Prins Bernhard (SJ*£T) vertelt over zijn vliegerservaring Roofoverval op vrouw te Rilland BALASTORE Fraude rondom Franse kampioenskoe Met een enkel woord Ned. immigranten in Australië zijn solide burgers Agenda DINSDAG 26 JULI „Ik houd er nog evenveel van als 15 jaar geleden" In lijn hoedanigheid van Air-Vice-Marshal van de RAF nam Prins Bernhard vandaag op het vliegveld Cranwell de „passing-out parade" van de RAF- cadetten af. Bij deze gelegenheid hield de Prins een rede, waarin hij iets over zijn eigen vliegervaring vertelde. „In September 1940, bijna 15 jaar geleden, begon ik te vliegen op de trainingsschool te Hatfield", aldus de Prins. „Na training beëindigd te hebben kreeg ik in April 1941 mij RAF-brevet. Sinds de dagen in September 1940 heb ik bijna honderd types gevlogen en in mijn logboek zijn bijna 4000 uren genoteerd. Ik houd nog evenveel van vliegen als de dag van het begin van mijn opleiding. Eigenlijk geloof ik dat ik nooit zal kunnen begrijpen dat iemand, die van vliegen houdt, ermee op kan houden, tenzij hij daartoe gedwongen is! OORLOGSERVARING Ik had ook enige oorlogservaring, deze keer niet dank zy de RAF omdat zij ge dreigd had mij niet meer te laten vlie gen wanneer ik ooit met een operatieve vlucht mee zou gaan, maar met de hulp van de Amerikanen, die voor mij minder streng waren. In die dagen was ik jong en enthousiast en ik was van mening dat ik eenvoudig die operatieve ervaring móest hebben. Thans, op een rüpere leeftijd, heb ik geleerd me te realiseren dat sommige mensen nu eenmaal niet dezelfde din gen als anderen kunnen doen. of liever gezegd niet dezelfde dingen als anderen mogen doen. U heeft allen Uw brevet reeds behaald en U zult spoedig straaljagers vliegen, vliegtuigen die ik vrij veel gevlogen heb sinds de dag dat ik begon te vliegen. Ik kan U verzekeren, dat ik in vroeger dagen ook wel eens laag gevlogen heb en een beetje show heb weggegeven. Naar mijn mening echter is dit in een vliegtuig dat vele malen sneller vliegt dan waarin wij in den beginne vlogen, zonder voldoende ervaring (en daarmee bedoel ik grote ervaring) buitengewoon gevaarlijk, on verantwoordelijk en dwaas. Het is moeilijk niet voor de verlei ding te bezwijken, dat weet ik zelf maar al te goed, maar als U Uw eigen leven wilt behouden en (dat is nog be langrijker) een doelmatige eerste klas luchtmacht wilt hebben is het een eerste vereiste dat men vóór alles een strenge vliegdiscipline, gebaseerd op zelfdiscipline, moet hebben. Het spijt me dat U de „dolle dagen" dat men werkelijk in een vliegtuig kon „ronddartelen", zult missen, maar men moet de feiten onder ogen zien. Beroep op Hatta om nieuw kabinet te leiden Indonesische politieke partijen, die zich verzet hebben tegen het Kabinet van Sastroamidjojo, doen thans een beroep op vice-president Mohammed Hatta om persoonlijk de leiding van het eerstvol gende kabinet op zich te nemen. Het besluit om Hatta als minister president te steunen, werd genomen op een tijdens het weekeinde gehouden bij eenkomst van leiders der Moslim-, socia listische-, democratische- en Christelijke partijen. Deze partijen bevonden zich in oppositie tegen het afgetreden Kabinet. Een woordvoerder van de Moslimpartij. Boerhanoeddin Harahap. zei dat alleen de vice-president het land door de hui dige moeilijkheden kan heensturen, de twistende politieke partijen verenigen en zeker maken dat op 29 September de al gemene verkiezingen, zoals vastgesteld, gehouden kunnen worden. Het (communistisch) Chinese persbu reau „Nieuw China" meldt, dat Amerika en communistisch China op 1 Augustus te Genève een bijeenkomst op ambassa deursniveau zullen houden. Er zal gesproken worden over de repa triëring van burgers en de regeling van .jbepaaide kwesties", die thans tussen de beide landen bestaan. Nader verneemt Reuter, dat de Ame rikaanse minister van Buitenlandse Za ken, John Foster Dulles, heeft verklaard, dat op deze bijeenkomst te Genève niet zal worden gesproken over de kwestie Formosa. De premier van de Sovjet-Unie, maar schalk Boelgantn, en de eerste secreta ris van de Russische communistische EartU, Niklta Kroestsjef, die op 't ogen lik een bezoek brengen aan Oost- Duitsland. hebben gisteren steden en dorpen in het industriedistrict van Halle bezocht. Zij werden begeleid door de Oost- Duitse premier, Otto Grotewohl, de mi nister voor de zware industrie, Fritz Selbmann. en een aantal leiders van de Oost-Duitse communistische partij. Kroestsjef verklaarde tegenover arbei ders te Bernburg: „Rusland zal nooit instemmen met een oplossing van de Duitse kwestie, als deze niet is verkre gen met deelneming van Duitsland". PERONISTISCH KERNKABINET DIENT ONTSLAG IN Vice-admiraal Alberto Teisare. voor- DODELIJKER DAN HITLER.... Dat herinnert mü eraan, dat een goede vriend van mij in de RAF, toen hij het commando had over een nacht- jager-trainingsc-hool, een foto van sir Isaac Newton, die de wet van de zwaartekracht formuleerde, in de Mess had hangen. Daaronder stond geschre ven: Hij was dodelijker dan Hitier. Dat, mijne vrienden, is een eeuwige waarheid....". De a.s. agenda der V.N. Op de voorlopige agenda van de Al gemene Vergadering van de V.N., die op 20 September te New York bijeenkomt, staan bovenaan de punten betreffende ontwapening, het plan van Eisenhower .atomen voor de vrede" en betreffende een conferentie ter herziening van het Handvest. In deze laatste kwestie voorziet het Handvest zelf, dat bepaalt dat tien jaar na de oprichting der VN de algemene vergadering moet uitmaken of er een speciale vergadering bijeengeroepen zal worden voor het herzien van het char ter. Aan een dergelijke conferentie moe ten de meerderheid van de leden der al gemene vergadering en zeven leden van de Veiligheidsraad hun goedkeuring ge ven. De vraagstukken ter zake van Tune sië en Marokko staan nog niet op de voorlopige agenda, doch de Aziatisch Afrikaanse landen hebben reeds aange kondigd. dat zy evenals vorige jaren de kwestie Marokko zullen voorstellen als agendapunt, terwijl zij er ook op heb ben gezinspeeld, dat zij voor het eerst de toestand in Algerië aan de orde zul len stellen. Voorts betreft een van de 58 punten van de huidige agenda een rapport van secretaris-generaal Ham- marskjoeld over de internationale con ferentie over het vreedzaam gebruik van kernenergie, welke op 8 Augustus te Ge nève wordt geopend. Onder de kwesties, die na verscheide ne jaren van discussie opnieuw op de agenda zullen staan, bevinden zicih: Ko rea - de behandeling van Indiërs, die in Dader prompt gearresteerd De alleenwonende 65-jarige mej. K. de Jager te Rilland Bath is in de nacht van Zondag op Maandag liet slacht offer geworden van een laffe inbraak met geweldpleging. Mejuffrouw de Jager werd ernstig ge wond toen zjj zich verzette en alarm wilde maken. Omstreeks half een werd zy wakker van gestommel in haar slaapkamer. Tot haar schrik zag zij daar een jonge ke rel bezig een kastje leeg te halen. Toen zy alarm wilde maken, werd zy door de indringer mishandeld,waarna zij be wusteloos geraakte. Toen zy bykwam had de dader het hazenpad gekozen. Met moeite wist mej. De Jager by de buren te komen, die onmiddellijk de po litie waarschuwden. Deze had dadelijk een vermoeden en lichtte kort daarop DE TOESTAND IN ARGENTINIË De verloven van leger-, marine- en po litiepersoneel zyn ingetrokken en waar nemers aan de grens maakten melding van bewegingen met gevechtwagens en stukken geschut in de omgeving van Concordia