Van LDDB'ers behaalde alleen Terlouw een punt ,D LEIDSCH DAGBLAD - DINSDAG 31 MEI Receptie in Kleine Burcht Kampioen Roodenburg werd door velen gelukgewenst Het bestuur en eerste elftal van Roodenburg recipieerden Zaterdagmiddag ln dc Kleine Burcht ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap in de vier de klasse A. Vele afgevaardigden van zusterverenigingen en andere organisaties kwamen de Leidse Houtbewoners complimenteren en hun succes toewensen ln de komende competitie in de derde klasse van de amateurafdeling van de KNVB De rij van sprekers werd geopend door de heer J. C. P. Coers van de Sport stichting, die constateerde, dat het en kele jaren geleden ingrijpend verjongde eerste elftal het vertrouwen van het be stuur niet beschaamd had. Spreker bood de traditionele plaquette aan, die de Sportstichting Uitreikt aan ploegen die op een gemeentelijk terrein kampioen zijn geworden. De heer Kappenburg kwam namens de Haagse scheidsrechters vertellen, dat deze fluitisten immer met plezier bij Roodenburg komen fluiten en trainer Bekkering constateerde, dat de geest in de vereniging prima is. Hij rekende er op dat Roodenburg in de derde klasse weer de geduchte tegenstander van wel eer zou worden. Wethouder Van Schaik feliciteerde het bestuur met het feit, dat het na de de gradatie van twee jaar geleden niet bij de pakken is gaan neerzitten en dank zij teamgeest de verloren plaats heeft her overd. De vice-voorzitter van de Afde ling Leiden van de KNVB, de heer Hoo- gervorst, zeide, dat het strafregister van Roodenburg vrijwel blanco is, hetgeen van een goede geest in de vereniging ge tuigt. Het verwonderde hem dan ook niet,'dat het eerste elftal kampioen was geworden. Hij achtte de promotie van Roodenburg van groot belang voor de Leidse Bond. omdat zij er toe zal bijdra gen beter spel te verkrijgen. De heer Van Waveren (LFC)spreken de namens de Leidse amateurverenigin gen, merkte op dat dit kampioenschap een sluitstuk is van een eendrachtig v erken om een gesteld doel te bereiken. Spreker was er van overtuigd, dat men met de gewijzigde omstandigheden ln de voetbalmaatschappij nog wel eens voor verrassende situaties zal komen te staan, maar met deze geest zal men die weten te overwinnen. Roodenburg's voorzitter, de heer Ouds hoorn. dankte aan het slot van de re ceptie voor de belangstelling en wees er op. dat de samenwerking tussen de Leid se amateurveremgingen nog hechter moet worden. In de toekomst zal men el kanders steun hard nodig hebben, aldus de voorzitter van de kampioenen. GEZELLIG FEEST Des avonds vond in de grote zaal van „Den Burcht" het jaarlijks familiefeest van de blauwzwarten plaats. Deze zo langzamerhand traditionele feestavond viel'toevalligerwijs juist samen met het behaalde kampioenschap van het eerste elftal, hetgeen uiteraard aan dit gezel lige „onderonsje" een bijzonder tintje gafi De aanwezigen - de zaal was stampvol! - hebben óók dit jaar weer volop kunnen genieten van een geva rieerd en vlot gebracht cabaret-program- dat door conferencier Lagas „aan eengeregen" werd. Zo kregen de feesten de blauwzwarten o.a. „voorgeschoteld" ,Paro en Di's" (twee jongens en een gi taar); mr Harrison, die met ongelooflijke staaltjes van behendigheid een num mertje jongleren weggaf, dat zeer in de smaak viel; „Do-Re-Mi", een muzikale clown, die, geassisteerd aan de vleugel door een charmante pianiste, een bijzon der groot succes oogstte. Het hoogte punt van deze avond was voor de talrij ke aanwezigen (en óók naar onze smaak) ongetwijfeld het traditionele op treden van de „Roodenburg-toneelgroep" welke oJ.v. regisseur D. Vylbrief op waarlijk uitnemende wijze het vrolijke spel „Over 12 dagen tegen middernacht" voor het voetlicht