Koos de Jong klasse apart in de Finnjollenklasse Pernix algemeen kampioen van Christelijke Korf halbond Wim Terlouw en W. Roozenburg eindigden gelijk Franse heren en Deense dames behaalden de titels Quick Boys had veel moeite met Genemuiden1—3 MAANDAG 11 JULI Wedstrijden op Braassem een succes Grote spanning bij de Sharpies (Van onze zeilmedewerker) Onder omstandigheden, waarover zeilers en toeschouwers nog lang zullen spreken, werden Zaterdag en Zondag de nationale en inter nationale wedstrijden van de zeilvereniging Braassemermeer gehou den. Want die omstandigheden waren in één woord: ideaalEr woei een N.N.O. wind, die van 4 m. tot 9 aanwakkerde. En daarbij werd het meer ditmaal overgoten door heerlijke zonneschijn Enkele schepen bleken tegen 9 meter wind niet bestand te zijn en sloegen om, natuurlijk op de voordewindse rakken. Wat betreft het gehele beeld van de wedstrijden, de talrijke toe schouwers hebben genoten van de vele fraaie momenten die de grote velden boden. Het waren vooral de Regenbogen die zich het meest „fotogeniek" toonden. Zaterdag was de wedstrijd in de Int er-op eigen water tot een overwinning te komen. Even spande het nog toen de Genua van Biesot naar beneden kwam. maar in deze averij werd razend snel voor zien. Alleen in de wedstrijd van Zon dagmorgen moest Biesot genoegen ne men met een derde plaats achter W. Kost en Van Staveren. A. W. Reyers nam op fraaie wijze drie overwinningen in de 12-voetsjollen voor zün rekening, terwijl in de B-klasse dit huzarenstukje geleverd werd door H. F. van Heek. met een oud schip, de Kolonel (zeilnummer 25 In de Jeugdklasse was Rudy Bakker ditmaal zijn vriendjes Fr v. d. Toorn, H. Rjjmenam en Bob Louet Feisser te vlug af. nationale 12 M2 Sharpies wel zeer span. nend. Jac. Kraan lag al spoedig na de start in een vrije eerste positie en wist zyn voorsprong allengs te vergroten. In de 2de ronde van de practisch geheel te bezeilen baan (wel een zeldzaamheid op de Braassem) kwam Ben Verhagen met een onstuimig geweld opzetten. Wat iedereen voor onmogelijk hield gebeurde toen. Op het voorlaatste rak liep Ver hagen, Kraan voorbij en wist nog met ruime' voorsprong te finishen. Ook de eerste race op Zondag was een succes voor Verhagen. Er werd toen de B-baan gezeild en op het lange knusrak zocht Kraan het onder de wal. terwijl Verha gen het probeerde met een grote slag over het meer. Dit bleek juist te zyn, want Jac. Kraan zakte af naar de vierde plaats. Zijn broer B. Kraan werd twee, gevolgd door B. van Wijk. De hoofdprijs ontging Verhagen door dat hy het in de middagwedstrijd niet tot de kopgroep kon brengen. Het resul taat van Zaterdag telde in het klasse ment namelijk niet mee. De strijd ging toen tussen B Kraan en G. Visser, met op de derde plaats N. Oerlemans. In de Flying Dutchmanklasse werd G. Lautenschutz met, driemaal een 2de plaats het best geklasseerd voor de hoofdprijs. De Valkenzeilers moesten in de wed strijd van Zaterdag en Zondagmorgen het hoofd buigen voor het eminente zei len van ir H. F. Zuiderbaan. Zondag middag wist hij zich niet te plaatsen en daardoor ontging hem de hoofdprijs. Za terdag werd er achter Zuiderbaan fel ge vochten door Balder. Nauta en -Van Tienhoven, bij wie zioh later nog Both voegde. Nauta zakte echter al en Bal der nestelde zich stevig op de tweede plaats. Een loefpartii tussen Van Tien hoven en Both viel in de 2de ronde in het voordeel van de eerste uit. die daar door ook derde werd. Zondagmorgen ontwikkelde zich eerst een gevecht in de kop tussen Hoppe, Zuiderbaan en Nauta. waarbij Zuider baan al spoedig de sterkste bleek en de anderen hun plaatsen moesten afstaan aan Doorschodt en Snijders. De middag- wedstrijd had een sensationeel verloop. By het ingaan van de 2de ronde ging W Me telerkamp Cappenberg niet tus sen de finisboeien door. Hij lag toen ver voor Snijders en Rolf v. d. Baumen. Snijders kwam daardoor een te liggen, maar verspeelde deze plaats al direct aan Rolf v. d. Baumen. doordat