Haarlemmermeer gaat twee weken feesten en herdenken BALASTORE „Vergeet verdrukt Roemenië niet" Agentia DONDERDAG 16 JUNI Koningin bij opening Eeuwfeest van 2 tot 16 Juli Twee weken lang, van 2 tot 16 Juli, zal het feest zijn in de Haarlemmer meer. Het zoveelste feest ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan, doch ongetwijfeld het grootste. Er is al eens iets gedaan toen de gemalen honderd jaar geleden in actie kwamen en later toen het een eeuw geleden was dat de polder droog viel. Het nu komende feest herdenkt het honderdjarig bestaan van de zelfstandige gemeente en polder. Op Zaterdagochtend 2 Juli zal Koningin Juliana de openingsplechtigheid der feesten in de Geref. Kerk te Hoofddorp bijwonen, waarbij Minister president Drees het woord zal voeren. Voorts worden die dag in de Haarlem mermeer de Minister Beel, Mansholt en Algera verwacht. al verkeersproblemen zullen hier ter sprake komen. Die dag is er ook in de avonduren in Hoofddorp een bewegingsspel, gevolgd door een openluchtspel volgens de tekst van dr P. H. Schroder onder de titel .Holle Bolle Gijs". Hieraan nemen 300 spelers en speelsters deel. Bijzondere aandacht is aan de verlichting besteed. Voorts zijn gedurende de gehele feest, tijd twee tentoonstellingen te bewon deren. namelijk een eeuwfeesttentoon stelling in een speciale expositiehal, waarin verleden en heden en plaats in de gemeenschap van de Haarlemmer meer wordt uitgebeeld met medewerking van vele overheidsinstanties en parti culiere instellingen, en een zakelijke ex positie ln een andere hal waar vele be drijven stands zullen inrichten. Op het van vele attracties voorziene feestter rein zal do directie van de Jaarbeurs de restauratie verzorgen. ALGEMENE HOOGTEPUNTEN Het Raadhuis te Hoofddorp ondergaat thans een vernieuwing, waardoor de Haarlemmermeer representatief goed voor de dag kan komen als gemeente, terwijl de straten en plantsoenen ln Hoofddorp, het centrum van de 18.000 hectare grote polder met zijn 40.000 in woners. worden verfraaid. Een belangrijk deel der feesten die gehouden worden onder het motto„Van bruisend water tot ruisend graan" speelt zich af op de sport- en tentoonstellings terreinen. Het sportterrein te Hoofddorp is voorzien van een grote overdekte tri bune die plaats biedt aan 1200 toeschou wers. Op dit terrein wordt een interna tionaal concours hippique gehouden op 6 en 7 Juli, terwijl er op de openings dag een grote Roode Kruis-oefening met 1000 deelnemers zal zijn, georganiseerd door het gewest Noord-Holland. Aan deze oefening nemen ook helicopters en parachutisten deel. Maandag 4 Juli wordt er in Haarlem een waterschapsdag gehouden voor alle polderbesturen in Noord-Holland. Voor- IN Y QGELV LUCHT Blonk en zwart in de V.S. De Tweede Wereldoorlog is een sterke stimulans geweest voor de emancipatie der gekleurde volken. En niet alleen ln geheel door hen bewoonde gebieden, maar niet minder in landen met ge mengde bevolking. Een duidelijke mijl paal is de belangrijke beslissing, die ruim een jaar geleden in de Ver. Staten viel: als neerslag van wat reeds onder een groot deel van de bevolking leefde, bepaalde het Opperste Gerechtshof op 17 Mei 1954, dat rassenscheiding op de openbare scholen in strijd was met de Grondwet. Zeker, het Hof hield in zo verre een slag om de arm, dat over da tum van invoering van de opheffing der segregatie niet werd gerept, maar prin cipieel was dit besluit van het aller grootste belang. Ook al werd er ruimte gelaten aan de plaatselijke en regionale