Spanning in de kampioenscompetitie ii PSV-Willem 2 sensatie tot in Bij laatste seconde Goedspelende Kanaries behaalden verdiende 1 - 3 zege V.V.P. had na de rust niet veel meer te vertellen Weinig bevredigende polo zege op de Belgen: 3—1 MAANDAG 11 JULI Ongeveer 15.000 toeschouwers hebben in Eindhoven volop kunnen genieten van een attractieve en sensationele kampioenswedstrijd tussen PSV en Willem 2. De sensatie duurde tot de laatste seconde, want op dat moment verdween de bal met een forse kopstoot van Dillen in de richting van het Willem 2-doel. Keeper Feyt kon er niet meer bij, maar voordat de bal de doellijn was gepas seerd floot scheidsrechter Van Gelder voor het einde De sensatie kreeg men ook in de eerste minuten na de rust, toen Willem 2 met twee treffers een in de eerste heUt opgelopen achterstand volledig kon weg werken. Spannend was de wedstrijd tot het laatste fluitsignaal en het moet gezegd, dat, - vooral in de tweede helft - door beide ploegen ook aantrekkelijk kam pioensvoetbal is gespeeld. Toen wogen de partijen in het veld goed tegen elkaar op, met PSV iets meer in de aanval, doch Willem 2 zeker niet minder gevaarlijk. Voor rust had de wedstrijd een vry eenzijdig verloop gehad. De Tilburgers kwamen er eigenlijk niet aan te pas. Hun positie kiezen was bepaald onvol doende, de passes bereikten de spelers niet op de juiste plaats. Het leek er op, dat Van Roessel c.s. met te weinig in teresse speelden. Daar stelde PSV een actiever en vlotter partijtje voetbal te genover, dat opgebouwd vanuit de ver dediging (waarin Wiersma) een goede partij speelde) en vanaf het midden veld zeker belofte inhield. Die beloften werden pas na 28 mmuten Ingelost, toen Buenen een inworp de behandeling van een hoekschop gaf en het leder op het hoofd van de voor het doel opgestelde Fransen plaatste, die doorkopte naar Van Elderen. Deze rappe linksbuiten schoot met een raak. En in de 34 ste minuut bedien de Dillen Buenen van een goede voor zet, die op zijn beurt Feyt evenmin een kans gaf: 2-0. Met zo'n duidelijke veldmeerderheid was het voor PSV goed rusten. Maar het schijnt dat er bij Willem 2 in de rust zo het een en ander is gezegd. Meteen na de aftrap tapte deze ploeg althans uit een geheel ander vaatje. Er kwam toen vaart en actie in de ploeg cn binnen drie minuten twee doelpunten. De Bruyckere kanjerde eerst van dicht bij hard in en direct daarop was het Van Roessel, die een pass van De Jong kreeg, welke hy zonder meer op zijn „slof" nam en achter Steiger plaatste: 2—2. Daarna ls deze voetbalwedstrijd een boelend gevecht geworden, waarin het tempo steeds hoger werd opgevoerd en waarbij de verdedigingen doorlopend zwaar op de proef werden gesteld. In deze periode waren het bij PSV Wiersma en bij Willem 2 Van Loon, die tot grote hoogte kwamen. Het werd steeds moei lijker voor de voorhoedespelers om er doorheen te komen, totdat in de 28ste minuut Van Bladel aan PSV een cor ner moest toestaan, die eerst door Van Loon werd weggekopt. Recht op het hoofd echter van de goed meegekomen d'Hooge, die de bal opnieuw in de doel- mond kopte, waar DUlen hoog opsprin gend het leder met een kopstoot zo'n vaart gaf, dat Feyt kansloos werd ge slagen. PSV had dus weer de leiding. Even maar, want Willem 2 kwam te rug. Nu weer over rechts waar De Jong een solo ondernam, waarbij hij eerst, twee PSV-ers passeerde en daarna een pass gaf naar De Bruyckere, die alle gelegenheid had om gelijk te maken. Steeds boeiender werd de strijd: belde ploegen trokken alle registers open om alsnog een overwinning uit deze strijd te slepen. Dat doelpunt zweefde pas