777 STATE Express 777 1300 zangers en zangeressen in de Stadszaal verenigd Flonkerende ster aan toneelhemel Een kostelijke Shakespeare-avond Uitslaande brand aan Lammermarkt Lezers schrijven Hste Jaargang Donderdag 7 Juli 1955 No. 28568 Groot Nationaal Zangconcours Leidscli Dagblad"-ivisselbeker voorgoed naar Charlois Een zangconcours ligt achter ons dat, om half elf des moreens aangevan gen, ons eerst om één uur in de nacht voor de schrijftafel bracht! Zes en dertig koren (met een gezamenlijk ledental van 1300) bestegen achtereen volgens het Dodium van de bij tijden volkomen ontoereikende Stadsgehoor zaal Deze veelheid dwingt ons tot wat kanttekeningen. Bij monde van de jury dit waren de heren Altink, Van Laar en Van Rheenen is vastgesteld dat buitengewone zangprestaties geschonken zijn, zwaar om te beoordelen, zodat afweging „op een goudschaal" noodzaak werd. De belde beschikbaar gestelde zilver bekers, te weten van het „Leldsch Dag blad" en van de „Nieuwe Leldsohe Cou- j rant" gingen onderscheidenlijk naar het Rotterdamse Vrouwenkoor „Charlois" en naar „Hoek's Mannenkoor" te Hoek van Holland. „Charlois" verwerft de beker thans in eigendom, als titelhouder bii herhaling. Er vielen maar twee derde prijzen, vier koren kregen een tweede, de dertig overige dus een eerste priis. Onder de laatsten veroverden vüf een prijs 1A. die wordt toegekend bii overschrijding van 6/7 van het maximale puntengetal. Dit eeluk overkwam verenigingen uit Zevenhuizen. Schevemngen. 'sGraven- zande (alle onder Looren de Jong). Scherpenzeel (onder Joh. Wegen) en Hoek van Holland (dirigent Guus Smeets). Bij deze winnaarsgroeD valt op te merken, dat vier van hen een compo sitie van Altink zongen. We herinneren er aan. dat we ons er vroeger eens tegen uitspraken, dat werk van iurvleden wordt gezongen. Hiermede wordt door ons niets hoegenaamd stilzwijgend ge suggereerd onze opmerking is louter principieel. De iury-beslissingen zelf achten we volkomen aanvaardbaar, mzover te zien als technische test. De vijf bekroonden hadden meest een kapitale discipline, een massief opgebouwd, zeer ïndruk- i wekkende zang. Persoonlijk hebben we een voorliefde voor lichtheid, gratie, fijnheid van het timbre, delicate door zichtigheid eigenschappen die meer favoriet blijken in de Leidse Ring dan daarbuiten. de nuancering en de afstemming in de zachte registers zo voortreffelijk zijn. Een neiging naar het weke kan men misschien weg-retoucheren. evenals een elegische, wat klaaglijke bijtoon. Een fout, ook bij dit concours, is dat een aantal koren zich in een te hoge afdeling klasseerde of in moei lijke opgaven heil zocht men moet dit tevens aesthetisch kunnen verant woorden. Een tweede euvel is. een optelsom van stemmen voor koorzang te houden. Een ander, voortdurend alle zware maatdelen te beklemtonen. Een vierde, te menen dat gewijde tek sten te zingen automatisch betekent i dat de wijding ervan in de zang door klinkt. Een vijfde, dat maximale ge- luidsproductie expressie betekent: in- tegendeel, geestelijke achtergronden, psychische inhouden, kortom het won der muziek leven eerder in de be dwongen. in reserve gehouden kracht. Ten laatste: zelfs in de superieure af delingen bevond zich wel eens een koor. dat ondanks grote vaardigheid niet één artistieke noot uitbracht. Niet ieder zingen wordt zang. Al leen de juiste dirigent waarborgt „zang". Deze algemeen-critische opmerkingen mogen evenwel niet de indruk wegne men. die we vasthouden, van een zeer bevredigend concours, welks opbouwen de betekenis, naar de Voorzitter van het Ere-Comité. jhr. van Kinschot, op merkte. eelegen is in de onderlinge ver gelijking. Deelnemers en uitslagen: Afd. Kinderkoren B: Meisjeskoor „Con Amore" Nijkerk 317 pnt. Ie pr„ „Ned. Herv. Kerkkoor" Rijnsburg. 