Nieuwe industrie Trekvlietweg Overgangsexamens Gymnasium en R.K. Lyceum te Leiden Schoolwedstrijden in Poelmeer 94ste Jaargang Maandag 11 Juli 1955 Tweede Blad No. 28571 Deckers Carrosseriefabriek Wethouder Jongeleenmeerdere Amerikaanse bedrijven hebben belangstelling voor Leiden Het Leidse industrie-terrein aan de Trekvlietweg. waarvan de beschikbare grond vrijwel zijn volledige bestem ming heeft verkregen, schiet thans flink „uit de kluiten". Aan de vele bedrijven, die hier reeds een gunstige vestiging vonden, is er Zaterdag weer één toegevoegd: Chr. B. A. Deckers Carrosseriefabriek, tot voor kort in Zoeterwoude gevestigd. In tegenwoordigheid van vele belang stellenden, o.w. mr A. G. de Blécourt. adj. secretaris van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland, de directeur van de Ambachtsschool, ae heer C. Brilman, enkele hoofden van gemeentelijke takken van dienst, ir J. C. Fockens namens de Federatie van Or ganisaties op het gebied van de Carros- serietoouw en vele zakenrelaties, heeft de wethouder van Openbare Werken, de heer A. J. Jongeleen. die daarvoor zijn vacantie had onderbroken. Zaterdag de officiële opening verricht. In de grote machine-hal, die voor deze plechtigheid in een feestelijk aangeklede ontvangstruimte was herschapen, heette de heer F. C. de Hosson, vriend van de familie Deckers, allen hartelijk welkom. Spreker bracht voorts woorden van een Spaanse „Hysticus" in herinnering, die eens zou hebben gezegd, dat de mens bij zijn leven wordt geoordeeld naar de mate van liefde, waarmee hij zich t.o.v. de vervulling van zijn taak heeft gedra gen. De heer De Hosson bracht dit ge- reede van toejsassing op de directeur van dit nieuwe Leidse bedrijf, die zich in nauwe samenwerking met zijn drie zoons sterk heeft geïnteresseerd voor de groei van deze industrie. Wethouder Jongeleen, die hierna na mens het gemeentebestuur de officiële opening verrichtte, zag in dit bedrijf een toonbeeld van Hollandse ondernemings geest en durf en tevens een voorbeeld van een bedrijf, waarvan de leiding op tjjd de bakens weet te verzetten. Van een eenvoudige wagenmakerij, waarin men zich toelegde op de fabricatie en reperatie van een boerenkar en krui wagen. is dit bedrijf uitgegroeid tot een moderne carrosseriefabriek. Volgens de heer Jongeneel getuigt het van een juist en zakelijk inzicht, dat bij de vestiging rond de fabriek grond is gereserveerd voor een uitbreiding van het bedrijf, dat reeds thans enkele orders moest weige ren. AMERIKAANSE BELANGSTELLING Terwijl reeds twee Amerikaanse be drijven in de Sleutelstad gevestigd zijn, deelde wethouder Jongeleen mede, dat meerdere Amerikaanse bedrijven be langstelling hebben voor vestiging in Leiden. Binnenkort, aldus de wethou der, is een voorstel aan de Raad te verwachten voor de vestiging van een vierde Amerikaanse industrie. (On langs Is een Amerikaanse firma de derde in Leiden ondergebracht bjj de N.V. Sanders Zeepfabrieken Red.). Tenslotte deelde wethouder Jongeleen mede, dat de Trekvlietweg in 1957 zijn aansluiting zal krijgen op de Rijksweg 4a. Na de familie Deckers gelukwensen te hebben aangeboden, stelde wethouder Jongeleen het bedrijf door het overhalen van een handle In werking. Woorden van waardering en felicitatie werden vervolgens gesproken door lr Fockens namens de Federatie van Orga nisaties op het gebied van de carrosse- nebouw. de heer Brilman, directeur van de Ambachtsschool, de heer D Syperda. directeur van Engelbert en de heer A. van der Hoeven, die namens het perso neel een gedenksteen aan bood. De heer Th. Deckers, een zoon van de oprichter, sprak namens zijn vader woor den van dank. waarna hij een overzicht gaf van de ontwikkeling van het in 1913 opgerichte bedrijf, waarin thans 30 werkkrachten werkzaam zijn. In verband met de ontsluiting van dit industrie-terrein, sprak de heer Deckers de wens uit. dat