Americano Zomiige inzet van eeuwfeesten der Haarlemmermeer de beste cigaret met het beste filter Prof. van Bemmelen sprak over cle voorwaardelijke veroordeling Reglement moet vereenvoudigd worden MAANDAG 4 JULI „De" dag in het leven van Sabor Koningin Juliana vertoefde enige in Hoofddorp Roode Kruis demonstreerde Zaterdagmiddag is de eeuwfeestviering in Hoofddorp voortgezet met een grote demonstratie van het gewest Noord- Holland van het Roode Kruis Korps, waaraan 23 colonnes (ca. 1.000 helpers en helpsters) hebben deelgenomen. Ook een helicopter van de Marine Lucht- uren Zoals wij Zaterdag reeds schreven, werd de viering van het eeuwfeest van de Haarlemmermeer ingezet met een bijeenkomst in de Geref. Kerk te Hoofd dorp in tegenwoordigheid van Koningin Juliana, de Minister-president en andere Ministers. Na deze officiële opening bezocht de Koningin het tentoonstellingsterrein dat lij officieel opende en waar zij zich uitvoerig liet inlichten bij de talloze stands en afdelingen. Gedurende de gehele eerste dag werkte het weer uitstekend mee, zodat de groots opgezette feesten een zonnig begin hadden niet alleen wat het karakter betrof doch ook naar omstandigheden. De begroeting In de omgeving van Raadhuis en Ge rei. Kerk was er een enorme belangstel ling van schoolkinderen die in feestelijke tooi van oranje, rood- wit en blauw de aankomst en de begroeting van de Ko ningin voor het Raadhuis gadesloegen. Zij werd begroet door burgemeester mr j. F. Jansonius en de dijkgraaf van de Haarlemmermeerpolder mr K. J. G. ba ron van Hardenbroek van Bergambacht, waarna de 9-jarige Diuke Dortland, een kleindochter van de burgemeester, de koningin een ruiker bloemen aanbood. In de Raadzaal waren minlsterpresi- I dent Drees en de ministers Beel, Algera en Mansholt ter begroeting aanwezig, evenals plaatselijke autoriteiten. De Ko- ningin zette haar handtekening in het gastenboek van de gemeente. Opening tentoonstelling De weg tussen Raadhuis en Kerk werd te voet afgelegd, waarbij de Koningin o.m. de Landelijke ruiterverenigingen onder leiding van de heer M. Immlnk inspecteerde en voorts met kennelijk plezier de hartelijke toejuichingen van de schoolkinderen beantwoordde. Per auto ging het, na de bijeenkomst in de Geref. Kerk, naar het tentoonstel lingsterrein, waar de Koningin o.m. werd verwelkomd door de organisator van het festijn, de heer H. C. Vermeulen. Door het oplichten van de klink van een boerenhek, dat de toegang tot het terrein afsloot, opende zij deze impo sante expositie, die een historisch, za kelijk en cultureel beeld van de Haar lemmermeer geeft. In gezelschap van burgemeester Jan- l sonlus en de heer Vermeulen maakte de Koningin een rondgang over het ten toonstellingsterrein, waarbij zij al spoe dig na de opening kennis maakte met een der grootste attracties, de mecha nische mens Sabor. een Zwitserse con structie die thans voor het eerst in ons land te bewonderen valt. Ongedwongen gesperk" Men verdrong zich tot grote te leurstelling van de fotografen en ci neasten. wier schootsveld in de ver drukking kwam om het toneeltje van deze alleraardigste ontmoeting. De dijkgraaf van de Haarlem mer me er polder. mr K. J. G. baron i an Hardenbroek van Bergambacht begroet Koningin Juliana voor het Raadhuis te Hoofddorp. (Foto L.D./Van Vliet.) Sabor deed, bü de nadering van de landsvrouw, enige aarzelende schre den voorwaarts, neeg het hoofd en liet ergens diep uit zijn binnenste een me taalachtige stem horen. Met welgeko- Stierengevecht te Lunteren ZWIJN WAS OVERWINNAAR In een ongewoon „stierengevecht", dat zich Zaterdag te Lunteren afspeelde, trad een beer (manneiiljk varken) als torero op en de arena was een weide van de landkolonie van het Leger des Heils aan de Postweg. Waarom het varken en het rund el- I kander in de haren vlogen, zal wel nooit i opgehelderd worden, maar het was een i woest en wild gevecht. De beer deed onverschrokken aanvallen op de mach- tige drie-Jarige stamboekstier, die aan fen lanec ketting vastgebonden stond i *n elke beweging van zijn tegenstander met gebogen kop en dreigende horer.s volgde. 