321, le pr.; ..Juliana" Meisjeskoor Riinsburg 283. 2e pr. 3e Afd. Vrouwenkoren: „De Lofstem" Veenendaal. 314. le pr. 2e Afd. Vrou wenkoren: „Onvermoeid Vooruit". Wad- dinxveen. 333, le pr. Superieure Afd. Vrouwenkoren: ..Ede Zuid". Ede. 324. le Dr.; ..Vox jubilaus" Zevenhuizen. 374. le pr. A: „Charlois". Rotterdam. 345. le pr. 2e Afd Gemengde Koren: „Advendo" Ooltgensplaat. 333. le pr. le Afd. Ge mengde Koren: „Kunst na kracht" Oosterwijk, 288, 2e pr.: „Bel Canto", Boskoop. 332, le pr.: „Hosanna" Bent huizen. 283, 2e pr.: „De Lofstem" Sas- senheim, 253, 3e pr. Afd. Uitmuntendh. Gemengde Koren: „Ned. Herv Kerk koor" Tricht, 318, le pr.; „Looft den Heer Lisse. 342, le pr.; „Arti Vocali" 'sGravenhage 336, le pr.; „Halleluja" Leiden. 330. le pr. Ere Afd. Gemengde Koren: „Ad Majorum Dei Glorinm", Nederhorst den Berg. 301. le pr.; „Soli Deo Gloria" Scherpenzeel. 374, le pr. A met lof; ..Polyhymnia" Haarlem. 315. le pr.: „Zang zij onze leus" Voorschoten. 337. le pr. Superieure Afd. Gemengde Koren: „Con Amore" Nijkerk. 320. le pr.: „Asaf" Vreeswijk. 339. le pr.: „De Lofstem" Rozenburg 289, 2e pr.; „Reeu- wijks Gemengd Koor" Reeuwijk, 321, le nr.: „Jubilate Deo" Alphen a. d. Rijn, 340. le pr.: „Dient den Heer" 'sGra- venzande. 375. le pr A. 4e Afd. Mannenkoren: „Kunst na Arbeid" Alphen a. d. Rijn 314. le pr. 3e Afd. Mannenkoren: „Gero" Zeist 327, le pr. Afd. Uitmuntendheid Mannen koren: „Excelsior" Hazerswoude. 314. le pr. Ere Afd. Mannenkoren: „Onver moeid Vooruit". Waddinxveen. 326, le pr.. Superieure Afd. Mannenkoren: „Hoeks Mannenkoor" Hoek van Holland 376. le pr. A met lof: „Eendracht maakt macht" 's Gravenzande. 356. le pr.; „Onderling Kunstgenot" Scheve- ningen, 372, le pr. A. 3e Afd. Gemengd Dubbel Kwartetten: „Gloria in Excel- sis" Sassenheim. 259, 3e pr. Sup. Afd. Dubbelmannenkwartetten„Internos". Leiden. 336. le pr. MULO-examens Voor het Mulo-examen (dploma B) zijn geslaagd: P. F. H. van Proosdij, J. v. d. Weele te Leiden; H. Th. Grims, \ieiderdorp; P. H. Admiraal, Katwijk/ Zee; M. A. Hooykaas, Driebergen; J. H. W. Mak, Leden; G. Kamsteeg, Oegst- geest; J. A. Hubregtse G. J. van Gaaien te Lelden. Diploma A: H. A. de Haas, B. M. F. v. Bemmel, G. Smid, A. H. Montanus te Leiden; M. J. Koning, Voorschoten; H. W. C. Laman. Leiden; H. v. Dijkhuzen, A. v. d. Marei te Katwijk/Zee; P. C. Mol, Leiderdorp; D. Nieuwenhuis, Lei den; J. Dompeling, M. v. Egmond te Katwijk; P. W. Groen, Leiderdorp; J. W. Wempe. Noord wijk/Zee; H. v. Schot, horst, Bodegraven: A. v. d. Marei, Al phen a. d. Rijn; A. Mühl, J. Verkerk te Bodegraven; H. W. v. d. Huijzen. Lei derdorp; C. F. M. Bakker en J. C. van Duin te Noordwijk aan Zee. ACADEMISCHE EXAMENS Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld „Alas- trim. een ziekte Sui Generis", de heer M. de Jong te 's-Gravenhage. Gepro moveerd tot dootor in de Geneeskunde op proefschrift getiteld „Een studie van het Afsluitingsmechanisme tussen slok darm en maag", de heer J. Nauta te Leiden. (De promotie geschiedde cum laude). Gepromoveerd tot doctor in de Geneeskunde op proefschrift getiteld „Enige aspecten van de water- en zout huishouding bjj essentiële hypertensie", de heer J. de Graeff te Leiden. Geslaagd voor het doctoraal exai Nederlands recht, de heren H. W. van Soest (Den Haag), P. J. Mols (Den Haag), P. Mulder (Den Haag). C. D. Ooft (Oegstgeest) en J. H. Huyser (De venter) doctoraal examen Scheikunde, mej. E.' Boterenbrood (Leiden)candi- daatsexamen F Wis. en Natuurkunde, mevr. C. A. KerlingSimons (Leiden) en de heren E. Talman (Loosduinen) en H. Das (Leiden); candidaatsexamen Klassieke taal. en letterkunde, mej. A. E. üjderveld (Den Haag) en de heer E. D. Vermeulen (Schiedam); candidaats examen Philosophie. de heer E. E. Ch. I. Roskam (Den Haag); Propaedeutisch examen Godgeleerdheid, mej. A. A. in 't Veld (Velp) en de heer P. Margé (Haarlem); doctoraal examen Pharma- cie, de dames Goel Kiam Giok (Lelden) en W. Keyser (Wassenaar) (cum laude). De heer Tan Tjie Soen alhier slaagde aan de Ned. Econ. Hogeschool te Rotterdam voor het doctoraal examen in de economische wetenschappen. ringez. Med.-Adv.) Voor mij de nieuwe SWE (XPR.ESS met de nieuwe mélange In Looren de Jong leerden we een doorkneed, muzikaal vakman kennen, j Enig bezwaar hadden we tegenover ac- I centuering. waardoor de zang iets van I een opgezegde les verkrijgt (biiv. bn Zevenhuizen). Sterk hebben ons ook aangetrokken de zang van Alphen („Jubilate" met Dirk van Vliet). Voorschoten (Tilly Stenz). Lisse (onder S. P. Visser), Haarlem (onder Arisz). Charlois (C. v. Beek) en de koren van Gé v. d. Beek uit BoskooD en Waddinxveen. Gé v. d. Beek heeft een sterk gevoel voor de dynamische overgangen. Het Vrouwenkoor „Charlois" treft door de lichte zweving, de beelding de kleur menging. de verbinding van woord en rang. de naar buiten tredende gevoels waarden. Gevoelswaarden vonden we in nog hoger mate bii het Haarlemse .Polyhymnia". Tilly Stenz bereikte, vooral met haar kleine koor van Voor schoten. een edele expressiviteit. ..Jubi late" had onverminderd de pure into natie. de eenheid, de ongedeelde klank, in Palestrina de fiine dooradering. De heer S. P. Visser kon vrHelilk putten uit zijn oratorium-ervaring. Hij heeft een doordachte opvatting, het geheim van de wilsoplegging; het gezongene .staat", kernachtig maar onzwaar en evenwichtig getekend. Onder de kundige koren willen we ten slotte „Inter Nos" van Leiden niet voor bij gaan. omdat in deze mannnengroep Nu onze goede Sleutelstad gelukkig! in het Holland Festival is op genomen, mocht een toneelopvoering natuurlijk niet ontbreken. Helaas kan dit nog niet in eigen stad plaats vinden, maar de nieuwe schouwburg kan dit euvel straks opheffen en Leiden derhalve als volwaardig partner zjjn plaats doen innemen. Te prfjzen is, dat als Leids toneel evenement werd gekozen een voorstelling van „The Shakespeare Memorial Thea tre" uit Stratford-on-Avon. dat ook vorig jaar reeds hier in Festival verband lauweren oogstte met de opvoering van Antony and Cleopatra. De naam Stratford-on-Avon zegt uiteraard al ruimschoots, welk toneel daar hoogtij viert, de plaats, waar Shakespeare zo vele jaren woonde en werkte, gedenkt zijn grote cultuurdra ger