Met Hospitaal-Kerkschip „De Hoop" liet zeegat uit Proefvaarten goed geslaagd Sittardia in de hoofdklasse Fraaie zege van de import Carlos Opnieuw conflict tussen KNWU en Kees Pellenaars Nielsen en Trabert in finale heren enkelspel Soepeler regeling geschenk- toer istenzendingen en Ingebruikstelling van Neerlands grootste en zwaarste lief brug DONDERDAG 30 JUNI (Van een on zer redacteuren) „De Hoop moet varen" is een leuze geweest, waaronder een inzamelings actie ten bate van het Hospitaal-Kerkschip „De Hoop" werd gehouden. En nu is het dan zover, dat „De Hoop" vaart! Nadat reeds twee technische proefvaarten waren gehouden, één op het Noordzeekanaal en één op de Noordzee, werd gisteren een proefvaart gehouden voor een aantal genodigden, waarbij ook gedurende enige uren de Noordzee werd opgezocht. Twee en veertig jaar geleden werd ihet vorige Hospitaal-Kerkschip in ge bruik genomen en het is dus begrijpe lijk dat er zo langzamerhand behoefte begon te bestaan aan een nieuw schip, dat geheel naar de eisen des tyds was ingericht. Het is echter geen kleinig heid een schip te laten bouwen, want daar zijn enorme sommen mee gemoeid. Dank zij de steun van zeer velen is het echter gelukt het geld by elkaar te krijgen de totale kosten zijn f. 1.150.000! en op 22 December van het vorige jaar kon de kiel ge legd worden. Nu de proefvaarten ach ter de rug zijn, is alles gereed voor de officiële in-gebruik-stelling van het schip door Koningin Juliana op 8 Juli a.s. ZELFDE WERK. Het werk. dat op de nieuwe „De Hoop" zal worden verricht, verschilt niet van dat. wat tot nu toe is gedaan, alleen zal het natuurlijk op moderner leest worden geschoeid. De gehele in- Gisteravond werd te Sittard de eer ste helft van de wedstrijd Sittardia Willem 2 overgespeeld. Dit was nood zakelijk, omdat Sittardia indertijd ge protesteerd had tegen het feit, dat er in de eerste helft zeven minuten te lang waren gespeeld en in die periode een paar Tilburgse doelpunten waren gevallen. Sittardia had dit protest gewonnen en begonnen werd nu met de stand 32 (de score van de tweede helft) in het voor deel van de Sittardse club, die nog één punt nodig had om zich te klasseren voor de hoofdklasse en er dus alle be lang by had om te winnen. Sittardia heeft er voor gevochten en het terrein verlaten als hoofdklasser met een 74 zege. De gisteravond te Leeuwarden ge speelde wedstrijd tussen een Bondselftal en F.C. Köln is in een 54 overwinning voor onze landgenoten geëindigd. Feyenoord en Holland Sport Naar aanleiding van de berichten en geruchten over de verhouding tussen Feyenoord en Holland Sport deelt het bestuur van Feyenoord ons mede dat het de tijd nog niet gekomen acht om hierover mededelingen te doen. Zodra positieve inlichtingen kunnen worden verstrekt zal dit in een officieel communiqué geschieden. DUIVENSPORT Wedvlucht Pt. St. Maxence Een zware vlucht met N.W. wind. ge lost te 6.30 uur en gedurende de vlucht vele mistbanken. Afstand 344 km. De Rynklievers Op de 3e midfond- vlucht werden gezien het weer geen snelheden bereikt. Aankomst le duif te 13.42.48 uur (783,64 M/min.), laatste prijswinnende te 16.11.00 uur. Uitslag: Rooda—Zwaan 1, 7, 9: C. Onderwater 2: R. Lolkes de Beer 3: Koppelstok 4; M. Jongeleen 5, 6; H. J. Kettenis 8 en Chr. v. d. Pluym 10. Vanaf St. Vincent, 1040 km, klokte in de Rynklievers op Zaterdag 1. M. Jongeleen te 20.39.10 uur en 2. D. Zwaan te 20.46.03 uur. De Blauwkras In concours 65 vo gels. le duif te 13.45.40 uur, laatste te 15 43.31 uur. Uitslag: H. Moenen 1. 