Nederlands draaiorgel doorslaand succes in Londense binnenstad Het Vijfjarenplan in Rootl-Cliina verloopt niet naar wens BALASTORE Snikheet centrum van Brussel daverde van het lawaai Agenda MAANDAG 11 JULI Pierement „De Arabierwas in optocht door Soho attractie voor tienduizenden (Telefonisch van onze correspondent in Londen) Een draaiorgel voortduwen is een zwaar karwei Dit anderhalf uur lang te moeten doen door de nauwestraten van de Londense binnenstad tijdens een hittegolf lijkt een bovenmenselijke taak. De Groninger orgeldraaiers Elder- man en De Waard samen met de Amsterdammers Schouten en Perlee hebben gisteren dit krachtstuk volbracht. Want met hun orgel „De Arabier", afkomstig uit onze hoofdstad, maar de laatste drie jaar in Groningen gestationeerd, vormden zij het overal toegejuichte onderdeel van de lange Carnavals optocht, waarmede op deze stralende Zondag de Soho-fair werd geopend. Voor het eerst werd in dit centrum van uitheemse lekkernijen en andere lichtzinnigheden, dat vaak met het Parjjse Montmartre wordt vergeleken maar een geheel eigen karakter draagt, een reeds feestelijkheden en kunstzinnige manifestaties ge organiseerd, welke een volle week zullen duren. Het was ook de eerste maal dat de Londenaars een onvervalst Amsterdams pierement te zien en te horen kregen. Het was een nieuwtje dat insloeg. „De Arabier" was het succes van de optocht! Londen is op het gebied van straat muziek allerminst verwend. In de dave rende hoofdstraten smoort het verkeers. gedruis alle muzikale klanken. Men ontmoet soms een antiek pianodraai orgeltje door een figuur met hoge hoed bespeeld, maar het ijle en piepende ge luid is niet te vergelijken met het mach tige sonore volume en de verscheiden heid van tonen, welke een Nederlands straatorgel pleegt voort te brengen, om maar te zwijgen over het slagwerk. De allergrootste attractie voor het Londense publiek vormden natuurlijk de vijf bewegende zilveren belletjes met Mevr. Sispera mag terugkeren Engels protest hielp Tsjecho-Slowakije heeft Groot-Brit- tannië medegedeeld, dat mevrouw Phyl lis Sispera Tsjecho-Slowakije met haar drie in Engeland geboren kinderen mag verlaten. Zelf is zij Britse van geboorte. Zij was gehuwd met een Tsjecho-Slo- waaksc vlieger in de oorlog in Engeland. Haar man, Sispera, werd veroordeeld tot elf jaar gevangenisstraf, omdat hij in 1950 had gepoogd met zijn gezin de grens over te komen! Zijn vrouw kreeg een straf van 18 maanden. Naar Reuter meldt scheidde zij van hem onder druk van de Tsjecho-Slowaakse autoriteiten. Engeland had de Tsjecho-Slowaakse au toriteiten er voor gewaarschuwd, dat de betrekkingen tussen beide landen be nadeeld zouden worden, als mevrouw Sispera tegen gehouden zou worden. Auto met straalaandrijving De Britse autofabriek „Austin" heeft Zaterdag een demonstratie gegeven met een auto met straalaandrijving, de demonstratie werd bijgewoond door cir ca 30.000 belangstellenden. De straal motor, met een vermogen van 120 (En gelse) PK. werkt vrijwel geruisloos. De snelheid, die met de wagen bereikt kan worden, is niet bekendgemaakt. De auto is bijna niet van gewone Austins te on derscheiden. Een technicus van de fa briek verklaarde, dat bij proefritten dui zenden kilometers door het gehele land zijn afgelegd, zonder dat iemand ooit had opgemerkt dat de „Sheerline" geen gewone auto was. Soekarno thans 18 Juli naar Mekka De secretaris-generaal van het Indo nesische ministerie van Buitenlandse aZken, Roeslan Abdoelgani, heeft ge lijk reeds Zaterdag kort gemeld via de radio bekend gemaakt, dat president Soekarno zijn bezoeken aan Thailand, Birma. India. Pakistan en Irak heeft afgelast. Abdoelgani zeide. dat dit was wegens ..diverse moeilijke problemen, waarvan de oplossing de volle persoon lijke belangstelling van de president eisen". De president vertrekt 18 Juli naar Mekka en zal alleen een officieel bezoek aan Egypte brengen. tinkelende poppen aan de voorzijde