GROOT PAND uperus Laatste Berichten Nieuws uit de Omgeving OOMËRSTEEG 1 LEIDEN DONKERSTEEG 1 Niepolh's Wijnhandel FLINKE JONGEN PARILLA 150 cc KANTOORJUFFROUW Gevraagd: /manda\ l ST-k. J limonade siroop fabrikaat leiden DONDERDAG 30 JUNI Billy Graham op Soestdijk ontvangen Koningin Juliana en Prinses Wilhel- mina hebben vanmorgen de heer en mevrouw Billy Graham in paleis Soest dijk ontvangen voor een onderhoud, dat ongeveer één uur duurde. Hillegomse dame in Oostenrijk verongelukt Gisteren is de 69-Jarige mevrouw C. VelthuysVan Weveren, afkomstig uit Hillegom, bij een bergtocht in de om geving van Praxmar (Oostenrijk) om het leven gekomen. Zij gleed tijdens een wandeling uit en stortte van de helling omlaag in een riviertje. Haar zoon, die haar vergezelde, deed vergeefse pogin gen zijn moeder te redden. Het ongeluk geschiedde op een zeer afgelegen plaats, zodat het uren duurde eer hulp kwam opdagen. Mevrouw Velthuys was in Hillegom een zeer bekende figuur. Het minderhedenvraagstuk STANDPUNT VAN VRIJZ. .HERVORMDEN Woensdag is op de algemene vergade ring van de Vereniging van Vrljz Her vormden nog behandeld het minder hedenvraagstuk. Dit in verband met de voorstellen van de generale synode be treffende wijziging en aanvulling van de overgangsbepalingen bij de kerk-orde. In een rondschrijven van de kerkeraden en de classicale vergaderingen in de Herv. Kerk had het hoofdbestuur der vereni ging hierover o.m, reeds gezegd, dank baar te zijn voor de voorgestelde rege ling, die tot ontspanning in verscheidene moeilijke situaties aanleiding kan zijn, maar zich toch af te vragen, of het juist is deze zaak alleen te behandelen als een nood van de kerk en haar te rege len in de overgangsbepalingen, alsof te verwachten zou zyn, dat de verschei denheid en zelfs de spanning tussen modaliteiten in de Herv. Kerk iets van voorbijgaande aard zou zijn. Het hoofd bestuur zei ook te menen, dat de open baring van God in Christus zo ryk is, dat geen kerk, geen richting, geen modaliteit en geen enkeling ooit zal mogen denken, dat hij het omvat heeft en er mee klaar is. Alle gedachte aan een monopolie der christelijke waarheid is aanmatiging. Vandaar, dat het hoofd bestuur als prealabele vraag behandeld wilde zien, of de materie der „nuan ceringen" thuis hoort in de overgangs bepalingen of in de kerkorde, c.q. in de ordinanties. Bij bevestigend antwoord op het laatste alternatief, hetwelk naar de mening van het hoofdbestuur het juiste is, zou dan de vraag moeten wor den overwogen, op welke plaats in de ordinanties van de kerkorde deze materie zou moeten worden geregeld. Ter vergadering hebben ds C. M. Luteyn en ds A. Noorman hun stand punt over het minderhedenvraagstuk uiteengezet. De slotsom waartoe ds Luteijn kwam, was, dat kerkordelijk gesproken de voorgestelde regeling der generale synode een monstrum is en daarom in geen geval thuis hoort in de kerkorde zelf, doch hoogstens is te aan vaarden als overgangsbepaling, tenzij men, naar hij zei, de hele structuur der kerkorde in congregationalistische geest zou willen ombouwen. Terecht heeft z.i. dan ook de generale synode de voorge stelde maatregelen opgenomen in de overgangsbepalingen. Anders zou de kerk worden een gereglementeerde hotelkerk, aldus ds Luteijn, die hieraan nog toe voegde, dat de betreffende voorstellen een tegemoetkoming betekenen aan een noodsituatie, doch tegelijk blijven heen- wijzen op die nood. Ds Noorman zei van mening te zijn, dat, gelijk de gedachte van de Christus-belijdende volkskerk een afgrenzing naar buiten noodzakelijk maakt, het zeer gewenst is, dat er een