in de lucht, toen scheidsrechter Van Gel der het eindsignaal liet weerklinken. Het bleef dus 3-3, waarmee PSV Iets minder kreeg dan haar gezien het ver toonde spel, toekwam. NAC—Eindhoven Het NAC-huis was in de wedstrijd te gen Eindhoven weer zo goed als uit verkocht, hetgeen betekent, dat er weer een 15.000 kjjklustigen waren op gekomen om beide kampioenen aan 't werk te zien. Voor de Bredase aan hangers was het geen plezierige avond, omdat hun ploeg geen ogenblik het felle agressieve spel kon ontplooien, dat haar in deze competitie eigen was. Zeker, Eindhoven speelde beter dan NAC, maar dat deed ook Willem 2 en zovele ploegen daarvoor, maar dan vond NAC altijd snelheid en doortastendheid om toch de schaal naar haar zijde te doen omslaan. En dat misten de Breda- naars deze keer en misschien daardoor bleven de meeste NAC-spelers beneden hun gewone vorm. Bovendien hadden de Bredanaars nu eens het geluk niet aan hun zijde, toen in een periode van overwicht en druk op het Eindhovense doel kort na het begin Van Gemert felle schoten Van Overbeeke, Canjels en Hoogenhuizen met moeite hield en een kogel van Canjels van dichtbij met veel geluk over de lat werd gewerkt. Maar bij dat overwicht bleef het ook en tot vier minuten voor rust konden de Bredanaars de stand op 0-0 houden. Toen kreeg Lou- wers in buitenspelstand gelegenheid op te lopen naar een ver naar voren ge speelde bal van Vlemmix, die in de plaats van Van Rooy rechtshalf speelde. Door weifelen van de NAC-verdediging had Louwers geen moeite om zijn club de leiding te geven (0-1). Negen minuten na rust werd de voor sprong door Louwers vergroot. Lussen- burg werkte een bal onvoldoende weg. Vlemmix kreeg het leer in zijn macht en plaatste direct naar de vrij opgestelde Louwers. die van dichtbij inschoot: 0-2. Na 34 minuten gaf Louwers bij een vrije schop Schmidt de kans om er 0-3 van te maken. De NAC-aanhang verliet, zich met deze nederlaag verzoenend, reeds het terrein, toen juist 5 minuten voor het einde Canjels een kans kreeg door Bruy- nincks om de eer te redden. En zo werd het vrij onverwacht 1-3. En drie minuten later zelfs nog 2-3, toen Overbeeke van af de zijlijn voorgaf en de toestormende Bruymnckx kon Inkoppen. Maar een nederlaag ontging NAC niet, want even later kondigde arbiter Martens, die vrij hard spel toeliet, het einde aan van deze wedstrijd, die door Eindhoven ver diend werd gewonnen. Een aanval van PSV op het doel van Willem 2. De kleine doelman Feyt heeft er al een oplossing voor gevonden. LFC promoveert naar 2e klasse! (Van een onzer verslaggevers) De vele honderden geelzwarte supporters, doe zich onder de ongeveer 4000 toeschouwers bevonden die het door zon overgoten Laakkwarterrein in Den Haag omzodtaden, stonden reeds lang vóór het eindsignaal van de prom.wedstrijd WPLFC te popelen van onge duld. En terecht, want gedurende het laatste half uur speelde er slechts één elftal en dat waren onze stadgenoten. Toen na ruim 20 minuten spelen G. Nachtegeller dan ook 03 op het scoringsbord liet aantekenen was de zaak, wat LFC betreft, in kannen en kruiken. Het stond op dat moment reeds vast: Geelzwart is 2de klasser Het wachten was slechts op het „inrukken" van de uitstekende arbiter Romberg en toen diens fluitje dan ook voor het laatst weerklonk rende alles wat geelzwart was het veld op om uiting te geven aan zijn vreugde. Wat wij toen zagen, ach U begrijpt het reeds: schouderklopjes links en rechts, bloemen, aanvoerder Van Sijgen die op de schouders ging en alles meer wat nu eenmaal bij dergelijke gelegenheden gebrui kelijk is. Bijzonder goed deed het