een Arabier met vier vrouwen en de twee figuren aan de achterzijde. Veel belangstelling bestond er ook voor het orgel-mechanisme. „De Arabier" is Nederlands mooiste straatorgel, zowel wat klank als uiterlijk betreft en heeft daarom reeds veel eer ste prijzen gewonnen. Het werd in 1926 in Antwerpen gebouwd en in 1948 ge restaureerd. Het orgel ziet er inderdaad smetteloos uit. De eigenaar is de beken de orgelverhuurder G. Perlee, die in totaal twintig straatorgels in verschil lende steden van Nederland exploiteert. De „Vereniging van vrienden van het draaiorgel" kwam op het denkbeeld een onzer orgels naar de zomerfeesten van het stadje Kings Lynn, in Norfolk, te zenden. Onze ambassade in Londen zag groter mogelijkheden en zorgde er voor, dat thans ons kampioen-orgel de feesten in Soho opluistert. Inderdaad is hier sprake van een gloednieuwe vorm van culturele propa ganda, waaraan onze kamermuziek- ensembles en vocalisten niet kunnen tippenWant dank zij radio en tele visie zal .De Arabier" deze week door millioenen worden gehoord en gezien! Het orgel heeft een repertoire van 120 nummers. .De Westertoren", „De Orgel man", opera's en talrijke schlagers zul len het Engelse luchtruim komende zomermaanden vullen. Het orgel gaat ook nog naar de bad plaats Hunstanton aan de Engelse Oost kust. Er is ook nog sprake van, dat „De Arabier" later door het permanente Lunapark te Battersea aan de Theems. oever zal worden geëngageerd. Onze orgelmannen werden gisteren bijgestaan door een aantal uiterst ener gieke vrijwillige „Volendammers" en „Volendamsen" op klompen en al. die met de koperen bakjes rondgingen en heel wat geld inzamelen voor een der Sohose ziekenhuizen. Twee Nederlandse meiskes, die voor het orgel uitgingen, torsten parmantig een banier in de nationale kleuren, welke natuurlijk ook van het orgel zelf wapperde. Onder de toeschouwers bevond zich een pas bij de verkiezingen verslagen Lagerhuislid. „Als ik in mijn verkie zingscampagne zo'n orgel had gehad, zou ik vast hebben gewonnen!" zei hij lachend. Soho feest, zoals alleen Soho kan feesten: met een artistieke on- Engelse sfeer. Soho met. zijn Italianen en Spanjaarden. Grieken, Cyprioten en Maltesers, Vlamingen. Ieren en Honga- rëh en ook nog' een enkele Engelsman vormt een uniek cosmopolitisch geheel, dat sprankelt van vitaliteit. De zingende en dreunende „Arabier" is hier best op zijn plaats! Op een steenworp afstands van het reizende Oxford Circus zal „De Arabier" dezer dagen onder de schaduw van de hoge bomen van het stille, statige Golden Square Soho's bizarre volkeren- mengeling in walswarrellng laten op gaan, zoals geen orkest dat vermag te doen. Bulgaarse spion in Turkijë" gearresteerd De politie van Is tanboel heeft een. Bulgaarse vluchteling gearresteerd, die ervan verdacht wordt als verbindmgs- man te zijn opgetreden tussen de Bul gaarse hoofdstad en een Bulgaarse spionnagebende, die verleden week in Turkije is ontdekt. De man is bij de Bul gaarse grens aangehouden en zou een medeplichtige zijn van de Bulgaarse vice-consul in Istanboel. Tsjolakof, die als vermoedelijke leader van de spion nagebende is gearresteerd. Ln totaal zijn reeds 52 personen, me rendeels Bulgaarse vluchtelingen, in verband met deze zaak aangehouden. De vrouw en de twee kinderen van Tsjo lakof zijn uit Istanboel naar Sofia ver trokken. Het Hongaarse persbureau MTI be richtte Zondag de arrestatie van twee leden van het personeel van het Ame rikaanse gezantschap in Boedapest en van twee journalisten van de Ameri kaanse persbureaus, resp. op beschuldi ging van „splonnage voor een buiten landse mogendheid en andere misdrij ven tegen de staat". De arrestanten zijn volgens MTI resp. Bela Kapotsky, Kormel Balazs en de André Marton en zijn echtgenote. Er zijn ook anderen gearresteerd. De be schuldiging tegen hen is dezelfde. (Ingez. Med.