2: P. Gijsman 3, 7, 8; A. Piket 4; G. Grebel 5, 9; A. Kop 6; J. Noordermeer 10. Lcidse Postduiven Club In concours 76 duiven, le duif te 13.34.19 uur (813.34 M/min.) Uitslag: T. Compier 1; J. Fi- lippo 2, 6; H. Fasel 3, 5; A. Bey 4. 7: H. v. Alphen 8, 15: W. Disselvelt 9, 14; Gebrs. de Groot 10, 11; B. Geenjaar 12, 13. Jeugdgroep: Van Zjjp 16.19.35 uur. De Bonte Duif le duif te 13.42 16 uur. Uitslag: F. Bink 1; P. Fasel 2, 7; OttenDekker 3. 5. 6. 10: N. Oudshoorn 4; M. Noordervliet 8: P. Groenendijk 11. 12. De Vriendenclub In concours 134 vogels, le duif te 13.34.09 uur. Uitslag: C. P. Gtjsman 1, 6; J. Brouwer 2; J. Warmerdam 3: J. v. Seggelen 4, 8; J. v. Duuren 5, 9; W. Gfjsman 10. Dr C. W. Ouderkerk in zijn hei ligdom aan boord van het nieuwe hospitaal-kerkschip „De Hoop": in de spreekkamer, waar de tandarts stoel in een kort ogenblik door enkele handgrepen kan worden om gebouwd tot een operatietafel. richting (die voor het overgrote deel geschonken is door particulieren en firma's) waarborgt een uitstekende verzorging van onze Hollandse en zo nodig ook buitenlandse vissers. Het do mein van dokter C. W. Ouderkerk ls in één woord schitterend: aan werke lijk alles ls gedacht, en men kan terecht spreken van een goed Ingericht zieken huisje. Dat is ook de bedoeling, want het Hospitaal-Kerkschip wil werken als leder ziekenhuis op de vaste wal. Wan neer ziek zijn op zichzelf niet zo on aangenaam zou zijn, zou men zeggen, dat het een genoegen moet zijn op „De Hoop" ziek te zijn. Daar nu ook een tandheelkundige installatie aan wezig is. is het aantal mogelijkheden wat dit betreft uitgebreid tot nu toe was er Slechts één mogelijkheid: trekken. HET MOOISTE. Wanneer men op een dergelijk mooi schip kan spreken van „het mooiste" dan zouden wij dat zeker willen zeggen van de kerkzaal. De ruime, rustige zaal. plaats gevend aan ongeveer veertig personen, is uitnemend geschikt voor het houden van kerkdiensten. Een prachtig har monium en een stijlvolle kansel ver volmaken het geheel. ZEER MODERN. „De Hoop" is tegelijk met hospitaal en kerk ook 6chip. en ook daaraan ls zeer veel zorg besteed. Uitgerust met radar, decca, richtingzoeker, echolood en radio behoort dit schip tot de mo dernsten. DURE EXPLOITATIE. Het is vanzelfsprekend dat de ex ploitatie van „De Hoop" veel geld vraagt. Wel wordt van het Rijk een be langrijke subsidie ontvangen (de rege ring staat op het standpunt, dat dit vaartuig in handen moet blijven van de Nederlandse Vereniging ten behoeve van zeelieden van elke nationaliteit) doch dit is niet voldoende. De vissers zelf dragen een deel van de kosten door een regelmatige bijdrage in het busje, dat op iedere logger aanwezig is. en het resterende bedrag moet ko men van particulieren. In verband daarmee is in 1954 begonnen met de zgn. schroot-actie, waarbii een beroep gedaan wordt on alle bedrijven in Ne derland een k' n percentage van hun afval metalen n schroot, af te staan aan ,De Hoop". Als dit een vaste ge woonte wordt van de bedrijven, kan er jaarlijks een flink bedrag binnen ko men. GOEDE VAART! Zo voeren wy dan gisteren met het bekende witte schip, dat veel geld gekost heeft en nog kost, op de Noordzee. De zee was vrij rustig „een klein kuiltje" noemen ze dat in vaktermen, hoewel velen de „kuil" al diep genoeg en enkelen zelfs le diep vonden. Zo zal ..De Hoop" na 8 Juli a.s. gedurende een groot deel van het jaar de Noordzee