Leidse industrie nam afscheid van mr F. J. J. Trapman DIPLOMA SCHOOLZWEMMEN De nieuwe „Anthologia Grotiana^ 94«te Jaargang Woensdag 6 Juli 1955 Tweede Blad No. 28567 Leidse Ver. van Industriëlen Mr Ph. J. de Ruyter de Wildt volgt hem op als secretaris Tijdens een gistermiddag in „Het Gulden Vlies" gehouden en zeer druk be zochte reeepUe heeft de Leidse industrie afscheid genomen van mr F. J. J. Trapman, die, in verband met het bereiken van de zeventig-jarige leeftijd, ge meend heeft te moeten bedanken als secretaris van de Leidse Vereniging van Industriëlen. Ongeveer vyf-en-twinUg jaar heeft mr Trapman deze funcUe, waarin hü zal worden opgevolgd door mr Ph. J. de Ruyter de Wildt, waarge nomen. Een afscheid, dat ook een afscheid van Leiden de stad waarin hij zovele jaren woonde en werkte betekent, want binnenkort zal mr Trapman naar Den Haag vertrekken. Ir H. E. Kruyt, voorzitter van de Leidse Vereniging van Industriëlen, die als enige spreker het woord voerde, dankte mr Trapman voor de wijze, waarop hij zijn functie een kwart eeuw vervulde en stelde in het licht, dat hij als secretaris de vertrouwensman van alle leden was. Van uw adviezen, aldus spreker, heeft de Vereniging in deze 25 jaar veelvuldig mogen profiteren: wij zijn u daarvoor zeer dankbaar. Als blij vend aandenken bood spreker de schei dende secretaris namens de leden een electrische lamp aan. GROTE WEEMOED „Nu ik de Leidse Vereniging van In dustriëlen, in welke kring ik zo veel vriendschap, hartelijkheid en trouw heb ondervonden, ga verlaten", aldus mr Trapman in zijn woord van afscheid en dank. ..stemt mij dit tot grote weemoed. Ik meen er echter verstandig aan te doen om mij thans terug te trekken en het werk aan jongere krachten over te laten". Mr Trapman, die hoopte, dat dit afscheid geen afscheid zou zijn, dat tot in het privé-leven wordt doorge voerd, wenste de Leidse industrie nog een zeer lange periode van groei en bloei toe. Behalve zeer vele leden van de Ver eniging, waren op deze alscheidsrecep- ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen Nederlands recht mej. J. R. Kaplan (Rotterdam) en de heer L. v. d. Caag (Haarlem): candidaatsexamen A Wis- en Natuurkunde de heren F Göbel (Lei. den) en J. v. d. Linden (Vlaardlngen) candidaatsexamen F' Wis- en Natuur kunde mej. E. M. den Tonkelaax; can didaatsexamen I Wis. en Natuurkunde de heren P. A J. Coelewij (Den Haag), F. Kalsbeek (Katwijk) en J. C. J. M Terhell (Rijswijk. Z.-H.); doctoraal examen scheikunde de heren P. F. Bon. gers (Leiden). J. P. Persün (Leiden). F Berend 'Rijswijk). J. v. d. Linde (Lei den), J. Compagne (Scheveningen) doctoraal examen Geologie de heren H Struwe (Leiden). C. G. v. d Meer (Was senaar) en A. J. A. Janse (Rotterdam); doctoraal examen Wiskunde de heren H. J. C. A. Nunnink (Delft) en R. Not- trot 'Den Haag"; doctoraal examen Na. tuurkunde de heren W. v d. Lugt (Den Haag). R. F Okkes (Leiden) en G. M. V. van Aardenne (Leiden); doctoraal exa men Ned. taal- en letterkunde mej. E M. J. Coniin (Amsterdam) en de heer L H. B. Rienks (Rotterdam): candi daatsexamen Semitische faal. en let terkunde de heer J T. P. de Bruyn (Leiden); candidaatsexamen Geschiede, nis de heer Ph. H. Rogaar (Alphen a/d Rijn)doctoraal examen Psychologie de heer M. E. de Jonge 'Katwijk aan Zee) (cum laude): doctoraal examen Godge leerdheid de heren A. W Cramer (Lei den) en E. J. Kuiper 'Overveen); doc toraal examen Indonesisch recht de heer Oei Tjien