aan dat de tegenstander WP als eerste de geelzwarten met het behaalde succes complimenteerde. Zo hebben de Kanaries door deze uit eindelijke 13 zege op WP in de laatste minuten scoorden de Hagenaars nog tegen de kans op promotie naar de 2de klasse, welke zij enkele weken geleden onverwacht kregen, door over winningen op Laakkwartier, Zwjjindrecht en WP, dus definitief in hun voordeel beslist. En zo de zege van vorige week Zondag op Zwijndrecht nog aan twijfel onderhevig mocht zijn geweest, gister avond was van twijfel géén sprake: LFC won niet alleen verdiend, maar ook op overtuigende wijze! Bovendien stond het spelpeil, ondanks de hitte, op een véél hoger plan dan vorige week, al was het vooral gedurende de eerste 20 minuten lang niet alles rozegeur en maneschijn bij onze stadgenoten. De basis en de verdere opbouw van dit succes danken de Kanaries in de eerste plaats aan hun oefenmees ter Ben van Duyll en aan trainer Wallaardt, welke laatste de geel zwarten in de afgelopen weken terzijde sbondi! ZENUWACHTIG BEGIN De goede aanval, waarmede de geel zwarten van start gingen en waaruit reeds direct gevaar voor de veste van de WP-doelman ontstond, deed veelbe lovend aan. Helaas voorlopig bleef het hierbij, want een goed spelend WP kwam veelvuldig voor de Leidse veste en daarin boterde het uitgezonderd doel man Seller aanvankelijk niet erg. Het juiste schot was aan Haagse zijde echter niet aanwezig en mede dank zij uitste- Eindhovens doelman Van Gemert Jiuyzen van NAC, rechts Tebak van kt de verdrukking. Links Hoogen-1 Eindhoven, LFC NEEMT DE LEIDING Dank zjj een grote blunder van de WP-doelman Knijnenburg namen de geelzwarten geheel onverwacht na 15 minuten spelen op dat moment beslist niet verdiend- de leiding. Na een Ingooi op links kwam de bal in het bezit van invaller De Kreek, die, vermoedelijk als voorzet bedoeld, een laag schot afvuurde. De WP- doelman liet de houdbare bal echter los en de toestormende Gerrie Nach tegeller schoot het leder hoog in de touwen: 01. De Hagenaars lieten zich door deze tegenslag echter niet ontmoedigen en de Leidse defensie kwam by tyden on der zware druk te staan. Na een 26 mi nuten spelen ontstond voor de veste van Selier een heftige doelwonstelimg en toen de bal slecht werd weggewerkt kreeg rechtsbuiten v. d. Walle vam WP een dot van een kans. Doelman Selier bracht echter de handen van het tal rijke publiek op elkaar door zyn mees terlijke redding. De geelzwarte aanvallen hoewel minder talrijk waren echter zeer ge vaarlijk van opzet en ook het veldspel was, ondanks het feit dat de Hagenaars aanvankelijk het meest in de aanval waren, toch van iets beter gehalte. LFC LOOPT UIT! Zo kon het ook gebeuren dat de geelzwarten hun voorsprong wisten te vergroten. Een goede pass van G. Nachtegeller, juist over het hoofd van de uitstekende WP-stopper Verseput, werd door Heijmans op fraaie wijze over doelman Knijnenburg, in het net gekopt: 02! Even leek het er op dat WP nog vóór de thee zou tegenscoren. doch na een hevige scrimmage voor het Leidse doel bracht eerst de staander en uitelndeiyk doelman Selier met zyn voet redding, waarbij het doel in een wolk van stof gehuld was. ZEGE EEN FEIT Zo WP de illusie mocht hebben ge koesterd dat zy het mè, de thee nog wel zou klaren de 02 voorsprong van De crisis in de sectie Betaald Voetbal Donderdag gaan tegenstemmers in Utrecht vergaderen Zaterdagmiddag hebben de heren lr H. F. Hopster, voorzitter van VB cn W. F. F. G. van Asselt, voorzitter van Blauw Wit en secretaris van di van Eerste Klussers, gedachten gewisseld over de situatie die inde sectie Betaald