Verken Parijs eens zonder program! i DONDERDAG 21 JULI Tienduizenden Fransen hebben weer plaats gemaakt voor stromen vreemdelingen (Van onze Parijse correspondent) De grote ontruiming is in Parijs al weer begonnen. Het gold vroeger als zeer bijzonder ..gekleed" wanneer je als Parijzenaar je stad al begin Juli verliet. Maar ook op dit stuk schijnt de democratie, steeds verder veld te winnen, want volgens de ofiiciële berichten hebben nü al ruim twee millioen Parijzenaars andere gewesten opge zocht. Over luttele weken, zo geen dagen, zal het traditionele verschijnsel zich weer voltrokken heb ben: de enkele Parijzenaar, die hier dan nog rond doolt, voelt zich als de bekende kat in het vreem de pakhuis, een pakhuis waar hij dan niets dan onbekende gezichten en voor hem exotische ge daanten ontmoet. Op alle winkelramen in zijn wijk treft hij kaartjes aan met de mededeling, dat de eigenaar wegens vacantia twee, drie, vier of meer weken heeft gesloten en van zijn buren en ken nissen ontvangt hij prentbriefkaarten waarop hij lezen kan hoe warm en prettig het wel is aan de Cote, in de Vogezen, in Normandië of elders. Twintig procent meer buitenlanders Van leder en alles verlaten behoeft die Parijzenaar zich intussen ook weer niet te gevoelen, want de gaten welke de vacantia In de Paryse bevolking gesla gen heeft, zijn al lang weer met vreemdelingen gedicht Het Is eigenlijk een wat zonderlinge zaak dat de meeste buitenlanders Parijs gaan bezoeken wanneer daar, op het gebied van uithuizigheden tenminste, weinig meer te beleven valt Maar aan de andere kant ls dat wel weer een juiste bestiering van het lot want buiten de grote vacanties zouden deze drommen toeristen door de hotel- Industrie eenvoudig niet te verwerken zyn. Nu gaat het net. Intussen wassen die drommen nog altijd in omvang. De douanediensten hebben zo juist bericht, dat in dit prille sel- zoensbegln er al twintig procent méér buitenlanders de Franse grenzen heb ben overschreden dan het vorige jaar gedurende diezelfde periode! De Duit sers, zichtbaar talrijker dan vorige sei zoenen. reizen bij voorkeur in groeps verband en in autobussen, de Engelsen komen met hele families, en de Italia nen. Zwitsers, Benuluxers en Scandina- viërs zoals het uitkomt. De Amerikanen worden pas in Augustus verwacht. Misschien heeft u óók het plan ge smeed weer eens naar Parijs te komen? Rekent u er dan goed op, dat u er goed aan doet vooral op uzelf te rekenen. Wanneer u een voorbijganger in uw beste Frans de weg zoudt willen vragen of een andere inlichting, dan is de kans heel groot dat die voorbijganger u wei nig verder zal kunnen helpen. Natuur lijk niet die insinuatie is verre van mij omdat hij uw Frans niet zo vlot zou begrijpen, maar omdat hij in dezelf de positie als u verkeert en toerist is gelijk gijzelve. Ongetwijfeld zijn er de agenten die de Fransen onder elkaar als „flic" plegen aan te duiden, maar met welke naam u hem maar beter niet moet aanspreken maar in Parijs is het meestal gelijk elders: wanneer ge deze functionarissen nodig hebt dan zijn ze toevallig niet aanwezig Tentoonstelling in Versailles Uw programma voor uw Parijse ver blijf hebt ge vermoedelijk wel al opge maakt en daarbij behoef ik u dus niet te helpen. Ge weet dat de meeste thea ters dicht zijn en dat ook de orkesten met vacantie zijn vertrokken. De Opera sluit in Augustus en voor de rest wor den in dat theater vooral veel ballet avonden gegeven. U kunt natuurlijk naar de Folies Bergère, het Casino de Paris of het Concert Mayol een instelling die hoegenaamd niets met een con certzaal heeft uit te staan maar ten slotte weet u na de Nederlandse tournée met de gekuiste affiches van een dier troepen nu ook al wel wat men daar te bieden heeft. De cabarets en de nacht clubs zijn de hele zomer open en wan neer u geld teveel heeft, dan moet u zeker