Kie (Leiden). —Bij beschikking van de minister van Binnenlandse Zaken is jhr mr H. F. van Kinschot, zoon van de burgemees ter van Leiden, te rekenen van 1 Ja nuari jj. af, bevorderd tot referendaris 2de klasse. BURGERLIJKE STANn VAN LEIDEN GEBOREN: Anja Josephlna Fernanda Theodora, dr van M. Anlba en B. C Melsner; Willem Salomon, zn van H. de Koning en H. W. v. Erkel; Geslnn. dr van G. Vlieland en E. Rolleman; Betsy, dr van I. v. d. Nieu- wcndljlc en B. v. Gelder; Hendrik Hugo, zn van H. v. Hoek en I. M. Schneider; Rudolf Leonardus Franclcsus. zn van L. F. J. Coomans en N. M. E v. d. Graaf; Gerardus Franclscus. zn van J. J P. Cas- pers en A. C. Bierman; Cornells zn van C Mastenbroek en M. de Jong: Slmon Petrus Johannes Cornells, zn van S. Dreef en A. H. Beijer. ONDERTROUWD: F A. Heemskerk en E. C. de Jong: H M Oudshoorn en L. G Vroom; H van den Hoed en C. J. M. Hermsen; J. Paddist en P. T. Nagtegnal; W. R. van den Berg nn H. v. d. Tuin; J. C. v. Apeldoorn en M. v. d Steen, L. J. de Heer en C. M. Pad denburg; K. Spaargaren en W M Arbouw; J. Gordijn en J v. Heuzen; C. Troost en J v. d Zeeuw; G. T O P. Kagle en W. H. A. v Dorp; I Lens en J Hemerlk: G. de Jong en H. de Koning; P. Mulder en M. Gijs man, P Schroef en P. J. Ie Febre; R. C. F Fleur en C. J Dijkstra; J. M. Stork en B. ten Kate. Ir H. E. Kruyt. voorzitter van de Leidse Vereniging van Industriëlen (rechts) biedt mr F. J. Trapman namens de leden van deze Vereni ging een geschenk aan. (Foto L.D./Van Vliet.) tie ojn. tegenwoordig de burgemeester, jhr. mr F. H. van Kinschot en wethou der D. van der Kwaak namens het Ge meentebestuur. dr K. Reitsma, directeur van het Openbaar Slachthuis, de heer C. F. Meerpoel en mr dr P. G. Knibbe, resp. onder-voorzitter en secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland, de heer L. de Bruyn, namen de Kring van Sassenheimse Be drijven, mr W. de Clercq, secretaris van het Departement Leiden van de Ned. Mij voor Nijverheid en Handel, de heer H. Hazelhoff, directeur van het Gew. Arbeidsbureau en de heer J. van Wes- sem, directeur van het Stedelijk Mu seum .De Lakenhal". „De Sleutelbloem'' bloeit Vele meisjes kregen een getuigschrift „De Sleutelbloem" bloeit en moet blijven bloeien Met deze woorden zou men de toespraak van de heer D. van Eek, voorzitter van de Stichting voor Ontwikkeling en Ontspanning van het Werkende Meisje, die gisteravond in het Volkshuis de sluitingsavond van de cursus 1954-1955 opende, kunnen om schrijven. De heer Van Eek verheugde zich er ten zeerste over, dat zovele werkende meisjes het nut van de cursussen, die ook het afgelopen jaar met grote be langstelling werden gevolgd, inzien en hoopte, dat ook de nieuwe cursus, die in September aanvangt, een succes zou mogen worden. Hij dankte in het bijzonder de leidster van „De Sleutelbloem", mej. G. v. d. Voort, die zoveel werk heeft weten te verzetten, de directrice van de Vak school voor Meisjes, mej. Reuvekamp en de leraressen, die steeds met plezier les geven, alsmede vele Leidse industrie- elen, die de meisjes in de gelegenheid stellen de cursussen te volgen. Op deze avond werd tevens aan circa 90 meisjes, die trouw de cursus gevolgd hebben een getuigschrift uitgereikt. Aan 6 meisjes, die gedurende drie achtereenvolgende jaren een cursus met goed gevolg hadden doorlopen, werd een bijzonder diploma overhandigd. Voordat mej. Reuvekamp de getuig schriften uitreikte - een ogenblik waarop de meisjes zich reeds lang