Samenvatting van de verschillende belastingvoorstellen Oud-Katwijk: DE KWAKEL VRIJDAG 8 JULI Besprekingen in de Kamer (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft gisteren het op 17 Mei geschorste debat over de huur- en belastingvoorstellen hervat. Na alles wat hieromtrent tijdens de Kabinets crisis binnenskamers is overeengekomen tussen de partijen waarop de regering steunt, Is het weinig waarschijnlijk dat het openbare debat nog tot veel wij-' zlgingen zal leiden. Daarom volgt hier een samenvatting van de belastingvoor stellen. bet uniforme tarief van 5 pro mille, ingaande 1 Januari 1955. Mindere be lastingopbrengst f. 12 millioen per jaar. Inkomsten- en loonbelasting De inkomsten- en loonbelasting wordt met ingang van 1 September a.s. ver laagd met in totaal f. 170 millioen per jaar. Het percentage van de'verlichting is voor Iedere belastingplichtige gelijk. Omdat het nieuwe tarief voor 1955 slechts voor vier maanden geldt, wordt de belasting van degenen met een on geregeld inkomen vastgesteld volgens een tussentarief, gebaseerd op een be rekening van tweederden volgens het oude tarief en een-derde volgens het nieuwe tarief. Degenen, wier inkomen uitsluitend uit dienstbetrekking minder "bedraagt dan f. 6000 per jaar, zullen geen aangifte meer hoeven in te vullen. Thans is de grens daarvoor nog f. oöOO. De loonbelasting op gratificaties zal als volgt worden geheven: ongehuwden 18 (nu 20). gehuwden zonder kinderen 12% (nu 13), met een kind 8 (nu 9)! met twee kinderen 4 <nu 5), met drie kinderen 2 (nu ook 2), met meer dan drie kinderen nul procent. Het maximum bedrag aan aftrek voor lijfrente-premies zal reeds over 1955 voor alle belastingplichtigen .wor den verruimd tot f. 3600 per jaar. De premie, die wordt betaald voor de verzekering van uitkeringen wegens ziekte of ongeval, mag van het Inkomen worden afgetrokken. Deze bepaling gaat in 1 Januari 1955. Het scheelt de schatkist f. 1 millioen per jaar! De vrijstelling voor de inkomstenbe lasting van de winst bij overdracht van een bedrijf of bij overlijden van de on dernemer, wordt verhoogd van f. 5000 tot f. 7500 en gaat in op 1 Januari 1955. Mindere belastingopbrengst f. 2 mil lioen per Jaar! Extra aftrek bejaarden Op het inkomen van bepaalde grpepen 65-jarigen en ouderen of invalide be lastingplichtigen. zal een extra aftrek worden verleend van f. 624 per jaar. Deze maatregel treedt 1 September as. in werking en over 1955 bedraagt de extra aftrek dan f. 208. Mindere be lastingopbrengst f. 15 millioen per jaar. Vermogensbelasting De aftrek voor de vermogensbelasting woidt met Ingang van 1 Januari 1956 verhoogd tot f. 30.000 (nu f. 15.000) voor gehuwden, tot f. 22.500 (nu f. 10.000) voor ongehuwden en tot f. 7500 (nu f. 5000) voor elk kind waarvan kinder aftrek wordt genoten. Mindere belas tingopbrengst f. 20 millioen per jaar. Het voor de vermogensbelasting in 1951 ingevoerde progressieve tarief van 6 7 pro mille, wordt teruggebracht tot Motorrijtuigenbelasting Met ingang van 1 September a.s. wor den de tarieven van de motorrijtuigen belasting verlaagd (bij de afgifte van nieuwe belastmgkaarten is er reeds re kening mee gehouden 1 en voor brom fietsen vervalt de belasting van f. 14 per jaar. Het tarief voor taxi's en am bulances wordt verlaagd tot 75 procent van de belasting voor gewone perso nenauto's. In totaal zal de motorrijtui genbelasting naar schatting f. 29 mil- lioep minder opbrengen. Vennootschapsbelasting Met ingang van 1 Januari 1955 wordt de vennootschapsbelasting verlaagd van ten hoogste 46 tot ten hoogste 43 Boven f. 50.000 belastbare winst zal de belasting 43 bedragen. Tot f. 40.000 wordt het tarief 40 Daartussen geldt een tarief van 40 tot 43 De mindere opbrengst van de belasting wordt ge schat op f. 60 millioen per jaar. Grondbelasting Met ingang van het belastingjaar 1956 worden