1 was echter niet de stier, die net pielt won. doch het woeste zwijn, dat ij op een gegeven ogenblik kans zag de tegenpartij een dusdanige beet ln de «als te geven, dat de slagader getroffen 1 jS. ,en cle st'ef 'n enkele minuten i doodbloedde. Een kapitaal verlies voor l «et bedrijf van dc landkolonie. zen woorden bood hü de Koningin een bouquet aan, dat zij lachend aan vaardde. Het zal echter wel de moei lijkste verovering van een haar aan geboden bouquet geweest zijn in haar in dit opzicht toch niet onbedeelde leven. Een robot blijft maar een robot cn op dit critieke moment bleek pr even iets niet helemaal in orde te zijn, waardoor de Koningin nogal moeite had het bouquet uit zijn handen los te krijgen. Was hel daarom dat zij later, bü het gracieuze afscheid, slechts voorzichtig Sabors vinger in plaats van de volle hand drukte? Overigens kan niet anders gezegd worden, dan dat er zich een „onge dwongen onderhoud" ontspon tussen de Koningin en deze ongebruikeiyke autoriteit. Zij vroeg hem. of hü reeds eerder in ons land was geweest, waar op Sabor met een spijtig gebaar de hand naar de mond bracht en met schaamte moest bekennen dat dit zün eerste bezoek was. Gevraagd naar zün leeft üd, merkte hü bescheiden op, slechts enkele maanden oud te zün. Een vlot uit de kluiten gewassen knaap derhalve, als men weet dat hij met zijn twee meter lengte met hoofd en schouders boven de aanwezigen uit stak. Ondanks zijn korte verblijf in ons land bleek hij de Nederlandse taai uitstekend te beheersen Rondgang Na deze ontmoeting met Sabor be zichtigde de Koningin het tentoonstel lingsterrein, waarbü zü o.m een korte speciale voorstelling büwoonde van het waterorgel. Daarbij werden door het koor Inter Nos enkele toepasselijke lie deren gezongen. Voorts sloeg zü wed strijden van uiteenlopende aard tussen jonge boerinnen gade, terwijl zü ook grote belangstelling toonde voor het werk van de leerlingen van de technische school. Met grote Interesse liet zy zich over de verschillende afdelingen inlich ten. en zü toonde zich bü het afscheid, over half een. zeer getroffen door de opzet en uitwerking van deze grootse expositie. Ook bü de terugweg naar Soestdijk per auto begroetten in de Haarlemmer meer de feestvierende dorpelingen hun Koningin op hartelijke wijze. (Ingez. Meded.-Adv.) m FILTRA t De Koningin licht de klink van het hek op. waardoor zij de eeuw feesttentoonstelling opende. Naast de Koningin de heer Vermeulen, organisator van dit eeuwfeestfestijn. iFoto L.D./Van Vliet.) vaartdienst was hierbij ingeschakeld voor het transport van de zwaarst ge wonden. Hoofddorpwas het centrale punt. Op het feestterrein en by het oude stations gebouw waren rampplaatsen „georgani seerd". Verondersteld werd, dgt op het concoursterrein een tribune was inge stort en bij het station had zich even eens een Instorting voorgedaan. In acht andere dorpen en buurtschappen in de polder waren ingestorte huizen en kas sen gecreëerd. Een en ander was het gevolg van een windhoos, die over de polder was gestreken. Gezien de omvang van de ramp (er waren 2000 gewonden) was ook de mobiel medische eenheid van de afdeling Den Haag te hulp geroepen voor het inrichten van een verzamel plaats voor de gewonden in Hoofddorp. Aan de demonstratie ging een défilé vooraf van de deelnemers voor de auto riteiten op het concoursterrein. In het avonduur werd de feestverlichting voor de eerste maal ontstoken. Nieuwe Engelse basis op Cyprus Engeland is bezig een grote, nieuwe militaire inrichting te bouwen op Cyprus, ondanks de aanvallen van terroristische benden, die een unie van Cyprus met Griekenland wensen. De Britten besteden 230 millioen gulden aan de bouw van een kamp nabü Famagusta, niet ver van een kamp waar voor het Palestünse be stand Joodse illegale immigranten wer den vastgehouden. Het