MÊ j 1 DAGBLADRECLAME IS NIET TE VERVANGEN Leidse jeugd heeft goede naam op terrein verkeersveiligheid Huishoud- en Industrieschool Handelsavondschool „Kennis is Macht" reikt diploma's uit Kantoorbediende (Vrl.) TIMMERLIEDEN EN METSELAARS GEVRAAGD KAMERVERHUUR BEDRIJF met diploma M.U.L.O. of 3j. H.B.S. ZATERDAG 16 JULI Verkeersbrigadiertjes ontvingen diploma pe vereniging voor Veilig Verkeer heeft gisteren in de grote zaal van pen Burcht" aan de verkeersbriga- dirrs, die het afgelopen schooljaar dienst hebben gedaan en aan de leerlingen, die het laatst gehouden Tcrkeersexamen zonder fouten hebben afgelegd, een feestmiddag aange boden. tv voorzitter van de Ver. voor Veilig Verkeer, de heer J. Machielsen. sprak L, kinderen toe en toonde zich daarbij «eer verhougd. dat de Leidse jeugd op het sebied van de verkeersveiligheid «ulk een goede naam heeft. Dit is voor een groot gedeelte te danken aan het personeel van de Leidse scholen en de heer Boerman aldus de heer Machiel- Kn die vervolgens aan de volgende kinderen, die het verkeersexamen 1955 -eheel foutloos hebben afgelegd, een in- êene uitreikte: Johanna Groeneveld, Erna Harteveld. Jona Gans. Willem Krineveld, Petrus Peters. Arnoldus Gor- ïïjn Gerrit Janssen Antonius Rijns- kju-eer, Johan v. d. Spek. Wander v. d. Btrc Annie Marmelstein. Paul Tesse- jaar, Maria de Groot. Willy Peters. He ken' Leenen. Jannie Dienaar Joke v. d. (Laken. Herman Kientjet. Freddie Sloos. (Robbie Sloos Mia Verboog. Annie van jjladel Piet van Bladel. J. van Breuke- jen W. Hoogeveen. T Sekinkel. J.Hart- Ek. B. n'igtegaal. Mini Boerakker. Jo nnes van Bers. Voorts werd op deze vrolijke mid dag het woord gevoerd door de Com missaris van Politie de heer R. J. Merer, die zich in het bijzonder tot de verkeersbrigadiertjes richtte en hen dankte voor het nuttige werk. dat zjj In het afgelopen jaar hebben ver richt. Dat dit werk voortgezet moet worden bleek helaas maar al te dui delijk toen de heer Meyer mededeelde, dat volgens een zo juist binnengeko men rapport in de afgelopen maand Juni ruim 130 ongevallen in onze Sleutelstad hebben plaatsgevonden! De commissaris reikte aan de vol- Igende brigadiers een fraaie oorkonde [Uit: Willy Hei-mans. A. Vredeivelt, W. Allaart. J. Martens, J. IJzerman. D. Kriek, R. van Zijp. W. Hagendijk. W. Bavelaar, J. Blzot. W. Segaar. J. Tult- hof, M. Zaalberg. E. Brocaar. M. La- 'court, L. v. d. Marei, L. v. Weizen. C. van Rheenen. M. Bekooy, P. Langezaal. lp, Arbouw. E. Hageman. J. Vlasveld. C. v d. Lubbe, K. Roest. H. Broekema, N Klarenberg. E. Eberwien. B. v. d. Broek, J. Heuvelman. K. Heyl, H. den Haan, J. van Tongeren. S. den Heeten, E. 'Munting, N. v. d. Re.vden. G. Buys, G. Belïsma, W. Tijmstra. A. Rigters, J. Mulder. P. Berg. M. van Vredendaal, L. Pel, F. v.