de opcenten op de grond belasting verlaagd van 190 tot 60 voor gebouwde eigendommen en van 110 tot 30 voor ongebouwde eigendommen. De verlaging zal de maximale druk van de grondbelasting verlichten met 37 voor de gebouwde en met 29 Tó voor de ongebouwde eigendommen. Mindere op brengst f. 36 millioen. Voor de heffing van de inkomstenbe' lasting zal het afschrijvingspercentage van niet tot bedrijfs- of beroepsver mogen behorende woonhuizen - thans 10 van de huurwaarde - met ingang van 1955 worden gebracht op 15 Dit is geen wetsontwerp, maar een in uit zicht gesteld belastingbesluit, dat de schatkist 3 a 4 millioen gulden zal kos ten. De personele belasting wordt zo ge wijzigd dat men als gevolg van de huur verhoging van 5 "o niet meer belasting behoeft te betalen. Klachten over weeldebelasting Belastingamendementen zijn ingetrokken (Van onze parlementaire redacteur) „Een zuurtje of een glas limonade voor een kind blijven straks belast met 8 omzetbelasting (3 meer dan normaal) terwijl dat toch minder weelde is dan een bromfiets, die 1 September van omzetbelasting wordt vrijgesteld. De weeldebelasting is een plaagbelasting, die meer schaadt dan baat. Met de koel kasten heeft de regering volkomen misgeslagen, want de dure worden vrijge steld, maar de kleine blijven belast met 15 Drom#* i« lu*p" algemene huurverhoging van 5 Té r I voor de oude woningen mogelijk te maken. De Staatssecretaris van Financiën, mr dr v. d. Berge, vond het uit een oog punt van draagkracht wel te verdedi- Dat waren gisteren in de Tweede Ka mer enkele klachten van de heer Van Leeuwen (VVD) in het debat over de wijzigingen van de omzetbelasting. De heer v. d. Wetering (CHU) was ver baasd. dat drop uit de .snoepwinkel be last blijft met 8 terwijl 5 het nor male tarief is. Hij vroeg zich ook af of men een auto nog kan beschouwen als een luxe. die met 15 wordt belast. Zyn foto-boxjes weelde? Ook de heer v. d. Heuvel (AR) had dergelijke klach ten vooral over de handhaving van klei ne koelkasten ln het weeldetarief. De heer Weiter (KNP) had in het bijzonder bezwaar tegen de weeldebelasting „verzilverd tafelgerei", terwijl woord reeds aanduidt dat er geen spra ke is van weelde. Evenals de heer v. Dis (SGP) pleitte hij voor de vrijstelling van lederen kleding, evenals textiel. Alleen de heer Hofstra (PvdA) ver klaarde de keuze van wat weelde blijft, redelijk te achten. In weerwil van dc vele klachten men echter dat het weeldetarief en het tussentarief toch niet worden af geschaft en dat van belangrijke wijzi gingen geen sprake kan zijn omdat minister v. d. Kieft niets meer uit de schatkist wil missen nadat hij aan de verlangens van de meerderheid v~ de Kamer Is tegemoetgekomen om Groot aantal wijzigingen in de omzetbelasting Zij gaan op 1 September in (Van onze parlementaire redacteur) Met Ingang van 1 September a.s. wordt dc omzetbelasting op gas en electriciteit voor particulieren afgeschaft. Eveneens verdwijnt geheel tijdelijk tot I Januari 1957. waarna men verder zal zien) de omzetbelasting op textiel en suiker. Voorts vervalt de omzetbelasting op de grondstoffen voor marga rine. Deze wijzigingen van de omzetbelasting kosten de schatkist per Jaar f.191 millioen. Daarbij'komen nog f. 28millioen voor sentarief en het weeldetarief van de omzetbelasting, millioen. wijzigingen in het tus- totaal dus f 219 LAGER TUSSENTARIEF. Het tussentarief van de omzetbelas ting wordt verlaagd van 10 tot 8Tó. Bo vendien worden uit het tussentarief overgebracht naar het gewone tarief van 5 procent: electrische wasmachines en electrisohe centrifuges voor huishoudelijk gebruik; fruit uit tropische landen, gedroogde vijgen, rozijnen, krenten enz.; geysers voor baden en voor huishou delijk gebruik: een aantal huishoudelijke artikelen van porceleln verduurzaamde paddestoelenn, ver duurzaamd fruit. Aan het tussentarief blijven