FILMS Na afmattende rit besloot blijde intocht de achtste Laura Voorzitter Mulder verzekerde het voortbestaan van ivielerfestijn Enthousiaste mevrouw Sispera tijdens doorreis op Schiphol Plotselinge wending in Belgische schoolstrijd De achtste Laura werd gisteren, na een door de warmte zeer vermoeiende laatste dag, die het uiterste vergde van doorzettingsvermogen en een steeds dalend tempo liet zien, bekroond met een glorieuze intocht in Alphen en bovenal bekroond met de verzekering van voorzitter C. P. Mulder, dat de Laura ondanks het geringere aantal deelnemers van dit jaar ook in de toekomst gereden zal worden en dat door het bestuur niets zal worden nagelaten om de belangstelling voor de rijwielvierdaagse te stimuleren. De intocht van de Laurianen na 450 kilometer trappen in vier dagen was weer een zonnig en bloemrijk festijn, zoals Alphen ook in de zeven vorige jaren te zien heeft gegeven. voor de goede zorgen aan de tocht be steed. Hierna werden de gToepsprijaen uitge reikt aan de Haagse an Schiedamse po litie. aan de RVS uit Rotterdam, die reeds bij voorbaat inschreef voor het volgend jaar aan DSS (met een extra pluim), aan de Berenploeg en aan de Oranjeploeg. Daarna kwam de uitrei king van de prijzen en nummers aan de individuele Laurianen. Des avonds heerste er in de gemeente een gezellige drukte, waartoe de drum band van de Nationale Reserve uit Den Haag door een mars door de gemeente en een taptoe voor het Raadhuis, een belangrijk steentje bijdroeg. In Hotel Centraal was er een geslaagd slatbal. terwijl ook het Lunapark grote belangstelling trok. Vandaag rijn de Laurianen weer naar hun haardsteden teruggekeerd als pro- Alphen zelf bundele alle krachten om zich het uitzwermen van zovele propa- pagandisten van dit Alphense festijn, gandisten waard te tonen. RECHTZAKEN ASSISTENTEN MASSAGE INSTITUUT VEROORDEELD De politierechter te Den Haag heeft twee vrouwelijke assistenten van een massage instituut te Den Haag veroor deeld omdat zij art 250 bis van het W. v. S. hadden overtreden. Zij hebben afstand gedaan van hoger beroep. Op Vrijdag, 1 Juli JJ. heeft de politie een Inval gedaan in een massage- en schoonheidsinstituut aan de Dunne Bier kade. dat reeds lange tijd in een kwade reuk stond. De leidster van dit instituut, de schoonheidsspecialiste uit Den Haag. reeds enige malen veroordeeld, werd gearresteerd, evenals haar drie assisten ten en twee mannen. De politierechter veroordeelde een stenotypiste tot 4 maanden, waarvan 3 voorwaardelijk, met aftrek en 3 Jaar proeftijd. Een masseuse uit Zwolle werd ver oordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf, waarvan 3 maanden voorwaardelijk met 3 Jaar proeftijd. De andere zaken zijn verwezen naar de meervoudige Kamer. Opgetogen en zielsblij over haar vrijheid Voor men aan die intocht kon begin nen hadden de Laurianen nog een be hoorlijke tocht moeten maken, naar de Maasstad en van daar terug naar de Ryn. Nadat men van Alphen over Zoeter- meer en Delft Schiedam had bereikt, reed men Rotterdam van de Westzijde binnen. De beruchte kinderhoofdjes ble ken vele vermoeide rijders en rijdsters te machtig, zodat veel deelnemers liever 'n stuk gingen lopen. Via Kralingen werd de havenstad weer verlaten, waarna de tocht langs een afzonderlijk rijwielpad naar Nieuwerkerk leidde. Tussen laatstgenoemde plaats en Gouda maakten velen gebruik van de mogelijkheid, om een verfrissend bad in de IJssel te nemen. Geen overbodige luxe voor tallozen, wier uithoudingsver mogen zienderogen slonk door de afmat tende warmte. Hoewel de stemming er uitstekend in bleef, zakte het tempo van de deelnemers steeds