bte Jaargang Zaterdag 16 Juli 1955 Tweede Blad No. 28576 )ostenrijks rode nabuurstaten zijn 1 tenminste vijf maal sterker ledereen wil een woordje meespreken in de oprichting van het nieuwe leger (Van onze correspondent in Wenen) Onlangs heeft het Oostenrijkse parlement een wetsontwerp aange- inzake bet opstellen van een Bondsleger. Alle partijen hebben vóór dit Ktarerp gestemd, met uitzondering natuurlijk van de Communisten, die de nlaliteit hadden om hier een weerloos pacifisme te prediken, terwijl de „monistische satellieten tot de tanden toe bewapend zijn!! Et Reeds dadelijk na ziin bezoek aan Moskou, had kanselier Raab ons in ten Itrriew verklaard, dat Oostenrijk, met het voorbeeld van Zwitserland voor efn gew3Pende neutraliteit nastreefde. Het heeft dus een goed en modern dtC'rust leger nodig, in de eerste plaats ter handhaving van de binnenlandse le-rt en orde en vervolgens ter verdediging van zijn grenzen. Hoe nodig dit laatste is. blijkt uit de veel sterkere bewapening van de Com- or'mlstlscbe vazallen aan de grenzen van Oostenrijk. Volgens het oorspronkelijke mocht Oostenrijk slechts een leger opstellen van niet meer dan I, «10 man. Nu is deze onzinnige beperking op het laatste ogenblik wel wegge- I Ben. maar gebleven is de bepaling, dat het toekomstige Bondsleger slechts mag '8ichikken over kanonnen met een draagwijdte van 30 km. Wie het karakter eerb de Oostenrijkers kent. weet dat dit volk onder de huidige omstandigheden alt met agressieve bedoelingen naar de wapenen zal grijpen. Dit ter geruststel- w voor de satellieten van Moskou. De Oostenrijkse regering wil dan ook niets anders opstellen dan een goed (gerust verdediglngsleger. dat ten hoogste 52.000 man zal omvatten. Staatssecretaris Graf had er geen zir, meer in. Staatssecretaris Graf bedankte voor de eer Hiertegenover beschikt Tsjeoho-Slowa. je over een leger van 230.000 man met ter dan 1000 vliegtuigen en 700 pant- mgens. Het Hongaarse leger is nog «ters want het bestaat uit 18 divisies ei te zamen 300.000 man. Daaronder nnden zich drie volledige uitgeruste Bterdivisies, twee divisies jagers en Somenwerpers en een dvisie voor lucht- ireer. verder twee parachutisten-bnga- I en een zogenaamd ..chemisch" ba- Ijon. dat met niet-conventionele wa- u Ia beide Communistisch landen heeft in m natuurlijk algemene dienstplicht in- koerd, in Hongarije duurt deze dne *r en in Tsjecho-Slowakiie twee jaar. t dan spreken wü nog niet eens over de katspolitie, de geheime politie en de !f flibe van de Communstlsche partij, die r Hongarije alleen al uit 15.000 man be. Meningen over diensttijd lopen uiteen Het is voor Oostenrijk van het grootste i. fkng. dat ook de Socialisten het wets- ptwerp hebben aangenomen en dat zij fOjengens uit practisohe overwegingen r hun vroeger anti-milltarisme hebben 1 Breegeven. Hun tegenwoordige parool m dan ookwèl een leger, maar géén j ptarlsnie. Daarmede is er op dit be Bgnjke punt gelukkig overeenstem- ling bereikt tussen de twee regerings- «tijen. die alle twee eveneens voor- tenders zyn van de algemene dlenst- rJp'-De e ïerrijl de Volkspartij (RK) een lensHijd voorstaat van ongeveer twaalf ttanden, willen de Socialisten deze zo i «I mogelijk verkorten. Dit menings- s «schil heeft o.a. tot gevolg gehad, dat t f«n afzonderlijk ministerie van De- r*l worden opgericht. Jarenlang M men verwacht, dat staatssecretaris L Graf van de Volkspartij minister van j teftnsie jou worden, maar nu de twee en vooral ook het parlement, rechtstreeks met militaire zaken gaan bemoeien, heeft deze ener- politicus met de eeuwige dikke voor de eer bedankt, omdat hü van mening is dat er onder een derge lijke