regeling van de wettige verscheidenheid binnen de kerk wordt ontworpen. Herziening Grondwetsbepalingen buitenlandse betrekkingen Versohenen is het rapport van de Oommissie, ingesteld tot herziening van de girondiwetsJbepaflingen betreffende de buitenlandse betrekkingen. Deze commissie staat onder voorzit terschap van prof. mr R. Kranenburg, lid van de Raad van State. De oommissie is tot de conclusie geko men. dat het wenselijk is een aantal wijzigingen aan te brengen in de in 1953 afgekondigde nieuwe grondwetsbepa lingen. VICE-ADMIRAAL SLOT NAAR NIEUW-GUINEA. De vlagofficier personeel der Kon. Marine, vice-admiraal C. W. Slot, zal op 3 Juli vertrekken voor een oriënta tiereis naar Ned. Nieuw-Guinea. Hij zal worden vergezeld door kapitein-luite nant-ter-zee van speciale diensten K. J. J. Hamburg, hoofd upn het Bureau ontwikkeling, sport en ontspanning van het Ministerie van Marine. Vice-admiraal Slot en kapitein-lui- tenant-ter-zee Hamburg worden 1 Au gustus in ons land terug verwacht. Kerk- en Israëldag te Wassenaar De jaarlijkse Kerk en Israël-dag van de Hervormde Raad voor de verhou ding van Kerk en Israël is gisteren op het landgoed ter Veken te Wassenaar gehouden. De opening werd verricht door de voorzitter van de raad, ds H. Dekker uit Amsterdam, waarna da H. Beker uit Wassenaar een begroetingswoord sprak. Het hoofdthema van de dag was „Het HJöen", dat als eerste spreker door ds S. P. Tabaksblatt uit Den Haag werd in geleid. Zijn onderwerp was „Het lijden van het volk Israël". De uitverkiezing van het volk Israël was, aldus spreker, geen particuliere aangelegenheid. God wil Zijn liefde tot alle volkeren in en door Israël kenbaar maken en heeft het tot vertegenwoordiger der volkeren verkoren. Het lijden van het volk Israël dat de eeuwen door heeft geduurd en rog niet voorbij is, mag daarom, vol gens spreker, niet worden gezien als een „particuliere" Israëlische aangelegen heid. De tweede spreker was ds Joh. Prins, Chr. Geref. predikant uit Groningen. Hij sprak over „Het lijden van de Messias Israëls". Israëls lijdensweg door de historie is volgens ds Prins slechts op de juiste wijze te benaderen uit het lijden van de Messias. De knecht door Gods liefde gezonden, draagt het oor deel, dat de mens moest treffen. Gods liefde zet zich in het werk van Christus door, opdat de door de zonde verbroken gemeenschap zou worden hersteld. Na de pauze bracht zuster A. S. S. Steller, die met verlof uit Israël in Ne derland vertoeft, de groeten van de staf van het Schotse hospitaal aldaar over. Verschillende protestantse kerken uit Nederland steunen het werk van de Schotse kerk aldaar. Ds J. H. Grolle uit Utrecht, secreta ris van „Kerk en Israël" sprak vervol gens over „Het lijden van de gemeente met Israël". Israël lijdt, aldus spreker, zonder het zelf te weten, om Christus' wil en draagt de littekenen van Christus altijd aan het lichaam. Daarom wordt de ge meente gewaarsohuwd dat zij nooit „Li chaam van Christus" kan zijn, als zij deze littekenen niet mede vertoont. God zegt „neen" tegen een glad ge olied „Christendom", dat zich gemakke lijk in de wereld heeft geïnstalleerd. Hier staat de Jood als aanklager voor de Christenen. Na het slotwoord van ds P. Moeren hout uit Katwijk aan Zee werd deze tiende Kerk en Israël dag besloten. Nog een vrouw leventl verbrand Een korte maar felle brand heeft gisteravond omstreeks half 12 de woning van de weduwe L. van Vliet de Beste, aan de Noordelijke derde kade te Gouda, in een minimum van tUd in de as gelegd. De bejaarde weduwe is in de vlammen omgekomen. Ook van de inboedel viel niets meer te