verder. Het ging langzamer, langzamer, steeds langzamer en met meer en langere 'rustpozen. Fransen demonstreren te Casablanca 11 DODEN EN 33 GEWONDEN Vrijdagavond is het te Casablanca tot botsingen gekomen tussen Marokkanen en Europese betogers, waarbij twee Ma rokkanen door met machinepistolen ge wapende blanken werden doodgescho ten Een derde Marokkaan werd door de menigte omgebracht. De gehele dag werden betogingen ge houden door Fransen, die het met eens zyn met de nieuwe liberale politiek van Frankrijk in het protectoraat Marokko. Aanleiding tot de betogingen was de Marokkaanse geweldpleging op de dag van de Bastille, waardoor minstens tien personen om het leven kwamen. 's Avonds werden voertuigen van Ma rokkanen omvergeworpen en in brand gestoken. Ook werd brand gesticht in Marokkaanse winkels en een houtop slagplaats. Bij deze gewelddaden werd een aantal Marokkanen gewand Byna tweeduizend blanken deden een aanval op het gebouw van het dagblad „Maroc Presse". Men slaagde er in te verhinderen, dat de betogers het gebouw binnendrongen. Met steenen werden daarop ruiten stukgegooid, waardoor twee personeelsleden van het dagblad verwondingen opliepen. Ook vele ruiten van de bestuursgebou- wen moesten het ontgelden: rondom de woning van de Franse resident te Casa blanca aas Vrijdagavond een cordon ge legd van Senegalese en Marokkaanse soldaten Het stadscentrum werd her schapen in een legerkamp. Bij belang rijke gebouwen en op drukke kruispun- ten waren politiemannen en militairen samengetrokken, gewapend met ma chinepistolen. De Franse autoriteiten hebben te Ca sablanca een uitgaansverbod afgekon- digd van negen uur 's avonds tot vijf uuj- 's ochtends. De Franse minister voor Noordafri- j kaanse zaken, Pierre July, heeft Vrijdag een verklaring uitgegeven, waarin de aanslag van Donderdagavond wordt ver oordeeld Meer dan ooit moeten de Fransen in het protectoraat zich rondom de resident-generaal soharen en weer stand bieden aan provocatie, aldus de minister. Om elf uur 's avonds plaatselijke tijd was het aantal doden gestegen tot elf en dat der gewonden tot 33, van wie er acht zwaar gewond zijn. Schiphol Is gisteravond telefonisch enige tijd practisch onbereikbaar ge weest. De 32-jarige mevrouw Phyllis Sispera was met haar drie kinderen uit Tsjecho Slowakije op doorreis naar Lon den aangekomen en vele tientallen jour nalisten uit de gehele wereld, doch voor al uit Engeland en Nederland, belden een half uur later hun verslagen naar alle hoeken der aarde. Mevrouw Sispera. voor wie de Britse regering moeite heeft gedaan om haar van achter het „ijzeren gordijn" terug te laten keren naar het Britse vaderland, heeft Schiphol gisteravond weer eens veranderd in 'n jachtende ongeordende massa mensen, die haar verdrongen en die op elkaar sohouders klommen om niets te missen van het schouwspel. Als verrassing stond daar. toen het KLM-vliegtuig voor het platform stil hield. een gevluchte Tsjech, de heer Ja- romir Chudy. een man, die in Tsjeoho- Slowakije gevangen heeft gezeten met de vroegere Tsjechische echtgenoot van mevrouw Sispera. Chudy en mevrouw Sispera vielen elkaar ln de armen by het weerzien. Op vragen of zij met hem gaat trouwen, bleef zij het antwoord schuldig. MevTouw Sispera had in Tsjecho Slo wakije. nadat zij vrijgelaten was. vriend schap gesloten met Chudy. die met haar echtgenoot gevangen had gezeten, doch vrij gelaten was. Chudy nam de wyk naar Duitsland en bepleitte van daar uit bij de Britse regering haar terugkeer naar Engeland De Tsjechische regering Mevr. Kantein-Heins wilde haar beloofde haar. dat haar man Dl vrijheid ,i j zou