in Entre Rios. Volgens deze berichten zal er Maan dag te Parana, eveneens in Entre Rios, een bespreking worden gehouden van legerofficieren over de wijze waarop de Argentijnse crisis vóór Dinsdag, de der de verjaardag van het overlijden van Eva Peron, kan worden geregeld. Ondanks president Perons aandringen op een politiek bestand, zijn in het weekeinde betogingen gehouden doorle den van de oppositiepartyen. RECHT OP EEN BAARD! Elke man heeft het recht een baard te dragen als hij dat wil. Dit is de kern van een beslissing in een arbeidsgeschil tussen een werkstu dent en de directie van een hotel te New York. De werkstudent, een leerling van een Kunstacademie, was door de hoteldirectie ontslagen, omdat hij weigerde gladgeschoren te verschijnen op zijn werk. (United Press) (Ingez. Med.-Adv.) Woning, werkplaais, school, kantoor... alles schreeuwt om DOORZICHTIGE ZONGOROIJNEN Slikker tot Econ. en Soc. Raad: „Stel ontwikkeling achtergebleven gebieden niet afhankelijk van ontwapeningskwestie" Te grote verschillen roepen spanningen op Mr D. U. Stikleer heeft in de bijeenkomst van de Economische en Sociale Raad der Verenigde Naties een rede uitgesproken over het plan tot oprichting van een speciaal fonds der Verenigde Naties voor economische ontwikkeling, (Sunfed). „De leden van de Nederlandse delegatie", aldus Mr Stikker, „zijn altijd aanhangers geweest van de gedachte, dat economische ontwikkeling van de economisch minder ontwikkelde landen van groot belang is voor de wereld in haar geheel". Minister Stikker drong er echter op aan de steun hier aan niet afhankelijk te stellen van de ontwikkeling. een 26-jarige jongeman van zyn bed. Hij was nog in het bezit van het gouden da meshorloge. dat hij met enig geld had gestolen. Hij werd prompt gearresteerd dere behandeling ,„voor het ogenblik" en bekende spoedig. I ongeschikt zou zijn. Zuid-Afrika wonen - de apartheidspoli tiek van de Zuid-Afrikaanse regering - de toekomst van Zuid-West-Afrika en toelating van nieuwe leden tot de V.N. Griekenland heeft officieel verzocht, de kwestie betreffende zelfbeschikkings recht voor de Britse kolonie Cyprus op de agenda te plaatsen. Vorig jaar was het vraagstuk ook aan de orde gesteld, doch met het oog op het Britse verzet hiertegen kwam de vergadering tot de slotsom dat een ver- Marie ITs vetgehalte berustte op bedrog! Er was eens hoewel niet zo erg lang geleden in Frankrijk een prachtige koe nier melk de beste, vetsle en heerlijkste ter wereld was. Twee presidenten van de Franse Republiek hadden haar trotse eigenaar persoonlijk gecomplimen teerd met haar schitterende melkrecord. Op elke veetentoonstelling waaraan ze deelnam, behaalde ze alle hoogste onderscheidingen. Prentbriefkaarten waarop ze In al haar glorie prijkte, werden gretig gekocht en trots verzonden naar alle wereldstreken. Haar naam was Marie II en zij, die ver stand van koeien hebben waren het er allen over eens dat ze waarlijk zonder gelijke was. En daarmee zou een vredig en gratieus einde kunnen gekomen zijn zoals elk goed en waar verhaal er een heeft. Maar sommige sceptische politieman nen geloofden dat Marie II de hoofdper sonage zou kunnen zyn in een leiyk schandaal, waarover heel Frankrijk thans spreekt en zioh amuseert. Zij beweerden dat zy het bewijs had den, dat het record van Maria H van een vetgehalte van 5.3 percent in haar melk over 350 dagen een oplichterij was, bedreven met behulp van een merkwaar dig, maar kennelijk doeltreffende ap- vyf met machinegeweren gewapende politiemannen hadden zioh verdekt op gesteld nabij de schuur daarin Marie II stond, terwyi de plaatseiyke melkcon- troleur het vetgehalte vaststelde. Mid den onder het melken sprongen ze te voorschijn. .Niemand mag zioh