Droogscheerapparaa! 3 NORMA WIJN SMAAKT ALTIJD Warmond krijgt een winkelweek OFFICIERS 2 - 4 en 6 ^ummuiP Juffrouw FLINKE JONGELUI STENO-TYPISTE DONDERDAG 16 JUNI Lauge agenda werd vlot afgewerkt Onder voorzitterschap van burgemees ter jhr mr L. M. E. von Fisenne, kwam de voltallige gemeenteraad van War mond bijeen. De vry lange agenda werd op vlotte wijze afgewerkt. BU de ingekomen stukken was een goedkeuring van Gedeputeerde Staten voor de overname in eigendom van een gedeelte van de Norremeerstraat van de Koninklijke Zeil-, Roei- en Motorsport, vereniging „De Kaag". De rekening 1952 was goedgekeurd. VERGUNNING Aan de orde kwam hierna het prae- advles van B. en W. met betrekking tot het verhogen van het voor de gemeente Warmond geldende maximum voor vol ledige vergunningen ingevolge de Drank wet 1931. Deze aangelegenheid was ln de vergadering van 22 Maart ook reeds aan de orde geweest, maar de Raad had toen bcelotcn zijn beslissing nog even uit te stellen; thans zou de Raad dit prae- advies opnieuw bezien. De heer Van Vliet (KVP) ziet nu na opening van de wondertuijn te War mond geen bezwaren meer om (en gunste van de eigenaar van dit bedrijf het maximum aantal drankwetvergun- ningen te verhogen. Spreker stelt dan ook voor de verhoging van het aantal volledige vergunningen bij de Kroon aan te vragen. Besloten werd dan de verzekering van gemeentegelden tegen benadeling door plaatselijke ambtenaren en bedienden of door anderen te continueren tot en met het Jaar 1958. Besloten werd vervolgens voor de leden van de Commissie tot wering van school verzuim en van de Commissie van plaatselijk toezicht op het lager onder wijs presentiegeld beschikbaar te stellen voor het bijwonen van de vergaderingen Dit presentiegeld werd vastgesteld op f. 3 per lid en per bijgewoonde ver gadering. Voor het tijdvak 1 Juli 1955 tot 1 Juli 1960 werden benoemd als leden van de Commissie van toezicht op het lager onderwijs in deze gemeente: Prof. dr J. G. M. Willebrnnds; J. A M Luijten; D. A. van Beek; Th. v. d. Zalm en W. v. d. Voet. OVERNAME IN EIGENDOM De Raad ging hierna over tot behan deling van het voorstel tot overname ln eleendom van een gedeelte van de open bare weg. de Postdam. De heer Van Vliet (KVP) beschouwt het als een hiaat, dat met een der eigenaren wiens woon- en verblijfplaats onbekend ls geen overleg kon worden gepleegd Inzake de eigen domsoverdracht. Hij acht hier een zeker gevaar in schuilen, omdat deze eigenaar te allen tijde zijn rechten kan laten gelden. De voorzitter betoogde, dat dit risico praetlsch uitgesloten is, temeer daar dit slechts een paar vierkante meter grond betreft. De Raad besloot daarom het gedeelte van de Postdam in eigendom over te nemen. VIER WONINGEN Toestand gewonde kinderen KONINKLIJKE DEELNEMING. Van de 5 kinderen, die bil het onge luk bij Osnabrück het ergst gewond raakten, zijn er nu twee aan de bete rende hand. De toestand van de andere drie ls nog onveranderd zorgwekkend, die van een jongen die in acuut levens gevaar verkeerde, ls wel Iets beter ge worden. Waarschilnlijk zullen ln de loop van deze week nog enige kinderen het zie kenhuis kunnen verlaten. De burgemeester van den Ham heeft talloze bliiken van belangstelling en medeleven ontvangen na de ramp die ziin gemeente trof. De Koningin heeft per telefoon van haar deelneming doen blijken en uit voerige informaties ingewonnen om trent de