had den verheugd - werd door allen het Sleutelbloem-lied uit volle borst gezon gen. Voor de pauze traden o.m. op een uit zes meisjes gevormd balletgroepje en -in zangkoortje. Aan het toneelstukje over de bekroon de schoonheidskoningin werd door tien meisjes deelgenomen. Deze vrolijke slui tingsavond werd besloten met de ver toning van de kampfilm. De meisjes zullen er zeer zeker met genoegen aan terugdenken! „De Sleutelbloem" doet goed werk en heeft nog voor vele werkende meisjes plaats. BRONNENONDERZOEK NAAR DE GESCHIEDENIS VAN HET VOLKENRECHT De Nederlandse Organisatie voor Zui ver Wetenschappelijk Onderzoek heeft aan prof. dr J. H. W.Verzljl, hoogleraar in het volkenrecht aan de Rijksuniver siteit te Utrecht en in de geschiedenis van het volkenrecht aan de Rijksuniver siteit alhier, een subsidie verleend voor een bronnenonderzoek naar de geschie denis van het volkenrecht. OPENING VOLKSTUINCOMPLEX Het nieuwe volkstuincomplex van d Volkstuinvereeniging „Tuinlusit", gele gen aan de Lage Morsweg, zal Zater dag 16 Juli om vier uur officieel worden geopend. (Incez Med.-Adv.) „Bethel Koor" (Kansas) beleed het geloof in samenzang Doopsgezinde studenten schonken ons een gezegende avond Uur van wijding in een stampvolle Doopsgezinde kerk! Aanleiding hiertoe was het optreden van het koor Bethel College uit New ton (Kansas). Bethel College is het grootste opleidingsinstituut van de „General Conference" Doopsgezinden in Amerika, waar de studenten in tal van vakken, w.o. muziek, een grondige opleiding ontvangen. Dit koor maakte reeds in 1951 een grote tournee door Europa, welke op veler verzoek thans herhaald werd. Van 19 Juni tot 16 Augustus zingt het in vele steden van Duitsland. Neder land, Zwitserland en Frankrijk, een inspannende tournee, want avond aan avond is men bezet. Het in 1928 gestichte Bethelkoor heeft zich een reputatie verworven, laat zich herhaaldeliik in kerkdiensten, alsook voor radio en televisie horen. De indruk, die deze 12 vrouwelijke cn 12 mannelijke leden maken onder de nauwgezette leiding van hun dirigent Walter H Hohmann is een gans an dere. dan die. welke onlangs „The man's Glee Club" schonk. Hier is alles zuiver od het geestelijke ingesteld: in zangen van de 16e eeuw af geven zij bltlk van diepe ernst en rust. grote toewijding en religieus be sef. In hun zwarte studententoga's met witte kragen voelen zij zich geloofsdra- gers en leggen getuigenis af van het geen hen innerlijk bezig houdt. Zó ge zien vervullen zii een heilige opdracht. Mag aan deze jonge amateur-stem men. waarin de solo-bariton zich on- derschiedde. vanzelfsprekend noe rnke diepte en sterke contrastwerking ont breken. mag dan al het geheel een wat eenvormig karakter dragen, dit wordt ruimschoots vergoed door de homogeni teit en de discipline, die deze zang in het algemeen kenmerkt. In het biizon- der valt de fijnzinnige beheersing van het ludhtiee sotto voce op; het is daar in. dat werkelijk uitnemende voorbeel den van op elkaar ingestelde, welover wogen en nobel klinkende samenzang gegeven werden. Een programma, veelziidie naar de inhoud, waarin diverse interessante en ontroerende Negro Spirituals een voor name plaats innamen, doch enigszins conventioneel wat de werkies der Ame rikaanse componisten betreft, hield de aandacht tooh bil voortduring gespan- De dirigent Hohmann is muzikaal, wiidt bijzondere aandacht aan het dé tail. laat niets aan het toeval over en leidt met beeldend vermogen dit