bewegen" zei de aanvoerder, terwijl zijn helpers Marie n omsingelden en met hun ma chinegeweren een groep bewonderaars, die speciaal waren gekomen om het da- paratuur van rubberflessen, slangen en 1 gelykse ritueel gade te slaan, onder een voetpomp. i schot hielden. Daarbij ontdekte de po- Het staat buiten kijf dat Marie II in I htie de ingewikkelde installatie, die één dag voldoende melk heeft geprodu- Kurt naar zij meende te baat nam om ceerd om 111 hongerige babies te laven de melk van Marie II tot de romigste tegen dat machtige record had de ter wereld te maken, politie niets ln te brengen. Maar haar i Marie II had het incident kalm her wereldrecord voor vetgehalte, zo stelden I kauwend met de sereniteit van een groot was gebaseerd op zekere duistere kampioen langs haar laten gaan. manipulaties, die werden uitgevoerd door haar trouwe „koeienjongen", Kurt Kra mer, en niet op de rijkdom van haar melk op zichzelf. En, na Kurt op heterdaad te heb ben betrapt bij het pompen van ver warmde room in Marie II's emmer tij dens de melktijd, heeft de politie hem gearresteerd op beschuldiging fraude te hebben bedreven en de apparatuur van flessen, slangen en pompje, waar mee hij het vetgehalte kunstmatig zou hebben verhoogd, in beslag genomen. BINNENLAND „Sonsbeek 55". de Internationale beeldententoonstelling ln de openlucht ln park Sonsbeek te Arnhem, heeft gister middag de 50.000e bezoeker geboekt. De Aga Khan, dc geestelijke leider mlllloenen Ismalll Moslems, zal ln het eind van September een bezoek brengen m ons land. BUITENLAND In Napels zijn 180 personen, die aan een feestmaal hadden deelgenomen, ln een ziekenhuis opgenomen. Zij waren door het eten van gebak vergiftigd; de toestand van vyftlen hunner ls zorgwekkend. In de omgeving van de DJebel Taou- rlst In het Algerllnse Auresgebergte zyn gisteren vyf vogelvryverklaarden gedood en vijf gevangen genomen, terwyi zeven personen werden gegrepen, die de opstan delingen van voorraden voorzagen. De theestad Dlbroegarh ln de staat Assam (Noord-Oost-Jndla) staat voor drie kwart onder water tengevolge van het bulten haar oevers treden van de Brah mapootra 2.000 personen hebben de stad met vlotten verlaten. Men verwacht, dat het peil der rivier nog verder zal stijgen. Het Oostenrykse vredesverdrag zal morgenmiddag om 13 uur Moskouse tyd (elf uur Nederlandse tijd) van kracht worden, zo ls officieel te Wenen meege deeld. Aan de Oostenrijkse bevolking ls verzocht de vlaggen uit te steken. 29 leden van de bemanning van het Russische tankschip ..Toeapse". dat vo rig laar door de Chinese nationalisten ter hoogte van Formosa was aangehouden en opgebracht zlln te Hongkong aanee- komen. vanwaar zll vla communistisch Ohlna hun reis naar de Sovtet-Unie voortzetten. Twlntlc opvarenden die er de voorkeur aan hebben gegeven op Formosa te blll- ven hebben aldaar politiek asvl gekre gen. Ruim 2.500 000 Britten waren eind 1954 geheel of eedeeltelltk afhankelllk van staatssteun, aldus een laarlltks rapport van de Britse commissie voor steunver lening. In 1954 heeft Groot-Brittannie ln totaal 104 000.000 pond sterling (1,100 000.000 gulden) voor steunverle ning Kurt, de 36-jarige vroegere Duitse krijgsgevangene die „Frankryks beste koeienjongen" werd genoemd, zit nog gevangen in afwachting van zijn bereoh- ting. De politie heeft een onderzoek op grote schaal ter hand genomen, dat mo gelijk enigszins bemoeilijkt zal worden door het feit dat Marie II's melk met room werd aangelengd lnstede van met water. Vermoedelijk zal ook de eigenaar van Marle II, Louis Flquet, stevig aan de tand worden gevoeld. Fiquet werd zowel door ex-president Auriol als door de huidige president Coty officieel gelukgewenst met de wereldre cords van Marie