Niet krabbe» De Duitsers installeren zicli bij liet Atlantisch opperbevel Generaal Grünther moet heel wat gevoeligheden ontzien DËBRAUNE Joego-Slavië is een land vol van Balkan-contrasten Armoede en elegance, oud en modern, traag en snel H,te Jaargang Vrijdag 10 Juni 1955 Derde Blad No. 28545 mmunisme is er veel meer eüselijk dan in Oost-Europa wal stuit men op dergelijke bijna "«rbrugbare tegenstellingen, die daar a nog minder schijnen op te vallen in New York. tiMt een bankachtiggebouw in de t-Oostenrijkse paleisstijl, verheft zich :Jdde gevel van een modern woon- nnkelhuis met zeven verdiepingen, njn gedeelten In Belgrado, die aan ith herinneren, maar ook wijken die Romeinse stegen en sloppen doen '1 het stationsemplacement liggen i'aenbare hopen oud ijzer en daar in ziet men de sierlijke lijnen van liekenhuis of van een bankgebouw, moderner aandoen dan de nieuwste iatectuur van Wenen! Balkan-express rijdt soms met Je vaart en dan weer op een sukkel de door stukken poezta met water - ien waarin honderden eenden rond en. maar ook zijn er kilometers grazige weiden met prachtig vee. trein heeft van Zagreb af een res- aüewagen, maar op dat traject zijn nn de 48 plaatsen slechts zes bezet, •w onze smaak is het eten ongeniet - t vooral als men de prijs in het oog K. Een Franse dame echter schijnt mdere mening te zijn, want ze zegt e de ober. „C'était trés bien" en in Wdo bleek ons. dat de Joego-Slavi- leuken terecht beroemd is. Moeilijk verklaarbaar iftend naar de winkels in Zagreb of rido denken we aan de Nieuwe-dijk tosterdam. Maar opeens raakt men ld in een warenhuis waar men vrij stoffen ir i ijke sortering ziet aan- &n. De verkopers dragen zwarte .«sen en bedienen dames, die over 'eld schijnen te beschikken. ■sen de toonbanken ziet men echter -os typische boertjes rondschuife- slecnt zittende confectie. Voor mengeling van rijk en arm. van ^vets en modern, van stad en plat- kan men geen betere samenvat- hnden dan het woord: „Balkan", daarmee is de zaak nog niet ver- uit het Westen komt denkt er tel- "«n dat dit land Communistisch is vallen hem de tegenstellingen °«r op, ook al zegt een Joego-Sla- 1 vriend hem, dat het Communisme «gelijk de waarde van de prestatie leert. Jet restaurant van het hotel „Ma- In Belgrado zien de gasten er zo en opgewekt uit, dat men aan Vmerikanen denkt, maar het blü- mheemse stamgasten te zijn, van ingewijde ons weet te vertellen. hoge ambtenaren zijn, party- ''•narissen en hoge legerofficieren, de „Terazia" en de „Boulevard «duik Tito" wemelt het echter van figuren en op de trappen van de jjWc kathedraal zitten bedelaars, en kleine kinderen, die om «lmnes vragen. Het graf van de Onbekende sol daat op de berg Avala. Niet ongelukkig '•berinnen zien er nog het best uit wijde rokken en hun kleurige doch het witte linnen is grauw kt stof. De mensen schijnen niet ongelukkig te zijn. Zij praten hardop, met klanken die melodieus zijn, en ze maken grap pen. Het valt ons op, dat er s'mlddags zo veel jongemannen langs de straten fla neren. maar spoedig ontdekken wij, dat er hier van zeven uur 's-morgens af tot twee uur 's-middags aan één stuk door wordt gewerkt en dat daarna de vrije tijd al begint. In de etalages van de schoenwinkels zien wij hele stapels lich te sandalen van slechte kwaliteit voor een prijs, die voor een gewone arbeider een vraagstuk moet zijn. En als tegen stelling ontdekken wij om de hoek een vitrine met maatschoenen, die wel mooi maar zo duur zijn, dat de Amerikanen alleen maar „crazy" (krankzinnig) zeg gen. Margarine uit Nederland Is er kerkvervolging? Niet im de on middellijke betekenis van het woord, want we hebben in de tuin van de ka thedraal een precessie gezien, waaraan voornamelijk vrouwen, maar ook man nen deelnamen In het restaurant „De twee vissen" kan men dagelijks