toestand der patiënten. Door de wijze waarop het dorp dit geza menlijk leed draagt, is H.M. ten zeer ste getroffen. Namens Prinses Wllhelmlna kwam een telegram van deelneming binnen. De minister-president heeft in een persoonlijk schrijven ziin deelneming betuigd met het ongeluk en het tele- eTam van Bondskanselier Adenauer ter kennis van de burgemeester gebracht. De Duitse gezant te Den Haag zond telegrafisch blijken van deelneming, evenals de Commissaris der Koningin in de provincie Overijssel, jhr lr J. B. G. M. Ridder de van der Schueren. stel de zich op de hoogte van de omvang der ramp. De stad Osnabrück wil gelden ter be schikking stellen om de kosten te be strijden van de verzorging der kinderen, de terugreis en de aankoop van nieuwe kleren. BIJ de begrafenis van de twee omge komen kinderen, Vrijdagmiddag in Den Ham. zullen „Oberbürgermeistea" Hein- rlch Buddenberg en „Stadtdirektor" Paul Vosskühler van Osnabrück aan wezig zijn. De Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde hield gisteren haar jaarlijkse bijeenkomst in Gronin gen. Een paar honderd leden uit alle delen van het land kwamen in het Stadsparkpaviljoen bijeen, waar het ge zelschap officieel ontvangen werd door B. en W. van Groningen. De burgemees. ter van Groningen, de heer J. Tuin, heeft ln zijn welkomstrede de aandacht gevestigd op het natuurschoon, dat in de provincie Groningen wordt aange troffen met onder andere de bloeiende koolzaadvelden, welke hij de „bloembol- lenvelden van het Noorden" noemde. De technisch hoofdambtenaar van de plantsoenen van Groningen, de heer E. Aay. vertelde daarna over de plantsoe nen in de stad Groningen en de wor dingsgeschiedenis van het stadspark. Daarna werd een excursde gemaakt door stad en provincie Groningen, ten einde kennis te maken met het landschap pelijk schoon in Groningen. OEGSTGEES7 Bultenfeest Zondagsscholen Ned. Prot. Bond Het buitenfeest van het viertal Zondagsscholen van de Ned. Protestan tenbond te Lelden en Oegstgeest zal a s. Zondagmiddag gehouden worden op het 6portvêld van de Zendingshogeschool te Oegstgeest Aanvang 3 uur. Ingang uit sluitend De Kempenaerstraat. naast no. 42. Bij ongunstir weer is er ln Oegst geest een zaal beschikbaar. gen aan de Waagdam te Warmond. Bij nader onderzoek is n.l. gebleken, dat deze woningen niet meer voor bewoning geschikt zyn. De heer Van Vliet (KVP) merkte op. dat deze aankoop nogal kostbaar is en geen enkel voordeel voor de gemeente oplevert. De voorzitter voerde echter aan. dat dit Inderdaad niet het geval ls, maar zag hierin een ldieële winst voor de ge meente. De heer Wiliemsen (KVP) vond het voorstel wel aantrekkelijk, maar had lie ver gezien, dat ook de andere 3 wonin gen, gelegen aan deze dam, konden wor den aangekocht aangezien ook deze wo ningen in zeer slechte toestand verke- en voor afbraak in aanmerking ko men. De voorzitter deelde mede, dat de eigenaar hiertoe niet bereid ls en stelde daarom voor ln ieder geval een begin te maken door de aankoop van de voor gestelde woningen. De heer Weijers (KVP) vraagt of het de bedoeling is dat de huidige bewoners deze woningen zullen moeten verlaten. Het is hem n.l. bekend, dat zij dit niet gaarne zullen doen. De voorzitter antwoordde hierop dat dit wel de bedoeling ls. doch niet eerder dan nadat de huidige bewoners een nieuwe betere woning kan worden toe gewezen. De heer Van der Voet (AR) juicht het voorstel om deze woningen op te ruimen ten zeerste toe en dringt er met klem op aan om ook ln het bezit te komen van de andere woningen. Besloten werd de 4 woningen aan te kopen. SCHOOL-KWESTIES Besloten werd een geldlening aan het Bestuur van de R.K. kleuterschool te Warmond te verstrekken voor de aan schaffing van schoolmeubelen tot een bedrag van f. 1000.