be schaafd klinkende koortie. dat ook door duidelijke dictie opvalt. Wat hier gebo den werd is eerlijk, oprecht! Ds W. J. H. Hubeek heeft dit door de Ned. Prot. Bond in samenwerkine met de Doopsgezinde Gemeente georgani seerde concert ingeleid en dank ge bracht voor de rijke zegen, dat het de talrijke toehoorders gegeven heeft. On der de indruk van de mogelijkheden, die Amerika ook in religieus opzicht bezit en van het feit, dat hier zonder enige zucht naar effect het geloof in reine zangen beleden werd. is men huiswaarts gegaan. Het was inderdaad een gezegende avond, vervuld van het ..goede". H. T orenon twerper prof. Maguel te Gent overleden Prof. Gustave Magnel. de ontwerper van de 635 meter hoge toren voor de wereldtentoonstelling, die in 1958 te Brussel zal worden gehouden, Is heden ochtend in de ouderdom van 66 jaar te Gent overleden. Prof. Magnel was lid van de Belgische Koninklijke Academie en van verscheidene buitenlandse we tenschappelijke verenigingen. Magnel was expert op het gebied van voorgespannen beton. Hij heeft onder meer de eerste brug van dit materiaal, die in 1949 te Philadelphia is gebouwd, ontworpen. Over de bouw van de Magneltoren voor de Brusselse wereldtentoonstelling van 1958. Is overigens nog geen beslis sing genomen. Het parlement heeft daarin het laatste woord. Roggeprijs oogst 1955 De minister van Landbouw. Visserij en Voedselvoorziening heeft besloten zo. danige maatregelen te nemen, dat voor rogge van de oogst 1955 een opbrengst van f. 24,95 per 100 kg wordt geëffec tueerd. Zendingsjubilea Op 14 Juli is het 40 jaar geleden, dat ds C. W. Nortier wprrl afgevaardigd als zendeling naar Oost-Java. waar hij aanvankelijk werkte in Modjowarno en later docent was aan de Bale Wyoto. Door ziekte gedwongen repatrieerde hü reeds voor de oorlog. Ds Nortier. die na de oorlog de publiciteit van het Zen dingsbureau verzorgde, is thans nog do cent aan de Zendingshogeschool te Oegstgeest. Eveneens op 14 Juli ls het 40 jaar ge leden, dat ds J Kruyt werd afgevaar digd naar Midden-Celebes, waar zijn vader de arbeid begonnen was en waar hijzelf tot voor enkele jaren heeft ge werkt. Ook ds Kruyt is thans nog do cent aan de Zendingshogeschool.. MULO-examens Geslaagd voor diploma A: de meisjes C. Burgers J. J. Güzenü. G. J. Vrij. P. J. de Wit. M. Trago. L. E. Brokaar. P J. M. Blote en J. Blansjaar, allen te Leiden: E.Veerman en C. C. Rülaars- dam te Bodegraven, en de jongens J Schipper te Leiden. W S. Post te Oegst geest. H. E. J. R. Geel te Leiden. H. J. Wagnaar te Zwammerdam en J. van Egmond te Katwijk. Geslaagd voor diploma B de jongens: J. A. de Haas J. van Hooidonk. J. W. K. van der Horst, C. van Iperen. I. H. Cor net. G. D. Klaassen. I. Kruts. H. J. Lan- gezaal en W. Teljeur. allen te Leiden; B. v. d. Hoogen en A. Luitwieler te Lei. derdorp. B._ S. J. Cramer te Noordwük Binnen. P. van Duijn te Noordwük aan Zee en W. Z. Mulder te Oegstgeest Eindexamen Chr. Lyceum Voor het eindexamen van het Chr. Lyceum afd. H.B.S. B (Math. Phys. afd.) zün geslaagd: G. Ch. Anker. J. G. Binnekamp. H. Blok. J. Bruinsma, N. Haasnoot J. Holtrust. E. Jansen. H. J. van Klaveren. N. Landaal, J. J. v. d. Maas. H. Maks. J. v. d. Mark. J. J. v. d. Nagel, J. den Ouden. D. M. Passdiier, F. C. van Tilburg D. Zwart en H. Zwart. Afgewezen 4. Prijsvraag Legatum Stolpianum Het Curatorium van het Stolpiaans Legaat maakt bekend, dat op de in 1953 uitgeschreven prijsvraag geen antwoord is binnengekomen. Het