MATZE NET MEISJE Jan Derksen opnieuw sprint kampioen profs Lezers schrijven breuk- RADIO TECHNISCHE SCHOOL JONGEN Woningruil DWARSLIGGERS DINSDAG 5 JULI Nationale baankampioenschappen Piet van Heusden voor vierde maal kampioen achtervolging Ongeveer 4000 toeschouwers woonden gisteravond in het Olympisch Stadion tp Amsterdam de finales van de baankam- pioenschappen van de K.N.W.U. bij, die onder ongunstige weersomstandigheden werden gehouden. De uitslagen luiden: Achtervolging voor profs over 5 km. Halve finales: eerste rit: 1. Wim van Est 6.56.0; 2. Adri Voorting 7.05.2. tweeue rit: 1. De Groot 6.52,4; 2. Gerrit Voor ting 7.12.8. Finale: 1. Wim van Est 6.47.8; 2. De Groot 6.54.0. Om de derde prijs: 1. Gerrit Voorting 6.57.6; 2. Adrie Voorting. Achtervolging amateurs over 4 km. Halve finales, eerste rit: 1 Van Hou- welingen 5.21.6; 2. Van *t' Hof 5.21.8. Tweede rit: 1. Van Heusden 5.24.6; 2. Braat 5.25.4. Finale: 1. Piet van Heusden 5.22.0; 2. Van Houwelingen 5.27.4. Om de derde prijs: 1. van 't Hof 5.31.6; 2. Braat 5.43.4. De 18-jarige Amsterdammer Captein heeft het kampioenschap sprint ama teurs gewonnen door zijn stadgenoot Mahn in drie ritten te slaan. De uitsla gen luiden: Finale, eerste rit: 1. Mahn 12,8; 2. Captein; tweede rit: 1. Captein 14.8; 2. Mahn; derde rit: 1. Captem 13.6; 2. Mahn. Om de derde plaats, eerste rit: 1. Post 13.4; 2. Rijnders; tweede rit: 1. Post 13.-; 2. Rijnders. De Amsterdammer Jan Derksen heeft eveneens voor de vierde maal in succes sie het sprintkampioenschap der profes sionals gewonnen. In de finale versloeg hU Arie van Vliet in drie ritten. De uitslagen waren: Finale: eerste rit: 1. Van Vliet 12,6; 2. Derksen; tweede rit: 1. Derksen 12,2; 2. Van Vliet; derde rit: 1. Derksen 13.-; 2. Van Vliet. Om de derde plaats: eerste rit: 1. Schotman 14 2: 2. Hijzelendoorn tweede rit: 1. Hijzelendoorn 13.4: 2. Schotman; derde rit: 1. Hijzelendoorn 13.-; 2. Schotman. Eindstand: 1. Derksen, 2. Van Vliet, 3. Hijzelendoorn, 4. Schotman. Jan Pronk heeft tenslotte in een tactisch gereden race zijn kampioen schap van Nederland der stayers ge prolongeerd. De uitslag luidde: 1. Pronk achter Wiersma 1 uur 23 min. 13.4 sec; 2. Van Est achter Van den Bosch; 3. Wagtmans achter De Graaf: 4. Bijster achter Van Roey op één ronde; 5. Kunst achter Groslimond op twee ronden; 6. Koch achter Merkens op twee ronden; 7. Van der Kamp achter Pelser op drie ronden; 8. Wierstra achter Van der Bom op zes ronden. Bakker heeft de strijd gestaakt: Fransman werd wegens een te grote achterstand uit de strijd genomen. „CIRCUS" MOCHT NIET BATEN! De stunt van de sport commissie van de KN.W.U.: het engageren van Wim van Est en Wout Wagtmans (tegen hoge startgelden) voor de finale van het stayerskampioenschap „teneinde de baansport te stimuleren" waarschijn lijk met de bijbedoeling om meer publiek naar de finale-avond te trekken heeft niet het gewenste resultaat opgeleverd. Sportief gezien niet, omdat Jan Pronk na een uiterst tactisch gereden wed strijd, waarin hy geen ernstige bedrei ging ondervond, toch met gemak de titel behaalde en uit financieel oogpunt niet, omdat er slechts ruim 4.000 toeschouwers de gang naar het Stadion hadden ge