voortdurende controle geen sprake kan zijn van een homogeen en krachtig leger. In plaats van een apart ministe rie zal er nu een sectie „militaire za ken" worden opgericht, welke onmiddel lijk valt onder de competentie van de Bondskanselier. Deze sectie landsverdediging zal on der leiding komen te staan van dr Lie- bitzky. vroeger overste in de voormalige Oostenrijkse generale staf. terwijl dr O. Regele waarschijnlijk tot ohef van de generale staf zal worden benoemd. Noodzakelijk kwaad Zowel de Volkspartij als de Socialisten gaan van het standpunt uit, dat het opstellen van een leger een noodzakelijk kwaad is. waarvoor de belastingbetalers bovendien grote financiële offers zullen moeten brengen. Het voornaamste ver schil bestaat echter déarm, dat de meeste aanhangers van de Volkspartij voorstanders zijn van een leger, dat een zekere autonomie met eigen competentie bezit, zonder al te veel te worden lastig gevallen door inmenging van buiten. De Socialisten zien de noodzakelijkheid van een Bondsleger wel in. maar zij willen de daarmede verbonden lasten slagvaardig leger kan worden opge- zoveel mogelijk beperken, omdat zij zich bouwd USSE Bollenveiling HBG Ontzet in 1954 ruim f 17.000.000 In de mijnzaal van de Coöp. Bloem bollenveiling H.B.G. werd onder matige belangstelling de ledenvergadering gehouden. Dit was zeker toe te schrij ven aan het mooie zomerweer, waar door de meesten trachtten lets in te lopen op hun werkzaamheden. De voorzitter de heer D van Egmond verwelkomde alle aanwezigen en ga i vervolgens een kort overzicht van het afgelopen handelsseizoen. Zowel de aan voer als de prijzen van de diverse hoofd gewassen vertoonden een opmerkelijke teleurstellend was, waren de aangevoer de hoeveelheden bij deze veiling zeer groot. De prijzen waren abnormaal hoog Door elkaar genomen ls het jaar voor de kwekerij niet ongunstig geweest. Voor de export waren de moeilijkheden bui tengewoon groot. De resultaten van de H.B.G. waren ook zeer bevredigend. De aanvoeren zijn zeer belangrijk gestegen, waaruit geconcludeerd mag worden, dat steeds meer kwekers en exporteurs de be hartiging van hun belangen aan de H.B.G. toevertrouwt. De omzet bedroeg dan ook meer dan 17 millioen gulden. Een record in het bestaan van de II.B.G.! Tenslotte sprak de voorzitter nog een kort propagandawoord. Na voorlezing van de notulen door de heer P. S. van Leeuwen werden de voor lopige resultaten-rekeningen behandeld, die geheel in overeenstemming waren met het optimistische geluid uit ie rede van de voorzitter. Het financiële NOORDWI/K Jubilarissen bij de Coöp. Raiffeisenbank Op een dezer dagen gehouden ge combineerde vergadering van het be stuur en de raad van toezicht van de Coöperatieve Raiffeisenbank te Noord- wijk herdacht men het feit. dat de he ren H. Hoek te Noordwijk aan Zee en Th. G. van Went te Noordwyk-Binnen vijf en twintig jaar deel hadden uitge maakt van het bestuur. De heer Hoek is 25 jaar 2e voorzitter en de heer Van Went al die Jaren secre taris van de bank geweest. Genoemde heren werden door de voor zitter. de heer C. G. J. Alkemade in een hartelijke toespraak geluk gewenst met dit niet vaak voorkomende jubileum. Hij dankte hen voor het vele werk, dat zij In de loop van deze jaren ln het belang van de bank hebben verricht. Spreker hoopte, dat zy nog lang met dezelfde toewijding hun bestuursfunctie zullen blijven vervullen. De heer Alkemade bracht ook de ge lukwensen van de Centrale Bank over en reikte beide jubilarissen een oorkon de uit. LEIDERDORP De Hoofdstraat, ter hoogte van de Leiderdorpsebrug werd enige tijd gele den aanzienlijk verbreed. Niettemin kwam vanmorgen de mast van een dragline in aanraking met het winkel pand van de heer De Lange. De voor gevel van het pand boven de winkelpui werd ingedrukt, zodat belangrijke schade werd veroorzaakt. VOORSCHOTEN Zondagsdienst De medische dienst wordt waargenomen door dokter F. H. W. Swen, Veurseweg 20. telef. 