Van Est boekte 24 minuten winst! Ook Hinsen bij de weglopers Veel protesten op de vierde De Laiige's O.-jol in stukken gevaren dag Uitslagen en klassementen Delfts student verongelukt bij auto-ongeval Haagse Schouw WOENSDAG 20 JULI Eerste Italiaanse étappe-zege In leven étappes heeft Antonin Rolland reeds de Gele Trui gedragen en (e Millau voegde hij nog een dag aan zijn totaal toe; voor de vijfde maal won de Franse nationale ploeg het dag-klassement; Wout Wagtmans bleef drager van de Groene Trui, thans voor de tiende dag (met zes punten voorsprong op Wim van Est en twaalf punten op Stan Ockers) en Wim van Est liep niet minder dan 24 minuten in op de concurrenten, die boven hem waren geplaatst in het algemeen individueel klassement en schoof daardoor van de tiende naar de zesde plaats met slechts twaalf minuten en vijftig seconden achterstand op de drager van de Gele Trui, Rolland. Dat waren zo de belangrijkste resultaten van de twaalfde étappe. De 23-jarige debutant in deze Ronde, de Italiaanse sprinter Alessandro Fantini, zegevierde in de sprint op het kleine, gezellige, stampvolle circuit de la Victoire, de eerste overwinning van de Azzurri. Hoewel het door een aantal verfris sende regenbuien veel minder warm was dan op de voorgaande dagen, verwekte deze étappe bü de volgers veel slaap. Want lange tijd, nadat zich kort na de s:art een kopgroep van zestien man had gevormd, gebeurde er eigenlek niets. De leiders, met Wim van Est en Jos Hin- jen in de gelederen, kregen op hun 236 Bn lange tocht door de Languedoc en in de Cevennes met hun markante, hoe kige en weelderig begroeide bergen, van het luierende peloton alle gelegenheid hun voorsprong geleidelijk tot meer dan een kwartier te vergroten. Twee Cols, die meetelden voor de prijs van de beste klimmer, een van de tweede en een van de derde categorie, brachten zelfs geen verandering in de situatie. En toch was het een bergje, want de Baraque-les- pins werd niet eens in het klassement opgenomen, die de beslissing bracht in deze étappe. Bij de beklimming daarvan slechts 26 km voor de finish, vielen de beslissende klappen. FANTINI Ofwel door peoh, welke op zo korte afstand van het einddoel niet meer goed te maken viel, ofwel door uitputting, zo als het geval was by onze jonge land genoot Jos Hinsen. De een na de ander velen zy af. tot er nog maar 8 man over waren om elkaar de zege te be twisten. Wim van Est was daarby in het gezelschap van de sprinters Stan Ockers en Alessandro Fantini kansloos. Van de 16 leiders, die zich na 45 km rijden al in een voorsprong van 7 mi nuten konden verheugen, moest Du- chonnet lossen door een lekke band. Op de smalle weg van Nozieres naar Sauve, waarop de volgwagens elkaar niet moch ten passeren, liepen de 15 overgebleve nen tooh niet minder dan 13% minuut uit Op dat moment waren 61 km afge legd en toen vond ploegbaas Pellenaars het reeds tijd een boodschap naar vo ren te zenden, dat Van Est en Hinsen de Belg Ockers in de gaten moesten houden, omdat hy anders gevaariy'k kon worden in het puntenklassement, waar van Wagtmans immers le leider is. Het verschil tussen de 15 vluchtelin gen en het peloton by de ravitaillering te St. Hippolyte bedroeg 17% minuut WANHOOPSPOGING Daar tussenin hadden zich twee renners geworpen, die een wanhoops poging deden om