Curatorium schrijft de volgende nieuwe prijsvraag uit: Een beschrijving van de geschiedenis van het onderwijs in de wüsbegeerte aan de Hogeschool te Harderwijk (1648-1811). De omvang van de verhandeling mag ten hoogste 30.000 woorden bedragen. Antwoorden worden vóór 1 Juli 1957 ingewacht bü de voorzitter, prof. dr W. J. de Haas. Rijnsburgerweg 20. alhier. Zy moéten in het Nederlands, Frans. Duits. Engels of Latün getikt, met een spreuk getekend en vergezeld zun van een verzegeld briefje, van dezelfde spreuk voorzien, waarin naam en adres van de schrijver zün opgegeven. De prijs voor een goedgekeurd antwoord is de gouden medaille ter innerlijke waarde van f. 500 en f. 500 in geld, ofwel, naar verkiezing, de gehele som in geld. CONCERT OP KAASMARKT Morgenavond om 8 uur geeft de har moniekapel „Trouw en Durf" een ge meente-concert op de Kaasmarkt. Het programma luidt als volgt: Flo- Onderstaande leerlingen behaalden in de Overdekte het diploma school zwemmen: BLO Plantsoen (hoofd de heer Huigens). Jongens A: Frans Brittün; BLO Caeciiliastraat (de heer Den Haam Jongens A: Huib Brom- meyer, Jan Pardon. Wim Rijnsburger. René Verhoog*. Jongens B: Henk van Duuren, Jacques Kruit; Oosterstraat (de heer De Jonge). Meisjes A: Marion Bink: Asserstraat (de heer Van Ingen Schenau). Jongens A: Wim Blansjaar, Hans de Bruyne, Rob Spruit, Gerard Verhoorn, Piet de Joode. Jongens B: J. D. Matze, Henny Flaman. Henny Schoe- man, Leo den Hollander. Meisjes A: Ineke v. d. Berg. Meisjes B: TrudiHuis man, Margriet Zimmerman. Tineke de Jong. Tineke Walop; Lorentzkade (de heer Bosma). Jongens A: Rob Paarde- kooper. Jan Bakker. Frits Boesder. Jon. gens B Harry Cohen. Marius Bazuin. Jan Swanenburg, Frans v. d. Waals. Freddy Hansen, Robby Monné, Albert Delfos. Meisjes B: Joke Philipsen, Ineke Fakkel. Judith Bosch, Allee Sirach, Anja Kriele, Janny Kantebeen, Mieke Goejee, Marüke Veylbrief. Loesje Verboog .Olga Verboog: Middelstegracht (de heer Dal. sen). Jongens A: Teun Zierikzee. Adrie de Boer. Meisjes A: Janny Philippo; Pasteurstraat (de heer Kalsbeek) Jon gens A: Harry Bül. Jongens B; Benny Crama. Bert Arnoldus, Bas Dubbelaar, Sjaak Immink. Meisjes ATongsi Chang. Meisjes B: All Diersman. Freddy Knol. Noordelnde 40 (de heer Hubregtse). Jongens A: Manus Borgerdlng, Kees den Holder. Jongens B: Sjaak Menijn. Meis jes A: Coby Alting. Meisjes B: Anneke Stikkelorum; Javastraat. Jongens A Wim de Water; W. de Zwügerlaan (de heer Schuurman). Jongens A; Nico Wortman; Driftstraat (de heer Riks' Meisjes B: Joke Oudewater; BLO Be straatde heer Hettinga). Jongens A: Wim van Schaik. Evert Castelein. Leo Jansen, Cor v. d. Heyden, Wout Vroeg- ryk; Os- en Paardeniaan (de heer v. d. Ploeg). Jongens B: Nico Kienjet, Peter op de Weegh. Henk Meershoek; Fran- chimontlaan (de heer Kapteyn>. Jon gens A: Paul van Noort. Jongens Bi Piet Verburg, Ton Tetteroo, Jan Cat- tin. Peter Wurzer, Theo Bark; Rapen burg 48 (de heer Zandvliet) .Jongens A: Aart v. d. Heyden, Jaap van Zaal, Wei- mar. Aalbersberg. Jongens B: Cor den Edel, Rudie Heruer, Hennie Wallaart, Henk Schrüer, Addy v. d. Pouw Kraan, Albert Smidt, B. de Jong, Van Veizen, Padberg, Verkerk. Vuurpül, Steenber gen. Rien Streng. Pompe; Haarlemmer straat (de heer Heteren). Jongens A: Piet Jan Lemmers, Hermanus Mink. Jongens B: Joop Kerkvliet, Wim Ra- vensbergen; R.K. Sch. Damlaan (de heer v Adrichem). Jongens A Theo v. d. Meer. Jongens B: Cor Nieboer; Caeciliastraat (de heer