Voetbal ontstaan is door het aftreden van het sectlebestuur. Het resultaat van de besprekingen is dat door de heer Van Asselt een bemid delingspoging zal worden ondernomen tussen de 27 verenigingen, die zich Zaterdag 2 Juli j.l. tegen de competitie-indeling van het sectiebcstuur hebben uitgesproken en het scctiebestuur. Daartoe zullen deze 27 tegenstemmers Donderdagavond in eerste instantie te Utrecht bijeenkomen, waarna contact met het afgetreden scctiebestuur zal worden gezocht. Diezelfde avond zullen de afgevaardigden van de lagere klassen betaald voetbal vergaderen om hun houding te bepalen. Gehoopt wordt dat de partijen het eens zullen worden over een competitie-indeling waar mee ook het sectlebestuur, dat dan zijn taak weer op zich zou kunnen nemen, zich zal kunnen verenigen vooropgezet dat de verenigingen van hun volledig ver trouwen in het sectiebestuur doen blijken. LFC was Immers itn feite wel een tik keltje in strijd met het spelbeeld ge weest dan zyn de Hagenaars wèl van een koude kermis thuis gekomen. In die tweede helft namely k was het vry wel by voortduring alles geelzwart wat de klok sloeg en ditmaal was de enige tref fer van LFC, gescoord door G. Nachte geller, na ruim 20 minuten gescoord, een véél te geringe beloning voor het grote overwicht, dat onze stadgenoten ten toon spreidden. Met het einde in zicht gingen de LFC-ers het wat kalmer aan doen en zo kon WP, door De Leeuw, juist nog even vóór töjd, overi gens een wèl verdiend tegendoelpunt scoren. En voor de rest, U weet het reeds. Na terugkomst in de Sleutelstad was de geelzwarte familie nog lange tyd in .Den Burcht" in feestelijke stemming bijeen. Overigens volkomen begrijpelijk! Het elftal van LFCdat de pro motie naar de 2e klasse van het amateurvoetbal wist te bewerkstel ligen. V.l.n.r. achterste rij: O. Spie renburg reserveJ. Neuteboom Sr. Selier, Pijnakker, Van Eygen aan voerder). Geknield: v. d. Heijden, G. Nachtegeller, Heijmans, Van Kampen, B. Senteur en W. Nachte geller. Op deze foto ontbreekt Jerry Neuteboom en invaller De Kreek, welke laatste de plaats innam van de thans geblesseerde Van Kampen. Een en ander door het feit dat deze foto reeds enige weken geleden werd gemaakt. de (21). Toen was het pleit beslecht. De Belgische tegenstand was gebroken, de ploeg was gedemoraliseerd en het klopte niet meer by de gasten. Vlak voor tyd kwam Muller in het bezit van de bal en wierp hem naar de vryilggende Lam me die met een achterwaartse worp de zeer goed spelende Belgische keeper Maerschalk passeerde (3l). De Nederlandse jeugdploeg won met 41 van de Belgische Jeugd. De gisteren te Woerden gespeelde waterpolowcdstrüd NederlandBelgië mag dan geëindigd zjjn in een 31 overwinning voor onze landgenoten, reden tot optimisme geeft deze ontmoeting beslist niet. In de eerste plaats niet omdat de zege hoewel zeker verdiend tot enkele minuten voor het einde nog zeer twijfelachtig was, en ook omdat de wedstrijd opnieuw aantoonde dat ons nationale zevental niet meer van die klasse is als enige jaren geleden. In de eerste minuten beperkten de ploegen zich tot terreinverkenningen, doch langzamerhand namen de Neder landers het Initiatief. De Belgische ver dedigers wisten echter doelpunten te voorkomen, al kwam de manier van ver dedigen hen op bestraffing met een groot aantal vrye worpen te staan. By een doorbraak van Luiks wist de Belg An- thoon niet beter te doen dan de Neder lander op de benen te zwemmen, toen deze vry voor doel op de twee meterlyn lag. Anthoon verdween naar de kant en Luiks mocht een strafworp nemen, die hy benutte (10). Met deze stand