II. Maar vandaag spra ken boeren ln heel Frankrijk schamper en met leedvermaak over het scandaie Vaudevillesque op Flquets boerdery en zij stootten elkaar met een nauwelijks verholen vreugde aan, dat het beroemde „geheim van Fiquet" te langen leste ontraadseld was en hoe. LEVEN ALS EEN FILMSTER Marie n, die zich maar weinig scheen te bekommeren over het lot van haar verzorger zette ondertussen haar leven tje van alledag voort een leven waar om een filmster haar zou kunnen benij den. Om vier uur des morgens wordt ze voor het eerst gemolken, waarna een ontbijt volgt van bietenpulp en gecon centreerd meel. Om 6 uur v.m. krygt ze een tweede ontbijt en om 9 uur schakelt ze over op hooi. Om 10 uur v.m. wordt ze weer gemolken. Om 11 uur gaat ze grazen tot 4 uur des middags, waarna ze naar binnen wordt gebracht om weer gemolken te worden. Om 6 uur nm. be staat haar diner uit haver en om 8 uur n.m. wordt ze voor de vierde en laatste maal gemolken. (United Press) leden van de Peronista-partij hebben gisteren by de nationale consultatieve raad van de partij hun ontslagaanvra gen ingediend. Men verwacht .dat de partijleiders erop zullen aandringen, dat president Peron de leidmg behoudt van de partij, waaruit hij zioh op 15 Juli terugtrok Bij zijn terugtrekking zei Peron dat haj het leiderschap van de partij opgaf, teneinde „president van alle Argentij nen" te worden Peron zou geweigerd hebben aan die aandrang gevolg te geven VLUCHTELINGENPARTIJ TREEDT UIT ADENAUERS COALITIE De West-Duitse Vluchtellngenparty waarbinnen onlangs een splitsing is ont staan, heeft Zaterdag besloten uit de re geringscoalitie van bondskanselier Ade nauer te treden. Zoals gemeld verlieten twee weken ge leden de ministers Kraft en Oberlaender de party, gevolgd door een zevental af gevaardigden ln de Bondsdag, die zich grotendeels bh de christen-democraten aansloten. De fractie der Vluchtelingen- party bestaat nu nog uit achttien leden Het besluit van het party bestuur, ge motiveerd door het feit dat de partij in feite toch al niet meer in de regering 1< vertegenwoordigd, betekent dat Ade nauer mogelyk in de Bondsdag niet meer zal kunnen beschikken over de meerderheid van twee derden, welke hy nodig heeft voor de grondwetswyzigin- gen. die vereist zyn voor het bewape- ningsprogram. Steun aan de economisch minder ont wikkelde landen is een zaak van welbe grepen eigen belang voor de economisch tot ontwikkeling gekomen landen, juist zoals dit het geval was met het plan- Marshall. Politiek heeft vaak de beste kans van slagen, wanneer men idealis tische en materiële motieven combineert. De laatste paar weken heeft de Econo mische en Sociale Raad opnieuw de be trekkingen besproken tussen ontwape- en Sunfed. WU ontkennen niet, dat er verband tussen deze kwestie bestaat. De landen van de vrije wereld voelen zich nog steeds verplicht een groot deel van het nationale inkomen voor militaire doel einden te besteden., Zy doen dit uitsluitend als defensieve voorzorgsmaatregel, in het belang van de verdediging van de vryheid, maar ik ben er van overtuigd, aldus mr Stikker, dat niet alleen mijn land. maar alle landen liever de buitengewoon grote bedragen, die thans voor militaire doeleinden wor den toegewezen, besteden voor meer pro ductieve doeleinden, zowel in hun eigen gebieden, als daarbuiten. De Nederlandse delegatie denkt dat maatschappeiyke en economische ach terstand, zoals de geschiedenis leert, vaak leidt tot politieke spanning en ditzelfde geldt voor een toenemend verschil tus sen ryke en arme landen. Economische ontwikkeling van de in economisch op zicht minder ontwikkelde landen, aldus Mr Stikker, is op zichzelf een by- drage, mogelyk zelfs de meest construc tieve bijdrage, tot vrede en