op waardige wijze door het ten tonele brengen van z(jn onsterfelijk werk. Op dit laatste menen we niet dieper te behoeven ingaan, want de betekenis van deze dramaturg voor Je ganseb eschaafde wereld oordelen wij genoegzaam bekend. Een hele bibliotheek kan men vullen met hetgeen over hem ls geschreven en over de vraag of zijn naam leende voor het werk van anderen, een strijdvraag, die nog altijd niet tot rust is gekomen. Behalve voor de zuivere geschiedenis doet het er overigens weinig toe. Hoofdzaak is im- mers, dat dit onovertroffen oeuvre be- staat en nog altijd de toneel-minnende wereld verfrist en amuseert. HET GEZELSCHAP Stratford-on-Avon stichtte het eerste gezelschap in 1879, maar in 1926 brand de het theater af. Het werd in 1932 veel moderner weer opgebouwd om omstreeks 11950 nogmaals te worden verfraaid en j verbeterd. Voor de oorlog kon het slechts i moeilijk wedijveren met Londen, speciaal i dan met de Old Vic. doch na de oorlog is I dat totaal anders geworden. Het trok Twee verdiepingen brandden geheel uit Gisteravond omstreeks kwart vóór zeven brak brand uit in de boven net café „De Koophandel" aan de Lammermarkt 5 gelegen perceel, bewoond door bet echtpaar W. de Jonge. Hoewel de brandweer spoedig met uitgebreid ma teriaal ter plaatse was en er in slaagden de brand te localiseren, brandden de eerste en tweede étage grotendeels uit De brand is ontstaan doordat een vlam in een pan met vet sloeg. Vermoedelijk van de schrik trok de 50-jarige me it. De Jonge de brandende pan van het gaseomfoor. waardoor zij aan beide benen met ernstige brandwonden werd overdekt. De E.H.D. vervoerde haar naar het Acad. Ziekenhuis. Inmiddels hadden de vlammen het interieur van de woning aangetast en verdeelde het vuur zich over beide etages. Een ogenblik leverde ook een belendend perceel, waarvan een Jalouzie en wasgoed, dat te drogen hing, reeds vlam hadden gevat, terwijl ook een begin van brand in een muurkast werd geconstateerd, nog gevaar voor uitbrei ding van de brand op. Snel handelen van de brandweer kon echter erger voor komen. Na ongeveer ccn kwartier had dc brandweer de brand, waarvoor van oe zijde van het publiek grote belangstelling bestond, onder de knie en kon met de nablussing, welke nog geruime tijd vergde, worden begonnen. Het gelijkvloers gelegen café liep geen brandschade op, terwijl ook de water schade gering is, zodat het mogelijk is de exploitatie, welke vooral tijdens de Vlam in de pan. Doordat een vlam in een pan met vet sloeg, brandden de eerste en tweede etage van het perceel Lammer markt 5 geheel uit. (Foto L.D./Van Vliet.) marktdagen zeer intensief ls, normaal voort te zetten. Op de tweede étage woonden enkele meisjesstudenten, wier bezittingen eveneens een prooi der vlam men werden. SCHADE GESCHAT OP P.UIM f. 20.000. De schade, welke door verzekering wordt gedekt wordt geschat op ruim f. 20.000. Hedenochtend liet de toestand van mevr. De Jonge zich zeer bevredigend i aanzien. toen alle bekende Shakespeare-vertol- kers geregeld tot zich en het gezelschap mag thans beschouwd worden als de onovertroffen brenger van Shakespeare's meesterwerken. Het beschikt over twee groepen, één die steeds thuis speelt cn één, die trekt en reist, zowel binnen- als buitenslands. HET STUK Ditmaal ls de keuze gevallen op de eerste der z.g. Golden Comedies, dus