zich los te maken. Een om te laten zien, dat er ook in zijn land nog wel iemand lets van wielrennen weet: Hoare uit de tot twee man gereduceerde Engelse ploeg. En Nello Lauredl die na zün veelvuldige pech in het begin van de Ronde aan zün herstel en zo mogeiyk aan de ne derlaag van Louison Bobet wilde wer ken. Lauredi slaagde. Even voor de helft van het parcours, in Vigan, in het hart van de Cevennes. begon de 20 km lange en op de duur eentonig wordende gcicicciykc stijging naar de Col du Minier. die de renners grotendeels door verstandig schakelen konden opvangen. Op de kille, 1270 me ter col veroverde Caput de punten voor het bergklassement vóór Jean Bobet en De Bruyne, Van Est en Hinsen werden resp. 6e en 7e. Op de sleohts 10 km ver der gelegen Col Seyrerede boekte Caput wederom succes, ditmaal met Forestier als tweede en de overige leden van het leidersgroepje van 15 man vlak er ach ter. Lauredl naderde toen snel. De man nen van het grote peloton hadden nog altyd 16% minuut achterstand. Op drie na. Dat waren de Spanjaard Poblet, ook een van de rivalen van Wagtmans voor het puntenklassement en zyn landge noot Lorono, alsmede Jan Nolten, die de Groene Trui van Wagtmans ging hel pen verdedigen. Hy deed dit met veel vakmanschap. Hy zorgde ervoor de Spanjaarden niet te veel snelheid te geven door het werk aan de kop te wei geren. Maar hy Het zioh er door de slimme Spanjolen, van wie beurtelings de een demarreerde en de andere af stopte ook niet afrijden tydens de door een stortbui zeer gevaariyk geworden afdaling. Jan liep door dit tactische kar wei de tweede ravitaillering in het bijna Noors aandoende plaatsje Meyrueis mis, maar hy had gelukkig nog wat voor raad by zich. VAN EST ONRUST Aan de rivier de Tarn met zijn diep groene dal van bykans exotische schoon heid vond de om haar voorsprong zon der zorgen levende leidersgroep, op 25 km van de finish nog een bergje op zyn weg. De 850 meter hoge, niet eens voor de klimmersprys meetellende Baraque- les-Pins, maar echt een bergje dat de vermoeiden nog gauw even kon knak ken. Op dat ogenblik voer de onrust in het veld van zestien. Toen kwamen ook de tegenslagen. Adriaenssens viel af door een lekke band; Hooreelbecke trof het zelfde lot. Hinsen kreeg een inzin king, evenals Stablinski. Caput reed zyn band kapot. De Frans nationalen, die het minste werk aan de kop hadden ge daan, bleven gespaard voor pech. In de afdaling naar de finish viel de rest van de kopgroep even in twee stukken uit een. Achtervolgingsspecialist Van Est zorgde er voor dat de breuk nog 5 km voor de eindstreep werd hersteld. Hij nam tenslotte zelf de kop en trachtte in een lange sprint de étappe op zün naam te brengen. Tevergeefs. Stan Ockers, die zelf iets te laat over hem heen ging, hielp de hem scherp tini aan de zege. Pellenaars schreef aan K.N.W.U. „Ik ben met tevreden geweest over de verrichtingen van Adri Voorting, Wies van Dongen en Piet Haan", aldus Kees Pellenaars. „zy hebben zich niet voor honderd procent gegeven en zelfs als knecht hebben zy niet voldaan. Gelukkig blyken Daan de Groot en Jos Hinsen een aanwinst te zyn in de ploeg, twee jongeren by de ervaren mannen, waar ik wat aan heb gehad tot nu toe. Het is jammer, dat Hein van Breenen de vorm niet te pakken heeft en nog erger is het verlies van Gernt Voorting