bracht. Ten besluite van deze succesvolle avond vond een ge zellig bal plaats o.l.v. de heer C. van Leeuwen en met medewerking van het dansorkest „The Skyliners" van Lauw Boellaard. Sterker Meerburg verloor van Lisse Ongeluk in tweede helft (Van een onzer verslaggevers) Ondanks een regelmatig overwicht van Meerburg, heeft Lisse Zaterdagavond in Zoeterwoude kans gezien met 2-0 te winnen. De hechte verdediging der gasten had niet al te veel moeite het te klaren tegen een volmaakt schot loos aanvalsquintet van Meerburg, dat zich bovendien steeds in kort spel vastliep. Tot overmaat van ramp maakte de onzekere doelman Pelk twee fouten, die evenzovele doelpun ten kostten. De eerste na een kwartier pittig voet bal. Een scherpe pass belandde bij de rechtsbuiten Kees van der Zwet. die een half mislukte voorzet weggaf, welke Pelk onderschepte. Hij liet de bal ech ter weer schieten voor de voeten van nudvoor v. d. Voort, die geen moeite had er 1-0 van te maken. Het spel bleef le vendig met Meerburg in hoofdzaak in de aanval. Toch kwam het succes na 35 mi nuten aan de andere kant. waar Kees van der Zwet de bal in zuivere buiten spelpositie kreeg toegespeeld. Zijn tamme voorzet werd door de Meerburgdefensie gemist en Hoekstra kwam vrij voor Pelk, die helemaal niets deed (0-2). Langzamerhand verloor het spel elke aantrekkelijkheid, nog meer in de tweede helft. Het bleef in hoofdzaak een treffen tussen de zwartwitte aanval en de verdediging der gasten, waarin spil Jaap van der Poel en doelman Baak vooral voortreffelijk werk leverden. De strijd ging uit als een nachtkaars. Ge scoord werd er niet meer. Een merkwaardig en ongelukkig inci dent had na een kwartier in de twee de helft plaats. De rechtsback van Lis se, Joop van Resteren, kreeg een weg geschoten bal op de schoen. Het leder vloog keihard in het publiek, midden in het gezicht van de moeder van een der Meerburgspelers. Bewusteloos viel zij op de grond. Toen zij een kwartier later op een brancard werd wegge voerd. was zü nog steeds bulten be wustzijn. Slecht voetbal bij Rouwkoop-Sleutels (Van onze correspondent) In haar laatste thuiswedstrijd tegen het Leidse Sleutels heeft Rouwkoop haar aanhang niet verrukt met best voetbal, hetgec-n trouwens ook niet van de Sleu- ttistadbewoners gezegd kan worden. De 1-1 uitslag geeft dan ook het beste de verhouding weer. Van beide kanten werd er vrij luste loos gespeeld en voornamelijk de voor- li oedespelers hadden nogal wat tijd no dig eer zij van hun plaats kwamen om eeïi naar voren gespeelde pass te be machtigen. Door deze passieve houding van de aanvallers hadden de verdedigin gen het. niet te moeilijk en viel het niet te verwonderen, dat met blanke stand gerust werd. In de tweede helft leek het er even oP. dat de thuisclub de zege ging binnen halen, want toen Verrips goed op een pass doorliep, keek Sleutels tegen een 1-0 achterstand aan. Dit was schijnbaar een minder leuk aanzien, want toen de t,. r •■„■li "n" "i oor doelman -■ Klungel kon komen, liet hij deze ver- zijn tol moest betalen aan cricket en eeefs naar de hoek van het. doel duiken deswege vervangen was door Janssen (1-1) Iedereen was tenslotte blij toer Schoonhoven en dat de ASC-stopper v. het einde van deze vaak primitief ge- j Nierop het m zijn laatste wedstrijd weer speelde -wedstrijd werd aangekondigd. DOSR was op schot tegen THB (Van onze correspondent) Haar laatste wedstrijd heeft DOSR in een klinkende overwinning weten om te zetten. Deze zege op THB was ongetwijfeld enigszins geflatteerd, maar niettemin volkomen verdiend. Nadat reeds twee doelpunten door de scheidsrechter afgekeurd waren, wist Th, van Klink na goed werk van v. Amster dam. de eerste treffer te plaatsen, 10. Steeds waren de gastheren