Drie titels gingen naar Amerika Australië en Engeland behaalden elk er een LFC boekte geflatteerde 4-1 zege op Zwijndrecht Russische successen op Henley Engelsen kwamen er niet aan te pas Exhibitie-tennis te Noordwijk Gal j aard - bekers blijven bij „Concordia" en „Excelsior" Om het damkampioenschap van Zuid-Holland MAANDAG 4 JULI Wie Wimbledon wonnen Nadat Trabert Vrijdag voor de eerste Amerikaanse zege had gezorgd in het heren enkelspel werd Zaterdag de titel In het dames enkelspel van het tournooi om de Wimbledonkampioenschappen door de Amerikaanse Louise Brough gewon nen. In de eindstrijd versloeg «ij haar landgenote Beverly Baker—Fleitz met 7—5, 8—6. De eindstrijd van het gemeld dubbelspel werd gewonnen door het Amerikaanse paar Vic Seixas en Doris Hart. Zij versloegen E. Morea (Argentinië) en Louise Brough (V. S.) met 82, 26, 63. De finale van het dames dubbelspel leverde een overwinning op voor de Britse combinatie Angela Mortimer en Joan Shilcock, die hun landgenoten Shirley Bloomer en Pat Ward versloegen met 75, 61. Het heren dubbelspel is in een overwinning voor het Australische paar Hartwig en Hoad geëindigd. In de finale versloegen zjj hun landgenoten Fraser en Rose- wall met 7—5, 6 1, 63. De 32-jarige Louise Brough heeft voor de vierde maal het dames enkel spel te Wimbledon op haar naam ge schreven door haar landgenote Beverly Fleitz. die vijf lentes minder telt, maar de eerste moeder is die sinds 35 laar de eindstrijd bereikt heeft, in twee sets te verslaan. Louise en Beverley gaven een prach tige demonstratie van beheerst tennis en na afloop van een van de beste en hardste finales dames enkelspel sinds mensenheugenis, mochten zii een dave rende ovatie van de 17.000 toeschouwers ln ontvangst nemen. Louise Brough behaalde een verdien de overwinning, nadat men haar op grond van haar huidige vorm slechts weinig kans had gegeven. Halverwege de eerste set vreesde men voor haar een inzinking toen mevr. Fleitz een achter stand van 13 in een 43 voorsprong omzette. Maar mej. Brough hield grim mig vol. vond het juiste tegenspel tegen de vinnige, zuiver geplaatste drives van mevr. Fleitz en kwam in de meerder heid, omdat zij over een ietsle meer er varing en listigheid beschikte. In de dramatische tweede set namen de twee om beurten de leiding. Maar telkens wanneer Louise Brough door de service van haar opponente heen brak en op weg scheen naar de zege. had Beverley de repliek klaar en brak zii op haar beurt door de service van Louise. Aan weerszijden werden slechts zeer weinig fouten gemaakt alhoewel een warrelwind de controle van de slagen bemoeilijkte. De prachtige service van mei. Brough lag aan de basis van haar krappe overwinning op een speelster, die met harde, diepe drives naar de hoeken van de, baan een voortdurende druk uit oefende. Hiertegenover nam mej. Brough haar toevlucht tot een gevarieerd spel. waarin ze felle drives afwisselde met spinners en trage ballen door het mid den van de baan. wat herhaaldelijk het rhythme van mevr. Fleitz verbrak. Er waren lange, intelligent gespeelde ral lies waarbij de bal slechts enkele centi meters over het net scheerde en. met wonderlijke precisie geplaatst, vlak bij de lijnen neerkwam. Het was glorieus tennis dat zelfs de gedenkwaardige fi nale tussen Maureen Connoly en Doris Hart in 1953 in de schaduw stelde. Na de 14e game leidde mej. Brough met 76. In de volgende game leidde ze met 150. 30—15 en 40—15. maar maak te toen een double fault zodat het 40 30 werd. Na een korte rally sloeg mevr. Fleitz toen een drive in het net waarmee een einde kwam aan deze boeiende partij. De titel in het heren dubbelspel ging voor het zesde achtereenvolgende laar naar Australië. Rex Hartwig en Lew Hoad overweldigden Ken Rosewall en de linkshandige Neale Fraser in drie sets 75. 64. 