bestuurders om de gevolgen van deze uitspraak naar gelang van de omstan digheden zelfstandig onder ogen te zien, buiten discussie staat de vraag öf er wel uitvoering aan gegeven zou worden. Wat zijn nu, na een jaar, de gevolgen geweest? Reeds hebben meer dan vijf honderd openbare scholen, vroeger uit sluitend bezocht door hetzij blanke, het zij zwarte kinderen, besloten de scheids lijn op te heffen, waarbij het om niet minder dan 250.000 kinderen gaat. Ook het onderwyzend personeel van die scholen wordt nu gemengd. En het be langrijkste is, dat de voorspellingen over moeilijkheden vrijwel geheel werden ge logenstraft. Zelfs in het hart van Mis souri. dat bekend stond als conservatief op dit punt. heeft zich geen wrijving van enige betekenis voorgedaan. De Ne germoeders lieten, met de Grondwet achter zich, eenvoudig hun kinderen op „blanke" scholen inschrijven en. aange zien de schoolopzieners en hoofden van scholen op het standpunt stonden, dat het samen-naar-school-gaan van blank en zwart nu wet was geworden, bleven protestacties achterwege. De eerbied voor de Grondwet in de Ver. Staten is name lijk bijzonder groot en dit vergemakke lijkte een vlotte gang van zaken in sterke mate. De uitspraak van het Hof gold voor een zevental staten: in de overige 31 is de jeugd nooit op aparte scholen inge deeld geweest, omdat daar het aantal Negerkinderen te klein was om er een kwestie van te maken Van die zeven tien nu Is in slechts vier zwarigheid ont staan, n 1. in Georgia, Mississippi. Zuid. Carolina en Louisiana, waar getracht is door amendering van het besluit van het Hof de oude toestand te handhaven. Maar ook daar winnen nieuwere inzich ten en de toepassing ervan snel veld. zodat het slechts een kwestie van tijd is. dat de Amerikaanse Jeugd, van welke huidskleur ook. in de gelegenheid is ook op school met elkaar om te gaan. Zoals gezegd heeft de oorlog een be slissende stoot in deze richting gege ven. Blank en zwart vocht voor het zelfde doel: de nederlaag van het Na zisme met zijn verfoeilijke rassenwaan. Als gevolg daarvan heeft zich in tien jaar tijd in de geest van het Ameri kaanse volk een opmerkelijke verande ring voltrokken. Liberale opvattingen hebben allerwegen steeds meer ingang gevonden, de Negers zijn door organi satie sterker geworden en met name onder de jeugd is aan de oude schei dingsgedachte een zware slag toege bracht: de tegenstand, die er is. komt in hoofdzaak van de ouderen. Het is Jammer, dat velen in Europa op grond van verouderde romans nog heel vaak onjuiste voorstellingen over dit vraagstuk hebben. Een „vTaagstuk" ln de zin van „probleem" is het ln feite alleen ln een zeer klein aantal Zuide lijke staten, waar de Negers nog achter, in de bus moeten zitten, aparte toilet ten zijn ln warenhuizen en dergelijke voorbeelden van discriminatie meer. Maar ook daar groeit een andere geest, al gaat het in die Zuidelijke staten veel langzamer tengevolge van de geheel an dere getalsverhouding tussen blank en zwart. Die getalsverhouding speelt na tuurlijk een enorme rol en daarom kan men geen vergelijking trekken met Zuid- Afrika. waar de gekleurde bevolking ln de meerderheid is. niet alleen in dat land. maar bovendien op het gehele Afrikaanse continent. In Amerika vor men de Negers een minderheid van on geveer tien procent en een nog veel klei nere percentage in het geheel van het Noord- en Zuid-Amerikaanse vasteland. Ter gelegenheid van het eeuwfeest verschijnt een lijvig gedenkboek met vele illustraties. PLAATSELIJKE FEESTEN Behalve