het viaduct aan de Lammenschansweg spoedig een feit zou zijn. Aan de heer Jongeleen. die nij dankte voor al zijn medewerking over handigde de heer Deckers een in Delfts blauw uitgevoerde vaas Hierna maakten de genodigden een rondwandeling door het nieuwe bedrijf Diploma handenarbeid voor jeugdleiders In het Leidse Volkshuis vond Zater dag de slotavond plaats van de jeugd leiders: ursussen ran de Stichting Leidse Jeugd Actie. Op deze avond wenden te vens de diploma's uitgereikt aan de cur sisten, die met goed gevolg het examen handenarbeid voor jeugdleiders hebben afgelegd, terwijl de deelnemers(sters) van de overige cursussen, die de lessen regelmatig hebben gevolgd, een getuig schrift in ontvangst mochten nemen. Namens de LJ.A. heette de secretaris, de heer Steinbach, de talrijke aanwezi gen de grote zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld van harte welkom. Hierna werd het woord gevoerd door de voorzitter van de LJA,, dr P. L Schoonheim. die in de allereerste plaats woorden van lof richtte tot de heer Steinbach voor diens activiteit op het gebied van de Jeugdontwikkeling. Dr Schoonheim dankte tevens het ge meentebestuur voor de grote steun, wel ke ven deze zijde steeds wordt ontvan gen en was er terecht zeer trots op. dat de examinatoren zch tevreden hadden getoond over de resultaten, welke In de Sleutelstad zijn bereikt. Het nut van de LJ.A. behoefde spreker nauwelijks uit ren te zetten Hierna reikte de chef van de afdeling onderwijs, dr J M. Roosenschoon, de diploma's en getuigschriften uit. Het landelijk diploma handenarbeid verkregen achtereenvolgens: de dames Th. de Bruyn, W. Th. Durmaar, A. C. E ij ben, J. A. Lagendijk, M. Lancel, J. H. Pol, c. J. M. Schneiders, T v. d. Veer, R Berkhout, zr Hona. N. de Laaf, T Nieuwenhuyzen, T. Wik, R. Huyzend- veld. J. T M. Rietkerk. W. M. C Met selaar, N. Fe li us en de heren B. Ros- öorff (met lof). D. Soldaat en J. van Treuren. Namens de cursisten sprak de heer B. Rosdorff woorden van dank tot de lei der van de cursus handenarbeid, de heer Kors, die tevens twee boekwerken in ontvangst mocht nemen. Mevrouw Kors kreeg bovendien een fraai bouquet bloemen. Na de diploma-uitreiking voerden de cursisten van de groep creatief spelen en improviseren een fragment uit God fried Bomans' boekje „Eric" op en zij deden dat op bijzonder aardige wijze. De leider, de heer J. Ch. Bartelsman. hield voor de opvoering een inleiding over het stuk. Ook de ..Autorit" vonnde een ge waardeerd onderdeel van het program ma. De pianist Henk Franken zorgde voor een voortreffelijke muzikale om lijsting vam deze vrolijke avond. Tijdens de pauw konden vele produc ten ran de hand enar beidcursus in de benedenzaal bewonderd worden. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN (IFRORFV- Johanna Pletemella. dr van B. v. wilk en D. Munnik; Antonius Theodorus Maria, zn van A. M. J. v. d. Meer en T. H. M. v. d Hoorn, Blanca Anna Jacoba, dr van J. j. Schellekcns en W F. Schröder; Hans Ton, zn van A. Verbraeck en G. Troost; Frank Willem Chrlstlaan, zn van H C. dc Loos en M. E V. Blnnerts; Bob, zn van P. Wouters en G. M. E. Teske; Johanna Maria Louisa, dr van J. L. Gus- senhoven en C. v. Hecke; Jannetje, dr van C- Ros en M. v. Dulj ven voorde. Eindexamen H.B.S. voor Meisjes Voorh et eindexamen (afd. MMS) van de HBS voor meisjes te Leiden zijn ge slaagd: A. P. Admiraal. Katwijk aan Zee; E. van Baaren, Leiden; A. Boeré, Oegstgeest; T. Bos, Wassenaar; H. Brandts Buys. Leiden; A. van Ees, Lei den; O. Groenewoud. Rijnsburg; R. L. Haanstra. Voorschoten; E. C. Hermsen, Leiden; I. Kool, Wassenaar; S. L. van der Mark, Leiden; I. A. C. Moerman, Voorschoten; D. Monasch (Debora), Wassenaar; A. H. H. Munting, Leiden; A. Niemeyer, Noordwijk; J. P. Post, Lei den; M. Rügebregt, Oegstgeest; Y. L. Samsom. Alphen aan den Rijn; A. S. Sölner, Oegstgeest; I. Verbeek, Leiden; G. J. Zweers, Leiden; M. J. C. van