P* loldberg en zijn musiceerden Ned. Kamerorkest in Pieterskerk He Jaargang Zaterdag 25 Juni 1955 Tweede «lad No. 28551 Holland Festival in Leiden Ondanks gemengde indrukken een zeer hoog gestemde avond! Het stemt tot oprechte dank, dat ook onze stad is ingeschakeld in de jrfe tournee van het „Nederlands Kamerorkest", dat onder directie van de j'jtdirigent Szymon Goldberg eerst in dit voorjaar met zijn doorwrochte j>s begon en zich reeds thans in diverse veeleisende Bachopgaven presen- rl üacli te horen in de stemmingvolle entourage van de Pieterskerk, beschenen de avondzon, is op zichzelf al een verheffend evenement! Des te meer :V,eer dit geschiedt door een apparaat, dat, bij voortgezet repeteren, getwijfeld in staat kan zijn, de hoogste wensen te bevredigen. Zover is men thans nog niet! Ondanks het feit, dat Goldberg de beschikking heeft over een uitgelezen ■tp van ongeveer 20 prima instrumentale krachten. Doch dit houdt op zich- geenszins in, dat deze dusdanig op elkaar ingesteld zijn, dat men onmid- ijjvan een „wonder de homogeniteit" kan spreken. Daartoe is langer voor leiding nodig, dan nu was toegemeten. jjldberg hoorden wij reeds hier meer. 'D. wij kennen hem als een superieur Sst, een bezielend leider bij uitne- jiieid, van wie een enorme stuw- ïht en een nimmer aflatende drang perfectie uitgaat. .hoeverre hf) echter in staat is. tweezijdige functie van dirigent èn ,j- het sublieme met ztln musici te „iéren zal de toekomst moeten leren, tier is. dan in het huidige stadium 3an eenheid, verfijnde nuancering precisie gewonnenn kan worden, irtiij dan meer ontspanning de plaats innemen van de nadrukkelijke ge- inenheid en strakheid, welke meer- nog aan dit musiceren inhac- opmerkingen beduiden echter dat het optreden van dit orkest jen tegenvaller is uitgelopen. Doch een Gooldberg mogen wij de hoogste stellen. Wanneeer deze nog niet in omzicht vervuld zijn, blijft reserve «rcjjds geboden. Een licht-hinderlijke factor, welke te- critische gestemdheid opriep, was ji deze immense ruimte voor een merorkest niet ideale acoustiek, die iiuivere beoordeling van het gepres. rde wel uiterst moeilijk maakte. Van 2 plaats in het schip der kerk. was klank, zowel van de solist als van het rat soms aan de scherpe kant. zeker -der rond. warm en sonoor als wan- zij zouden gespeeld hebben in het r". Maar ware daar gemusiceerd, zouden wellicht slechts een 500 toe- erders ervan genoten hebben, ïtussen hebben Goldberg en de zijnen rvloedig bewijzen gegeven van een rfect technisch kunnen. Al moge daar- de \Vens blijven naar meer „le- musiceren, onder de indruk van grootse stijlvolle opvatting van Baohs solconcert in a kl. .t kwamen wij al middellijk. Men kent Goldbergs ferme opak zijn bewonderenswaardige reso. itheid, zijn neiging naar snelle, vir- ae tempi. Al mag men in dit laatste scht met hem van mening verschil- niemand ontkomt aan de dwingende iht van zijn musiceertrant. Doch hij zich bijv. in het ..Allegro assai" niet reiden tot overdrijving, hetgeen zo- van de anderen vergt, dat het r een onmogelijkheid is. hier de een. sd te bewaren, terwijl de neiging tot erdoen" een zekere ruwheid niet on. rblematisch maakt. Kracht is werke nlet altijd beslissend Dne Brandenburgse Concerten het fde. het Derde en het Vierde waar. IV en V nog onlangs op sympa- reke wijze gehoord van de studenten vulden voorts het programma. Opmerkelijk was hierbij, dat zodra adberg de directie voerde en dus niet