-Adv.) CARBOVIT tegen spijs- I verterings-bezwaren MUGOLIN (reukloos) ter voorkoming van muggebeten. Compromis over Duitsland? In diplomatieke kringen in Bonn werd Zondag vernomen, dat de Westelijke mogendheden bereid zijn op de aan staande conferentie van regeringsleiders te Genève een compromis-oplossing voor het probleem van Duitslands hereniging te aanvaarden. Volgens dit plan zou een herenigd Duitsland deel moeten blijven uitmaken van de Westelijke verdediging, echter de toepassing in het gebied dat nu de Sovjet-Russische zone is, zou beperkt zijn. Deze concessies wil het Westen doen in ruil voor Sovjet-Russische instem ming met hereniging van Duitsland op grondslag van vrije verkiezingen in alle vier zones. Het geheel zou deel moeten uitmaken van een algemeen Europees bevciligingsstelsel. De Westelijken zouden bijvoorbeeld, aldus werd in genoemde kringen verno men. er mede kunnen instemmen geen troepen ten Oosten van de huidige grens tussen Oost- en West-Duitsland legeren. Zü zouden er echter op sti. dat Oost-Duitsland in hun radarnet wordt opgenomen. Ook zijn afspraken mogelijk over be perking van de Duitse strijdkrachten tot de twaalf div isies, die West-Duitsland thans op de been brengt. In West-Duitse regeringskringen acht te men het mogelijk, dat de Sovjet-Unie met een dergelijk voorstel zal instem men. „Omgekeerde zaak Anneke Beekman" in Amerika De sheriffs van alle districten in Mas- hachusetts (Ver. Staten) hebben op dracht gekregen Hildy McCoy te zoe ken, een R.K. meisje van vier jaar, dat (Ingez. Med.-Adv.) „De dood beter dan het Communisme", zegt „bekeerde" Amerikaanse soldaat De tegenstand, die het vijfjarenplan in Rood-China ondervindt, is blijkbaar niet gering. Het officiële persbureau „Nieuw China" heeft Zaterdag een verslag over de eerste twee jaar van het huidige plan gepubliceerd, waaruit blijkt, dat de „aanhangers van Tsjang Kai-sjek trachten het plan te saboteren". Sommige grondbezitters en contra-revolutionnairen maken gebruik van be paalde fouten bij de uitvoering van het plan om moeilijkheden te verwekken en bepaalde kapitalisten verzetten zich met alle mogelijke middelen tegen de overgang naar het socialisme, zo heet het in dit verslag. door haar Joodse pleegouders verborgen wordt gehouden. De sheriffs hebben op dracht de heer en mevrouw Meivin B. BIlis het kind- te ontnemen en het ter beschikking van de rechtbank te stellen. Ellis en zijn vrouw houden zich met het kind reeds schuil sedert 1 Juli, toen de rechter hen beval het kind over te dragen aan de natuurlijke moeder, mevr. Majorie McCoy Doherty. De pleeg ouders voeren al twee jaar strijd om behoud van het kind. Ruim twee Jaar geleden werd de adoptie door de recht bank ongedaan gemaakt, maar de uit voering van die uitspraak werd opge houden hangende behandeling ln be roep. De bevolking wordt opgeroepen de hoogste politieke waakzaamheid te be trachten, alle ondergronds werkende contra-revolutionnairen te verslaan en alle sabotagedaden tegen het vijfjaren plan te.verhinderen. De Communistische partij wordt opgedragen vastbesloten op te treden tegen alle uitlatingen en han delingen, die,, de eenheid schaden. Z(j móet vervolgens öok de verwaandheid en zelfgenoegzaamheid "van bepaalde par tijleden corrigeren. Particuliere onder, nemers moeten tndens de uitvoering van het plan de controle van staatsorganen aanvaarden. Het verslag geeft ook rekenschap var. tekortkomingen als gevolg van „gebrek aan ervaring" (dat zeggen de leiders van de Sovjet-Unie al bijna veertig jaar.... Red Voorts wordt o.m. verklaard, dat de resultaten, die in de landbouw zijn behaald niet aan de gestelde verwach tingen voldoen en dat de katoenop brengst tegenvalt. Drie Amerikaanse militairen, die aan het eind van de Koreaanse oorlog in Communistisch China verkozen te blij ven, doch onlangs van gedachten zijn veranderd, zijn Zondag in Hongkong aangekomen. Het ziin Lewis Griggs, Otho Bell en William Cowart. Laatst- g&üoemde vèrklaarde op een persconfe. rentie. dat de twee jaar in Rood-China moeilijk waren geweest. ..De dood is be ter dan het Communisme", zei hij. Co- wart verklaarde, dat er nog andere na de Koreaanse oorlog achtergebleven Amerikanen in China zijn, die dat land willen verlaten, maar hij voegde daar aan toe: „Bij dit soort verklaringen speelt men met mensenlevens Het is beter niets meer te zeggen". (Ingez. Med.