Bu- rink. Leiderdorp; T. S. J. Dronkers, Lei den; A. J. Drost, Voorburg; B. E. M. Gravesteyn, Leidschendam; E. L. Janse, Wassenaar; H. E. N. Kamsteeg. Oegst geest; E. van Kerkhof, Leiden; B. v. d. Lecq. Voorschoten; P. A. van der Marei, Valkenburg <ZH>; H. van de Moortel. Leiden; C. M. S. van Regteren Altena, Oegstgeest: E. van Rhijn, Leiden; D. Rijnsburger, Leiderdorp; T. Tijmstra, Leiden; T. H. A. Witte, Voorhout; J. D. Young, Voorschoten. Afgewezen vier. ZUIVEL-LIEFHEBBER Vannacht meende een 28-jarige haven arbeiders zich ten onrechte meester te kunnen maken van 17 pakjes boter en 105 eieren, die hij weghaalde uit de melk fabriek van „De Landbouwaan de Riimsbungersingiel. De man Icon met zijn buit dioor de politie worden gegrepen. MULO-examens Voor het diploma A slaagden: W. C. M. Mechelse, I. K. O. v. d. Graaf, Y. L. van Rooyen, A. L. Verhard, allen te Voorschoten; M. G. van der Mey te Val kenburg; P. Oppelaar. Hazerswoude, A, E. Verbiest. G. Tegelaar, R. Terpstra. al len te Leiden; N. Verloop en J. Steketee te Noordwijk; J. de Best. Rijnsburg; D. P. Brussee en J. Mokkenstorm, Oegst geest; J. Jansen en P. K. Jansen, G. de Korte, F. M. Koning en G. L. Terlouw, allen te Bodegraven; E. P. Kooy, Al phen aan den Rijn; J. M. Boerma, Kat wijk aan Zee; D Vreeken, Oude Wete ring; S. Voets, Hazerswoude. TRADITIE EN VERBONDENHEID VAN DE EUROPESE MENS Van 27 Augustus tot 3 September houdt de Stichting Oud-Poelgeest een jongeren ontmoeting. welke zal staan in het teken van „Traditie en verbondenheid van de Europese mens" Voor de volgende onder werpen zijn als sprekers uitgenodigd: „Das Menschenbild in Marxismus und der Europalsche Mensch" Pfarrer G. Pohl uit Berlijn, „Heeft Europa's traditie nog kracht voor te toekomst?" dr G. van Bruggen. „Wordt integratie het nieuwe levenspatroon?" de heer K. A. Meyer, „Wat zeggen wij onze Jongeren, die een nieuw cultuurpatroon in gaan?" mevT. DirkseBresters. Op 5 Juli slaagde de heer L. H. B. Riernks aan de Leidse Universiteit cum laude voor het doctoraal examen Neder landse taal- en letterkunde. (Rectifi catie). Leiden heeft er een nieuwe in dustrie bij. Het buitenaanzicht van Deckers carrosseriebedrijf aan de Trekvlietweg. Aan het Gymnasium te Leiden zijn de volgende leerlingen tot de tweede klasse bevorderd; Hanneke Blindenbach, Barijke Bosch, Rinske Bouman, Jan Brouwer, Hetty de Bruijne, Gege Cal- lenbach, Wim Huizinga, Alida de Jong, Eveline Kleyngeld, Rose Koningsberger. Wybo Oosterhoff. Rik Meyer, Lenie Mussert, Jikke Schouten, Han Tesselaar. Greetje Werner, Ansje de Wilde, Niek de Wolf, Jaap van der Sande, Kees Berg, Govert Deketh. Margreetje van Dorp. Dorlne Duyverman, Florls van Ginkel, Wletske Haarsma, Hans Hers, AdriHoe- len, Annemargreet de Jong, Marijke de Jonge, Ineke de Knecht, Henk Nijeboer, Jan Oosterhoff. Beatrix Scheffer, Peter Schoonheim, Nelleke Turion, Jon Ub- bink, Annemarie Uhlenbeck, Suus Ver- hoekx, Ria Verhoogt, Herman van Zwleten. 1 herexamen. 15 afgewezen. H.B.S. afdeling B. Bevorderd van de 3e naar de 4e klas: J. Brouwer, P. Ede laar, P. v. Lammeren, P. Mynders, W. Olijslagers, B. Oude-Alink, L. Rijsbergen, A. Schenk. W. Stijn, K. v. d. Werf. J. Westgeest. C Schrama, A. Zuydervliet. J. v. d. Born. W. de Brabander, J. Broeke, H. Dieben. J. Eiderhorst, F. Goutier. J. v. d. Kamp. W. de Romijn, J. Stierum. D. v. d. Voort. K. Willemsen, J. van Zanten. H.B.S. van de 2e naar de 3e klas: L. Bosman. F. Cortenbach. H. Dieben, W. Dusée, C. v. d. Gegst, L. Groenewegen, A. Heuzen, S. v. Kesteren, A. Leyen, W. Mieremet. A. Ruigrok, J. Smit, P. Ver hoef. P. Bouman, T. v. Brussel. H. Fles, R. Groenewegen, P. Hoogduin. D. Hout- hoff, K. Janson, P. Kempen, J. v Kooy, E. Kustner, G. v. Niekerk, wurtcii. i Herexamen, ra aiyewezeii. n„r- c 1- Bevorderd tot de derde klasse: Eric V Binsbergen, Nico Booij, Jet Bosch. Tilly Dinger, Marian Flim. Elsemarijke Gaas tra (voorw Leen Guyt, Marijke Haan tjes, Ad Harteveld. Arend Huussen, Idonka Kruts, Gys Kuenen, Siet.se Lefe- ber, Deetje van Leeuwen, Mimi van Luyn, Werner Staverman, Mieke Ver- hey van Wijk, ALine van Wienngen, Jip van der wind, Resy Bogaars. Henk Ei kerbout, Jan Casper Hartman. Annie van der Hoeven. Laura Huizinga, Joost Kuiper, Ko de Meyere, Jan Nicaise, Jan Kees Prins. Bart Punt, Conny Saris. 