich op kosten van dit kleine land verrykte en bovendien zo radicaal roof bouw pleegde, dat er later niets meer zou overblijven. Zistcrsdorf is echter arm, als men het vergelijkt met de oliebronnen van Matzen en Bockfiiess in hetzelfde ge bied. Die zeker tarhtig, waarschUnlijk zelfs honderd millioen ton olie kun nen opbrengen. Als men nagaat, dat Oostenrijk met de hoogste krachtsin spanning ongeveer 3 en een half mil lioen ton per jaar kan opvangen en verwerken, dan betekent dit dat dit land in de komende dertig jaar „ver zorgd" is. Wat daarna gebeurt, is van later zorg, zeggen de Oostenrykers en als men hun voorhoudt dat zy toch ook aan het nageslacht moeten denken, ant woorden zij gewild cynisch: „Wat heeft het voorgeslacht voor ons gedaan?" In alle ernst: door het jarenlange zwiieen van de Russen is men nu pas tot "de ontdekking gekomen, dat Oosten rijk veel rijker is dan men ooit had ver- Helicopters dienen op den duur pas sagiers. die haastig gebakerd zyn snel naar hun lynvliegtuig of naar Londen te brengen, maar op het ogen- blik zijn haastige passagiers slechts bijzaak. Men heeft hen zelfs aangeraden om als ze werkelyk haast hebben, vooral niet van de helicopters gebruik maken! Hun capaciteit is namelijk nog maar gering, want ze kunnen niet meer dan vijf passagiers bergen en dan nog al leen als de weersomstandigheden ideaal zyn, hetgeen niet vaak gebeurt. Soms zal er zelfs niet meer dan een enkele passagier mee de lucht in kun nen. Ook is de dienst nog in zulk een be ginstadium. dat passagiers geen plaat sen in helicopters kunnen reserveren. Wil men persé het nieuwtje beleven, dan dient men op de uitreis minstens twee uur voor de aanmeldingstyd by de stationsdienst op het vliegveld een po ging te wagen, zodat men wanneer de vlucht onverhoopt niet doorgaat of men niet mee kan, nog gelegenheid heeft om het met de bus te klaren. De helicopterverhinding is daarom een prachtige attractie voor vacantie- Niet alles is slecht wat de Russen doen Ofschoon Oostenryk verplicht is nog tien Jaar lang jaarlyks een millioen ton olie gratis aan de Sovjet-Unie te leve ren, moet men toch eerlijk toegeven, dat de Russische exploitatie van deze olie velden ook voor Oostenryk ten voordeel is geweest, want de Russen zyn niet bij Zistersdorf blyven staan, maar ze heb ben op andere plaatsen opnieuw naar olie geboord en hun inspanning werd met succes bekroond. ZU hebben er zelfs I weliswaar danig van geprofiteerd, maar j Oostenryk zal er in de komende dertig I jaar toch het meeste voordeel van hebben. Men kan zich natuurlyk voorstellen hoe de Oostenrijkse communisten zich thans te buiten gaan aan lofprijzingen I en dankbaarheid tegenover de Russen alsof die olie rechtstreeks uit Rus land komt en niet uit de eigen Oosten rijkse bodem. Er is een Latijns spreekwoord dat De Ver. Naties bestaan dit jaar tien zegt„Niemand is helemaal slecht", jaar en daarmede ook dat unieke appa- Dat geldt ook voor de Russen in het raat van de „gelijktydige tolken". Iede- builenland. in het bijzonder ten op- re gangbare taal wordt er ln de zalen zichte van Oostenrijk, dat van de Rus- van de VN gehoord en men zou haast sische boortorens kaD profiteren. van een Babylonische spraakverwarring En wat deze ontdekking voor de kunnen spreken De afgevaardigde van Oostenrijkse welvaart betekent, kan Jemen voert er het woord in zyn eigen men afleiden uit de woorden van een bekend Oostenrijk» vakman, die ver klaarde: „Oostenryk kan een van de rijkste landen van Europa worden". gangers zonder haast, die zioh dan bo vendien kunnen oefenen in de levens kunst van het queuen ofwel ln de ry staan Ook wanneer men helemaal geen pas sagier is van een lynvliegtuig. kan men in de helicopter stappen en genieten van een uniek Londens panorama, als men voor dit luchtritje