maakt, maar daaraan was waarschijnlijk het slechte weer schuldig. Alle baankampioenschappen zijn nu bekend: Wim van Est en Piet van Heus den bij de achtervolgers. Jan Derksen en Joop Captein bij de sprinters en Jan Pronk bij de stayers. De zo zeer met spanning tegemoet ge ziene stayersfinale heeft alleen door het rijden van Wim van Est nog enige kleur gekregen. Hij alleen heeft herhaaldelijk De Amsterdammer Piet v. Heus den, die voor de vierde maal achter een nationaal kampioen werd in de achtervolging voor amateurs. Jan Derksen presteerde hetzelfde bij de sprintwedstrijden voor profs. getracht Jan Pronk te onttronen, want de enkele mislukte aanvallen van Wout Wagtmans mag men rustig vergeten. Woutje draaide niet zoals men van hem gewoon is en de overigen waren sleohts figuranten, waarvan Noppie Koch nog wel de meeste indruk maakte, maar juist hij liep twee ronden achterstand op door motorpech. waarvoor geen vergoe ding wordt gegeven. Na 29 ronden kwam de eerste jacht van Van Est op Pronk, maar hij werd afgeslagen. Nog tweemaal zou Van Est de positie van Pronk trachten te be naderen alvorens Wagtmans na 86 ron den voor het eerst iets liet zien. Hij kwam dicht bij Pronk, maar raakte los van zijn gangmaker. Meteen kwam Van Est, die kundig werd geleid door gang maker Van den Bosch, terug en hij joeg Pronk over Wierstra heen, die naar de achterhoede Verdween. Op de helft van de wedstrijd had Pronk de leiding voor Van Est. Bijster, Wagtmans. Wierstra. Kunst, Van der KaïriD. Koch <op 2 ronden) en Fransman <op 10 ronden). Het was nu Waetmans. die naar voren drong en Van Est opjoeg, maar Pronk verhoogde het tempo en bleef eerste. Twee maal daarna herhaalde Wagtmans zijn aanvallen op de leider, maar deze kon gemakkelijk stand houden Intussen werden alle renners, behalve Van Est en Wagtmans gedubbeld en toen de laatste 60 ronden ingingen zorgde Pronk er wel voor. dat Van Eft. die op de tweede plaats reed. niet dichterbij kon komen. In de laatste vijf ronden liet Pronk eindelijk zien. waartoe hij in staat is en vergrootte de afstand tussen hem en Van Est van ruim 30 meter tot bijna 250 meter. VOETBALLERS VISTEN De leden en donateurs van de Voet balvereniging Leidsche Boys hebben Zondag hun eerste viswedstrijd van dit seizoen gehouden. Er werd gevist in de Rijn bij Koudekerk: de vangst was zeer slecht. De eerste prijs werd gewonnen door P. Leuering. die tevens in het bezit kwam van de beker; 2. J. Veldhuijzen; 3. Chr. Groenendijk; 4. H. v. Oosten; 5. W. v. d. Linden; 6. D. Nievaart (te vens prijs voor eerste vis). De contro leurs, H. Arnoldus en D. Gijzeni) ont vingen ook een prijs voor de accurate contróle. GEWICHTHEFFEN J. C. VAN GRIEKEN VERBETERDE NEDERLANDSE RECORD Tijdens een club ontmoeting te Den Haag heeft J. C. van Grieken uit Delft het Nederlands record tweehandig druk ken in het zwaarmiddengewicht, dat sedert 13 Mei 1946 met 1085 kg op naam stond van Bram Charité. verbeterd en gebracht op 110 kg. Bouwkosten zullen 2 millioen bedragen. B. en W. van Amsterdam hebben de Raad voorgesteld een geldlening te ver strekken van f. 1.800.000 ter financiering van de bouw van een Sporthal bij het Olympisch Stadion aan een voor de ex- ZX.C, BLIJFT BESTAAN. Gedurende enige tijd hebben in deze stad geruahten de ronde gedaan om trent een aanstaande ontbinding van de voetbalvereniging ZX.C. (Zuiderkwar- tier-L.D.TB.