MAJESTIC Zie WAT U ROOKT! Northgo-tocht: groots wandelfeest Militaire drumbands zorgden voor indrukwekkende taptoe Prof. Van Niftrik: „Christen vrij in keuze partij of vakbeweging!" De heer J. A. Middelhuis voor gedifferentieerde lonen ,Laat werknemers delen in welvaart Z1J» MAANDAG II JULI ter - uit UITSLAGEN De militaire-, de politie- en de burger- groepen hadden elk een afzonderlijke jury, die tot de volgende uitslag kwa- Milltaire groepen: 1. Officieren en kaderschool Luchtmacht Breda (485 pnt.) met extra medaille van Terr. Bevelhebber West; 2. 4-daagse de tachement Nat. Reserve (428 pnt.); 3. Koksschool Lelden (438 pnt.). Politiegroepen 1. Res. Gemeentepolitie Schiedam 503 punten i blijft in het bezit van de wis selbeker) 2. Res. Gem. Politie Gouda 493 punten: 3. Politie Sportver. Luctor Den Haag 465 pnt.; 4. Res. Rijkspolitie Leiden II 455 punten. Burgergroepen 1. Haring's Constructiebouw te Bos koop (Seinpost-wisselbeker) 162 pun- Weinig uitvallers, maar wel blaren Noordwijks straten en wegen werden Zaterdagmiddag beheerst door vele honderden wandelaars, van heinde en ver met tram, bus of auto aangevoerd, om hier in treffende samenhorigheid het 25, 15 of 10 kilometer lange parcours te lopen. Niet alleen de brede boulevards, maar ook de Staatsbossen, de e geel-blonde duinen, knusse landweggetjes en fraaie villawijken, waren - in het voortreffelijk uitgestippelde parcours opgenomen. Hier marcheer- 5 den pittig en in strakke cadans de militaire onderdelen en politie-afde- t lingen, afgewisseld door talrijke burgergroepen, waarvan vele in een i keurig uniform, en daar tussen door de honderden individuele wande- 5 laars. Geen der groepen overheerste. Het was geen militaire parade noch een betoging van burgers. Hier waren een paar duizend blijde mensen, die louter uit genoegen met elkaar een gezellige wandeling maakten. Uit al de groepen, die aan de start (verschenen doen wij een greep en noe- ^n: de Reserve gemeentepolitie uit Gouda, Noordwijk en Schiedam, de re- serve-rijkspolitie uit Leiden en Helle- voetssluls, de Rode Kruisgroep Rijnland en Oegstgeest, dames van de Lucht macht en Marva's, de kaderschool van de Luchtmacht, de Koksschool te Lei- 1 den verschillende detachementen van 1 de Nationale Reserve, het kranige TOP van de Dr mr W. v. d. Berghstichting in witte blouse en grijzen rok, MSV en DOS de plaatselijke gymnastiek- en atle tiekverenigingen, het tamboer- en pij- perkorps DVS uit Katwijk in haar prachtig uniform met groene baret, de WilheLminaschool onder leiding van de heer Peenstra, de door de heer Terveen 1 verzamelde grootste groep „Van Alles ■Wat", een afdeling van de BNS uit Voorhout, de Palace-groep van de heer j Hoogberg, wandelclubs van enkele be- dnjven. Een groot detachement van het Ve teranen-legioen Nederland, dat met een uitstekende drumband aan de start ver scheen viel bijzonder op door haar mili tante houding en keurig beige unifor men. DUBBEL FEEST Voor twee knapen was het deze dag dubbel feest. Het waren de jongste deel nemers Leo en Berry van Dooren uit Den Haag, die Zaterdag hun achtste verjaardag vierden en zich niets aan trokken van de fotografen, die het op hen gemunt hadden, maar op hun ge mak de tocht uitliepen, evenals de heer Freek de Jong, de vertegenwoordiger van de ouden van dagen uit „Dalrust", die met zijn 74 jaren fris als een hoentje door de finish kwam. Zoals gewoonlijk was Arie Smeltink de eerste, die het traject van 25 km. vol bracht. Zo omstreeks vijf uur leek het tussen Noordwijkerhout en Noordwijk gelegen Parkhotel een gonzende bijenkorf van uitblazende wandelaars, van wie velen zich eens heerlijk op de dikke grasmat van de tuin uitstrekten of opgelopen bla ren lieten doorprikken. WEINIG UITVALLERS Uitvallers waren er maar zeer weinig, doch blaren genoeg. Een Ijverige ploeg Rode Kruishelpers en