Maar de Nederlandse ploeg heeft ook het volgend jaar nieuwe, frisse en jonge krachten nodig, die durf hebben, die initiatief tonen, die zich desnoods een keer volkomen leeg ryden, want een goede renner kan en moet in een étappe wel eens zyn reserve-krachten volledig aanspreken. Daar herken je de man van karakter aan. En omdat ik niet tevreden ben geweest over de drie mannen, die de stryd hebben gestaakt, heb ik een briefje geschreven aan de KNWU. met het verzoek er op te willen letten, dat dit drietal voor 31 Juli geen contracten afsluit. Trouwens, de internationale wieler-fede- ratie heeft zich in die geest uitgespro ken. Een renner, die zonder geldige reden de stryd staakt, mag in de periode van de Tour niet elders aan wedstryden deelnemen". WATERPOLO H.Z. EN P.C. KAMPIOEN Voor de zomer-competitie van de KNZB is gisteravond de hoofdklasse wedstrijd «herenj H.Z. en P.C. «Den Haag)A.Z.P.C. «Amersfoort) gespeeld. De uitslag werd 31 voor H.Z. en P.C. die daarmede kampioen van Nederland werd. «Ineez. Med.-Adv.) (Ingcz. Meded.-Adv.) N.V. Ver. Ned. Rubberfabrieken Heveadorp (Gld) Va ter polo -competitie De Zijl speelde gelijk in harde wedstrijd tegen D.W.T. Mooi was de wedslryd. die De Zyl 1 gisteravond tegen DWT 1 uit Haarlem speelde niet, maar wel spannend cn in de tweede helft zelfs sensationeel. Er werd van beide kanten zwaar en dikwijls hard gespeeld. Scheidsrechter Deur- loo had het zeker niet gemakkelyk, wat echter geen verontschuldiging mag zijn voor het feit, dat De Zijl in de veede helft de dupe dreigde of misschien wel is geworden van het volkomen uit zyn concentratie geraken van de arbiter. Enige zeer ongelukkige beslissingen vielen in het nadeel van d? thuisclub uit en zou de DWT-midachtcr zijn mond hebben gehouden en geen obstructieve neigingen hebben vertoond, dan was De Zyl in deze wedstryd het slachtoffer geworden van een zeer slechte verhouding in het water, waaraan de scheids rechter niet direct met de hem ten dienste staande strafmaatregelen een einde i gelijk spel (5-5) en bleven nog on- Kaagtveek 1955 (Van onze zeilmedewerker) De vierde dag van de Kaagweek, ditmaal zonder zon en regen, was voor de zeilsport stellig te typeren als een goede „zeildag". De spanning in alle klassen wordt langzamerhand groter, daar door de sterk uiteenlopende uitslagen nog weinig voor de hoofdpryzen te voorspellen valt. Er viel deze dag een ontstellend aantal protesten. De Vliegende Hollander- klasse die als eerste, na de teamwedstrijden waarover wy reeds gisteren schreven, startte leverde het eerste protest op, namelyk tegen H. C. Blok, die na een scherp duel, eerst met Meeuwisse en daarna met J. Maarse als eerste binnenkwam. Dit protest werd terecht toegewezen, waardoor J. Maarse zich winnaar mocht noemen. Een goede prestatie, daar hy zich uit de achterste gelederen heeft weten op te werken. De Finnjollen-wedstryd was weer voor Koos de Jong, die hierdoor de hoofdprys practisch in zyn bezit heeft. Joh. Dykers mocht, na het debacle van Maandag, nu de voldoening smaken als tweede te eindigen. Een spannende strijd werd gevoerd in het achterschip op sleeptouw, de Sharpies. Na de start lag V. G. Visser op de eerste plaats gevolgd door N. Oer- lemans en B. van Wyk. Op de van hem bekende fanatieke en toch sportieve wyze ging de laatste zyn tegenstanders aanvallen en kwam onbedreigd aan de kop, vóór Oerlemans, Guldemond en B. Kraan. In deze volgorde werd ook gefi nisht. doch Kraan werd door protest uit gesloten en daardoor werd G. Visser vier. In de Olympiadejollen was het dit maal H. Sleeswijk, die de snelste was. voor S. Haaksma. In deze klasse zagen wy wel een van de mooiste starts van de dag. In het grote O.