2356; voor wijkverpleegster Gezondheidscentrum, telef. 2177. Gisterochtend is de 74-jarige heer Jur- gens uit Voorschoten ter hoogte van Het Haagsche Schouw aangereden door een met stenen beladen auto. De heer Jur- gens wilde met zijn motor van de Val- kenburgseweg naar de Rijndijk gaan en heeft vermoedelijk niet goed uitgekeken. Door sterk remmen en uitwijken heeft de chauffeur van de stenenauto erger voor komen, maar de motorrijder moest toch met inwendige kneuzingen naar het Aca demisch Ziekenhuis ln Leiden worden overgebracht. Een Juist passerende arts heeft de eerste hulp verleend en ls mee gegaan naar het ziekenhuis. WASSENAAR Medische dienst. De dienst wordt Zondag waargenome ndoor de artsen Ten Cate en Jaarsma. Vacantiespelen Voor de vacantle- spelen, welke op initiatief van de Ned. Herv. Kerk van Wassenaar ieder jaar worden georganiseerd, heeft mevrouw Van Dusseldorp-Ruys deze zomer weer haar buitenplaats Zuydwijck aan de Rijksstraatweg beschikbaar gesteld. Als leidsters voor de spelen, welke van 25 Juli tot 25 Augustus worden gehouden, zullen optreden mej. M. Zijlstra en mej. B. Klaxenbeek. terwijl in een commissie voor de spelen zitting hebben zuster De Bode. mevr. Leycrzapf, mevr. Schilt man en de heren Lugthart, Koolstra en Tuit. Zomerwerk 't Dorpshuis In de va- cantle zal het Dorpshuis weer geduren de een paar weken zijn deuren open stellen om op de eerste vijf werkdagen van 10-3.30 uur kinderen van 6-10 jaar prettig bezig te houden. Geslaagd Aan de RK. Universiteit te Nijmegen slaagde voor het candi- daatsexamen klassieke taal- en letter kunde kapelaan A. M. E. Th. Vreeburg. Aan de Universiteit te Groningen werd bevorderd tot arts mej. A. L. Sau- veplanne. Te Delft slaagden voor het examen civiel ingenieur de heer C. A. Aange- ook hier door sociale overwegingen la ten leiden. Daarom verdedigen zy een zo kort mogelijke diensttijd, hét recht van de miliciens op een toekomstige werkregeling alsmede op het onderhoud van hun gezinnen. Om deze rechten te waarborgen, eisen de Socialisten dat militaire zaken voortdurend onder con- tr&le blijven van het parlement. Het is dus een echt politieke compromis-op lossing, die nog een lange nasleep zal hebben en waaromtrent de toekomst nog zal moeten leren of daaruit Rembrandts „Claudius Civilis" in Stockholm wordt onderzocht Geheimzinnige zwerftocht van een kostbaar schilderij, dat lange tijd niet bekend werd Directeur Rijksmuseum gar de Zweden advies (Van onze correspondent in Stockholm) överde'koopstad"* A^terda^Tan '"de Het waarschijnlijk kostbaarste schil- hand van Malchior Fokker. De schrijver derij in geheel Scandinavië, Rembrandts vertelt, dat voor het nieuwe stadhuis. „Claudius Civilis". dat in het Nationale het huidige paleis dus, acht schilderijen Museum te Stockholm hangt, zal worden waren besteld en dat het eerste doek de „doorgelicht". Op deze wijze hoopt men opstand der Bataven onder Claudius Ci- achter enkele geheimen te komen, die vjlis zou voorstellen. En dat dit door nu nog onder een dikke laag verf schuil Rembrandt zou worden geschilderd. De vroede vaderen van onze hoofdstad wa- gaan. Dit doek van Nederlands grootste meester heeft namelijk veel te vertellen. Het eerst leest men iets over dit doek ln een in 1662 verschenen beschrijving Geref. Kerk Valkenburg heeft nieuw orgel Era wens, die reeds jaren geleefd heeft in de harten