bevaren, by mooi en bij slecht weer. maar al tijd klaar om te helpen. De oude Hoop heeft zijn tijd uitgediend en zal hoogstwaarschijnlijk naar het buitenland worden verkocht. De nieuwe Hoop ligt klaar zijn taak over te nemen. „De Hoop", wij wensen U een goede vaart! Duindigt bracht verrassingen Derde overwinning van Ulrica B (Va/n onze medewerker) De staag neerdrenzende regen had velen van de tocht naar Duindigt weer houden en toch hadden de weersomstandigheden niet de minste invloed op de strijdlust der deelnemende paarden. Vanzelfsprekend gaf het ietwat zware pad enige verrassingen, doch zulks was niet van toepassing op de Duitse import Carlos in de zeer interessante slotdraverij. Hierin startten elf paarden, waarvan de ver tegenwoordigers van Stal Knynenburg (Nunl Brewer en O Marijke) en Rose Marie (die wederom weigerde de vertrekken) buiten weddenschappen liepen. De door A. Knynenburg gereden Nuni Brewer kon het veld zeer lang aanvoeren, doch de wijze waarop Carlos (J. Wagenaar) in het laatste rechte eind in 1.24.7 zijn over winning veilig stelde, toonde zijn klasse en deze hengst zal nog wel meer van zich doen horen. Nuni Brewer werd tweede en O Marijke (Ph. Knijnenburg) derde. Oranje Nassau, die de vierde plaats bezette, gold voor de totalisator als no. twee. Voor de 2-jarige Notekraker S-doch- ter Ulrica B (Geersen), d'ie voor de derde maal in haar jonge leven in de baan verscheen, werd de openingsdra verij ook haar derde overwnining in een mooie 1.34.4 km.-t.yd, op een wijze, die wel wat voor de toekomst belooft. Doch er schuilen meerdere goede krachten onder de tweejarigen, waarbij Ukas (Hans ten Hagen) nu teleurstelde en Ultra (Bloemsaat) vóór Upie Scott P die tweede plaats 'bezette. Jan de Vlieger, die met Sammy Mars al enige malen het in hem gestelde ver trouwen had beschaamd, gaf in de Nar- ciso van Zora-prys zijn 12"tegenstanders geen kans hem de zege te ontnemen. Sietze (Bonne de Jong) had In het laat ste rechte eind, toen deze Sammy reeds was gepasseerd, een prachtkans, doch een fout deed de hoop in rook vervliegen en Sietze viel geheel terug. Een tweede plaats voor Ta Hero (v. Dooyeweerd) leek nu zeker, maar de eindspurt van de met 80 meter handicap belastte Sal ly's Bertha 'Geersen) was zeer snel en de foto besliste, dat Geersen tweede was. De buiten weddenschappen lopende Sylvia Anna <A. Knynburg) beheerste van start tot finish de New Vlaming man-prijs over 2500 meter. Niet minder dan 4 paarden werden tijdens de oourse uitgeschakeld wegens galoppades, onder wie het kanspaard Speedy Lady. Een verrassing was die tweede plaats van Rudi Trothan (voor de toto w. f10 90), mede door fouten van Ronald <J van Leeuwen Jr.), die derde en Ruby Spencer (De Graaf) die vierde werd In de Niekie BH-prijs. waarin Ruth Buffington (Geersen) herhaalde malen van de benen ging, behaalde Jan de Vlieger met Rentinus deze middag zyn tweede overwinning. De leider werd in den beginne gevolgd door René M (Leeu wenkamp), doch deze viel terug en de steeds sterk eindigende Paul A verze kerde zich van de tweede plaats voor de verrassende Quick P (pl. f5.