kwam de rust. In de tweede helft kwamen de Belgen goedkoop aan een tegengoal. Midachter Byisma dribbelde met de bal tot ver in de Belgische helft en geen Nederlander nam dé verdediging van de. nu vryilg gende, Belg Anthoon over. De Neder landse aanval werd afgeslagen en de bal kwam by de Belg Van der Steen, die Anthoon bij de viermeter-iyn zag liggen. Hy speelde zyn teamgenoot de bal toe en deze gaf Kniest geen kans (11). Nog enkele minuten waren er te spelen. Voor het Nederlandse doel maakten Anthoon en Muller elkaar het leven wel heel erg lastig. Herhaalde overtredingen van deze spelers maakten dat de Franse scheids rechter Laurant belden uit het water stuurde. Even later moest ook Byisma naar de kant. Het had er alle schyn van dat de Belgen hun numerieke meerder heid in een doelpunt zouden uitdrukken, doch wat niemand verwachtte gebeurde. By een Nederlandse aanval was het Smol die ons land opnieuw de leiding bezorg- ZWEMMEN Kringkampioenschap Begunstigd door goed zwemweer wer den Zaterdagavond m de zweminrichting „De zyi" de jaarlijkse Kringskampioen schappen op de 1500 meter verzwommen en al zyn deze wedstrijden voor het pu bliek wel wat eentonig, de grote deelne ming en goede tyden deden deze avond toch volkomen slagen. De uitslagen waren: Dames: L. Zandvliet (LGB) 22.40.5 (kampioen), J. v. d. Weyden (Zian) 23. 04.4, L. Binsbergen (LZC) 25.16.6, B. Kla- zlnga (Zian) 25.17.9, H. de With (Zian) 25.37.9, A. Epskamp (LGB) 26.12.1, M. v. Croonenburg (Swift) 26.45.5, W. Brune (Zian) 26.48.3. Heren: Ch. Razux-Schultz (Zian) 21. 47.6 (kampioen), D. Timmermans (LZC) 22.00.9, W. v. Spingelen (HZPC) 22.30.4, W. v. Bakel (Die Haghe) 22.49.4, P. v. Wingerden <DZV> 22.58.9, W. v. Zyl (Sleutelstad) 23.22.6, A. Leenhartz (Zian) 23.32.- Zian 4LGB 1 (dames): 24 Ook nu wisten de Leidse dames een verdien de overwinning te behalen (rust 1-3). De doelpunten werden gemaakt door A Epskamp (2x) en T. Verver en T. Wa> lenkamp. Door deze overwinning is LGB zeker van het kampioenschap. Aty Voorby klopt Mary Kok opnieuw Tydens nationale zwemwedstryden te Woerden heeft Aty Voorby op de 100 M. vlinderslag haar grootste rivale Mary Kok wederom verslagen. Aty Voorby liet 1 min 16.4 sec. voor zich afdrukken, ter wijl Mary Kok 1 min. 18.8 sec. noteerde. De voornaamste uitslagen luiden: 100 meter vlinderslag dames: 1. Aty Voorby (Robben) 1.16.4; 2. Mary Kok (Robben) 118,8; 3. Leny de Nys (Rob ben) 1.264. 100 meter vrije slag dames: 1. Corrie Gastelaars (SZC, Schiedam) 1.08.6; 2. Greetje Kraan (KNZB) 1.10.5; 3. Mary Kok (Robben) 1.11.6. 200 meter schoolslag dames: 1. Rita Kroon (Robben) 3.00.9; 2. Nel Wiegers (Robben) 3.02.6; 3. Leny Bast ('t Gooi) 3.12.2. 100 meter rugslag heren; 1. Uitentuis (Robben) 1.14.9; 2. Arons (Robben) 1.16; 3. Demuth (Zwemlust) 1.18.6. 100 meter vrye slag heren: 1. Hoogveld (Neptunus, Amersfoort) 1.00.1; 2. Wil- lemse (Robben) 1.00.2; 3. De Bruyn (Neptunus, Amersfoort) 1.03.0. GOLF Open Golfkampioenschap Op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort zyn de wedstryden (36 holes stroke play) ge houden om het nationaal open golf kampioenschap van Nederland. In het algemeen klassement werden de eerste plaatsen door professionals ingenomen. Winnaar werd C .Pen nington van de Hllversumse Golf Club met een totaal van 146 (72—74). Als eerste amateur legde H. W. Jor- Katwijk deelde met Maasdijk (Van een onzer verslaggevers) Voor de promotie naar de 4de klasse KNVB speelde Katwyk uit tegen Maas- dyk. Voor de aanvang bood de voorzitter van Maasdyk bloemen aan. Onder lei ding van arbiter Paalvast werd er afge trapt. Het