6—3. Hartwig. die de titel verleden jaar met Mervyn Rose had gewonnen, kon het best met zün nieuwe partner vinden. Zii verloren geen enkele service game en htm spel was van dien aard dat het memand zou verwonderen als zii de dubbel zouden spelen voor Australië in de Davis-cuo wedstrijden. Voor de eerste maal sinds 1937. toen Dorothy Round het dames enkelspel won. viel aan Engeland een titel ten deel. Dat was die voor het dames dub belspel. Twee Engelse paren traden aan voor de finale, wat sinds 1929 in dit on derdeel niet meer gebeurd was. Angela Mortimer en Anne Shilcock bleken te sterk voor Pat Ward en Shirley Bloo mer en wonnen de eindstrijd in twee sets. 7—5. 6—1. Tenslotte legde de Amerikaanse com binatie Vic Seixas—Doris Hart voor het derde jaar in sucessie beslag op de titel in het gemengd dubbelspel. Dit maal klopten zii de Argentijn Enrique Morea en Louise Brough. waarvoor zij drie sets nodig hadden: 86 26 63. De grotere vastheid van Seixas en ziin partner, vooral op hoge ballen, gaf in deze partij de doorslag. 11.000 BALLEN. En daarmee eindigde het tournooi te Wimbledon waaraan meer dan 250 spelers en speelsters uit 35 landen hebben deelgenomen, dat meer dan 270.000 toeschouwers uit alle landen van de wereld trok enwaarbij ongeveer 11.000 tennisballen verbruikt werden. VOETBAL VOORZITTERSCHAP SECTIE AMATEURVOETBAL Naar wij vernemen zijn de heren H. Valkema (Leeuwarden) en P. van Hou ten (Haarlem) candidaat gesteld voor het voorzitterschap van de sectie ama teurvoetbal van de KNVB. Een schrifte lijke stemming, waaraan door de ama teurclubs wordt deelgenomen, zal moe ten beslissen, wie van de beide candida- ten tot voorzitter van deze sectie wordt gekozen. (In eer Med.-Aitv.) Leidse aanval strafte de fouten af (Van onze correspondent te Londen) Het jaarlijkse Henley is weer voorbij. Hoewel dit een zo typisch Engels roei feest is. spelen de Engelse ploegen er de laatste jaren slechts een onderge schikte roL Terecht wordt er geklaagd over de verzwakking van het Engelse roeipeU. De belangrijkste prestaties van Britse zijde worden op het ogenblik ge leverd door de betrekkelijke nieuwelingen op Henley, de ploegen van de Royal Air Force, die zich steeds duchtiger weren en zich vanzelfsprekend in een grote poularitcit mogen verheugen. de SSomuüSk SttïÏÏÏÏ?1- 'ïelS Nlem.nd tmjfcWe de sympathieke de curiositeit, die zii plegen op te iet- Poolse skldeur Koscerka. die door zlln ken - het nieuwtje is a al af - maar °Ptreden.,"*5™ wegens hun opmerkelijke verrichtingen, j d® De conclusie is gewettigd dat de roei- halen. Hij won gemakkelijk \an Rand spSï ?p inirhatmhall niveau aiën TO op 13/4 lengt. In 8 min 33 see. nog ieli te betekenen heeft als de he- De op een enkele Engetee oefenaars ruimer faciliteiten voor de overwinning ging verloren toen ln de training ten dienste staan. De Russen behoeven zich daarover van zelfsprekend geen zorgen te maken. Nog enkele an- jdere buitenlandse deelnemers evenals de ploegen van de RAF zyn in dit op zicht fortuinlijk, Gewone burger vereni- .111 gingen moesten daarbij vergeleken wel ]i non S 1) C I V UII Vr 1 UI J) 1 C Cl O 11 - S t I* V C 11 pover voor de dag komen. 1 I Jr SOVJETS DRIEMAAL TROEF Op de door zon overgoten banen van de Noordwijkse Sportvereniging vond De Russen hebben met succes twee1 cshibitlonparttien plaats door wlmbledonspelers van naam. Daar was van de drie vorig jaar door hen verover- allereerste de Wimbledonwinnaar 1955 in het heren enkelspel, de Amerikaan de titels verdedigd. Tony Trabert, zijn landgenoten Seixas. Larsen en Richardson en de Argentijn In de stuurmanloze vier zegevierden Morea En a| kwam het spel uiteraard niet op Wimbledonhoogte. van vacantle- zij met dne lenden in 7 min. 40 sec. over Leander -Engeland». tennis was zeker geen sprake (Van een onzer