—. Naar aanleiding van dit besluit merkte de heer Van Vliet (KVP) op. dat dit schoolbestuur het volgend Jaar om ver- hoogse subsidie zal verzoeken, hetgeen dus een financiële achtergrond op dit voorstel vormt. Door de Raad werd medewerking ver leend aan de aanschaffing van school- meubelen. meubilair en vernieuwing van de verlichting van de School met de Bijbel. De heer Van Vliet (KVP) vond de af schrijvingstermijn van 25 Jaar wel wat lang, doch gezien de stand van de hui dige gemeente-rekening is deze afschrij vingstermijn noodzakelijk. By de vaststelling van de exploitatie vergoeding van de scholen te Warmond merkte de heer Van der Voet (AR) op, dat de uitgaven hoger lagen dan de ver goeding. die werd gegeven. De school besturen zullen dus een tekort te boeken hebben. Spreker verzocht daarom het bedrag per leerling te herzien en hoger te stellen dan f33.—. In vergeiyking met andere gemeenten ln de omtrek ligt het bedrag ln Warmond vry laag. De Voorzitter antwoordde hierop, dat het College van B. en W. over deze aan gelegenheid contact zou opnemen met de schoolbesturen. Besloten werd hierna de exploitatie vergoeding over 1954 voor de RK. Par. Scholen vast te stellen op f.12892.—. en voor de School met de Bijbel op f 4119.50. BETEGELING RIJWIELPAD. Nogmaals kwam aan de orde de be tegeling van het rijwielpad langs de Herenweg en het Oostelnde. De heer Wüers 'K.VP.) vroeg of dit in openbare aanbesteding zal geschieden. De voorzitter antwoordde, dat dit wel gebruikelijk is. De heer Van Vliet, (K.V.P.) adviseert niet te streng te letten op de kastenbe groting, aangezien dit bedrag zi. vrij ruim geraamd is. De totale kosten zullen naar raming f. 19.160 bedragen terwijl door de Stede lijke Lichtfabrieken een vergoeding zal worden betaald van ongeveer f.5900. Aangezien de Raad de betegeling van dit reeds veel omstreden riiwielpad op prijs stelde, besloot men het crediet ad f.13.260 te verlenen. WINKELWEEK. Na afwerking van de agenda-pun ten bracht de voorzitter nog een aan vullend punt ter tafel, behelzende een voorstel tot het verlenen van een bij drage ad f. 100 voor de dit Jaar te houden winkelweek. Het Comité had besloten dit Jaar eens geen braderie te houden, maar met andere attracties te komen. Zo zal er een étalage-wed strijd worden gehouden en een wed strijd voor het publiek. Hiervoor zul len prijzen beschikbaar worden ge steld. De voorzitter ontvouwde nog het geheim, dat er tijdens de winkel week een zomerfee op een bloemen wagen aanwezig zal zijn. De kosten zullen f. 100 bedragen. De heer Van VUet (K.V.P), als voorzit/ter van de financiële commissie zag geen bezwaar ln deze bildrage, doch informeerde of de Middenstand, voor wie een dergelijke gebeurtenis een reclame object is, zelf ook meedroeg in de kosten. De voorzitter deelde mede dat dit inderdaad het geval was en dat het in- leggeld voor leden V.V.V. f 12.50 en voor niet-leden f. 15 per étalage bedraagt. Tenslotte deelde spreker mede, da deze winkelweek tevens ln het teken zou staan van Nederlands