niet verzuimen daar een kijkje te gaan nemen. De talrijke musea sluiten evenmin behalve op de traditionele Dinsdag en daar kunt u dus altijd terecht, zo goed als bij de nog talrijker andere bezienswaardigheden waarvan ik u wel niets meer behoef te vertellen. No teert u alleen dat er in het Chateau de Versailles een tentoonstelling is over Marie Antoinette die van deze verguisde en moedige vrouw een boeiend beeld geeft in schilderijen, tekeningen en an dere herinneringen en personalia. Behaagzieke vrouw Wanneer u géén programma heeft opgesteld, dan kan ik u persoonlijk al leen maar feliciteren. Parys is een ver rukkelijke stad die, gelijk een schone en behaagzieke vrouw, haar charmes eigen lijk alleen prijs geeft aan hen, die zich de moeite geven ze zélf te ontdekken. Geen adviezen dus over alles wat u be slist gezien moet hebben. Verlaat u zich liever op uw eigen speurzin en instinct dan op een gids wiens taak het nu een maal is u het avontuur te doen ontlo pen. Een aardig café'tje of een eenvou dig en goed eethuisje, dat uzelf in een vergeten buurt of volkswijk gevonden heeft, zal in uw herinnering zeker veel meer waarde houden dan alle monu menten van de heren Baedeker en Ml- chelin tezamen. En een boekje, dat ge persoonlijk bij een der „bouquinisten" aan de Seine hebt opgegraven, ls een veel en veel kostelijker souvenir dan welk asbakje, Sacré Coeurtje ESfeltorentje of pastel letje van de Putte dan ook waarmee de gezamenlijke toeristenindustrieën de markt nog altijd overstromen. Eerlijk gezegd geloof ik, dat ik weinig voor U kan doen. en in alle oprechtheid hoop ik zelfs. dat. ware het anders, U van mijn diensten niet eens gebruik zoudt willen maken. Eén practisohe raad alleenprobeert U, zodra ge in Pa. rijs zijt. U het gidsje aan te schaffen, dat de verenigde syndicaten van de ho telindustrie in de Seine zo luist hebben uitgegeven. Het is een handig boekje, dat in het Frans. Engels en Duits is ge. steld en waarvan U veel gemak zult kunnen hebben. U vindt daarin een massa adressen van hotels en restau rants en eethuisjes, volgens prijsklassen in drie categorieën ingedeeld Is Parijs duur Of Parüs duur Is? Dat is maar hoe je het bekijkt en aan weet te leggen. Maar in genoemd gidsje vindt U reeksen be trouwbare hotels van af 530 (ongeveer f. 5.50) francs per persoon en per nacht en vanaf 640 francs voor twee personen. Een klasse hoger zijn de prijzen resp. 600 en 800 francs en voor 850 en 1400 moogt ge rekenen op een meer dan re delijk comfort, eigen badkamer inbe grepen. Overal 23 pet bijtellen voor ser vice en belastingen. Dejeuneren of te wel warm lunchen kunt U heel behoorlijk voor 350 francs, waarbij een half flesje wijn a raison tan 75 francs, wat ook al weer geen weelde is evenwel niet is in- begrepn. U kunt ook wel goedkoper terecht, maar dan geschiedt dat op eigen risico, hetgeen al evenmin betekent, dat ge zo'n experiment niet beslist eens zou moeten proberen. Misschien bewils ik U óók nog een dienst door te vermelden, dat er in en rond Parils nu een viertal kampeerter reinen worden aangelegd die deze maand gereed komen Er zal dan plaats zyn voor vijfduizend kampeerders die, wan neer ze meer dan vijftig kilometer heb ben afgelegd en. in den regel, een lid maatschapskaart of vergunning bezitten, voor vijftig francs per persoon onder hun eigen tentzeil kunnen overnachten. Hier zijn de adressen: in het Bois de Bou logne tussen de brug van Puteaux en de renbanen van Longchamp. waar de Tou. ringclub de France een terrein heeft in gericht. dan in Malakoff het Stade Ju les-Ferry en in Vanves, eveneens in de „petlt banlieue" gelegen, in de tuinen van het Lycée Michelet voorts in het gemeentelijke park van Bagneux, waar in het bijzonder kampeerwagens een plaats kunnen vinden en tenslotte aan de Por te de Chatillon. een dier Zuide lijke uitvalspoorten