teerde, dan wel, zoals in het Derde het orkest had plaatsgenomen, de mheid plotseling opviel, hetgeen im iteert. dat deze musici het nog niet sder dirigent kunnen stellen. Waarom de overigens voortreffelijke aniste Mario Curcio in het Vijfde de avecimbelpartij met haar zware ca- mz op de piano vertolkte en dan nog a op een lichtelijk romantische wijze, urdoor soms een klankwolk het oor eeikte. hebben wij niet begrepen. Dit «ft met de ware barokstijl niets van Het Derde en het Vierde gaiven de ootste bevrediging. De rhythmische art der beide Allegri in het Derde, Verbroken door de phrygische afslui- voldeed volkomen aan de verwach ten: men leek hier geheel in zijn anent. Hoe kón het anders met de drie vio- Ji bezet door Goldberg. Noske en ny Hart in de voorhoede! Het Vierde spande de kroon, mede »r de sublieme medewerking van de Lee fluitisten: Johan Vester. die reeds het Vde prachtig geblazen had. nog een Johan Feitkamp. die met in- gevoeligheid en een bewonderens- Dardig-speelse techniek zijn partij tot a betoverende hoogte wist op te voe- a. Ondanks de ook hier wel tot in wikkeling van dit ongetwijfeld belang rijke ensemble af. Het élan. de voortvarendheid. technisch hoge niveau stemmen reeds nu tot grote waardering. Moge zich daarbij voegen een soepeler expressie, een ster ker beeldend vermogen en een rijker tegenstelling tussen piano en forto, dan zijn wij ervan overtuigd, dat dit orkest nog veel van zich zal laten spreken en wellicht ook internationale faam zal krijgen. Mits het iedere te bestudeerde schoolsheid radicaal laat varen, zich nergens forceert en bezit neemt, van een volkomen natuurlijke en losse ..speel vreugde". Intussen hebben Goldberg en zijn en semble een grote menigte, die de Pie terskerk vrijwel geheel vulde, een avond geschonken, waaraan een sterke herin nering nog lang bewaard zal blijven. Wij hopen hen nog meermalen in het raam van het Holland-Festival te mogen horen. Goldberg, wiens dominerende allure en grote capaciteiten wederom zo dui. delijke taal spraken, wete dat talloze Leidenaars en evenzovele tallozen van daarbuiten, deze. ondanks onze nog critische bemerkingen, hooggestemde avond, bijzonder gewaardeerd hebben. Daarvan getuigde wel het aanvan kelijk opklinkende applaus, dat echter later achterwege moest blijven, als zijnde niet passend in deze gewijde omgeving. Doch in de geest is het applaus, speciaal na het Vierde, ovationeel ge weest! Staande dankte men als één man: een stille, maar daarom niet minder sterk sprekende hulde! H. het extreme opgevoerde tempi, vond hij toch gelegenheid in meerdere passages met zelden gehoorde fijnzinnigheid bril. lant te excelleren. Een fluitist als deze oud-Leidenaar behoort tot de uitzonde, ringen! Janny van Wering betoonde zich een eminente clavecymbaliste. al ging helaas veel van haar spel in de grote ruimte verloren. Met evenveel spanning als wij dit op tieden van Goldbergs Kamerorkest tege. moet zagen wachten wij de verdere ont- Eindexamen Gem. H.B.S. Voor het eindexamen afd. B. van de Gem. HBS. met 5-jarige cursus zijn geslaagd: J. L. J. Gaillard, Oegstgeest: M. A. Hoogerwerf, Leiden; W. de Jong. Zoe- terwoude; D. J. Kleen. Katwijk aan Zee; G. de Krijger, Katwijk; C. D. Lucas. M. M. Paling, J. J. S. F. de la Rie. J. van Steenis. J. M. Veltman te Leiden; M. S. Beek. Alphen a d. Rijn; G. W. Bloe- mendaal. Leiderdorp; R. E. M. Hekster. Oegstgeest, N. van den Hoed, Leiden; T. Huis, Voorschoten; C. van