nieuwe kamp zal een oppervlakte hebben van meer dan 80 hectaren cn het zal troepen huisvesten die hier reeds gelegerd zün en andere die uit de Suez-zone komen, welke thans door de Engelsen geëvacueerd wordt krachtens hun overeenkomst met Egypte. De terroristische activiteit is iets verminderd nadat de Britse premier Sir Anthony Eden Donderdag in het Lager huis bekend had gemaakt, dat hij Grie kenland en Turkye gevraagd heeft met Engeland te overleggen over wegen om een eind aan de Impasse op Cyprus te maken. Beide landen hebben toestem mend geantwoord. De aartsbisschop var. Cyprus. Maka- rios. heeft intussen scherpe critiek laten horeu op de verkiarine van Eden. Hij zei. dat het onbegrijpelijk is dat de toekomst van het eiland besproken zou moeten worden door Engeland. Grieken land en Turkije, zonder deelneming van de Cyprioten. M.I. 5, de Britse geheime dienst, onder zoekt volgens de Sunday Express ln hoeverre berichten juist zijn volgens welke aartsbisschop Makarios van Cy prus Communistische steun zou aan vaarden. Het onderzoek, aldus de Sund3y Express, is gaande sedert het bezoek dat de aartsbisschop het vorige jaar bracht aan de Verenigde Staten om geld ln te zamelen voor de Enosls(afscheidings)- beweging. JAARVERGADERING „TOONKUNST" De Maatschappij tot bevordering der Toonkunst heeft haar 121ste jaarlijkse algemene vergadering in Hilversum ge houden. In zijn openingsrede releveerde de voorzitter, prof. dr E. Reeser, de op richting van de stichting Toonkunst bibliotheek. waarin door Rijk en ge meente Amsterdam wordt gepartici peerd. hetgeen een ruimere financiële armslag voor Toonkunst zelf betekent. Bii de bestuursverkiezingen werd mr C. H. Beekhuis herkozen, waarna de vergadering besloot in de vacature mr G. C. D. J. Kropman pas volgend jaar te voorzien. Algemeen werd de noodzakelijkheid gezien de jeugd tot koorzang te stimu leren. Prof. Reeser wees op het grote belang van vormend muziekonderwijs op de lagere scholen.. Hij noemde het noodzakelijk de jeugd reeds zo vroeg mogeliik vertrouwd te maken met de theoretische en practische beginselen van de muziek. De congressisten werden officieel door het gemeentebestuur van Hilversum ten raadhuize ontvangen, waarna een tocht door heit Gooi werd gemaakt. Op de algemene vergadering van het Nederlands Genootschap tot Reclas sering. die Zaterdag in Arnhem ge houden is, heeft prof. mr J. M. van Bemmelen uit Leiden gesproken over „De voorwaardelüke veroordeling op de helling.' De doelstellingen bü de invoering van de voorwaardelijke veroordeling zyn vol gens spr. geweest: vermindering van het aantal korte vrijheidsstraffen, vermü- dlng van ongewenste en niet-bedoelde gevolgen van de vryheidsstraf zowel voor de gestrafte zelf als voor zijn fa milie en werkgever en het scheppen van een prikkel cot zelfverbetering van de delinquent. Deze doelstellingen van de wet van 1915 «ingevoerd in 1917» zijn ge deeltelijk verwezenlijkt, aldus spr. ln ca 45% van alle korte vrijheidsstraffen (be neden 6 maanden» wordt de straf dank zü een voorwaardelijke veroordeling, niet ten uitvoer gelegd. Daardoor en door ruimere toepassing van de geldboete is het aantal korte ■.rijheidsstraffen inder daad sterk teruggelopen. Omstreeks 1900 bedroeg het percen tage der korte gevangenisstraffen 66f'r Thans nog slechts 33G-. Is het aantal der korte gevangenisstraffen derhalve wel gedaald, per jaar komen toch nog j circa 5.000 mensen voor een korte ge vangenisstraf in de gevangenis. Dit is 1 een hoog aantal, aldus spr.. zelfs onno dig hoog. Voor deze 5.000 mensen worden derhalve de overige doeleinden van de voorwaardelijke veroordeling niet bereikt. Voor hen nog steeds alle ongewenste nevengevolgen van de korte gevangenisstraf en geen prikkel tot zelfverbetering. By de eerste wet-Donner van 1929 werd de regeling der voorwaardelüke veroordeling veranderd. Er kwam toen de combinatie van de gedeeltelijk voor- waardlijke, gedeeltelük onvoorwaarde lijke straf, en deze mogelijkheid is uit gebreid bij de wet van 15 Juni 1951. Het merkwaardige van deze wetten is dat het eerste doel van de invoering van de mo gelijkheid van voorwaardelijke veroor deling, namelyk de vermijding van de onvoorwaardelijk korte vryheidsstraf daarbij gedeeltelijk teniet werd gedaan. Immers nu werd. aldus spr., de mogelijk heid geopend om Iemand tegelijkertyd een onvoorwaardelijke en een voonvaar- (Ingez. Med.