verslaggevers) Het grote aantal toeschouwers plm. 3000 dat gisteravond het LFC- terrein omzoomde, wettigde de verwachting dat er een belangrijk voetbalduel moest worden uitgevochten. Op papier was dat ook het geval: de promotie wedstrijd LFCZwijndrecht stond namelijk op het programma. Wedstrijden van dit kaliber kenmerken zich meestal door véél spanning, véél sensatie en het karakter van zo'n dusel is veelal een tikkeltje aan de verbeten kant, terwijl het spelpeil traditie getrouw aan de lage kant is. De praktijk leverde gister avond een héél ander bewijs: spanning was er vrijwel niet, sensatie evenmin, terwijl het karakter van deze wedstrijd bijzonder sportief was. Kortom gezegd: het geheel was een sfeerloze promotiewedstrijd en wel om de evenvoudige redenen dat de Kanaries reeds na 25 minuten spelen in de eerste helft een 4I voorsprong hadden en daarmede, in feite, de wedstrijd in hun zak! Het enige wat in dit duel aan een promotiewedstrijd deed denken was het spelpeil, dat gedurende tweemaal drie kwartier op een héél laag pitje sudderde en waarin de „zenuwen" beide ploegen nogal eens parten speelden! Toch is alles niet zó gemakkelijk ge gaan als de cijfers wel doen vermoeden. Zwijndrecht, dat dit jaar voor de eerste maal in de derde klasse uitkwam, ont popte zioh direct na de aftrap als een bijzonder pittige ploeg, met enkele zeer goede voetballers vooral de rechts buiten en later midvoor spelende Schop toonde zich een bekwame voetballer en aangezien de geelzwarte defensie af en toe geducht rammelde, speelde aan vankelijk het meeste gevaar zich voor de veste van doelman Seller af. LFC NEEMT DE LEIDING finale van de lichte achten om de Tha mes cup de technische studenten van Massachusetts na een vinnig duel de formidabele ploeg van de RAF op 2/3 lengte in 7 min 21 sec. versloeg. De onderlinge verstandhouding met de Russen was uitstekend. Men zag sommige winnende ploegen naar hun tegenstanders oproeien om hen de handen te schudden of hun een vaan- deltje van hun club aan te bieden. Er waren echter ook Russische ploe gen, die zonder by de finish te stoppen Het zag er dan ook niet bepaald naar uit dat LFC een gemakkelijke middag zou krijgen. De voetballers uit Zwijn drecht beheersten bij voortduring het middenveld, wnarbi) linksbinnen Hol- star doorroeidennaar hun steliTr. «cl> 5"1 Daar werden de leden van de win- ^ee vlotte niet erg bij de nende ploegen door hun zwaarlijvige dlent ge2^|d rn ïoedseklede en van dure camera* hek™' I FD-.r, on de «elenlil.l voorziene officials omhelsd. De vrou welijke arts. die voor het dieet van de Sovjet roeiers zorgde, feliciteerde hen slechts met een handdruk, want vol gens Slavisch gebruik kussen bü der gelijke gelegenheden alleen de man nen elkaar Even doorbijten. Miss Brough...! Louise Brough. de Amerikaanse tennis grootheid, die eigenlijk reeds te oud werd gevonden om tijdens de wereldkampioenschappen tennis op Wimbledon nog tot verrassende prestaties te kunnen komen, heeft toch de titel in het dames-enkelspel in de wacht weten te slepen door een duidelijke overwinning op mevr. Beverley Fleitz-Baker in de finale. Op het moment, dat deze foto tijdens die finale werd genomen, zag het er voor Miss Brough nog niet zo best uit en daarvan was zij zelf kennelijk overtuigd, getuige het feit. dat zij haar tanden in het handvat van haar racket beet toen Mevr. Fleitz door een slag juist over het net scoorde. 