de hoge clerus aantreffen, die hier zeker geen overlast ondervindt. Intussen zou de re gering volgens de laatste berichten weer een grootseminarie tot opleiding van de clerus hebben gesloten. In de trein con verseert een non overigens met de hele coupé zonder dat lemamd er zich aan sohjjint te stoten. Vrijwel alle dorpen hebben twee kerken, die er beter onder houden uitzien don het grote aantal krotten waarin mensen wonen. De akkers maken een uitstekende in druk. evena's het vee. maar er is gebrek aan boter De margarine komt dan ook uit ons land! Overal ziet men de landbevolking druk aan het werk ondanks de bran dende zon. maar het sohij.nt niemand te storen, dat de varkens zich in het slijk wentelen, tot zelfs vlak voor de poorten van Belgrado. Soldaten zien er goed uit De beste indruk maken over het al gemeen de soldaten en de volkspolitie. Hun uniformen zitten goed en hebben een keurage snit, maar er lopen ook in fanteristen rond in jutehemden, die vuil en slordig zijn. Van gelijkheid is geen sprake, maar men söhijnt daarover in het geheel niet verwondend, laat staan verontwaardigd te zijn. Er lopen wanstaltig dikke wouwen rond. onverzorgd en met afgezakte kou sen cn starende ogen. doch don ineens ontmoet men weer beeldschone meisjes met een felle oorspaslag en c-n trotse gang Zelfs ondanks hur. een' c -dise kleding zijn se zich hun waarde bewust De morele atmosfeer schijnt gerond te zijn Men ontmoet geen spo*wn van de cadent raffinement noch ran grof mo reel vervalwel eer, kinderlijk behagen in de aanp'akbi!jetten van Amerikaanse films In Joego-Slavië Is het Oosten reeds begonnen. Men ruikt het aan de straatjes en de spijzen en men ziet het aan de comestibleswinkeR Het Slavische ele ment overheerst zowel bij mannen als bij vrouwen, doch hier en daar schijnt er nog Grieks bloed door te werken. Als (Van onze Parijse correspondent) Nu tot de Duitse herbewapening besloten ls, staat men bü het Atlantische SHAPE-opperbevel, dat even buiten Parijs is gelegen, voor enige moeilijkheden van meer psychologische aard. waarover men intussen toch zeker nog niet gering behoeft te denken. De Amerikaanse opperbevelhebber generaal Grünther heeft sedert jaren met al zijn krachten aangedrongen op West-Duitse deelneming aan Europa's verdediging. Maar nu dat besluit dan eindelijk onlangs gevallen ls. weet hU, dat hij met de grootste omzichtigheid te werk zal moeten gaan om te voor komen, dat door die inschakeling weerstanden zullen worden opgewekt, die het positieve militaire effect zelfs wel eens te niet zouden kunnen doen. Wij zijn dezer dagen in Louveciennes eens gaan kijken en praten journa listen worden hier met een verkwikkende hartelijkheid ontvangen en te woord gestaan! en bij dat bezoek hebben we wél de indruk gekregen, dat met Grün ther hier een man aan het hoofd staat, die zijn medewerkers ook weet te door dringen van de menselijke eisen, die nu aan hun zware taak worden gesteld. En men kan er zo vertrouwen in hebben, dat de spanningen, die onvermijdelijk met Duitstands militaire promotie gepaard zullen gaan, tot een minimum beperkt kunnen worden. Een houwdegen of een vuurvreter is de intelligente en geestige generaal Grünther stellig In de laatste plaats te noemen. aan welke kant. zonder indien moge lijk de symmetrie in het gedrang te brengen. Na ampel overleg met de architecten, heeft men er teen dit op berekend. Men gelooft nu al wel, dat de Amerikanen dan graag bereid zullen zijn enkele bevelhebbersposten ten be hoeve van de Duitsers in te ruimen. Daarentegen zullen de maarschalken Montgomery, de Britse chef der Euro pese landtroepen en Juin. de Franse bevelhebber van het Centraal-Europese front, hun hoge functies wel willen behouden. Een andere reden voor het Duitse vertrouwen in de toekomst schuilt in het feit. dat hun