worden gesteld ohy moet thans dochtertje Manko blijkbaar reeds dwangarbeid verriohten in uraniummy- nen) wanneer zij zou willen afzien van haar wens naar Engeland terug te keren, zy weigerde. De Tsjechische regering stemde echter tenslotte in haar terug keer toe. „Ik wil slechts een paar woorden zeggen", zei mevrouw Sispera op Schiphol, toen zij in de wachtkamer was gekomen. „Ik ben dolblü terug te zijn in de vrije wereld en ik wil het Britse volk. het ministerie van Buiten landse Zaken en de Britse ambassade in Praag hartelijk danken voor de hulp, die zy mü geboden hebben". Deze Engelse vrouw, die in de oorlog met de Tsjechische vlieger Sispera huwde en hem in 1946 naar zijn ge boorteland volgde, zat zielsblij, opge togen en bijna uitgelaten tussen de journalisten in. Zy lachte naar alle kanten en stak op verzoek van dc foto grafen haar twee vingers juichend in de lucht als V-teken. roeg tot Laura-enthousiaste maken. Bij de intocht troonde Mariko. met bloemen beladen, voorop de fiets van haar moeder. (Foto Lux/Alphen.) De Laurianen verzamelden zich in Bodegraven, van waar de stoet van allen in laag tempo naar Alphen trok. Overal stonden langs de weg be langstellenden de intocht gade te slaan en naarmate men het centrum van Alphen naderde werd de haag van wuivende en gul bloemen uitdelende belangstellenden dichter en dichter. Na aankomst op het IJsclubterrein dankte voorzitter C P Mulder de be volking voor de feestelyke ontvangst, doch nog meer belangstelling zou zeker niet betreurd woorden Spreker dankte in het bijzonder de groep DSS. waarvan de rijders van gemeentewege geen extra verlofdagen waren geschonken in afwij king van voorgaande jaren, maar die desondanks present waren geweest Ook het eahtpaar Vierbergen kreeg een spe ciaal woord van waardering voor het vele werk. Deze dank viel eveneens ten Zeilnieuws Voor de wedstrijden om de Interna tional Dragon Gold Cup bestaat dit jaar zeer grote belangstelling. Deze wedstry- den worden van 1721 Augustus op Je Zuiderzee gezeild. Er zyn voorlopige in schrijvingen binnengekomen uit 9 lan den. n.l. Nederland. Denemarken, Zwe den, US.A.. Engeland, Duitsland, Italië, Frankrijk en Portugal. Er kan zeker 3e- allen, die rich op enigerlei rekend worden op een vloot van dertig wijze verdienstelijk hebben gemaakt voor I Draken. het slagen van deze achtste Laura. Voor de Europese Kampioenschappen - Hierna gaf de heer Mulder de reeds in eenmansboten, die in Oostenrijk zul- aan veel tijd. zodat de dienstmeisjes het geciteerde verzekering, dat de Laura ook len worden gezeild zijn uit 14 landen werk moeten doen. Zij biyven meestal in de toekomst verreden zal worden. Het I Inschrijvingen ontvangen, n.l. uit België, niet zo lang m het gezin en volgen behoeft nauweiyks vermelding, dat deze 1 West-Duitsland. Oost-Duitsland. Enge- I elkaar in snel temjio op. totdater verzekering met een ovationeel applaus land, Finland. Frankrijk, Italië. Joego- 1 één komt. die spoedig ieders hart heeft werd begroet. 1 slavië. Nederland. Noorwegen, Oosten- gewonnen Mama is zeer met haar in- Namens de Laurianen bracht ditmaal rijk. Turkye. Zweden en Zwitserland. Er [genomen, papa misschien nog meer er de heer A. Lansink. uit Arnhem, dank 1 zal gezeild worden in Olympiadejollen. 