—). De ren om de Antiena-prijs, waarin een grote kans aan Truus werd toege dacht, gaf een verrassende eerste plaats voor de door Van Deuren gemonteerde Aquavit <w. f 15.70), die in het laatste rechte eind een wel wat te laat inge zette aanval van Sagita (Van Daj.k) op vakkundige wijze weerstond en een hals- lengte voorbleef; op 3 lengten volgde Britoly Delbrassinne De stryd voor de volbloeds over 1350 meter gaf een hevig duel in het laatste rechte eind tussen Dicky (v d Kraats) en Roddelaar (Van Dijk). Het verschil waarmee Dicky eerste werd, was zo mi- i niem, dat de foto de beslissing moest geven Voor de derde keer werd Van Dijk deze I middag tweede, nu met Viticulture in I de ren om de All Ablaze-prijs. Jan Pex smaakte hierin na lange tijd weer eens het zoet der overwinning door Princes se Martha cp zekere wijze als eerste voor bij de rechter te sturen. Ailuvio (A. Pye) stelde met een derde plaats wel erg teleur. De uitslagen lulden: Nanco M.-prys, 1300 meter: 1. Ulrica B. (W. G. Geeresn) 2.02.7 (1.34.4); 2. Ultra: 3. Uple Scott P. Tot.: w. f 1.60. pl. f 1.40. f 1.70, f 1.70, gek. f5.90, cov. f6.40. Narclso van Zoza-prijs, 2040 meter: 1. Sammy Mars (J. de Vlieger) 3 06.- (1.33.-); 2. Sally's Bertha; 3. Tallero. Tot.: w. f 2.20, pl. f 1.50. f 1.70. f 1.90, gek. f 8.40. cov. f 7.60. New Vlamlngman-prys, 2500 m: 1. (b.w.) Sylvia Anna (A. Th. Knijnenburg) 3.47.4 (1.31.-); 2. Rudi Trothan: 3. Ronald; 4. Ruby Spenoer. Tot.: w. f 10.90, pl. f3.30, f2.60. f2.70, gek. f9.10. cov. f 11.30. Niekie B. H.-prijs, 2100 m.: 1. Rentinus (J. de Vlieger) 3.09.2 (1.30 1); 2. Paul A: 3. Quick P. Tot.: w. f6 20, pl. f2.30. f2.60, f5. gek. f4.40, cov. f7.10. Nooitgedacht-prIJs. 2100 meter: 1. Carlos (J. Wagenaar) 3.01.2 (1.24.7); 2. Nunl Brewer (b.w.); 3. O. Marijke (b.w.); 4. Oranje Nassau; 5. Olivier B. Tot.: w. f 1.80. pl. f 1.30, f 1.50, f2, gek. f3.50, cov. f3.40. De rennen: Antlna-prys, 2000 meter: 1. Aquavit (F. van Deuren) 2.11.6; 2. Sagita; 3. Bri toly. Tot.: w. f 15.70, pl. f 1.90, f 1.30, f2, gek. f 17.10, cov. f3.70. Etoile du Nord-prljs, 1350 m: 1. Dlcky (H J. v. d. Kraats) 1.29.-; 2. Roddelaar: 3. Taxiol. Tot.: w. fl.60. pl. fl.20. f160. gek f2 50. cov. f2.30. Al Ablaze-prljs, 2000 meter: 1 Prlncesse Martha (J. C. Pex) 2.11.2; 2. Viticulture; 3. Alluvlo. Tot.: w. f6.10, pl. fl.30. f2. fl.20. gek. f 19.40. cov. f7.80. Totale omzet f 62.678.50. DAMMEN Bakker winnaar van het huisdammers-tournooi Gisteravond werd de laatste ronde van het huisdammers-tournooi van de Sleutels gspeeld en is tevens de win naar hiervan bekend geworden. Er is gedurende de hele wedstrijd door alle deelnemers met enthousiasme gespeeld en het geheel is voor de organiserende vereniging een succes geworden. De uitslagen zijn als volgt: 7e ronde: BekkerOosterom 20; Smal—Velde 2—0. 8e ronde: VeldeOosterom 20; Bek kerv. Berkel 20. 9e ronde: SegaarKloosterman 20; Bekker— v. d. Oord (regl.) 20; Velde Bekker 20; SmalOosterom 20. De elndstad ls: Bekker 8 gesp. 14 p.; Segaar 811; v. Berkel 810; Smal 8 9; Kloosterman 88; Velde 87; Oos terom 85; Teleng 84; v. d. Oord 8 4. Woensdag 6 Juli heeft in het Ge bouw Gerecht no 10 de prijsuitreiking plaats. Dan zal de voorzitter van „De Sleutels" enige demonstraties geven over het ge bruik van de dam in het damspel en een nadere bespreking worden gehou den over enkele eindspelen, die in het huisdammers-tournooi voorkwamen. SCHAKEN Amerikanen verloren vier partijen Op de eerste dag van de ontmoeting Rusland-Ver. Staten hebben de Ameri kanen vier partijen verloren. Drie an dere partyen werden afgebroken, één werd remise. Afgebroken werd de partij tussen Re- shewsky, die met wit speelde, en Bot- winnik. De positie van de Amerikaan is aanzienlijk sterker dan die van Botwin- nik en de verwachting is dat hij dit maal de wereldkampioen zal