Vreeburg). Jon gens A: Fred Goddün, Wim Stolwük. Jongens B: Kees Walenkamp. Chris Meyer, SJang Genang. Harm Scholte, Piet v. d. Pompe; Lusthoflaan 2. Meis jes A: Frieda Juffermans. Tineke Phi lippo; Potgieterslaan (de heer Van Oudenhoven). Meisjes A: Willy Visser. Loes Bemelman. Meisjes B' Ria Stuif zand: Catharinaschool (Krauwelsteeg) Meisjes B: Corrie Schrier, Ali Rozier; v. d. Werffstraat (Theresiaschool). Meisjes B; Jobi Beintema. Beppie Over- dijk: Levendaal (St. Barbaraschool). Meisjes A: Tillv Schrier. Tineke Duin dam. Meisjes B: Lucia Cattin, Hetty v. d. Raadt. Joke de Hosson. Tineke Otto, Toos Verhagen en Haarlemmer straat 32 a/b (Marlaschool). Meisjes A: Ria Perquln, Leny Verhoeven, Trudi Verhoeven. Nannet Leenen, Corrie Pee- ters, Ali v. Diest, Dorothea Martün. Meisjes B' Lucia Montanus. Lia Janson, Leny v. d. Hoeven. Ada v. Bruggen. In- neke Lindenhoff. Ely Bruvckere. Jea- nette Stolwijk. Corrie Stolwiik. Joke van Bergen Henegouwen en Elsje Beckers. Prachtige bloemlezing uit oeuvre van „Delftse Wonder" Men schrijft ons: Zoals wij dezer dagen meldden is bij Martinus N ij hof!' in Den Haag de Anthologia Grotiana verschenen, de Lustrum-bundel 1952 van de Societas Iuridica Grotius, aan het tot stand komen waarvan de leden en oud-leden der Societas hun tijd en beste krach ten hebben gegeven. De opzet is geweest een overzicht te bieden van het zeer omvangrijke oeu vre van het „Delftse Wonder". Het spreekt van zelf. dat het moeilijk was uit de honderden brieven, geschrif ten en gedichten van deze eminente Ne derlander zulk een keuze te doen, dat een helder licht zou vallen op de vele facetten van de Groot's rüke persoon lijkheid. Het moet echter worden ge zegd; de samenstellers zün bij hun keu ze zeer gelukkig geweest. Men krügt door deze Anthologia werkelijk een dui delijk beeld van de mens de Groot Dat natuurlijk een gTote plaats is in geruimd voor gedeelten uit zyn be roemdste werk. De Ivre Belli ac Pacis, is begrüpelük. Men zou ook niet anders kunnen of mogen verwachten! Maar daarnaast geven de samenstellers een rijke bloemlezing uit zün ander werk. Ieder, die belang stelt in De Groot en zyn tyd met de vele problemen van theologische en politieke aard, waar door die tüd juist zo fel gekleurd en boeiend is. zal in deze Anthologia veel van zyn gading vinden en ongetwüfeld door het lezen van deze fragmenten de lust bü zich voelen opkomen zo moge lijk nog meer van hem te lezen en te LEIDERDORP Geitenkeuring De geitenfokvereniging „Eensgezind heid" voor Leiderdorp en Zoeterwoude Hoge Ründük hield alhier de jaarlijkse zomerkeuring. Ongeveer 50 dieren wa ren hiervoor byeen gebracht. De jury bestond uit de herèn De Jong en Zwart van de Zuid-Hollandse Bond. Na de keuring kon aan de heer C. P. Splinter medegedeeld worden, dat hü voor de tweede maal de wisselbeker had weten te veroveren. Verder zün de gedetail leerde uitslagen als volgt: Lammeren: 1. B. de Graaf, 2. C. P. Splinter H.R. en C. v. Mil. Eenjarigen: 1. C. P. Splinter H.R.. 2. P. J. Rozenboom, L'dorp. 3. J. Rogge veen L'don) en 4. C. v. Mil H.R. Tweejarigen; 1. P. J. Rozenboom. 