1 de zoon (ik) kende haar al langer „Laat ze maag eens naar dat ver- versohrikkeiyke land achter het yzeren gordyn gaan", riep Chudy met stemver heffing opgewonden uit, „dan zullen ze zi€-n als ze gevangen zitten hoe ze daar behandeld worden. Voor de kleine Jaroslav Martin Sis pera. haar oudste zoontje, was dit een onvergeteiyke dag. Hü vierde toevallig zyn 13e verjaardag. .Maar ik heb nog geen tyd gehad om een cadeautje voor hem te kopen", zei zijn moeder. „Dat komt in Londen wel". Op Schiphol was behalve Chudy ook de zuster van mevrouw Sispera. mevr. Joyce Oraniouk. die ook met een bui tenlander getrouwd is. met een bos rode rozen aanwezig. Om negen uur gisteravond vertrokken mevrouw Sispera. haar drie kinderen. Chudy. en haar zuster in een Bea-lyn- vliegtuig naar Landen. Wordt ontwerp-Collard verzacht (Telefonisch van onze Brusselse correspondent) Het liet zich Donderdag niet aanzien dat de door de heer Paul Struye (CVP) Ingediende motie, waarin werd aange drongen het onderwysvraagstuk te on derwerpen aan een commissie, samenge steld uit bevoegde en onpartydige per sonen. aanleiding zou worden tot een belangryke wending ln het schoolvraag- stuk. De heer Rolin (Socialist) ondersteund door de heer Koulonvaux (liberaal), verklaarde dat de socialis- tlsch-liberale meerderheid bereid is de verdaging van de bespreking van het wetsontwerp te aanvaarden, op voor waarde dat men terugkeert tot de wetgeving inzake onderwys, die bestond vóór het aan het bewind komen van de CVP-regering in 1950. De eerste minister, de heer Van Acker, verklaarde in naam van de regering, dat deze het eens is met de voorwaar delijke verdaging en bevestigde dat dan zal moeten worden teruggekeerd tot de toestand van vóór 1950. Indien een overeenstemming zou kunnen wor den bereikt, zou een nieuw wetsont werp kunnen worden ingediend dat in het eerste artikel verklaart, dat de wetten van 1950 tot 1954 worden opge schort en In het tweede artikel dat de beschikkingen ingaan op 1 Augustus 1955. Dinsdag zal de Senaat hierover be raadslagen. want het ligt voor de hand dat de verschillende politieke groepen deze voorstellen eerst nader moeten onderzoeken. De heer Rolin verklaarde naderhand nog ten overstaan van jour nalisten dat de voorstellen hierop neer komen dat een spons wordt gehaald zowel over de wetten, die tydens het bewind van de homogene CVP-regering zijn tot stand gekomen, als over de nieuwe beschikkingen, welke de inleiding vormen van het ontwerp-Collard. Deze twee zaken zijn echter niet te scheiden, aldus de leider van de socialistische senaatsfractie. Men herinnert zich dat van katholieke zyde steeds is betoogd, dat het verzet tegen het ontwerp-Collard niet zozeer een geldkwestie is. maar wel een beginselkwestie Het verzet richt zich dan ook vooral, tegen de artikelen van het ontwerp-Collard. waarin aan de staat het recht wordt gegeven, overal waar de staat wil openbare staatsscho len op te richten en waarin de betekenis VAN DEZE WEEK r0fl. J_ ion maar dat mag niemand weten: dat is „Lens in ae 1UU jaar.Zyn gehejm Papa is leraar op een Amusante dialogen meisjesschool doch kan niet al te best orde houden, doch dat vertelt h(j thuis Casino De in velerlei opzicht ver- niet. dat wil hy geheim houden. Zo rassende film „Eens in de 100 jaar heeft ieder zijn geheim, zyn eigenaar van de diploma's, afgegeven door Instel lingen van byzonder onderwys. wordt verminderd; en waarin in het algemeen het byzonder onderwys in een inferieun positie wordt geplaatst. De wetten, welt» tydens de CVP-regering tot stand gekomen, komen in hoofdzaak neer os subsidie-verhoging aan het bijzones: onderwys. Zo werd vóór 1950 het bijzon, der middelbaar onderwys in het gebit niet gesubsidieerd. Van de normaatscho- len ontvingen alleen de scholen, dj. opleiden voor onderwyzer, enige suis sidle. In 1950 verkeerden verscheldent instellingen van bijzonder middelbar onderwys in financieel uiterst moeilyfc omstandigheden en zouden deze zondtr subsidie niet