tenminste 35 shilling (ong. 17.50 gulden) over heeft Het eerste doel van deze nog lang niet volmaakte dienst is het. publiek met de helicopters vertrouwd te maken. Later zal de overheveling van passa giers door middel van schroefvliegtuigen natuurlyk de gewoonste zaak worden. In de verre toekomst - vyf, zes jaar of nog langer - hoopt de BEA een verbin ding met tweemotorige helicopters voor veertig passagiers tot stand te brengen tussen het Londense stadscentrum en het 'hart van Parys, Brussel en Amster dam. waarby een snelheid van 240 km. zal worden ontwikkeld. De afstand van stadscentrum tot stadscentrum zal dat geval sneller worden afgelegd dan men dat met het snelste passagiers- straalvliegtuig in samenwerking met bussen zal kunnen doen! Maar zover zyn we nog lang niet. De BEA ziet thans reikhalzend uit naar de leverantie van de tweemotorige Bristol 173 helicopter voor veertien passagiers, thans nog alleen in prototype aanwezig. De boze gezichten van degenen, die in Westminster werken en beraadslagen - beide Kamers van het parlement en aan de overkant de Londense Graafschap liggen by het helicopterstation - zullen wel spoedig optrekken, want de uitlaten van de helimotoren zyn van speciale ge luiddempers - een Britse vinding - voor zien. Ook zyn ze uitgerust met dryvers, zodat ze eventueel op het water kunnen dalen. Uit veiligheidsoverwegingen is de route grotendeels boven de Theems uit gestippeld - tot Chiswick - omdat het te riskant is, wanneer de enige motor bo ven de bebouwde kom zou weigeren. Nu kan het toestel ln noodgevallen op het water neerkomen en voor anker gaan Het is voor de luchtreizigers, die op London Airport uit het buitenland ar riveren, nog een vreemde gewaarwor ding om als ze van de helicopters ge bruik maken, na visitatie en pas poortcontrole het stationsgebouw weer in de richting van het vliegveld te verlaten en opnieuw de lucht in te gaan. De douane moet dan ook maar ver trouwen dat men niet weer over het Kanaal verdwijnt De Spaanse wielrenner Francisco Alomar, die zich in de afgelopen Tour de France als een zeer strijd lustig en veelbelovend renner heeft laten zien. is. zoals wij gisteren reeds in een deel van onze edities meldden, in een ziekenhui} Orense. aan de verwonding, hij Maandagavond bij een vuil opgelopen, overleden. Defolo' de renner tijdens een uitloopz in de laatste Tour de France. Toelating van Nederlandse advocaat geweigerd Nog geen antivoord op tiveede verzoet binnen Het Ministerie van Buitenlandse Zaken deelt mede: Nadat duidelijk was geworden, dat de Indonesische regering afwijzend ft tegenover de Nederlandse verzoeken om toelating van prominente buitenka advocaten, teneinde op te treden als verdediger in het proces Jungschlita dat de Indonesische regering zelfs bezwaar had tegen het optreden van zodn advocaten ais adviseurs van de Nederlandse regering, heeft de regens; 5 Juli 1955 bjj de Indonesische regering in algemene zin laten infonncre een prominente Nederlandse advodaat zou kunnen worden toegelaten. Hierop is op 15 Juli 1955 een afwijzend antwoord ontvangen. De Nederlandse regering heeft vervolgens, mede op grond van een n muniqué van de Indonesische Ambassade te Washington, d.d. 14 Juli, sar kon worden afgeleid dat de Indonesische regering na haar weigering m verband met het proces Jungschlager Engelse en Amerikaanse adrociia Indonesië toe te laten, tegen uitzending uit Nederland van een Ncderiu» advocaat geen bezwaar zou maken, met weerlegging van de Indonesisch» q menten haar verzoek om toelating van een Nederlandse advocaat herlnali Hierop is van Indonesische zyde nog niet gereageerd. Naar aanleiding van persberichten kan voorts worden medegedeeld, geen visa voor bepaalde met name genoemde Nederlandse rechtsgeleerder aangevraagd en van een weigering van deze visa dus ook niet kan ««t gesproken. Orde in een modern Babyion AMERIKAANSE HULDE AAN VAN BEINUM. Amerikaanse recensenten hebben hulde gebracht aan de muzikale kwali teiten van dirigent Eduard van Beinum. die tijdens het openingsconcert van het Muziekfestival ln het Catskill gebergte het „Symphony of the air"-orkest d!