2. H. W. Turk HJt. Driejarigen: 1. P. J. Rozenboom, 2. W. v. Rooijen H.R.. 3. W. Hoogervorst H.R. Vierjarigen en ouder: 1. C. P. Splin ter, 2. W. Hoogervorst, 3. D. v. Laar L'dorp. Het reservekampioenschap behaalde W. Hoogervorst. Van de dieren, waarme de de beste resultaten zün bereikt, zul len enkele worden ingezonden naar de Prov. keuring en naar de VEBO. OEGSTGEEST Opbrengst Anjercollecte De Za terdag gehouden Anjercollecte heeft f. 577.35 opgebracht. Het comité zegt al len. die medegewerkt hebben dit mooie resultaat te bereiken, hartelük dank. NOG EEN RAADSSTUK. Aan de agenda van de raadsvergade ring, welke hedenavond wordt gehouden, is een punt toegevoegd, behelzende een voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het beroepschrift van A. J. Kranenburg, alhier, tegen de weige ring tot uitbreiding van zün bedrijfs ruimte aan de Dorpsstraat. B. en W. hebben onlangs afwüzend beschikt omdat de voorgenomen uitbrei. ding in strüd is met het uitbreidings plan. De heer Kraneburg vraagt of wy- ziging van het uitbreidingsplan mogelyk is en doét een beroep op de Raad. B. en W. handhaven hun bezwaren en advi seren de Raad het verzoek af te wijzen. Zendingshogeschool - Gisteren heeft drJ. Noorduyn (Oegstgeest) het zendings- afgelegd. ida (mars) A. Durex; Ouv. Joyeuse, K. Bela; Sant Trifhon (mars), A. Neü; Wiener Prater Leben, S. Trans Lateur; San Remo (mars), J. Meister; Doorn- roosje's Bruidsvaart. Arr. A. Dreisen; Judex (mars). R. v. Herk: Een schone Meimorgen. P. B. Besselink en Mars. Finale. bestuderen. Wie immers kent heden ten dage nog zün tragedies, zün carmina of fijn gestileerde brieven? Hoe weinigen zullen De Groot's beroemde, in schitte rend Latijn gestelde, toespraak gelezen hebben, die hü tot Jacobus I van Enge land richtte, toen hü als nlet-officiële vertegenwoordiger der Staten-Generaal maar in feite als de belangrijkste per soon aan de Delegatie werd toegevoegd, die in 1613 naar het Engelse Hof ver trok om te trachten het Engels-Neder landse geschil tot een oplossing te brengen? Wie kent nog het speelse gedicht op de Zeilwagen van Simon Stevin of de acht fraaie verzen, waarin De Groot ui ting gaf aan zijn hoge opvattingen van het Advocaten-beroep (De Officio Ad- vocati) of de treffende passage uit de Silva ad Thuanum. waarin hü op zo gevoelige wüze dank bracht aan zyn vrouw voor de steun tijdens zijn verblüf op Loevestein en voor haar vindingrijke hulp bü zijn ontvluchting? Leest men tegenwoordig zijn Annales et Historiae de rebus Belgicis nog? Tot dit alles biedt deze Bloemlezing de mogelükhetd. De Societas Iuridica Grotius heeft velen aan zich verplicht door de uit gave van deze Anthologia. die, fraai van druk en voorzien van een Neder landse vertaling van alle Latynse tek sten, vele lezers moge vinden, hetgeen zy zeer zeker verdient. Bijzondere dienst in Pauluskerk BEVESTIGING J. M. HOEKSTRA Op Zondag a.s. wordt des morgens om half elf in de Pauluskerk een Oecume nische dienst gehouden, waarin o.m. het woord zal worden gevoerd door prof. P. J. Jans, president van het Oud-Ka tholiek Seminarium te Amersfoort ais vertegenwoordiger van de Oecumenische Raad van Kerken in Nederland. Voorts zal in deze dienst de heer J. M. Hoek stra, vormingsleider van de Stichting Oud Poelgeest door dr H. J. Honders, praeses van de Provinciale Kerkverga dering der Hervormde Kerk in Zuid- Holland. bevestigd worden tot predikant vanwege deze Provinciale Kerkvergade ring voor buitengewone werkzaamheden, n.l. de medewerking aan het Oecume nisch vormingswerk in het vormings centrum Oud-Poelgeest. Na afloop van de kerkdienst wordt in het Kasteel Oud-Poelgeest een eenvou dige broodmaaltijd aan een aantal ge nodigden aangeboden. Tot besluit van deze byzondere dag zal een groep uit het Lekenspelkamp van de Nederlands Christelüke