hebben kunnen voortbe staan. Er zou dus, vóór het tot stauj komen van de eigenlyke regeling. e»a voorlopige schikking moeten worden gt. troffen. Hedenmorgen kwamen de verschillen de politieke groepen byeen en Dlnsdn; zal in de Senaat biyken of inderdaad een compromis is bereikt. gebaseerd op het Broadway-succes „The moon is blue" is een aaneen schakeling van de meest amusante dialogen, die men zich maar denken kan en zal daarom zeer zeker de bioscoop bezoekers een allerplezierigste avond digheden en moeilykheden. zyn vreugde en verdriet In de film leven we enige tyd mee met dit Paryse gezin en met hen. die er regelmatig komen de vrienden en dienstmeisjes. Natuurlyk ontstaan weten te bezorgen. De regisseur, Otto er auerlei grappige situaties, die ver- Preminger. laat de film eindigen, waar band houden met de geheimpjes die Til Hpfrnn n 1 An het hnpp rln icfprras van zy begon n.l. op het hoge dakterras van het Empire State Building in New York. Daar tussen in speelt de geschiedenis zich geheel af in een typisch Amerikaan se flatwoning. De platonische liefde, die de naieve en eeuwig onschuldige Patty O'Neill zy rookt en drinkt niet omdat de meeste meisjes dit alleen maar doen om zich een houding te geven op het hoge New Yorkse dakterras heeft opge vat voor de jonge architect Don Gresham verandert in het huis van laatstgenoemde na enige kostelyke ogen blikken in een meer romantische Hoewel er op het eind toch nog een kink in de kabel dreigt te komen zullen wij niet verzwygen, dat de twee geliefden elkaar op het allerlaatste moment nog krygen. Het gaat er echter alleen maar om op welke wyze. En hiervoor zorgen de allercharmantste Maggie McNamara zy speelt werkelyk voortreffelijk en haar sympathieke partner William Holden. Bovendien kreeg ook de bekende Engelse acteur David Niven een zee) belangryke rol toebedeeld in dit Ameri kaanse filmjuweel. Films als deze mogen er wat ons betreft bij dozynen Amerika worden ingevoerd! Papamama, het dienst meisje en ik Geheimen LIDO Ieder heeft zo zijn eigen ge heimpje: Mama speelt toneel in een amateur-gezelschapje en besteedt daar. Het R.A.I.-gebouw in Amsterdam, [lingen. is deze dagen getransfor- nemers zwoegen aan de opgaven heT^emdehngenieri^kom^van" z.° vaak ket toneel van huishoud-1 meerd in een reusachtig examen-1 van het examen ter verkrijging van daag naar Casablanca. beurs en auto- en motortentoonstel-1 lokaal, waar 758 toekomstige aan-1 het vakdiploma Aannemer. allen hebben. Tenslotte kunnen de ge heimen niet geheim blyven en dan Is het vermakelijk te zien hoe ieder rea- gert op de onthulling. Aan het einde van de film komt alles goed en is ieder gelukkig. Het is een aardige film. eoht iets voor deze vacantietijd De vogelvrijen Avonturenfilm LUXOR De film speelt in de tyd, dat er in Brazilië nog bandieten waren. Zy voeren een hard bestaan, ver van de bewoonde wereld, die zy alleen be zoeken om te roven en te moorden Op een van deze strooptochten neemt' de bende een onderwyzeresie Olivia mee. om losgeld voor haar te krygen. Een van de officieren van de bendeleider Galdlno interesseert zich wel in het byzonder voor dit meisle en hij besluit dan ook haar, met gevaar voor zyn eigen leven, veilig thuis te brengen. Als Gal- dino de vlucht bemerkt, tracht hy op hardhandige wijze uit te vinden waar heen zijn luitenant Teodoro en het meisje gegaan zyn. Ten,slotte jaagt hy hen na, doch dan is het net te laat om Olivia nog te grijpen. Teodoro krygt hij echter wel te pakken, al wordt hy daar- by levensgevaaxlyk gewond. Misschien had Teodoro nog gelegenheid gehad zelf ook te vluchten maar dat wil hij niet. omdat