- rigeerde, dat vroeger onder leiding van Arturo Toscanini heeft gestaan Van Beinum gaf tydens de opening van het „Empire State Music Festival" een concert van werken van Beethoven en Brahms, dat door ongeveer 4C00 per sonen werd bijgewoond. De zaakgelastigde van de Nederlandse ambassade, jhr s G. M. van Voorst tot Voorst, sprak een kort openingswoord en sneed een lint door, waarmede hij het festival in het New Yorkse berggebied voor geopend verklaarde. In dit gebied hebben zich destyds de eerste Neder landse kolonisten gevestigd. Buitengewone prestaties van knappe tolken HOE VERSTAAN DE AFGEVAARDIG DEN VAN DE VER.NATIES ELKAAR? President Syngman Rhee heeft een rad vm winc, ,o HL. - beroep op de Zuidkoreaanse betogers ge moed. niet alleen aan olie. doch ook daan zich van elke geweldpleging te ont- ann aardgas. In Aderklaa bijvoorbeeld houden. bevindt zich een hoeveelheid aard- In een korte verklaring zegt hy dat van 65 millioen vierkante me ter. Dat gas kan zonder veel moeite wor de:: opgevangen en staat byna onmid- deliyk voor het gebruik ter beschik king. de betogingen „een normale uiting vaderlandsliefde zyn" en dat het „ge- eigend is. dat zy thans worden gehou den. doch zij moeten een vreedzaam ver loop hebben" TAALKIEZERS ElkpafgoaanJqdP hwflefn kopfelefocn en «n "taalkiezer" Mei deze "taalkiezer'1 kan hi| rechtstreeks op de spreker afstemmen, ot op een van de tolken belangrijk dat de afgevaardigden direct weten waar de redevoeringen of het ant woord over gaat. Om dit vraagstuk op te lossen heeft men de instelling van de „geiyktydlge tolken" ingevoerd. Als men een bezoek aan de vergaderzalen van de Ver. Naties brengt, kan men de leden met koptelefoons om, zien zitten luis teren naar de spreker. En als men op de tribune plaats neemt, vindt men voor zijn zitplaats een koptelefoon en een klein schakelkastje met zes cyfers. Als men nu die koptelefoon opzet en het kastje op no. 1 inschakelt, dan hoort men de stem van de spreker in zyn ei gen woorden. Men kan deze spreker ech ter niet verstaan en schakelt nu het apparaatje in op byv. no. 3. Onmiddel lijk hoort men de redevoering in het Frans. Als men nu alle cyfers eens pro beert hoort men de woorden van de spreker bijna op hetzelfde moment in het Russisch, Spaans, Chinees en En gels klinken. Op ons schema ziet men het verloop de vertalingen kan het welslagen van een vergadering afhangen! van dit vertaalsysteem. Voor de voor zitter en de spreker staan speciale mi crofoons die in verbinding staan met de cabines van de tolken. De tolken zit- MARKTBERICHTEN BOSKOOP. 9 Augustus. De Boskoopse bloemenveiling. Rozen, er.bloemlc 20 stuks: Pechthold 70. Mad. Butterfly 65 —1.40. Vlerlanden 6080. Duisburg 1.40 1.90. Rosalandla 6780. Better-Times 1.60. Edith-Helen 82 Gemengde rozen 35 90. Sweetheart babyrozen 4364. Else Poulsen 4055. Diversen oer bos: Lla- trlx 1429 Llgustrumtakken. eoudbont 21 Glos 1016. Achlllla 915. Hyperi cum 24. KATWIJK AAN DEN RIJN. 9 Augustus Groenteveiling. Bloemkool A 2746. 