leger ook nog het modernste militaire apparaat van Europa belooft te worden. Het Duitse leger zal met de nieuwste verworven heden der militaire wetenschap worden uitgerust en daardoor ook het volledigst worden ingesteld op de eisen van een atoom-oorlog. En tenslotte zullen de Duitsers, als laatste maar niet als min ste troef, mogen rekenen op hun eigen militaire genie. Het is bekend dat de experts der Duitse krijgswetenschap ook de laatste Jaren niet stil hebben gezeten en ze zullen de resultaten van die studie nu ook ongetwijfeld wel spoed!" weten toe te passen. Een zekere samenwerking tussen Franse en Duitse strategen begon zich zelfs al sinds enige tijd af te tekenen, en op dèt gebied zal generaal Speidel vermoedelijk direct al een rol kunnen gaan spelen bij SHAPE, die in verhou ding wel aanzienlijk belangrijker zal blijken dan de geringe kwantitatieve militaire macht, waarop Duitsland zich voorlopig de eerste jaren kan beroepen Een Franse kapel wilde het Duitse volkslied niet spelen De moeilijkheden begonnen overigent al de eerste dag. Een Frans militair muziekcorps weigerde toen bij de plecn- tlge ontvangst van een Duitse deputatie het „Deutschland, Deutschland über alles" te spelen. Een Engelse kapel, die toevallig in Orleans aanwezig was. werd overhaast naar Louveciennes vervoerd om de Fransen te vervangen. De Britten namen het geval, zo men wil „sportiever" op Fn mogelijk klonken hén de tonen Generaal Grünther en de woorden van het Duitse volkslied ook wat minder laat ons zeggen onharmonisch in de oren. Tenslotte heeft men die muziek in Londen nooit zo zegevierend door pijpende en zingen de bezetters in de eigen straten horen klinken. Nog maar goed tien jaar gele den galmden diezelfde nationale hymne dagelijks uit honderden Duitse kelen op de Pariise Champs-Elysees. De echo is in alle Franse harten blijkbaar nog niet geheel en al verklonken. Men kan daar lp komen Direct na dit eerste incident deed zich het probleem voor van de Duitse vlag (waaruit tenminste het hakenkruis ver wijderd is en welks kleuren zelfs in zwart-rood-geel werden veranderd). Aan welke paal? De veertien landen, die tot nu cte Atlantische gemeenschap vormden, be zitten ieder een mast waarvan er. aan weerszijden van het NAVO-hoofdgebouw elk zeven zijn opgesteld. Er moest dus 'n nieuwe paal bijkomen. De vraag was: gevonden, dat naast de centrale paal, recht tegenover de ingang, waaraan de NAVO-vlag bevestigd is, een nieuwe i mast in de grond werd geslagen. Eerst zou daaraan de driekleur van Frankrijk worden bevestigd, omdat Marianne als gastvrouwe tenslotte wel een streepje voor mocht hebben. Maar tenslotte heeft men ook dat idee weer laten varen. Er is nu besloten dat elk land eens in de vijftien dagen de eer te beurt zal vallen zijn vlag naast het blauwe NAVO-doek te zien wapperen Niet met open armen! Dit ogenschijnlijk onbetekenende voor val bewijst intussen wel met hoeveel delicatie omzichtigheid generaal Grün ther en zijn staf te werk moeten gaan. Het onweerlegbare feit is nu eenmaal dat de Duitsers en wie zal er zich over durven verwonderen niet bepaald met open armen in de Atlantische familie worden opgenomen. Gelukkig schijnt de Duitse generaal Hans Speidel. die in 1944 een voorname rol heeft ge speeld bi) de mislukte moordaanslag op Hitler, deze gevoelens ook wel te begrij pen. Bij zijn eerste opwachting in Lou veciennes heeft hij de goede smaak getoond zich discreet en tactvol te ge dragen. Hij was in burger gekleed. De nieuwe Duitse uniformen schijnen trou wens nog niet klaar te zijn. Voor het moment is er ook nog geen sprake van. dat Speidel en zijn medewerkers in het NAVO-opperbevel zullen worden opge nomen. Eerst moet het Duitse leger, behalve op papier, ook in werkelijkheid bestaan. Zoals men weet, heeft kanse lier Adenauer in Parijs