aan het woord en THB werd geheel in de ver dediging gedrongen. Het spel werd in de voorhoede eohter te kort gehouden, zo dat het tot tien minuten voor de rust duurde vóór v. Waasdorp een scherpe pass afgaf aan v. Amsterdam en deze hard kon inschieten: 20. Dezelfde speler schoot even later rakelings over. Na de thee kwamen de Haarlemmers even ln de aanval met enkele hoek schoppen op het DOSR-doel tot resul taat. Toen Van Amsterdam een soloren besloot met een hard schot, reageerde de doelman te laat en was de stand 3—0. v. Waasdorp benutte daarna een goede pass van v. Amsterdam en de zaak werd voor de bezoekers vrijwel hopeloos, toen dezelfde speler even later 50 op zijn naam bracht. Van Amsterdam maakte het halve dozijn vol, 60. Toen pas wis ten de bezoesers uit een strafschop de eer te redden, 6—1, maar v. Waasdorp was het, die opnieuw het Haarlemse net in beroering bracht, 7—1. Uiteinde lijk werd het nog 72. waarmede de wedstrijd afgesloten werd. ULO Pieterskerkstraat won LD-beker Sclioolkorf balwedstrij den weer uitstekend geslaagd De schoolkorfbalwedstryden mogen zich nog in een steeds groeiende belang stelling verheugen. Dit jaar waren er niet minder dan 69 wedstrijden nodig om de uiteindelijke winnaars aan te wijzen en het pleit voor de organisatoren van dit tournooi, dat zü deze wedstrijdenreeks vrywel precies volgens het tüdschema konden afwerken. Er werd in de verschllende afdelingen weer zeer enthousiast gespeeld en ook van de zijde van de leraren en onderwijzers was er veel belang stelling. Ook de weergoden waren de scholieren goed gezind. De volledige uitslagen van dit tour nooi waren: Afd. I (Lagere scholen): Leidse Hout- Drifstraat 0-0 (D. wint); Aalmarkt-Ja- vaistraat 0-1; Lorentzkade-Montessorl Oegstgeest 1-0; Maresingel-Damlaan 1-0, Langebrug A-Middelstegracht 0-0 (L. wint); Leidse Hout 2-Kernstraat 0-1; Aalmarkt 2-Noordeinde 40 0-0 (A. wint), Lorentzkade 2-Zuidsingel 0-0 (L. wint), Maresingel 2—Medusastraat 0-1; Lange brug B-Dr. v. Voorthuysenschool 0-0 (V. wint); Leidse Hout 3-Noordeinde 0-1; Herv. School Oegstgeest 1-Terweeweg 1-2, Herv. Sch. Oegstgeest 2-Voorschoten 0-1. Rouwkoop verloor op de valreep (Van onze correspondent) Tot vijf minuten voor het einde zag het er naar uit, dat het onderaan- staande Rouwkoop een niet geheel en al onverdiende zege zou gaan behalen op het bezoekende WSB. Toen maak te de overigens prima spelende doel man Drillenburg een foutje dat hem op een doelpunt kwam te staan, ter- wül daarna zelfs nog de gasten kans zagen ook de winnende goal op het bord te brengen. De wedstrijd begon zeer sensationeel, want zonder dat een der Noordwijker- houters de bal aangeraakt had, wist Stolk, nadat Vis uit de beginschop de bal naar hem had toegespeeld, to scoren. Dank zij het feit, dat Ju op de spilplaats veel goed werk deed, werden enkele aanvallen van de gasten onschadelijk gemaakt. Toch wist de midvoor na een halve mistrap van Ju de gelijkmaker te scoren: 11. Stolk was het die de Rouwkopers nog voor de rust opnieuw aan de leiding hielp; 21. In de tweede helft kwam Rouwkoop het meest in de aanval, maar vele kan sen werden hopeloos gemist. Speciaal linksbuiten Anker verzuimde door onbe suisd schieten de zege veilig te stellen. Toch behield Rouwkoop de beste kan sen en toen vijf minuten voor het einde de stand nog steeds 21 was, twijfelde niemand meer aan een Rouwkoop-over winning. Met nog vier minuten te spe len loste de Bavo-linkshalf een ver schot, dat door Drillenburg verkeerd be oordeeld werd en tot ieders verbazing verdween de bal in het net, 2—2. Deze tegenslag werkte dermate deprimerend, dat in de laatste minuut de achterhoede opnieuw moest zwichten en de gasten met een 2-3 nog aan de winst kwamen. Een