fabrikaat. De heer Van Vliet (KVP) alsmede de overige raadsleden achtten het garan tie-bedrag gemotiveerd. Tijdens de rondvraag verzocht de heer Wyers (KVP) nog eens dringend en op korte termijn het watervoorzle- ningsvraagstuk van Warmond onder ogen te zien, want hy vreesde dat by warm weer Warmond zonder water zal komen te zitten. Voorzitter beloofde nogmaals contact op te nemen met het waterbedryf te Hil- legom. De heer Van Vliet Informeerde tot slot hoe de stand van Warmond op de E 55 ontvangen Ls. De voorzitter deelde mede. dat hier voor veel belangstelling bestaat en dat door velen bewondering werd uitge sproken voor hetgeen tentoon wordt ge steld. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter de vergadering. FAMILIEBERICHTEN ontleend aan andere bladen: Bevallen: Mees—Pedersen. zn. R'dam; Heald—Hart. dr. R'dam; WUlebrands— Schogt, dr. A'dam. Gehuwd T. van der Land en L. Me ning, Den Haag. Overleden- A. C DrogeVan Hof f en, vr. 56 jr., R'dam B. Peiser, m. 62 jr.. Den Hr.az. Ch A B. van Herwerden, vr. 86 JrUtrecht; L. M. Doornbos- Koot. vr. 58 jr.. R'dam; D. P. C. Mey- neke—Ree«e', vr, 85 Jr.. Den Haag; B. R. Polm. m 72 jr.. Scheveningen; M. Jacobs, m A'dam; A. C. van Maanen. vr. 43 jrVeenendaal; W. Wilbrink, m. 75 Jr., Lunteren. De 01. Spelen 1960 j in Rome Er heerste vanmorgen grote spanning in de wandelgangen van de Ccrcle In- teralUé toen de leden van het Inter nationaal Olympisch Comité tezamen kwamen om te stemmen over de stad, die in 1960 de Olympische Zomerspe len zou mogen organiseren. En toen eindelijk, na drie stemmingen, een der leden van het IOC de zorgvuldig afgesloten vergaderzaal uitstormde en tot de verzamelde journalisten het woord „Rome" riep, keerde in een en kele seconde de rust in de Cercle te rug. want alle verslaggevers stormden naar bulten om ergens in een cafê'tjc een telefoon te bemachtigen om dit belangrijke internationale sportnieuws aan hun agentschap of krant door te geven. „Evipan" in „Niemandsland" aangehouden Het jacht „Evipan" is niet in Duitse territoriale wateren aangehouden, doch in het „niemandsland" van Eems en Dollard. Dit heeft dc districtscom mandant van de Rijkspolitie te water te Leeuwarden medegedeeld naar aan leiding van een verklaring, die de kapitein van de „Evipan" gisteravond te Groningen heeft afgelegd. „De heer Gaillard kan niet bewijzen, dat hij in Duits gebied voer", aldus dc districtscommandant, „omdat de grens tussen Nederland en Duitsland daar niet is vastgelegd. Een deel van Eems en Dollard wordt dan ook als nie mandsland beschouwd, en ln dat deel is de ..Evipan" aangehouden". Vrouw verbrand te Maastricht Gisteravond omstreeks half acht is ae 75-jarige J. A. S. SpronckGordijn, wonende aan de Bourgognestraat te Wijk-Maastricht in haar woning levend verbrand. De vrouw, die invalide was, is waarschijnlijk met een bran dend electrisch straalkacheltje in aan raking gekomen waardoor de kleren vlam vatten. Toen de man thuiskwam, vond hü zijn vrouw. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar het ziekenhuis St. Annadal te Maastricht. Een onderzoek is door de Justitie gelast. Concertgebouw te Rotterdam B. en W. van Rotterdam hebben de gemeenteraad voorgesteld een bedrag van ten hoogste f. 11.250.000 beschik baar te stellen voor de bouw van een Concertgebouw, dat zal verrijzen op een terrein, begrensd door Weena, Karei Doormanstraat, Westersingel en Theater plein. Het gebouw zal omvatten een grote zaal met 2500 tot 3000 zitplaat sen en een kleine zaal met 600 tot 700 zitplaatsen. De Commissie van Advies voor de stichting van een concertgebouw meent te moeten adviseren opdracht tot de bouw te geven aan het architectenbu reau ir E. H. en H. M. Kraayvanger te Rotterdam en de architect R M, Fled- derus, waarbü er de aandacht op wordt gevestigd, dat dit bureau reeds grote bouwwerken in het nieuwe Rotterdam tot stand heeft gebracht. Belangstelling voor „Sticusa" EIGEN PLAATS IN INDONESIË „De Stichting voor culturele samen werking" (Sticusa) heeft, ondanks haar beperkte financiële middelen en het aanvankelijke politieke wantrou wen, gedurende de laatste jaren langzamerhand een eigen, vaste plaats verkregen in het culturele leven van Indonesië". Dit zeide de heer A. Kool haas. hoofdvertegenwoordiger van deze Stichting te Djakarta, die onlangs na een verblijf aldaar van ruim 2% jaar in ons land is teruggekeerd. ..Er bestaat in deze Jonge staat een grote culturele belangstelling", zo ver volgde hy. „maar men heeft niet vol doende middelen deze geheel te bevre digen". Sticusa geeft naar de mening van de heer Koolhaas, in belangryke mate haar medewerking, opdat in deze behoefte zal worden voorzien. Er werden talrijke ten toonstellingen ingericht. Een daarvan trok te Djokjakarta, dankzy de steun van enkele vrouwenorganisaties, bijv. In drie dasen tyd ruim 10.000 bezoekers Voorts werden in verschillende delen van Indonesië voorstellingen gegeven van Europese films en Nederlandse documentaires. „Het overrompelend suc ces," aldus de heer Koolhaas, „want Iedere maand worden deze door meer dan honderdduizend personen byge- woond". De door Sticusa ingerichte leesbiblio theken trokken minder de belangstelling der bevolking. Als oorzaak daarvan zag de heer Koolhaas o m. de grote concur rentie op dit gebied van Amerikaanse en Britse culturele instellingen. De staf van Sticusa in Indonesië, die tydelijk onder leiding staat van prof. R, J. Beerling, bestaat thans uit circa 50 personen, w.o. enkele werkstudenten. „Porgy and Bess" te Antwerpen V oorstelling met 50 negerartisten (Van onze Brusselse correspondent) Het Amerikaanse muzikale drama van de beroemde componist George Gershwin „Porgy and Bess" zal te Ant werpen in het hippodiroomtheater wor den opgevoerd. De troep is momenteel te Brussel, waar de voorstellingen be ginnen van Donderdag 16 Juni af. Van 23 tot 30 Juni speelt de groep te Ant werpen en zyn daarvoor ook vele kaar ten in Nederland verkocht. Het stuk wordt gedirigeerd door Ble- vins Davis en Robert Breen in een eigen vereis De acteurs zijn Amerikaanse negerartisten, die onbetwistbaar tot de beste van de Ver Staten behoren Me vrouw Breen vertelde ons dat haar echt genoot momenteel een rondreis voorbe reidt in Zuld-Amerika, waar zijn troep vier maanden zal verblijven Daarna komen zijn waarschijnlyk opnieuw naar Europa en zal misschien een serie voor stellingen in Nederland, waarschyniyk Den Haag en Amsterdam worden geor ganiseerd „Porgy and Bess" ie een typische Amerikaanse „opera", waarvan de mu ziek en de dansen, zowel de liefhebbers van klassieke als van jazz-muziek, kun nen bevredigen. In dit drama van de Amerikaanse negerwereld met haar op vlammende haat, liefde en sensualiteit hebben George en Ira Gershwin. Dubose en Dorothy Heyward een thema gevon den voor