* d. Kooy. H. v. d. Laan. A. Peursum, W. Vahrmeyer. T. Singerling, J. Parlevliet. M. Spiering. W Kraay. E. Vjjnans. N. Kuyt G. van Heuven, F. Bal. T. Calmthout, T. Lagas. S. van Leeuwen. Kees van Nimwegen. B. Hille- b-and. J. de Vrind, H Stam. J. Heynes. H van Wouw. P. van Leeuwen. J. Werk. M. Bakker. F. v. d. Berg. W. Boelee. G. Crama. D. Develing, J Eigeman. K. de Geus, A Jansen J de Joode. M. M. de Joode. A C. de Joode. Th. van Kamp, M W. Ketting. A. v. d Keur, J. Kiel. G Kromhout N. van Leeuwen. C. Mos ten. M. Onderwater. L. v. d Pluym, M Reyneveld. T. Roest W. de Roode. IB Schuchhard J. Stieding. M. Vallent- [gced. E Vermond. H de Vries, P van 'Walbeek C. v. d. Wijngaard. C. Buur man. J Buys J Dam. E. Dekker. J iDodeweerd, M. Drew es. K. den Heeten, Eindexamens M.T.S. Haarlem Voor het einddiploma aan de Mid delbare Technische School te Haarlem fcaagden: Afdeling bouwkunde: B. van Dam, leiden, H. L. A. J. Heuer. Sassenheim; G Kamsteeg. Oegstgeest: A. Keus, Lei derdorp, J. Stigter. Leiden. Afdeling weg. en waterbouwkunde: A. J. Corpel. Leiden; J. L. Groffie, Lei den. H J. P. Janssen. Noordwijkerhout. Afdeling werktuigbouwkunde: F van Dam, Oegstgeest: A. J. C. van Deuren. Alphen aan den Riin; W. d. Hertog. Alphen aan den Riin; H. J. de Jong. leiden; F. de Jonge. Leiden: W. H Kam, Wassenaar; H J. J. de Koning. Liase; P. D. v. d. Koogh (met lof» Noordwi)k aan Zee: J. C. J. Kuiken, Katwijk aan Zee: D. Landman. Leiden; C Meyer. Wassenaar: J. A. Out, De Zilk; J. F. de Ren. Leimulden; J. Roos, leiden; K. A. Segers. Lisse; E. Weima, Oegstgeest; J. P. Wesseling. Sassen heim; H W. Wiessing. Lelden. Afdeling electrotechnlekJ. M. den Hertog, Alphen aan den Rijn; P. J. Sohophuizen. Leiden. Afdeling scheespbouwkunde: L. B03, Bodegraven; N. Boschma. Leiden; L. C A Elshof Leiden Afdeling vllegtulgboüwkunde: G. W M Kokke. Wassenaar. L. Klinkenberg. J. v. d Krieke. GKrom. hout. H. Kromhout. S. Lodema, F. de Nooyer, J. Poort. R. Schouls, R Spruit, C. v. Steenwyk, Th. v. d. Ster. J. Vo gel, E. Walop, G. v. Zuylen, T. Paarde- kooper, M. Smits, L Stouten, G. v. Dijk, J. de Heiden, C. Montanus, L. Koren- hoff, A Schouten, S. Rozier, C. de Jong, T. Peltenburg, C. v. d. Boon, E. Confjn, A. v. Leeuwen. E. v Duyn, W. Steenber gen. A. Faas. D. v. Veggel. R. Jeurissen, A. Melet, R. de Jong, A. Post, N. Blok huizen, L Devilee. C. Brusche. A, van Zanten, M. van Noort, R. de Haas, R. Aniba, A Kieft, S v. Dijk, A. Baak. Th. Zandbergen. T. Huigsloot, H. Hermans, R. Krug, B. Lindeman. W Krom. T. v. d Voort. C. Juffermans, H. Genemans, G. Groenewegen. A. Kampheus. J Wes- sendorp. J. Warnsteker, J. Visser. A. Tichelshoven, H. Vermeulen, L Pieters, P Rijsbergen, H. Aniba. A. Staphorst, B Aniba. M Schrama. M. Verhoef. S. Huybers, F Webbers, F. Langezaal. Th. Nieuwenhuizen H Brouwer. J. den Edel, W. van Vollenhove, J. v. Leeuwen. M. Ligthart Schenk. E. van Stralen, A. Vlasveld. C. Blansjaar, H. Ladan, D. Slothouwer, H. Guldemand, H Bosman, A. Brugman, A. Cornelissen. C. Franke, E Gorthuis, W. v. Heeringen, E. Koree, N. Laman. Tot slot van de middag hebben de kinderen nog kunnen genieten van een gevarieerd goochelprogramma. Op frap pante wijze demonstreerde de clown goochelaar Anverdi enkele staaltjes van zon kunnen Spanning en verwondering waren duidelijk van de talrijke gezicht jes af te lezen! Ook de tractate tijdens de pauze liet men zich goed smaken, ter wijl pianomuziek de stemming ver. hoogde. CANDIDATES' DIRECTEUR WATER LEIDING SCHOUWEN—DUIVELAND De raad van beheer van de waterlei ding Schouwen—Duiveland heeft voorde functie van directeur van deze dienst drie candidaten: 1. ir J. L. van Slooten te Leiden, bedrijfsingenieur bij de N.V. Leidse Duinwaterleidingmaat-schappij. 