Loo, Rijns burg; B. W. Poortenaar. Oegstgeest; N G. Smink, L J. Stokhuyzen, M. A. Uiterwijk Winkel te Leiden. Voorschrift is voorschrift Geen overbodige verkeersborden in Haarlemmerstraat geplaatst Enige tijd geleden heeft het lid van de Raad. de heer E. Meester, het Col lege van B. en W. enkele schriftelijke vragen gesteld inzake het aantal ver keersborden in de Haarlemmerstraat, alsmede over de wijze, waarop deze bor den waren aangebracht. Op de goede weg Van Wijk sluit 1954 met winst af De Leidsche Textielfabrieken Gebrs. Van Wijk en Co. N.V. heeft vandaag haar verslag over 1954 gepubliceerd. De balans per ultimo 1954 en de Ver lies- en Winstrekening over 1954 sluiten met een bescheiden winst van f. 120.524.90, nadat een bedrag vai f. 270.000.ten laste van de Verlies- en Winstrekening werd gebracht voor voorziening tegen wolvoorraden. Het bruto exploitatieresultaat heeft over 1954 bedragen f. 1.009.274.45. tegen f. 371 938.10 in het boekjaar 1953. waar bij in aanmerking moet worden genomen, dat het boekjaar 1953 slechts betrekking had op de periode MeiDecember 1953, derhalve op 8 maanden. De directie schrijft in haar verslag, dat zii uit het verkregen resultaat, hoe bescheiden het ook nog moge zijn. meent te mogen concluderen dat Van Wijk met de reor ganisatie op de goede weg is en zij ver trouwt, dat de genomen maatregelen tot verbetering van de bedrijfsvoering en de doorgevoerde bezuinigingen in volgende jaren steeds meer vrucht zullen afwer pen. |Uit de balans blijkt, dat de liquide positie gedurende het verslagjaar vry belangrijk is verbeterd. Ten opzichte van 1953 daalde het crediteurencijfer met bijna f. 800.000.en de bank- schuld met ruim f. 700.000.Deze verbeterde positie is verkregen o.a. door lagere voorwaarden, door de ge maakte winst en door de in het bedrijf gehouden afschrijvingen. Afgaande op de gepubliceerde cijfers blijkt, dat weinig werd geïnvesteerd. Vermoedelijk zal in de komende jaren met grotere investeringen rekening moe ten worden gehouden. Productie en afzet zijn. aldus de directie, hoger geweest dan in het vorig jaar, waartoe mede hebben bijgedragen de leveringen aan de overheid. Ook voor 1955 heeft van Wijk wederom overheids- orders ontvangen. Een verslag, dat blijkt geeft, dat Van Wijk op de goede weg is. Men dient ech ter wel te bedenken, dat op de balans nog een verliessaldo paraisseert van ruim f 1.385.000.en dat, ook al zouden de winsten in de komende jaren verder stijgen, er toch nog wel meerdere jaren overheen zullen gaan, alvorens dit ver lies zal zijn ingehaald en dividend kan worden uitgekeerd. De dagen korten al weer. maar van een werkelijke zomer is nog geen sprake ge weest. Een enkele mooie dag. maar nog geen vooruitzicht op een mooie periode, is onvoldoende om b.v. de zeilsportcentra tot leven te wekken. Een blik op een van de grote jachthavens te Warmond, waar mid den op een van die enkele zomerse dagen niets anders te zien is dan een trieste een tonige zee van dek- zeiltjes in plaats van heldere witte gehesen zeilen, die de boten naar de plassen varen. (Foto LD./Van Vliet.) In antwoord op deze vragen delen B. en W. de Raad thans het volgende mede: Klachten over hinder voor de voet gangers. als gevolg van het plaatsen van de in de vragen bedoelde verkeersbor den hebben het College nog niet bereikt. Voor het plaatsen van de borden moest, met het oog op de geringe tijd. die tus sen de datum van het Raadsbesluit tot