verslaan. Bisguier verloor van Smyslow in een Catalaanse partij. Larry Evans zette re mise tegen David Bronstein in een Ruy Lopez-party. Donald Byrne verloor van Eflm Geiler. Horowitz verloor van Pe- trosian, Steiner van Kotow. De party tussen Robert Byrne en Paul Keres zal vermoedelijk in remise eindigen, evenals die tussen Kashdan en Taimanow. Zoals de zaken nu staan ziet het er naar uit dat de eerste ronde 5-\is punt voor de Russen en 2-% punt voor de Amerikanen zal opleveren. Wagtmans en Van Est niet in Tour? Kees Pellenaars bezocht gisteravond de kampioenschappen van Nederland op de stadionbaan te Amsterdam, waar een handjevol mensen de voorwed strijden van de sprint en het kam pioenschap van Nederland 50 km, volgens veler mening een volkomen verouderd nummer, bijwoonden. De Sportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie heeft tij dens deze wedstrijden medegedeeld, dat deze commissie Wout Wagtmans en Wim van Est had geïnviteerd men zou beter kunnen spreken van gecontracteerd voor het Nederlands kampioenschap achter grote motoren, dat Maandagavond pp de stadionbaan te Amsterdam wordt gehouden over 100 km, gelijk met de vier finales in de sprint- en achtervolgingsnummers. Dit om publiek te trekken. Pellenaars, de ploegleider van de Torn de France, was over deze mededeling niet bijster in zijn schik. „Waarom heeft de sportcommissie van de K.N.W.U. deze kampioenschappen nu op Maandagavond gesteld, nog geen dag voor het tijdstip waarop de Nederlandse tourploeg con tractueel in Le Havre moet zyn?" ~ldus Pellenaars. „Ik begrijp zeer goed dat de baansport moet worden geholpen en dat de sport commissie een dergelijke noodsprong doet. Maar met mij, die toch verant woordelijk is voor de Nederlandse ploeg in de Tour de France, is geen enkel overleg gepleegd. Dat Wim van Est een contract van f. 750.— voor dit meerijden krijgt en Wout Wagtmans f. 1500. moet de K.N.W.U. zelf verantwoorden. Dat de beide renners het contract accep teren is ook verklaarbaar want tenslotte zijn het beroepsrenners. Maar ik acht dit onjuist en zelfs vind ik, dat hieraan risico is verbonden". Het lid van de sportcommissie de heer John van Eek deelde hedenmorgen aan ploegleider Kees Pellenaars mede, dat beide renners door de KNWU zijn verplicht om Maandagavond in het stayerskampioenschap mee te ryden. Pellenaars heeft medegedeeld, dat hij dan Wout Wagtmans en Wim van Est thuis zou laten en dat hij twee reserves zou aanschrijven opdat deze zich als nog gereed kunnen maken Maandag aanstaande vla Parijs naar Le Havre te gaan. Waarschijnlijk zullen Thijs roks en Hein Gelissen door Pellenaars daarvoor worden uitgekozen. Pellenaars heeft zijn uiterste best ge daan om de renners physiek en vooral ook mentaal zo goed mogelijk voor de Tour de France voor te bereiden. „Op mijn advies", aldus de ploegleider, en iedereen weet dat hem dit nog geld heeft gekost, .is Wout Wagtmans in de winter vacantie gaan nemen teneinde volkomen uitgerust en geestelijk opge frist het nieuwe seizoen te beginnen En nu gooit de KNWU weer roet in het eten. grijpt naar twee wegrenners zonder ook maar een ogenblik rekening-te hou den met onze representatie in de Tour de France en met alle moeite en zorg waarmee de voorbereiding is geschied. Het tournooi te Wimbledon De grootste verrassing van het tournooi te Wimbledon tot nu toe, is ongetwij feld de overwinning van Nielsen geweest in de halve finale van het herenen kelspel op de Australische