1 de meer dan stampvolle tribunes hebben van De Russische stuurmanloze twee met uitstekend spel genoten. Buldakov en Ivanov klopte Gobbo en Davidge van Leander in de tijd van 8j De middag werd begonnen met de min 30 sec. Overeenkomstig de verwach- I partij tussen Trabert en Patty. Trabert ting legden de Russen verder beslag op begon met zijn service te verliezen een voor hen nieuwe titel, en wel in de waarop hij door die van Patty brak dubbel skull. Zhilin en Emchuk versloe- Eigenaardig is het. dat de servicekracht gen namelijk met een halve lengte in 7 van dit genre spelers op gras kennelijk min. 55 sec. de Zwitsers Vollmer en Kei- groter is dan op gravei. Want als wij Ier van de Grasshopper-club uit ZUrich. dat zo eens nagaan dan zijn er deze Het Russische voornemen om ook de middag heel wat servicesames verloren. Diamond skull (skif) in de wacht te Daarna liet Trabert gevarieerd spel slepen mislukte omdat de Olympische I zien: sterk en overtuigend, waarbij voor. skiffeur Tsjoekalov, als gevolg van deal de scherp gesneden backhanddrive havenstaking, niet tijdig over zijn boot weer een groot aandeel had. Hu kwam kon beschikken en met in een geleende daardoor op 3—1 en ver.oor daarna boot kon uitkomen bü de eerste heats, weer zijn service <3—2> Opvallend was omdat de Russen zich aanvankelijk had- Qe goede contröle. die de Wimbledon- den teruggetrokken. kampioen op zün slagen had. Niet met De Russische acht zegevierde in een overdreven vaart, maar wel met veel welwillende door de Engelse club Or el spreiding. Daan oor werd het beschikbaar gestelde boot in de halve fi- 5 0 nale, maar verloor later. De halve finale om de Grand chal lenge cup (achten) bracht de toeschou- ziekenlijst stonden: rechtshalf J. Neuteboom van- hl?dïfM'van"dp wege een knieblessure en rechtsbinnen Van Kampen in verband met een blindedarmontsteking. En toch was ondanks de aanvallen- recks van de bezoekers het eerste doelpunt niet van een Zwijndrechtse voet afkomstig. Het waren namelijk de geelzwarten die hun grote aanhang het eerst liet juichen. Na zeven minuten spelen kreeg doelman Van RIJ» pas de eerste bal op doel en deze werd. van de voet van invaller rechts half Spierenburg, zo ontzettend hard (van grote afstand) afgevuurd, dat het Ieder eerst tot stilstand kwam achter hem in het net: 10. Vijf minuten later probeerde Spieren burg het weer nu uit een vrije trap doch ditmaal plukte Van Rüs het harde schot fraai uit de hoek. Toen de geelzwarten daarna enkele gevaarlijke aanvallen lanceerden, bleek dat óók de stopper Van Zwündrecht de kluts kwüt was. In de veertiende minuut 4—2 en 5—2 waarbij vermeld moet worden, dat Patty intussen ook uitstekende dingen deed en vooral met zün dropshots soms reuge cup (uui.ieii) uma.r ue lu^uuu- vanaf de baseline en Vlak achter het wers in vervoering doordat de Russische net °s a ,1?* c o club Krasno Zamia door Vancouver (Ca- werd onder meer daardoor nog 5—3, nadai werd uitgeschakeld. De Russen verloren hiermede de waarna Trabert zijn service op love won 63. Deed de vermoeidheid zich bij leden "laar door hen veroverde titel al Trabert ln de tweede set gelden? Zün werd deze toen door een andere Russi- fPfl'mlwatn, into over- sche club, namelijk Kxylia Sovetov, ge- V™, staul mete S? S tenslotte een dne. I in 6 min 56 sec. De Russische stuurmanloze vier had in de halve finale ln een sensationele ont moeting de Europese kampioenen, de Italianen van Moto Guzzl, uitgeschakeld. brak en de tweede set met 97 won. (Van een büzondere medewerker) De „Galjaardbekers", beschikbaar ge steld door de herengymnastiekvereni ging „Excelsior", als blüvende herin nering aan de heer M. Galjaard, die van 1902 tot rijn overlüdcn in 1947. de vereniging met grote trouw als voorzitter heeft gediend, zijn ook dit maal weer in het bezit van Concordia en Excelsior gebleven. Na het verwerken van twee onderde len. ringen en brug ongelük. leek het er op alsof het een nek-aan-nek-race tus sen Brunhilde en Concordia zou wor den. Met een benauwde voorsprong van 0.3 punt hadden de Concordia-dames na de eerste ronde de leiding op Brunhilde (187.2186,9). De dappere meisjes van WEK (Wassenaar), op wier deelneming ieder jaar kan