hy van zyn land houdt en daar wil sten-en. Wanneer hij naar elders vertrokken zou zijn. zou hy daar zeker van heimwee sterven. Het is een spannende avonturenfilm, met ergerliike wreedheden en wilde achtervolgingen. De opnamen, vooral die waarmede de film begint en eindigt, zyn byzonder mooi. „De woestijn leeft" Wonder baarlijk Rex Velen zullen ongetwyfeld Walt Disney's ..De woestyn leeft" met enthou siasme begroeten Wat zich afspeelt in deze wereld, bevolkt met dieren en dier tjes. is even wonderbaarlijk als ongelo- felyk! Deze film geen tekenfilm is één aaneenschakeling van geheimen, die nu geopenbaard worden en U tot de laat ste meter boeien. Vooraf een al even interessant filmpje over de volbloed ..Stormy", die Uw hart zal stelen. „Zeuen broers zoeken zeven meisjes" De liefde wint Trianon In de bergen van Oregon leven „als wilden" zeven broers, boeren jongens Adam Pontifee is de oudste en hy wil een vrouw. Een vrouw om orde in de onbeschnjfelyke chaos te brengen. Hy vindt haar in de stad, een meisje, dat onmiddeliyk verliefd op hem wordt. Wat zij in korte tyd by de broers tot stand brengt. Is ongelofelyk. Van „wil den" zyn zij mannen geworden met ma nieren, hun boerdery ziet er uit, om door een ringetje te halen! Begrypelyk, dat zy allen in de stad by de meisjes succes hebben. Maar ze moeten terug en nu is er niets meer met hen te beginnen. Wantze zyn verliefd. Hoe ze nu als ln de Sabynse maagdenroof zes meisjes tot de hunnen maken en wat daar alle maal aan vast zit. leert U deze kleurige film, zich afspelend ln een fantastisch mooi landschap. Zang. dans. grappige vondsten, enorme vechtpartyen aan de lopende band enhéél veel liefde, maken deze gevarieerde en vrolijke film tot een waardoor Uw vacantle-avond tot een genot wordt I MARKTBERICHTEN BOSKOOP, 15 Juli De Boskoop» bloemenveiling. Rozen, gr. bloemig 20 «t Better Times 501.10; Mm Jules Bouché 28—70; Duisburg 80—1.50: Parel Aalsmeer 1.20; Pechtold 701.20; MM Butterfly 5072; Vlerlanden 42l,oo; Rosalandla 2849; Gemengde rozen 35- 46. Babyrozen 10 stuks: Red. Pompadour i 4565; Byou 5285; Gloria Mundl 70- 1.00; Ellen Poulsen 2543; Sweetheut 5485; Ingnr Olsson 55; Wolf Gloria 63- 70; Juweeltjes 601.10; Ellen Poulsen 25; Orleans 20; Orange Triumph 33; Prins» Juliana 16; Plnocnlo 4260. Diversen p« bos: Iris 28; Clematis Durandll 1 60Ï.00' I Matrix 73; Gips 31; Lelies 40—60; Aspsl -ngus 4170; Spirea ln kleuren 13—21; elphlnlum 1720; Phlox-Rembrandt 30 I -42; Margriet 1315; Papaver 13; &ter- 11e 15; Llgustrumtakken zilverbont 18; Achlllla 14; Splreaplanten per stuk 65 ot. KATWIJK AAN DEN RIJN. 15 Juli - Groenteveiling: Waspeen A 1831, Idem B 3941; bospeen 2737; tuinbonen 13— 26; bloemkool A 1933. Idem B 14—21, Idem C 915; prlncessebonen 1.22—1.30; snijbonen 6990. doperwten 3066; ilt 3—8.10. kroten 46.90: komkommers 27 31; idem krom 2021; tomaten A 72— 74. idem C 6971; rabarber 11 8015.40- andljvle 9.109 70; postelein 11—16; uien 67.50: zllverulen 5—5 20; sjalotten 30— 25;aardbelen 152164; frambozen 48—60; selderie 8 2011.10; peterselie 4.90—630; idem krul 8 508 70; aardappelen bon ken 1517. Idem grote 1620. Idem krul 110, Idem drielingen 715. ROELOF ARENDSVEEN. 15 Juli Blos- en veiling: Wlrrals Supreme 621; Es- ler Read 313; Duizendschoon 1181; Alstroemerla 24-36. Colvlllels 1758; Violieren 1530; Goudsbloemen 311; I Scablosa 1030. Llatrlx 30—36; Ch>b. Anjers 1020; Lathyrus 320; Koren, bloemen 1115: Gladiolen 3570; p bcr Lelies 1012; Am. Anjers 36 p. st. ROELOF ARENDSVEEN. 