geslotenverklaring en die van ingang van het besluit beschikbaar was, een snelle oplossing gekozen worden. Als zo danig kwam alleen het plaatsen van pa len in het trottoir in aanmreking. Voor het aanbrengen van de borden aan ge vels, hetgeen op zichzelf reeds meer tijd vergende werkzaamheden met zich brengt, is óf de toestemming nodig van de eigenaar, bezitter of beheerder van het desbetreffende pand. öf een last van het College om het aanbrengen te ge dogen. welke last eesst gegeven kan worden, nadat met de eigenaar enz. overleg is gepleegd (artikel 46 van de Verordening op de Straatpolitie). De tijd hiertoe heeft ontbroken. Voorts zal het bevestigen van de borden aan de gevels in vele gevallen op bezwaren stuiten, omdat zonneschermen veelal de borden aan het gezicht zullen onttrek ken. He toepassen van zijarmen aan palen ed. zal het ontsierende karakter van de borden sterk in de hand werken. Tenslotte dient te worden bedacht, dat de geslotenverklaring voorshands nog het karakter van een proef draagt: dit geeft aanleiding in dit stadium af te zien van al te ingrijpende maatregelen. Mocht tot een definitieve geslotenver klaring worden overgegaan, dan zullen B. en W. voor elk punt. waar een bord moet worden geplaatst, uitzien naar de beste oplossing. Het aantal borden kan niet worden verminderd. Paragraaf 1 van afdeling 1 van de Bijlagen, behorende bij het Wegenverkeersreglement, schrijft n.l* voor. dat. indien voor een weg. waar op zijwegen uitkomen, een verbod is vastgesteld, dit bij elke verharde zij weg opnieuw door een bord van nor maal groot model moet worden aan geduid. Een verbod is slechts van kracht als het overeenkomstig de voor schriften is aangegeven: wanneer dus één bord ontbreekt, is het verbod van de gehele straat niet van kracht, zo dat een strafvervolging in een derge lijk geval geen resultaat zou opleveren. Daar komt nog bU, dat de gesloten verklaring geldt voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen; hieronder vallen dus b.v. ook motoren met zijspan en motor-carriers, zodat ook uit dien hoof de de berijdbaarheid met auto's van zij straten niet doorslaggevend is. Resumerende merken B. en W. op, dat er dus geen overbodige borden zijn ge plaatst. In hoeverre eventuele hinder als gevolg van de aanwezige borden zou kunnen worden verminderd, zullen zij doen nagaan, zodra definitief tot ge- slotenverkiaring van de Haarlemmer straat mocht worden besloten. Mr F. J. J. Trapman TREEDT AF ALS SECRETARIS LEIDSCHE VER. VAN INDUSTRIÊELEN In verband met het bereiken van de 70-jarige leeftijd zal mr F, J. J. Trap man aftreden als secretaris van de Leidsche Vereeniging van Industriëelen, een functie, welke hij talrijke jaren met grote ambitie heeft waargenomen. In de overtuiging, dat zeer vele leden van de Vereniging van mr Trapman af scheid willen nemen, heeft het bestuur besloten daartoe gelegenheid te bieden op een receptie, die Dinsdag 5 Juli van 5 tot 6 uur ln „Het Gulden Vlies" wordt gehouden. OOK ALS SECRETARIS VAN GROENTEN- EN FRUITVER- WERKENDE INDUSTRIE Om dezelfde redenen heeft mr Trap man gemeend ook te moeten bedanken als secretaris van de Vereniging der Nederlandse Groenten- en Fruitverwer- kende Industrie. Dit afscheid zal a.s. Vrijdag plaats vinden tijdens een receptie (van 4—5.30 uur) in het „Kurhaus" te Scheveningen. De arbeidsmarkt DISHARMONIE TUSSEN VRAAG EN ARBEID. Het geregistreerde aanbod van werk- vachten op 18 Juni 1955 daalde ten op- dite