1 herexamen. 11 afgewezen. Bevorderd tot de vierde klasse: Ma rijke Assink, Manon van Caspel, Niek van Ginkel, Maarten Hofstede. Kiki Huijding, Ingrid Kakebeeke, Sander Kreukniet, Elly Leenen, Caty Nap, Ul- rika Oosterhoff. Mare Spijker, Dini Vijl- brief, Nico Volkers, Loesje Bakx, Juliana Boeke, Trijntje Brouwer, Hans Dresden, Emmy Fischer, Gerard de Groot, Anne marie Haantjes, Hanny Haantjes. Jan Karstes, Marijke Kok, Lydia Versteeg, Rob van der Plas. 2 herexamen. 5. af gewezen. Bevorderd tot de vijfde klasse; Ida van Regteren Altena. Tineke Blom. Cees Fasseur, Ineke van Heerde. Jaap Hoogerwerf, Wus Kloeke, Loekje von Liebenstein, Wim Locher, Carla Pieper, Paul Waszink, Elly Dissevelt, Pim Hof- kes, Harmen Honnef, Anneke de Ko ning, Ed Kuypers, Adri Majolée, Ed van Ooy, Tonny Tieleman, Duco van Weer- lee, Gerhard Cadee. 1 herexamen. 11 af gewezen. Bevorderd tot de zesde klasse: Erna Berg. Nelleke Blok. Jos van Dam (voor waardelijk), Maarten Etmans. Daan den Heyer, Myrna Huizer. Hilde Kole. Frans Merkelijn, Hannie Meulendijk, Mary de Meyere. Dieter van de rSchilden, Henri Bentfort van Valkenburg. Lydia van der Vlerk, Suus Berg. Aarnout Coster, Melnard van Dunné, Ronald Feitkamp, Jan Geelkerken, Thomas Hoogendoom, Annelies Kreukniet, Renée Lahr, Her man Maaskant, Martien Planje, Huib Poortman, Marleen de Priester. Chris Siemons. René Taselaar, Wiepko Terp stra. Jan van Weizen. Ronald Winckler, Theo Ykema, Hylke van der Zee. 1 her examen. 7 afgewezen. Aan het RJC. Lyceum werden de vol gende leerlingen bevorderd: H.B.S. afdeling A. Bevorderd van de 4e naar de 5e klas: F. Beeren, Sj. de Bruin, P. Buysen, T. Detrie (met lof), H. v. Dongen, W. Houtzager. J. Jeuris- sen, K. v. Kampen, H. Kortekaas. W v. Lammeren. H. Peek, P. v. Rhijn (met lof). W. de Vroomen. K. Wagenaar, v. d. Weüden, J. de Kleermacker, J. Wit. HS.S. afdeling B: bevorderd van de 4e naar de 5e klas: J. Arats, J. de Back. H. v. d. Berg. H. v Duynhoven, P. Hoog kamer. T Kruyf, B. LagerweU. J. Mol, G. Niehe, F. Schlatmann, J. Vermeulen, J. Blom, K. v. Niekerk, G. v. d. Werf. H B.S. afdeling A. Bevorderd van de 3e naar de 4e klas: A Heemskerk, A. Steger. W. v. Rhijn, D. v. d Eerden, J. Koevoets, P. de Kousemaeker, L. v. Len- nep, N. v. Vliet, K. v. d. Voorn, Cl. Sou- ren, K. Jansen, H. Sollewijn-Gelpke. Sitee, B. Walenkamp, L. Menken. H. Nipper, F. Eckhart. A. Hermans. P. d. Jong. T. v. Kesteren, E. de Keuning, J. Monod de Froideville, N. v. Oudenhoven, F. Prangers, N. Schoonderwoerd, L. Sen. ne. W. Verberg, Th. Versteegen, H. Vla ming, T. Vollebregt, J. Zonneveld, J. Blom. H.B.S. van de Te naar de 2e klas: W. Adrlaanse. W. Duynisveld. P. Mingers, A. Pieterse, S. v Ruiten, D. v. Schie. H. Vogelaar. J. Wassing. R. Monfils. R. Barendsen. R. v. Basten, P. Brandsma, Bubbens, G Hoogeveen, P. Moons, v. d. Vaart, H. v .Veldhoven. R. Vo gelaar. J. Vreeswijk. P. Wltteman. W Driessen, E. 