nog slechts onderworpen chocolade en cho coladewerken. suikerwerken en suiker goed. alsmede al dan niet alcoholhou dende dranken. Geen weelde meer Ook de tabel van de aan het weelde tarief van 15'.'c onderworpen goederen wordt verkleind. In het kort aangege ven zullen de volgende goederen aan het weeldetarief worden onttrokken en naar liet gewone tarief van 5% wor den overgebracht: bloemtafels handwerkmeubeltjee, kran- tenhangers. lectuurbakken, radiotafels, naaikastjes enz.; electro technische gebruiksvoorwerpen zoals sclieerapparaten. krul tangen, boek. leeslampen. broodroosters, kerstboom versiering, theelichtjes, eierkokers en dergelijke artikelen die m het algemeen dienen ter vergemakkelijking van het huishouden: gasfornuizen en electrische fornuizen, haarden, barometers en thermometers voor huishoudelijk gebruik; projectietoestellen en fotografische vergrottagsapparaben. lichtgevoelig ma. teriaal voor film en foto's en voor het maken van afdrukken: spiegels, alle soorten geslepen en ver sierd glaswerk en voorwerpen van kristal voor huishoudelijk gebruik, al bums. handschoenen, hangmatten; piano's, huisorgels gramofoons, gra- mofoonplatert. pick-ups, luidsprekers, versterkers, radio's: bijouterieën en lijfsieraden van on- eöelmetaal hout. steen, glas enz. horloges met een verkoopsprijs waar. de) van niet meer dan f75 (nu f50) en klokken, pendules en dergelijke met een verkoopsprijs (waarde) van niet meer dan f. 100 (nu f75) handgeknoopte vloerkleden, lopers matten en gordijnen: speelgoed stoomtrelntjes; koelkasten met een nuttige inhoud van meer (accent) dan 200 liter: hoeden tenzij geheel of gedeeltelijk vervaardigd van natuurzijde, natuur- bont of haarvilt: munitie voor jachtwapenen, bromfiet sen en pleziervaartuigen (ook jachten) knipmessen met drie of meer lem metten. prentbriefkaarten, felicitatie- drukwerk, naamkaartjes, postpapier en correspondentiekaar ten: leeslampen en schemerlampen, wand borden. beeldjes, boekensteunen, platen, prenten, gravures enz alsmede antiqui teiten. Wat weelde blijft Aan de weelbelasting blijven, kort weergegeven, onderwerpen: barmeubelen. cocktailshakers, brand kasten. fotografie- n filmapparatuur; gobelins, bijouterieën juwelen, haar. golfapparaten. hoeden (ook herenhoe den 1 vervaardigd van zijde, bont of haarvilt; horloges en klokken duurder dan on- derschcideljjk f. 75 en f. 100: vulpenhouders en vulpotloden voor zo. ver vervaardigd van edel metaal (de pen uitgezonderd) veren en dons kant. kleedjes van bont, kleding van zyde of bont. textiel- goederen van angorawol. kashmir of zijde; bepaalde soorten foedraalwerk van le. der. toneëlkykers. electrisohe speel goed treinen: jachtvuurwapenen. personenauto s en motorry wielen. bepaalde vliegtuigen, koelkasten met een nuttige inhoud van ten hoogste 200 liter: oesters, kreeften gerookte zalm, ka viaar. parfumerie», schoonheidsmidde len en cosmetische artikelen sigaretten, panier schoeisel vervaardigd uit leder van krokodillen, hagedissen en slangen: voorwerpen van Ivoor, amber of schildpad, porseleinen voorwerpen be dekt met edel metaal betreffende wetsontwerpen ver- Consumptie aardappelen onverkoopbaar VRAGEN VAN DE HEER VAN KOEVERDEN. Het Tweede Kamerlid, de heer Van Koeverden heeft aan de minister van Landbouw, Vlssery en Voedselvoorzie ning de volgende schrifteiyke vragen gesteld 1. Is het juist, dat er belangryke hoe veelheden consumptieaardappelen op dit ogenblik op diverse bedryven aanwezig zyn en dat deze onverkoopbaar geacht kunnen worden? 2. Indien deze vraag bevestigend wordt beantwoord, kan de minister dan gemo tiveerd mededelen, of naar zyn oordeel het beleid, door het bedryfschap voor aardappelen gevoerd, voldoende »ls ge weest om de voorraden weg te werken? 3. Is een der oorzaken van het aan wezig zün dezer voorraden het te lang handhaven door genoemd bedrijfschap van de exportheffing? 