kampioen Rosewall. De stryd tussen beide rivalen was zeer spannend en duurde twee uur. De Deen, die niets te verliezen, maar alles te winnen had, liet dit duidelijk in zyn meer riskant spel merken. Hij had een psychologisch voordeel, want hy herinnerde zich het feit, dat hy twee jaar geleden in de kwart eindstrijden eveneens Rosewall verslagen had. Nielsen greep deze kans dus met beide handen aan en zette alles op aHes. De Deen won dank zij zijn subliem serveren en zijn tactiek om steeds naar het net te lopen, waarmee hij de Australiër uit zyn gewone spel bracht en waardoor deze fouten ging maken. Nielsen won met 11-9, 6-2, 2-6, 6-4 en komt nu Vrijdag ln de eindstrijd tegen de Amerikaan Trabert, welke laatste zijn landgenoot Patty in drie sets ver sloeg: 8-6, 6-2, 6-2. Tony Trabert, die sterk favoriet is voor de titel, was een klasse sterker dan zyn tegenstander, die slechts in de eer ste set goed partij gaf. Tot nu toe heeft Trabert in dit tour nooi nog geen set verloren en deskun digen beweren, dat Nielsen in de finale geen schijn van kans tegen hem zal hebben. Nielsen zelf vertelde na afloop van zijn partij tegen RosewaU, „dat hij nog nooit zo goed had gespeeld als vandaag" VOETBAL Noad verloor protest (Speciale berichtgeving) Het protest van Noad uit de wedstrijd Hermes DVSNoad is gisteren te Rot terdam behandeld en door de protest commissie van de KNVB afgeweaen. Een beslissingswedstrijd tussen Haar lem en Noad om een plaats in de hoofd klasse is dus noodzakelijk geworden. Deze beslissingswedstrijd wordt Zon dag as. gespeeld in het Feyenoord sta dion te Rotterdam. TENNIS Exhibitie te Noordwijk Niet vier doch zes buitenlandse spelers zullen Zondag a.s. enkele exhibitieparijen te Noordwijk spelen. Behalve de Ame rikanen Trabert Seixas, Patty en de Ar» gentijn Morea zuUen ook de Amerika nen Richardson en Larson op de baan verschijnen. ZEILEN Sharpiewedstrijden in Engeland Ook gisteren bezetten de Nederlandse zeilers ln Brancaster weer de beste plaatsen; de Rotterdammer Ben Verha gen werd eerste, gevolgd door Jac. Kr aan. Bij deze race was de start van enorm belang, daar de wind Z.O was, dat een hoge start alle voordelenbood. Er ontstond een warwinkel van slaande zeilen en schreeuwende bemanning. AUeen Verhagen en Currey liepen op' fraaie wijze vrij weg van deze herrie. De voorsprong die ze daardoor kregen was beslissend voor het resultaat, daar de afflauwende wind de overige zeilers geen kansen meer bood. Slechts Kraan wist nog Currey te verschalken en door dit feit verwierf hy met zyn tweede plaats in deze wedstrijd tevens de Spring Rice Cup met 911/4 'punten voor B. v. Wyk met 88 1/4 pnt. De uitslag van Woensdag was: 1. B. Verhagen (Nederland); 2. Jac. Kraan (Nederland); 3. Charles Currey (Engeland); 4 B. v. Wijk (Nederland); 5. W. Guldêmond (Nederland); 6. Boeschoten (Nederland); 7. Blackall (Engeland); 8. Anderson (Engeland). Nieuwe Landbouwwet BESCHERMING TEGEN CONJUNCTUURGEVOELIGHEID Aan de Memorie van Toelich ting op de ingediende Landbouw wet ontlenen wij. dat gebleken is, dat in een uiterst conjunctuur gevoelige bedryfstak als de landbouw, een vrij intensieve overheidsbemoei ing niet kan worden gemist, wanneer men althans wil bevorderen, dat zy haar functie in de Nederlandse sa menleving onder zo gunstig mogelyke omstandigheden vervult. Die gunstige omstandigheden kunnen slechts ontstaan, wanneer de producen ten in het agrarische bedryf in zekere mate bevryd kunnen worden