van de vorige stand nl. van 340 305. t.w. 303 als geheel werkloos in- schrevenen en 2 bü objecten voor aan rende werken geplaatsten. Houdt men -atbi) in het oog. dat begin Maart 1955 3 de aanvullende werken nog 150 per oen werkzaam waren, dan is het dui- d'jk. dat de maatregelen, welke ge- amen zijn om genoemde werken tot n uiterste te beperken, goede resultaten -■óben opgeleverd. Immers vrijwel alle 3 objecten werkende personen zijn kris in het bedrijfsleven opgenomen. Het aantal geregistreerde aanvragen keg. nl. van 395 tot 420. waarvan ruim betrekking hebben op jeugdigen 15 t/m. 18 Jaar). De reële behoefte aan ^üdigen is evenwel groter, dan de cij- «s doen vermoeden. In vrijwel alle sec. rin van het bedrijfsleven bestaat, een *ort aan jongeren. Het aanbod van vrouwelijke arbeids machten onderging geen wijziging van -ige betekenis en bedroeg op 18 Juni 75 Ook de geregistreerde vraag bleef zich P gelijk niveau bewegen en beliep 310 ktgeen wel een bewijs is van de dls- armonie tussen vraag en aanbod. Shakespeare in Holland-Festival „Veel leven om niets" in Den Haag voor de Leidenaars Coryphecën Gielgud en Ashcroft op komst! Tot de belangrijkste manifestaties, die het Holland-Festival dit jaar brengt, behoren zonder twijfel de Engelse opvoeringen door The Shakespeare Memorial Theatre Company, waar dan ook grote belangstelling voor blijkt te bestaan. A'. enige jaren stelde het bestuur van liet Holland-Festival pogingen in hel werk om dit roemruchte gezelschap uit het vermaarde Shakespeare-centrum Strat- ford-upon-Avond naar Nederland te halen. Nu zijn dus deze pogingen met succes bekroond en dat niet alleen, maar bovendien zendt Stratford een groep spelers overzee van het allereerste plan. Om dit te bewijzen behoeven wij slechts twee namen te noemen: die van Sir John Gielgud en van Peggy Ashcroft. Het geldt zelfs in Engeland als Iets bij zonders deze corypheeën van het toneel beiden in hetzelfde stuk te zien. John Gielgud speelt de rol van Bene dick de jonge edelman uit Padua, in „Much ado about Nothing" dat ook door hem geregisseerd werd reeds sedert 1949!). Hij verscheen voor het eerst op het toneel bh The Old Vic in 1921, als de Held in „Henry V". Van die tijd af heeft hij in het West-End. bil The Old Vic en in New-York ontelbare rollen ge speeld en een groot aantal stukken ge regisseerd. Hij wordt als een der grootste acteurs van het Engelse toneel be schouwd en speelt sinds 1950 als eerste acteur van The Shakespeare Memorial Theatre de grote rollen in Shakespeare's stukken. Peggy Ashcroft is eveneens een van de beste Britse actrices en heeft gedu rende haar carrière vooral succes gehad met haar Shakespeare vertolkingen. Zij speelde hoofdrollen bii The Old Vic en het Sadlers Wells Theatre en was een opvallen goede Julia in ..Romeo en Ju lia" met John Gielgud als regisseur. Korte tijd geleden heeft men in Neder land haar spel kunnen bewonderen in Hedda Gabler van Ibsen Reeds in haar eerste seizoen in Strat- ford-on-A.von in 1950 speelde zij Bea trice, het nichtje van de gouverneur van Messina, in ..Much ado about nothing" en ook nu zal zii deze rol vertolken. Van het „tableau de la troupe" noe men wij verder nog Moira Lister. Helen Cherry. George Devlne en Anthony ire. roemde Mariano Andreu Het bestuur van The Shakespeare Me. morial Theatre Company stuurt niet al leen zyn spelers overzee, maar ook tech nisch personeel décors, belichtingsappa. ratuur, enz. Daarvoor is