2. ir B. W. Meiborg te Tilburg, ingenieur bij het bedrijf van publieke werken der gemeente Tilburg, 3. ir W. J. Braun te Wassenaar, research-ingenieur bij de gem. woningdienst der gem. Apeldoorn. In de vergadering van aandeelhouders op Dinsdag 19 Juli zal over de functie worden gestemd. Nog slechts 345 werklozen Ook gedurende de periode van 4 tot en met 9 Juli zette de daling van het aan bod zich voort. In hoofdzaak werden ongeschoolden in gelegenheidswerk ge plaatst. terwijl overigens in vrijwel alle sectoren van het bedrijfsleven personen tewerkgesteld konden worden. Het aan tal Ingeschrevenen is dan ook, in ver houding tot de beroepsbevolking, zeer miniem te noemen. Als geheel werkloos stonden 260 mannen ingeschreven, ter wijl de objecten voor aanvullende wer ken geheel stilgelegd werden. De vraag, hetgeen duidelijk zal zijn nu de ex-scholieren vrijkomen en bovendien in nagenoeg alle bedrijfstakken volop werk aanwezig is, is opnieuw gestegen. n.l. van 435 tot 450. waarvan een 100-tal betrekking heeft op jeugdigen (15 t/m 18 jaar). Zoals ook vorig jaar het geval is ge weest, heeft de afdeling Jeugdbemidde- ling van het Arbeidsbureau een actie op touw gezet om alle jongelui, welke de school verlaten behulpzaam te zijn bij het vinden van een passende werkkring. Het aanbod van vrouwelijke arbeids krachten steeg enigszins, nl van 75 tot 85, hetgeen aan toevalligheidsfactoren dient te worden toegeschreven. De vraag bleef zich op gelijk niveau bewegen en bedroeg 350. Leidse Universiteit krijgt schilderij cadeau Een schilderij van Leidens ontzet zal 20 Juli van Philadelphia worden ver scheept naar Leiden. Het is een schen king van de Pennsylvania Academie van Schone Kunsten aan de Leidse Univer siteit. Het werk is getiteld: „Ontzet van Leiden uit het door de Spanjaarden on der Valdez geslagen beleg in 1574" en werd door de Pennsylvania Academie in 1851 aangekocht. Het heeft de bijzonder grote omvang van 4.20 bij 7.35 meter. De academie, die zich meer op Ame rikaanse kunst alleen is gaan toeleggen, had het schilderij aan Nederland aan geboden via een symbolische overdracht in 1952 aan de Nederlandse ambassa deur In Washington, dr J. H. van Royen, maar het werd nog enige tijd bewaard tot de verzending definitief in kannen en kruiken was. Thans zal het doek naar Leiden worden overgebracht- ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het artsexamen de he. ren J. P, Burggraaf «Den Haag). A. J. Rijdt (Zwolle) en R. J. Schoitmeijer (Heemstede). Een getuigschrift ontvingen voor: De Vormingsklas: L. Binsbergen. Lel den: E. M. Bok, Voorschoten; C A. Bruin. Oegstgeest: M. H. Dirkse, Leiden; A. W. Griffioen, Voorschoten; P. P. de Groot, Leiden; P. M. Harteveld, Leiden; W J. Kickert. Leiden; L. D. Parlevliet, Katwijk a. Zee: M. Rövekamp, Lesd- schendam; A. I, L. Schelke, Leiden; H. M. Smit, Voorschoten; H. E. Spijker, Leiden: M. P. Verjaal, Boskoop; W. J. C. Verloop, Katwijk a. Zee; M. E. Wie- ringa, Leiden. 