van de nadelige invloed der sterke schommelin gen in de conjunctuur,. Het beleid der regering in deze dient niet alleen om bestaanszekerheid te scheppen voor de ondernemers en werknemers op de so ciaal en econ. verantwoorde agrarische bedryven, maar ook om daartegenover een regelmatige voorziening, zowel van onze bevolking met voedingsmiddelen als van de verwerkende industrie met grondstoffen, tegen redeiyke pryzen te bevorderen. Onder de geschetste omstandighe den ligt het naar de mening van de regering voor de hand, de wet van 1933 te vervangen door een nieuwe wet, welke mening de S.E.R. in zyn advies over het voorontwerp van deze wet onderschrijft. Op 1 Juli treedt een gewijzigde rege ling voor geschenk- en toeristenzen dingen in werking. Bij uitvoer is de beperking van het gewicht per zen ding tot 10 kg vervallen en is uitslui tend de waarde van de zending, een maximum van f. 200 doorslaggevend. Dit geldt eveneens voor sigaretten, si garen en tabak. De procedure inzake de uitvoer van postzegels is, daar dit tot het terrein van de Nederlandsche Bank behoort, niet langer in deze re geling opgenomen. Hieronder volgt de tekst van de nieu we regeling, waarin wordt aangegeven wat zonder overlegging van documenten kan worden in- of uitgevoerd. a. De invoer van geschenkzendingen tot een waarde van f. 750 met inachtne ming van de volgende bepalingen: 1. Onder geschenkzendingen worden verstaan gratis zendingen met niet-com- merciële bestemming' welke uitsluitend met het oog op familie- of vriendschaps banden, dan wel voor algemene hulpver lening met liefdadige oogmerken worden verzonden; 2. Motorrytuigen zyn niet onder deze vergunning begrepen. Over Oude Maas; toegang Botlekgebied WIELRENNEN Arie van Vliet won het 50 k.m.-kampioenschap Voor een handjevol toeschouwers heeft Arie van Vliet gisteravond in het Olympisch Stadion het nationaal baan- kampioenschap 50 km zonder ganzma- king voor prefs gewonnen. Met een machtige eindsprint legde Van Vliet beslag op de titel vóór Jan Hy ze iendoorn en Gerrit Schulte, nadat Adri Voorting in de laatste ronde nog ge probeerd had weg te springen uit de kopgroep van zeven renners. De uitslag werd: 1. Van Vliet 1 uur 5 min. 44 4 sec., 2. Hijzelendoorn. 3. Schulte. 4. Wim van Est, 5 Adr Voor ting, 6. Bakker. 7 Gerrit Voorting Arie van Vliet reed zich tevens, met Jan Derksen, in de sprintfinale van de profs, welke Maandag a.s. gehouden wordt. By de amateurs werden de fina listen Joop Captein en Frans Mahn. „Deze brug is geen seconde te vroeg gereedgekomen en zy gaat onmiddellijk haar functie vervullen. Men is bezig het Botlekgebied in gereedheid te brengen". Deze woorden sprak de burgemees ter van Rotterdam, mr G. E. van Walsum, gistermiddag, alvorens hy overging de officiële opening te ver- richten van de grootste en zwaarste HVV hefbrug in ons land, n.l. de brug, die derlijke spoorbrug verrezen is over de Oude Maas en toe- gang geeft tot he toekomstig indus trieterrein in het gebied van de Botlek, banen Tevoren waren de aanwezigen toege sproken door de hoofdingenieur van Ge meentewerken, ir J. A. C. Tillema, die zeide. dat de totale lengte van de brug ruim 500 meter bedraagt bij een breedte van 23 meter. Het hefgedeelte van de brug tot de gemiddelde waterstand is digde vermogen voor het hef mechanisme is 540 PK. De hef torens, die elk 60 me ter hoog zyn, zyn met behulp van de drie grootste dryvende bokken in ons land in hun geheel op de toeleldlngs- bruggen