een groot po dium van een modern geoutilleerde Schouwburg nodig. Het ligt dus voor de hand. dat deze groots-opgezette voorstelling niet zou kunnen plaats vinden in de Leidse Schouwburg. De opvoering, die voor Leiden is gereserveerd, vindt dan ook plaats in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag. en wel op Woensdag 6 Juli a.s. „Veel leven om niets" behoort mèt „Naar het U lijkt" en „Driekoningen avond" tot de z.g. „Golden Comedies" die trits van blijspelen, die de geniale Shakespeare wel in zim meest zorgeloze jaren geschreven schijnt te hebben. Cultureel gezien was Shakespeare's tijd de tijd der Renaissance met zijn be zielende belangstelling voor kunsten en wetenschappen. Ook in zijn comedie „Veel leven om niets" bespeuren we de Renaissance met haar hartstochtelijke levensaanvaarding Het stuk was populair ten tijde van Sha- I om niets" (van het Rotterdams Toneel. kespeare; het bleef het tot op de huidige 1 gezelschap in het seizoen 1947—1948> dag. En dat is geen wonder! Het wooi- regisseerde en daarin de rol speelde van denspel sprankelt; de scènes wisselen Prins Pedro van Aragon. Was er bijna een halve eeuw werkzaam Op 1 Juli zal de heer L. Ouwerkerk wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd zijn functies var hoofdtechnicus aan het Kamerlingh On nes Laboratorium en van leraar in het amanuensisvak neerleggen. Op 23 April 1906 als instrumentmakersleerling op het Laboratorium gekomen, heeft hij hier bijna 50 jaar doorgebracht. Veel is in deze tijd veranderd. Toen hij kwam was het laboratorium veel kleiner dan nu en was o.a. de ontwikkeling van de toestel len. die moesten dienen om het helium vloeibaar te maken, nog in een begin stadium Tot de ontwikkeling, in het bijzonder van de koeltechnische afdeling, heeft hij belangrijke bijdragen geleverd en bij de opbouw van de nieuwe afdeling, die na de oorlog, dank zij de schenking van de BP.M. tot stand kwam. kon van zijn grote ervaring worden geprofiteerd. In de heer Ouwerkerk verliest het labora torium een medewerker, die steeds met grote toewijding en plichtsbetrachting zijn functie heeft vervuld A.s. Maandagmiddag wordt er naar aanleiding van dit vertrek in het labo ratorium een afscheidsbijeenkomst ge houden. onderbroken stroom en die bonte ver scheidenheid van gebeurtenissen van het kluchtige tot het biina-tragische, van de bloemrijke taal der hovelingen tot de dwaasheden van een paar ge- wichtigdoende hansworsten, van luch tige scherts tot gemene intrige dit alles heeft bijgedragen tot het blijvend succes; een verscheidenheid van karak ters een spel en tegenspel van gebeur tenissen. dat nog steeds <n staat is de toeschouwer te boeien. Het genieten van deze Engelse voor stelling zal ln hoge mate kunnen wor den bevorderd door het bijwonen van de inleiding en voordracht, die de toneel-speler en regisseur Paul Storm op 30 Juni over het stuk geeft. Paul Storm is een bekend Nederlands Shakespeare-speler die ook de laatste Nederlandse voorstelling van „Veel leven Hoe Koksschool eerste lustrum gaat vieren Volgende week Donderdag, Vrijdag en Zaterdag gaat de Koksschool het eerste lustrum vieren. In de Koninklijke landmacht betekent vijf jaar niet io heel veel, maar toch is er alle reden feest te vieren. Immers wat in de afgelopen vijf jaar is bereikt, mag gezien worden. Vrijdag is dé grote dag voor het personeel van de Koksschool, met overdag sport in de Leidse Hout en 's avonds een feestavond in de