-Arlv.) diarrhee b°dorven maag .kater" TEGEN MAAG- EN DARMSTOORNISSEN Britse havenstaking Abrahams ilook in Suezkanaal Wilde niet tegen de Arabieren vechten vrijwel geëindigd 'Telefonisch van onze correspondent in Londen) De havenstaking in Londen en de vijf andere Engelse havens, welke bü het conflict betrokken waren, zijn nagenoeg geëindigd, nadat massa-vergaderingen van stakers mrt overweldigende meer derheid besloten hadden gevolg te ge ven aan de oproep van het bestuur van de Stuwadoorsbond de arbeid te her vatten. Het is echter mogelijk dat een aantal fanatici in de Noordelüke havens (o.a. Liverpool) nog blijft doorstaken. In Londen, waar slechts uit solidariteit met met dc Noordelijke arbeiders gestaakt werd, die erkenning van de Stuwadoors- bond eisten, was men ai sinds vorige weck voor hervatting van het werk. Dc stakingen waren dan ook bezig te verlo pen. Het conflict dat zes weken heeft geduurd cn mülioenen ponden schade heeft aangericht, is met een nederlaag van de stakers geëindigd. Het Britse Vakverbond, tesamen met de sterke Transportarbeidersunie. tegen wie de leden van de Stuwadoorsbond in opstand waren gekomen, hielden voet by stuk. Zij weigerden in te gaan op de eis van de bond tot erkenning van de wederrechtelijk van de Transportarbel- dersunie aangeworven tienduizend le den. De leiders van de Stuwadoorsbond. wier Londense leden wel erkend worden, zün gezwicht voor de eis van het Britse Vakverbond aat de van de Transportar beidersunie ontvreemde leden de bond zullen moeten verlaten. Verwarring blijft echter bestaan, omdat de Noordelijke ie- den. die verbitterd Zijn tegen de Tran spor tarbeidersunie. niet daarheen willen terugkeren. Als zij ongeorganiseerd blij ven. zyn nog grotere moeilijkheden te verwachten Watersnood in Japan en China Zestien personen worden vermist ten gevolge van de overstroming van de ri vier Nikappoe op het Japanse eiland Hokkaido. De rivier trad buiten haar oevers door zware regenval in de nacht van Zondag op Maandag. Dertig men sen zün door het water geisolecrd. ter wijl een veertigtal huizen in het water slaan. In totaal werden zeshonderd per sonen geëvacueerd. Ongeveer een kwart millioen Chinese i boeien werken in het gebied van de Jangtsekiang aan het versterken van de dyken om de rijke rijstvelden in twee Chinese provincies te behoeden voor overstromingen, aldus heeft het Com munistische persbureau „Nieuw China" medegedeeld Door zware regenval is het1 water in de Jangtsekiang gestegen. In de afgelopen weken werden reeds vele dijkdoorbraken gemeld. Dc 26-jarige Maastrichtenaar Gustave Abrahams die met 67 andere militai ren van het Franse vreemdelingenle gioen van het troepcntransportschip ..Flaminia" bij Port Said in het Suez kanaal is gesprongen is dolblij dat hy weer een vrij man is. Toen ik een gesprek met hem had in de gevangenis aldus de U-P. corres pondent was hij in opperbeste stem ming. De bruingebrande Nederlander zei: „ik ben bly dat ik weer vrij man ben!" Abrahams- zei dat hij de vlucht had genomen omdat hij er niets voor voelde in Noord-Afrika tegen de Arabieren te gaan vechten. Hü hal er al zeven maan den ln Indo-Ch:na opzitten, vertelde hy. „Sedert we in Indo-China op de boot grngen stond het voor ons vast dat wy in het Suezkanaal een duik zouden gaan nemen. De Flaminia was nog maar nauwelijks bü Port Said het kanaal bin nengekomen toen we met zijn allen, byna 70 man. over de railing gingen. We waren gekleed in shirt, korte broek en schoenen. De dekwachten probeerden ont