't Hart, K. Heemskerk. G Hotze, P. Kerchoff, A. Knijnenburg, T Kooien, A. v. d. Kraan, H. de Rooy, B Schenk. B. Sleumer, H. Ransdorp, H. Alkemade, G. d. Dubbelden, H. Jansen, Lardenoye, N. Meiman. C. Overde- vest, H. Pont, F. Remmerswael G. Zand bergen. H. v. Eisen, J. v. d. Brink. Gymnasium afd. A. van 5e naar 6e klas: J. v. d. Hoorn. G. v. Leeuwen, Mooy. J. v. d. Westen. Gymnasium, afd. B. van 5e naar 6e klas: T. v. d. Berg. W. v. Dongen, Th, Opdam, P. v. d. Voort, H. de Vrind. F. v. Wijk, W. de Meijer. Gymnasium, afd. A, van de 4e naar de 5e klas: F. Fornara (met lof), A Gillissen, A. v. Groningen, K. Prins. J van Ulden. Gymnasium, afd. B. van de 4e naar de 5e klas P. Alkemade, A. Blom. W. Blom. H. Bonnet, F. de Graaf. L. de Jong (met lof). P. de Jong, A. v. d. Kleij. M. Kramp, H. Lagas, W. Runderkamp. H. Scheerder, J. Simonis, L. Voermans, K. Warnau, P. van Wiechen (met lof). Gymnasium, van de 3e naar de 4e klas; A. Allart, I. Conradi, S. Doffer- hoff, H. Heeman, P. Janson, A. Koele- meij, W. Koelemeij, H. v. d. Laan, H. v. d. Lans (met lof), S. Leenen, B. Lou- we. W. v. d. Meel (met lof), K. v. d. Poel. T. v. d. Putten, T. v. d. Staak, H. Tielemans, B. Topper, J. Vioen. P. v. d. Voort, H. Walenkamp, J. de Wit, C. Zuy dervliet (met lof), F. Zwartjes (met lof). Gymnasium, van de 2e naar de 3e klas: H. v. Aalzum, W. v. Appel, W. v. Beek, F. Bloem. P. Geraedts. H. Her mans, K. Janson, D. de Jong, A. v. Keu len. J. Klink, H. Meijer, T. Peters, G. Ragas, W. Steenbergen, E. v. d. Werf, B. Zonneveld, P. v. Dorp, A. Eibers, Eibers. P. v. d. Geest, L. Hogervorst, Kok, L. v. Leeuwenmet lof), J. v. Putten (met lof). H. Pijnacker, FF. To- nino, L. v. Ulden. A. Urban, N. Vink, J. Vreeburg. F. v. d. Zon. Gymnasium, van de le naar de 2e klas: H. Blom. W. Blom. W. Flapper, R. Klerks. H. Kortekaas. P. Kroft w Rosdorff, H. v. d. Sj>ek, K. v. d. Bosch, K. Frijters. P. v. d. Lans, A. v. d Meer (met lof), K. Pinxteren, A. Rotteveel, H. v. Rijn (met lof), S. Stolwijk, Kagie, T. Kohlbeck, J. v. d. Geest, E. Heslenfeld, T. Kret. F. Meijer, P. Rot teveel, G. Zwartelé (met lof), P. v. Blerck, A. Dames, W. Hartog, L. Hoo geveen. T. Korenhoff. K. H. de Ruyter (met lof), F. Tonino, F. Walenkamp, P. Walenkamp, K. v. d. Zalm. Slechts met een enkel woord mor genavond vindt de herdenking plaats werd gisterochtend in de in het gebouw Pnièl aan de Middelstegracht gehouden kinderkerkdienst herinnerd aan het feit, dat vóór veertig jaar de Kinderkerk „Nathanaël werd opgericht. De jeugd- ouderling, de heer C-. Bernard, één der assistenten van de jubilerende Kinder kerk. dankte God voor de veelal verbor gen zegen, die jongeren en ook ouderen tijdens de eenvoudige diensten van deze Kinderkerk hebben ontvangen. De heer Bernard, die de jongens een uitgaansdag op 17 Augustus in het vooruitzicht stel de. vertelde deze ochtend de geschiedenis van „Mozee m het biezenkistje'. Een deputatie van de Herv. wjjkgemeente „Pniël" en vrijwel alle assistenten van de Kinderkerk woonden deze dienst bjj. LEIDS V AC ANTIEKINDERFEEST Morgen zullen tot besluit van de V K.F.-uitzendingen in dit jaar ruim 450 vij fd eüüosser tj es van de openbare lagere scholen hun ééndaags feest vie ren. Daar dit de 20ste uitzending in het béstaan van het Leids V.Kf. betekent, heeft de commissie een reis vol verras singen samengesteld. 's Morgens halfacht wordt van de Kaasmarkt vertrokken, terwijl 's avonds om circa acht uur die bussen aan de Geregnacht zullen arriveren, waar de ouders hun pupillen in ontvangst kun nen nemen. LEIDSCHE SPAARBANK In de maand Juni 1955 werd er bij de Leidsche Spaarbank ingelegd een bedrag van f 1.054 038.53 en terugbetaald een bedrag van f 806.969.18. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 323 en het aan tal afbetaalde boekjes 210. Op 5760 rekeningen van deelnemers aan de Afhaaldrienst werd f 118.900.75 bijoeschreven. Er werden 558 busjes ter lediging aan geboden met een gezamenlijke inhoud ■m f 10.344.15. Het tegoed der 35.447 inleggers bedroeg aan het einde der maand f 23.882 314 56. Onze stadgenoot, de heer J. Vla ming. slaagde te Delft voor het oandi- daatsexamen voor bouwkundig inge nieur. Nog steeds geen speeltuin Tien jaar „Rondom de Haven" Feestelijke viering van tweede lustrum Sedert Zaterdagavond bezit de buurt vereniging „Rondom de Haven" een clublied. Speciaal door André Meurs op de feestavond ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de vereniging in het St. Antonius Clubhuis i geschreven en door de enthousiaste leden onder zijn leiding massaal meegezongen. Het was Zaterdag precies 10 jaar geleden, dat „Rondom de Haven" werd opge richt. 