vryheid in de wereld. Op grond van deze overwegingen zijn wij van mening, dat de oprichting van Sunfed niet mag worden uitgesteld tot er een ontwapeningsregeling komt, al zullen wy mogelijk onze aspiraties moeten beperken tot de koude oorlog vervangen ls door een zuivere en alge mene politieke ontspanning. Kerkelijk Leven Ned. Herv. Kerk Beroepen te Veen C. den Boer. cand. te Putershoek; te Win. terswyk (vac. J. Roobol) (toez.l J. v, n. Van ge te Wlldervank. Benoemd tot vic. te Hoogeveen Th. J. Remmers, cand. t« Oud Beyerland. ga. pelle A. J. Dondor„. die bedankte voor Glessen Oud- en Nieuw, kerk. Oldeboorn. Oudemlrdura. Paesen» en Moddergat. Raamsdonk-Drlmmelen en voor Vreeswijk,naar Berlikum L. Loosmaa te Stad aan 't Haringvliet. Bedankt voor Perth (Austr.) C. Brouwer te Luttelgeea N.OP voor Apeldoorn L. J. Boeyinga 's-Gravenzande; voor Utrecht L. J. Boelj. Inga te 's-Gravenzande. Geref. Kerken nnd. art. 31 K.O. Aan genomen naar Gouda K. Drost te Veen- dam, die bedankte voor Zuldlaren. Chr. Geref. Kerken Beroepen te NlJ. megen C. Langbroek, cand. te IJmulden; te ZterLkzee (2e pred.pl.) J. J. Rebel, cand, te Rotterdam. DS J. C. JÖRG 40 JAAR PREDIKANT Maandag viert ds J. C. Jörg, emeritus predikant te Standaardbuiten, zyn veer. tig jarig ambtsjubileum. De jubilaris werd in 1914 canöióaat in Noord-Brabant-Limburg, om 1 Augus tus 1915 te Zandeweer (Gron.) door zjju broer in het prediktambt te worden be vestigd. In Augustus 1928 werd hy ln zijn laatste standplaats, Steenwyk door ds J. P. van Leusden bevestigd. Tot aan zyn emeritaat op 30 Januari J.l. dlend# ds Jörg de gemeente Steenwyk. Sedert dien is hy werkzaam als bystand in het pastoraat te Standaardbuiten. De jaariykse theologische hogeschool dag van de Geref. Kerken (art. 31) zal dit Jaar op Woensdag 28 September te Kampen worden gehouden. CONGRES ZWINGLI-BOND Te Assen is het afgelopen weekeinde het zomercongres van de Zwingll-bond gehouden onder leiding van ds H. van Lunzen. Deze herinnerde in zyn ope- ningsrede aan een adres dat de predi kanten der classis Emmen in 1868 aan de Ned. Herv. synode zonden om te waarschuwen tegen een toen opkomend streven naar alleenheerschappij van de orthodoxie, hetwelk huns inziens tot ge volg zou kunnen hebben dat de meer ontwikkelden zich van de kerk zouden afscheiden. Wat toen gevreesd werd, al- dus spreker, is door de ingevoerde kerk orde een steeds meer dreigende werke- lykheid geworden. De bond tracht hen, die daardoor van kerk en godsdienst dreigen te vervreemden, op te vangen. Verder voerden nog diverse sprekers het woord, Mevr. G. W. J. Braat Bertel te Oegstgeest droeg gedichten van de middel-Nederlandse dichteres Hadewijck voor. Nog nooit een aan verkeerde kant van de balie De Australische politierechter R. J. Coombe, die recht spreekt in Adelaide, de hoofdstad van Zuid-Australië, is naar ons land gekomen om door eigen aan schouwingen eens nader kennis te ma ken met het land van herkomst van de Nederlandse immigranten in Australië, waarvan hU er tot nu toe nog nooit een voor de balie heeft gehad. De heer Het schroefvliegtuig krijgt schepnet (Van onze Haagse redacteur) De heer E. J. W. Schuller directeur van Aero Ypenburg heeft geen gras la ten groeien over zyn plan om zyn heli copter te voorzien van een schepnet voor het redden van drenkelingen uit zee. De heer Schuller was op dit denk beeld gekomen nadat hy enkele we ken geleden bij Scheveriingen een Duit se toeriste uit zee wist, te redden. Aero Ypenburg heeft nu in Engeland een speciaal voor dit doel ontworpen net besteld. Het heeft de vorm van een ou derwetse kolenschop waarby het net slechts aan één kant open staat. Omdat het enkele weken zal duren voordat het net zal arriveren wordt op het ogen blik door technici op Ypenburg gewerkt aan een eenvoudig vierkant net dat met vier nylon koorden aan de helicop ter kan worden bevestigd en dat in ge val van nood kan worden gebruikt tot dat het Engelse net aankomt. Excursie „Oud-Lelden" naar RUnsburg. (Verzamelen N. H Kerk ta Rynsburg 7 uur nam.) ZATERDAG I Excursie „Oud-Lelden" naar Kenne- I merland. (Vertrek 1 uur nam. Garen- markt). TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling „Zo zien zy ons". 