tegen te houden. Een van hen gTeep my by mijn been maar ik schopte me los. De dekwachten konden met op ons schieten omdat wy op Egyptisch grond gebied waren. We zwommen met z'n al len naar de kant. Een Italiaan die op een baggermolen werkte zag ons aan de wal komen. Toen hij vroeg wie wü wa ren vertelden wij hem over onze ont snapping. Hij gaf ons de raad ons met een te melden by de Egyptische politie". „Ik heb maar één wens", zei Abra hams. „en die is: zo gauw mogelyk te rug naar Maastricht. De autoriteiten hier hebben mü de verzekering gege- JONGETJE BIJ KASTEEL EERDE VERDRONKEN. I Zaterdagmiddag is het 9-jarlge zoon- tie van de familie ten Brinke. wonende te Den Ham. op tragische wifze om het leven gekomen. Het iongetie was met een der buren meegegaan om hooi te halen nabii kasteel Eerde. Ondanks herhaalde waarschuwingen eing het knaapje met drie andere kinderen naar het particuliere zwembad nabü liet kasteel kleedde zich uit en begaf zich te water zonder te kunnen zwemmen. Het tongetje verdween onmiddellijk in het drie meter diepe water en kwam niet meer boven. De badmeester van het kasteel Eerde werd gealarmeerd en bracht vrii snel het jongetje boven, waarna hij kunstmatige ademhaling toe paste. Dit mocht echter niet meer ba ten: de levensgeesten waren helaas reeds geweken. Inmiddels zoekt de Egyptische politie nog naar 18 van de 68 ontsnapten die zich nog ergens m de omgeving van het Suezkanaal schuil houden. De gezagvoerder van de Flaminia heeft medegedeeld dat op het moment van de ontsnapping 935 legionnairs aan boord waren. De politie zoekt in jeeps met mobilo foons naar de voortvluchtigen die zich vennoedelyk niet hebben durven mel den uit vrees dat zij aan Frankrijk uit geleverd zullen worden. De Egyptische autoriteiten deelden mede dat de vluohtelingen ln drie groe pen over boord gesprongen waren. Som migen waren aan de linkeroever, ande ren aan de rechteroever van het kanaal aan wal geklommen. delyke straf te geven. Men kan veron derstellen. dat van deze combinatie-mo gelijkheid slechts gebruik wordt ge maakt in gevallen, waarin anders persé een onvoorwaardelijke straf zou zyn op gelegd, doch waarschijnlüker is dat deze combinatiemogelijkheid ook wordt be nut in gevallen, waarin anders een vol ledige voorwaardelijke straf zou zijn uitgesproken. Zeker ls, dat deze combi natie-mogelijkheden meer en meer ge bezigd worden. De wensen nu, die zouden kunnen worden opgesteld voor de regeling der voorwaardelüke veroordeling in de toekomst, waren naar sprekers me ning de volgende: 1. de regeling der voorwaardelijke veroordeling zal moe ten worden vereenvoudigd, zodat de desbetreffende bepalingen weer beter leesbaar en voor iedereen begrijpelij ker worden. 2. aan de rechter zal nog veel meer vryheid dan thans het geval ls, moeten worden gelaten om iedere combinatie- mogelykheid, te benutten, die hem, voor het gegeven geval juist voorkomt; 3. de mogelükheid zal moeten worden ge schapen voor de rechter om een gedeel telijke tenuitvoerlegging van de straf te gelasten ln geval van overtreding der voorwaarden; 4. de mogelykheid van voorwaardelüke veroordeling en van combinatie van voorwaardelijke veroor deling en onvoorwaardelüke veroorde ling moet aan de rechter ook worden eeboden bij straffen van langer dan één jaar en wel bv. tot een maximum van vijf jaren; 5. aan de politierechter moet de mogelykheid worden gegeven om in geval van voorwaardelijke veroordeling te gaan boven het maximum van 6 maanden tot een maximum van een jaar: 6.aan de rechter moet de moge lijkheid worden gegeven om te gelasten dat een voorwaardelyk veroordeelde on der toezicht van een ambtenaar en niet van een particuliere toezichthouder zal komen; 7 de mogelijkheid van intrek king der voorwaardelüke veroordeling op grond van wangedrag moet enigszins worden beperkt. Nehroe pleit voor verdraagzaamheid Hij drong er bij de Russen op aan Duitsers vrij te laten De premier van India Nehroe, heeft