verklaard, dat hij al op een 225.000 vrijwilligers kan rekenen en dat de eerste Duitse soldaten reeds in Juli a s. zouden kunnen aan treden. Maar bij SHAPE meent men, dat men hierbij voorlopig nog beter met jaren, dan met maanden kan rekenen. Men trekt voor de aanloopperiode bij SHAPE wel een twee Jaren uit In die tild heeft Speidel voornamelijk tot taak zijn superieur Grünther op de hoogte te houden van de vorderingen van het Duitse leger-in-opbouw. De tijd werkt in voordeel van de Duitsers De DuiRers tonen trouwens evenmin heel veel haast, omdat ze ervan over tuigd *Un, dat de factor tijd in hun i voordeel werkt. Om tenminste drie rede nen. Over een Jaar of vier zal Duitsland het belangrijkste contingent militairen van het Europese vasteland kunnen leveren. Een leger, waarop bovendien geen enkele overzeese verplichting /.al rusten. Dan zal automatisch hun plaats zo verwachten ze, in het NAVO-opper bevel naar die numerieke Inzet worden flngez. Med.-Adv.) als Uw huid jeukt. Dat maakt i =- hel erger en het veroorzaakt infecties. Neem vandaag nog het beroemde huidgeneesmiddel Nieuwe functie voor baron van Nagell (Speciale berichtgeving J. H. E. baron van Nagell, die wegens het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd per 1 Juli het ambt van burgemeester van Doorn neerlegt, is met ingang van dezelfde datum be noemd tot intendant-conservator van ..Huize Doorn" De vroegere verblilf- plaats van wiilen Keizer Wilhelm van Duitsland. „Huize Doorn" wordt sinds enkele laren, nadat er een langdurige procedure met het Nederlands Beheers instituut aan vooraf was gegaan, be stuurd door de Raad van Beheer van de Stichting Huize Doorn. Tot dusverre was baron van Nagell in zitn functie van burgemeester van Doorn voorzitter van het dagelilks be stuur van deze Stichting. De nieuwe burgemeester van Doorn, de heer J. G. ter Haar. thans burgemeester van Fiinaart. in Noord-Brabant, wordt per 1 Juli auaiitate qua voorzitter van het dageliiks bestuur. De functie van in tendant-conservator is een nieuw ge creëerd ambt en houdt in dat de heer J. H. E. baron van Nagell wordt belast met de algehele leiding van Huize Doorn. Sportuitwisseling Hier ter stede wordt morgen de jaar lijkse sportuitwisseling Leiden—Amers foort gehouden. In De Zijl worden zwemwedstrijden gehouden, in de Leldse Hout atletiek wedstrijden (buiten de puntentelling), korfbal en handbalwedstrijden en ln het Gymnasium volleybal dames en ln de zaal aan de Van Yollenhovenkade gym- nastiekwedstrijden. In de avonduren volgt in de Stadsge hoorzaal het slot Gymnastiek, Judo en olleybal staan op het programma. De middagwedstrijden vangen om 4 uur aan. Indonesië's klok 50 jaar terug? „Laten wij ons verstand gebruiken!" Een nieuwe revolutie in Indonesië zal de klok 50 jaar terugzetten, schrijft de „Indonesian Observer" te Djakar ta. Het blad dringt er bU de po'i'.ict op aan hun ondergeschikte geschillen te vergeten en gezamenlijk te werken aan de nederlaag der communisten bij de a.s. algemene verkiezingen. ..Zekere groepen in dit land. die ge noeg hebben van de huidige stand van zaken schijnen bereid te zijn Indonesië in een bloedige chaos te storten. Zij ste ken niet onder stoelen of banken wat zij voor ogen hebben: een tweede revolutie om een eind te maken aan de ondraaglijke politieke toestand." Het blad vervolgt dan: „Een revolutie op dit kruispunt zou de klok terugzetten tot het punt, waar wij 50 Jaar geleden met onze nationale beweging voor on afhankelijkheid begonnen en er zal geen leiding zijn die het land ophaalt uit de ruines, die de tweede revolutie zal achterlaten. Laten wij ons verstand gebruiken!, aldus de Indonesian Ob server. Motorrijder levenslang invalide In een civiele procedure heeft de Rechtbank te Den Haag gisteren de Staat der Nederlanden veroordeeld tot