Quick Boys bleef op overwinningspad 2-1 zege op Hoogvliet echter weinig overtuigend Om het landskampioenschap Jubileumwedstrijden van 60-jarig „Pro Patria" Koudekerk met 5-1 door TSB verslagen MAANDAG 4 JULI uit een mooie pass van Floor Schaap, maar blijkbaar wilde hy het te mooi doen en hoewel de schuiver zeer goed gericht was, het schot was iets te zacht en Trouw (Van een onzer verslaggevers) Toen Quick Boys een kwartier na de hervatting van de wedstrijd Quick Boys Hoogvliet door Floor Schaap een 20 voorsprong nam, leek er voor de thuisclub geen vuiltje meer aan de lucht. Tot aan dat moment had Hoogvliet heel aardig partü gegeven, maar Quick Boys had op een paar kleine perioden na, toch steeds het beste van het spel gehad, al was dit „beste" nogal matigjes. Maar goed: er stond 20 op het scoringbord en alles leek er op dat Hoogvliet definitief door de knieën was gegaan. Maar Henk Vis zorgde er voor, dat de bezoekers weer stevig op de benen kwamen te staan, door volkomen onnodig en zonder te kyken op Piet Schaap terug te spelen, die daarop niet rekende, en de schuiver in de benedenhoek moest laten gaan. Plotseling kwam er toen weer dreiging voor Quick Boys, want hieruit putten de roodhemden zóveel energie dat er in de resterende tüd geen sprake meer was van een Quick Boys-overwicht, daar eveneens door dit doelpunt de rust uit het elftal verdween. Het bleef 21, maar er kwamen voor Hoogvliet diverse mooie kansen, die byna niet te missen waren, en alleen aan het feit dat de voorwaartsen van de gasten slecht schoten, dankt Quick Boys dat zU tenslotte nog als overwinnaars het veld verlieten. Als we alles bij elkaar gaan optellen, dan durven we niet te zeggen, dat Quick Boys verdiend heeft gewonnen, maar wc zUn het eens met de formulering die na afloop algemeen gehoord werd: „Ze hebben gewonnen, maar daar is alles mee gezegd". Quick Boys had invallers voor Gerrlt Zandbergen en keeper Bauw. Piet Schaap stond onder de lat en Maarten Verdoes speelde rechtsbuiten. Voor de rust kon Verdoes het aardig bybenen en van zün voet kwamen diverse prachtige voorzet ten, maar na de rust zakte hy hoe langer hoe meer af en was volkomen leegge- speeld. Trouwens aan het uithoudings vermogen van diverse spelers ontbrak nog al het een en ander, en voor hen was het laatste fluitsignaal evenals voor het Katwijkse publiek een verlossing. Quick Boys trapte tegen zon en wind af en na een aarzelend begin, kwam het eerste schot van Verdoes, dat naast ging. Direct daarop brak Floor Schaap goed door. maar op het schotmoment wist rechtsachter Gouw ten koste van een corner te redden. Hoogvliet kreeg een vrye schop te nemen tegen Hans de Jong. Het schot veroorzaakte nogal wat deining maar leverde niets op. Een prachtige voorzet van Verdoes strandde op buiten spel. maar de volgende, eveneens van hem, bracht Trouw in het Hoogvliet-doel in grote moeiiykheden zonder dat het een doelpunt werd. Er ontstond ernstig ge vaar voor het Q. Boys-doel toen Lang straat was doorgebroken, maar het goede schot werd min of meer toevallig door Schaap van richting veranderd en de bal werd weggewerkt. Dan is het weer Ver does die één van zyn prachtige voorzet ten geeft; over de handen van keeper Trouw, maar de door Dick Zuyderduin ingeschoten bal belandt op de lat. By een eveneens door Verdoes prachtig genomen corner grypt keeper Trouw weer mis, en vla Dick Zuyderduin komt de bal bij Leo Steenbeek. die