4. Is genoemd bedryfschap van plan deze voorraden alsnog over te nemen? Zo neen, waarom niet? 5. Kan het gevolg van wegvallen van afzetmogelijkheden zyn, dat vooral di verse kleinere bedryven financieel in een zeer moeiiyke positie komen te ver keren en is de minister bereid alsnog maatregelen te bevorderen, dat deze fi nanciële ramp, vooral met hot oog op de minder araagkrachtigen, wprdt af gewend? 30 Helicopters voor het leger Zoals bekend is zal het Nederlandse leger dit jaar de beschikking krijgen over een dertigtal helicopters, die spe ciaal gebruikt zullen worden om com mandanten te velde snel van de ene plaats naar de andere te kunnen ver voeren. Luitenant-Generaal Opsomer bewees zelf het nut van deze vliegtui gen, door gistermorgen een verkennlngs. vlucht boven het gebied van de oefening „Alea Jacta" uit te voeren. Hij deelde mede, dat hy hoopte de helicopters ln September te zullen kry- gen. Een klein aantal piloten van de Koninklijke Luchtmacht heeft de afge lopen maanden een speciale training daarvoor in de V.S. gehad en zy leiden thans op het vliegveld Deelen de beno digde vliegers voor deze helicopters op. gen dat bepaalde artikelen zwaarder worden belast. Ook België kent trou wens een weeldebelasting. Over de keu ze van de weelde-artikelen kan men echter van mening verschillen. Binnenskamers beslist Geen groter aantal Staatsloten Gebleken ls, dat velen die Staatsloten wensen te kopen, ten om-echte van me ning zyn. dat bij de op 11 Juli e.k. aan vangende verkoop een groter aantal loten dan tot dusver beschikbaar zal zyn. Het wetsontwerp tot wyziging van de Loterywet, dat er toe strekt de mogelyk- heid te openen meer loten uit te geven, - Is echter nog in behandeling by de op 17 Mei was geschorst door het uit- I Eerste Kamer. De directie is dus nog breken van de Kabinetscrisis, was nu gebonden aan het maximum van vier zeer tam omdat KVP, PvdA. AR en series, het aantal, dat ook in de vorige CHU. die de regering steunen, bui- loteryen is uitgegeven, nenskamers tot een onderlinge af spraak zijn gekomen om nu geen be langrijke wijzigingen meer te beplei ten in de belastingvoorstellen. Diverse amendementen en een motie van de heer Hofstra (PvdA), die desiijds wa ren ingediend, werden daarom giste ren reeds ingetrokken en ook de heer v. Leeuwen (VVD) trok een amende ment in ten gunste van de midden groepen en lagere inkomens omdat het niet meer paste in de nieuwe voorstellen. Buna algemeen sprak men nog be zorgdheid uit over de naar verhouding zwaar belaste middengroepen en vooral voor de ongehuwden hoopte men nog dat de regering uit eigen beweging tot een verlichting van belastingdruk zou willen besluiten. Maar minister v. d. Kieft verklaarde dat hU nog geen plan heeft voor een volgende belastingverlaging. Staatsse cretaris v. d. Berge gaf toe dat het ver schil in belastingdruk voor vrygezellen gezet. Tunnelplan Groot afgewezen De Gemeenteraad van Amsterdam heeft gisteren het tunnelplan van T. C. Groot inzake het bouwen van een tun nel onder het IJ. waardoor zowel het autoverkeer als het rHwielverkeer zou worden geleid, afgewezen. Het eigen plan zal binnen zeven jaar uitgevoerd worden. en gehuwden te gToot is, maar ook hy stelde geen verlichting voor de vrijge zellen in een spoedig vooruitzicht. Van de regeringstafel werden alle wensen afgewimpeld. Er waren misschien ook daardoor vannacht tenslotte nog slechts acht leden in de Kamer. De vergadering duurde tot kwart voor een. Vandaag wordt het belastingdebat en het elders vermelde huurdebat voort- Verdere werkloosheidsdaling Opnieuw gestegen vraag Het aantal werkloze mannen nam in de loop van de maand Juni af van 26.722 tot 23.297, terwijl de bezetting van de aanvullende werken verminder, de van 12.948 tot 10.742, zodat het aan bod van arbeidskrachten in totaal met 5631 terugliep. De