van de leden van jte Ger. Kerk van Valkenburg is gis teravond in vervulling gegaan. In een speciale samenkomst had de Inge bruikneming plaats van een nieuw orgel. Ds A. Langeier liet in het begin zin- J*b Psalm 95 1, begeleid op een har- P°mum, dat anders alleen dienst doet P üe consistoriekamer. Na Schriftlezing ?ebed gaf hij dadelijk het woord aan voorzitter van de Commissie Beheer. "eer w. Russchenberg, die o.a. zei: ïhad een jaar geleden kunnen den- dat vandaag reeds een hartewens nonze gemeente in vervulling zou J®- °e fina\ciële kant heeft altijd zorgen gebaard, maar als we had- moeten wachten, totdat het beno- «m? eld \ia het orgelfonds bij elkaar inonMu ziJn- dan had het misschien "O geworden. In het afgelopen fjaar stond de commissie van be- voor de vraag, waaraan voorrang moest worden: aan pastorie- of aan orgelbouw. De wykavon- ievpn Mn duidelijk antwoord ge- finrrü en deze avond kan de gemeente vanen Ziien wat het resultaat geweest van veel rekenen en veel geconfereer. tanh? Beldlening. giften en de baten wnet orgelfonds zijn de pogingen dan F2L t'.Succes bekroond", faro L ia van DUk gaf nog enige cij- daaruit bleek, dat er nog wel Se hSS i?rI^k tckort Het is echt€r e koeling van de commissie, dit te kort we gte werken, zonder dat de ge meente er extra door belast zal worden. In het a s. najaar zal er b.v. een bazar gehouden worden. Nadat mevr. Langeier een gordijn had weggetrokken werd het mooie, eenvou dige front zichtbaar. De organist van de kerk, de heer T. Botermans, liet een voorspel van Psalm 150 horen, waarna le ge'me>-^£e het koraal mee kon zingen en zich kon overtuigen van het gave geluid, dat er ln dit instrument zit. Ook de orgelbouwer, de heer De Wit. liet duidelijk uitkomen in een paar koraal bewerkingen van Jan Zwart, dat er vele mogelijkheden in dit betrekkelijk kleine instrument schuilen. Het orgel is gebouwd volgens het „Unit-Systeem". Er zijn twee grondre- gisters, n.l. Prestant 8' en Holfluit 8'. maar bij een totaal van 142 pijpen zijn er niet minder dan dertien mogelijke variaties. Bouwer is de firma S. de Wit ut Badhoevedorp. De Ger. Kerk heeft thans een nstrument. waarop de ge meentezang op uitstekende wijze bege- leidk an worden. Het is dan ook te be- griipen. dat de Kerkeraad bij monde van ds Langeier met grote dankbaarheid dit orgel aanvaardde. Allen, die meegewerkt hebben aan de totstandkoming van dit Instrument, zullen met. grote voldoening op hun activiteiten kunnen terugzien. Na dankgebed en het zingen van Psalm 103 1 bleven nog velen in het kerkgebouw om nog wat langer te kun nen genieten van mooi orgelspel. ren met zijn werk echter geenszins te vreden. Zij waren er zelfs nog minder over te spreken dan over de „Nacht wacht". Hem werd dus verzocht het doek te veranderen. Er scheen overigens nog al haast bij te zijn, want op Nieuwjaars dag 1663 verwachtte men hoog bezoek. Rembrandt liet echter op zich wach ten, zodat men Juriaen Ovens, een nog jonge man. opdracht gaf het doek te schilderen. Hij was er In vier dagen mee klaar, aldus deze mededeling uit de 17de eeuw. Maar wat gebeurde er met Rembrandts doek? Met het blote oog is thans duide lijk te zien, dat er inderdaad verande ringen ln werden aangebracht, maar hoe lang heeft het nog op Rembrandts atelier gestaan? Toen hij in Juli 1668 zijn schulden moest voldoen, werd het nog een keer genoemd in de kronieken, maar daarna zijn er geen gegevens meer over te vinden in Nederlandse schrifturen. Allerlei geruchten deden weliswaar de ronde, dcch niemand weet hoe het kunstwerk naar Zweden is gekomen, Nog in 1892 schreef de Deense kunst historicus Karl Madsen in een uitvoeri ge studie over