1' B 1833. idem C 922. wasoeen A 13- ten op hun beurt weer voor een micro foon, die in verbinding staat met de koptelefoons in de zaal en de schakel kastjes. Wat de spreker in de zaal nu zegt horen de tolken en byna geiykty- dig vertalen zy het in de zaal gesproken woord. Dit geschiedt met een snelheid, die de diepste bewondering afdwingt. De tolken zyn dan ook beslist niet de eerste de besten en sommigen van hen spreken wel vyf tot zes talen in de per fectie! Elk van de vyf genoemde talen, waar in de tolken de redevoeringen vertalen, heeft zyn eigen cabines en personeel. In cabine 3 hoort men byv. gedurende de gehele zitting niet anders dan Frans spreken door de tolk. Of de spreker in de zaal nu een Chinees. Rus. Indiër of Arabier is, in de cabine no 3 wordt alles direct in het Frans vertaald. Natuurlyk zitten in deze cabine diverse tolken, die ieder op hun beurt verschillende talen beheersen, waardoor men iedere na tionaliteit van de spreker in de zaal kan .opvangen" en vertalen in het Frans. In de cabines voor de andere talen gaat het precies zo. Alleen zijn het daar andere talen, waarin de diverse redevoe ringen worden vertaald. Het is wel duidelijk, dat de tolken van de Ver. Naties een zeer verantwoorde- ïyke positie hebben en het behoeft dan ook geen betoog, dat deze mensen tot de best betaalde leden van de Ver. Naties behoren, want van een goed verloop van 21. Idem B 1524. heetteen 20—K 4 30-4.50 andltric 6—6.50. kroten i- rabarber 99 20 selderie 6.30—7 i£ aoDelen-bonken 1315. ldem-erof 13. Idem drielingen 56. idem krlei 1- LISSE. 9 Augustus. Bloembolles"!: Od de bloembollenveiling van Hi werden bli een vlotte handel de t de nrlizen besteed Narcissen: Spring Glorv dn. I dn. II 8.50. dn. m 5.30; Clamor- 4.65- Scarlet Elegance 13.10 fulness 9.— 6.50 4 75: Laurent U 9.50 6.90 5.05: Actaea 11.50 750 H Recurvus 7.80 6.50 Ladv Diatt t ners 8.80 6.10 Ladv Moore-1 3.50: Albo Pleno6.20: In=Se»= 7.10: LI via 10.90 10.30 6.10 Is 13.20 11.10 Twlnk 12.90 11.40- Crocussen: Remembrance z.10 2 50. z.8 1.85. z.7 1.35: King of tteT tes z.10 4.50. z.9 3.35. z.8 2.45. a? Sir Walter Scott z.10 2.90. z.9 2.» j 1 65. z.7 1.30- Purpurea z.8 1.90. i' 1 Grand Maitre z.7 1 20: Queen B Blues z.8 1.70. z.7 1.25; Kine of«At« rted z.9 2.10. z.8 1.80. z.7 125. f Blanc z.7 1.50: Blauw z9 1.90 i± z.7 1.15: Geel z 9 3.45. z.8 2.60. t Pallas z.10 2.90 Bllgoed: Galanthus 5-op 3.35. ri' Frltt. Crown Imperial 23-op 1.43 Scllla Campanulata Blauw 9-od 320 2.35; SclUa Slberlca 8-op 4 75. s« Chlonodoxa Luclllae 5-op 8.—; EJ Jonaullle I 3.15: 6-op 1.75. RIJNSBURG. 9 Augustus. Flora. GaldlolenP. Rubens Sneeuwprlnses 200250. G Dust !9r-J Strauss 300400. Acalaurentla Gemengd 400600. W. Herald 2»- Ztnnla 100—140. Achilla 300—400, SrU 150220, Asters wit 180—220. As'." 220—260, Dahlia 200—300. DahlU f 400—500, Anjers Am. 400—700, alles Statlce 2836, Glps 2883 per bos. 1823 per kelk. TER AAR. 9 Augustus. Snilbonen 5.70—6.90. Idem B Idem stek 2.20—2 60. stokprlnse*» 6 707.50. wltte pronkbonen 3 ?V- spekbonen 3.603.90 alles ve: - - wasp een 0.08 per kg. Augui4« 0.82. fllnbasterd 0.57. basterd 041 C; 036—0.41. grof 1 0.31—035. CD 0.29. E 021 alles per kg. WOERDEN, 10 Augustus. K»tc£ Aanvoer 345 partijen. Ie kwaliteitj> 2.27, 2e kwaliteit 2.16—2.21, extri m telt tot 2.45. Handel matig. GEVRAAGD: nette voor directe indiensttreding. Leeftijd 1720 jaar. WILLEM DEJONGH Lederwaren - Winkelgalerij - GANGETJE 10 N.V. STOFFENHANDEL A. VAN DAK HAARLEMMERSTRAAT 99 - LEIDEN evt. vacantie kan nog geregeld worden. Heer van middelbare leeftijd te Oegstgeest vraatf1* lichte verpleging en huish. bezigheden een ITÏpBU By oud gevestigde BONTZAAK kunt U thans voor het a.s. najaar alle soorten BONTMANTELS bestellen, speciaal taal en ook de gedelegeerde van Siam I in het betere genre. Ook VOSSEN en STOLA'S. De beta- komt met redevoeringen naar voren, ling kunt U op aangename wijze met ons regelen. Schrijft die voor de meeste landen van de VN eens onder no. 2788 Bureau van dit Blad en U ontvangt onverstaanbaar zyn. En toch is het zeer I alle gewenste inlichtingen. In- of extern. - Goed salaris Inlichtingen telefonisch onder no. 31792. ABONNEERT iTOF DIT BLfl

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 4