redden. Over het ontstaan van de brand tast men in het duister. Wel is bekend, dat de 85-Jarige vrouw zeer kouwelijk van aard was en dientengevolge zowel 's zo mers als 's winters de kachal had bran- mers als 's winters de kachel had bran den. Haar ongehuwde zoon, met wie zy samenwoonde, was tijdens het uit breken van de brand niet thuis. De werkzaamheden van de brandweer konden slechts met succes beperkt blij ven tot de belendende percelen. Amerikaanse ambassadeur: bijwonen processen normaal De ambassadeur der V.S. in Indonesië Hugh S. Cumming, heeft vanochtend aan PIA medegedeeld, dat het by processen van landelijk of internatio naal belang normaal is, als diploma tieke vertegenwoordigers van tjjd tot tijd deze processen bijwonen om hun regeringen in te lichten. Het zou ook normaal zijn, als functionarissen van de Indonesische Ambassade te Wash ington dergelijke processen zouden bijwonen. Nieuw Zeeland wil 2500 emigranten per jaar OVERTOCHTSKOSTEN OMLAAG (Van onze Haagse redacteur) Nieuw Zeeland streeft er naar leder jaar 15.000 immigranten toe te laten, onder wie ca. 2.000 3.000 Nederlanders. Het land heeft vooral grote belang stelling voor jonge ongehuwde vrouwen en voor jeugdige landbouwers. Sinds de oorlog hebben zich in Nieuw Zeeland 15.000 Nederla-nders gevestigd, dat is in verhouding tot de totale bevolking meer dan in Australië, aldus de heer H. Personage, assistent-secretary of Labour in Nieuw Zeeland. Vestigingswet bedrijven morgen in werking In het Staatsblad van heden is op genomen een K.B. van 25 Juni jl„ waarin bepaald wordt, dat de Vestigings wet Bedrijven 1954 met. ingang van 1 Juli 1955 in werking treedt. Hoge officieren willen eenheid Maar dan moet Oetoyo weg Waarnemers vatten de verklaring van de Indonesische commandanten zie pag. 1 „de eenheid van het leger als onderdeel van de eenheid van de staat en de natie te handhaven", op als een bevestiging van de boycot van Bam- bang Oetoyo. In de verklaring wordt voorts medegedeeld, dat de officieren bijeen zullen komen om „de wens tot handhaving van de eenheid in het leger te formuleren." Op de vergadering van de officieren waren alle territoriale commandanten aanwezig met uitzondering van kolonel Hadikin van Borneo, die vice-president Hatta op een reis begeleidt. De verga dering duurde tot laat in de nacht. Voor zyn vertrek uit Medan naar Djakarta heeft kolonel Simbolon. de commandant van Noord-Sumatra ver. klaard, dat de gaafheid van het Indo nesische leger slechts kan worden ge handhaafd. indien de benoeming van Oetoyo wordt ingetrokken. Hij zeide de kwestie met de officieren van zijn staf te hebben besproken. Op deze bijeenkomst is er de nadruk op gelegd dat de eenheid van het leger dient te worden gehandhaafd overeenkomstig de besluiten van het officierencongres in Djokja. De algemene secretaris van de Mas- joeoni, Prawoto. verklaarde van mening te zijn. dat de afwikkeling van de kwestie Oetoyo gezocht moet worden in de geest van het „Handvest van Djokja". dat een, zoals hy zeide. gezonde basis legde voor de opbouw van de Land macht. Waarnemers bij proces Jungsehlager GEEN VERVOLGING VAN TOMASOA. In de 18de zitting van de zaak- Jungschlager voor het Landgerecht. zijn de Djaksa Tinggi en de rechter tot de conclusie gekomen, dat er geen voldoende termen aanwezig waren ge tuige Tomasoa wegens meineed te ver volgen hetgeen mevrouw Bouman ver zocht had. Vertegenwoordigers van de Britse Am bassade en het Nederlandse Hoge Com missariaat woonden de zitting bij. Vandaag zijn als getuigen gehoord Tomasoa en Ham Bin. Soelhadmi, een koerier van Kartosoewirio (de leider van de Daroel Islam) die om. ver klaarde, dat in Palembang en Djambi wapens voor de Daroel Islam gereed lagen en dat hij toen hij daar kwam, beide malen Jungsehlager daar aantrof. VOORSCHOTEN Raad benoemde schoolhoofd J. PH. UITTENBOGAARD UIT DORDRECHT De gemeenteraad van Voorschoten was gisteravond im een speciale zitting bijeen, want er moest een hoofd van de Tweede Openbare Lagere School be noemd worden, die vóór 1 Juli gelegen heid moest hebben ontslag te vragen uit zijn huidige functie oon per 1 September in functie te kunnen treden. Van de raadsleden ontbrak alleen de heer Eysink Smeets door verblijf bui- tensüands. Nadat de burgemeester de vergadering met het ambtsgebed geopend had stelde hij de benoeming aan de orde. Slechts de heel Pel6 stelde een tweetal vragen, die •voor de benoeming van onderge schikt belang waren, maar waar wel uit bleek, dat aio. 2 van de voordracht (de heer D. Wybenga te Leiden) als no. 1 geplaatst was op een voordnacht van hoofd van een school in Delft en dus een eventuele benoeming wel niet zou aanvaarden. Tot hoofd van de Tweede Openbare Lagere School wend met algemene stem men benoemd no. 1 van de voordracht, nJ. de heer J. Fh. Uittenbogaard, onder wijzer te Dordrecht. Op voorstel van de burgemeester werd daanma besloten de rondvraag uit te stellen tot de vergadering van heden avond. Daardoor duurde de vergadering slechts kort, zo kort zelfs, dat de bode hard moest lopen om nog voor het einde van de vergadering alle raadsleden van een kopje koffie te voorzien! BEJAARDE BROMFIETSER GEWOND Gistermiddag omstreeks haQftwee stak de 71-jarige bromfietser, de heer P. A. Verhaar, uit Valkenburg, ter hoogte van de Zilverfabriek plotseling d>e weg over zonder op het overige verkeer te letten. Hij werd door een achter hem komende personenauto aangereden. Dr Ol thuis ldet het slachtoffer, dat levensgevaarlijk gewond was (o.m. een sdhedellbasisfrac- tuur en inwendige kneuzingen) naar het Academisch Ziekenhuis vervoeren. MATERIËLE SCHADE BIJ AANRIJDING Dinsdagavond zijn op de Leidseweg een personenauto en een bestelauto met elkaar in botsing gekomen. De oorzaak was, dat van de personenauto het lin- k er voorwiel afliep. Een 8-jarige jongen, die in de personenauto zat, kreeg een lichte hersenschudding. De materiële schade was vry greot. WARMOND BEDRIJFSUITSTAPJE. Gisteren is het personeel van de fir ma Van der Wilk een dagje uit geweest. Eerst ging het op 's Hertogenbosch aan, alwaar de St Jan bezichtigd werd. Ver volgens werd de reis voortgezet om de Efteling te Kaatsheuvel te bezoeken waar 's middags de broodmaaltijd werd gebruikt. Na dat alles hier was bezich tigd werd 's avonds ook hier het diner genuttigd. WASSENAAR UITSTAPJE OUDEN VAN DAGEN. Gisteren maakten plm. 300 Wasse- naarse ouden van dagen een uitstapje. Wegens het ongunstige weer mocht worden verwacht, dat het in zekere zin een teleurstelling zou worden, maar daarvan was geen sprake. In een 100- tal auto's werd gereden naar Rotter dam, waar de salonboot ..Erasmus" het gezelschap wachtte voor een tocht in de richting Gorinchem. Toen allen waren ingestapt zette mevr. Van Laar zich voor de piano en reeds dadelijk zat de stemming er in. De voorzitter van het comité, de heer J. J. M. Wiegman, hield een korte toe spraak in verband met de verjaardag van Prins Bemhard, waarna het Wil helmus werd gezongen. Om half drie ging het terug naar Was senaar. waar een korte rondrit werd gemaakt. In kasteel „Oud-Wassenaar" volgde nog een tractatie. Floralia-tentoonstelling De datum voor de Floralia-tentoonstelling is vast gesteld op 8 