Zweden, dat Rembrandts doek dat aldaar terecht was gekomen, een fragment was van een in opdracht van Koningin Hedwig Eleonora ge maakt schilderij voor het Koninklijk pa lels te Stockholm en dat het de verde ling van de Zweedsce provincies door de een-ogige god Odin zou voorstellen!' Onjuiste veronderstelling In de oudste catalogus van hit Na tionale Museum te Stockholm, die uit het jaar 1867, wordt het doek echter nendt, voor het candidaatsexamen werk tuigkundig ingenieur de heer W. H. Raadsen. Voor het candidaatsexamen Nederlands Recht slaagde mej. C. H. Kik. WARMOND CONCERT TER OPENING KAAGWEEK muziekgezelschap van de N.Z.H V.M. o.l.' do heer P. Baart, ter gelegenheid va opening der Kaagweek. een openbaar eert op de gemeentelijke muziektent. Het concert werd geopend met een pittige mars. O.a. werden bijzonder goed vertolkt de Klompendans en Pinksterbloemen. Te vermelden valt hier zeker de prima Drum band van dit muziekgezelschap. Door deze band werd Saint Triion bijzonder goed ten gehore gebracht. Om tien uur word het concert gesloten met een leestmars. Gemeenteraad van Zoeterwoude regelde de rioleringskwestie De gemeenteraad kwam gisteravond te 8 uur bijeen voor de behandeling van het enige agendapunt: het voorstel van B. en W. tot het doortrekken van de riolering van de Schenkelweg tot de Korte-Mlening en het rioleren van de Loethe, alsmede het maken van een rioolwaterzuiverings-installatie. nog geen resultaten bereikt. Alleen het Kerkbestuur van de parochie Zuidbuurt is niet bereid toe te stemmen in de aan leg van een riool in de terreinen bij het patronaat en de school. De bedoeling van B. en W. is, om tc komen tot een tijdelijke voorziening van de riool-misere in de Zwetkade en Schenkelweg met een stamriool en noodbemaling, omdat dit niet langer kan wachten. Daarna ging de raad over in geheime zitting, welke na 45 minuten werd opge heven. Op voorstel van B. en W. werden de plannen, voor voorlopige voorzieningen van de bestaande urgente gevallen in Schenkelweg en Zwetkade plus een noodbemaling, zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Het bureau RIZA werd opdracht ge geven voor het maken van plannen voor een algehele riolering plus een defini tieve zuiverings-installatie. Een taxatierapport zal worden ge vraagd aan deskundigen voor het aan kopen van de benodigde gronden voor woningbouw. Ook deze voorstellen werden zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De voorzitter, burgemeester H. J. J. A. Smeets. las het praeadvies van B. en W. voor, wat er op neer komt. om de al oude rioolkwestie van de Schenkelweg en Zwetkade tegelijk te koppelen aan het leggen van een stamriool naar de Korte-Miening en het maken van een noodbemaling van dit gedeelte. Aangezien dit gehele plan ongeveer twee jaren in beslag zal nemen voor het maken van de plannen en het In winnen van de adviezen menen B. en W., dat de rioleringskwestie Zwetkade- Schenkelweg geen uitstel kan leiden en adviseren de raad dit plan zo spoedig mogelijk te doen uitvoeren en tegelijk het stamriool tot aan de Korte-Mlening aan te leggen en een noodbemaling te bouwen. Hierna vraagt de heer J. H. van der Ploeg het woord en stelt aan B. en W. een 4 tal vragen. le. Zijn B en W niet van oordeel, dat een algehele riolering, dus ook het stamriool en de te bouwen zuiveringsin stallatie tegelijk onder de loupe te ne men, goedkoper is, dan een tijdelijke voorziening? 2e. Wat zijn de kosten van een nood bemaling? 3e. Is in het begin 1956 bouwgrond be schikbaar. daar waar het stamriool wordt gelegd? 