hoewel zwaar gehinderd, met een omhaal van dichtby 10 op het scoringbord brengt. Quick Boys is in deze periode beslist veel sterker. Dan komt voor Verdoes zelf een pracht kans kon op het nippertje redden. Hoewel Hoogvliet in deïe periode enkele aanval len ondernam, veel dreiging zat er toch niet In. Met 10 kwam de rust. Direct na de rust ontstaat verwarring voor het Hoogvliet-doel uit een voorzet van Dick Zuyderduin. Trouw raakt de bal kwyt, maar in de algemene consternatie schiet Floor Schaap naast. Een hele serie corners op het Hoogvliet-doel levert niets op. Dan krygt midvoor Noordzij van Hoogvliet een unieke kans als hy volko men vry voor Schaap komt, maar hy schiet hopeloos naast. Floor Schaap en Dick Zuyderduin proberen het met verre schoten, maar ze zijn te slecht gericht. Dan wordt het 20 als Henk Vis met de bal aan zyn voet tot in het doelge bied doordringt. Het schot mist half. maar via het been van een tegenstander komt de bal by Floor Schaap en zyn schot is wel raak: 2—0. Kort daarop maakte Henk Vis zyn bovenomschreven fout: 2—1. En zoals gezegd, toen was Hoogvliet niet de mindere, zelfs werden ze gevaariyker. Hoewel het hardzwoegen- de Hoogvliet zich in de resterende tyd tot het uiterste gaf wist Quick Boys zich te handhaven. Rest nog te vermelden dat er in goede harmonie gespeeld werd en dat er weder om een paar duizend bezoekers het fraaie sportpark in Nieuw-Zuid bevatten. Volgende week speelt Quick Boys uit tegen Genemulden. Willem II en Eindhoven: 2-0 Drie minuten voor het einde van deze weliswaar boelende, maar geenszins op kampioenspeil staande wedstryd nam een actieve Becx de taak van een lusteloze van Raessel over, fel werd de lange stopperspll van Eindhoven, Frans van Tuyi aangevallen en zowaar wist Becx de bai vry te spelen en door te geven aan de Bruyckere, die niet miste en Van Gemert met een strak en goed geplaatst schot passeerde. Daarmede kwam de stand op 2-0 ln het voordeel der Tllburgers, die ech ter tachtig van de negentig minuten in de minderheid zyn geweest tegen over een fel aanvallend spelend Eind hoven, dat onbetwist in tempo de de meerdere was over de Tilburgse kamploensploeg. Twee ractoren hebben deze wedstryd, door ongeveer 20.000 toeschouwers be zocht en geleld door arbiter Roomer, be slist. Want gezien de comerverhouding 8-2 voor en 4-1 na de rust in het voor deel van Eindhoven zyn de blauw-wltten Twee uitstekende Nederlandse prestaties vielen er te noteren bU de interna tionale athletiekwedstryden, welke ter gelegenheid van het 60-jarig jubileum van „Pro Patria" op de Nenytobaan te Rotterdam werden gehouden. Corrie Huygen verbeterde voor de derde maal dit seizoen het Nederlandse record discuswerpen voor dames en Visser bleef by het verspringen met 7.47 meter niet ver van zyn Nederlandse record. Dit record had hy in 1953 op 7.52% meter gebracht, doch het vorig jaar was hy niet boven de 7.42 meter gekomen, terwyi hU dit seizoen de 7 meter nog niet had gehaald. Met zyn prestatie van 7.47 meter, reeds by de tweede sprong behaald, toonde de AAC-man dat hy weer in uitstekende vorm is en dat er wellicht ln de toekomst een nieuw record mogeiyk Is. HENGELSPORT PERSONEELSVER. „LAV.S." Het personeel van de Leidsche Wol- splnnery N.V., heeft Zaterdagmiddag haar eerste viswedstryd van dit seizoen gehouden. Er werd gevist in de Nieuwe Vaart by Cronesteln, en de vangst was zeer slecht. De eerste prijs werd gewonnen door