September a.s. Definitief is besloten om deel ,te nemen aan het bloemencorso, dat op 18 Augustus tydens de zomerfeesten van de Koningin Wil- helmina Vereniging zal worden gehou den. VOORVORK BRAK Op het rijwielpad door de duinen brak de voorvork van de 38-jarige wielrijder v. Dam uit Rijswyk. De man kwam te vallen en werd zo ernstig aan zijn hoofd gewond, dat overbrenging naar het Aca- demisoh Ziekenhuis te Leiden nood zakelijk was. Concert Excelsior Vanavond zal de muziekvereniging „Excelsior' op het Burchtplein concerteren. Dit concert kon wegens omstandigheden gisteren niet worden gegeven. ZOETERWOUDE Botsing tussen drie auto's: twee gewonden Gisterochtend omstreeks half tien vond een nogall gecompliceerde aanrij ding plaats op de Hoge Rijndijk nabij de Reynegommerstraat. Uit de richting Leiden kwamen twee (personenauto's, uit tegenovergestelde richting een derde personenwagen. Door tot nog toe onop gehelderde oorzaak begon laatstgenoem de wagen te slingeren. Eerst werd de voorste auto uit Leiden gegrepen door de tegenligger en diwars cPoor de heg heen het fietspad opgestuurd om daar gron dig vernield1 tot stilstand te komen. Maar ook de tweede wagen uit Leiden kwam er niet zonder kleerscheuren af. Deze werd eveneens door de tegenligger gegrepen doch kon danig beschadigd verderop op de rijweg tot stilstand ko men. Inmiddels was de wagen, die het ongeval veroorzaakte, aan de andere zijde dan de eerste auto van de weg ge drukt door een hek heen. Ook die auto was er niet al te mooi aan toe. De bestuurder van de eerste wagen, die uit de richting Leiden kwam, een 45-jarige Leid'se vertegenwoordager, liep hoofdwonden en een ddjibeenfractuur op. Hij werd in het Academisch Ziekenhuis opgenomen. De bestuurder van de auto, d'ie het ongeval veroorzaakte, een 64-jarige gros sier uit Alphen, kreeg slechts een ont wrichte knie; de twee inzittenden van o'e derde bij het ongeval betrokken auto liepen geen verwondingen op. NEDERLANDER IN HAMBURG VEROORDEELD. Een gerechtshof te Hamburg heeft de 25-jarige Nederlander Dirk Geuze we gens oplichting, diefstal en knoeieryen veroordeeld tot twee jaar en drie maan den gevangenisstraf. Geuze, die zich sinds 1952 niet meer in West-Duitsland mocht ophouden, werd emd vorig Jaar in Noord-Duitslana aangetroffen, waar hij zich uitgaf als zoon van een Nederlandse fruitimpor- teur. Hij maakte zich verscheidene keren aan zwendel schuldig en stal in Flens burg een actetas met geld en reisdo cumenten. NIEUW MARINEHOSPITAAL TE HEEMSTEDE Thans zijn de ontwerptekeningen ge reedgekomen voor het te bouwen Mari nehospitaal op het ruim tien hectaren beslaande landgoed „Eikenrode" aan de Herenweg in Heemstede. Het project voorziet in de bouw van een hospitaal- complex met 200 bedden. Daarvan zijn er 140 bestemd voor het hospitaal in engere zin en de overige 60 voor de thans nog te Leiden gevestigde sociaal- medische dienst. Voorts zal het nieuwe marinehospitaal berekend en ingericht zyn op de oplei ding van marineverplegers, terwijl het tevens dienst zal doen als de moeder instelling van alle medische en pharma- ceutische diensten van de Marine. LEGIOEN PARAAT WEST-IRIAN's „BEVRIJDING". De leider van het „Legioen voor de bevrijding van West-Irian" heeft te Se- marang medegedeeld, dat het corps thans paraat is, duidelijke voorbereidin gen te treffen voor de verovering van West-Irian, indien de regering hiertoe opdracht zou geven. Alle leden kregen de opdracht, stap pen te nemen tegen hen, die wanorde zouden veroorzaken. Voorts kregen zij opdracht voor de verdelging van Wes terling, indien hij naar Indonesië zou komen. Tienduizenden leden van het „revo- lutionnaire volksfront" te Bandoeng en oud-strijders van Zuid-Ce'lebes hebben volgens hun leider Soegianto, verzocht om aansluiting bij het Legioen. 