van Parijs, waar de Franse Jeugdherbergcentrale U bij voor. baat van harte welkom toeroept. Jaloers op U.. Er rest mij nu alleen nog maar U een goede reis en een nog voortreffelijker ver blijf toe te wensen.. Een wens. die met een snuifje nostalgie gepaard gaat. Want het is minder paradoxaal als het klinkt wanneer een Parijzenaar een tikje ja loezie bezwaarlijk bedwingen kan jegens hen. die zijn stad als vreemdeling gaan verkennen! Niet dat wij blasé zijn ge worden. Maar het is een waar woord van die dichter geweest, wiens naam ik ben ver geten en die eens heeft gezegd, dat het enige nadeel, dat aan de vestiging in Parijs is verbonden, de omstandigheid is. dat men dan ook niet meer naar deze stad der steden kan terugverlangen. En een verlangen, dat er niet meer is. be hoeft ook niet meer bevredigd te worden en is dat soms geen persoonlijk verlies? En daarom: toerist, ik benijd U! Veel belangstelling voor grafisch onderwijs Het grafisch onderwijs mag zich in een toenemende belangstelling ver heugen: deze ontwikkeling wordt met vreugde gevolgd. Uit het jaarverslag 1954 van de Amsterdamse Grafische School blijkt, dat voor de patroons opleiding het hoogst toelaatbare aan tal leerlingen kon worden aangeno men. Ook de LNO (Lager Nijver heids Onderwijs) klassen werden maximaal bezet. By de één dagsonderwys was de toe vloed niet geheel te verwerken. Het aan tal leerlingen is hier zo sterk vooruit gegaan, dat na de zomervacantie 1954 drie parallelklassen voor zetters en binders moesten worden gevormd. Op Woensdag was de bezetting daardoor zo groot, dat de recreatiezaal, de biblio theek en de lerarenkamer als lesloka len dienst moesten doen. Op 31 Decem ber 1954 werd de school bezocht door 1802 leerlingen, verdeeld over vijf op leidingen. Er zijn thans 65 leraren aan de school verbonden. Dezer dagen kon aan 23 leerlingen die met goed gevolg het patroons-exa men aflegden, het diploma en/of getuig schrift worden uitgereikt, alle vak schoolleerlingen (61), die dit jaar exa men deden, slaagden daarvoor. De tweede grafische opleidingsschool in Nederland, de School voor grafische vakken in Utrecht, heeft dit jaar 23 geslaagde leerlingen van de dagschool patroonscursus en 28 technische leer lingen afgeleverd. avondposttreinen Met ingang van 2 October a.s. zal een proef worden genomen met de reeds eerder aangekondigde speciale avond post-treinen. Deze treinen zullen ge rende vijf dagen van de week (Zaterdag en Zondag niet) rijden en wel voorlopig alleen op de trajecten Amsterdam- Utrecht-—'s-HertogenboschEindhoven- RoermondSittardMaastricht en 's-Gravenhage—(Rotterdam—Dordrecht- BreaaTilburgEindhoven en omge keerd. Zij zullen voornamelijk pakket- post-zendingen en periodieken vervoe ren. Van het slagen van de proef zal af hangen of ook op andere trajecten deze speciale avondposttreinen zullen gaan lopen. Vervolg van Pag. 1 Geneefse conferentie veiligheid nauw verbonden zien, toon den zich na afloop van de nüddagzlt- ting tamelijk ongerust. BEWUST OF ONBEWUST? De grote vraag was: is dit een be wuste zwenking in de Amerikaanse politiek, of is Elsenhower, In zijn Im puls om de zaken in beweging te hou den verder gegaan dan hU tdf reali seerde? Persoonlijk ben ik geneigd het laat ste te geloven en het zal mij met ver bazen. indien Dulles, die zeker wel door Adenauer opgebeld zal worden, vandaag zou beginnen de zaak weer in het reine te brengen. I>it kan vrij gemakkelijk. Men kan altijd parallel aan Dultslands eenheid en een Europees veiligheidspact gaan werken en men kan er op wijzen, dat beide acties min of meer gelijke tred moeten houden. In dat geval zou de deining van gis teren minder gevaarlijk zijn dan een storm op het Meer van Genève. Eerlijkheidshalve moet ik echter wel vermelden, dat althans enkele bekende Amerikaanse waarnemers de mening zyn toegedaan dat Eisenhower