EHBO-ers wisten dit euvel snel te verhelpen. Voor het uitstekende team-work, dat deze beide groepen in voortreffelijke samenwerking hebben verricht, verdient de heer Van 't Slot, een extra pluim. Het antwoord op onze vraag aan ver scheidene wandelaars hoe de tocht was bevallen, luidde unaniem: „Uitste kend en dc omgeving is prachtig". De commandant van de kaderschool Luchtmacht Breda vertrouwde ons toe, dat zyn groep bijna wekelijks een wandeltocht liep, maar dat deze Northgotocht de mooiste weest, welke hij met zijn dusver had gelopen. Dit oordeel zal de Sportcommlssie van de Noordwijkse Reservediensten, be- staande uit de heren Schurink, J. van 't Slot en J. M. Huljbers, die deze tocht I hebben voorbereid, stellig tot voldoening stemmen. Dat deze tocht zo vlot kon verlopen, was stellig mede te danken aan de Noordwijkse Politie, die onder leiding van Hoofdinspecteur Merkelbach uren lang onafgebroken bezig was om de deelnemers soepel en snel door het drukke verkeer heen te loodsen. DEFILE De deelnemende militaire onderdelen en afdelingen van de politie defileerden i direct na de start voor 'n groot aantal autoriteiten, die zich op het terras van "De Seinpost" hadden opgesteld. Onder 1 nenb evonden zich de voorz. van de Prov. Comm. Steun Wettig Gezag, de jeer Jansen Maneschijn, dr E. P. Ver- kerk, burgemeester van Boskoop en voorzitter van de Gewestelijke Commis- 1 sie SWG, Kolonel W. de Boer, wnd Ter ritoriaal Bevelhebber West. Kolonel D. Blanken, Inspecteur van de Nationale Reserve, de Commandant Gewest Den Haag der Rijkspolitie, Dir. Officier der j Rijkspolitie le klasse J. Gerritsen en verscheidene andere officieren en leden het Ere-Comité, alsmede de heer P. Verhoef, inspecteur van politie en secretaris van de plaatselijke Commis- 1 sie SWG. ONTVANGST Aan het begin van de middag waren deze heren door het Gemeentebestuur van Noordwijk in „De Seinpost" ontvan gen. De loco-burgemeester, de heer G. Vo gelaar heette hen hartelijk welkom in oe bloemenbadplaats Noordwijk. Het stemt tot dankbaarheid, aldus de heer Vogelaar, dat zovele autoriteiten op deze j middag tegenwoordig zijn. Een woord van hulde bracht hij aan de Sportcom- nussie, die de tocht heeft georganiseerd. De heer Vogelaar wees verder op het I nut van de reservediensten en gaf de verzekering, dat deze te allen tijde op de belangstelling en de medewerking van I het gemeentebestuur kunnen rekenen. Bovendien bracht hij de speciale groe ten over van burgemeester Van Berckel, jje met vacantie in het buitenland ver blijft. De voorzitter van de Prov. Commissie SWG, de heer Jansen Maneschijn, wees er op, dat heel wat wandelmarsen wor- 1 den georganiseerd, maar dat de Northgo I tocht de bijzondere belangstelling heeft van SWG In de tijd, dat de wandelaars zich tussen start en finish bevonden, gaven i bet Trompetterskorps Huzaren van Bo- veel en de militaire tamboerkorpsen een massale demonstratie. ten: 2. Tamboer- en pijperkorps DVS te Katwijk 155 pnt., 3. TOP van de Dr mr v. d. Berghstichting 149 pnt.; 4. DVT, Voorhout 148 pnt. Prijs grootste groep: „Van Alles Wat" Noordwijk. Prys Hotelgroep: Palacegroep. Prijs Kindergroep: DOS Noordwijk, Groep „Barend" Noordwijk. Prijs ScholierenWllhelminaschool Noordwijk. Beste Noordwijkse groep Reserve-dien sten: Res. Gem. Politie Noordwijk on der leiding van de heer C. van 't Wout. Rode Kruisprüs: Groep Rijnland en Oegstgeest. (Definitief in het bezit van de wisselbeker) Dr Verke* reikte in hotel „De Zee leeuw" de prijzen uit. TAPTOE Daarna marcheerden de Huzaren van Boreel met hun gepluimde mutsen en de militaire tamboerkorpsen van Arnhem, Breda, Den .Raag, Goes en Leeuwarden op naar het Palace-plein voor het uit voeren van de taptoe. Duizenden hadden zich op het plein en de duinhellingen verzameld om de taptoe aan te horen. Wat het trompetterskorps van de Hu zaren