-Combinatie). spelende in de 2de klasse van de afdeling Leiden van de K.N.VJ3. In een gisteravond gehouden verga dering is evenwel het besluit genomen de vereniging te doen voortbestaan. ploitatie van deze sporthal op te rich ten N.V. Zoals bekend, houdt het bestuur var de N.V. het Nederlands Sportpark „Olympisch Stadion" zich reeds geruime tijd bezig met het bestuderen van de mogelijkheid om door het bouwen en in exploitatie nemen van een sporthal, te gemoet te komen aan de dringende be hoefte die in Amsterdam bestaat aan een overdekte ruimte voor sportbeoefe ning. De bouwkosten van een goed ge outilleerde hal zullen ongeveer f. 2.000.000 bedragen. Het ligt in de bedoeling de hal te bouwen op het thans nog braak liggende terrein ten Noorden van de ingang van de Marathontribune van het Stadion. Tevens stellen B. en W. voor van ge meentewege een jaarlijkse bijdrage te te verlenen ter gedeeltelijke dekking van een eventueel nadelig exploitatie-saldo van de bedoelde sporthal, indien dit een bedrag van 14 000 gulden te boven gaat. De promotie naar (le volleybal-hoofdklasse HENGELSPORT Openingswedstrijd WWV WVV hield haar openingswedstrijd in Nieuwe We tering. De vangst was slecht. Uitslag: 1. P Eradus met kampioensbeker en wis selbeker gr. voorn: 2. D v Houten: 3. A. Montange 4. H. Colpa; 5. Chr. Mon- tange; 6. Klinkhamer: 7. v. Velzen. „DE GULDEN VOORN" Het viscollege „De Gulden Voorn" hield in Hoogmade een prijzenwedstrijd voor de dames: De vangst was prima. 1. Mevr. Azier v. d. Berg 7 st., eerste prijs gr. blei; 2. mevr. v. d. Zwan 6 st,; 3. mevr. Rotmensen 4 st.; 4. mevr. Boers 4 st. eerste prijs gr. voorn; 5. mevr. N. Rotmensen 1 st. Tot mijn spijt moet ik even reageren op het stukje „Verweer van „HVL" gis teravond in dit blad opgenomen, daar hierin enige pertinente onjuistheden voorkomen. Te beginnen met de voor laatste alinea. Hierin wil de schrijver doen voorkomen dat het feit dat no 3 van de ranglijst van de Leidse Compe titie i.e. Professorenwljk aan deze pro motiecompetitie mocht deelnemen der mate deprimerend op het eerste team van HVL werkte, dat zij hun kans voor de hoofdklasse niet met zodanig „heilig vuur"verdedigde, als zij gedaan zou heb ben als die No 3 niet had meegedaan. Tevens wil schrijver in deze alinea doen uitkomen dat het kampioenschap van Leiden hierdoor voor hen zeer sterk in betekenis daalde. Ter oriëntatie van het geheel even een kort overzicht van de voorbesprekingen bij de Instelling van de gewestelijke hoofdklasse. Vorig jaar September werden in Utrecht deze besprekingen geopend, waarvoor Leiden was vertegenwoordigd door ondergete kende met d? wedstrijdsecretaris van de afelLngen Den Haag, Rotterdam en Am sterdam. Hier werd besloten, dat teams, die in de afgelopen Jaren een vooraan staande plaats in de Ned. Volleybalbond hadden ingenomen, direct geplaatst zou den worden. Leiden werd niet geacht een team te hebben dat direct een plaats in deze hoofdklasse verdiende. Negen teams werden direct geplaatst en voor de drie overige plaatsen ((12 totaal dus) zouden teams promotiewedstrijden moeten spe len o.a. met. enige Leidse teams. Dit werd in principe besloten, daar het ge heel de goedkeuring nodig had van het hoofdbestuur van NeVoBo Leiden stelde toen als e.v. candidaten de finalisten van de comDetitie 19531954 t.w. de Veren. Prof. Wijk en Sleutelring. In de be stuursvergadering van de afd. Leiden is deze situatie toen verder besproken en besloten te trachten drie candidaten te stellen, waarbij de naam van HVL werd genoemd, daar deze drie teams in de af gelopen jaren in kracht weinig voor el kaar hadden ondergaan. Tevens werd toen besloten om aan alle moeilijk heden te ontkomen de eindstand van de competitie '54—*55 als definitieve can. didaatstelling te aanvaarden. Voordat de comDetitie in de afd. Leiden begon, is dus medegedeeld dat twee candidaten zeker voor de hoofdklasse promotiewed strijden konden spelen, terwijl het be stuur hoopte dat ook een derde Candi da at zou mogen meespelen. Op een volgende vergadering is toen een bestuur gekozen, waarin geen Lei- denaar zitting had en in deze vergade ring stelde Leiden haar derde candidaat. Ongeveer drie maanden geleden ontvin gen wij van de secr. van dit hoofdklas- sebestuur reglementen etc. en de mede deling dat het hoofdbestuur toestemming had verleend dit jaar een proefhoofd- klassecompetitie te houden, met het ver- i zoek aanwezig te willen zijn op een ver gadering in Den Haag. waarin ook de promotieregeling besproken zou worden. Op deze vergadering stelde Leiden op nieuw haar derde candidaat, hetgeen geaccepteerd werd. Ongeacht of de no. twee of drie nu 5 of tien punten achter HVL stonden, HVL wist dat zij naast haar zeker nog één en misschien twee candidaten zou krijgen, die gelijkgerech tigd de promotiewedstrijden zouden in gaan. De competitie van het afgelopen jaar was dus verder gewoon, d.w.z. dat de kampioen van Leiden normaal het recht had deel te nemen aan de voor wedstrijden en e.v. wedstrijden om het kampioenschap van Nederland. Buiten de eer die de titel altijd geeft, was het beslist „geen dalen van de betekenis" hiervan. Immers alle rechten, welke normaal een kampioenschap inhoudt, waren ook nu van kracht! Alleen kreeg nu de no 2 en later ook de no 3 gele genheid om deel te nemen aan de pro motiewedstrijden, ongeacht wie er stond op deze plaatsen. Dit is een beslissing van het bestuur van de gew. hoofdklasse en hier staat het bestuur van de afd. Leiden volkomen buiten. Ik ben hier een klein beetje uitgebreid geweest, omdat volgens het stukje „vele volleyballende Leidenaars het niet- duidelijk was waar- ook ook de No 3 i.e. Prof. Wijk aan deze promotiewedstrijden mocht deelnemen". Dat het bestuur der hoofdklasse een in December gestelde derde candidaat in Maart toestemming geeft, is niet de schuld van de Veren. P.W. ndch van het afd.bestuur. Over de rest van het stukje kan ik verder heel kort zijn. Zeer toevallig I schreef de heer Rietbergen Jr gisteravond een ingezonden stukje over de onspor- tiviteit van het eerste zestal van HVL in deze courant, dat het verslag over HVLR'dam volkomen onderschreef. De eerste game was een aanfluiting, die zelfs de aanvoerder van HVL een open bare waarschuwing