worden gerekend, stonden toen reeds met 161 punten voor een prac- tich niet meer in te lopen achterstand. In de tweede ronde - vrüe oefeningen en evenwichtsbalk - is het vooral aan Concordia's eerste-graadsturnster, Nel Krauwel. te danken, dat de voorsprong van haar club enorm werd vergroot. Haar praohtig opgebouwde vrüe oefe ning met muurvaste handstanden, ver rassende overgangen en fraaie oversla gen. was een lust voor het oog en het verwonderde dan ook niemand van het talrijke publiek, die haar hiervoor hulde bracht, dat de jury dit sublieme werk stuk honoreerde met 10.6 van de maxi maal 20 te behalen punten. Brunhilde's achterstand was nu opgelopen tot 21.8 (385.2—363.4). Het paardspringen bracht in de ver houding geen wijziging, zodat Concor dia tenslotte zegevierde met een eind- score van 434 7 tegen 412.7 van Brunhil de. Voor Excelsior was het jammer, dat geen van de talrüke bü de Kring aange sloten verenigingen een herenploeg op de been kon brengen, die in staat was de misschien op sommige punten wel iets tez ware oefenstof meester te worden, zodat de Excelsior-tumers - met zelfs twee ploegen! - onderling de strüd moes ten voeren, waarbij de B-ploeg, met Bergman als eerste-graadsturner. de A- ploeg, met Den Hertog aan het hoofd, klopte met een verschil van 7 punten. (485,3-478,3). gespeeld. Seixas kon door zün pünlüke schouder uiteraard nog niet voluit slaan, maar speelde zo goed, dat de 6000 toeschouwers met volle teugen hebben genoten. Sterk op vrijwel alle onderde len. De sterkste wapens van Morea wa ren de canonball-service en de forehand. Seixas won de eerste set met 63 en Morea de tweede met dezelfde cüfers. In de derde set gaven de spelers elkaar weinig of niets toe en kwamen nu ook uitstekende volley's van het racket van Seixas, die hoe cross ook geplaatst, door de athletische Morea toch nog dikwijls gehaald werden. Na 5—5 kwam Morea door het winnen van zün service zelfs op 65 en toen Seixas daarna op eigen service op 030 kwam. was de Argentijn nog maar twee slagen van de overwin ning af. Hü sloeg toen evenwel vier missers, zodat, het 66 werd. Morea ver loor vervolgens zün service op love, Seixas won de volgende game en daar mede de partij met 63. 36, 86. Op de andere baan namen Larsen en Richardson het tegen elkaar op. Beide spe!;rs hadden in verband met het Wim- bledonfeest slechts 2 uur slaap geno ten. De jeugdige Richardson had daar kennelük meer last van dan de meer geroutineerde Larsen. Laatstgenoemde bleek voor Richardson veel te sterk, vooral in tactisch opzicht. Wonderlük, Ja meer dan dat, is het anticipatiever mogen van Larsen. dat zün spel eer spectaculair karakter geeft en de han den van de toeschouwers herhaalde ma len op elkaar bracht. Richardson werd volkomen overspeeld en vermocht Lar son slechts een enkele maal door zün sterke backhand voor een lastig probleem stellen, hetgeen dan toch meestal wel werd opgelost. Snel won Larsen de eer ste set met 61. In de tweede was er bü Richardson weliswaar van enig her stel sprake, maar aan de druk van zün tegenstander kon hü toch niet ontko men en met 6—2 won deze de tweede set. Tot slot het dubbelspel tussen Seixas- Richardson en Patty-Morea. Een dub bel die een vrij vlak verloop had, voor al in de eerste twee sets. die gemakke- lyk door Seixas en Richardson met 64 6—3 werden gewonnen. Ook al omdat deze combinatie beter sloot dan die van Patty en Morea. waarvan vooral Patty aan het net nog al eens faalde. Kenne lük ging de vermoeidheid bü de spelers een woordje meespreken. Maar de he ren verliezen toch niet graag van elkaar en toen Patty en Morea de derde set met 61 op hun naam hadden gebracht, kreeg het spel wat meer kleur. Knappe volley-duels werden aan het net ge streden. Lob en smash geduchtig ge hanteerd en veelal goed op maat. Met mes lulden: Ringen 91.7 89.9 842 Brug 95.2 972 768 Vrije Oef. 93 8 106.