op Much Ado About Nothing (1598), die gevolgd zou worden door As you like it en Twelfth Night (Driekoningen-avond). Slechts voor een klein deel is deze comedie geschreven in poëzie, hoofd zakelijk in proza. Het berust op twee Intriges, de eerste behandelend de liefde tussen Claudio en Hero, die door laster dreigt mis te lopen gelukkig bijtijds ontzenuwd door enige narachtige bij figuren de tweede bevattend de liefde tussen Benedick en Beatrice. De eerste intrige heeft de auteur waarschijnlijk voor een deel ontleend aan een novelle van Bandello, de tweede ontsproot aan zijn eigen vernuft. Het geheel is het bekende recept van Shakespeare, een bonte mengeling van ernst en luim; zodanig, dat slechts bij kleine wijziging deze comedie zou zijn om te vormen tot een tragedie! Stel b.v eens. dat Benedick had voldaan aan Beatrice's aansporing: Kill Claudio Hoe verrassend, flitsend en doortrok ken van humor ls ook in dit stuk i!e dialoog, vooral die tussen Benedick en Beatrice, ook al prefereren wü de twee latere Golden Comedies. Het is en blijft Kunst voor alle tijden! Welk een aardig contrast ligt er ook in het verwerken van de laster als hin derpaal bij het huwelijk van Hero en Claudio en als bevorderaar van het huwelijk tussen Benedick en Beatrice, hoezeer beide volbloed vrijgezel zijn en niets zo zeer lief hebben als hun eigen vrijheid. En welk een koddige vondst de waarheid te doen aan de dag treden door een paar domme rechtsdienaren REGIE EN oPEL Onder de regie van John Gielgud, één van Engelands beste acteurs en wel licht ver uit de beste Shakespeare- zegger. Is Much Ado About Nothing geworden tot een schitterend juweel aan onze toneelhemel! Shakespeare zelf zou o.i. genoten hebben van dit veder-lichte, snelle doch niettemin scherp geaccentueerde spel, waardoor weinig of niets verloren ging. hoezeer de beeldspraak en woordspelingen toch soms moeilijk zijn te volgen. Bijkans feilloos en met grote vaart en bezielend temperament ls deze Golden Comedie tot werkelijk leven opgestuwd en zo doende een lust geworden voor het oor, doch tevens voor het oog. want Mariano Andrew is er in geslaagd prachtige décors te ontwerpen, prach tig door lijn en kleur en tevens zo ingenieus gevonden, dat de voorstel ling geen ogenblik door changementen wordt onderbroken. Trouwens welk een discipline zelfs bij de lakeien, die bij open doek wijziging brengen in de toneel-aankleding! Het deed ons denken aan de glorie-tijd van Royaards. De 50-jarlge John Gielgud, die overi gens nu zijn eerste tournee op Europa's vasteland maakt, speelt zelf meer dan kostelijk de spitsvondige spotter Bene dick met als gelijkwaardige tegenspeel ster Beatrice Peggy Ashcroft, die hier vorig jaar reeds optrad en nog onlangs de titelrol speelde in Ibsen's Hedda Gabler. Zij beiden dragen ongetwijfeld het leeuwenaandeel weg van het zo overweldigend succes. Met echt mense lijke warmte en in het meest nauwslui tend samenspel geven zij relief aan deze in elkaar verglijdende scènes en stem mingen. Masr zij worden goed bijgestaan over vrijwel de ganse linie: een bemin nelijke Hero van Judith Stott een Jeugdige Claudio van Richard Easton. bij de aanvang wellicht iets te jeugdig, een sappige don Pedro, een waardige Leonato, een vileinige don John en dan niet te vergeten de beide rechtsdienaren met hun