W. Ranselaar, die hiermede de Wisselbeker wist te bemachtigen en tevens een eer ste prys voor de grootste vis. 2e prys L. Boom, 3. G. Kop 4. I. Zit man, 5. A. W. v. Rossum, 6. E. de Beer en tevens extra prys voor het lichtste gewicht. Tevens werd een extra prys uit gereikt aan de Controleur, die de meeste vis aan de schaal bracht, dit was G. J. Gorree. PSV. dat Zaterdag in Eindhoven NAC op bezoek had. heeft met de bezoekers uit Breda de punten broe derlijk gedeeld (2-2). Foto: na een fraaie aanval wordt hier doelman Goed hart gepasseerd door een der PSV-ers. van links naar rechts: Storimans (N.). Brusselers (P.). Lussen- burg (N.), vóór hem Buenen (P.) en doelman Goedhart (N.). Drie spelers uit- veld gestuurd Zij die de eerste ontmoeting tussen de beide kampioenen van de vierde klasse Zaterdagmiddag in Koudekerk gezien hebben, zullen het met ons eens zyn. dat te voren vast stond, dat de rood-wittcn bij hun tegenbezoek in Vlaardingen in het prachtige sport park de Vjjf Sluizen van de B.P.M. het niet gemakkelijk zouden krijgen. In derdaad zijn deze voorgevoelens be waarheid geworden, wat echter niet wegneemt, dat de 5—1 overwinning voor de TSB-ers wel zeer geflatteerd Is Wat de Koudekerk-spelers ln deze wedstryd ontbrak was strijdlust, geen Doelman De Lange heeft hier kennelijk het hoofd van de TSB- middenvoor v. d. Berg te pakken. Dit werd echter geen doelpunt voor de Vlaardingers al scheelde het maar een haar. Op de achtergrond de fraaie sportgebouwen van de BPM. (Foto Lux/Alphen.) zo voortdurend ln de meerderheid ge weest, dat doelpunten moesten komen. Maar zy kwamen niet, om de doodeen voudige reden dat geen der Eindhovense aanvallers bekwaam was tot scoren. En. mochten dan wel eens goed gerichte schoten worden afgevuurd, een brillante Feyt stond met zeldzaam reactievermo gen klaar om elk schot en elke kopbal onschadeiyk te maken. Willem 2 heeft mogelijk de tegenstan der onderschat, want het bleef volhou- van allen kon op dit grote imponerende veld het tempo opbrengen, dat het enige antwoord was geweest op het dikwyis beslist betere spel van de gastheren. Dit bleek reeds na vijf minuten toen de Vlaardingse linksbuiten, die al enkele malen eerder door de verdediging was geglipt, met een keihard schot in de uiterste hoek van het doel scoorde, zon der dat De Lange er een hand naar uitstak (10). Even kwam Koudekerk daarna voor het doel van TSB. maar de op nog minder dan halve kraoht spelen de Alb. Zwerls bleek een rem in de voorhoede te zyn. waardoor er van de rechtervleugel weinig uitging. Uit een vrye trap op de rand van het strafschop gebied wist de nationale middenvoor v. d. Berg keihard de bal langs de verbaas de De Lange te schieten: 2—0. Er was toen een kwartier gespeeld en gezien het spelbeeld leek reeds toen een nederlaag onafwendbaar voor de Rijnstreekbewo ners. Geruime tyd werd er nu op het middenveld gespeeld met de thuisclub het meest in de aanval, afgewisseld met enkele pogingen van de Koudekerkse voorhpede, waarby kansen voor A. Zweris en Van Vegten ontstonden. Rust kwam met onveranderde stand. De tweede helft begon weer met een offensief van de thuisclub, dat aanvan kelijk op niets uitliep. Toen scheids rechter Schllpenoord by een duideiyk buitenspel geval liet doorspelen, kon v. d. Berg vervolgens vrij gemakkelijk de stand op 30 brengen. Kort daarop werd v. Brakel wegens een overtreding tot ieders verbazing naar de kleedkamer ge