- 88.4 Balk 82.7 92.- 73.5 Springen 49.3 49.5 48.9 Brunh. Concord vVEK 412.7 434.7 371.8 gaf De Kreek een pass door het midden en de onzekere stopper v. d. Berg beging zun eerste misser, waarvan Hermans een dankbaar gebruik maakte: 2—0. De vreugde over deze voorsprong was maar van korte duur. want nauwelijks hadden wü de treffer van Heümans genoteerd of aan de andere kant nas de onzekere Leidse defensie oorzaak dat D. van Loon tegen kon scoren: 21. LFC LOOPT UIT! Twee grote blunders van stopper v. d Berg waren oorzaak, dat evcnzovclê Leidse treffers zich Heten aantekenen! Het werd 31, toen na een voorzetje van Hermans verzuimd werd weg le werken en De Kreek de bal In de touwen werkte. Na 20 minuten was het wéér raak. Ditmaal raakte de mld- half de bal verkeerd, via Ileümans bereikte het leder v. d. Heijden op de vleugel en diens trekballetje werd door Ilegmans goed afgewerkt: 41! Op fortuinlyke wüze hadden de geel zwarten dus reeds vroegtüdig een veilige voorsprong en in feite de etrüd ln hun voordeel beslist. En toch. hadden de niet ontmoedigde groenwitten over een-klein beetje meer geluk (een schot van Van Maaren ging tegen de deklat) en bovenal over een beetje meer schot vaardigheid beschikt, zeer zeker had LFC niet zó op fluweel gezeten. Er was één groot verschil: Da Kanaries hebben de fouten afgestraft, terwül Zwündrecht verzuimde de vaak grote hiaten in de Leidse defensie uit te buiten. Een büzonder fraaie kans In de vorm van een penalty Het midvoor Van Maaren onbenut, toen wegens een overtreding van Slnteur tegenover rechtsbuiten Schop, arbiter Kroon naar de witte stip wees. Doelman Seller in puike vorm stopte op fraaie wüze het schot van de groen witte aanvalsleider! Ondanks het veldoverwicht van de bezoekers de corner cüfers 311 spreken voor zich! kwamen er echter om de reeds beschreven redenen geen doelpunten en zo zat LFC met het in gaan van de tweede helft nog steeds op fluweel. Na de thee kregen wü het zelfde spel- beeld als voor de rust. met dit verschil echter dat de LFC-defensie wellicht gekalmeerd door de 41 voorsprong wat zekerder ging spelen en minder gul was met het uitdelen van presentjes. Bü Zwündrecht ging Schop op de mid- voorplaats opereren en hoe deze tech nisch geroutineerde voetballer ook werk te het lukte niet. In laatste instantie was doelman Seller niet te vermurwen. Véél gevaarlüke geelzwarte aanvallen zagen wü niet meer, enerzijds omdat LFC haar voorsprong op rustige w 3 consolideerde en anderzijds omdat <i k de Zwündreoht-stopper z'n normale spelletje ging spelen. Zo kwam het einde met een 41 zeve voor onze stadgenoten, alhoewel wat aan de geflatteerde kant Door deze zeer - n de geelzwarten papleren echter een héri eind ln de goede richting gestegen en de kans op een tweede 2e klasser in de Sleutelstad ls uitermate groot! Leiders spelen remise Daar de Zuid-Hollandse Dambond geen wüziging wilde brengen in zün plan om ook het Leerdamse district een ronde te laten genieten van het spel der kam pioenen. werd de 12de en tevens vóór laatste ronde van de wedstrijd om -iet damkampioenschap verspeeld in Arkel, en wel in gebouw „Betondak". Zoals meer gaat is het zelfs déérm niet tot een beslissing gekomen. In theorie is alleen De Vries thans geen gegadigde meer. daar hü uitgespeeld is. Doordat de leiders onderling remise speelden bleven als titekandidaten allen met 14 pun ten. nu nog over Roozenburg, Terlouw en Haasdonk. Terlouw krijgt Van der Sluis, die meer taai dan sterk is. en Roozenburg komt uit tegen Molenaar, die eveneens tot de verdedigende spelers gerekend moet worden. Wellicht staan van deze laatste twee de papieren van Roozenburg nog het beste. Er is. theoretisch althans, nóg een man die in aanmerking komt voor de