betaling van t. 25.000 „smartegeld" plus een geregelde uitkering (met te rugwerkende kracht tot September 1952) ad f. 125 per week. die zal voort duren tot aan zijn 65e jaar toe, tenzij hü eerder overlijdt, aan de thans 34- jarige terazzowerker Angelo Enrico Petrucco uit Breda, gehuwd en vader van een dochtertje. De Staat zal voorts de ongelukkige Pe trucco alsnog alle kosten der verpleging moeten betalen, die voor hem gemaakt zijn. voor zover die niet reeds door ver zekeringen gedekt zijn. Petrucco werd op zyn motor op 26 Augustus 1952 onder de gemeente Etten en Leur bij Sint Willebrord door ser geant Bruintjes van het transport ba taljon te Rucphen met diens zware mili taire vrachtwagen aangereden en liep daardoor levenslange ernstige invalidi teit op. 2000 bijenvolken vonden de dood KOOLZAAD MET VERGIF BESPOTEN Geconstateerd is. dat biienvolken van bijenhouders te Epe, ondergebracht by boeren in de N.-O.-poldcr. dood voor de kasten lagen en wel in de omge ving van Vollenhove. De bijen waren zo talrijk dat men er handen vol van kon oprapen. Enkele boeren ver telden. dat het bloeiende koolzaad met het zwaarste anti-oarasietenver- gif was bespoten. Volgens één hunner was het vergif zó sterk dat de vissen er door dood in de sloot dreven. Alles bil elkaar waren on geveer 2000 bijenvolken gedood. Hierbij waren ook de 120 volken van ongeveer 60 bijenhouders uit Boe. Van het koolzaad krijgen we dit Jaar dus geen honing meer, zo werd gezegd, want over 14 dagen, als er een nieuwe vlucht is. ls het. koolzaad uitgebloeid. En dat terwijl de vooruitzichten zo gunstig waren De Eper Imkers reggen op het ogen blik dan ook weinig vriendelijke dingen over de N O -polder Zii voeien zich bul ten hun schuld ernstig gedupeerd Te voren zou zijn gegarandeerd, dat er met betrekkei lik onschuldig vergif zou worden gewerkt. De imkers zijn wel (telefonisch) ge waarschuwd dat met de bespuitlng begonnen zou worden, maar deze boodschap kwam 's ochtends om zeven nur d w.z. twaalf uur te laat. Had men de avond tevoren bericht ge stuurd dan hadden de Imkers de kas ten no gtydig, desnoods voor een ne- riode van 24 nor kunnen afsluiten Dan is namelijk ook het zwaarste vergif uitgewerkt. men. Voor onze begrippen heerst er een woorden men leeft hier nog in een sta- [Je hoofdstraat Terazia" in Rel- voortdurende inflatie, maar toch zijn er dium van kort na de oorlog. Daarom I. Tul. tekenen van vooruitgang. verdienen zelfs vakarbeiders en hand- v""0- MOuerne trolleybussen maar Het dagelijks eten is niet het moei- werkers een goed loon. gedeeltelijk in verder weinig verkeer Hjkste vraagstuk, wanneer men maar geld. gedeeltelijk in natura. Maar nog- I bij het aanschaffen van een nieuw cos- maals: de mensen mogen geen hoge 0°* al bewandelt men hier andere bescheiden is De problemen beginnen I eisen stellen. Een ons gewone wafeltjes wegen dan ln het Westen en al gebruikt tuum en het inrichten van een woning, kost exorbitant veel, maar men kan men hier middelen, die wij afwijzen. ten- De étalages zijn goed gevuld, maar de j zeifs in het beste restaurant een kopje slotte streeft men cr hetzelfde doel na prijzen moeten aspirantkopers afschrik- uitstekende Turkse koffie drinken voor als de Westelijke democratieën, namelijk ken, tenzij ze er aan gewend zijn ge- een schappelijke prijs. Hetzelfde geldt een stijgende welvaart voor een zo groot raakt. Zolang de mensen niet anders voor de nationale sterke drank slivovits, mogelijk aantal staatsburgers, weten, zal de ontevredenheid geen ge- d,e men hier ook voor het ontbijt drinkt. Tito leeft en werkt nog steeds in een vaariyke vormen aannemen. Zo zouden wij op honderden kleinig- i stadium van het experiment en daarom heden, tegenstellingen en bijzonderhe- kan het Westen van hem niets leren. Coon Unao ei son den- kuhffn