4e Is het gehele rioleringsplan in een keer, financieel mogelijk? Na een kort antwoord door de voor zitter werden de technische aspecten nader toegelicht, door de gemeente-ar chitect, de heer Van den Broek, die op verzoek van de voorzitter in de verga dering aanwezig was. Hierna deelde de voorzitter mede, dat verschillende eigenaren van de gronden waardoor het stamriool moet komen bereid waren toe te staan dat dit riool door hun land werd aangelegd, tegen redelijke schadeloosstelling. Ook is on derhandeld om tot aankoop van de be nodigde grond te komen. Hiermede zijn ,De samenzwering van Ziska" genoemd, en zou dus het moment voorstellen, waarop Ziska en zijn aanhangers zweren wraak te nemen voor de in 1415 ver brande reformator Huss. Later werd de juistheid hiervan echter weer ln twijfel getrokken en verdween het woord Zis ka uit de catalogus. Van Zweedse zijde werd tenslotte een onderzoek ingesteld om eindelijk eens uit te maken, wie nu ln werkelijkheid de schilder was en wat het doek precies voorstelde. Hierbij kwam vast te staan dat het doek voor het eerst in 1765 in Zweedse geschriften werd genoemd en dat het toen waarschijnlijk in het bezit was van de koopman Clas Grill, die te vens een politieke rol heeft gespeeld. Zijn dochter gaf het ln dat jaar name lijk cadeau aan de Kunstacademie, als zijnde een olieverfschilderij van Rem brandt, Toen in 1860 de Zweedse staat zelf ook kunst ging verzamelen en het Nationale Museum werd geopend, gaf de Academie het doek op haar beurt weer cadeau. En thans hangt „Claudius Civi lis" bijkans reeds honderd jaar in Stock- holms Nationale Museum. Met behulp van Röntgen-stralen hoopt men nu te weten te komen hoe het schilderstuk er oorspronkelijk uit heeft gezien. De directeur van het Rijks museum te Amsterdam. jhr D. C. Roëll, is reeds in Stockholm geweest om de Zweden bij dit moeilijke werk van ad vies te dienen, want ook Nederland zal er belang in stellen wat er in de jaren 1669—1765 met dit meesterwerk ls ge schied. De president van de Synagoge Council of America, de heer Norman Salit. is gisteren ten paleize Soest- dijk ontvangen door de Koningin. Tijdens deze ontvangst werd de Koningin een oorkonde overhandigd waarin dank wordt gebracht voor hetgeen Nederland tijdens de oorlog voor de Joden heeft gedaan. Deze oorkonde zal later een plaats vinden in het Amsterdamse stadhuis. Kerkelijk Leven Synode Geref. Kerken (art. 31) J De generale synode van de Geref. Kerken (Art. 31) te Enschede heeft besloten te voldoen aan verzoeken van de kerk van Winterswijk en de classis Harderwijk om de mogelijkheid open te stellen dat aan studenten preekconsent kan worden verleend onder dezelfde voorwaarden als voor de vorige generale synode is besloten. Hieruit volgt dat de thans bestaande mogelijkheid om aan studenten preek consent te verlenen tot de volgende generale synode blijft gehandhaafd. NED. HERV. KERK Beroepen te Loplkerkapel J. Groesen- boorn. cand. tc Rotterdam. Te Zevenhoven cand. G. S. F. Schinkel te Scherpenzeel. Toegelaten tot de Evangeliebediening de heren L. K. Bos. cand. te Spijk. D. A. Caze- mler. J. B. Duk. G. J. Tijssellng. allen te Groningen. H. E. Vermeulen, cand. te Enk hulzen en H. J. Zoethout, cand. te Drogeham. GEREF. KERKEN De classis Appingedam heeft praep. ge ëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer H. de Ruiter te TJuchem, cand. aan de Theol. Hogeschool te Kampen. Beroepen te Emmeloord (2e pred.pl.) R. Strijker te Llchtevoorde. GEREF. KERKEN (ond. art. 31 K.O.) Tweetal te Rotterdam-Charlols N. Bruin tc Beverwijk en G. Zomer te Vrouwen polder. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Trlcht H. Llgtenberg te otterdam-W. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Enschede-O. J. W. v. d. Gronden te IJmulden en W. de Joode te Ede. Zomerfee in Warmond deelde prijzen uit Onder zeer grote belangstelling trok de muziekvereniging „St Matthias" met de Zomerfee en haar gevolg van af hotel „De Zon" naar het Oude Raadhuis, alwaar de prijzen werden bekend gemaakt van de étalage-wed strijd. Op het bordes van het Oude Raadhuis sprak de heer Flint allereerst, als lid van het Winkelweek-Comité. Hij verwel komde de Zomerfee en haar bloemen en deelde mede, dat de uitslag van de prij- Zeven afgevaardigden van de West- duitse Vluchtelingen partij, die uit de partij en de parlementsfractie zijn ge treden, hebben verzocht, zich bij de Christendemocratische party te mogen aansluiten. De fa-actie van de CD U. heeft dit verzoek ingewilligd. Onder de zeven afgevaardigden bevin den zich de ministers Oberlander en Kraft, die bondskanselier Adenauer hun ontslag hadden aangeboden nadat zy uit de Vluchtelingerparty waren ge treden. WIELRENNEN „Lenig en Snel" De uitslag van de selectie sprintwedstrijd voor de KNWU 1300 meter) luidt: A-klasse: 1. J. Riet hoven. 2. A. Prangers. 3. P. Janssen. B-klasse: 1. W. de Mey, 2. J. v. Loon, 3. J. de Hoed, 4. P Otto. C-klasse: 1. W. Turenhout, 2. Fl. Jans sen; Junioren: 1. R. Riethoven, 2. H. v. d. Weyden. Algeheel kampioen in de sprint: J. Riethoven. Morgen wordt een pelotonrit gereden. Start 9 uur. De uitslag van de clubont moeting tegen WWV „Arie van Vliet" is geworden: 1. N. Koch, 2. H. Lammers (A. v. Vliet): 3. M. Terhorst (A. v. VI.), 4. G. de Lange (A. v. VI.); 5. M. van Engelen (A. v. VI.); 6. P. Janssen (L en 5.)7. S. Gommans <L en S>8. J. Riet hoven (L en S)9. J. de Hoed (L en S); 10. W. Sluis (A. van Vliet). zen in haar handen lag. Hy wilde daar om de winkeliers niet langer in span- rung laten en gaf aan de Fee het sein, om het geheim te onthullen. Zij sprak echter eerst nog enkele woorden tot de burgers van Warmond. Zy deelde mede, dat de jury-leden geen Warmonders waren en volkomen onpar tijdig de étalages hadden beoordeeld. Degene die geen prijs hadden zyn geen verliezers, ook aan hen komt lof toe voor al de gedane moeite; zy moe ten beslist blijven volhouden. Het is voor de jury geen gemakkelijke taak geweest om de prijzen toe te ken nen. omdat strikt genomen, verschil lende winkeliers voor de hoogste prij zen ln aanmerking kwamen. Door ech ter op details te letten, konden ten slotte de prijzen worden toegekend. Verder heeft de, jury nog medege deeld, dat zij er verbaasd van hadden gestaan, dac vele winkeliers zulke prach tige en fantasierijke etalages hadden ge maakt. Over de Warmondse winkeliers waren zij dan ook vol lof. De jury. bestaande uit de dames Veld heer en Barbeken, en de heer G. Ver heul. Directeur van de Vereniging Ne derlands Fabrikaat, heeft tenslotte ge meend de volgende prijzen te moeten uitreiken: le prys (bestaande uit een beker en een wisselbeker, geschonken door jhr mr L. M. E. von Fisenne. burgemeester te Warmond: Slager Th. Verwoerd. 2e Prys (bestaande uit een beker en de wisselwlmpel)G. Flint: hem werd de wisselwimpel „cum laude" toegekend. 3e Prys (bestaande uit een beker): W Sikking. 4e Prys (beker) de heer G. van Dam. 5e Prijs (beker) de heer M. van Styn. Aan vier winkeliers werden nog eer volle vermeldingen verleend, waar de prijs uit boeken bestond. De namen van deze winkeliers waren de volgende: A F. Koks. J. Uit den Boo gaard, K. Breedijk, en P. Akerboom. Nadat de uitslag bekend was gemaakt door de zomerfee, bracht zy een persoon- persooniyk bezoek aan de winnende winkeliers, waarby de muziekvereniging St. Matthias by elk van hen een sere nade bracht.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 3