agenten. Speciaal Verges gaf een humoristische creatie, Doguerry, Jaarvergadering „Kunstkring voor Allen" Gisteravond vond in een der zalen van „In den vergulden Turk" de jaar vergadering plaats van de Leidse Kunst kring „Voor Allen", onder voorzitter schap van mr A. J. Sormani. Het jaar verslag van de secretaris werd onveran derd vastgesteld. Aan het jaarverslag van de penning meester ontlenen wij, dat de inkomsten bedroegen f. 3557,62 en de uitgaven f. 4317,62, zodat er een nadelig saldo is van f. 760.Het gemeentebestuur heeft zich hiervoor garant verklaard. Het ver slag der kascommissie werd in orde be vonden. Voor het komend seizoen wordt het nadelig saldo op f.900.— geraamd. De aftredende bestuursleden werden by acclamatie herkozen. In de controle commissie werden gekozen de heren T. H. ten Hooven. W. G. van Katwyk en mevrouw ManteVap Shngerlandt, plaatsvervangend lid mevrouw De Rooy- Gijzelaar. Solisten op de komende concerten serie zullen zijn Hei-man Krebbers (viool), Cor de Groot (piano). Gérard Souzay (zang), het Londen Czech Trio en Hans Richter-Haaser (piano). Ronde van Frankrijk De Spanjaard Poblet heeft de eerste etappe van de Ronde van Frankrijk van Le Havre naar Dieppe (102 km.) gewonnen in 2 uur 39 min. 31 sec. Tweede werd Caput (lie de France), derde Sorgeloos (België) en vierde Wagtmans (Ned.), allen in dezelfde tijd als Poblet. Belastingen en huurverhoging De Tweede Kamer is vanmiddag be gonnen met de algemene beraadslaging over het ontwerp tot wijziging van de huurwet, de nota inzake het belasting plan 1955 in verband met algemene huurverhoging en het ontwerp tot wij ziging van de Omzetbelasting 1954. Te vens is aan de orde de motie Hofstra (Arb.) betreffende het voorstellen van nieuw tarief voor inkomstenbelasting, ter verkrijging van een evenwichtiger verdeling over de verschillende groepen van de bevolking en de motie van de heer Gortzak (CPN) betreffende een rechtvaardiger verdeling van de belas tingdruk. Voor de laatste maal: de volleybal-promotie Evenals mijn geachte opponent, de heer Van Egmond, voorzitter van de afd. Leiden van de Volleybalbond cn van de Volleybalvereniging Prof.Wijk en tevens schrijver van de doorgaans prima en objectieve volleybalverslagen in het Leidsch Dagblad, moet ook ik mijn spilt betuigen over het woord en wederwoord aangaande de promotie Hoofdklasse. Het gebeurt n.l. zelden dat na afloop van de polemiek de standpunten nader tot elkaar eebracht znn. Met dit epistel, dat in elk geval van de kant van H.V.L. het laatste in de reeks zal zijn. zal dan ook alleen maar een pogine hiertoe gewaagd worden. Een van de spelers van H.V.L. I heeft zich gegriefd gevoeld door het commen taar in het volleybal verslag j.l. Zater dag en heeft hieraan uiting gegeven in een „Verweer van H.V.L." (overigens in overleg met mij). Hierin komt tot uiting dat het niet bevorderlijk is voor de spi rit van een team. wanneer het eenmaal kampioen geworden (na m de competi tie 2 x de concurrenten in wedstrijden van 4 games ontmoet te hebben), in een promotie-competitie, diezelfde con currenten nogmaal moet ontmoeten (nu slechts 1 x in een wedstrijd van 3 ga mes). Bovendien kwam hier nog bij. dat enige H.V.L.