van Boreel en de Tamboerkorpsen presteerden, was een muzikaal evene ment, dat Noordwijk nooit eerder mee maakte en dat zioh hopelijk in de toe komst zal herhalen. Nu weer dreunde de grond van het machtig geluld der drumbands, dan weer schetterden de trompetten of steeg een plechtig koraal op. Een donderend applaus van de mas sa was dc dank aan de Huzaren van Boreel en alle andere muzikanten die aan deze schitterende taptoe mede werkten, welke met het volkslied werd besloten. Dan laten de saluerende politieman nen, zoals zij enkele ogenblikken stonden als gehouwen tegen de don kere achtergrond, de arm zakken en deze buitengewoon geslaagde derde Northgo-wandeltocht behoort weer tot het verleden. VIRGINIA SHAG INVALIDE TE HAARLEM GEDOOD Zaterdagmiddag tegen een uur wilde de 67-jarige F. Zwitser, te Haarlem in zijn invalidenwagentje van de Lieve Vrouwegracht de Langebrug oprijden. Hij werd ingehaald door een tram van de dienst AmsterdamHaarlem. Op de brug raakte het wagentje bekneld tus sen de achterste wagen en de trottoir band. De heer Zwitser viel op straat en is met een zware hersenschudding naar het St, Elisabeth Gasthuis vervoerd, waar hij tien minuten later ls over- De drumband van de Nationale Reserve uit Den Haag tijdens de demonstralie. Inzet: Kolonel D. Blanken. Inspecteur van de Natio nale Reserve, nam het défilé af. (Foto L.D./Van Vliet.) N.V.V. over herderlijk schrijven Synode geen scheidsrechter tussen C.N.V-. en N.V.V'. Op een hoofdbesturenvergadering van het N.V.V.. die Zaterdag te Utrecht onder voorzitterschap van de heer H. Oosterhuis te Utrecht werd gehouden, heeft prof. dr G. C. van Nif trik een nadere uiteenzetting gegeven over het herderlijk schrijven van de Hervormde Synode Hij noemde dit schrijven een woord van de kerk niet alleen aan haar eigen gelovigen, maar tevens aan het gehele volk. Nadat prof. Van Niftrik was ingegaan op de verschillen tussen het herderlijk schrijven der Hervormde svnode en het mandement van de bisschoppen, die hy vooral in de aard van het gezag zag, waarbij hij opmerkte, dat in tegenstel ling met de Katholieke Kerk het gezag in de Hervormde Kerk ietwat losser was. zeide hij dat het herderliik schryven nog voor het gepubliceerd was in de po. litiek was getrokken. zy, die voor de doorbraak waren, rie pen hoera, terwijl zij die hiertegen wa ren het herderlijk schrijven zagen als een dolksteek in de rug. Ook de liberalen en de humanisten waren in een hoera- stemming en prof. Van Niftrik ver klaarde er zeker van te zijn. dat pas sages uit dit herderlijk schrijven onge twijfeld straks niet op tal van verkie- zingsplamfletten zullen ontbreken. In het herderiyk schrijven, aldus prof. Van Niftrik. gaat het e? niet primair om wat men denkt van de P. v. d. A., de A.-R. C.H.U. C.N.V. of N.V.V.. .maar de kerk wil hier zeggen wat Christus is Christen-zijn, aldus prof Van Niftrik is niet er een bepaalde ohristeiyke me ning of wereldbeschouwing op na hou den. Dit is eerder secundair, aldus spreker, die voorts het christen-zijn een existentiële wyze van zyn noemde. We moeien er van af aldus spreker, het christen-zijn een met andere me ningsuitingen concurrerende party te noemen. Het bestaan van het chris- ten-zün zag prof. Van Niftrik voor namelijk in de solidariteit, die juist in deze tijd moet worden aangenomen. Het herderlijk schrüven is aldus spre ker. ook een woord In deze tyd en geen encycliek of dogma. In de ac tuele situatie van tien jaar na de be vinding, na het mandement van de bisschoppen meent men dit te moeten zeggen. SYNODE GEEN SCHEIDSRECHTER De synode loopt niet als scheidsrechter tussen het C.N.V. en het N.V.V. Zy heeft alleen het evangelie te prediken en meent dat men christen en solidair dient te zün. De kerk laat de christenen verder vrij en laat hen kyken, waar deze solidairi- teit het best te belichamen is. Of dit nu by het C.N.V.. het N.V.V.. de P v. d. A„ of de A.