geplaatst. De brug bevat een ryweg voor snelverkeer, aan weerszyden rijwiel, en voetpaden, en naast de ry weg een baan voor enkel spoor. Mocht de toekomst de bouw van een afzon- nodig maker., dan b. De uitvoer van geschenkzendingen en toeristenzendingen tot een waarde van f. 200, ongeacht de wyze van ver zending, een en ander onder de volgen de bepalingen: 1. Onder geschehkzendlngen worden te dezen verstaan gratis zendingen als om schreven onder letter a; 2. Onder toeristenzendingen worden verstaan zendingen van hier te lande door buitenlandse toeristen aangekochte goederen, geen handelswaren zynde. die niet als reisbagage worden medegeno men, doch door of ten behoeve van be trokkenen naar het buitenland worden gezonden; 3. De zendingen mogen van de hierna te noemen artikelen niet meer bevatten dan de daarachter vermelde hoeveelheid en van andere levens- en genotmidde len niet meer dan 5 kg van dezelfde soort; boter 1 kg, room 2 kg, koffie 1 kg. 4. De zendingen mogen niet inhouden! bloembollen, bloem- en boomkwekery- producten, groente- en bloemzaden, postzegels, goud en andere edele meta len en geheel of gedeelteiyk uit andere edele metalen dan zilver vervaardigde voorwerpen, betaalmiddelen en gelds waardige papieren. 3. Op de buitenverpakkingen van de zendingen moet duidelyk zyn aangege ven: „geschenkzending" resp. „toeristen- zending". Belgisch parlement beslist over de toren van Magnel Hoewel een studiecommissie zich in gunstige zin heeft uitgesproken over de 650 meter hoge toren ln voorgespannen beton, die ter gelegenheid van de wereld tentoonstelling 1958 ln Brussel zou moe ten worden gebouwd, schynt de regering toch niet zelf een beslissing te willen nemen over het veel omstreden project van prof. Magnel. Het ontwerp van deze Belgische be ton- specialist zal aan het parlement worden voorgelegd, dat er dan het laatste woord kan de brug uitsluitend voor autover- over zal hebben, naar verluidt zouden keer worden benut met vier verkeers- de volksvertegenwoordigers en senatoren niet veel voelen voor de toren van Mag nel, niet alleen uit aesthetische overwe gingen - ln de volksmond wordt de toren reeds „de zetpil" genoemd - doch ook om dat men de kosten, die met de bouw er van gemoeid zullen zyn ongeveer een milliard francs te hoog vindt. Tegen het argument van de voorstan- Het gezelschap begaf zich naar het hefgedeelte van de brug. doch dit kon niet worden betreden dan nadat de bur gemeester een lint in de Rotterdamse kleuren had doorgeknipt De schaar daarvoor werd he maaneeboden door de HPiMS 45 meter, terwyi de doorvaartbreedte op 7-jarige Marja Hartman en de 6-jariee ders van de toren, dat deze een getui dit punt o4 meter is. De totale bouwtijd Jannine Plantema (dochtertje van by genis zou zijn van de teehnivhe voor- bedroeg twee Jaar en acht maanden. De de bouw betrokken hoofdingem ur) bood uitgang en van de Belgis< he betonarrki- bouwkosten zyn ongeveer 12 millioen mr. Van Walsum een foto van de brug tectuur, voeren zy aan dat het vcrt ver gulden. Het gewicht aan staal is 4500 aan. De genodigden betraden toen de standiger zou zyn en veel meer indruk 1? i8 a kubieke meter j brug. die omhoog ging. zodat allen van zou maken de krotwoningen die Brussel bffgedeelte van de brug boven af een blik konden werpen op nog telt te vervangen door behooriyke weegt 850 ton en het maximum beno- het nieuwe industriegebied. i arbeiderswoningen.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 5