-soelers tijdens de wedstriid PAV.H.V.L. het niet eens waren met een Prof.Wijk-speler over het al of niet aanraken van de bal door die speler. (Door het razendsnelle van het volley balspel doet de scheidsrechter bii enige twufel zllnerzijds. soms een beroep op de medewerking van een speler). Hoe wel het genoemde geval zich voordeed op een critiek moment tijdens de laat ste beslissende game. geloof ik toch dat bii een andere gang van zaken P W. deze wedstriid evengoed gewonnen zou hebben. Nu eindigde deze wedstriid he laas in een minder prettige sfeer. hoewel prachtig van dictie, werd wat meer o.i. soms te ingehouden ge speeld. Doch waarom meer namen ge noemd? Licht, zelfs lichtvoetig, glijdt deze in derdaad „Golden Comedie" voorbij, achterlatend de herinnering aan een ster van buitengewone sterkte en luister. De muziek van Leslie Bridgewater is bescheiden en daardoor niet hinderlijk. De uitmuntend bezette Koninklyke Schouwburg te Den Haag met genoe gen zagen we, dat Lelden een behoorlijk contingent bezoekers had geleverd. was enthousiast en beloonde dit Sha- kespeare-gezelschap met een luide ovatie. Een welverdiende hulde voor het ge schonken toneelgenot. M. Door een en ander nu lieten enige H.V L.-espelers zich er toe verleiden minder te presteren dan normaal het geval zou zijn in de wedstriid tegen Rotterdam de volgende avond. Uit welk oogpunt dan ook beschouwd, vooral van een toeschouwer bii zo'n wedstriid aanwezig, inderdaad laakbaar, menselijk gezien en de omstandigheden kennende met meer clementie te beoor delen. Overigens na een terechtwijzing van de aanvoerder van H.V.L. voldeed een ieder weer aan zijn plicht, zodat de tweede game (waarvan ik zelf groten deels getuige was) een normaal soel- beeld te zien gaf. Dat Rotterdam iuist met 1&—14 won (na een 1314 achter stand) laat blijken dat er inderdaad weer aangepakt is. Hoewel ik zeker niet de houding van alle H.V.L.-spelers wil goedpraten, moet ik het aan de andere kant be treuren, dat de heer Van Egmond zich als verslaggever aan een zekere over drijving heeft over gegeven. Overigens wenst H.V.L. PAV. in de Hoofdklasse veel succes toe. Met vriendelijke dank voor de plaat sing. H. J. v. d. Werff. Secr.-trainer van H.V.L. <Wii sluiten hiermede de discussie Red. LD.). Ouden van Dagen uit Haagkwartier op stap Dank zy de goede zorgen van de Buurtvereniging „Haagwegkwartier" hebben gistermiddag 155 ouden van da gen en invaliden uit deze omgeving een prachtige tocht gemaakt. Via Den Haag en Scheveningen leidde de tocht, die met drie bussen en twaalf auto's werd gemaakt, naar Rotterdam, waar in „Plaswijk" enkele uren vertoefd werd. Tegen de avond keerde het gezelschap in de Boerhaavelaan terug. Voorafge gaan door het Tamboer- en Pypercorps „Kunst en Genoegen" werd naar het clubhuis van de speeltuinvereniging „Westerkwartier" in de Ten Katestraat gereden. Na „de ontscheping" dankte de voorzitter van de buurtvereniging, de heer A. Koren, allen, die aan het welsla gen van deze tocht hadden medegewerkt, waarna een cabaretgezelschap onder leiding van de heer A. van Polanen zorgde voor een gevarieerd programma, waarmede allen zich kosteiyk amuseer den. Aan het einde van de avond dankte eén der deelnemers, de heer Streefland, voor de prachtige tocht en dit feestelyk samenzijn. Onze stadgenote, mevr. P. A. Hoo- gervorst-Mouiyn, is geslaagd voor het staatsexamen voor muziek (viool-A).

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 3