zijn spin naker onklaar raakte. Door razendsnel bemanningswerk wist hij de boel echter te klaren en zijn tweede plaats en te vens hoofdprijs zeker te stellen. In de B-Valken was D. J. de Jong verreweg de sterkste. Zaterdag was het in de Drakenklasse de verrassing, dat de candidaat voor de hoofdprijs G. van Wijk al< voor de start een zaling brak en daardoor uitviel. W. Klomp nam deze wedstrijd op fraaie wijze voor zijn re kening, zijn voorsprong op F. J. Buijs met ieder rak geleidelijk vergrotend. De beide wedstrijden van Zondag wa ren het succes van S. Bakker, die van start de kop nam en behield. H. W. v. d Steen werkte zich beide keren los van zijn tegenstanders en toeaette achter Bakker de tweede plaats. De Regenbogen hadden Zaterdag als koploper Leen de Wit. die xyn voorsprong wist te behouden en te vergroten. Zondagmorgen kwam het Regenbo. genveld na een prachtige start in ge sloten front op de boei bij het Padde- gat afzetten. Cor van Staveren ging als eerste rond. direct gevolgd door Leen de Wit. Op het kruisrak profi teerde Van Staveren van een paar lis tige slagen en wist daardoor zijn af stand aanzienlijk te vergroten. Dr Van der Bas kon zijn derde plaats niet handhaven en werd voorbijgelopen door ir G. A. Bakker. In de middag race was w eer L. de Wit bii de eerste boei in leidende positie en 6tond de eerste plaats niet meer af. Volgens onze verwachting was Jan Stenhuis inderdaad de snelste man in de Vrijheidsklasse, hoewel gezegd moet •worden, dat hij zijn overwinningen niet cadeau heeft gekregen, maar hard heeft moeten vechten tegen Bouwhuis, Gail- lard en P Frech. De laatste was wel erg onfortuinlijk in de ochtendrace van Zondag. Het veld zeilde namelijk abu sievelijk een 2de ronde en tijdens deze nutteloze zeilerij kapseisde Frech, toen hu voor de wind Stenhuis inliep. Kees Wielders was gedecideerd d( sterkste Vrijheid B-zeiler. In de och tendrace kwam hij zelfs terecht in het A-veld, waar hij ook kennelijk thuis hoort. De 16 M.2 Streepklasse moest in J.C.J. Schiet de beste zeiler zien. Zaterdag werd hij één. Zondagmorgen tweede, en 's middags weer één. Jac de Jong ver wierf de hoofdprijs in de Puntklasse. hoewel hij het niet tot een eerste plaats bracht in deze wedstrijden. De Olympische Finnjollenklasse bracht geen verrassing, daar Koos de Jong volgens verwachting alles won. Het blijkt, dat bij de Finnjollen het planeren beslissend is. Een grote ach terstand kan door een goede plané, waarbij de balans in het schip van het grootste belang is. te niet gedaan worden. Wij zagen Koos de Jong op de ruime rakken, in uiterste concen tratie. staande zijn scheepje in de trim houden. Dijkers en Koopmans verstaan deze kunst ook. maar niet in die mate, dat zij onze Olympische candidaat kunnen benaderen. Jac. Stap was eveneens naar ver wachting de prominente figuur in de O- Jollen met als grote concurrent H. Lesage Onze Leidse Pampuszeiler G. Biesot 'gaf W. van 6taveren geen kans bITSLAGEX Sharpies. Zaterdag: 1. B. Verha gen; 2. Jac. Kraan: 3. B. Kraan. Zondag: 'a wedstrijd: 1. B. Verhagen; 2 .B. Kraan: B. v. Wijk. 2e wedstrijd: 1. B. Kraan; G. Visser: 3. N. Oerlemans. Totaal-lclassement: 1. B. Kraan; 2. B. Verhagen: 3. B. van Wyk. Flying Dutchman. Zaterdag: 1. J. W. Visser; 2. G. Lautenschutz. Zondag. Ie wed strijd: 1. J. Maarse; 2. G. Lautenschutz. 2e wedstrijd: 1. J. D. Schooneveldt; 2. G. Lautenschutz. Hoofdprijs G. Lautenschutz. Valken A. Zaterdag: 1. Ir. H. F. Zuider baan; 2. B. Balder; 3. J. C. v. Tienhoven; N. Both. Zondag. Ie wedstrijd: 1. Ir H. Zuiderbaan; 2 J. Doorschodt. 3. J. M. Snijders; 4. C. Veldhuizen. 2e wedstrijd: 1. E. Rolf v. d. Baumen; 2. J. M. Snijders: 3. J. Salzherr: 4. Dr C. M. H. Nauta. Totaal-klassement: 1. J. M. Snijders; 2. Ir H. F. Zuiderbaan; 3. J. Doorschodt; 4. J. Saltzberr. Valken B. Zaterdag: 1. D. J. de Jong: C. F. Hoevenaar; 3. E. P. Stutterhelm. Zondag, le wedstrijd: 1. D. de Jong; 2. E. P. Stutterhelm; 3. P. Engelhard. 