-jollen B veld kwam R. Ryks als eerste uit de wed stryd. Een tragische dag was het wel voor P. de Lange, de O.-jollen B. zeiler, die door een vrachtschip werd overvaren, in de onmiddellijke nnbyheid van de Persboot. Zijn scheepje, de Ngtaki, werd finaal aan twee stukken gevaren. Dc Lange wist zich door een koene sprong in veiligheid tc brengen op het overvarende schip. De Persboot nam De uitslag van de 12e etappe van Avignon naar Millau over 236 km luidt: 1. Fantini (Italië) 6 uur 53 min 50 2. Ockers (België) z.t.; 3. Lauredi •zuid oost) z.t.; 4. Van Est (Nederland) id',5; GauthiPr 'Frankryk) z.t.; 6. Close •België) zt.; 7. Jean Bobet (Frankryk) 8. Mahe «Frankryk) z.t.; 9. Forestier («ankryk) 6 54.20; 10. Stablinski (NOC) W5-57; 11. Caput (lie de Fr.) 6.56.25; 12. «oorelbecke lie de France6.56 28; 13. Hinsen (Nederland) 6.56 30; 14. De Bruyne (België) 6.57.57; 15. Benedetti Italië) 7.02.28; 16. Adriaenssens «Bel- fe> 7-07.15; 17. Poblet (Spanje) 7.08.06; is Nolten «Nederland) z.t.; 19. Lorono •Spanje) z.t.; 20 Meili (Zwitserland) ^•J755; 31. Van Breenen (Nederland) w-33 e* aeduo peloton waarbij o.m. «juison Bobet «Frankryk), Geminiani Brankart (België), De Groot ««eaerlandi en Wagtmans (Nederland), allen dezelfde tijd als Meili 7.17.55. Ber- gaud «Zuid West) en Clerici «Zwitser- u„..,,st.aakten ln deze étappe de stryd, erwijl Kubler (Zwitserland) niet te ngn°n was gestart. s)üC' a,8emeen klassement na de 12e etaPPe luidt L^'land «Frankrijk) 76 50.56 2. Loui- ~n Bobet «Frankrijk» 76.55 49 3. For- 76-57.14; 4. Brankart «Bel- 8'ei 77.01.40; 5. Astrua (Italië) 77.03.40: (7uAn Est 'Ned I 77.03.46: 7. Vitetta 16. Coletto (Italië) 77.31.24; 17. Impanis (België) 77.32.55; 18. Lauredi «Zuid Oost) 77.34.3119 Wagtmans <Ned.) 77.36.50: 20 Hubert «Zwitserland) 77.41.66; 33. Hinsen «Ned.i 78 05.39; 34. Van Breenen (Ned.) 78.17.43; 35. Nolten (Ned.) 78.18.43 50. De Groot (Ned.) 78.42 37. Het ploegenklassement van de 12e etappe ziet er als volgt uit. 1. Frankryk 29.41.30 2. België 20.45.07; 3. Nederland 20.58.26 4. Ile de France 21.10.48; 5. Ita lië 21.13.13; 6. Zuid Oost 21.29.40 7. NOC 21.31.47; 8. Spanje 21.34.07; 9. Zwitser land 21 53 45; 10. Gemengde Ploeg 21.57 21; 11. West 22 08.11. In de Frans regionale Zuidwest ploeg zijn slechts twee renners overgebleven, zodat dit team voor het ploegenklasse ment vervalt. Het algemeen ploegenklassement luidt; 1. Frankryk 228.42.55 2. Italië 229.34.53; 3. België 230.23.26 4. NOC 231.10.17; 5. Nederland 231.26.28: 6 Spanje 231.54.45; 7. Zuid Oost 232.05.35. 8. Zwitserland 232.46 24 9. West 232.57.01; 10. Gemeng de ploeg 233 24 21; 11. Ile de France 233.3853. De prijs voor de meest strijdlustige renner werd toegekend aan Lauredl (Zuid Oost) met 58 punten. Het puntenklassement luidt: 1. Wagtmans «Ned 211 pnt; 2. Van Est Ned.i 217 pnt; 3. Ockers «België 230 nbïo 92s1' 77w*2: 8. Gaul «gemengde pnt; 4. Poblet «Spanjei 237 pnt; 5. Rol- lo f» 7704599. Close 'België) 77.09.37 land «Fr 247 pnt; 6. Bauvin «NOC) IV Geminiani «Frankryk) 77.10.17: 11. 