algemene grote bedrijvigheid en het gunstige seizoen waren de oorzaak van deze daling van het werkloosheidscijfer. Ir\ Juni vorig jaar verminderde de ge registreerde arbeidsreserve weliswaar met rond 10.000, maar gezien het lagere werkloosheidsniveau, is de huidige da ling toch vrij aanzienlijk. In vergeiy- king immers met vorig jaar lag de om vang van de geregistreerde arbeidsre serve op 30 Juni jj. ruim 15.500 lager. Het aanbod van bouwvakarbeiders daalde van 4524 tot 3341, metaalarbei ders van 1725 tot 1628, landarbeiders van 9836, tot 7904, handelspersoneel van 1864 tot 1695, transportpersoneel van 1953 tot 1651, kantoorpersoneel van 2902 tot 2749 en losse arbeiders van 9122 tot 7713. Het aantal openstaande aanvragen voor manneiyk personeel steeg van 54 452 tot 63.556. Het aantal als werkloos geregistreerde vrouwen bleef vrijwel gelyk en bedroeg eind Mei 3053. De geregistreerde vraag naar vrouwelijk personeel steeg van 33.955 tot 34.953. Het aantal aanvragen voor meisjes beneden 19 jaar nam met byna 1100 toe. Experimentele pakken voor vliegen op hoogten van meer dan tien kilo meter. welke te zien zijn op de driedaagse luchtvaartshow te Farn- borough. Vandaag nemen we U weer eens mee naar Katwijk aan den Rijn. Het is een rustige winterdag omstreeks het jaar 1900. Er ligt een dun laagje ijs in de Rijn en het heeft een klein beetje gesneeuwd. Tussen het Overrijn en de Rijnstraat (toert nog Voorstraat ge naamd) lag de Kwakel. een voetbruggetje dat uitkwam op het steegje, dat zich thans nog bevindt tussen het gebouwtje van de vleeskeuringsdienst en het pand Rijnstraat 2d. Onze fotograaf had zijn toestel opge steld in een bootje, dat iets ten zuiden van de Kwakel in de Rijn moet hebben gelegen. De ophaalinrichting van dit bruggetje bevond zich reeds tegen het einde van de vorige eeuw in een slechte staat van onderhoud en burgemeester T. A. O. de Ridder had hierover al herhaaldelijk opmerkingen gemaakt tegen de ge meente-opzichter, met verzoek om de zaak eens te bekijken en met voorstellen te komen om de nodige verbeteringen aan te brengen. De opzichter had het echter te druk met andere dingen, zodat hij aan de brug niet toe kwam. De gevolgen bleven dan ook niet uit en op de tweede Kerstdag van het jaar 1901 stortte de ophaal-inrichting plotseling in, juist toen een zekere A- v- Klaveren, slager, wonende aan de Achter- melden geen datum van 'ingang "van weS (toen noS Karnemelkschebuurt geheten), er over de wijzigingen in de omzetbelasting, I heen hep. Hij kreeg het geval boven op zich en bleef maar het is de bedoeling dat zy per 1 zwaar gewond liggen. Het duurde maanden voordat September a.s. in werking treden. I hy weer hersteld was en de gemeente moest hem een schadevergoeding van f200 uitbetalen De Kwakel werd daarna hersteld, doch de ophaalinrichting keerde niet terug. Het beweegbare brugdek werd vast. Zo bleef dit bruggetje bestaan tot September 1930. Er waren in die tijd namelijk weer herstelwerkzaamheden aan de brug nodig en de gemeenteraad achtte het niet verantwoord om hiervoor kosten te maken. Er kon. werd geredeneerd, evengoed gebruik worden gemaakt van de Roskambrug en de Kwakel was dus feitelijk overbodig. In de -vergadering van 30 November 1928 besloot de raad daarom het bruggetje te slopen. Dit ging echter niet zonder slag of stoot, want de bewoners van Katwijk aan den Rijn, vooral zij, die aan de Zandtlaan en het Overrijn woonden hadden wel erg veel gemak van de Kwakel. Er kwamen dan ook bij het gemeentebestuur veel protesten binnen, zowel van particulieren als van kerkbesturen, kiesverenigingen, schoolbesturen enz. Het is dan ook daaraan te danken, dat bijna twee jaar gewacht werd met de uitvoering van het raadsbesluit. Toen dan eindelijk de sloop een feit geworden was, hield de stroom van protesten nog steeds niet op en het kwam zelfs zover, dat