-R. Parii is dat maakt de kerk niets uit. De kerk geeft de christen de raad mee te kilken waar dit solidari teitsgevoel het beste te venverkelyken is; deze vrijheid heeft ieder christen voor zich. Volgens prof. Van Niftrik wordt ook in het herderluk schrijven neutralisme afgewezen. EVANGELIE NIET IDENTIFI CEREN MET VAKBEWEGING. De synode, aldus spreker predikt vry. heid. die een christen heeft en waar mede hy inderdaad God lief heeft. Fel keerde prof Van Niftrik zich te gen het absolutisme. Het is niet als vanzelfsprekend, zo meende hy, dat men lid van het C.N.V. moet zijn om dat men christen is. Men dient in deze keus vrü te zün. Het evangelie, aldus prof Van Niftrik, mag men niet iden tificeren met party of vakbeweging. Men mag zich nooit voorstellen, dat het geloof zich voor honderd procent verdisconteerd in de partij. Het is verwerpelijk, wanneer men wordt beheerst door een absolutisme, waarbij men het lidmaatschap van party of vakbeweging laat samenval len met het evangelie. Spreker waarschuwde voor het identi ficeren van het evangelie met persoon- lyke partijkeus en besloot met er op te wyzen. dat er een gesprek in Nederland op gang dient te komen, opdat wy niet alleen één worden maar het ook samen ééns zijn, waardoor de leefbaarheid der menselijke existenties gewaarborgd is. Voordat de N.V.V.-hoofdbesturen de reeds door ons gepubliceerde verklaring aanvaardden over het herderlijk schry- ven van de generale synode der Herv. Kerk, hield de verbondsvoorzitter, de heer H. Oosterhuis een inleiding. VERHEUGD OVER HERDERLIJK SCHRIJVEN. Een vakbeweging, zo meende de heer Oosterhuis. die macht en materieel ge win zou stellen boven alles en geen oog zou tonen voor ideële en geestelyke waarden en niet het probleem van de arbeidende mens in al zijn geledingen centraal zou stellen, blyft met haar taakstelling beneden de maat. Wanneer wü. aldus de heer Ooster huis, als N.V.V., enerzyds hebben te luisteren naar de vermaningen, welke de Generale synode va nde Hervormde Kerk tot het Nederlandse volk richt, menen wij anderzijds er voor te moe ten waken de indruk te wekken, dat wjj het herderiyk schrijven zouden willen annexeren voor het N.V.V. Zo ernstig wy verontrust zyn over ht element van isolationisme in het mandement van het RK, Episcopaat, aldus spreker, zo verheugd zijn wy over het herdeliik sohriiven van de Generale synode, omdat het de vervreemding tussen de bevolkingsgroepen van ver schillend geloof en levensovertuiging en de toenemende verzuiling afwyst. Het N.V.V. zo besloot de heer Ooster huis, zal zioh blyven keren tegen de be denkelijke gevolgen van een verdere ver vreemding. omdat in dat ijskoude ste riele isolement het wantrouwen over heerst en de tegenstellingen zioh toe spitsen, ook tot schade van land en volk. Verbondsvergadering K. A. B. sv De Katholieke Arbeidersbeweging (K.A.B.) is vanochtend zyn tweedaagse ver- Londsvergadcring begonnen. De voorzitter van de KAB, de heer J. A. Middelhuls, zeide, dat de KAB van I Januari 1954 af met rond 23.500 nieuwe leden gestegen is tot een ledental van rond 380.000. De tweede ronde van de actie naar de 400.000 gaat per 1 September beginnen. Het is nu 10 maanden geleden, aldus de heer Middelhuis, dat de z.g. welvaarts- loonronde is ingeleid, doch het blykt moeiiyk, vooral voor de laagstbetaalde loontrekkenden een groter stukje mee te krygen van de beschikbare welvaart. Door het grote aantal orders in de industrie en de nog steeds toenemende vraag uit het buitenland is er een stre ven naar handhaving van bestaande hoge pryzen. Nog altyd is het vraagstuk van een sociaal-verantwoorde regeling van het afbetalingssysteem in studie. De vraag ryst by spreker of de arbeidersbeweging niet een sterke actie dient te ontketenen om de kopers tegen het kopen