32 leden waren er toen. Een maand later waren er al 258 en momen teel telt de vereniging 287 leden. Dit ver telde de voorzitter, de heer A. van der Bom, in zijn openingswoord waarin hij verder o.m. gewaagde van de eensge zindheid en de onderlinge verdraag zaamheid, die er in deze buurtgemeen schap in de loop der jaren is gegroeid. Er heeft ook altijd grote activiteit in de vereniging geheerst, zei hij. Zo is er een reis-, een toneel-, een vis- en een kaartclub. Zelfs heeft men een tijdlang een speeltuin gehad, doch door gebrek aan een behoorlijk terrein heeft men die - voorlopig! - moeten opheffen. Ook een clubgebouw, eveneens hard nodig, is er nog niet. Wel is men dank baar. dat men voor dit doel gebruik mag maken van het schaftlokaal van een bedrijf; toch blijven de verlangens uitgaan naar een betere huisvesting. De voorzitter dankte tenslotte allen, die op enigerlei wijze hebben meegeholpen de vereniging groot te maken. In het bij zonder bracht hij dank aan de jubileum commissie: de dames Van der Weüden. R3vensbergen en Jongbloed en de heren Van der Weüden en Kanbier, voor het vele werk. dat zü het afgelopen jaar hebben moeten verrichten om deze feestavond mogelük te maken. Alle le den van de commissie werden door hem in de bloemetjes gezet. Deze bloemenhulde liet de heer Van der Bom verder nog vergezeld gaan van een zilveren lepel. De voorzitter van de jubileumcommissie overhandigde op zün beurt een bedrag aan geld. Namens de leden sprak de heer Versteeg een woord van warme hulde tot het bestuur. Uit erkentelükheid en dankbaarheid voor de uitnemende wijze waarop het bestuur de belangen van de vereniging heeft verzorgd had de heer Versteeg voor alle bestuursleden een aardig ge schenk. Tot slot sprak de secretaris van de vereniging, tevens voorzitter van de reisvereniging, de heer J. Sylvester, die een geldkistje cadeau deed. Ook luchtte deze spreker nog zijn hart over de sjjeel- tuinkwestie. Hü achtte dit van een der mate groot belang, dat hü gaarne de aandacht van de betreffende autoritei ten hierop nog eens gevestigd wilde zien! En hiermede was aan de spraakwater val een einde gekomen. Nadat de koffie was rondgediend kon Geraldini's caba ret-variété „Vrolijke Klanken" aan het programma beginnen. Een programma, dat zün naam met recht droeg. André Meurs. de conferencier, geestig en be schaafd. naam van de muzikale excen triek Toby Rix behoeft geen verdere toelichting Wie kent niet deze „heer in 't verkeer" van de radio. Daar waren verder de „Dutch Rolling Stars", die eens lieten zien wat men alzo met rol schaatsen kan doen. Gery en Marion jongleerden op een kogel. Fantastisch! Cor van Veen met z'n accordeon noop te de zaal tot meezingen van populaire bedjes, wat de stemming niet weinig verhoogde. Dan was er tenslotte nog Ge- raldlni zelf in zijn glansnummer van muzikale kok. Aan 't slot vraagt men zich af, waar deze man nu eigenlük geen muziek uit zou kunnen halen. Na dit programma was er o.l v. Geral- dim en met medewerking van „The O.K. Rythme Stars" nog een gezellig feest. „Rond om de Haven" heeft haar tien jarig bestaan op waardige wüze gevierd! PROF. DEN BOER EN PROF. BYVANCK SPRAKEN IN NIJMEGEN In de academische zitting van de Nij meegse Universiteit, die werd gehouden ter gelegenheid van de herdenking van het 1850-jarig bestaan van Nijmegen als stad, heeft professor dr W. den Boer, uit Leiden. Zaterdag een voordracht ge houden, waarin hij de persoon van de Romeinse keizer Trajanus nader be lichtte. Een tweede Leids hoogleraar, prof. dr A. W. Byvanck, sprak tijdens deze aca demische zitting over „Nümegen