1 herexamen. Kinderverzorgster: F. A. O. Advocaat. Leiden; M. Altona, Alphen a. d. Rijn; G. G. Benjamins, Leiden; G. de Bes, Noordwijk a. Zee: L. J. M. Ohaudron, Leiden; C. A. Goedhart, Leiderdorp; J. Hazenoot, Noordwijk a. Zee; E. de Jong, Leiden; F. Limburg, Sassenheim; J. E. van Nieuwkerk, RijnsburgG. R. Oost hoek. Alphen a. d. Rijn; W. S. van Proosdij. Leiden; D. J. Post, Rijnsburg; J. E. Ravensbergen, Voorschoten; E. v. d. Stel. Leiden; H. J. P. Tolk. Alphen a. d. Rijn. 3 uitgesteld diploma. Assistenten in de Hulshouding: K. A. Baohofner. Wassenaar; E. M. P. v. d_ Berg. Oegstgeest; L. P. Broers. Voor schoten; A. M. C. Buts, Voorschoten; In de aula van het Gymnasium wer den gisteravond aan talrijke leerlingen van de Middelbare Handelsavondschool ..Kennis Is Macht" diploma's en rappor ten uitgereikt. Deze jaarlijkse bijeen komst werd geopend door de directeur van de avondschool, de heer F. J. J. van Makkelenberg, die na zijn welkomst woorden in het kort nog een overzicht gaf van het afgelopen schooljaar. Het verheugde hem zeer. dat vele leerlingen hun uiterste best hebben gedaan om goede cijfers te verkrijgen en stelde hen ten voorbeeld aan de enkelen, die het met het regelmatige schoolbezoek niet zo nauw nemen. Is het vergaren van zoveel mogelijk kennis zeer nuttig, het leren werken in vrije tijd werd door de heer Van Makkelenberg eveneens van het allergrootste belang geacht Namens enkele leerlingen bood mej T. Dupont aan de leraar, de heer W Rom- pelman, die zoveel vrije tijd in hun be lang opofferde .een geschenk aan. De geslaagden zijn: Rjjksdiploma 5 j. cursus: W. P. Anker. J. J van den Berghe, P. A. B. J. Broers, J. Dieben, J. J F v. Dijk, J. C. M Kok. H. M. Mieremet, N. Oppelaar, J. N. v. d. Sijs. Rijksdiploma 3 j. cursus: F. J. Abspoel, F Arnoldus. P. J. A. Bergers, J. Boom (met lof). H Breedeveld, P. W. G. Brus- see. H. J van Driel, F E. v. d. Drift. H. A. Hensdng, N. W J Houwer, A Ker- pershoek, G. Koet, G, J Kiihn. A. van der Nagel, C. T B v. d. Voort, H. J. Noyen, C. v. d. Vecht, T. v. d. Vlist, J. van Wezel, P. Mazurel, E, F Wakka Ned. handelscorrespondentie: M. Blonk (met lof). Truus Castelein, D. Balfour van Burleigh (met lof), Riet van Kla veren, Riet Otten, Gr. Weeber, H. van Zijip, M. Koch Franse handelscorrespondentie: M. Blonk, A. F. van Vliet: Engelse handelscorrespondentie: D. R. Balfour van Burleigh (met lof), M. van Klaveren, M H, Kooh, M. C Weeber, B. M. Th. Willems (met lof), J. P. van Zijp. Stenografie Nederlands: C BI anken- stun. E. L. Botermans, D. R Balfour van Burleigh. E. P. Chrispijn, G. J. B Cra ma. G. van Delft, T. Dupont. L. W. van Duyn, J. Flippo, H. H. J. Foppen, M. van Gelderen, M. H. Koch, G. M. Koeleman, P J. Korpershoek, J. Lolkes de Beer, C. A. Ouwersloot. H. J. Peeters, J. F. Roefstra G. G. Rozier. B Schoneveld. M. W. van Steenbergen. E. J. H. van Venetiën. J. M. Verberg. J. M. Verdoold. G. A. Vis. H. S. Wassenaar, J. Wise ti me ier, C. C. M. van Woudenberg, E. Zijerveld. Stenografie Engels: M. van