titel. nl. de Nieuwlander Van Maurik. Door de ziekte van de Hage naar Bom die ook de 12de ronde weer verstek liet gaan heeft Van Maurik een partü minder gespeeld, maar kan nog op 16 punten komen hetgeen het- laagst bereikbare aantal der anderen is. Hij zou dan echter Zaterdag as. van Haas donk moeten winnen en de partü tegen Bom toegewezen moeten krijgen of deze week uitspelen en winnen Het was wel te verwachten, dat men elkander ln de lagere regionen, Zater dag J,l„ niet veel toe zou geven. Roo zenburg en Haasdonk bestreden elkaar met meesterlüke wapens, de partü had boven alles ..inhoud". Maar waar de kennis wederzüds weinig voor elkander onderdoet sloeg de balans naar geen van beide zijden door en was remise het logisch slot. Evenzo verliep de partü tussen Terlouw en De Vries. Beiden ver staan het damsel op uitstekende wüze en het delen der punten is in zo'n geval onvermüdelük. Mertens had deze ronde vril en bleef op 11 punten staan zodat ilechts Later, veer naast Terlouw het Leidse district vertegenwoordigde Molenaar sloot hem aan een der vleugels op en kwam posi tioneel beter te staan Daar Molenaar 4—2 kwamen Seixas en Richardson voor, doch het werd 44 en op de service van RichardïV 54 voor Patty en Morea. Toen volgde een sterke service-game van Morea en met een ace in de laatste bal werd het 64 voor Patty en Morea. De vüfde set kreeg meer een humoris tisch karakter, waarbü Seixas naar onze mening wel wat te ver ging. Seixas en Richardson wonnen deze set met 75 en daarmede de partü- echter een onvergeeflüke positiefout maakte, kwam Laterveer met voordeel los. terwül dit voordeel tot winst uit te bouwen bleek. Hetgeen dan tevens La- terveers eerste winst ln deze wedstrijd ls. Van der Brug speelde aanvankelijk zeer goed tegen De Kluyver. Maar de Haagse kampioen leed op zeker ogen blik aan een lelük gezichtsbedrog, het geen tot gevolg had dat de partü op slag voor hem verloren ging. Van der Sluis speelde met Van Mau rik een partü. die tot moeilüke situaties leidde, doch beiden handhaafden daarin hun gelükwaardlgheid. Wegens ziekte van Bom had Kil win ger ditmaal geen partü. De uitslagen van de 12de ronde zün: Wim Roozenburg remise met M. J. Haasdonk; W. Terlouiw remise met J. J. de Vries: Is. Laterveer wint van C. Mo lenaar: J. H. de Kluyver wint van O. van der Brug: A. J. Bom—N. Küwinger uitgesteld: J. J. H. Mertens was deze ronde vrü- De stand is met het ingaan der 13de en laatste ronde: 1. 2 en 3 W. Terlouw. W. Roozenburg en M. J. Haasdonk 14 punten (uit 11 partüen): 4. J J. de Vries 14 p. (uit 125. J. H. de Kluyver 13 p. (uit 11): 6. H. N. van Maurik 12 d. (uit 10); 7. J. van der Sluis 11 p. (uit 10'8 en 9 J. J. H. Mertens en C van der Brug 11 (uit 11): 10. C. Molenaar 7 »ult 11 11. A. J. Bom 6 (uit 8): 12. Is Laterveer 6 (uit 11); N. Küwinger 5 (uit 10). De laatste ronde wordt gespeeld in Den Haag in het „Hof van Holland', waarbü de paring is: Van der Sluis Terlouw: Haasdonk—Van Maurik. Mo lenaarRoozenburgKlhvingerLaer- veer; De KluyverBom: MertensVan der Brug. DAMMEN. ZOMERWEDSTRIJDEN DAMCLUB LEIDEN. In de damclub Leiden begonnen de zomerwedstrijden, die gelanceerd zün als handicap voor de sterkere spelers. De sterke en zwakkere spelers zün inze. deeld ln twee groepen, nl. A. spelers en B-spelers. De A-spelers beschikken slechts over 30 minuten speeltijd, de B- spelers over niet minder dan 90 minuten speeltijd. Wint een B-speler van een A. speler, dan worden drie punten in diens voordeel geregistreerd en bü remise twee. De uitslagen van de eerste ronde zijn: Olivier (A)—Zeegers (B) 20: Van der Blom (A)—D. de Jongh (B) 20; P. Bastiaan (B)A. Sch. de Bezemer (A) 3—0; Verhoeff (B)Redegeld (B) 0—2: Van der Pubten (B)—C. J. Ha- kemulder CiA) 2—0 (een remise dus!)

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 6