zonden. Dit prikkelde de tien Koudeker- kers zodanig dat men een overwicht wist te krijgen en het v. Vegten was. die met een keihard schot de stand op 3—1 bracht Koudekerk bleef hierna sterker, maar toen v. d. Meyden wegens het maken van een opmerking tegen de scheidsrechter eveneens werd weggezon den was dit voor de rood-witten te veel Op gemakkeiyke wyze kon de thuisclub door v. d. Berg en Pappavan de stand i opvoeren tot 51. Kort voor het einde vond de heer Schilpenoord het nog nodig ook een der TSB-ers n.l. Ie links- buiten naar de kleedkamer te sturen. z.g. wegens natrappen. Door deze uitslag ls het nodig, dat een beslissingswedstrijd gespeeld wordt, welke vermoedelijk Zaterdag a.e. in Den Haag gespeeld zal worden. 1 den in een weliswaar technisch goed verzorgd spel, maar het vergiste zich in het tempo en de aanvalslust der bezoe kers. Daardoor verkregen de Eindhove- naren een zekere veldmeerderheld en moest doelman Feyt herhaaldelijk in ac tie komen. Onzeker spel in de Willem 2 verdediging leverde een aantal hoek schoppen op, maar opnieuw toonde Feyt zich de meerdere van de Eindhoven-aan val, die niet tot scoren kon komen. Wil lem 2, dat na 15 minuten profiteerde van een fout in de Eindhoven-verdediging, die bleef staan voor vermeend buitenspel van De Jong, kon dat wel. Zeer beslist schudde echter de neutrale grensrechter het hoofd en Roomer's fluitsignaal bleef uit. Inmiddels was De Jong al doorge lopen en met een bekeken schot was (het 1-0. Het pleit voor de wilskracht der Elnd- hovenaren dat zy onmiddeliyk terug kwamen met zeer gevaarlyke aanvallen, die echter m het centrum tot staan wer den gebracht. Maar onophoudelyk bleef het gevaar voor het Willem 2 doel han gen en enkele sporadische uitvallen der thuisclub vermochten hierin geen ver andering te brengen, ook al omdat Van Roessel te weinig actief was. zodat van hem geen enkele kracht uitging. De Bruyckere leed eveneens aan dezelfde kwaal want al deed hy opbouwend goed werk. zyn afwerking was ronduit slecht. Het was Brooymans, die leven bracht in de Willem 2 aanval, maar de door hem geboden kansen werden jammeriyk ge mist. Eindhoven kwam na de rust met een Invaller voor Frans Tebak, doch ook nu weer een steeds aanvallend Eindhoven, dat de Willem 2 verdediging tegen de muur drukte. Onder aanvoering van Van Loon en opnieuw door schitterend werk van Feyt weerstonden de Tilburgers deze druk. En toen Becx drie minuten voor tyd Frans van Tuyl aanviel, die de bal iets te lang by zich had gehouden, le verde dit bovenvermeld succes op. waar door de Willem 2-ers in het bezit kwa men van een zeer geflatteerde 2-0 over winning. P.S.V.—N.A.C.: 2—2 Ongeveer 17.000 bezoekers zyn Zater dagavond met een onbevredigend ge voel naar huis gegaan. Vooral onbevredigd omdat liet ver toonde spel niet die hoogte bereikte, welke men van een kampioenswed strijd zou mogen verwachten. Onbe vredigd eveneens, omdat van de vier gescoorde doelpunten er in feite maar één na een verrassende aanval tol stand kwam. De andere waren gevol gen van verdedigingsfouten en mis verstanden En tenslotte omdat er in deze wedstryd nogal eens „krachtdadig" gespeeld werd, hetgeen scheidsrechter Ausum nogal wat werk gaf, waardoor ook hy wei eens in moeiiykheden kwam met zyn beslis singen. Over het algemeen kan men vaststel len, dat (het spel van NAC iets beter was. omdat de Bredanaars vooral een betere lichaamsbeheersing demonstreer den, die