Klaveren. J. de Moed. I. Webber. MachineschrjjvenD. R Balfour van Burleigh, H. J. M. Bergman. J J. J Bik, C. Blankenstein. R. Breedeveld. K. J. Broeder. G. van Delft. G M v. Dieunen, J Flippo. H. H. J. Poppen. M. van Gel deren. M. J. de Haas. H. M. de Heiden, M. P. den Hollander. W. F. v. d. Hoogt. F. ten Hove. M J. A. Jansen. M. H. Koch, K. Latuhihin, L. Mass ink, G. van Mastrigt, I. van Mourik, E. H. W. van Os. C A. Ouwersloot. E. P. Peltenburg, F. v. d. Pluym. B. v. d. Reek, M. van Rij. E Rooijakkers, G G. Rozier, A. J W. Schellineenhout. B. Schoneveld, A. Slot. W. H. Stikkelorum. W. J. Treur, E. J. H. van Venetiën, M. C. Verboom, J. M. Ver doold, J. Verhagen, J. Versteegen, J. van Wezel, J. Wischmeier, C. C. M. v. Wou denberg, E. Zijerveld. Bij tussentijdse examens in Januari en Februari j.l. slaagden voor: Stenografie Nederland: H. L. Arnoldus, A. den Os, W. E. Schoneveld, G. Schouten, J. Stou ten, J. Verboon, J. Witteman, en voor MachinesohrijvenGr. Bek, H. Breede veld, H. F. Cavé, E. P. Chrispijn, M. S. van Duuren, H. de Gunst, A. M. den Hollander, J. F. van Kampenhout, J. Mulder, S. A. Regeer, J. Stouten, C. H. v. d. Voort, A. v. d. Vijver, H. S. Was senaar. E. Dreef, Leiden: A. P. v. d. Heijden, Leiden: C. M. Innemee. Voorschoten; C. M. v. Kampen. Stompwijk; G. A. Keu- ning, Leiden; B. F. Kluit. Oegstgeest; M. W. v. Lien. Voorschoten; J. Metzger, Sassenheim; N, Ouwehand, Noordwijk a. Zee; E. Pflster. Noordwijk a. Zee; A. M. L. Roorda. Leiden; W. L. Schouten. Al phen a d. Rijn; J. M. de Weu'er, Leiden; J. A. Boon, WoVbrugge; J. van Egmond, Rijnsburg; B. Galjaard, Leiden; G. L. de Groot, Oegstgeest; J. W. M. Hederik, Voorhout; C. v. d. Hoonaard, Noord wijk a. Zee: M. A. v. d. Horst, Leiden; A. N. de Monijé, Voorschoten; E. C. Ol denburg, Wassenaar: W. J. v. 't Oosten, Leiden; J. G. Ra tering. Voorschoten; C. Roosa, Sassenheim; L. J. v. Rooyen, Lei den; M. C. D. v. d. Werf, Noordwijk-Bin nen: F. v. d. Zee, Voorschoten. 1 Her examen. Costuumnaaister: E. v. d. Haak, Noord wijk a. Zee; E. R. v. Manen, Leiden; J. M. Pennenburg, Leiden; M. S. A. Piket, Leiden; M. W. Rietbergen, Leiden; W. Veldhuizen, Leiden; C. v. 't Zelfde, Lei den. Hulsnaaister: F. Barendse, Leiden; C. A. Bernard, Leiden; E. Drillenbcrg, Voorschoten; C. M. v. Egimond, Leiden; A. L. de Groot, Oegstgeest; J. Holswil- der. Leiden; A. S. van Hove, Leiden; M. J. Kluivers, Leiden; C. E. Kwestro, Lel den; M. Leugerlng, Leiden; E. Meijers, Leiden; W. v. d. Reijden, Leiden; A. Se gaar, Voorschoten; S. Tuinhof de Moed, Leiden; W. C. Zirkizee, Leiden. Middagopleiding: R. Dijkstra, Leiden; M. Hofland, Leiden: W. Poelijoe, Leiden; H. Ravesloot, Oegstgeest. 