niet goedmoedig geïmproviseerd heeft, doch bewust een zwenking heeft uitgevoerd in Amerika's politiek beleid. AMERIKAANSE DESKUNDIGEN In de loop van de dag van gisteren ls er een aantal zeer belangrijke Ame rikanen te Genève gearriveerd, 's Och tends minister Stassen, die zich met ontwapening bezighoudt, en 'smiddags admiraal Radford. het hoofd van de Amerikaanse generale staf, alsmede generaal Gruenther, de opperbevelheb ber van de N.a.t.o. Al te sensationeel moet men die aan vulling van Amerikaanse experts ech ter niet zien. Het is begrijpelijk, dat Eisenhower overleg wil plegen met Radford en Gruenther, wanneer er bij voorbeeld over een gedemilitariseerde zone onderhandeld wordt, en Stassen's aanwezigheid is zeker gewenst in ver band met punt drie van de agenda, dat ontwapening inhoudt. Dat Amerika hier beginnen wil za ken te doen, is wel duidelijk. Over de lunch, die Elsenhower giste ren alleen met maarschalk ZJoekof en twee tolken heeft gehouden, is tot dus verre niets bekend geworden. (Ingez. Med.-Adv.) Het bosvarken doet zijn intrede AFSCHRIKWEKKEND VOORBEELD Hoe vreemd het moge klinken: een varken is de gelederen van de natuur beschermers komen versterken. Het is een zeer bijzonder lid van de familie der zwijnachtigen namelijk het zgn „bos varken", dat zal worden gebruikt als af schrikwekkend voorbeeld voor allen die recreatiezoeken in de natuur. In navol ging van Denemarken, waar het „bos varken" dank zy de affiches van de na tuurbescherming reeds tot een min of meer nationale figuur is geworden, heeft thans ook de Stichting Werkcomité na tuurbehoud en recreatie affiches en sluitzegels met dit dier laten ontwerpen. Men ziet daarop afgebeeld een varken, als toerist gekleed, dat een jonge tak van een boom heeft gerukt en de be ruchte schillen en dozen om zich heen heeft verspreid. „Weg met dit varken uit bossen en parken" is de welspreken de leuze die deze prent vergezelt. De Stichting hoopt goede resultaten te bereiken dank zy deze nieuwe actie, want zy neemt aan dat er niet veel tou- risten zullen zyn die de betiteling „bos varken" zullen willen verdienen. Om het varken zo spoedig mogelijk bekendheid in ons land te laten krijgen heeft de Stichting 150.000 exemplaren van het affiche als kleurplaat laten verspreiden onder de schooljeugd. Aan het kleuren van deze prent is een wedstrijd verbon den, waarvoor een duizendtal prijzen beschikbaar is gesteld. Ook tijdens de Haagse bloemenweek zal het bosvarken optreden. Het zal namelijk het hoofd motief vormen van het bloemenmozaiek, dat schoolkinderen op het Voorhout zul len samenstellen. (Ingez Meded.-Adv.) CHOCOLADE... Venhcdk. Dit wordt 'n dubbele verrassing! Twéé dingen krijgen, die je hartje begeert dat is pas je ware. Daarom doet moeder altijd de was met Omo, wantdij krijgt ze beslist tw«t wensen vervuld. Nunv 1 mer één is: de witte glans straalt van'tgoei j af. Nummer twee ij; er valt geen vlekje meei r te bekennen. Met een ander wasmiddel moet 11 ze meestal met één |i van beide tevreden zijn. Ij Terecht zegt men: èn zuiver wit èn vlekke- c loos, dat's Omo-schoon. l V Het moderne Omo bezet het geheim tai j de z.g. dubbele waskracht. Alleen Omo wast met zulk een schitternl i resultaat, dat U zult zeggen: Omo von de schoonste was van mijn leven. j i O J), Met een enkel woord BINNENLAND Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data. waarop de cor respondentie uiterlijk ter post moet zyn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië en Brazilië: ma. „Paraguay Star" <26 Juli) en ss. ..Alcantara" (30 Juli); Australië: vla Engeland (23 Juli), sa. „Overijssel" (27 Juli); Canada: es. .Maasdam" (23 Juli), m.s. „Prins Willem v. Oranje" (28 Juli)- Chili: ss. „ArXeldyk" (27 Juli): Indonesië. Nieuw Guinea (Ned m.s. „Willem Ruys" (26 Juli), s.s „Utrecht" (28 Juli); Ned. Antillen: m.s. „C