een originele opera-show Van dit stuk zijn thans in 12 landen reeds 1242 voorstellingen gegeven Het wordt te Brussel en Antwerpen gespeeld door 50 negerartisten. Huiszoekingen in Argentijnse kerken Kantoren Katholieke Actie overal in het land gesloten De Argentijnse regering heeft opdracht gegeven tot sluiting van alle kantoren en andere gebouwen van de „Katholieke Actie". De Argentijnse hoge geestelijken Tato en Novoa, die Dinsdag door de re gering uit hun functies zijn ontzet, zijn gisteren per vliegtuig uit Buenos Aires naar Rome vertrokken. Zy mochten geen bezittingen meenemen. In verscheidene kerken ln Buenos Aires heeft de politie gisteren huiszoe king verricht. Er zijn papieren in be slag genomen, die betrekking badden op de werkzaamheid van de „Katholieke Actie". Ook in huizen van vooraanstaan de Rooms-Katholieken is gisteren huis zoeking gedaan. Reuter meldt voorts, dat volgens ooggetuigen een twaalftal monniken uit de San Fransico-kerk door politiemannen ls verwijderd en met overvalwagens weggebracht. In een kerk in Sarmientox, ln de pro vincie Buenos Aires, ls een aantal per sonen gearresteerd, die onder leiding van een pastoor, bezig waren met het drukken van tegen de regering gerichte pamfletten. De pastoor is eveneens ge arresteerd. De autoriteiten hebben be sloten de kerk te sluiten. Het blad van het Vaticaan, de „Os- servatore Romano", liet gisteren, zonder de naam van president Peron van Ar gentinië te noemen, doorschemeren, dat hy wel eens in de ban zou kunnen wor den gedaan. „Het behoeft geen betoog", aldus het hlad ..dat een geweldadig in grijpen in het gezag van de kerk een ernstig vergryp is. dat de kerk met ex communicatie straft". Verzoeningsdaad Straaljagers van de Argentynse lucht macht hebben heden, Donderdag, over de kathedraal van Buenos Aires gevlo gen als „verzoeningsdaad" voor de „be lediging door de Rooms-Katholieke kerk" van de „vader van Argentinië", generaal Jose San Martin, wiens stof- feiyk overschot in de kathedraal ligt begraven. De vlucht ls een nieuwe vorm van critlek van de regering op Rooms-Ka tholieke groeperingen, die de regering verantwoordeiyk houdt voor ongeregeld, heden rondom de kathedraal gedurende het afgelopen weekeinde. Intussen verneemt AFP, dat 109 per sonen, die afgelopen Zondag door de politie zijn aangehouden, weer op vrye voeten zijn gesteld. Vliegtuigramp in Paraguay Een Constellation van de „Panair do Brazil" is volgens berichten, die in de Braziliaanse hoofdstad Rio de Janeiro ontvangen zijn, nabij Asuncion, de hoofdstad van Paraguay, verongelukt. „Panair" deelde later mede, dat het vliegtuig veertien passagiers en tien be manningsleden vervoerde. Zeven over levenden, onder wie de gezagvoerder en de stewardess, zijn in het ziekenhuis van Asuncion opgenomen. Dat ging te ver De Franse voormalige politieman Louis Metra wiens naam door zijn uit stekende werk bij de afdeling ter be strijding van de handel ln verdovende middelen by opiumsmokkelaars een ge vreesde klank had. ls ln Parijs tot vijf tien maanden gevangenisstraf veroor deeld. omdat in Februari jl een kg. opium by hem was aangetroffen, op de vraag, waarom hy in opium had gehan deld. verklaarde hij. dat hy vrienden, die aan dit narcoticum verslaafd waren, had willen helpen. Het bleek, dat hy er niet op uit was geweest, hierby winst te maken. Amerikaanse jongen schreef opstel GELUKWENS VAN DE KONINGIN