2-jarige Voorbereidende dagopleiding: M. C Barnhoorn, Noordwijk aan Zee; N. J. Braun. Oegstgeest; M. C. Cramer, Noordwijk a. Zee; G. M. Diemer, Sas senheim; J. E. Bol, Lisse; M. Dijkema, Warmond; J. v. d. Hoonaard, Oegst geest: W D J. Klaver. Warmond; N. Korbée, Noordwijk a. Zee; M Muylwijk, Leiden: M. H. Oosthoek, Lisse; M. den Otter; K. E v d. Leede. Lisse; F. Mar- quenie. Leiderdorp: N. D. Ouwehand. Noordwuk; J A. Passchier. Noordwijk; J v. d Plas. Sassenheim; W. L, Roubos, Haarlemmermeer; G. L. W. Sluymer, Sassenheim: J. E. Stol, Warmond: E. C. M. v. Tilburg. Noordwijk; C. L. Visser, Leiden: M. E v. d Berg, Leiden: J. M. v. Blitterswijk, Leiden; G. v. Musscher, Leiden; M. J Nieuwenhuis. Leiden; A. Noort. Leiden: J. D. v. Royen. Leiden; J. Schaft. Leiden: J. M. Spijker, Leiden; J. Stigter. Leiden; W. Stigter. Leiden; G. Vlasveld. Lelden; J. M. Bakker, Lei den: M Brandt. Leiden: E. Th. v. Dis sel. Leiden; M. P. E. Flaman. Leiden; C. de Geus. Leiden; H. C. v. d. Hetjde. Lei den; B I. J. KI eer. Ledden; J. de Kluy- ver. Leiden; J. de Koning. Valkenburg (ZH L. A. Leensvaart. Leiden; F. F. F Marquenie. Leiden; B. Reg tering. Lei den; M Regtering, Leiden; C. v. Vollen- hoven.'Leiden: J. Wessel, Leiden; T. R. Bregman, Leiderdorp; G. I. E. de Cler, Leiden; T. v. Evert, Leiderdorp: A Glas bergen. Oegstzeest: L. A. M. Hayes. Lei derdorp; A. M. de Jong. Voorschoten; G. W. Kwakernaak, Hoogmade; J. H. A. Laterveer, Leiden: J. v. Nieuwkoop, Sas- senheim; H. E M. Reizevoort. Leiden; C. M. Stouten. Voorschoten; A. v. Tol, Voorschoten: H. W. v. Tol. Voorschoten; S. M. v Waardhuizen, Leiderdorp; A. J. v. Weerden, Voorschoten; J. Zaalberg. Leiden; W G. Blok, Lelden; W. A. van Egmond. Leiden; L. Feyen, Leiden; E. S. Filippo, Leiden; N. B. v. d. Gugten, Lel den; M. F. de Gunst, Leiden; H. Hees terman, Leiderdorp: M. G. Massaar, Leiden; M. J. Ouwerkerk, Leiden: I. J. F. Ramp, Leiden; J. H. C. de Rijk, Lei den; J. C. Schipaanboord, Leiden; M. Teekens, Leiden; M. W. Venboon, Lei den; A. L. Visser, Wassenaar; J. W, L. de Voogt, Sassenheim; J. J. Vos. Leiden; I. Voss, Noordwijk a. Zee; C, de Wolf, 1 f Kweekschoolgemeenschap nam afscheid van dr H. Schilp Gisteren was het de beurt van de Chr. Kweekschoolgemeenschap om af scheid te nemen van haar directeur, dr H. Schilp. Zij deed dit in het ge bouw Irene te Oegstgeest op enthou siaste wijze. Niet omdat zü „de baas" nu eindelijk kwijt raakte, doch om hem te danken voor de wijze lessen, die hü gaf en de fijne teamgeest, welke hü in de school bracht en daar ook steeds wist te handhaven. Bovendien: dit afscheid was geen af scheid voor goed. Ook na de vacantie zullen de kwekelingen dr Schilp thans echter als leraar in de biologie nog dagelijk in de school terugzien. Alvorens de ongeveer tweehonderd kwekelingen ip woord, en lied en spel hun grote dank tot uiting brachten, ga ven enkele leerlingen een demonstratie volksdansen. Tijdens een zeer geani meerde broodmaaltijd sprak de voorzit ter van de Vereniging van Leidse Ac tieve Kwekelingen, de heer A. Labordus, vele woorden van lof en hulde tot de scheidende directeur, voor wiens optre den in de school allen de grootste waar dering hadden. Namens de kweekschool gemeenschap bood de heer Labordus dr Schilp enkele geschenken aan Zijn woord van dank en afscheid goot dr Schilp in een soort biologisch visioen, dat onder zijn „pupillen" ontzettend in sloeg. De avond-bijeenkomst waartoe ook het bestuur van de Chr. Kweekschool was uitgenodigd, werd geopend met zang van het schoolkoor o.l.v. Chr. Hanegreaff, waarna een gevarieerd ten dele