de ge meenteraad op 10 December 1930 tenslotte het besluit nam om een nieuwe Kwakel, op de plaats van de oude te doen bouwen. Om de een of andere reden is dit besluit echter nimmer tot uitvoering gekomen. I„C1, (Opname uit de bertd-documentatle der gemeente Katwijk.) en frujt vernietigd. Vergadering C.J.B.T.B. en C.B.P.B. De Ned. Chr. jonge boeren én tuin- dersbond en de Bond van Chr. boerin nen, boerendochters en andere platte landsvrouwen en meisjes in Nederland hielden gisteren in Groningen hun algemene ledenvergaderingen. In de Harmonie werd gisteren de al gemene ledenvergadering gehouden van de CJBTB en geopend door de Bonds voorzitter de hr J. d. Jong, die een over zicht gaf van de tien jaren CJBTB na de bevryding. Als een belangryke taak voor de toekomst noemde hij de nood zaak te zorgen voor de opleiding van goed geschoold kader voor de agrarische organisaties. Belangrijk vond spr ook dat de internationale contacten wor den verstevigd. Prof. dr W. Rip uit Bennekom hield een rede over het onderwerp „Het plat teland is anders geworden". Volgens S'of. Rip kon men niet verlangen dat de ederlandse volksgemeenschap blyvend aan sociaal-economisch niet verant woorde boerenbedrijfjes een behooriyke ondernemerswinst garandeert. Spr. be pleitte tenslotte het aankweken van een eigen, Christelijke levensstyi. In het Tehuis vergaderden de leden van de OBPB er werden verschillende huishoudeiyk zaken afgedaan. Mej. J. den Ouden, adviseuse bij de Chr. Emi gratie Centrale behandelde enkele pro blemen rondom de emigratie, zy deelde mede dat de jonge Nederlandse mannen in het buitenland dringend verlegen zijn om correspondentie-adressen van jonge vrouwen in Holland. In de middagvergaderingen werd ge luisterd naar een rede van mevrouw J. van der Kraan-de Gooyer uit Bilt- hoven over het onderwerp „Van omslag doek tot overall", en naar een rede van prof. mr I. A. Diepenhorst uit Zeist over „De jeugd in stormgetlj". Het programa bestond voorts uit sa menzang. volksdans en gymnastiekde- monstraties. Invoer Italiaanse tomatenpuree GEEN DUMPING. (Van onze parlementaire redacteur) In antwoord op vragen van de heer Groen over de vernietiging door de re gering van het besluit van het Be- drijfsschap voor Groente en Fruit ter belemmering van de invoer van Ita liaanse tomatenpurée omdat Italië zich zou schuldig maken aan dumping, heeft minister Mansholt gisteren in de Tweede Kamer verklaard, dat niet gebleken Is. dat de Italiaanse regering met subsidies de uitvoer van tomaten, puree steunt. De Italiaanse regering twijfelt aan de kwaliteit van de toma tenpuree. die tegen zulke lage prijzen wordt uitgevoerd en zij oefent een strenge controle uit op de kwaliteit. In Nederland zou thans een voorraad van 1500 ton tomatenpuree onverkoop baar ziln door de Italiaanse concurren tie. Gebleken is. dat nieuwe Italiaanse contracten niet meer ziin af te sluiter., omdat de ooest-vooruitziohten niet gun. stig zyn ln Italië. De prijzen zijn sterk gestegen en de verwachting is. dat de goedkope Italiaannse tomatenpurée hier tegen hogere prijzen zal worden ver kochte en dat ook de Nederlandse voor raden kunnen worden opgeruimd. De Italiaanse regering staat reeds ge. ruime tyd onder druk om de invoer van Nederlandse landbouwproducten af te remmen. Tot dusver heeft de Neder landse regering geweigerd, maar als Ne. derland de invoer van Italiaanse toma tenpuree zou belemmeren, dan zou de Italianen een sterk motief in handen worden gegeven voor tegenmaatregelen, die zyn gericht op de belemmering van de Invoer van vee en vlees kaas en pluimvee. De maatregelen zyn al uitge werkt en ze zouden onvermiideiyk in werking treden als Nederland de Invoer weert van Italiaanse tomatennurée. Daarom heeft de regering het be sluit van het bedriifsschap voor groente

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 7