2e wed strijd: 1. D. J. de Jong; 2. P. Engelhard; R. Lulnenburg. Totaal-klassement: 1. D. J. de Jong: 2. Engelhard; 3. E. P. Stutterhelm. Drakenklasse. Zaterdag: 1. W. Klomp; 2. F. J. Buys; 3. J. Hofkes. Zondag, le wed strijd: 1. S. Bakker: 2. H. W. v. d. Steen: 3. W. Klomp. 2e wedstrijd: 1. S. Bakker; 2. H. W. v. d. Steen; 3. W. Klomp To taal-klassement: 1. S. Bakker; 2. H. W. v. d. Steen; 3. W. Klomp. Regenbogen. Zaterdag: 1. L. de Wit; 2. D. v. d. Hulst; 3. J. C. v. d. Velde. Zondag, le race: 1. C. van Staveren; 2. L. de Wit: 3. Ir G. A. Bakker. 2e race: 1. L. de Wit; 2. Ir G. A. Bakker: 3. J. C. v. d. Velde. Totaal-klassement: 1. L. de Wit; 2. Ir G. A. Bakker: 3. C. van Staveren. Sten- - Zon dag.' le wedstrijd: 1. J. Stenhuls; 2. J. Bouwhuis; 3. H v. Keulen. 2e wedstrijd: 1. J. Stenhuls; 2. J. Gaillard; 3. J. Bouw huis. Totaal-klassement: 1. J. Stenhuls; 2. J. Bouwhuis; 3. H. W. v. Keulen. VrUheldsklasse B. Zaterdag: 1. Kees Wielders; 2. J. Tepe; 3. F. H. Klumper. Zondag, le wedstrijd: 1. K. Wielders; 2. J. Pruymboom; 3. J. Tepe. 2e wedstrijd: 1. M. A. Douma; 2. K. Wielders: 3. J. Tepe. Totaal-klassement: 1. K. Wielders; 2. J. Tepe; 3. M. A. Douma. 16 ms Streepklasse. Zaterdag: 1. J. Schiet; 2. J. v. d. Horst; 3. W. L. Out. Zondag, le race: 1. J. Nederveen: 2. J. Schiet; 3. Th. Paulsen. 2e race: 1. J. Schiet; 2. J. de Haas; 3. W. L. Out. Totaal-klassement: 1. J. Schiet; 2. J. Nederveen. 3. W. L. Out. Puntklasse. Zaterdag: 1. C. H. Klip- 2. J. de Jong: 3. A, van Hemert. Zondag, le wedstrijd: 1. W. Meihulzen; 2. A. van Hemert; 3. J. de Jong. 2e wed- 1. p, SrO T j_ a Hemert Totaal-klassement; 1. J. de Jong; 8. A. van Hemert; 3. W. Meihulzen. Finnjollen. Zaterdag: 1. J, H. H. J. de Jong: 2. Joh. Dykers; 3. L. R. Koopmans. Zondag, le wedstrijd: 1. J. H. H. J. de Jong; 2. L. R. Koopmans. 2e wedstrijd: 1. J. H. H. J. de Jong: 2. J. Dijkers; 3. W. Maarse. Totaal-klassement: 1. J. H. H. J. de Jong; 2. J. Dijkers; 3. L. R. Koopmans. Olympladelollen. Zaterdag: 1. Jac. F. Stap; 2. H. Lesage. Zondag, le wedstrijd: 1. Jac. Stap; 2. H. Lesage. 2e wedstrijd: 1. Jac. Stap; 2. H. Lesage. Totaal-klassement: 1. Jac. Stap; 2. H. Lesage. Pantpus-klasse. Zaterdag- 1. G. Biesot: 2. R. van Asten; 3. G. de Waard. Zondag, le wedstrijd: 1. W. Kost; 2. W. van Sta veren; 3. G. Biesot 2e wedstrijd: 1. G. Biesot; 2. G. de Waard; 3. W. van Staveren. Totaal-klassement: 1. G. Biesot; 2. W. Kost; 3. W. v. Staveren. 12 voetslnllen A. Zaterdag: 1. A. W. Reyers; 2. Ir F. van Eek; 3. J. W. v. Weel. Zondag, le wedstrijd: 1. A. W. Reyers; 2. KAATSEN Kaatswedstri jde n Onder ideale weersomstandigheden vonden Zaterdagmiddag in de Leidse Hout de kaatsontmoetingen plaats tus sen Leiden, Den Haag en Rotterdam. De einduitslagen waren: Klasse A. le prijs: E. Prins (Valken burg, H. Veldstra (Leiden), D. Brouwer (Den Haag); 2e prijs: v. d. Veer (Lei den), Berkenpas (R'dam), Pierema (Lei den). Klasse B, le prijs: M. de Vries-Hen- driksen (Den Hang), F. Ferwerda (Rot terdam), K. Burgier (R'dam); 2e prijs: J. Castel (Leiden), P. Dijkstra (Leiden). C. Stellingwerf (Den Haag). Ir P. van Eek; 3. G de Vries Lentsch. 2e wedstrijd: 1. A. W. Reyers; 2. G. de Vries Lentsch; 3. H. M. Reyers. Totaal-klassement: 1. A. W. Reyers; 2. G. de Vries Lentsch: 3. Ir F. van Eek. 12 voetsjollen B. Zaterdag: 1. H. F. van Heek: 2. L. J. Derden; 3. H. Walenkamp. Zondag, le wedstrijd: 1. H. F. van Heek: 2. MeJ. M. Maarse: 3. P. Lems. 2e wedstrijd: 1. H. F. van Heek; 2. Mei. van Gemeren: 3. P. Lems. Totaal-klassement: 1. H. F. van Heek. 2. P. Lems; 3. MeJ. M. Maarse. Jeugdklasse. Zaterdag: 1. B. Louet Feisser; 2. R. Bakker; ~3. G. H. Hauber. Zondag, le wedstrijd: 1. Fr. van der Toorn; 2. Rudy Bakker: 3. B Louet Feisser. 2e wedstrijd: 1 Rudy Bakker; 2. H. F. Ryme- nam; 3 Dirk Groot Totaal-klassement: 1. Rudy Bakker; 2. Fr. v. d. Toorn; 3. H. F. Rymenam. Oranje Nassau kreeg geen kans Zaterdag ging Pernix wat men pleegt te noemen „met gemengde gevoelens" de strijd om de C.K.B.