10 uur vooral.5 uur nam Zondag 16 uur nam (Tot en met 2 October) Lakenhal: Expositie tekeningen van James Ensor tot heden 1012 en 25 uur (tot 1 Augustus) BIOSCOPEN LI do. „Ik ben er kapot van", a.l Werk dagen 2 30. 7 en 9.1o uur. Zondag 2.30. 4 45, 7 en 9.15 uur. islno. „Van de wal ln de sloot", 14 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. -Innon. „Zeven broers zoeken zeven meisjes", a.l Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. i\or. „Pas op.val niet", a.l. Werk dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4 45. 7 en 9 15 uur. 7 15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Zy. dlo zich ver kopen". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der jotheken te Lelden wordt van Zaterdag r tot Zaterdag 8 uur waargenomen Coombe meent, dat de Nederlanders tot de ordenteiykste burgers van de wereld behoren. Dat het misdaad-percentage onder de Nederlanders in Australië zeer laag ligt, zo verklaarde de heer Coombe, is waar- schynlyk het gevolg van de Instelling van deze groep immigranten., die zich zelf hoe dan ook door de moeilijkheden wil heen slaan. Nog geen spoor van Gebr. Koetsier Twee en twintig mannen en enige speurhonden keerden gisteravond in Gerlos terug zonder een spoor te heb ben gevonden van de gebroeders Koet sier uit Bussum die al vijf dagen zoek zijn in de Zillertaler Alpen in Z.0. Tirol. Zy zouden vandaag weer gaan zoe ken. De moeder van de by een bergtocht vermiste broers is inmiddels naar Oos- tenryk onderweg. BRAND TE MIJDRECHT VERWOESTTE VOOR TIENDUIZENDEN Vanochtend vroeg is brand uitgebro ken in de schuur van de kapitale hof stee van de gebroeders Van Muijers ln de Amstelhoek, gemeente Mijdrecht. De brandweercorpsen uit Amstelhoek en Mijdrecht bedwongen met negen stralen de vuurzee eer de vlammen zidh mees ter konden maken van de aangebouwde woning. De door verzekering gedekte schade loopt in de tienduizenden. Gistermiddag zyn op de ryksweg Ber- kum-Ommen in de gemeente Zwoller- kerspel twee vrachtauto's op elkaar ge botst. Een vrachtauto, komende uit de richting Zwolle werd aan de voorkant geheel vermeld. De andere auto werd van de weg gedrukt. In de grasberm van de weg zaten zes vacantiegangers uit te rusten, die allen door de auto werden aangereden. Drie van hen. een man, vrouw en achtjarig meisje, wonende in Emmeloord en Zwol; le. werden in zorgwekkende toestand naar een ziekenhuis in Zwolle vervoerd. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Li Pis Ook dit jaar doet er aan de Vier- I sche parachutisten mee. Gisteren I vertrouwde wijze, zij kwamen uit de daagse weer een contingent Belgi- arriveerden zij op de hun eigen, lucht vallen. Luxemburg Parlls Bordeaux Grenoble Nice Locarno Berllln Frankfort MUnchen Wenen I Ln nsbrück Rome Alaccio I Mallorca 30 0 22 0 25 2 35 0 23 0 26 0 26 0 Stockholm onbewolkt n Oslo onbewolkt n Kooenhasen onbewolkt nno Amsterdam onbewolkt o zwaar bew. nno ZW9&, bew. no onbewolkt n zwaai bew. w reeenbul windstil 28 lloht bew nw 4 28 3 reeen windstil 28 20 onbewolkt nno 3 22 1 zwaar bew. no 5 34 J zwaa bew. ono 2 21 0 Ucht bew no 3 23 0 motregen windstil 23 0J half bew. zo 10 31 0 zwaai bew. zzw 4 29 J half bew. windstil 35 0

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 2