Zaterdag te Belgrado een in het Hindi uitgesproken rede gehouden, waarin hij aandrong op verdraagzaamheid, mild heid en een uitschakeling van de oor log. Hü drong er andermaal op aan. dat Communistisch China in de Verenigde Naties wordt opgenomen. Hü kon zich moeilijk iets dwazer voorstellen, dan China buiten de wereldorganisatie te houden. Nehroe's rede was de eerste, die door een buitenlander in het Joego-Sla- vische parlement is uitgesproken. Hij klaagde er over. dat er nog steeds getracht wordt de wereldproblemen op te lossen zonder acht te slaan op de wensen van Azie en Afrika. Volgens de premier is oplossing zonder deze beide continenten niet mogelijk, al beseft men dit in andere continenten niet altüd. Het enige alternatief voor een atoom oorlog is, zo zei Nehroe een vreedzaam naast elkaar bestaan. Ieder land moet „ziin eigen ziel abe- ken" zonder inmenging van bulten. In dia heeft een parlementaire regerings vorm, terwyl Joego-Slavië's politieke en sociale structuur enigszins anders is Toch hebben beide landen veel gemeen, aldus Nehroe. De Vereniging van West-Duitse ex- gevangenen heeft Zaterdag in Bonn be kend gemaakt, dal premier Nehroe ty- dens zyn verblijf in Moskou cr bü de Russen op heeft aangedrongen de nog in de Sovjet-Unie vastgehouden Duitse gevangenen en geïnterneerden vry te laten. De vereniging zond Nehroe een telegram, waarin hem dank wordt ge zegd voor zijn bemiddeling. In kringen die nauwe betrekkingen ondei'houden met de West-Duitse rege ring, werd Vrijdag gezegd, dat de Rus sen Duitse burger-geïnterneerden, wier aantal op vele duizenden wordt s 'schat, in twee kampen samentrekken. Dit zou een aanwijzing kunnen zijn voor hun vrylating op korte termyn. Hongersnood woedt O in Rood-China In de Rood-Chinese provincie Kwan- toeng heerst hongersnood en in Hong kong verschijnende bladen berichten, dat tientallen dorpelingen iedere dag van honger omkomen. Volgens een „speciale correspondent" van het invloedrijke blad Sing Tao Daily News in Kanton, de provinciale hoofd stad. heeft de hongersnood vooral de districten Hsing Hsien en Mei Helen getroffen: 99 percent van de bewoners van de twee gebieden leven thans van boombladeren. Bondsdag in Bonn begon te laat... door 'n paar schoenen (Van onze correspondent in West-Duitsland) Wanneer de voorzitter van de West- Duitse Bondsdag dr Gerstenmaier, niet kort na zyn installatie teen halfjaar ge. leden» bepaald had dat de voorzitter van het Huis op de vergaderingen heel deftig in een jacquet zou moeten ver schijnen en wanneer hii nu niet onlangs voor zeven weken op reis naar Afrika was gegaan, dan was de zitting van een dezer dagen vermoedelük met te laat begonnen. De circa vyfhonderd afgevaardigden hebben die dag echter geruime tyd ge duldig moeten wachten, totdat zyn plaatsvervanger, prof. Carlo Schmld, de zaal binnengesohreden was om de bijeenkomst officieel voor geopend te verklaren. Wat was er aan de hand? Waarom was prof. Schmid te laat? Toen hü in het Bundeshaus bezig was zijn jacquet aan te trekken, ontdekte hij opeens tot zijn grote schrik, dat ziin zwarte schoe nen spoorloos verdwenen waren Men had ze naar een schoenmaker gebracht, omdat ze verzoold moesten worden De 58-jarige vice-president, heeft een geweldige lichaamsomvang en hü leeft dan ook „op een grote voet". Nergens in het hele Bundeshaus kon men zo gauw een paar schoenen vinden, die hem pas ten, en omdat hy toch moeilijk bruine schoenen by een jacquet kon dragen, moest fluks iemand met. een auto naai de stad worden gestuurd om een paar schoenen voor hem te kopen. In de onmiddellyke omgeving van het Bundeshaus is jammer genoeg geen en kele schoenenwinkel.... Tijdens een oezoek van een dele gatie van Morele Herbewapening aan Formosa vertaalt de echtgenote ven i :<,ang-kai-tsjck (die men :elj diens locs/naak m het tingels, een glimlachend links op de foto ziettaal, die hij niet beheerst.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 9