-Adv.) Woning, werkplaais, school, kantoor... alles schreeuwt om DOORZICHTIGE ZONGORDIJNEN Met een enkel woord BINNENLAND Prins Bernhard zal op 14 Juli ln Wol- vega een bezoek brengen aan de Pleter Stuyvcsanttentoonstelllng, die daar ter gelegenheid van de herdenking van de stichter van New York wordt gehouden. Burgemeester C. N. M. Kortmann van Breda heeft Zaterdagavond de zomer- weekelndfeesten geopend, die de komen de negen weken gehouden zullen warden ln het stadspark „Het Valkenberg" te Breda. Gisteravond heeft de burgemeester van Apeldoorn, mr A. L. des Tombe, op symbolische wijze de duizenden lampjes den ln een feeëriek licht zullen zetten. „Lumldo 1955" heeft vergeleken b\J de voorgaande jaren weer een belangrijke uitbreiding ondergaan. BLTTENLAND In Chili (Zuld-Amerlka) ls een over eenkomst bereikt, die een einde maakt aan de staking van 27.000 spoorwegarbei ders. Z(J krijgen 70% loonsverhoging en andere voordelen alsmede de belofte, dat geen sancties tegen hen genomen wor den Verder zouden de onderhandelingen met afgevaardigden van het PTT-perso- neel. dat reeds negen dagen staakt, wel dra beëindigd worden. Er wordt thans niet gevochten tus sen het nationale Laotlaansc leger en eenheden van de Communistische, met de Noord-Vletnamese Vletmlnh verbonden Phatet Lao. In diplomatieke kringen ln de Laotlaanse hoofdstad Vientiane meent men, dat de krachtige, door de aanval- leendc Communistische bataljons onder vonden tegenstand, de Communisten zeer heeft verrast. Ruim 40.000 Inwoners van Noord- Blhar, 300 kilometer ten Noordwesten van Calcutta, hebben hun woningen moeten ontruimen wegens overstromingen van de rivier de Kasl. Tachtig dorpen staan reeds ln het water. Een vloot van 200 vaartuigen neemt deel aan de redding en de bevoorrading van de getroffenen. Vijftien Japanse arbeiders zijn be dolven door Instorting van een tunnel, die deel uitmaakt van een waterkracht centrale te Otoe, nabil Kioto, de oude Keizerstad. Een honderdtal personen werd aan het werk gezet om te trachten de slachtoffers te redden, maar men had weinig hoop. ook maar één van de vijf tien mannen levend aan te treffen. De Oostenrijkse minister van Blnnen- Zondag ls ln een voorstad van Oran ln Algerije een bom geworpen ln een me nigte, die een Mohammedaanse huwe lijksplechtigheid bijwoonde. Dertig perso nen werden gewond. De toestand van ne gentien van hen werd ernstig genoemd. Men neemt aan dat het hier een persoon lijke wraakneming betreft. - Op een welde bij Sastrlggs in Schot tractor, terwijl op nog geen vijftig meter afstand ln een munitie-opslag plaats honderden brandbommen en zeer explosieve stoffen ontploften, vermoede- r ln Schotland heer- SE' undë hfttevolf De arbeiders van de 00- Ia Kiel zijn 17 torpedoboten slagplaats waren bijtijds gewaarschuwd duikbootjagers aangekomen, die 2. en hadden zich ln veiligheid kunnen bren- doo[ de Bassen aan de Amerikaanse auto- televisietoestel de zonnestralen zodanig In Karl-Marxstadt (Oost-Dultsland zhn zeven personen veroordeeld tot von nissen variërend van levenslange tot drie jarige gevangenisstraf, op beschuldiging Zaterdagavond is de trein van Uitgeest naar Haarlem ontspoord. Vier rijtuigen liepen uit de rails en veroorzaakten een hinderlijke stag natie. vooral nu Zaterdag en Zon dag de trek naar zee in verband met het verrichten van agentenwerk voor West-Berlltnse radlo-statlons. de Ameri kaanse geheime dienst en het uitvoeren van sabotagedaden. Prof. dr Emii würmann is Zaterdag het prachtige weer eindelijk normale herkozen als rector van de universiteit v,n afmetingen had