236 pnt; 7 Fantini «Italië 350 pnt; 8. (w.Ji5 'Be,S'é> 77 13.01; 12. QuentinSchneider «Gemengde ploeg) 358 pnt; 9. 77-20.03; 13. Mahe (Frankryk) I Monti «Italië) 367 pnt; 10. Fornara (Ita- 14. Jean Bobet (Frankryk) I lië) 377 pnt. politieboot het voorschip met tuig! In de Vryheidsklasse A verbeterde G. van Brakel zyn kansen op de hoofdprys aanzienlijk door voor J. Stenhuis de eind streep over te gaan. Frech werd derde. Het zal er morgen in deze klasse bijzon der om spannen. Er loopt nog een pro- te6t, waarvan de uitslag nog niet in ons bezit is. In de Vryheid B. stelde R. C. M. Blok zich zeer ernstig candidaat voor de hoofdprys, door wederom één te worden. Siep van der Steeg kon de nederlaag van gisteren biykbaar niet goed verwer ken en won in grootse styl voor zyn rivaal F. Jansma. Hierdoor kan aan de totaal uitslag in de 16 M. Streep geen twyfel meer bestaan. De Cura?ao-zeilers stuurden hun Pam- pussen beter dan Maandag, maar kon den een Kaagoverwinning toch niet voorkomen. Zy behaalden nu 9 punten tegen de Kaag 12.1. In de Valken-klasse A 1 nam Dr G. A. S. Jongeneel snel de kop en wist zyn positie in de drie ronden van de N. Z. baan, die deze klasse tengevolge van de iets veranderde wind moest zeilen, te handhaven. Ook Arie Klein en Th. van Helvert hielden van meet af aan hun tweede en derde plaats, ondanks alle aanvallen. In A 2 vonden gedurende de drie ron den wel verschuivingen plaats. W. En gelhard had de kop tot hy in de tweede ronde by de doorgang naar de Dieper- poel het hoofd moest buigen voor Dr C. M. H. Nauta. Kort daarna was ook Gou- driaan hem te snel af. In de derde ronde kwam N. Both opzetten en door enige gunstige slagen kon hy voor Dr Nauta «die later door protest werd uitgesloten) binnenlopen. De teamwedstryd in de Finnjollen werd een overwinning voor de Kaag met 10.1 punten vóór Aegir met 8 en Aals meer met 3 punten. De eer van de Kaag werd verdedigd door twee Rotterdam mers t.w. Koos de Jong en J. Verkuylen. Deze dag wist Jan van Dyk opnieuw de zege te behalen in de 16 M2 Punt met zyn Simon den Danser n. wederom met een straatlengte voorsprong. Wy zien deze zeiler toch bever als stuurman aan het werk. dan als bemanning in een Sharpie. Ook nu was de Drakenwedstryd weer bijzonder spannend. Twee ronden lang lag J. W Boersma in leidende positie voor S. Bakker, doch in het kruisrak naar het Norremeer in de derde ronde maakte Bakker een uiterst voordelige slag onder de hoge wal. waardoor Boers ma op de tweede plaats kwam. Intussen had W. Klomp zich (evenals de vorige dag) weer opgewerkt tot een derde positie na J. Hofkes in een spannende stryd van zich af geschud te hebben. Dat de grote belangstelling, traditie- ;etrouw, naar de Regenbogen uitging, vas ook nu weer zeer op zyn plaats, want de strijd was van het begin tot het einde het aanzien ten volle waard. J. Albcrda nam al spoedig de kop, maar op het kruisrakje tussen de twee boeien by het Faljeril, liep hij te ver door over stuurboord naar de wal. waarvan de gocdzeilende K. J. Tol profiteerde. Op het kruisrak in de tweede ronde brak echter diens lummclbout, waardoor hy een aanvaring met L. de Wit niet kon vermyden, en de wedstryd moest sta ken. Ook Dr