en Kei zer Trajanus" en zeide hierover onder meer. dat het verband tussen Nümegen en Keizer Trajanus duidelijk wordt door inscripties, die bü Rome zijn ontdekt in <Je begraafplaats van de bereden lijf wacht der keizers. Op enkele van deze inscripties wordt Ulpia Noviomagus als vaderstad van een dezer ruiters ge noemd. Uit een inscriptie, waarin de legioenen van het leger in de provincie Neder-Ger- manië worden opgesomd, bUJlct, dat legio X daar in elk geval nog aanwezig was in 101. Verder weten wij, dat keizer Trajanus deze afdeling heeft overge plaatst naar Hongarije. Naar alle waar schijnlijkheid is dit geschied met het oog op de voorbede id ingen voor de oor log tegen de Daciërs, die in 106 is uit gebroken. Men mag dus aannemen, al dus spreker, dat de overplaatsing van legio X is geschied in 105. Is dit juist, dan moet het jaar 105 het stichtings jaar wezen van Nijmegen als een Ro meinse stad. Gistermiddag omstreeks kwart vóór vier ontstond een binnenbrandje in een kamer op de tweede étage van het pand Utrechtse Veer 13. De oorzaak was ver- moedelük het vlamvatten van het reser voir van een brandende petroleumkachel ten gevolge van de tocht door de kamer. Het kamertje brandde geheel uit, doch de brandweer kon met twee stralen van de nevelspuit het vuur blussen voor het zich aan de andere vertrekken mede deelde. De rest van het huis liep ook geen waterschade op. De schade wordt door verzekering gedekt. Geslaagde jeugdkermis besloot het feest De jaarlijkse schoolwedstrijden, welke Zaterdagmiddag in Poelmeer werden gehouden, droegen in verband met het 30-jarig bestaan der vereni ging, een feestelijk karakter. Op de gazons der inrichting was een jeugd kermis ingericht, waar velen zich kon den vermaken. De strijd om de wisselbekers was dit keer van groot belang, omdat de jon gens van de openbare school een goede kans hadden de door de Oranjevereni ging beschikbaar gestelde beker voor goed in hun bezt te krijgen. Deze jon gens bleken inderdaad de sterks ten te zün en met een puntenaantal van 290.1 wsten zij de eerste plaats te veroveren op de nummers: 25 m schoolslag. 25 m rugslag. 25 m. vrije slag en estafette. De Montessorischool werd tweede met 237.8 p., de Julia naschool derde met 355.5 p., terwijl de vierde plaats was voor de school aan de Hoge Mors met 373.5 p. Wat de meisjes betreft waren de leer lingen van de Montessorischool de sterk- sben. De uitslag luidt: 1. Montessori school 343 8 p.: 2. openbare school 377.8 p 3. H. Mors 3933 p.; 4. Julianasohool 4299 p. De heer R. Hilbramdis reikte namens Poelmeer de beide wisselbekers uit en kon namens de O.V. mededelen, dat vol gend jaar wederom een beker beschik baar wordit gesteld. De overige deelne mende scholen ontvingen een herinne ringsvaatje Hiertoe behoorde ook de Hofdyckschool en de RJC. meisjesschool, ofschoon deze scholen niet het volledige programma hadden afgewerkt Na de wedstrijden trok de Jeugdker mis met de vele attracties grote belang stelling. Dinie Hoonaard, Paula van Duuren, Ineke en Els Leenen en Jan van Driel vielen in hun tent bijzonder op door hun keurige costumes, waaraan veel zorg was besteed door de heer J. P. Ouwerkerk. Dansen werden uitgevoerd door me vrouw M. van Egmond. Tenslotte zou een zwemfeest van Poelmeer niet com pleet zijn zonder een komisch nummer van badmeester J. Leget, die zich als boeienkoning door de jeugd liet boelen en te water raakte. Wachtmeester Schellingenhout van de Rijksjjolitie sprong gekleed te water, doch zqn hulp was overbodig, daar de heer Leget zich onder water van zijn touwen had ont daan en ander grote hilariteit van de jeugd ziohaetf had weten te redden. Met deze jeugdwedstrüden heeft Poel meer de feestelijkheden in dit jubileum jaar besloten. LEIDSE MIDDENSTANDERS VERZOEKEN KAMER AANNEMING CADEAU-WET De ongeveer 600 Leidse middenstan ders. die georganiseerd zün in de