op afbe taling althans tegen dergelijke afbeta lingssystemen sterk te waarschuwen. Want al deze goedheid om het de be minde kopers gemakkelyk te maken, is z.i. verre van goedkoop en een beletsel voor het zoveel gezondere systeem van „grotere omzet door lagere pryzen". En het afbetalingsstelsel en het cadeau stelsel werken z.i. ongezonde prysvor- ming en sociaal ongewenste handels- practyken in de hand en houden een ver hoging van de koopkracht door verlaging van pryzen tegen. Wy staan opnieuw voor de noodzaak onze houding m.b.t. de rechtvaardige verdeling van de nationale welvaart te bepalen, aldus spreker. Het is naar sprekers mening hoog tyd een andere weg in te slaan. Een weg, die gekenmerkt wordt door een verschuiving van het actieve beleid inzake de loon vorming van de Centralen naaf de Bon den met inachtneming van het- behoud van de coördinerende taak dezer Cen tralen, en voorts een meer soepele toe passing op centraal niveau van de richt- ïynen. De andere weg houdt volgens spre ker in, dat het in de eerste plaats de organisaties van werkgevers en werk nemers in de desbetreffende bedryfs- takken zijn, die by het aflopen van de contracten tezamen zullen moeten na gaan of het op grond van de geduren de de laatste jaren behaalde bedryfs- resultaten wel verantwoord is de lonen op het oude niveau te handhaven. Op deze wijze vermydt men z.i. niet alleen, dat het hele loongebouw als het ware ineens in beweging komt met alle ge volgen van dien waaronder met name ook die van psychologische aard voor het prijsniveau, maar tevens wordt in een dergelyk systeem weder om waarde toegekend aan het nu een maal niet te loochenen feit, dat alle Nederlandse ondernemingen en be- drijfstakken niet over dezelfde econo- Millioenenproject Kon. Onderwijsfonds voor de Scheepvaart EEN NIEUW INSTRUCTIESCHIP Het Kon. Onderwysfonds voor de Scheepvaart zal in de komende jaren enige uitbreidingsplannen uitvoeren voor een totaal bedrag van 5 A 6 millioen. In Rotterdam zal op een terrein aan de Stadionweg een nieuwe dagnyver- heidsschool met internaat, plaats bie dende aan circa240 leerlingen, worden* gebouwd. Als streefdatum voor het ge reedkomen van dit complex neemt men September 1958 aan. Voorts zal in Delfzyl de bestaande dag- nyverheidsschool aan het Damsterdiep geheel worden ingericht als internaat, terwyl een nieuwe school met recreatie- en eetzalen zal worden aangebouwd. Dit project hoopt men in September 1957 gereed te hebben. Het aantal leerlingen zal dan kunnen worden uitgebreid tot 225. Het toenemen van het aantal leer lingen aan de scholen maakt het tevens noodzakeiyk een nieuw instructieschip te bouwen. Dit hoopt men indien de werf een gunstige levertijd toestaat begin 1957 in dienst te kunnen stel len. Het schip zal ongeveer 40 meter lang en 6 meter breed worden en een diepgang krygen van maximaal 2 meter zodat men de Ryn verder stroomop waarts zal kunnen bevaren, dan met de huidige instructieschepen: de Prin ses Juliana en dc Prins Hendrik. De financiering van deze projecten zal geschieden volgens de wet op het Nijver- heidsonderwys, waardoor 70% voor reke ning van het Ryk en 30% voor rekening van de gemeente komt, In het genoemde bedrag zyn niet in begrepen de stichting van een binnen- vaortschool in IJmuiden een avond school die ondergebracht zal worden in de Visseryschool aldaar en de uitbrei ding van de Prot. Chr. Lagere School voor schipperskinderen „Oranje Nassau" te Maasbracht, waar het „Nationaal comité voor Christelijke scholen met Internaat" op 1 Januari a.s. een tehuis voor 50 kinderen zal openen. Het onder- wys van deze kinderen zal door het Kon Onderwysfonds voor de Scheepvaart ver zorgd worden. mische kam zullen worden geschoren. Men zal zich herinneren, aldus spr., dat dit pleidooi voor een meer gedif ferentieerde loonpolitiek van KAB- zyde thans