aan één zijner spe- le.'s ontlokte. Nadat de leider van de Volleybalafd. van HVL de heer v. d. Werf in de zaal kwam (dit was in de tweede game) ging het een beetje lij ken Dat HVL alleen tegen U S. met .heilig vuur" gespeeld heeft, zullen de toeschouwers die de wedstrijden tegen Sleutelring en Prof. Wijk hebben gezien, niet onderschrijven. Het ware beter geweest indien schrij ver van het „Verweer" een andere for mule had gevonden. Hartelijk dank voor de plaatsing, J. VAN EGMOND, voorz. afd. Leiden. De Europese Kampioenschappen Gisteren werden de Europese bridge- kampioenschappen voortgezet. De uitslagen luidden: Heren, vijfde ronde: Zwitserland Ierland 20 (72—51); Noorwegen— Frankrijk 0—2 (50—56), België—Groot Brittannië 02 (4154»; Finland Duitsland 11 (56—55); Denemarken— Oostenrijk 1—1 (65—68); Nederland— Italië 20 (4539). Zweden was vrij. Vierde ronde; ItaliëDenemarken 20 (60—50), Oostenrijk—Finland 20 (64—29); Duitsland—België 0—2 (44 62); EngelandNoorwegen 11 (57— 60); Frankrijk—Zwitserland 0—2 (33 46); IerlandZweden 20 (5130). Nederland was vrij. Derde ronde dames: Holland—Frank rijk 0—2 (37—64; België—Noorwegen 2—0 (62—39); Ierland—Oostenrijk 0—2 (4267); DenemarkenEngeland 11 (51—52); Zweden—Finland 2—0 (81—42). Vierde ronde: Zweden—Denemarken 02 (3782)NoorwegenFinland 20 (73—37); Frankryk—Ierland 0—2 (51- 68; Nederland—Belgie 0—2 (4147): Gr. BrittanniëOostenrijk 02 (4257). HANDELSOVEREENKOMST DUITSLAND—INDONESIË De Duits-Indonesische handelsbetrek kingen zullen in het lopende Jaar geen principiële wijzigingen ondergaan. Dit is het resultaat van de in Bonn tussen handelsdelegaties der beide landen ge voerde besprekingen. Het ligt in de bedoeling, dat de nieu we overeenkomst de volgende week zal worden ondertekend, nadat nog enkele technische kwesties zullen zijn opgelost. Intussen is de leider der Indonesische delegatie, de heer Haroen Saleh. naar Parijs vertrokken voor onderhandelingen met de Franse regering. 1. Zwitserland 7 winstpunten (match- puntcn 301 voor, 230 tegen); 2. Italië 7 (285—218); 3. Oostenrijk 7 (310—273); 4. Nederland 6 (2021911 4 partijen ge speeld; 5. Gr. Brittannië 6 (237251); 6. Zweden 5 (189—150) 4 partijen ge speeld; 7. Frankrijk 5 (194166) 4 part. gespeeld: 8. Finland 5 (236250); 9. België 4 (251—276); 10. Duitsland 3 (229 —313); 11. Noorwegen 2 (285—310); 12. Ierland 2 (167—227) 4 partijen gespeeld; 13. Denemarken 1 (185241) 4 partijen gespeeld. De stand in het dames kampioen schap: 1. Noorwegen 6 (251—166): 2. Denemarken 6 (246—186); 3. Gr. Britt. 5 (245—191); 4. België 5 (221—224); 5. Ierland 4 (254—224); 6. Oostenrijk 4 (213—209); 7. Zweden 4 (216—231); 8. Frankrijk 2 (195—237); 9. Nederland 2 (182—226); 10. Finland 2 (186—303). Rapport* Commissie Rustige over niet-planwegen Op een gisteren in Haarlem gehouden vergadering van de Vereniging van Noord-Hollandse Waterschappen heeft de hoofdingenieur directeur van de Pro vinciale Waterstaat in Noord-Holland, ir C. Krijn, een causerie gehouden over het thans verschenen rapport van de Commissie Rustige over de financiering van niet-planwegen. Als het wetsontwerp wordt aange nomen zullen de provincies Tan de te ontvangen Rijks-uitkeringen ook 