deze en enkele andere festi viteiten en gebeurtenissen die betrek king hebben op de gehele polder, wor den in alle buurtschappen plaatselijke feesten gehouden. Zo is er op 2 Juli te Nleuwvennep een harddraverij, en in de dagen daarna wie lerwedstrijden, volks- en kinderspelen, zaalfeesten voor de ouden van dagen, een voetbaltournooi (6 Juli), luchtacro- batiek (6 Juli), een optocht van ver sierde wagens (9 Juli) en vuurwerk (9 Juli). In De Kaag wordt een feestterrein ingericht en worden volksspelen gehou den evenals wielerwedstrijden, behen digheidswedstrijden, op motoren (5 Juli), kinderspelen, waterskleën (6 Juli), roei- wedstrijden, voetballen en vuurwerk (7 Juli). In Llsserbroek worden op 7 Juli zwem wedstrijden gehouden, op 9 Juli een Ïondelvaart, voorts volks, en klnderspe- en, wielerwedstrijden en een zaalfeest voor ouden van dagen (6 Juli). In Nieuwerbrug komen er wielerwed strijden, optochten, een openluchtcon cert door de jeugdfanfare (4 Juli), kin- der- en volksspelen, sportwedstrijden, een openluchtspel voor de Jeugd en een gecostumeerd bal (9 Juli). Burgerveen krijgt eveneens volks, en kinderspelen en op 2 Juli een vuurwerk, verder zijn er zaalfeesten voor ouden van dagen en wordt ook hier luchtacro- batiek ten beste gegeven op 4 Juli. In Leimulderdijk-Huigsloterdijk zijn wielerwedstrijden, een zaalfeest voor ouden van dagen en kinderfeesten. Abbenes krijgt volks, en kinderspelen, een zaalfeest voor ouden van dagen en vuurwerk (6 Juli). Zeventienduizend stakers in Singapore Het was Woensdag de derde dag van de „algemene staking" in Singapore. ZU Is tot nu toe gepaard gegaan met geval len van moord, ontvoering en brand stichting en toenemende onrust onder I in Malakka gearresteerde Communisten. De staking is uitgeroepen door linkse vakbondsleiders. ZU is bedoeld als steun aan stakende havenklerken. Er nemen naar schatting 30.000 arbeiders aan deel. Woensdagochtend werd een Chinees, die les gaf in autoreden, door zes an dere Chinezen uit zijn auto gesleurd en doodgestoken. Dinsdagavond jl. werden twee auto's van blanken door brand stichting licht beschadigd. Woensdag waren de meeste taxi's van Singapore, die Dinsdag J.l. als gevolg van bedreigingen door Chinese benden uit het stadsbeeld waren verdwenen, weer op straat. Het schijnt, dat gematigde vakbonds leiders er ln zijn geslaagd het uitbreken van een algemene staking in Singapore te voorkomen. Van regeringszijde is me degedeeld. dat er Woensdag 17.282 sta kers waren, hetgeen twee duizend meer was dan Dinsdag jl. CHINEZEN IN INDONESIË MOETEN KIEZEN Communistisch China en Indonesië zijn overeengekomen een gezamenlijke commissie in te stellen in Djakarta ter uitwerking van het verdrag inzake de dubbele nationaliteit van de Chinezen in Indonesië. Volgens dit verdrag, dat gesloten werd tijdens de conferentie van Bandoeng in April jj„ moeten de Chinezen in Indo nesië binnen twee jaar tussen de Chi nese of de Indonesische nationaliteit kiezen. (Ingez. Mcd.-Adv.) ffebé U U)et ojoye/e£ Nu ook: nieuw model MAXOUL: ovaal. Dubec Maxoul Dubec no. 4 (in het brkrnde rode dootje) 90 c (Ingez. Med.