-titel tegen het Amsterdamse Oranje Nassau tegemoet. De onbekendheid met de kracht van de kampioen van de hoofdklasse Cen trum gaf enige onzekerheid over het te verwachten resultaat. Na enig ceremonieel betraden om 4 uur beide kampioenen het prachtige E.D.O.-ter- rein te Haarlem en een kwartier lang bleef de onzekerheid heersen. Hoewel Pernix binnen de minuut door Dick Ottevanger de leiding nam. lieten onze stadgenoten in het eerste kwartier allerminst hun beste spel zien en had Or. Nassau een licht overwicht. En toen Or. Nassau na 10 min. met een ver schot gelijk maakte, verwachtte men een span nende strijd. Die verwachting werd ech ter de bodem ingeslagen. Pernix nam kort na devakwisseling 'theft in handen en kwam op dreef. De oranjekragen de monstreerden uitstekend spel en de Amsterdammers konden het snelle Leid se aanvalsspel niet volgen. Na 28 min. schoot Mieke de Die van ver in en in de 35e minuut had Kees Favier via een terugtrekbal succes (31). De derde Leidse aanval liet bijzonder goed en snel spel zien en nog voor rust maakte in valler Wim v. Zwieten er van ver 4—1 van en was Oranje Nassau kennelijk onthutst door de drie Leidse doelpunten binnen een kwartier. Direct na rust leverde een snelle door braak van Wim van Zwieten het vyfde Leidse doelpunt op. Jammer dat Oranje Nassau zich voelde als „van de kaart", want het overwicht van Pernix, dat het tempo volledig bepaalde, werd met de minuut groter. Rustig spel leverde zeer goed korfbal op van Leidse zyde. In de 12e enl9e minuut zorgde Bob de Die met uitstekende doorbraken voor 7—1. Na ruim een half uur een prachtige op- springbal van Kees Favier en dat was 8—1, terwijl Henk v. d. Vegte er drie minuten voor tijd 91 van maakte. Or. Nassau mocht zich nog gelukkig prijzen dat Pernix in de laatste minuten nog niet in de dubbele cijfers kwam. Onze gelukwensen voor dit prachtige kampioenschap. Overigens bleek wel duidelijk, dat de hoofdklasse centrum veel zwakker is dan hoofdklasse West, want Oranje Nassau zou ons inziens in „Wst" een zeer be scheiden rol spelen. Ons Eiland heeft Zaterdag nog niet definitief beslag kunnen leggen op een plaats in hooffüfilasse West. Degradant D.I.O. had in haar eerste wedstrijd vol ledig succes en Ons Eiland kreeg op Om damkampioenschap van Zuid-Holland (Van onze dam-medewerker) Het is de 23-jarige Wim Terlouw uit Bodegraven, als vertegenwoordiger van het Leidse Damdistrict gelukt om mei Wim Roozenburg de bovenste plaats te bezetten in het damkampioenschap van Zuid-Holland. Een schitterend succes voor de Leidse Dambond! Beide spelers, die thans het recht hebben verworven uit te komen in het kampioenschap van Nederland 1956, zullen ook van dit recht gebruik maken. De nu volgende berkamp om de titel van Zuid-Holland zal na de eerste schermutseling, indien daarin geen beslissing valt, worden voortgezet op basis van het, helaas nogal beruchte, systeem van SonnenbornBerger. Ter louw is daarbij ln het voordeel. Wij hebben deze geniale Bodegraver slechts enige Jaren geleden zien komen uit het jeugdkampioenschap, dat hy toen met gemak won. Hij kwam daar door in het hoofdklasse strijdperk van de Leidse Dambond, waarin hij eveneens de titel won vóór Wim Huisman, die toen voor de laatste maal deelnam. Daarna kwam Terlouw in de Zuid-Hollandse kampioenswedstrijden, behaalde steeds een uitstekend, klimmend resultaat, om thans de weg geopend te zien. niet al leen naar deze zéér hoge titel, maar te vens om zich definitief te plaatsen in het strijdperk waarin de sterkste spelers va nons land om de nationale titel kam pen. Roozenburg en Terlouw hebben beiden één partij verloren respectievelijk tegen De Vries en tegen Van der Burg. Ge makkelijk is het belden overigens niet gegaan, het was een van de zwaarste wedstrijden om deze titel van de laatste tien jaren, getuige het algemeen ge drang van een grote groep deelnemers aan de kop. In de laatste ronde bleek dat Mole naar strategisch géén