op de school afgestemd programma werd afgewerkt. in het middeleeuwss toneelspel „De Sohat" gaven de kwekelingen blijk, dat zij ook nog wel iets anders kunnen dan studeren, terwijl men deze avond ook grote vrolijkheid beleefde aan het aether-forum, de bio-les en het inter view met de scheidende directeur WIELRENNEN Swift-Combinalie De uitslag van de 50 km. rit voor de avondcompetitie luidt als volgt: A-klasse: 1. C. Plasmeijer tijd 1.20.30. i-klasse: 1. H. v. Gent. tijd 1.20.32: 2. J. de Vroomen; 3. C. v. Amsterdam. C-klasse: 1. C. Vertegaal tijd 1.29; 2. P. Turk; 3. A. Hillebrand'. D-klasse, 25 km: 1. J. Faas, tijd 55.19; 2 J. Herrieur; 3. L. Schagen. Op de baan aan de Kromme Zandweg te Rotterdam wordt Zondag een twee uurs koppelwedstrijd gereden. De vol gende Leidse koppels nemen hier aan deel: W. Vreeswuk—D. Wallet. A. v. Hou welingen—C. Plasmeijer. terwijl A. v Wetten met de Hagenaar P. Kooymari een koppel vormt. Leiden: C. J. v. d. Zeeuw, Leidein; G. Booy, Lelden; H. J. C. v. d. Bos, Noord- wijkHBinnen; C. J. Esderts, Leiden: M. J. Flipipo, Leiden; M. I. Herruer, Leiden; J. Kanbier, Leiden; L. Keyzer, Leiden; J. W. Kooreman, Ledden: R, A. M. Meijers, Noordwijk; C. Ouwerkerk, Lei den; C. A. Pouw, Leiden; A. S, Verhoog, Leiden. Afgewezen: 19. Toen de Zomerfee Donderdag avond in Warmond arriveerde, werd zij ontvangen door de burgemeester van Warmond. Voor het gemeente huis stapte zij uit haar rijtuig, daar bij geholpen door de burgemeester. (Poto LD./Van Vliet.) GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van Notaris J. Fuhri Snethlage te Leiden; Huis met tuin Wit te Singel 57 in bod: f. 13.200, koper; P. J. Eikerbout te Leiden, q.q. voor f. 15.200, Huis met tuin Wasstraat 23 in bod: f. 12.000, koper: P, Moerman te Leiden, q.q. voor f. 13.300. Ten overstaan van notaris A. H. Doyer te Leiden: Huis met tuin Hoge Rijndijk 8 in bod: f. 23.800' is uit de hand verkocht. LMC „DE SLEUTELSTAD" Morgen organiseert de Leidse Motor club de Sleutelstad een puzzle-rit voor motoren, auto's en scooters over een af stand van ca 70 km. De inschrijving vindt plaats vanaf 12 uur in café Royal", Doezastraat. De start is om 1 uur. WATERPOLO De Zijl verspeelde een punt Het tot nu toe nog ongeslagen eerste zevental van De Zijl heeft gisteravond in Zaandijk tegen Neptunus een veer moeten laten. De Leidenaars bekeken de zaak te gemakkelijk en moesten toen nog goed uitkijken om niet de hele winst te zien wegglippen. In de eerste helft had Neptunus een veldmeeröerbeid en een goede gevaar lijke midvoor. Vrij spoedig stond het dan ook 1-0. Maar nadat De Zijl eerst een kans had gemist -werd het toch ge lijk: 1-1. De gastheren speelden een ste-. vig partijtje en uit een corner werd het 2-1. waarna het. nadat er was gedraaid, zelfs 3-1 werd. Toen werden de LeWe naars wakker en Prevoo bracht de stand terug op 3-2 en even later uit een straf- worp voor te zwaar verdedigen op 3-3. Hoop begon er te leven bij de Leidse ploeg, toen De Zijl-midvoor ook nog voor 3-4 zorgde. Het was echter ijdele hoop. de achterhoede verdedigde niet straf genoeg en het werd nog 4-4, dus een