15 Juli Groen- t tevelllng- Aardbeien I 3653. idem afv 2333. Idem FVamboosaardbelen 33—63 I kropsla 3—10; andijvie 67; bloemkool 8 —33: bospeen 20—26: breekpeen 8 50—24; Aardappelen 1317; kroten 2023; kom- I kommers 2233; peulen I 6287. Idem II 1539; doperwten 2343: capucljners 18 41: blauwschokkers 4159; tuinbonen 7— 11; kassnllbonen 60115: natuursnUbo- I nen 75105- Idem stek 25—60; augurken D 4143 Idem E 2628. Idem CD 28—33 per 100 kg. RIJNSBURG 15 Juli Groentevelllne Eerstelingen 17—20; drielingen 14—16; kriel 810; tuinbonen 1418; doperwten 4855: pootulen 815; waspeen A 18— 22, alles per kilo Selderie 810. peterse lie 57; kervel 67 bonenkruid 8—9; bospeen 2530. radijs 812- alles per bos. Bloemkool A 2630. Idem B 1822 pee stuk. Sla 37 per krop. RIJNSBURG, 15 Juli Bloemenveiling: Gclla 250350; Pel Godecla 400—700; Zin nia klein 100—150; dubb Griet 150—400; Scablosa 150260; Colvlllie wit 350—550; -JBO :0SI—001 va-inemao 'oefo?Z pooi lardla 100170; Lelies wit 1700—2000; Campanula 6001000; Llatrus 500800, alles per 100. Cop. Zalm 40—55: Floks 15— 20; Gele Margriet 10—15; Distel 45—55. TER AAR, 15 Juli Groenteveiling: Peulen 3.808.40. Idem B 1.30—2.10; dop- pers 2.303 30. Idem B 1 302.10; cap- doppers 3 704.30; Blauwschokkers 3 70- 1 5 40; witte capcllners 3.804.00. krom- j bekdoppers 4.80—5 20; tuinbonen 701.35 1 alles per 10 kg; Kassnljbcmen 90—1.15, Idem B 6580 Idem stek 3555; stam- prlncessenbonen 1.051.20, Idem stek 85; natuursnli bonen 7595; stamsnllbonen stek 55; tomaten A 6473, Idem B 69— 81. Idem C 4564, Idem CC 21—36; an dijvie 6; postelein 48: rabarber 1315; aardappelen 1315. Idem kriel 910: spl. nazie 410: waspeen 1215. Idem stek 9; kroten 2022: rode kool 1113; spits kool 46: slalotten 1314. alles per ke. Sla 38- bloemkool A 1928. Idem B 12 —18 idem C 811: komkommers 22—35, Idem krom 1516. alles oer stuk Bospeen 1518; radijs 2- boskroten 48; selderie 2 peterslle 3: bosuien 15. alles per bo». Aardbeien 3243 per doosje. Idem 3—3 70 per slof Rode bessen 1.502.20 per slof. I rode bessen 0 55 per kg. Levensgevaarlijke vergiften gestolen JEUGDIGE DADERS By een inbraak in een pharmaceutic sche groothandel te Utrecht zijn ver schillende vergiften eestolen. Naast een groot aantal ampullen met meer on schuldige inhoud, zijn ook zgn tetracyn- tabletten en corbrll suspensie ontvreemd Van de inbraak is kennis gegeven aan de Riiksinspectie voor de Volkseezondheld. die het gestolene als levensgevaarlijk voor de vinder beschouwt. Gisteravond heeft zich een 16-jarige winkelbediende R Uit Utrecht bij de politie gemeld Hij verklaarde samen met een 14-iarige jongen zich door inklim ming toegang te hebben verschaft tot de Pharmaceutische Groothandel te Utrecht Samen hadden zil de ampullen vergif gestolen De Dolitie vond het merendeel van het vergif in de woning van de eer ste jongen terug. De jeugdige inbrekers zyn ingesloten. Koningin Juliana heeft gisteravond in de Stadsschouwburg te Amsterdam de voorstelling bijgewoond van ..Hero des" van Abel Herzberg. met wie zy zich in de pauze enige tyd onderhield. Bromfiets ontolofte BESTUURDER LICHT GEWOND Gistermiddag Is in de Bleekerstraat te Zaandam een bromfiets ontploft, die door de heer J. Hovestad uit Amsterdam- Noord werd bereden. De bestuurder wiens Jas vermoedelijk door hét heet- lopen van de motor in brand was ge raakt. had zijn voertuig neergegooid en zich in het gras langs de weg gerold om de vlammen te doven. Enige seconden later ontplofte de bromfiets met twee harde knallen. In korte tyd was de flets een ruïne. Ongeveer tien ruiten ln de onmiddellijke nabyheid sprongen en enige brokken yzer sloegen ruim 40 meter weg. De bestuurder werd niet ernstig gewond.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 10