-Adv.) Woning, werkplaats, school, kantoor... alles schreeuwt om DOORZICHTIGE ZONGORDIJNEN Zweden jubelt over eerste ongeluksvrije Zondag (Van onze correspondent in Stockholm) De eerste Zondag in Juni gaf in Zweden aanleiding tot vreugdevoor he: eerst is er op een drukke Zondag geen ernstig verkeersongeluk te melden ge weest! De slag voor de veiligheid van het verkeer neemt een gunstige wen- Eerst had men de actie voor veilig verkeer en toen dit niet genoeg hielp, deelde de politie harde klappen uit. Met motorfiets, auto en helicopter werden de wegen gecontroleerd. Ook werden de wegen verbeterd. En tenslotte heeft zo oordeelt men in Zweden ook het groeiende aantal automobilisten tot meer voorzichtigheid geleid. Men kan niet meer sturend dromen! „Verzetsbeweging leed zware verliezen", zegt Liga-leider .Laten de grote Westelijke mogend heden op de conferentie van de Grote Vier vooral niet vergeten, dat de Roe menen van het Communisme verlost willen worden." aldus Stefan Recoceanu, secretaris-generaal van de .Liga van vrije Roemenen' op een persconferentie in Parijs. Hij deelde verder mede. dat de Franse afdeling van zijn Liga er schrif telijk bij de Franse premier op heeft aangedrongen op de topconferentie in Genève het Roemeense vraagstuk niet te vergeten. „Het gevaar bestaat name lijk. dat. als het satelhet-vraagstuk on opgelost blijft het in tien iaar tijds ge heel vergeten dreigt te geraken." „Wij hebben een goed uitgewerkt strijdplan en het hangt van de resul taten van de vier mogendheden of gij spectaculaire actie van ons zult zien". Volgens hem was de aanslag op de Roe meense legatie te Bern het plan ge- I weest van Roemeense verzetsleiders, die hun hoofdkwartier in Roemenië hebben. De indringers waren indertijd via Joego. I Slavië en Trièst naar Zwitserland ge- I zonden. De Roemeense verzetsbeweging ls goed georganiseerd en verdeeld over 50 dis- trictscomité's en er zijn zelfs verzetslie den op hoge posten in de ministeries geïnfiltreerd. De beweging leed echter zware verliezen en zo bevinden zich thans ongeveer 193.000 gevangenen in de politieke gevangenissen. Deze medede ling had hij van de „generale staf" van de verzetsbeweging ontvangen en wel twee weken geleden. „Tenzij wij bevrijd worden zat alles binnen een paar jaar verloren zijn. Er is geen hoop," aldus Recoceanu. Hij zei nog dat monarchis ten drie weken geledon een groot mu nitiedepot in Curtisola opgeblazen hadden. Hulpvaardigheid met dood bekocht Tussen perron en trein vermorzeld Speciale berichtgeving) Op het tweede perron van het Utrechtse station ls gisteravond een afschuwelijk ongeluk gebeurd. Op het ogenblik dat de trein van 22 uur 05 van Utrecht naar Rotterdam zich in beweging zette, kwam er een dame de trap naar het perron opstormen met de kennelijke bedoeling om nog met de vertrekkende trein mee te reizen. De 42-jarige vertegenwoordiger B. T. G. Tangelder, uit Rotterdam, was de haastige damp behulpzaam door de deur open Ie trekken. De dame kon nog net in de trein springen, doch op dat moment verloor de heer Tangelder zijn evenwicht. HU viel tussen perron en optrekkende trein en werd vermor zeld. Men trok nog aan de noodrem, maar het was reeds te laat. H. M. de Koningin heeft gisteren bil Haar bezoek aan de Nederlandse Blindenbibliotheek te Den Haag zeer grote belangstelling voor de Braille- systemen ln verschillende talen, zoals de Chinese Oost-Aziatische en Griekse systemen betoond. ZU had grote be wondering voor het werk (o.a. het binden van de boeken) en waardeerde zeer de betekenis van het Braille schrift. Mej. J. Schenk demonstreerde de oud ste vorm van overbrenging van gewoon schrift in Brailleschrift. De blinde mei. H. Engeltjes, tikte hierna op een Brail lemachine een tekst, die haar werd ge dicteerd. welk dictaat naderhand aan de Koningin werd aangeboden. In deze tekst brengt het Instituut naar voren, dat het zeer getroffen is door de grote