v. d. Zijpp, die derde lag, kreeg moeilykheden met zyn piekeval waardoor hij enkele plaatsen verspeel de. Intussen kwam Ir G. A. Bakker door gunstig kruisen snel opzetten en in dc derde ronde kreeg hy J. C. van der Velde te pakken, die nu als derde finishte achter Alberda en Bakker. Mej. G. de Waard was de verrassing in de Pampusklasse door vóór de cracks als eerste binnen te komen, zy staat hierdoor vrijwel in punten geiyk met G. Biesot. zodat de laatste dag de doorslag moet geven. A. W. Reyers zorgde einde- lyk voor een Kaag-overwinning in de 12 Voetsjollen A. In de Jeugdklasse A ging C. v. Schie met de eer stryken, waardoor zijn kansen voor de hoofdprijs zeer goed zyn komen te staan. Ook deze klasse gaat terecht een steeds grotere belang stelling van het publiek trekken. Het was een alleraardigst gezicht het kleine grut in de Pluizen aan het werk te zien. AanvankeUjk kwamen beide goals onder druk, zonder dat er doelpunten vielen. De Zyl kreeg enige kansen waar by schoten van Roman en Prevoo over en naast het DWT-doel gingen. Aan de andere zyde van het veld had de zyi- midachter Han Bik het zeer zwaar tegen de potige Rozenkrans. Deze speler scoorde dan ook het eerste doelpunt: 0-1. Tonny Plezier was in het Zyi-doel weer goed op dreef en wist verder ge vaar te bezweren. Een moeiiyke schiet kans werd door Koos Prevoo omgezet in de gelykmaker: 1-1. DWT bemachtigde na het uitzwemmen de bal en voordat Bik gelegenheid had Rozenkrans aan te vallen, schoot deze vanaf het mid denveld keihard en onverwacht ln: 1-2. Even later werd het uit een doorslagbal, waarep Plezier geen kyk had 1-3. Ech ter kort voor de rust werd een kapitale verdedigingsfout door Koos Prevoo af gestraft: 2-3. Na de hervatting werd er fel gestre den en toen begon de malaise Dlck v. d. Kwaak kreeg volkomen ten onrechte een vrye worp tegen zich en hieruit re sulteerde 2-4 voor DWT. De sportiviteit raakte in het gedrang en zoals reeds gezegd: de arbiter begon te blunderen en als cadeau kreeg DWT zelfs een vyf- de goal (2-5). De Zyl speelde verbitterd en alles op Prevoo verder. Op onnavolg bare wijze bezorgde de Leidse midvoor de thuisclub 2 doelpunten, waardoor het 4-5 werd. Toen volgde het incident tus sen de DWT-midachter en de scheids rechter. Met 7 tegen 6 ging de stryd verder. De Haarlemmers trachtten het spel te bevriezen, hetgeen aanvankelyk aardig gelukte, maar na enige mislukte pogingen werd de gelykmaker (5-5) door Henny Hensing gescoord. In de speeltyd tussen het 4e en 5e doelpunt van De zyi, werden de meest grove overtredingen door scheidsrechter Deur- loo over het hoofd gezien en gelukkig klonk kort na de gelykmaker het eind signaal. De Zyl damesHVGB dames In deze ontmoeting waren de Haarlemse dames de gehele wedstryd. zowel tactisch als technisch, beter dan de Leidse da mes. En had Diny Wolringh in de Leid se achterhoede niet zulk een prima par tij gespeeld, dan zou de score zeker veel hoger zyn geworden. Met de rust had HVGB reeds een 3-0 voorsprong, waaraan na de rust nog een doelpunt werd toegevoegd, zonder dat De Zyi ook maar tot één tegenpunt kon komen. Eindstand 0-4. De Zyl 2Neptunes 2 De Amers- foortse ploeg was sneller en harder dan die van de Zijl-reserves, die deze com petitie wel zeer slecht voor de dag ko men en waaruit biykt dat de reserve le klasse te