Stadsgehoorzaal. Mooten, Martin Boomers en de Zaaiers o-l.v. Jos Cleber. Naar het programma te oordelen zal het „menue" wel kostelijk smaken. Zaterdagmorgen eindigt het feest met een filmvoorstelling, die dank zij de medewerking van de directie in het Luxor-theater kan worden gehouden. Vertoond zal worden .De slavinnen van Bagdad" (onder 't motto: „Bij de Koks school daar mag dat'0, een cinemascope- film in technicolor. Aan het vaste er- soneel van de Koksschool wordt om 10.30 uur vzn. een café complet aange boden. Een aantrekkelijk programma voor dit eerste lustrum, natuurlijk in de eerste plaats voor het personeel van de Koks school. maar toch ook voor „de gewone burgers", die een kaartje kunnen kopen voor de voetbalwedstrijd. Aantrekkelijke voetbal wedstrijd De lustrum-viering wordt ingezet op Donderdagavond met een- voetbalwed strijd op het terrein ..Leidse Hout" Een elftal van de Koninklijke Landmacht zal dan de strijd aanbinden tegen een elftal van de Koninklijke Luchtmacht. Het blijkt, dat het leger goede spelers heeft, spelers, die ook reeds in interlandwed strijden hebben meegespeeld. De opstel ling van het elftal van de Landmacht is doel: Pieter Graafland (Ajax), achter: Keyer (NOAD) en van Helden iNAC), midden: Dahrs «Blauw Wit), Burger (Hermes DVS). v. Woerden «Feyenoordi, voor: Elferink iVelocitas), Meyers (Graafschap), de Wit «TSC>, Hoekstra (GVAV) en La Croix (GVAV). Bij het elftal van de Luchtmacht staat Feyt (Willem II) in het doel; achter: Kuys (Haarlem) en Hendriks (Sparta), mid den: Loos (Vitesse). Brusselers (PSV), de Zwart (Longai. voor: Hol Feyenoord), v. d. Wel (Ajax), Angenent (Fortuna), Ruiter (NEC) en Vreken (ADO). De heer Bronkhorst uit Arnhem zal als scheidsrechter optreden De wedstrijd vangt aan om half acht 's avonds. In de rust zal het trompetterscorps van de Cavalerie een excercitie-show geven. Vrijc'ag is de dag voor de troep: er zullen sportwedstrijden worden gehouden op het terrein van de Leidse Hout. Niet alleen zU, die sport beoefenen en dus behoorlijke prestaties kunnen leveren, zullen meedoen aan deze wedstrijden, ook de minder sportieve mannen zullen zich kunnen meten. o.a. in het zaklopen en een behendigheidswedstrijd serveren Stakingsdreiging in Frankrijk De Franse pers houdt zich de laatste dagen bezig met de mogelijkheid van een ambtenaren-staking in Frankrijk, waarbij dan ongeveer een millioen per sonen betrokken zou kunnen worden. De drie grote vakbonden, de CGT. de Socialistische en de Christelijke, onder steunen in meer of mindere mate de i gestelde eisen. De Socialistische Force Aan het slot van deze dag volgt een Ouvrière gaat daarbij voorop. Men toont feestavond in de Stadsgehoorzaal, waar i zich onvoldaan over de regeringsplan- de „Lustrum-hutspot zal worden opge- ncn voor loonsverhoging en over het v-«t?«„Kani a.V0I?d werkfn he' trage tempo van uitvoering. De ambte- Koksschool soldatenkoor. ol.v de heer naren van de sociale verzekering zouden voor het eerst het Koks- per 1 Juli in staking willen gaan wan- Rijnbeek en B land, terwijï de prachtige décors en I ejkaf r afta bönbe"volgorde, de ene con- I '^"oordracht'vindt^laats in de Kleine I ka™' AnSSf^vin'DJto58tnv«fke**Te.1" i "**1 ds.om tw*?lf procent salirü- oostuums ontworpen zijn door de be- I Waaierend met de andere. Het ie één on- I Zaal der GtadegehooreaaL I M0™ria MlSsïels. WuS vert^rt, hÏÏJ I W°rdt 'wU

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 3