stand kon houden tegenover de superieure techniek van Wim Roozenburg, die spoedig doorbrak en de winst consolideerde. Toen tenslotte eveneens bleek, dat van Maurik niét het onderspit zou behoeven te delven tegen de veel beter spelende Haasdonk, hóewei op het kantje af. con centreerde zich aller aandacht op de party van Terlouw tegen Van der Sluis. Al reeds in de opening had de laatste een lange vleugelpositie die men alge meen minder benydenswaardig vond. Het partygeheel hing echter van talloze combinatoire wendingen aan elkaar en Van der Sluis meende dit alzo wel vol te kunnen houden totdat.... Ter louw de juiste wijze van spelen ging buien en de stelling van zyn partner in discrediet ging brengen door aan te vallen. Maar zelfs toen. hoewel in uiterst precaire po sitie verkerende, wist Van der Sluis door de mazen te glippen. Het zoeken naar het juiste tegenspel had hen echter zó veel tyd gekost dat een geringe fout niet uitbleef, genoeg echter voor Terlouw om een schyf te wmnen en het eindspel fei!*>os af te spelen. Bom. veelal op de eerste plaatsen in de kampioenschappen van Den Haag, werd tiende door te verliezen van De Kluiver. Hij waagde wat te veel. om zijn achterstand in te kunnen lopen, met gevolg, dat hy ingesloten en weggecom- bineerd werd. Mertens zat er slecht in, blaakt fout op fout en verloor tenslotte door een bunder in een reeds slechte positie. Kilwinger en Laterveer speelden ge lyk op in een partij met flankkarakter, zodat remise het slot was. De uitslagen der laatste, dertiende ronde, waren: Roozenburg wint van Molenaar; Ter louw wint van Van der Sluis; De Klui ver wint van Bom: Van der Burg wint van Mertens; Haasdonk remise met Van Maurik; Kilwinger remise met Later veer. De eindstand van dit kampioenschap behoudens de herkamp tussen beide bo venste spelers, is nu: eigen veld een nederlaag te slikken. De Rotterdammers liepen zelfs tot 2—6 uit, waarna Ons Eiland wel inliep, maar by het laatste fluitsignaal was het dozyn doelpunten ten gunste van D.I.O ver deeld (57). Overigens biykt uit onder staande stand, dat één van de twee plaatsen in de hoofdklasse West wel voor Ons Eiland zal zyn. Ons Eiland D.I.O. P.K.C. 3 2 0 1 4 110 0 2 2 0 0 2 0 15—13 7— 5 6—10 Het Zuiden kampioen vaA Nederland Nadat Het Zuiden de vorige week op eigen terrein met 74 van Blauw Wit had gewonnen, eindigde gisteren de returnmatch tussen beide ploegen te Amsterdam na een zeer spannende party in een 44 gelyk spel. waardoor de Rot terdammers het landskampioenschap voor de vierde maal in hun bestaan veroverden. Vicus Oriëntis wint eigen tournooi Het adspirantentournooi, dat Vicus Oriëntis gisteren georganiseerd had. is een volledig succes voor deze vereniging geworden, daar zy in beide afdelingen als eerste wist te eindigen. Het program ma verliep vlot en werd precies volgens het tijdschema afgewerkt. De volledige uitslagen waren: Afdeling A: Groep A:: De Algemene AFluks A 41: Vicus AMaredyk A 9—1; Maredyk A—De Algemene A 0—16; Fluks A—Vicus A 04: Fluks A—Mare dyk A 70: De Algemene AVicus Onéntis A 23. Groep B: KNS A—Zuiderkwartier A 21; Crescendo ADe Danaïden A 12; Europees bridgekampioenschap (Van onze bridgemedewerker H. W. Filarski) Eén van de deskundige toeschouwers merkte o.i. zeer terecht op. dat hy in deze Europese bridgekampioenschappen vele goede paren en weinig goede teams had gezien. Wü moeten hierop echter wel een uitzondering ma. ken voor het Deense damesteam. Zelden hebben wij een dergelijke eenheid gezien en nog minder hebben wij dames aan beide tafels zo goed zien spelen als de Deensen, die ongeslagen de Europese damestitel veroverden. Was deze fraaie Deense damesoverwinning feitelijk al enige ronden voor het einde een uitge- maakte zaak. by de heren was het heel wat spannender. De Fransen moesten hun laatste ronde tegen Engeland spelen. De Britten waren er natuurlijk byzonder op gebrand hun een nederlaag toe te brengen. Zou dat het geval ge- 1 weest zyn, dan zou Italië