Een 14-jarige Amerikaanse jongen, Selwyn Lempert, heeft een persoon lijke waardering van Koningin Ju liana ontvangen voor een brochure van 50 pagina's over Nederland. Zijn vader verklaarde, dat de jongen bijzonder trots was op de waarderen de woorden welke hy voor zijn opstel van de Nederlandse Koningin had ontvangen. Selwyn verwacht van zyn onderwy- zer een 10 voor zyn opstel te krygen. „En als hy die tien niet krygt", zelde de trotse vader, dan krijgt zyn onder- wyzer met my te doen!" Drie maanden lang heeft de jonden aan zijn opstel gewérkt. Onze ambassa deur dr J. H. van Roy en besloot het opstel te zenden aan H. M. de Koningin. Selwyn Lempert hoopt eens een reis aar ons land te kunnen maken om met eigen ogen de vele gegevens over ons land welke hy ln zyn opstel heeft opge tekend, te kunnen aanschouwen. Regeling diamantindustrie WEER AAN HET WERK? Het College van Rijksbemiddelaars heeft eistermiddag de Amsterdamse diamantindustrie een bindende rege ling opgelegd, waarin werktijd op 42! 2 uur per week wordt gesteld en de bestaande Ionen worden gehandhaafd. De nieuwe arbeldsmethoden en de daarbij behorende tarieven dienen on- middelliik te worden ingevoerd. Enkele organisaties hebben verklaard zich met deze voorstellen te kunnen verenigen. Verwacht wordt, dat nog deze week met de werkzaamheden een begin kan worden gemaakt. VOLGENDE ZITTING JUNGSCHLAGER: 24 JUNI De volgende zitting in het proces Jungschlager zal 24 Juni gehouden v den. Regering-Peron in de ban Het Vaticaan heeft vandaag de Argentijnse regering-Peron in de ban gedaan. BEURSOVERZICHT STABIELE MARKT. Amsterdam, 16 Juni In de rustige stabiele houding van de markt ls vandaag niet veel verandering gekomen. Nu Wallstreet vast gestemd blijft en de dreigende verhoging van de effectenmarges van 70 tot 100% debeuri biykbaar geen vrees kon inboezemen, maakt men zich ook aan het Damrak niet ongerust. Vandaag was er lichte belangstelling voor Kon. Olie die tot 589 opliepen. Aku, Philips en Unilever lagen goed pryshoudend zonder meer De markt bood weinig belangwekkende aspecten; in de koersen kwam ook ln het verdere verloop wywel geen ver andering. Meer belangstelling bestonder voor de inschrijving op de 4V«% lening Noorwegen A pari. Ook was vandaag de inschrijving op de aandelenuitgifte van f. 1 mlllioen der NV ..Industrie" v/h Lohulzen. uitslui tend voor houders van claims. Ook ver- scheen het prospectus van de aandelen- uitgifte der Kon. Ned. Papierfabriek te Maastricht. Een vaste stemming viel op voor Anaconda. Voor het eerst werden verhandeld certificaten van preferente aandelen Texas Instruments, waarvan de gewone aandelen reeds ln de note ring zijn. Hoogovens bereikte weer een hoger niveau. De Scheepvaartmarkt was on belangwekkend en afbrokkelend. Cul tuurfondsen pryshoudend. Ned. Staats fondsen weinig veranderd. Beurs van Amsterdam Donderdag 16 Juni ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 (3%) 102}J 10211 Grootboek obl10213 Ned. '51 3103% 103% Ned. '53 3% 102IS 103 Ned.'48 3'i 101'A 101 *T°d. '54 314 1007s 100H Ned '55 314 100% 100lit Ned. '47 3% 3 101A 101V* Dollarlng '47 3 98 97H Investeringscert. 3 101% 161% Ned. 62-64 3 10113 101 Indië '37 A 3 99% 99% Grootboek '46 3 100A 100 A ACTIEVE AANDELlSN Cult. Hand, en Ind. B 69 69 Nat Handelsbank 173% 172% Ned. Handelmy235 227 A.K.U296% 297% Philips 399% 400% Ur.lrver 424Y4 424 Wilton Feyenoord 236 H 236 Biliton 2de r327% 327% Kon. Olie f.50.