Leidse Middenstandscentrales hebben een tele gram aan de Eerste Kamer gezonden, waarin met klem wordt aangedrongen op de aanneming van de wet op het cadeaustelsel. In de bedrüfsruimten van de N.V. Kan. Zeepfabrieken vh. Sanders Co. aan het Levendaal is men vorige week begonnen met de productie van zepen, lotions en j>arfums van de N.V. Shuiten, een Amerikaanse firma, welke in Cliifton is gevestigd'. CRICKET AJAX 2—EXCELSIOR 3 Aanvankelijk leek het erop. alsof Ajax een gemakkelijke zege zou behalen. De Schiedamse wickets vielen als kegels en voor slechts II runs waren er al 7 wickets meer. Een roerende staart bracht het to taal nog op 27. Ajax stelde daar 83 runs tegenover, doch de tweede Schiedamse innings leverde 108 runs op, zodat Ajax in twee instantie toch altüd nog 53 runs moest scoren om te winnen. Onder grote spanning lukte dit op de kop af voor het verlies van alle wickets! Ajax won dus met 1 run. CRICKET LCC ZAT.—QUICK (H.) Dat het sterke Quick-elftal aan de kant werd gezet voor slechts 30 runs, dankten de LCC-ers voor een groot ge deelte aan hun uitstekende fielden. Er vielen in de Haagse innings geen dubbele cijfers te noteren. De LCC bowlingcüfers waren N. den Hoed 513, H. Laman 1—12, H. Vermeer 2—2, W. Crama 1—3, P. Maaskant 10. Wat de Leidenaars daarna op de mat vertoonden had niet veel te betekenen; slechts 11 runs hadden allen hun beurt gehad, zodat het toch nog een nederlaag werd en wel met 21 runs. J. Ley 58. Hromatka 40. COMPETITIE-UITSLAGEN lste klasse: HBS <174)VRA (137 voor 9 tijd): draw; HCC I (88 voor 1, gesl.) Quick H. (75); HDVS (203 voor 5). gesl.) —Excelsior (160 voor 6, tijd): draw; PW (33)—ACC (179); Quick N. (173)—RW (184 voor 7. gesl.); VOC (187)—HCC U (190 voor 7, gesl., w.v. van Arkel 107) VW (63)Kampong 107). 2de klasse B: CCG (101)—HBS 2 (40) '41 Grn Hook (53)—HDVS (168 voor 6, gesl.); Quick H. 2 (200 voor 7. gesl.)— HCC 4 (32)). 2de klasse E: RW 3 (101)—Haarlem 2 (144); VRA 2 (196)—CVUW (135 voor 4, tijd): draw; BMHC (138)—VW 2 (30). 3de klasse C: Ajax L. 2 (83 en 53)— Excelsior 3 (27 en 108). Zaterdagochtend vrij: hele dag verlet De Centrale Raad van beroep te Utrecht heeft heden uitspraak gedaan in de zaak van mr J. A. Teseman Gra- tama, referendaris by het Departement van Economische Zaken te Den Haag contra de minister van Economische Zaken. De Centrale Raad bevestigde de uit spraak van het Ambtenaren-gerecht te Den Haag, dat de minister in het gelyk had gesteld in zijn zienswijze dat het vrij nemen op Zaterdagochtend voor de ambtenaren als een gehele dag verlet dient te worden aangemerkt. Zuid-Sumatra achter regering In kringen van officieren van het ter ritorium Zuid-Sumatra wordt verno men. dat dit territorium achter de re gering zou staan in de legerkwestie. Dit besluit zou genomen zijn in een vergadering van officieren, die onder leiding stond van de fungerend com mandant overste dr Ibnoe Soetowo en die gehouden werd na diens terugkeer uit Djakarta. Binnenkort zou over deze kwestie een verklaring worden uitgegeven. „Corregidor" in ons land half een Hoek van Holland gepasseerd met bestemming Rotterdam. Het 6chip heeft 28 straaljagers aan boord. IR J. ROZENDAAL OVERLEDEN (Van onze Haagse redacteur) Vandaag is in Den Haag op 78-jarige leeftijd overleden ir J. Roozendaal, Rid der in de Orde van Oranje Nassau, die op 7 October 1908 als eerste Nederlan der bij Le Mans met Wilbur Wright in een vliegtuigje de lucht inging GEBOORTEHUIS Dr SCHAEPMAN' AANGEKOCHT. De gemeenteraad van Tubbergen heeft besloten ..De Eeshof". het geboor tehuis van dr Schaepman voor f. 55.000 aan te kopen. Over de toekomstige be stemming van het gebouw zal nog nader overleg worden gepleegd. THOMAS MANN BIJ KONINGIN Vanochtend om elf uur heeft H.M. de Koningin te Soestdljk de heer en mevr. Thomas Mann ontvangen.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 3