gepaard aan een wat grotere snelheid ook by vlagen een duideiyke veldmeerderheid tot gevolg had. Voorh et doel had men evenwel te veel tyd nodig. Er zat te weinig verband in en men miste het maatgevoel op de af wisselende long- en shortpasses, die de Bredanaars ten beste gaven. Toch stond PSV al spoedig met 2-0 achter. Eigen fouten waren er de oor zaak van. Een verdwaalde bal meende Wouters na 23 minuten, nogal noncha lant terug te kunnen spelen, waardoor Louis van Overbeeke, zijn prompte sprint beloond zag met een kans, die hy zich niet liet ontgaan. En in de 33ste minuut stonden er zoveel PSV-ers by de aan houdende NAC-druk voor het eigen doel, dat d"Hooge, Wouters en Rensen de eer aan elkaar meenden te moeten laten, wat tot gevolg had, dat Van Hoo- genhuizen een knappe solo met een even knappe center naar Van Overbeeke kon besluiten, die Steiger opnieuw klopte: |0-2. Daarna pas kregen de PSV-ers meer vat op het Bredase spel en de sporadi sche aanvallen van de Eindhovenaren werden hierop iets veelvuldiger, wat in de 40e minuut een tegengoal tot gevolg had. Wlersma speelde de bal met een ferme trap naar voren, juist iets te hoog voor de overigens goed spelende rechtshalf Van den Hoven van NAC. Hierdoor kwam de naar buiten ge zwenkte Fransen in het bezit van de bal. Een verre pass naar Dillen volgde, die zyn schot door Goedhart zag gekeerd. Maar de snelle Smulders was er meteen by om de weggestompte bal in te kop en: 1-2. Na de rust, toen het verrassend ele ment meer en meer wegdeinde en het spelpeil in geiyke tred achteruitliep, wa ren de ploegen in het veld aan elkaar gewaagd. In die periode kreeg men aan beide kanten nog wel eens kansen, die echter onbenut bleven. Het was een vol komen misverstand van de NAC-verdedi- ging dat Brusselers gehjk kon kon ma ken. Op een hoge bal van d'Hooge bleef de Bredase verdediging als één man staan. Brusselers van PSV eohter niet. En terwyi alle Bredanaars voor buiten spel appelleerden, plaatste de PSV- ilnksbinnen de bal met een beheerst trekje over de uitlopende doelman Goed hart: 2-2. Daarop ontwikkelde PSV nog een ferm offensief, dat dank zij voortreffeiyk werk van de NAC-verdediging met keeper Goedhart aan het hoofd zonder resultaat bleef. In de laatste fase van de stryd kwam NAC nog even terug, doch toen was de PSV-verdediging wel zodanig in gespeeld, dat er niet meer gescoord werd Het bleef 2-2. Een beeld van de finish van de finale van de 100 meter dames tijdens de Internationale wedstrijden van het 60-jarige Pro Patria". V.l.n.r.: Puck van Duyne-Brouwer. die eerste werd in 11.9 sec., Grè de Jong en Hilde Veth. Corrie Huygen (Hollandia) liet zich evenmin onbetuigd. Een maand geleden was men het er niet over eens of haar prestatie van 43.94 meter by het discus werpen voor erkenning als nieuw Neder lands record in aanmerking kwam, om dat de ring ruet aan de voorgeschreven eisen voldeed. Thans wierp zy de schyf 44.70 meter, waarmede zy ruim twee meter boven het officiële Nederlandse record kwam, dat sedert 15 Mei 1955 op haar naam staat met 42.495 meter. Op 19 Juni, dus na haar ln twyfel getrok ken prestatie van 43.94 meter, had zy dit record met 6% cm verbeterd en op 42.55 meter gebracht. Als gewoonlyk was er ook ditmaal voor Puck van Duyne-Brouwer geen ernstige concurrentie te vrezen. Dit weerhield haar niet om op de 100 meter de goede tyd van 11,9 sec te laten af drukken. De 200 meter won zy in de uit stekende tyd van 24.6 sec. De sprintnummers voor heren werden door Rulander gewonnen. De V. en L.