Studenten Vereniging om half drie een voorstelling geven van het stuk; „Roof en Geloof" van Ch. Wil liams, vertaald door Guillaume van der Graft. RECHTZAKEN MOORD OP HAAR DOCHTERTJE. De Rechtbank te Amsterdam heeft een 38-jarige wouw uit Amsterdam, die ale gedetineerde in de Va- leriuskliniek aldaar wordt verpleegd, terzake van moord op haar 12-jarig dochtertje, veroordeeld tot 3 maanden met terbeschikkingstelling van de rege ring. De vrouw zal in de psychische ob servatiekliniek van het gevangeniswezen te Utrecht worden opgenomen. BEIIRSOVERZICHT REACTIE NA VASTE OPENING Amsterdam, 6 Juli De vaste stemming in Wallstreet heeft de Amsterdamse Effectenbeurs vooral bij opening gestimuleerd. Later volgde een reactie, zodat de koerswinsten uiteindelijk bescheiden bleven. Kon. Olie werd verhandeld van 615'j tot 619, slot circa 616 (610). Phi lips avanceerde van 441% tot 450, doch sloot op 446. AKU en Unilever ruim 1 hoger. Op de Scheepvaartsector wisten de meeste soorten een kleinigheid te ver beteren. In de Cultuursector kwamen later kooporders los: vele papieren be haalden een winst van 1 A 2 punten. In navolging van Wallstreet was ook de Amerikaanse sector vast, De feature was General Motors, die 10 dollar ho ger werd geadviseerd in verband met een mogelijke split up. Guldensbeleggin gen stil en goed op peil. De markt sloot kalm. iets boven het laagste punt van de dag. Beurs van Amsterdam Woensdag 6 Juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 (3%) :12% 103 Grootboek obl10374 Ned. '51 3% 103% 103 Ned. '53 3 10211 10211 Ned. '48 3 >4 101101% Ned. '54 3'4 10011 100% Ned. '55 314 10011 101 Ned. '47 3% 3 101% 101 Dollarlng '47 3 98% 98 Investeringscert. 3 101% 101% Ned. 62-64 3 10174 1011» Indië 37 A 3 100 iV 100 Grootboek '46 3 99", 99% ACTIEVE AANDELEN Cult Hand en Ind. B 60% 61% Nat Handelsbank 171 173% Ned Handelmü 228% 228', A.K.U 320% 322% Philips 441% 446% Unilever 463% 166% Wilton Feyenoord 255 259 -(iliton 2de r327 32674 Kon. Olie f.50.— 302 305 Kon. Olie 610 61574 Amst. Rubber 124% 12674 Holl Amer. lün 19174 194 Kon Ned. Stoomb. 187% 185% Ned. Scheepv. Unie 181% 182% H.VA139% 141% Java Cult64 6374 Dell Mü143% 145,'t Senembah 103% 103 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 j 102 101% Den Haag 1937 1 3.. 101 Leiden 1947 101 R'darr "37 T m 3' 101% 102', Inustr. Obligaties Philips Dollarlng 105% 106 Premieleningen A'dam '51 2% 140% 141 Eindhoven '54 2% 111% 111% "•^schede '54 2% llO'.i 110% Den Haag '52 I 274 136% 136% idem n 2% 135 135% R'dam '52 I 2% 137% 137% idem II 2% 136% 136% Utre^1-' '53 2% 124 124% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd. Bank 268 270 Rotterd. Bank232% 233% Twentsrhe Ban'-*230 230 Industrie Ondernemingen Ned G enSplr labr 261 Kon. Ned. Grofsm 148 151% Rott. Droogd. Mü. 564 561 Tieleman en Dros 18% 17% Zwanenb Organon 309 303% Handelsondernemingen BorsumiJ. cv A f 1000 114% 1167i Internatio167% 168 Diversen Albert Heyn270 b 275 B Ned. M.Walv Vrt. 82% 82% Spoorwegen Dell Spoorw. Mü- 35 35 Amerik. fondsen Anaconda 72 73ft Shell Oil Cy63% 63% Nog enkele fondsen nit Lelden en omgeving Aandelen VX 5/7 Holl Constructie 363 Int. Kunststoff. Ind 80% 80% Kon N?d Edelmet 8774 GB 88%GB Pref w,a idem 85 Textiel Gebr. v. Wük 87% 87GB Leidsche Wolspinn 340 340GB Ned. Electrolasmü 318 318 Sikkens Lakfabr. '53 425 B Ver Touwfabrieken 191% 191% Wernlnk's Betonm 140% 142

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 3