— 588% 294% Kon Olie 583 588 >4 Amst Rubber 125% 125% Holl Amer lijn 179% 179% Kon Ned. Stoomb.174 174 Ned. Scheepv Unie 179% 179 H.VA148% 148% Java Cult 68% 68% Dell My142% 142% Senembah 107:% 106% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leninger A'dam '47 3 102 100% Den Haag 1937 I 3 i"iB Leiden 1947 101 R'dam -37 I III 3% 102% 102% Industr. Obl' 'les Philips Dollarlng 105H 10511 Premlelenlnger A'dam '51 2% 139% 139% Eindhoven '54 2% 1.11% 110 A Enschede '54 2% 110% 110A Den Haag '52 12%.. 135 135 idem H 2% 141% 141H R'dam '52 I 2% 136 135% Idem n 2% 135% Utrecht '53 2% 124% 134% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletinstelllngen Amsterd. Bank 258 259% Rotterd. Bank225 225% Twentsche Bank250% 231 Industrie Ondernemingen Ned. O. en Splr. fabr 242 240% Kon. Ned. Grofsm. 145% 145 Rott. Droogd. My. 527 525% Tieleman en Dros 11% 14 Zwanenb. Organon 269 269% Ha ndelsondernemlngen BorsumU. cv A 11000 116% 114% Internatlo163% 164% Diversen Albert Heyn268% 269 B Ned. M. Walv. Vrt. 77 77% Spoorwegen Dell Spoorw. Mj]. ..34 83% Amcrik fondsen Anaconda 69A 10% Shell OU Cy 61A 61% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving A len HolL Constructie Int. Kunststof!. Ind. Kon. Ned. Sdelmet. Pref. w.a. idem Textiel Gebr. v. wyk V.K. 15/6 370 87% 82% 79 318 318GB 340 409 400 192% 191 132 131% VADER verwacht a.s. Zondag natuurlijk een Wij hebben diverse soorten voorradig. N.V. Cacao- en Chocoladefabriek „BARONIE" Alphen aan den Rijn vraagt voor spoedige indiensttreding BEKWAME Schriftelijke sollicitaties met uitvoerige inlichtingen te richten aan de Directie. technisch volmaakt KLEURENPOTLOOD vol automatisch, onverwoestbaar mechaniek, vanaf KLINIEK G. WOLFSLAG Wi) vragen een nette als Serveerster. In- of extern. Zomer en winter geopend. Paviljoen „DE RUSTHOEK", Katwijk aan den Rijn, Telefoon 2501. Moselblümchen f2.50 Zeiler Sohwartze Kat/. f 3.95 I.IEBFRAUMILCH f3.95 Oppenhelmer Landsknecht f 3.50 Niorstclnor Domtal f 3.90 l'icsporter Trauhrngarten f3.40 Bernkasteler Braunes f 3.35 Welberschrect Moscl f 3.60 Bij aankoop van 12 flessen naar keuze bovendien nog 5 KORTING. VVynen Gedistilleerd Steenstraat 8, Tel. 2136) El l Herenstraat 6, Tel. 80069 Haarl.str. 204. Tel. 21611 In de komende weken doet U mis- - schien eindexamen en sluit U Uw schooljaren af Hebt U er al aan gedacht wat U zult gaan doen? N. SAMSOM N.V. te Alphen aan den Rijn geeft een kans in administratie en bedrijf. JONGENS zowel als MEISJES leiden wij op in onze afdelingen. Een goede beroepskeuze is bepalend voor Uw arbeidsvreugde N.V. VOMETA, Donklaan 63, Voorschoten fabrikanten van strong- steel meubelen. Bekendheid met Frans en Duits strekt tot aanbe veling. Vacantieregellng mogeiyk. Vereenlging tot Oprichting en Instandhouding van een CHRISTELIJKE KWEEKSCHOOL tot Opleiding van Onderwij zers en Onderwijzeressen voor Scholen met den Bijbel te Lelden. Het Bestuur bericht hiermede dat alle nog uitstaande obli gaties van vorengenoemde lening per 1 Juli 1955 rijn aflosbaar gesteld en van deze datum af betaalbaar zijn bij de Amsterdamsche Bank N.V., Rapenburg 39 te Leiden Tarief „SLEUTELTJES'' 120 woorden f 1,— 2030 woorden f 1.50 (een woord hoogstens 12 letters) Bewijsnummer f 0,10 extra. Toezending nummerbrleven f 0,20 meer.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 4