gelijk spel hadden de Rouwkopers toch op zijn minst vast moeten kunnen houden. Gemoedelijk partijtje tussen SJC en ASC: 4—3 (Van een onzer verslaggevers) Het is de rood-zwarten, na de ovcr- winningenrecks, niet gelukt uit deze laatste wedstryd ook maar één puntje te slepen. Bijzonder hard is er niet voor gewerkt, behoudens in het laatste kwartier toen de Leidenaren kans za gen hun 4-0 achterstand te reduceren tot 4-3. De wedstrijd was van alle be lang ontbloot, wat aan het spel van beide kanten ook wel was te merken. Het ging er doorgaans gemoedelijk aan toe, wat vooral tot uiting kwam bij SJC's derde doelpunt, waarbij de scheidsrechter na aanvankclyk corner gegeven te hebben, het doelpunt toe kende op advies van een van de ASC-ers. Zoals gezegd was de stand 4-0, toen het laatste kwartier inging. Met de rust leidden de Noordwijkers reeds met 1-0, alhoewel ook de rood-zwarten enige goe de kansen hadden gekregen. Reeds tien minuten na de hervatting voerden de Noordwijkers door hun uitstekende links buiten de stand op tot 2-0. Kort hierop wisten zij, door het reeds vermelde doel punt Spoor opnieuw te slaan. ASC ging hierna wat meer tot de aanval over, doch niettegenstaande dat rees de score tot 4-0. Dit prikkelde de rood-zwarte ploeg toch blijkbaar wel en nadat eni ge schoten door de staander waren ge keerd, waren het De Groot en Van Dorp die de verdiende Noordwijkse zege tot normalere proporties terugbrachten. Rest nog te vermelden, dat Freeken I naar behoren deed. gebrug A-Kemstraat 1-0, Aalmarkt-Lo- rentzkade 2 0-0 (A. wint); Medusastr.- Dr v. Voorthuijsensch. 0-0; Noordeinde- Terweeweg 0-2; Voorschoten-Middelste- gracht 0-0 (M. wint). Verliezersronde; Leidse Hout-Aalmarkt 0-1; Montessori-Damlaan 0-2; Leidse Hout 2-Noordeinde 0-2, Zuidsing.-Mare- singel 2 1-0; Langebrug B-L. Hout 3 3-0, Herv. Sch. Oegstgeest 1-Herv. School Oegstgeest 2 0-0. 2e ronde: Javastraat-Maresingel 0-0 (M. wint); Langebrug A-Aalmarkt 1-0; Medusastraat-Terweeweg 1-2; Middel stegracht-Aalmarkt 2 1-0. 3e ronde: Herv. Sch. Oegstgeest 2-Ma- resingel 0-1; Langebrug A-Terweeweg 0-0 (T. wint); Mid.gracht-Noordeinde40 1-1 (N. wint). Finales: Zuidsingel-Maresingel 0-0 (Z. wint); Terweeweg-Noordeinde 40 2-0; Zuidsingel-Terweeweg 0-1; Maresingel- Noordeinde 40 2-0. Ie prys: Terweeweg; 2e pr. Zuidsingel. 3e pr. Maresingel; 4e pr. Noordeinde 40. Afdeling H: Ulo Leidse Hout-Ulo Hoogl. Kerkgr. 1 0-4; Ulo Pieterskerk straat 1-Ulo Leidse Hout 1-0; Ulo Hoogl. Kerkgr. 1-Kweekschool 2-1, HBS- Ulo Pieterskerkgr. 1 0-2, Ulo Leidse Hout- Kweekschool 0-6- Ulo Hoogl. Kerkgr. 1- HBS 1 0-2; Ulo Pieterskerkstr. 1-Kweek school 2-1; HBS-Ulo L. Hout 3-0; Ulo Pieterskerkstr. 1-Ulo Hoogl. Kerkgr. 1 1-0: Kweekschool-HBS 1 0-2. Ie prijs: (LD-beker) Ulo Pieterskerk- straat; 2e pr. HBS; 3e pr. Ulo Hoogl. Kerkgracht. Afdeling lil: groep a Ulo Hoogl. Kerkgr. 2-HBS 2 0-2; Plesmanlaan 1- Alphen 1 0-1; HBS 2Plesmanlaan 1 0-1. Alphen 1-Ulo Hoogl. Kerkgr. 2 3-0. Ulo Hoogl. Kerkgr 2-Plesmanlaan 1 0-1; HBS 2-Alphen 1 0-0. Groep b: Ulo Pasteurstr.-Ulo Noord- einde 0-2; Ulo Plesmanl. 2-Ulo Alphen 2 0-2; Ulo Noordeinde-Ulo Plesmanl. 2 2-0; Ulo Alphen 2-Ulo Pasteurstr. 0-0: Ulo Pasteurstr.-Plesmanl. 2 1-1; Ulo Noordeinde-Ulo Alphen 2 2-0. Finales: Alphen 1-Ulo Noordeinde 0-0 (A. wint); Ulo Plesmanl. 2-Alphen 2 1-0. Ie prijs: Alphen 1; 2e pr Ulo Noord einde; 3e pr. Plesmanlaan 2. Afdeling IV: Vglo Oude Vest-Vglo Noordeinde 1-0: HBS 3-Ulo Pieterskerk- straat 2 1-1; Ulo Pieterskerkstr. 2-Vglo Oude Vest 1-2; Vglo Noordeinde-HBS 3 0-0; Ulo Pieterskerkstr. 2-Vglo Noord einde 4-0. Ie prijs: Vglo Oude Vest: 2e pr. HBS3 3e pr. Ulo Pieterskerkstr. 