nog in matchpunten boven Frankrijk kunnen eindigen. Over de Deense dames, de huidig» ongeslagen Europese kampioenen, heb ben wy al de loftrompet gestoken. Op de tweede plaats eindigden de Belgische dames, die tegen het einde van het tournooi danig in vorm kwamen -n haar Engelse concurrenten nog wisten voorby te streven. De Hollandse dames lieten haar supporters nog genieten van enkele overwinningen en wisten daar- L door op de ranglyst van tien, de zevende 1 plaats te bemachtigen een redelijk Ij resultaat. Tenslotte geven wy de namen van de Europese kampioenen 1955: Open tournooi: Frankryk. met de heren Jaïs. Trézel. Bachench. Ghesteni. Romanet en Lattès. DamestournooiDenemarken, met dei. dames Fraenckel, Damm, Petersen, Schaltz en Skotte. De eindstanden luiden: 1. Frankryk 19 punten: 2. Italië 18 j pnt: 3. Nederland 16 pnt; 4. Zwitserland 15 pnt; 5. België 14 pnt: 6. Zweden 13 pnt; 7. Engeland 13 pnt; 8. Oostenrijk I 11 pnt: 9. Denemarken 11 pnt; 10. Ierland 8 pnt; 11. Duitsland 7 pnt: 12. Noorwegen 7 pnt; 13. Finland 6 pnt. I Dames: 1. Denemarken 16 pnt; 2. België 13 pnt; 3. Engeland 12 pnt; 1 Oostenryk 10 pnt; 5. Noorwegen 8 pnt; 6. Frankryk 8 pnt: 7. Nederland 1 pnt; 8. Ierland 7 pnt; 9. Zweden 6 pnt; 10. i Finland 3 pnt. Nederland werd op de 7e plaats ge- klasseerd vóór Ierland omdat de wed stryd NederlandIerland uit de 6« ronde door de Nederlandse ploeg wa» gewonnen. De Italianen namen hun kansen ln die laatste ronde uitstekend waar en verpletterden het toch zeker niet zwak ke Zwitserse team met 42 m.p. verschil. De Fransen leverden Intussen een ver beten gevecht tegen de Engelsen. Uit voerig hadden JaisTrèzel hun systeem toegelicht aan KonstamSchapiro. Toen dat klaar was, vertelde Schapiro dat hy een bepaalde conventie speelde die hy vaak vergat en vroeg de Fransen, hem in dat geval te willen herinneren aan die conventie! Een toeschouwer uitte tydens het spelen zyn verbazing over het feit, dat Schapiro in de z.g. dubbele renonce speelde, doch dat bleek voor- treffelyk tegenspel te zyn. De Fransman Trézel pareerde echter de Britse aanval en wist het moeilyke contract alsnog te maken. By half-time was de stand 1 m.p. in het voordeel van de Engelsen en in de tweede helft ontsnapten de Fransen aan een nederlaag, toen Dodds een opgelegd manchebod vergooide en één down ging. Zouden de Engelsen dit spel gewonnen hebben, dan zou Italië Europees kampioen zyn geweest wegens een beter matchpuntensaldo! De uitslag werd tenslotte een gelyk spel en de Fransen zullen nu in Parijs, vermoedelijk in Januari 1956, de strijd tegen Amerika om het wereldkampioenschap mogen aanbinden Tevens heeft men het plan een wedstryd tussen de Deense en de Amerikaanse dames te organiseren Italië verkreeg de tweede pléats op de ranglyst Naar onze mening verdien den de Italianen het niet om eersten te worden, ondanks het feit dat Giovine- Franco één van de beste paren van het tournooi vormde. De overige Italianen maakten echter nogal wat fouten en zouden zeker tegen de Amerikanen in een wereldkampioensmatch kansloos zijn. Onze landgenoten. CatsKramer, gebr. Goudsmit en de gebr. Oudshoorn hebben het er zéér goed afgebracht en Neder land aan een eervolle derde plaats ge holpen. In de laatste helft tegen Noor wegen werd met een achterstand begon nen. doch voortreffelyk spel van Cats Kramer en gebr. Goudsmit deed Neder, land nog een flinke overwinning beha len. Zuiderkwartier A—Crescendo A 5—0; De Danaiden AKNS A 22; De Da- naiden AZuiderkwartier A 31; Crescendo A—KNS A 1—5. Finale: Vicus Oriëntis A—De Danaiden A 52. le prijs: Vic. Oriëntis A: 2e prijs: De Danaiden A. Afdeling B: Groep A: Noorderkwar tier AVicus Oriëntis B 01: Fluks B Crescendo B 11; Vicus BFluks B 00; Crescendo BNoorderkwartier A 1—1; Vicus B—Crecendo B 2—2; Noor derkwartier A—Fluks B 2—0. Groep B: De Algemene BDe Danaï den B 3—0: KNS B—Maredijk B 5—0: De Danaiden B—KNS B 0—5: Maredijk BDe Algemene B 0—3: De Algemene B—KNS B 0—2: De Danaiden