wijzen. Een alles verkla- Wat ons echter met een zekere vol- Cieen noae eisen rende formule hebben wij nog niet ge- doening iet-vult, is de milde, niet kramp- i vonden, maar wjj geloven, dat ook Tito achtige en men zou bijna zeggen de Een zakenman zei ons* eigenlijk heb- zelf die formule nog niet heeft ontdekt menselijke vorm van dit Communistische ben wij alles wat wij nodig hebben, ook en nog minder het Joego-Slavische volk, experiment, waarvan we echter nog al- al kan men ce kwaliteit niet met die dat werkelijk achter hem schijnt te tijd moeten afwachten of het zal stand van het Westen vergelijken. Met andere staan houden. (Van onze correspondent in Wenen) gif na een betrekkelijk korte kennismaking met het Communistische Joego- jjrit op zijn eerste indrukken afgaat, zou kunnen zeggen, dat het een land is, mr de mannen bü voorkeur petten en geen dassen dragen. Die conclusie Is ,uijdig. maar niet geheel onwaar. Het gebrek aan dassen vindt zijn verklaring ^r«l In een zekere armoede, als ook in het klimaat. Deze volksdemocratie is nog ftr dan Hongarije en Tsjecho-Slowaküe een toonbeeld van de grote tegen ga, die er altijd in de Balkan zijn geweest en welke ook het Communisme niet „H kunnen wegwerken. Op het station van Zagreb sjokken büv. troepen armoedig geklede mensen naar ailfsnc en daartussen door ontwaart men opeens een goed geklede en gesoig- „fdt jongeman met een prachtige herdershond, die ook de reis naar Belgrado j! meemaken. Een dame. die afscheid neemt, zou in haar eervoudlg, maar smaak- mantelpakje een goed figuur slaan in Parüs. Den Haag of Rome. Ons irriteert mag. waarom die mannen met petten op en in hun sjofele afgedragen en amende jasjes niet naar die elegante jongeman omzien, of waarom die dame 4 de aandacht trekt van het grote aantal vrouwen en meisjes, die zich op jlilen en touwtjes-pantoffels voorthaasten IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIU Onze correspondent in Wenen prof. dr N. Greitemanndie voor ons blad de Joego-Slavisch-Russi- sche conferentie in Belgrado bij woonde. geeft in een tweetal arti kelen zijn indrukken weer van dit land „waar het Oosten reeds is begonnen". Hierbij zijn eerste be schouwing. MIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHtlllimillllllllllllllllllllllllllllllHIIIHI „Oosterlingen' hebben deze mensen dan ook een bewonderenswaardig geduld. Ze staan rustig een kwartier op een gam mele autobus te wachten. Wanneer het zover ls dat men kan instappen, wordt er echter gedrongen, geschreeuwd geduwd, totdat het geval opeens weg rüdt en een stel jongens er nog gauw opspringt, hangend aan de pneumati sche deur die natuurlijk open biyft. De autobussen en ©en paar trams moeten het gehele verkeer verwerken, wamt op een paar uitzonderingen na ziet men er bijna geen particuliere auto's. Vooral 's avcnd's valt zulks op. Dan zijm de brede boulevards en de lange straten zo leeg. dat men overal zonder het min ste gevaar kam oversteken. Ongevaarlijke critiek Men doet in Belgrado vreemde ont dekkingen en telkens beseft men dat hier een geheel afzonderlijke vorm van Communisme werd opgebouwd, die ze ker milder en zelfs democratischer schijnt te zijn dan ln Hongarije, Polen of Tsjecho-Slowakije. Zelfs tegenstanders van het systeem, mensen bijv. die hun particuliere be drijven hebben verloren, zien in Tito de juiste man. op de juiste plaats in dit land. omdat hij. evenals zi), vrij staat ten opzichte van het Moskouse systeem. De mensen critiseren veel. ook in het openbaar, maar ze weten hoever zü kun. nen gaan. dat wil zeggen: hun critiek is niet „staatsgevaarlijk". Er wordt gemopperd, omdat men zijn dagelijkse zorgen heeft, maar men weet ook, dat het land arm is en dat de ver betering pas op de lange duur kan ko-

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 9