A. Falk land" (26 Juli); Suriname: m.s. „Bacchus" (27 Juli); Z-Afrika: m.s „Jagersfontein" (26 Juli), ms. „Sterling Castle" (30 Juli). Inlichtingen betreffende verzendingsdata van postpakketten geven de postkantoren. By K B. ls met Ingang van 15 Juli 1955 benoemd bij de grote staf tot adju dant ln gewone dienst van HM. de Ko ningin. majoor J. J. Elsma, van de Gene rale Stal. De dirigent Karei Mengelberg zal ln het komend seizoen optreden als vaste dirigent van het opera-gezelschap „Forum" te Enschede. Ook Yvon Baarspul zal nu en dan de dirigeerstok hanteren. De Nederlandse kolonie te Rlo de Janeiro heeft gisteren duizenden bloemen, die per KLM uit Nederland waren aange voerd. gelegd op het altaar van het Eucha ristisch Congres, dat ln de Braziliaanse hoofdstad wordt gehouden De plechtig heid werd bygewoond door de Nederlandse ambassadeur, de heer T. Ellnk Schuur man, en de bisschop coadjutor van Roer mond. mgr J M J. A. Hanssen, die het Nederlandse Episcopaat vertegenwoordigt Dinsdagavond had de ambassadeur een receptie gegeven ter ere van de Neder landse pelgrims. de invoer uit Nederland tot een bedrag van 6 millioen DM van ruwe vellen en staarten voor bontwerk. De algemene vergadering te Den Haag van de AVRO, die door het plotseling overiyden van de voorzitter. Jhr H. G A Quarles van Ufford, geen doorgang kon vinden op 16 Juli Jls nu uitgesteld tot Zaterdag 30 Juli. 'smiddags ln de Nieuwe of Litteraire 8oclëtelt te Den Haag. Van Vrydag 22 tot en met Zondag 24 Juli zal de Europese Federatie van de „Soroptlmlst International Association" haar Jaarvergadering ln het Kurhaus houden Het Nederlandse Kamerlid, de heer J J. Fens (KVP) ls benoemd tot secre taris-generaal van de conferentie van Parlementsleden uit de landen van de NAVO. die deze week ln Parys wordt ge houden. Uit de Waal ls opgevist het stoffeiyk overschot van de 34-Jarlge H Wlskamp. die deze week by het vissen was ver dronken. BUITENLAND Afgevaardigden van de Republikeinse Volkspartij (RK i In de Franse Nationale Vergadering hebben een wetsontwerp ln- tedlend, dat beoogt misdaadverhalen van e voor- en achterpagina's van dagbladen en periodieken te weren. Ook details en foto's van misdaden wil men verboden zien, op overtredingen wil men boeten van 5C.OOO tot 500.000 francs zien gesteld. Volgens berlohten van het Chinese (communistische) persbureau „Nieuw China" ls Zuld-Korea door een overstro ming getroffen, die veel mensenlevens heeft gekost. De rivier de Han ls zodanig gezwollen, dat vele spoorbruggen wegge slagen en spooriynen vernield werden. i het zaken zyn te Genève besprekingen over Indo-Chlna begonnen, zulks naar aanlei ding van ernstige ongeregeldheden ln Saigon, waar twee hotels zijn geplunderd. Naar men verwacht zullen Eden. Molotof en Faure ln de komende dagen eveneens over Indo-Chlna spreken. President Ho Tsjl Mlnh van commu nistisch Noord-Vletnam ls vandaag uit Peking naar de Noord-Vletnamese hoofd stad Hanoi teruggekeerd na een bezoek van een maand aan de Sovjet-Unie en communistisch China. HIJ heeft met belde landen een overeenkomst betreffende eco nomische samenwerking getekend. De werkzaamheden op het Dam- plantsoen te Amsterdam, waar mettertijd het definitieve nationale monument zal verrijzen. Nederlanders sloegen de verkeerde weg in De heer Greiner niet meer in levensgevaar De leraar uit Haren (Gr) die zoals bekend Zondag in de Oostenrijkse provincie Vorarlberg van een rotspunt is gevallen, is opgenomen in het „Un- 1 fallkrankenhaus dr Boeckle" in Bre- genz. Hy verkeert niet meer ln levens gevaar. De heer Greiner heeft een sehedelba- sisfractuur. een hersenschudding en kneuzingen aan bekken, borstkas en nie ren. Deze verwondingen in aanmerking genomen is zijn toestand op het ogen blik volgens zyn artsen zeer bevredi gend. Over ten hoogste zes weken zal hy het ziekenhuis kunnen