15% voor de niet-plannen moeten besteden, aldus ir Krijn. Voor de teritaire we gen is dit percentage eveneens 15% en voor de secundaire wegen 30%. De provincies zullen 10r'< mogen reserve ren voor bijzondere doeleinden. Bij de verdeling van de uitkeringen mag geen onderscheid worden gemaakt tussen de provincie en de andere onderhouds plichten. De hoofgedachte van de Commissie- Rustige is. dat in het algemeen alle we gen, waarop verkeer mogelijk is, voor een uitkering van Rijkswege in aanmer king zouden moeten komen, waaronder dus ook de niet-planwegen. De Commis sie meent, dat behalve de motor-rijtui- genbslasting in de toekomst ook de op brengst van het bijzonder invoerrecht op benzine bij het bepalen van het jaar lijkse beschikbare bedrag een rol zal spelen, omdat het benzineverbruik de verkeersintensiteit tot uitdrukking brengt. Ir Krijn zelde te verwachten, dat na de inwerkingtreding van de voorgestel de wet op een verhoogde uitkering van rond 20 millioen gulden per jaar zou kunnen worden gerekend, hetgeen naar zijn mening ongetwijfeld van - invloed zal zijn op het tempo en de wijze waarop tot verdere wegverbetering en aanleg zal worden overgegaan. Kerkelijk Leven Russische kerkleiders op bezoek in Engeland Een uit acht leden bestaande delegatie van Russische kerkelijke dignitarissen is op het Schotse vliegveld Prestwlck aan gekomen. Er zijn leden van de Russisch- Orthodoxe kerk. Baptisten en Lutheranen bij. Zij brengen als gasten van de Britse Raad van kerken een bezoek van twaalf dagen aan Engeland en Schotland. De leider van de delegatie zei, dat de godsdienstigheid in de Sovjet-Unie toe neemt en dat alle kerken steeds vol zijn. Hu voegde daaraan toe, dat men ;n kerkelijke kringen overweegt de Ameri kaanse evangelist Billy Graham naar Sovjet-Rusland uit te nodigen. DS L. S. P. VAN DER CHIJS 70 JAAR Vrifdag wordt ds L. S. P. van der Chijs te Doorn, emeritus predikant van de Evangelisch Lutherse Kerk zeventig jaar. Na eerst ruim een jaar te Brielle werkzaam te zijn geweest als voorganger van de afdeling van de Nederlandse Protestanten Bond werd prop. Van der Chijs op 6 April 1913 te Kampen be vestigd als predikant in de Evangelisch Lutherse Kerk. Daarna stond hij nog zes jaar te Doetinchem en 30 jaar te Rotterdam, waar hem met ingang van 1 October 1950 op 65 jarige leeftijd emeritaat werd verleend. De Nederlandse Vereniging van Vrij zinnige Zondagsscholen heeft de afge lopen drie dagen haar jaarlijkse alge mene vergadering, waaraan een cursus was verbonden, gehouden in het Ool- gaardthuis te Arnhem, waaraan onge veer 200 afgevaardigden hebben deel genomen. Op de vergadering werd het onderwerp „De feesten op de Zondagsschool" be handeld. Ds J. P. van Mullem uit Rotterdam hield een inleiding over: Z:jn de christelijke feestdagen ons nog een wonder? De avond van de eerste conferentiedag was gewijd aan de practische uitwerking van de feesten op de Zondagsscholen. Met algemene stemmen werd op de vergadering het besluit genomen tot stichting van een trainingsfonds ten behoeve van de Vrijzinnige Zondags scholen in Nederland. NED. HERV. KERK Aangenomen naar Rotterdam-C., dr J. Sperna Weyland te Brouwershaven. Bedankt voor Hoornaar C. v. d. Wal te Polsbroek. Benoemd tot vlc. te St. Jacobl Parochle- Wler mej. E. A. v. Wllsum te Noordwyker- hout. Beroepen te St. Maartensdijk J. v. Vliet te Zetten-Andel. Te Mlddelstum J. Strlk- werda. vlc. te Nlsse (Z Te Schiedam (N.P.B.) G. W. B. A. Thoden van Velzen, voorg. der N.P.B. te Apeldoorn. GEREF. KERKEN Bedankt voor Vlagtwedde J. G. O. Guhrt cand. te Ihrhoven (Did.). Beroepen te Barneveld G. Veeneman te Ne» (W.D.). Te Paesens A. J. Dondorp, cand. te Heemstede. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Nleuwpoort J. C van Ravenswaay te Schevenlngen. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Marknesse J. B. Bel te Krab- bendljke en A. Elshout, cand. te R'dam. Te Dordrecht M. Blok te Rotterdam-C. en A. Elshout. cand. te Rotterdam. Beroepen te Utrecht, te Vllsslngen en te Schevenlngen A. Elshout, cand. te R'dam, DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP Drietal te IJmulden H. Bllderbeek te Bolsward, J. P. Jacobszoon te Oldeboorn en F. v. d. Meulen te Ternaard. Beroepen te 's-Gravenhage (vac. J. E. Tulnlnga) J. Nooter te Akkrum. Klijders(sters) schappoll|ke vinding MYOPLASTIC-KIEBER, n Frankrijk reeds vele t wordi nu in Noor- al wegen. Portugal en Nederland voor hei tweede tuor toegepast, door de .bekende en ervaren speciolisten| INSTITUT HERNIAIRE DE LYON. Resuliaoti Duizenden breuklijders denken niet meer aon hun breuk, noch oon hun bondi zij hebben L - 3ude octivitelt Am C licht e LEIDEN: Fa. F. W. Donkers Haarlemmerstraat 253, Don derdag 7 Juli 10—12 uur. KLEINE HOUTWEG 31 OPLEIDING TOT DAGSCHOOL HAARLEM Door het Rijk erkende RADIO-TELEGRAFIST EN TELEFOON 20W3 RADIO-TECHNICUS - AVONDSCHOOL ■ooroplciding U.L.O. A of Ambachtsschool. Minimum Inschrijving van leerlingen voor de nieuwe cursus dagelijks aan de school Kleine Houtweg 31. Spreekuur Maandag- en Woensdagmiddag van 2—4 uur en volgens afspr. De Directeur: J. L. L. v. d. WERFF. BOOTARTIKELEN En gros en detail II. R. TROOST - Haven 14 Leiden - Tel. 21664 Gevraagd een nette HALFWAS. Schoenmakerij SPAANDERMAN, Doelensteeg 13 - Leiden Nieuwe 4 k. Flat voor 4 of 5 kamerwoning. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder No. 3709a 1950 Ter overname een SPARTA 200 c.c. met valbeugel, duo en bagagerek. Geheel gerevi- I seerd. f 500. v. d. Hoffstr. 14 Tuiden TE KOOP grenen en eiken le en 2e soort, tevens wissel- houten. Te bevragen bij: N.V. SPOORVRIES, Apollolaan 7, Amsterdam-Z. Telefoon 722910. Belangrijke Openbare Verkoping Ten overstaan van Deurwaarder W. J. Arentzen zullen door de beëdigde makelaar A. H. Zellenrath op Don derdag 7 Juli des n.m. 2 uur in de zaal van J. van Zijp Hooglandse Kerkgracht 40 te Leiden publiek worden verkocht: 1e KLASSE MEUBELEN EN TAPIJTEN Hierbij zijn: salons, salonfauteuils, fantaslestoelen, bijzettafels, commodes In eiken en wortelnoten, damesklepbureau en theemeubel naar apart ontwerp gemaakt, dekenkist. Saloizitje. dressoir. Hotelgoe deren, binnenveringmatrassen. deken, lakens in 1 en 2 pers. maten, tafellakens, hand- en theedoeken, bad doeken. Uit liquidatie enige wollen deux pieces maten 12 en 44. voorts serviesgoed, glas en kristal, schilde rijen enz. PERZISCHE. OOSTERSE, 5MYRNA- EN ANDERE TAPIJTEN Hierbij zijn: Afghanistan, Hercz, Hamedan, Yosoghan, Beloudchistan, Shiraz, Afghan, Opusson. Kelim, Cashmir en andere tapijten, kleedjes, kussens, lopers enz. Tafel- en divankleden, Oudholl. Doeken. KIJKDAGEN: Woensdag*6 Juli van 2—6 uur en Donderdag 7 Juli van 1012 uur. VERHUUR nieuwe LUCHTBEDDEN 50 ct. per dag. VAN DELFT's Speciaalzaak STEENSTR. 