belangstelling, die Hare Majesteit aan de dag heeft gelegd, hetgeen blijkt uit dit bezoek en uit het feit. dat het de Koningin heeft behaagd beschermvrouwe te worden van de instelling. In de bestuurskamer van de biblio theek zette de Koningin daarna Haar handtekening in het gastenboek. Tijdens het hierop volgende bezoek aan het nieuwe Stadhuis waren in de grote hal van de afdeling bevolking, verkiezing en Burgerlijke Stand akten neergelegd ter inzage voor H. M. Het waren sütten betreffende geboorte, hu- Tijdens het werkbezoek, dat H.M. Koningin Juliana Woensdag bracht C.an Den Haag. was de vorstelijke bezoekster o.m. te gast in het nieuwe Haagse Stadhuis, waarvan zij verschillende afdelingen bezich tigde. Op de afdelingen Burgerlijke Stand ziet H M. oude geboorte- en overlijdensakten in. welke betrek king hebben op leden van het Ned. Koninklijke Huis. Rechts mr P. C. Breedveld. chef afdeling Bevolking. Verkiezingen en B.S., links burge meester Schokking van Den Haag. Met een enkel woord BINNENLAND ült de Stompwijksevaart te Leld- schendam ls opgehaald het stoffelijk overschot van de 8-jarlge Hekkema. wo nende aan de Stompwijkseweg. Vermoed wordt dat de longen met zfjn rijwiel van het bruggetje ls gevallen dat de ouderlilke woning met de straat verbindt. Gistermiddag ls ln het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken een nieuwe Nederlands-Amerikaanse overeen komst Inzake dubbele belastingheffing ge parafeerd Aan de korte plechtigheid werd deelgenomen door de Nederlandse am bassadeur te Washington dr J. H. van Royen en minister Dulles. MIJ Wegenbouw NV. te Utrecht, onder een trein gekomen en op slag gedood De heer Schokman. die bezig was met werk zaamheden aan de spoorweg, welke door Wegenbouw N.V. ln opdracht van het spoorwegbouwbedrijf worden verricht, week uit voor een uit de richting Arnhem komende trein. Hij werd daarop door een uit Nijmegen komende trein gegrepen. In de Nederlandse Gereformeerde Jeugdraad zijn ln gevorderde voorbespre- I king plannen tot opleiding van leiders voor het Jeugdzorgwerk en van Jeugd- consulenten voor de vrije Jeugdvormlng I Óp ons bureau ligt ter Inzage do passagierslijst van het m.s. „Oranje", dat 1 Juni van Tandjong Prlok naar Amster dam vertrokken ls. Met het m.s ..Weltevreden" van de Kon. Rotterdamsche Lloyd. dat Zaterdag as uit Rotterdam naar Indonesië zal vertrekken, wordt o.a. aan dek de op de werf van P Smit Jr te Rotterdam ge bouwde pollkllnlekboot van de vereniging Klmavl" (Steun ln me BUITENLAND Te New Haven, ln de Amerikaanse staat Connecticut, heeft een 39-jarlge vrouw het leven geschonken aan een vier ling. allen Jongens. De geboorte had te vroeg plaats. Volgens het Tsjecho-Slowaakso pers bureau „Ceteka" ls de coöperatieve boer Jan Halada tot tien Jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens het verspreiden van staatsvjjandlge pamfletten, sabotage van het boerenbedrijf en diefstal. Halada wordt een koelak (verboden boer) genoemd, die zich bij een coöperatieve boerderij ln Zuld- Bohemen had aangesloten en vervolgens getracht had deze te ondermijnen. De Queen Elizabeth" van de Britse „Cunard Line" heeft de overtocht over de Atlantische Oceaan ln 17 uur en 9 minuten gemaakt, waarmee het schip zijn eigen record met 34 minuten heeft verbeterd. In Londen zyn Woensdag geheime I militaire besprekingen begonnen tussen de Britse minister van Defensie, Selwyn Lloyd en zijn Zuld-Afrlkaanse ambtgenoot Erasmus Naar uit militaire bron verluidt gaan de besprekingen, hoewel zij betrek