100-JARIGE EN PRINS WISSELDEN GELUKWENSEN. Bedum heeft een 100-jarige. namelijk mevrouw K. BraamZuidhof Swart, die tengevolge van een ongeval, waarbij zij een heupfractuur opliep, op het ogenblik in een verpleeginrichting te Groningen is opgenomen. Gisteren kwamen velen de 100-jarige daar complimenteren, o.w. burgemeester J. N. Spoelstra uit Bedum. De oude dame is nog zeer vitaal, maar erg doof. De burgemeester had dan ook zijn ge lukwensen schriftelijk ingediend. Ook was er een felicitatiebrief van Prins Bernhard. Op haar beurt heeft mevrouw Braam gisteren de Prins telegrafisch ge lukgewenst. Bij de vele blijken van ge lukwensen waren voorts bloemstukken, o.m. van het gemeentebestuur van Be dum en de vrouwelijke hulpverlening aldaar. De elf vliegers spoedig vrij Volgens het Amerikaanse tijdschrift Newsweek" zijn vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en de Verenigde Naties het eens geworden over een for mule voor de vrijlating van elf Ameri kaanse vliegers, die nog door de Chi nese Communisten worden vastgehou den. De bedoeling zou zijn. dat Wash ington de familie van de vliegers toe stemming zal geven de gevangenen in China te bezoeken, terwijl de Commu nisten ongeveer tegelijkertijd bekend zullen maken, dat de vliegers zullen worden vrijgelaten. Functionarissen van de Verenigde Na ties hebben door bemiddeling van Zweedse ambtenaren met de Chinese Communisten over deze kwestie van ge_ dachten gewisseld, aldus „Newsweek". Franse kardinalen tegen anti-katholieke actie De zes Franse kardinalen hebben ge protesteerd tegen een „campagne in Frankrijk waarin de Rooms-Katholieken zwart worden gemaakt". „Wij achten het onze plicht de Katho lieken te waarschuwen tegen boeken, pamfletten en artikelen, waarin het Ka. tholicisme wordt aangevallen, en waarin naamloze schrijvers boosaardige critiek oefenen op de Paus het Vaticaan en de bisschoppeen. In deze critieken wordt gepoogd afbreuk te doen aan het schit terende apostolische werk onzer priesters en strijders in de ..Katholieke Actie", al dus de verklaring. BEURSOVERZICHT VRAAG NAAR PHILIPS EN UNILEVER De beurs heeft de maand Juni afge sloten met een vrij opgewekte stemming. Tot verbazing van de beursbezoekers ging de tikkerdienst, die tydens het beursuur de aangesloten abonné's de koersen der gedane affaires doorgeeft, tegen twee uur in staking. Van veel in vloed op de handel was dit echter niet. Vooral het buitenland legde belang stelling aan de dag voor Philips en Unilever, die grif werden gekocht. Beide fondsen stegen circa 7 punten tot resp. 418 en 445. Aku circa 2 hoger op 305%. Kon. Olie was prijshoudend. H.V.A. was vandaag favoriet op de oultufunmarkt. De mededelingen over de jaarvergade ring bleken een stimulans te zijn voor de koers. Ex 6% dividend werd gehandeld tussen 135 en 137. slot 1361/4 tegen gisteren 138. Het dividend is hiermee grotendeels ingehaald. Rubbers en Ta bakken op peil. Op de Scheepvaartsector noteerden vele actieve soorten een fractie hoger. De incourante industrieën lagen over het algemeen vrij vast. Thomassen en Drijver werden geadviseerd op 425. Guldenbeleggingen een fractie luier. Beurs van Amsterdam Donderdag 30 Juni ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 (3%) 102% 102U Grootboek obl103B 103% Ned. '51 3% 103% Ned. '53 3% 102% 102% Ned. '48 3% 101% 101% Ned. *54 3y4 100H 10OH Ned. '55 3% lOOtt 100ft Ned. '47 3% 3 99% 101% Dollarlng *47 3 98 98% Investeringscert. 