aangenomen. Een beeld van de opruimingswerkzaam- Gottlngen (West-Dultsland) HIJ 26 Mei afgetreden uit protest tegen di Inmiddels weer afgetreden minister van Onderwijs en cultuur van Neder-Saksen, Schltiter, die beschuldigd werd vod oeo- nazlsttsche sympathieën. heden. gen. Niemand werd gewond. Een woordvoerder van het bestuur van Aden heeft Zondag medegedeeld, dat Jemen geld. graan en munitie heeft ge schonken aan oproerige Oostenrykse grens te .smokkelen". Spre kende op een Soclalistisohe bijeenkomst *-nrlJl- —torti,— ls van ongewenste personen". In de af- vorige maand aanzienlijk toegenomen gelopen tien dagen zijn 124 Hongaarse. I Jemen, dat de huidige demarcatielijn tus- Roemecnse en Bulgaarse vluchtelingen uit sen zijn rechtsgebied en het Britse pro- Joego-Slavlë over de Oostenrijkse grens tectoraat betwist, heeft ontkend, dat het gekomen. 'de stammen steun heeft gegeven. rlteltcn werden overgedragen ue schepen opving, dat zj) als brandglas werkte, waren ln de oorlog aan de Sovjet-Dnle uitgeleend. De vorige week werden reeds Dertig gevangenen In Belfast (Noord- veertien geleende schepen door de Russen 1 Ierland) ale straffen J~"~ aan de Amerikanen teruggegeven. j jHar uitzitten en die In de gevangenis van Aleppo (Swlöïj .lebben door goed gedrag, zullen voor ls het Zaterdag tot een hevig onderling September zeven dagen zomervacantle gevecht gekomen tussen ongeveer 300 ge- krijgen. De autoriteiten vertrouwen, dat vangenen, gewapend met messen en 'der- de gevangenen terug zullen komen als de gelijke. De twist was uitgelokt door :een vacantle om ls. In de afgelopen Jaren zijn r dood veroordeelde. Na afloop van het met Kerstmis ook gevangenen met Aardse vegetatie op Mars, zegt Rus Sovjet-Russische geleerden hebben vastgesteld, dat er op Mars een vegetatie is, gelijkend op die van de aarde, aldus „Tass", het Sovjet-Russische officiële persbureau. Volgens het persbureau heeft profes sor Tichof gedurende twaalf jaar onder zoekingen in deze richting gedaan, on der meer In Alma Ata (Kazakstan) en ln Azerbeldsjan. Vervolg van Pag. 1 Onvriendelijkheden aan de regering op spandoeken Urenlang hebben de betogers, die al vroeg in de ochtend per trein, auto of bus naar de hoofdstad waren gekomen, bezit genomen van de Brusselse binnen- (lneer Med.-Adv.) Drijf die Bheumatisehe Pijnen nit Uw leden. Doe 'n bloedzuiverende kuur. Met Kruschen Salts. Zuiver bloed, daar gaat het om als U rheumatische pijnen wilt verdrijven. Stramheid, steken, scheuten, allemaal „smartelijke" bewijzen dat er met Uw bloed iets niet in orde is. Maak Uw bloedzuiverende organen weer actief. Met Kruschen Zes minerale zouten, in Kruschen samengebracht, geven die organen nieuwe energie. Dan kunnen schadelijke stoffen want die zijn het die U die verlammende pijn be zorgen - zich niet ophopen of vastzetten in de gewrichten, maar worden afge voerd langs natuurlijke weg. DINSDAG Pnlël (Mlddelstegraoht) Herdenking 40- Jarlg bestaan Klnderkerk „Nathanaél". 8 uur nam. WOENSDAG Alexanderstraat (h. Bernhardlaan) In terkerkelijke openluchtsamenkomst. Spre kers ds C. v. d. Weele en dhr. Stlkkelorum 7J uur nam. DONDERDAG „jt Gulden Vlies: Afscheidsreceptie dr H. Schllp. directeur Chr. Kweekschool. 4.306 uur nam. VRIJDAG lymi re'.king Macht' maslum (Fruinlaan): Diploma-uit ing Handelsavondschool „Kennis ht." 7 uur nam. ZATERDAG Den Burcht: Jublleumleestavond „De Natuurvriend". 7 3/4 uur r Lage tulnver. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling moderne Belgische Beeldende Kunst. (Tot 18 Juli). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Zo zien zii ons". 10 uur voorm.5 uur nam. Zondag 15 uur nam. (Tot en met 2 October). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten, 10 uur voorm. tot 6 uur nam. (Tot 15 Juli). uur (tot 1 Augustus). BIOSCOPEN Bex. „20 Juli 1944", 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7.16 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45 7.15 en 9.15 uur. Trianon. ..Obsession", 18 Jaar. Werk dagen 2.30, 7 en 9.16 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino. „Bekentenis ener Hefde", 18 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Lldo. „Rob Roy" 14 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.16 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. stad. In groepen trokken zij langs de lichtbezette café-terrassen, luidkeels hun leuzen schreeuwend of hard blazend op kleine fluitjes. Vooral de Jongeren, die vrijwel allemaal getooid waren met halsdoeken, waarop de woorden „vrij heid" en „gelijkheid" tussen de emble men van het organiserende comité waren vermeld, maakten het de terrasbezoekers soms lastig. Vele toeristen, die onkundig waren van de politiemaatregelen deden de minder prettige ervaring op. dat hun op de Boulevard Emlle Jacqmaln en Boulevard Adolphe Max geparkeerde auto's door kraanwagens waren weggesleept. De ontstemming daarover was begrijpelijk en groot, vooral, omdat deze maatregel pas Zaterdagavond in de plaatselijke bladen was bekend gemaakt. Het zoeken naar zijn verdwenen wagen was alles behalve gemakkelijk, want tijdens de demonstratie hadden de politiemannen geen tijd, de gedupeerde buitenlandse gasten, inlichtingen te verstrekken Aan lawaai heeft het tijdens de de monstratie op deze broeiwarme zomer middag niet ontbroken. Langs de gehele route, die de betogers volgden hingen er luidsprekers, waaruit onophoudelijk aanwijzingen dér organisators, redevoe ringen en marsmuziek klonken Met dit geluid schenen de talrijke muziekcorp sen, die in de stoet meeliepen te willen wedijveren en of dit al geen herrie ge noeg was schreeuwden de betogers zon der ophouden hun kreten „Weg met Collard", zongen zij hun strijdliederen, waarvan „De Vlaamse Leeuw" wel bij zonder in trek was of bliezen rhythmisch op kleine fluitjes. Twee vliegtuigen, waarachter spandoeken waren bevestigd, waarop in twee talen stond vermeld „Het land zegt neen", hebben urenlang boven het centrum van Brussel gecirkeld. Om half drie precies zette de stoet zich in beweging. Enorme spandoeken wer den door de betogers meegevoerd. De daarop vermelde leuzen bevatte vrijwel evenveel onvriendelijkheden aan het adres van minister Collard en aan de regering. Via de Place Brouchère nader den de betogers, voor wier uithoudings vermogen men in de tropische hitte wel enige bewondering moet hebben, voetje voor voetje de Beurs. Van de vertegen woordigde gemeenten liepen de burge meesters en andere functionarissen mee. Slechts de representanten van VMf pro vincies hebben kans gezien het Beurs gebouw te bereiken. Omstreeks vijf uur moesten de organisatoren het Darool uitgeven niet verder meer te marcheren. De zaak znt toen op de boulevards muur en muur vast. Met het 'Ineen van enkele strijdliede ren en de Brabanconne werd de demon stratie besloten. Pas tegen de avond kon het rijverkeer door de binnenstad weer worden hersteld. t 9.15 uur. De avond-, nacht- Zondadgsdlenst it Zaterdag 18 Juli 8 uur waargenomen door de Apotheek Herding en Blanken, Hogewoerd 171, Tele foon 20502 en de Apotheek ReiJst, Steen- straat 35. Tel. 20136. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Stockholm onbewolkt windstil 29 0 Oslo onbewolkt nno 1 30 3 Kopenhagen half bew. ono 8 24 0 Amsterdam onbewolkt ono 6 24 0 Londen Luxemburg Par(Js Bordeaux Grenoble Nice Genéve Zurich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck eeh. bew. lloht bew. onbewolkt n zzw 4 27 12 windstil 27 0 gevecht waren er zeventien min of meer I cantle naar huls gestuurd en nog nooit I Te Oegstgeest door de Oegstgeester i AJacclo zwaar gewonde gevangenen. I heeft een van hen zijn woord gebroken. Apotheek, Wllhelmlnapark 8. Tel. 26274. Mallorca mist regen hnJf bew. half bew. zwaar bew windstil onbewolkt windstil onbewolkt ono 2 onbewolkt wlndetll windstil windstil windstil

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 2