45. naast Lido ^"spreek tijdig. Bij 1 ons Lindeboom's Lange Vingers voor 25 ct. bij aankoop, van f2,50 aan kruidenierswaren. DEZE WEEK: Groot blik Gehakt, van 95 voor PÜpmacaroni, p. pond Figuurvermicelll, p. p. Spagetti, los per pond Rlik Frambozen, van 75 voor Lollies, 6 stuks voor Zomcrdrups, per 2 ons Vruchtenblokjes, per 2 ons Stukjes Appelen, per Mi pond Schijfjes Appelen, per M: pond Holl. Bruine Bonen, per 3 pond Slasaus, per fles 3 Blikken Appelmoes Ceylon Theo, per ons 8u ct. 35 ct. 35 ct. 35 ct 35 ct. 59 ct. 59 ct f 1.— 69 ct Hogewoerd 115 Morsstraat 50 KONINKUJKE/SHELL-LABORATORIUM AMSTERDAM (N.V. De Bzmfsche Petroleum Mij) Badhuisweg 3, Amsterdam-N., Postbus 3003 Bovengenoemd Research Laboratorium heeft behoefte aan |eug- dlge medewerken en medewerksters van middelbaar niveau. Om hierin te kunnen voorzien wordt de gelegenheid geboden tot deelname aan een OPLEIDING VOOR CHEMISCH EN PHYSISCH ONDERZOEK waarin de grondslag zal worden gelegd voor een verdere ont wikkeling, zowel op theoretisch gebied als In practisch-experl- mentele vaardigheid. Voor hen, die all vooropleiding H.B.S. B of GYMN. B hebben genoten, duurt de cunus 9 maanden. Hierbij wordt •en toelage verstrekt van f. 125.- per maand. Voor hen, die als vooropleiding 3 jr. H.B.S. of MULO B hebben genoten, duurt de cursus 15 maanden, terwijl hierbij een toelage van f. 100.- per maand gegeven wordt. Belde cursussen zullen begin September aanvangen. Wanneer deze cursus met succes Is gevolgd, wordt men op een van de Laboratorium-afdelingen geplaatst. Eigenhandig geschreven sollicitatiebrieven, met opgave van geboortedatum en van alle rapportcijfers van het laatste jaar. te richten aan bovengenoemd Laboratorium, tfdellng Sociale Zaken, onder Nr. S ?00 Pasfoto -'uiten. Overtollige dikte' kan nooit goed xyn. wordt weer slank neem Wex! Benauwende, hinderlijke dikte is niet alleen ontsie rend, doch ook schadelijk voor de gezondheid. Over tollige vetvorming is vaak de oorzaak dat U bij sport en spel niet meer mee kunt komen, dat de geringste in spanning U kortademig heid bezorgt. Hoog tijd voor Wex! De tintelende, bruisende Wex- drank houdt op prettige, onscha delijke wijze Uw gewicht in evenwicht! Als 's morgens de wekker afloopt is het lijd voor Uw glas Wex. SPARKLING CRAPE SALINE By N.V. H. HOMAN Co., i Oegstgeest is van half Juli tot November plaats voor een Administratieve Kracht Ook gepensionneerden kun nen hierop reflecteren. Al Uw Reclame verzorgen wij o.a. O Prijskaarten Raam biljetten Showcards Decoraties Etalages Stands - etc. Schip „ZILVERMEEUW" TE KOOP GEVRAAGD Amusements Automaten defect geen bezwaar. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder No. 9967 gevraagd. Circa 18 jaar. Rest. KWANTUNG, Beestenmarkt 9 - Lelden bij de bushalte.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 5