B— Maredyk B 1—3. Finale: Vicus Oriëntis B—KNS B 2—0 le prys: Vicus Oriëntis B; 2e prijs: KNS B. Quick Boys is er ingeslaagd de lastige uitwedstrijd tegen Genemuiden in winst om te zetten en heeft hiermede de eerste helft van de kampioens competitie achter de rug zonder pun tenverlies. Het heeft er echter in de eerste helft lang naar uitgezien, dat de thuisclub aan het langste eind zou trekken. Want de Genemuiders de monstreerden in die periode een vol komen veldmeerderheid, waardoor de achterhoede van Quick Boys bij her haling wankelde. Direct na de aftrap ging Genemuiden in de aanval, dooh na enige vergeefse pogingen nam Quick Boys het initiatief over en Vis, die op de rechtervleugel speelde, gaf een uitstekende voorzet, die echter door keeper De Lange even goed werd ondersohept. Toch had Quick Boys succes, toen na 6 minuten Vis een vrye trap kreeg te nemen en de verdedigers verzuimden Fl. Schaap te dekken. Deze laatste kreeg de bal zuiver toegespeeld en met een beheerst schot verdween het leder in het net: 01 Van dit moment af voerde Genemuiden het tempo aan- merkelyk op. waardoor de Quick Boys- achterhoede bergen werk kreeg te ver zetten. Een hard sohot van Hoekman ging juist naast, terwyi Bauw achter elkaar enige harde schoten van de midvoor en rechtsbinnen met moeite over de lat kon werken. De ene corner na de ander werd genomen, maar doel punten bleven voorlopig uit. Na twintig minuten moest Bauw uitvallen. Hy werd vervangen door P. Schaap. Binnen een kwartier kreeg Genemuiden minstens schot ging over. Beter ging het by Quick Boys, een uit de achterhoede opgezette aanval kwam de bal bij de zwaar gedekte Verdoes, die tussen zyn tegenstanders door zijn voet onder het leder plaatste en hard en hoog onhoudbaar voor keper De Lange scoorde hij het fraaiste doel punt van de wedstrijd: 13 En daarbij bleef het. CRICKET NCB XI—BRITS RIJNLEGER De tweedaagse wedstryd tussen het Nederlands elftal en een ploeg van de RAF van het Britse Rijnleger is in een zege voor de gasten geëindigd. Op de eerste dag hadden beide ploegen elk 200 runs gescoord. De Engelsen brachten het op de tweede dag tot 167 runs. Van het NCB-elftal bowlde VanStaay 4 voor 73, Vriens 5 voor 50, Leeftink 0 voor 16 en Marseille 0 voor 17. Het NBC-elftal scoorde 151 runs, waar van Van Arkel 10. Van Eek 41. De Vil- leneuve 22, Colthoff 20. Leeftink 30 en Vriens 14. De Engelse ploeg behaalde dus een zege van 16 runs op de tweedei innings. DERDE TESTMATCH ENGELAND—ZUID-AFRIKA De vier vangen, die de Engelse fielders tydens de derde dag van de derde test match Engeland—Zuid-Afrika hebben gemist, kwamen de gastheren wel heel duur te staan. Door centuries van Paul Winslow en John Waite, die hadden 10 corners te nemen. Toen na de kunnen worden voorkomen brachten de zoveelste hoekschop de bal niet uit het strafschop gewerkt kon worden en by herhaling werd Ingeschoten, was het de linksbinnen die met een laag schot de stand gelijk maakte: 11 Hierna gelukte het Quick Boys zich wat los te werken. In de tweede helft was Fl. Schaap vervangen door M. Verdoes. Quick Boys. dat nu in geringe mate het voordeel van de wind had, wist Genemuiden op eigen helft terug te dringen. Een goede com binatie tussen Verdoes en Vis bracht de laatste alleen voor het doel. maar De Lange was op zyn post. Het vlotte nu in de voorhoede aanmerkelyk beter en het tekort aan snelheid wist Verdoes ruimschoots te overbruggen door zyn routine en spelverdeling, waardoor de aanvallen een gevaarlykzr karakter kre gen. Na twaalf minuten kwam uit een aanval van links de bal voor het Gene- muiden doel waar D. Beens bij zUn 1. en 2. Wim Terlouw (L.D.B.B.) en 1 poging om weg te werken de bal voor de -- voeten van Verdoes kopte, die deze kans dankbaar accepteerde: 12. Het over wicht van Quick Boys bleef aanhouden, terwijl de aanvallen van Genemuiden meestal in de kiem werden gesmoord. Na twintig minuten kreeg de thuisclub een goede kans om gelijk te maken, toen H. v. Dalfzen