king hebben op de positie van geheel Afrika ln de westelijke verdedigingsplan- i non. voornamelijk over de eventuele rol van Zuld-Afrlka ln een wereldoorlog. I De Finse minister van Buitenlandse Zaken heeft bekend gemaakt, dat presi dent Elsenhower aan Finland economische en technische hulp voor de productie var atoomenergie heeft aangeboden. In gezag hebbende kringen ln Helsinki meent men echter, dat Finland voor het ogenblik niet over de economische middelen beschikt om dit aanbod te aanvaarden. De Oostenrijkse autoriteiten hebben Woensdag een Sovjet-Russisch verzoek af gewezen om drie Hongaarse soldaten, dlc Dinsdagavond by Elsenstadt over de Hon gaars-Oostenrijkse grens zouden zijn ge komen. op te sporen. In het Oostenrijkse antwoord op het Sovjet-Russische verzoek werd verklaard, dat. gezien de gewijzigde politieke toestand ln Oostenrijk, er geen onderzoek naar de deserteurs zal worden gedaan. Een militair gerechtshof ln Madrid heeft Woensdag vijf beklaagden tot ge vangenisstraffen van zes maanden to' tien Jaar veroordeeld, omdat zij getracht hadden een club te vormen ter verbreiding van het Communisme. De mannen, die zes maanden geleden werden gearresteerd, spraken allen deze beschuldigingen tegen. De gasten van vijf grote hotels te Esbjerg. ln Jutland (Denemarken), hebben Woensdag zelf hun bedden opgemaakt en hun kamers gereinigd, daar het hotr'- ln staking was gegaan. De ata- 48-urlge werkweek met Door het ontploffen van een oude granaat, waarmee zl) speelden, zijn bij Wernlgerode (O-Duitsland) drie jongens om het leven gekomen en vijf gewond, aldus het West-BerliJ nee blad „Telegraf". boe steeds méér roken voorgoed over gaan op DUBEC? Deze composiue vaa uitgelezen, pure Oriënt- tabakken verschaft hun een verfijnd rookgenot. Zonder keelprikkeling en zonder rokeishoest. DUBEC is een merk van 1885 en nog steeds wordt het in stijgende mate gevraagd. Wél een overduidelijk bewijs van zijn superieure kwaliteit en van het toenemende smaakherstel van het tokerspubliek. Kent u één merk cigaretten, dat zich. ais DUBEC. 70 jaar lang heeft gehandhaafd DUBEC. de edele Orlint-clgaref 99 song voor The Men's Glee Club' Koningin Juliana Bezoek aan Blindenbibliotheek en Stadhuis welijk en overlijden van leden van het Koninklijk Huis. Met veel interesse las H.M. o.a. Haar geboorteakte en de akte van Haar hu welijk met ZXH. Prins Bernhord. Nadat zij een wandeling door het grote gebouiw had gemaakt, dronk Zij met het college van B. en W. van 's-Gra. venhage in de kamer van de burge meester thee. Toen H. M. te ongeveer vijf uur af scheid nam. wachtte Haar nog een verrassing. The Men's Glee Club van de Universiteit van Michigan, die gis. termorgen juist met de „Groote Beer" In Rotterdam was aangekomen, de universiteit van Michigan heeft bij zondere banden met ons Vorstenhuis, want H.M. Is tijdens haar bezoek aan de V.S. benoemd tot doctor honoris causa aan deze Universiteit zong voor de uitgang van het Stadhuis o.a. het Wilhelmus ln de Engelse taal en het lied van de Universiteit „Alma Mater, yellows and blue". Van het bordes al hoorde HM. het ezang aan. Toen de Koningin vertrok werd z« lulde toegejuicht door vele Hagenaars. DONDERDAG Den Burcht (Jacoba-zaal)Gew. Ar beidsbureau: Voorlichting over Nleuw- Zeeland. 8 uur nam. „De Stadhuis Gemeenteraad- 8 uur nai Rem. Kerk: Uitvoering leerlingen zlekschool Mil voor Toonkunst. 8 nam. VRIJDAG. Pieterskerk: Concertgebouw Orkest o.l.v. Eduard van Belnum 81/4 u. nam. De Lakenhal: Onenlne tentoonstelling ..Tekeningen van James Ensor". 