puntenverdeling. LWV—NHTM De Watervrienden waren sneller en gevaarlijker dan de Hagenaars. de rust hadden de Leidenaars een 3-1 voorsprong door Bart Erades (2) en C. la Lau. De eindstand werd 4-2 eveneens door scoren van C. la Lau. BURGFRLUKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Willem, zn van W. v. d. Plas en A. Ko ning: Nico Matthijs. zn van M. S. den Bleker en C. J. AenmeiJ; Barbara Johanna, dr van J .P. van de Geer en H. A. Rade maker; Ingrld Yvonne, dr van D. Teunls- sen en H. Westra: Frans Frederik. zn van L. Otto en H. de Bruljn; Yvonne Elisabeth Hendrlka. dr van H. A. W. v. d. Vaart en A. M. Smeehuijzen; Wilhelmus Arle Herman, zn van W. J. Crama en A. A. Boerendonk; Dirk, zn van D. v. Beelen en H. v. d. Plas; Gerardus Franclscus Maria, zn van T. G. v. d. Hulst en A. M. Zonne veld: Geertrulda. dr van J. A. v. d. Wiel en D. Koet; Rudolf Johan, zn van N. Zit man en A. B. Wouterloot; Marcel, zn van J. W. Neuteboom en C. L. Dijs. OVERLEDEN: pnJBi man' 45 E' A- M. v. d. SMIT Röntgen Apparateniabriek Leiden vraagt: Leeftijd plm. 17 jaar. Sollicitaties: Herengracht 34. TYPEWRITERS (HOLLAND) N.V. LEIDEN vraagt voor spoedige indiensttreding ENIGE ASSISTENTEN (mnl. of vrl.) voor de afdeling Boekhouding. Vereist: H.B.S. of M.ULi.O.-diploma. Leeftijd: 1822 jaar. Schriftelijke sollicitaties met volledige gegevens betreffende opleiding en eventuele ervaring te zenden aan de Personeelsafdeling van ROYAL TYPEWRITERS (Holland) N.V., Oosterkerkstraat II Leiden Aann. Bedrijf GEBR. DEN OUDEN C.V. FBEDERIK HENDRIKLAAN 25 OEGSTGEEST geheel bezet, op le stand te Leiden, ter overname aan geboden. Gevraagd kleiner huis, liefst omg. Rijnsburger- weg. Zonder contanten on nodig te reflecteren. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder No. 4751a KAMPEERTENTEN te koop en te huur. FRITS DE GOEDE Janvossensteeg 37, TeL 20607 UW ADRES voor Bestel en Expeditiediensten Leiden en Omstreken. Laadvermogen 4 ton. Fa. IL DE ROODE Zn. Jan van Goyenkade 20 Telefoon 20738 Aangeboden: 1 AUSTIN A 40, open dak, prima staat. Zuinige automo biel. 1 FLVT 500C, Cabriolet 1954. nieuwe staat, diverse asseccoires. 1 N.S.U. motor rijwiel Quick, type 98 c.c. bouwjaar 1950. Eventueel ruilen, financieren. KOREV AARGARAGE, Korevaarstraat 43 - Leiden Telefoon 23730 Jonge mensen i is administratief werk voor u bij de Centrale Directie der PTT te 's-Gravenhage correspondentie - boekhouden - kartotheek - e.d. volledige vergoeding van dagelijkse reiskosten datum indiensttreding in onderling overleg te bepalen Inlichtingen en sollicitatiesPersoneelsbureau van de CENTRALE DIRECTIE DER POSTERIJEN, TELEGRAFIE EN TELEFONIE. Kortenaerkade 12, 's-Gravenhage, tel. 184470, toestel 7104. Ook plittsing als typiste of steno-typiste is mogelijk De opleiding is kosteloos. Aangeboden mooie 4 KAMER-FLAT 2e étage, Burggravenlaan. plm. f 65.per maand. Ge vraagd goedkoper huisje of flat. Brieven aan het Bur. van dit Blad onder No. 9869 BETONTIMMERLIEDEN en STELLEURS voor nieuwbouw, voor werk te Den Haag. Aanmelden: Langebrug 10 IA of Telefoon 24399

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 7