binnen het strafschopge bied alleen voor Schaap kwam, maar zijn Wim Roozenburg 16 punten (uit 12 par tijen); 3. en 4. M. J. Haasdonk en J. H. de Kluiver 15 p. (uit 12)5. en 6. H. van Maurik en J. J. de Vries 14 p. (uit 12); 7. C. van der Burg 13 p. (12); 8. en 9. J. J. H. Mertens (L.D.D.B en P L. van der Sluis 11 p (12); 10. A J. Bom 10 p. (12); 11, 12. en 13. N. Kilwinger, O. Molenaar en Is. Laterveer (LDDB.) Springbokken de stand in de eerste in nings van 199 voor vier op 482 voor zeven. Met nog drie wickets in de eerste in nings in handen, hebben de gasten nu al een voorsprong van 198; Engeland kwam in de eerste innings niet verder dan 284 all out. aanval hun bood. In het bijzonder Wins low was op dreef, zyn serie van 103 be vatte drie zessen en dertien vieren. Waite scoorde zyn runs in een rustiger tempo, in ongeveer zes uur scoorde hy 113 runs. Aanvoerder Jackie McGlew, die op de tweede dag wegens een verwon ding het veld moest verlaten, kwam de derde dag weer aan het wicket en voegde nog 11 runs aan zyn totaal toe. Bij het trekken van de stumps was hij met 89 runs not out. Het scoringbord zag er als volgt uit: Engeland (eerste inning) 284 all out; Zuid-Afrika (eerste inningstotaal na tweede dag 199 voor 4: Mc Glew n.o. 89; Keith 38: Waite 113; Winslow 108; Tay- field n.o. 26. Totaal 482 voor zeven. Tijdens de internationale regatta te Luzern heeft een ploeg van het Am sterdamse Nereus de Jonge Acht gewon nen in 6 min. 43.7 sec. Tweede werd de Ruderclub Reuss (Bem) 6.47.9 en derde de Grasshoppers Club (Zurich) 6.575. (Ingez. Meded.-Adv.) Met interessante vliegtuigplaatjes ATHLETIEK Voorwedstrijden voor P.H.-beker Op de Sintelbaan te Amsterdam zijn de voorwedstryden voor de Prins Hen drikbeker gehouden. Visser toonde bij het vèrspringen met 7.32 meter wederom dat hij zijn goede vorm terug heeft, terwijl Kees Koch zyn persoonlijk record kogel stoten van 13.92 meter op 14.11 meter bracht. De verenigingen AAC uit Amsterdam en Pro Patria uit Rotterdam plaatsten zich voor de finale. V. en L. (Den Haag), DOS (Rotterdam), Haarlem en Trek vogels (Den Haag) waren reeds ln de eindstrijd, daar zij verleden jaar de eer ste vier plaatsen bezetten. De totaaluitslag luidde: 1. AAC Amsterdam 78 pnt.; 2. Pro Pa tria Rotterdam 49^i pnt.: 3. AV '23 Am sterdam 42'i pnt.: 4 Thor Roosendaal 3414 pnt.; 5. Estafetta Amsterdam 32 pntj 6. Quick Nijmegen 30 pnt.; 7. Hellas Utrecht 27 pnt. HENGELSPORT De Rietvoorn hield haar tweede wedstryd te Voorhout. Het weer was best maar de vangst viel tegen. Er werd in totaal 1871 gram aan de schaal ge bracht. Uitslag: 1. J. Slingerland 437 gr, 2. G. de Boer 376 gr., 3. W. Huis 244 gr, 4. C. Blok 177 gr5 B. Vlasveld 143 gr, 6. F. Steenbergen 129 gr.. 7. R. Blok 115 gr., 8 J. v. d. Kwaak 101 gr., 9. Mole naar 82 gr., 10. B. Mielo 67 gr. Sportsplinters Tydens de training voor atletiek wedstrijden. te Eidsberg 60 km ten Zuid oosten van Oslo. heeft zich een dodelijk ongeval voorgedaan. Een achttienjarige athleet kwam by het polsstokhoogsprm- gen zo ongelukkig ten val, dat hy op de punt van de stok viel. Deze drong in zyn lichaam en veroorzaakte de dood. de tus tot en met 4 September Gmunden in Oostenryk zal worden ge houden. Gezeild zal worden in Olympia- jollen. De nationale raad van de Italiaan se voetbalbond heeft, ter gelegenheid van de toewyzing van de Olympische Zomerspelen 1960 aan Rome. een am nestie afgekondigd voor ploegen en spe lers aan wie straffen zyn opgelegd. De amnestie geldt echter niet in gevallen van sportieve fraude. De schorsingen voor het leven wor den teruggebracht tot 1 jaar. By de internationale regatta op het meer van Bled by Belgrado kwam onze landgenote Agnes Reuter uit m het nummer skiff, zy wist zich echter niet by de eerste drie te scharen. In de finale werd de Oostenrijkse skiffeuse Eva Sika eerste, vóór de Rus sische kampioene Rosa Chomakova en de Duitse Ihgrid Scholtz.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 8