3 101% 101% Ned. 62-64 3 101% 101% Indië "37 A 3 99% 99 Grootboek '46 3 99H 99% ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand, en Ind. B 59% 61% Nat. Handelsbank 174% 160% Ned. Handelmy221% 220 A.K.U303% 306% Philips 411% 417% Unilever 437% 444% Wilton Feyenoord 240 244 Biliton 2de r310 311% Kon. Olie f.50.— 298 Kon. Olie 598% 600 Amst. Rubber 119% 119 Holl. Amer. ljjn 185 185% Kon. Ned. Stoomb. 182% 184% Ned. Scheepv. Unie 175% 175% H.VA138% 136% exd. Java Cult59 59% Deli My136% 137 Senembah99% 102 A NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 102A 102% Den Haag 1937 1 3.. 101 Leiden 1947 101 R'dam '37 I III 3% 101% 101% Industr. Obligaties Philips Dollarlng 106% 106% Premieleningen A'dam '51 2% 140 140% Eindhoven '54 2% 111% 111% Enschede'54 2% 109% 109% Den Haag '52 12%.. 135% 136 idem II 2% 143% 141 R'dam '52 I 2% 137% 137% idem n 2% 136% 136% Utrecht '53 2% 124 124% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd. Bank 267 267% Rotterd. Bank230% 231% TwentscheBank 231% 231% Industrie Ondernemingen Ned. G. en Spir. fabr. 252% 252 Kon. Ned. Grofsm. 143 143 Rott. Droogd. Mij. 546 551 Tieleman en Dros 16 19% Zwanenb. Organon 287 288 Handelsondernemingen Borsumij. cv A f 1000 113% 111 Internatio162 165 Diversen Albert Heyn275 Ned. M. Walv. Vrt. 81% 81% B Spoorwegen Deli Spoorw. MiJ. 32% 34% Amerik. fondsen Anaconda 70% 71% Shell Oil Cy63% 63 Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V.K. 29/0 Holl. Constructie 365 Int. Kunststoff. Ind 85GL 84%L Kon. Ned. Edelmet 84G 85GL Pref. w.a. Idem 83GB 84 Textiel Gebr. v. Wijk 88%GL 86% Leidsche Wolspinn 330GB 335B Ned. Electrolasmij. 320 Sikkens Lakfabr. '53 419% 419% Ver. Touwfabrieken 199G.B. 199% Wemink's Betonm. 139 138% V DE GROTE MODE bij VANAF MORGEN 1 JULI VERLAGEN WIJ DE PRIJZEN VAN DE GROTE M0DE b" feT ZOMERBLOUSES en KATOENEN ROKKEN MET 10 LEVENDAAL 166 C Telefoon 22717 DOEZASTRAAT 9 Telefoon 31494 Van 1 Juli tot en met 9 Juli 1955: Verlaagde prijien van de bekende merken. Obencr Riesling van f 2,20 NU f 1.90 Spil-zbub Riesling Sylvaner van f 1,90 NU f 1,70 Gevraagd een als hulp in garage, Transportbedrijf v. d. HELM Looiersl. 12, Leidschendam Adverteert in dit blad Gevraagd Carrosseriebouwer (halfwas) en een LEERLING. W. G. VAN 'T RIET, Hooftstr. 202, Alphen a.d. Rijn Gevraagd in gezin met 2 kin deren prettig MEISJE voor hele dagen. Bereid in voorkomende gevallen als ba bysitter te fungeren. A. STEREL, Deylerweg 121, Wassenaar, Tel. 2230 In één woord fantastisch de nieuwe Telescoopvoorvork zwevende achtervork en buddyseat. Prfjs slechts f 1375.Agent voor Leiden en Omstreken MOTORHANDEL VAN ECK Pieterskerkgracht 6 - Leiden - Telefoon 21775 ACCOUNTANTSKANTOOR vraagt voor spoedige indienst treding een Met practische kennis van boekhouden. Brieven met opgaaf van leeftijd en verlangd salaris onder nummer 3244a aan het Bureau van dit Blad. Gramofoonplaten op conditie. 20 stuks naar keuze voor f 6.- p. mnd. zonder vooruitbeta ling. Zeer uitgebreide col lectie populaire nummers. Ook langspeelplaten, klassiek en opera. Uitsluitend nieuwe platen. Stuur ons een kaartje en wij zenden U onze uitge breide catalogi en verder alle gewenste inlichtingen. KROON RADIO, Sehiedam- seweg 117, Rotterdam, Tele foon 32717. Grootste gram. platen speciaalzaak van Ne derland. TE HUUR of te pachten. Als pension of in te richten als pension. Liefst te Leiden. Brieven onder No. B 603 aan Boekh. Buijze te Noordwijk. Publicatie Nederland» Zuivelbureau, Gravenh^e

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 4