begin was van beide zy- den nogal zenuwachtig en het spel over het algemeen onsamenhangend. De huis club komt hier echter het eerst over heen en wordt een tikje sterker. Enkele goede schoten gaan rakelings over of naast, terwyi Zwaan in het Katwykse doel enkele keurige saves .verricht. Katwyk komt er dan ook wat beter in en al di rect scheert een kogel van Hans Verloop over de Maasdykse deklat. Dan krygt Katwyk een kans op de leiding, als Piet v. d. Oever voor open doel komt, maar hy faalt jammeriyk. Rust 00. Na de rust komt er een herboren Kat wyk ln het veld en het Gcrste half uur zyn de Oranjehemden stukken sterker. Reeds na 4 minuten had Bas van Delft met een onhoudbaar schot Katwyk de leiding gegeven: 01. En hoewel Katwyk overwegend sterker was, kon zij dit toch niet in meerdere doelpunten uitdrukken, daar de stevige Maasdykse achterhoede met linksback Hogendoorn aan het hoofd, verder onheil wist te voorkomen, temeer daar er by Katwyk een schutter ontbrak. De stand werd geiyk toen op het Katwyk-doel een corner werd geno men en goed genomen ook, want rechts binnen De Jong kopte de bal onhoudbaar langs Zwaan: 11. En hoewel Katwyk nog een fel slotoffensief lanceerde, het leverde geen doelpunten op. Het was een prettige, sportieve wedstryd. Rijnsb. Boys speelde tegen UVS-Comb. (Van een c r verslaggevers) In dit voorjaar bestond Rynsb. Boys 25 jaar en naast diverse reeds plaats ge had hebbende festiviteiten, restte nog een jubileumwedstryd waarvoor een elf tal van UVS, hoofdzakeiyk bestaande uit 2de elftalspelers, als tegenstander fungeerde. De wedstryd vond plaats in het nieuwe en fraaie sportpark „Nieuw Zuid" te Katwyk aan Zee, daar de Ju bilerende vereniging nog steeds zonder terrein is. En al heeft Quick Boys de helpende hand toegestoken, toch zal men in Rynsburg en dan speciaal de ge meente, zeer veel spoed moeten maken om de Boys een ander terrein ter be schikking te stellen, anders zal, zoals men ons van bestuurszyde van Rynsb. Boys mededeelde, binnen niet al te lange tyd de nu nog bloeiende vereni ging gaan kwynen, omdat er geen speel- gelegenheid voor de jeugd in Rynsburg is. Het niet getraind zyn bleek wel heel duideiyk uit het spel van deze jubileum wedstryd. De meeste Rynsburgse spe lers konden het heus niet zo hoge tempo maar nauweiyks bijbenen en het plaat sen liet ook vrijwel alles te wensen over. En het was maar goed dat ook de Lei- denaars er niet zo heel hard aan trok ken, want technisch waren ze beslist be ter. En ware het niet dat de blauw-wit- ten herhaaldelyk het samenspel te ver doorvoerden (typisch UVS!) en treuzel den met schieten, ongetwyfeld had Rynsb. Boys dan nog verloren. Gerrit v. d. Ven en Maart v. Duin zorgden voor de Rynsburgse doelpunten, maar da Leidse mid voor maakte er ook twee, zodat de stand 2-2 werd. En net op het moment dat UVS de overwinning zou gaan behalen, floot de heer Filippo la chend het einde, zodoende de kool en de geit sparende. De Prix des Nations van het inter nationaal concours hippique te Aken werd gewonnen door de Duitse ploeg, bestaande uit Luetge-Westhues, Winkler Schmidt en Thiedemann. Het parcours was 755 meter lang en moest tweemaal worden gereden. Het bevatte 15 hinder nissen (max. 1.60 m.) en 18 sprongen moesten worden genomen. De uitslag luidde: 1. Duitsland 0 fou ten, 2. Italië en Spanje 12 fouten, daan van de Twentse Golf Club met Prankryk 16 fouten, 5. Engeland 20 fou- een totaal van 165 (80—65) beslag o»> de ten, 6. België 27 fouten, 7. Zweden 59 tiende plaats. I fouten, i» Denemarken 101 foute».

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 7