niet voor de eerste maal wordt gevoerd. Wy zullen er ernstig naar moeten streven haar nu te gaan toepassen. Als onderdeel voor een dergelijke ge differentieerde loonpolitiek zou hy met nadruk willen noemen: de winstdeling. Juist in de winstdeling is naar zyn overtuiging in deze tyd van hoog-con- junctuur een middel gelegen om. zonder kostprysverhogende werking, de werk nemers een rechtvaardig deel te geven in de stygende welvaart. Bovendien schept dit systeem mogelykheden voor de rendabele ondernemingen in die be drijfstakken, waarin de algemene be- dryfstak-situatie misschien geen loons verhoging toestaat. Een dergelyke politiek zal uiteraard met wys beleid en groot verantwoorde lijkheidsgevoel dienen te wórden gevoerd, zo besloot spr. Mogen zowel de ondernemers als de regering beseffen, dat het ons bittere ernst is met het rechtvaardig deel van de werknemers In de beschikbare wel vaart. Nog wydde de heer Middelhuis breedvoerig aandacht aan de ouder domsvoorziening en de vergeten groe pen. Sjwernik zou in ongenade Sinds Februari verdwenen Het gesprek van de dag in Paryse diplomatieke kringen zyn geruchten, dat de bekende Sovjet-Russische leider Nico- lai Sjwernik (67 jaar) in ongenade is gevallen. De ambassades bestuderen be richten uit Moskou, waarin melding wordt gemaakt van de vreemde verdwij ning uit het Sovjet-Russische openbare leven van deze invloedrijke Communis tische functionaris. Geallieerde waarne mers vragen zich af, wat het lot is van Sjwernik, die men uit het gezicht heeft verloren sedert 8 Februari, toen de Opperste Sovjet (het z.g. parlement) „het ontslag accepteerde" van premier Malenkof. De opvatting wint veld, dat Sjwernik, die van 1946 tot 1953 voorzitter van het presidium der Opperste Sovjet is geweest, in ongenade is geraakt by de nieuwe leidende ploeg na de Malenkof- Sjwernik, die na de dood van Staltn in Maart 1953 voorzitter van de Centrale raad van de vakbonden is geworden, is de afgelopen vyf maanden by geen enkele openbare gelegenheid verschenen. Hy bevond zich niet op het officiële podium tydens de 1 Mei-viering en hy heeft geen enkele receptie bygewoond, die de laatste tyd door de Krimlin- lelders gegeven zyn. Toen de Indiase premier Nehroe op 22 Juni tydens zyn bezoek aan Moskou een grote receptie voor de Sovjet-Russische leiders gaf, waren de vakbonden vertegenwoordigd door Sjwerniks plaatsvervanger Solovjef. En toen Nehroe de volgende dag naar Warschau vertrok, was het Soloxjef en niet Sjwernik. die de Indiase leider uit geleide deed op het vliegveld. Hoewel Sjwernik zelf niet genoemd werd, ls zyn vakorganisatie het doelwit van verbitterde critlek geweest van de zyde van de groep-Kroesjtsjef, zo mer ken waarnemers in Parys op. De bonden werden beschuldigd van bureaucratie en onbeweeglijkheid, en als zodanig een be letsel voor de actie van de nieuwe rege ring voor versnelde industrialisatie. Kermisexploitant bij hevige botsing gedood Bij de kruising IJ wegKruisweg na bij Hoofddorp is een gecompliceerd auto-ongeluk gebeurd, dat aan de circa 60-jarige kermisexploitant P. Oudejans uit St. Pancras, het leven heeft gekost In de richting Heemstede reden achter elkaar twee vrachtauto's be stuurd door resp. J. C. Bakker uit Uit hoorn en A. van Dijk uit Hoofddorp. Oudejans reed in de richting Nieuw Vennep. Deze verleende de genoemde vrachtauto geen voorrang. Bakker zag nog juist kans achter Oudejans langs te komen. De hem volgende wagen maak te door van Dyk's snel remmen een zwenking, zodat een hevige botsing met de wagen van de kermisexploitant niet meer kon worden voorkomen. Beide auto's vlogen in brand. Oujans was waarschyniyk reeds door de botsing ïverleden. Met schuim is de brand geblust. Van de wagens is weinig overgebleven; de beide andere chauffeurs bleven onge deerd.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 9