verlaten. De stu dent. G. Nanninga. die eveneens van de rotspunt is gevallen, heeft slechts een onbeduidende verwonding aan een hand. De heer Greiner bevond zich met een groep Nederlandse jongelui in Vorarl berg. Zondag had het gezelschap een bergtocht gemaakt van Schwarzenberg in het Bregenzerwald naar de Lus- tenauer hut. Voordat zij de terugtocht aanvaardden informeerden de Nederlan ders bij de exploitant van de hut naar een kortere weg. De exploitant ried hun aan, halverwege gekomen bij een kruis beeld een zijpad in te slaan. Toen het gezelschap echter reeds na tien minuten bij een kruisbeeld kwam, verliet men daar reeds de oorspronkelijke route om over het moeilijk begaanbaar terrein het bed van de Ruefi beek te bereiken, die zich steil in een spelonk stort. Daar ge beurde het ongeluk. Het duurde vry lang voor men erin slaagde in dit moei lijke terrein de zwaar gewonde heer Greiner in veiligheid te brengen. De jongelui zetten hun tochten in Vorarl berg zonder de heer Greiner voort. TAALCIJFERS UIT BELGIË Aantal Nederlands-sprekenden neemt loe Uit gegevens van het Belgische bureau voor de statistiek blijkt, dat de bevolking va» het Nederlandstalige gebied1 lang zaam toeneemt in verhouding Aot het Franstalige landsdeel en het tweetalige arrondissement Brussel. Het zielental van het Nederlandstalige gebied vormde eind 1954 50.64 "c van de gehele Belgische bevolking tegen 50.53 in 1953 en 50.19 in 1947. Voor het Frans talige gebied zijn de percentages respec tievelijk 34 07. 34 22 en 34.54 voor het arrondissement Brussel respectievelijk 15.29, 15.25 en 15.27. AMERIKAANSE HULP AAN SPANJE De Ver. Staten zullen nog vijf millioen dollar beschikbaar stellen voor het mo derniseren van Spaanse oorlogsschepen, aldus een bekendmaking van de Ameri kaanse ambassade in Madrid. De Ver Staten hadden reeds 25 mil lioen dollar ter beschikking gesteld voor het aanbrengen van radar, vuurleidings toestellen en bewapening op Spaanse marineschepen. De aanvankelijke over eenkomst voorzag in modernisering van meer dan 20 Spaanse oorlogsschepen. Door het aanvullende bedrag van vyf millioen dollar zullen nog zes Spaanse schepen opnieuw kunnen worden uitge rust. Winst voor s Natuurbescherming Het jarenlange streven van natuur- j beschermers en anderen om de Neder- landse vacantieganger te leren nek beter te gedragen in de vrye natuur, begint vruchten af te werpen. Het v bestuur van de Stichting Werkeomfe S Natuurbehoud en Recreatie hftft namelijk tot zyn voldoening kunmi constateren, dat de verontreinig en de vernieling van de natuur nid even snel toeneem! als het aanbl vacantiegangers. Hoe verheugend dit evenwel mogi zijn, dit wil nog niet zeggen dat ma er nu is. Het doel is, de gehele Neder, landse bevolking te leren zich by u recreatie in de natuur zo te gedraern, dat anderen er geen hinder van htb- ben. Dit betekent dus niet alleen «a strijd tegen verontreiniging of verale- ling, maar ook tegen lawaai en ander» - uitingen van het geen rekening hou- den met anderen. Binnenkort zal het Comité zijn wert- zaamheden kunnen uitbreiden, dankgj een subsidie van f. 30.000 van de ml- nister van O., K. en W. Deze subsidy is bestemd voor het inrichten van «a vast bureau met een beperkte staf. dit zal worden gevestigd aan de Sweellnck- straat 46 te 's-Gravenhage. Met lnganj van 1 October a.s. zal de heer W, Drechsel, algemeen secretaris van het Werkcomité, zich met de leiding viu het bureau belasten. Voor de practised werkzaamheden zal men van andere zijden geld trachten te krijgen. Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer van Koeverden betreffende be langrijke hoeveelheden onverkoopbav te achten consumptie-aardappelen, wel ke thans op diverse bedrijven aanwezig zijn, heeft de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening schrifte lijk o.a. geantwoord, dat in het algemeea kan worden gesteld, dat de consumptie aardappelen van de vorige oogst zyn ge ruimd. In de zandgebieden zijn weliswaar neg enige voorraden aanwezig, doch hier voor is door het Bedrijfschap voor aard appelen een regeling getroffen in de vorm van een toeslag op het stomen en de verwachting bestaat, dat deze aard appelen mede hierdoor een bestemming zullen vinden. Daarnaast is er een enkel kleigebied, met name de Betuwe, waar nog niet al le aardappelen een bestemming hebben gevonden. De minister ziet dan ook geen aan leiding om verdere maatregelen in over weging te nemen. Agenda DONDERDAG Gerecht 10: Splr. Gemeenschap R'dam. ZATERDAG. R.K. Teclxn. school (Bocrha&velaan 44) Uitreiking diploma's 2 Va uur nam. Ned. Chr. Relsver Excursie terrein Am sterdamse Waterleiding. (Verzamelen 2.10 "ur nam. bordes station) MAANDAG Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Zo zien zy ons", 10 uur voorm.—5 uur nam Zondag 15 uur nam (Tot en met 2 October) Lakenhal: Expositie tekeningen van James Ensor tot heden 10—12 en 25 uur (tot 1 Augustus) BIOSCOPEN Lldo „Papa, Mama, het dienstmeisje en Ik" a.l. Werkdagen: 2 30, 7 en 9.15 uur: Zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9 15 uur Luxor „De Vogelvrycn". 18 Jr. Werk dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; Zondag 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur Casino „Eens ln de 100 jaar....". 18 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur: Zon dag: 2 30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Rex „De Woestyn leeft" a.l. Werkda gen: 2.30. 7.15 en 9 15 uur; Zondag: 2.30 4.45. 7.16 en 9.15 uur. Trianon „Zeven broers zoeken zeven meisjes", al. Werkdagen: 2 30, 7 en 9.15 uur; Zondag- 2,16 4 30. 7 en 9 15 uur De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 16 Juli 13 uur tot Zaterdag 23 Juli 8 uur waargenomen door: de Apotheek van Driesum. Mare 110, Tel. 20406 en de Zul- der-Apotheek Lammenschansweg 4. Tel 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgeester Apotheek Wllhelmlnapark 8, Tel. 26274. Huurders bedacht Bjj de opening van het testament van de heer J. Vink. die 3 Juli ln het rusthuis te Wormerveer over leed. is bekend geworden, dat de huurders van acht woningen, waar van de heer Vink eigenaar was, ge durende tien weken geen huur be hoeven te betalen. Dit geldt echter niet voor huurders, die huurschuld hadden mm NEDERLANDSE RATIFICATIE CONVENTIE Jhr H. Th. A. M. van Rijckevoreel, ge- zantsehapsraad en permanent vertegen woordiger van Nederland bij de Head van Europa, heeft gisberen de oorkon den van ratificatie dooa' Nederland vaa de Europese Conventie betreffende so ciale en medische hulp evenals het pro tocol. waarbij ook vluohtelingen oódtf de werking van deze conventie word® gebracht, gedeponeerd. Volgens de* conventie moet elk der 16 leden-landen van de Raad van Europa garanderen, dat de burgers van andere leden-land» die op zijn grondgebied gevestigd zijn of legaal werkzaam zijn, wanneer dat no dig is dezelfde sociale en medische hulp zullen genieten als de eigen burgers. De conventie, die in Juli 1954 in werking z getreden, is ook reeds geratificeerd dcor Denemarken, Ierland. Noorwegen. Soar- land en het Ver. Koninkrijk Zij vonm tot op zekere hoogte het sluitstuk va twee sociale verzekeringsovereenkom sten, die ook reeds een jaar in werk fff zyn WEERRAPPORTEN (Von hedenmorgen 7 uur) Stockholm Oslo Kopenhagen Londen Luxembure Parils Bordeaux Grenoble i Nice Geneve ZUrlch Locarno Berllln Frankfort MUnchen Wenen InnsbrUck I Rome Aiacclo 1 MaUorca Uoht bew onbewolkt onbewolkt half bew. eeh. bew zwaar bew recen half bew lloht bew onbewolkt onbewolkt nevel zwaar bew llobt bew half bew onbewolkt onbewolkt Mcht bew. zo 3 31 9 nnw 4 21 wzw 6 24 1 windstil 25 0 ono 2 31

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 2