zwaar is voor dit zevental. Hoe wel De Zyl ook wel tot aanvallen kwam. waren de gasten toch veel gevaariyker en Dragt kreeg handen vol werk, waar bij het houtwerk dikwyis redding bracht Onvoldoende overnemen in De Zyl-ach- terhoede gaf Neptunes de kans te sco ren: 0-1. Uit een strafworp maakte Wim Kok geiyk 1-1 en na de hervatting, eveneens uit een strafworp, nam De Zyl zelfs de leiding met 2-1. Hierna moest Joop Zwarts wegens obstructie het wa ter uit, waardoor Neptunes een nume rieke meerderheid kreeg en het 2-2 werd. Kort voor het einde werd er in de Leidse achterhoede wederom slecht over genomen en kon Neptunes het winnen de doelpunt scoren: 2-3. Donderdagavond speelt Sleutelstad 1 tegen Zian 1. Sleutelstad 2 tegen Haar lem 4 en Sleutelstad 2 dames tegen DVZ 3 dames. Aanvang 750 uur. Vrijdagavond speelt De Zyi 1 tegen DAW 1, De zyi 2 tegen RZC 2, Water- vrienden 1 tegen RPC 2 en Watervrien den dames tegen DZV 2 dames. Aan vang 8 uur en 7. 30 uur. Courses Hilversum draveryen lulden: Sterrebeek-prijs, 1980 m: 1. Truely Hol- landla (W. H. Geersen) 3 02 2 (1.32.-); 2. SJakle Scott; 3. Toekan S. Tot.: w. f2. pl. f 1.70, 13.40, f3.80. cov. f 12.10, gek. I 7.50. Oostende-priJs. 1900 m, eerste heat: 1. Roulette Hanover (J. van Leeuween Jr) 2.45.- (1.25 9); 2. Trabant; 3. Toomel D. Tot: w. 17, pl. f 1.70, f 1.30, f 1.40, cov. f4 60, gek. f 10.90 Tweede heat: 1 Toomel D. (P. Heynen) 2.47.- (1.28.8): 2. Trabant; 3. Qulntus. Tot.: w. f4.50, pl. f 1.80, fl.60, f4.40, cov. f3.50, gek. f 5.40. Definitieve uitslag: 1. Toomel D.. 552.1; 2. Trabant. 5.325, 3. Roulette Hanover. 5.34.-. Kortryk-priJs. 2340 m: 1. Tlta (W. H. Geersen) 3 20.6 (1 26.5); 2 Rlver; 3. Reine Neosho. Tot. w fl.70 (stal); pl. fl.40. f2.60. f 1.30, cov f7 10. gek. f6.10. Wareghem-prys. 2340 m: 1. Oscar (XL van Leeuwen) 3 25 - (157 6): 2. Otto H.: 3. Parel Holland C. Tot.: w. f4.20, pl. f250. f160. cov. f3 40, gek. f 12.70. VOETBAL Record-transfer Eddie Firmani, een voorhoedespeler van Charlton Athletic, zal het komende seizoen voor de Italiaanse eerste divi sie-club Sampdoria gaan spelen. De transfersom die de Italiaanse vereni ging moest betalen bedroeg 35.000 pond sterling (ruim 370.000 gulden). Dit is het hoogste bedrag dat ooit in Enge land voor een speler is betaald. Gistermiddag omstreeks vier uur heeft het zeer drukke verkeer bij het Haagse Schouw weer een dode geëist, namelijk de 24-jarige Delftse student R. Loggcman. De student kwam als bestuurder van een Volks wagen uit de richting Amsterdam en passeerde rechts enige auto's, die waren voorgesorteerd om over de brug linksaf de Rijndijk op te rijden. De Volkswagen reed met grote snelheid en trachtte aan de linkerzijde een wagen te passeren even voor de drie auto's, die hij rechts had gepasseerd. Daarbij kwam hij in aanraking met de laatstgenoemde ge passeerde wagen, waardoor de Volkswagen met nog grote snelheid schuin over de weg schoot en juist voor een zware truck met aanhangwagen, geladen met sinaasappelen, terecht kwam. De Volkswagen schoof gedeeltelijk onder deze uit de richting Den Haag komende auto. De student werd dood achter het stuur van zijn qrondig vernielde auto aangetroffen. De foto geeft een beeld van de wijze, waarop de Delftse auto gekraakt werd.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 5