5 uui nam. De Harmonie: Verg. Nederl. Handels- reizigersvereniging. 8 uur nam. ZATERDAG Excursie naar de im. Papengracht. N.V. Royal Typewriters: K. en O.-excur sie. 10 uur voorm. ZONDAG Oegstgeest. Sportveld Zendlngs- hogeschool: Bultenfeest Zondagsschool N.P B 3 uur nam. DINSDAG Stadsgehoorzaal: Blertapwedstrljden, 2 u. namiddag. TENTOONSTELLINGEN. GravensteenLustrum-tentoonstelling Historische Commissie der Rijksuniversi teit. Werkdagen 105 uur: Zondags 25 uur (Tot 18 Juni). LakenhalTentoonstelling moderne Belgische Beeldende Kunst. (Tot 18 Juli) Rijksmuseum voor Volkenkunde, ten toon stelling „Zo zien zll ons" Ito 2 Oct voorm5 uur nam (Tot 18 Juli) Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling van Japanse Drenten 10 uur Universiteitsbibliotheek: Tentoonstel ling Francois Haverschmldt (Plet Paal- tlens) Werkdagen 9145V4 uur (t/m. 22 Juni) BIOSCOPEN Casino. „Marabunta", 14 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Lldo. „De purperen vlakte". 14 1. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2*" 4.45. 7 en 9.16 uur, Luxor. „06/15". 18 Jr. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon. ..Het zwarte schild", 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.16 uur. Zondag 2.16. 4.30. 7 en 9.16 uur. Rex. „Tarzan ln de woestijn", 14 Jaar. Werkdagen 2.30. en 7.16 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclue „Blinde ogen". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 13 uur tot Zaterdag 18 Juni 8 uur waar genomen door de Apotheek Van Drlesum Mare 110, Tel. 20406 en de Zulder-Apo- theek, Lammenschansweg 4, Tel. 23553. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek, Wllhelmlnapark 8, Tel. 26274. (Ingez. Med.-Adv.) SindS 1769 QWAÜTEITSK0FF1E EN THEE-LElDENy Prof. van Dam terug CULTURELE MISSIE IN MIDDEN- EN ZUID-AMERIKA. Prof. dr C. F. A. van Dam, directeur van het „Spaans, Portugees en Ibero- Amerikaanse Instituut", is gistermorgen per m.s. „Graveland" teruggekeerd van een reis van bijna 4 maanden door de landen van Midden, en Zuid-Amerlka. Prof. Van Dam heeft tijdens deze reis Venezuela. Cuba. Mexico. Columbia, Ecuador. Peru. Chili. Argentinië en Uru guay bezocht en in 14 universiteitssteden voordrachten gehouden over Nederland se culturele onderwerpen. Daarnaast heeft hjj tijdens conferenties met ver tegenwoordigers van pers en radio ge sproken over het Hispanisme in Neder land en de belangstelling in ons land voor de cultuur van de Spaans-spre kende landen in Amerika. Prins Bernhard heeft deze culturele missie in belangrijke mate bevorderd. De recherche heeft het onderzoek afgesloten naar de ontploffing, die zich gistermorgen bij van Doorns En gros- handel op de derde etage van het Groot Handelsgebouw te Rotterdam heeft voorgedaan. Een 15-jarlge magazijn bediende had étiketten geplakt op dozen, die gezamenlijk 30.000 slaghoedjes be vatten. Op een tafel lagen tien metalen wapenstokken. Hiervan pakte hij er een op, doch hij liet de wapenstok vallen op de dozen slaghoedjes. Dit veroorzaak te toen de explosie. De jongen kreeg de scherven in het lichaam en is in zorg wekkende toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Twee kantoormeisjes werden licht gekwetst. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nur) Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxembure Parits Bordeaux Grenoble Nice Genève Zürlch Locarno Berllln Frankfort MUnchen Innsbrüok Rome Alaccio MaJloroa

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 2