- man won de 100 meter in 10.6 sec., ter- wyl hy op de 200 meter de Engelsman Fryer met 0,1 sec versloeg. Rulander liep deze afstand ln 21,8 sec. een nieuw per soonlijk record. De twee aangekondigde recordpogin gen, voor juniores, discuswerpen en 4 x 300 meter, mislukten. Kees Koch (Pro Patria) wierp de schyf 50,17 meter, waarmede hy weliswaar zyn persoonlyk, het Rotterdams en het Zuid-Hollands record verbeterde, doch hy bleef 8 cm beneden het nationale junioresrecord in 1949 door Fikkert gemaakt. Ook de esta fette ploeg van AAC faalde in de poging het jongensrecord naar beneden te bren gen. Het record staat op naam van de DDS-ploeg met 2 min 25,8 sec, de AAC- rs noteerden 2 min 28,8 sec. De voornaamste uitslagen lulden: 400 meter horden heren: 1. Kane (En geland) 55-1 sec; 2. Vlamings (Thor) 57,2 sec; 3. Zoek (Parthenon) 57,9 sec. 100 meter heren: 1. Rulander (V en L) 10.6 sec; 2. Saat (V en L) 10.7 sec; 3. Aret (DOS) 11 sec. 800 meter heren: 1. Dettmann (Duits land 1 min 54.4 sec; 2. Beesley (Enge land) 1 min 65 J sec; 3. Groen ((DOS) 1 min 55,4 sec. Discuswerpen dames: 1 Corrie Huygen (Hollandia) 44.70 meter (nieuw Neder lands record); 2. Corrie Aafjes (Lycur- gus) 40.56% meter; 3. H. Streefkerk (Blauw Wit) 34.65 meter. 400 meter heren: 1. Wheeler (Enge land) 48,7 sec; 2. Steger (A.V. 23) 49.4; 3. de Kroon (Trekvogels) 50 sec. 100 meter dames; 1. Puck van Duyne- Brouwer (Olympia *48) 11,9 sec; 2. Dic key van Dijk (Sagitta) 12.2 sec; 3. Ria van Kuyk (Olympia *48) 12. 3sec. Kogelstoten heren: 1. Muhrlng (Dlïï) 14 50 meter; 2. Deplc (België) 14.— me ter; 3. Koch (Pro Patria) 13.76 meter. 1500 meter heren: 1. Bohle Vole- wyekers) 4. min 0,2 sec; 2. Rovers (Thor) 4 min 0.9 sec; 3. Rietbroek (LDA) 4 min 6,2 sec. 110 meter horden heren: 1. Neder- hand (ALO) 15.1 sec; 2. Kamerbeek (PSV) 15.2 sec; 3. Vlamings (Thor) 15.5 sec. 200 meter heren; 1. Rulander 21.8 sec; Fryer (Engeland) 21,9 sec; 3. Aret DOS) 22,4 sec. 200 meter dames: 1. Puck van Duyne- Brouwer (Olympia .48) 24.6 sec; 2. Gre de Jong (Sagitta) 25.7 sec; 3. Dickey van Dijk (Sagitta) 25.8 sec. Hoogspringen heren; 1. Schram (SCR) 1.80% meter; 2. van Oosten (V en L) 175% meter; 3. Van de Maren (België) 1.75% meter. 5000 meter heren; 1. Foord (Engeland) 14. min 42.5 sec; 2. Fekkes (DOS) 15 min 2 sec; 3.'Vergeer (AV 47) 15 min 25.6 sec. Verspringen heren; 1. Visser (AAC) 7.47 meter; 2. Griek (AAC) 6.83 meter; Bos (Estafette) 6.45 meter. 4 x 100 meter heren: 1. DOS 44.1 sec; 2. ACC 44.6 sec. 4 x 100 meter dames; 1. Hollandia 1. Hollandia 50 sec; 2. Victoria 51,6 sec; 3. Minerva 52 sec. 4 x 400 meter heren; 1. Engeland 3 min 16.6 sec; 2. Pro Patria 3 min 22 sec; 3. Amerika 3 min 23 sec. Polsstokhoogspringen: 1. Prinsen (Bel gië 3.67% meter; 2. Vicarlo (België) 3.67% meter; 3. Van Es (Thor) 3.57% meter. Discuswerpen heren; 1. Postma (Trek vogels) 42.94 meter; 2. Muehring (Did) 43.58 meter; 3. E. Kamerbeek (PSV) 42.55 meter. Speerwerpen heren: 1. Kamerbeek PSV) 58.94 meter; 2. Van der Hevden (AAC) 58.14 meter; 3. J. Kamerbeek PSV) 57.12 meter. Voor de derde maal in successie wonnen de dames E. A. v. d. Heyden— Ras uit Wassenaar en mevrouw A. C. KokkesGodijn uit Alkmaar de dames- rit van de KJJ.A.C. welke Zaterdag jl in de omgeving van Nijmegen werd ge-

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 7