2. Na afloop werden de prijzen met een toepasselijk woord door wethouder J. C. v. Schalk aan de verschillende winnaars uitgereikt. Seriewedstrijden ALO Aan dat monstertoumooi, waarbij op 15 velden precies 200 wedstrijden ver werkt moesten worden en dat. als steeds weer uitstekend georganiseerd was. na men ook weer verschillende Leidse ploe gen deel. De Algemene 1, dat op het laatste mo ment de plaats van Allen Weerbaar in de eerste klasse-afdeling innam, kon het met reserves voor P. Kruit, A. van Duijl en mevr. Kramp niet bolwerken in deze afdeling en verloor al haar wedstrijden: n.l. met 9-1 van Ons Eibernest; met 5-3 van Eindhoven en met 7-3 van HKV. Fluks, dat met een combinatie van het eerste, tweede en derde twaalftal te elfder ure in de 2e afdeling inviel, be haalde hier uit 12 ploegen een derde prijs. Zij won van Die Haghe met 3-1, speelde gelijk tegen Ons Eibernest 2 (0-0), verloor daarna van Oosterkwar tier met 2-1 en won tenslotte van Wa tervliet met 5-3. KNS speelde in dezelfde afdeling en eindigde als vierde. Zy won van Pams met 2-1; verloor van Watervliet met 4-1 en won vervolgens met 2-0 van Eindho ven 2 en met 3-2 van HKV 2. Zuiderkwartier, Algemene 2 en Cres cendo 1 speelden in afd. II B Van dit drietal was Zuiderkwartier het beste op dreef en won in deze groep een 3e prijs. In de lagere groepen vielen tenslotte nog prijzen ten deel aan Noorderkwar tier, De Danaïden. KNS 3, Crescendo- jeugdploeg, De Danaiden adsp. en Noor derkwartier adsp. Bü wedstryden te Erfurt heeft de Oostdultse athlete Christa Stubnick, het wereldrecord voor de 220 yards dames, dat sinds 5 Augustus met 24 sec op naam stond van de Australische Mar- jorie Nelson-Jackson, verbeterd tot Damkampioenschap van Zuid Holland .(Van onze dam-medewerker) Zaterdagmiddag werd te Rotterdam in zaal „Vogel" aan de Teylingerstraat de zevende ronde gespeeld voor het damkampioenschap van Zuid-Holland. Het was voor de LDDB'ers een slechte ronde, want er werd door onze deel nemers niet meer dan één punt be haald. De gelukkige was Terlouw uit Bode graven. De Hagenaar Bom die hy te bekampen kreeg, speelde fel op aan val en had tenslotte een zeer vooruit staande stelling, waartegenover Ter louw afwachten en tempoafstemming toepaste- De moeilijkheden bleven voor Bom dan ook niet uit, maar hij wist er zich goed doorheen te slaan en op den duur werd het duidelyk, dat het remise moest worden, alhoewel de Hagenaar nog even het betere spel kreeg. De partij tussen Van der Sluis en Mer. tens bood van de aanvang af een gun stig beeld voor de Leidenaar. Het werd een flankparty, waarbij Van der Sluis echter van het centrum gehouden werd. Juist op het moment echter dat zyn spel er veelbelovend begon uit te zien, blunderde Mertens en liet een twee om twee naar dam door. Het was een wel zéér abrupt einde van een goed opge zette party. Laterveer liet zich, als gewoonlijk, op sluiten aan de lange vleugel. De moei lijkheden bleven natuurlijk niet uit en op zeker moment liep hij in een logisch uit het spel voortvloeiende damzet. Daar de zwarte stelling daarna geen verdedi ging meer bood. was capitulatie hetgeen dat overbleef. Kilwinger behaalde zijn tweede punt en is thans Laterveer gezelschap komen houden. Toch heeft het maar weinig ge scheeld of hy was alléén de hekke- sluiter gebleven. Op zeker moment stond Molenaar niet minder dan drie stukken voor. Hier heeft de Goudse speler ech ter meerdere steken laten vallen, want het staat wel vast dat winst mogelijk was. Belangrijk was de party Haasdonk contra De Kluijver. Er zyn in deze wed strijd n.l. niet veel spelers meer die nog niet geslagen zijn en deze party werd dan ook een eerste nederlaag voor de tot. heden goed spelende De Kluijver. Van Maurik, die lelijk ziek geweest is, haalde liefst twee partijen in, waarbij hij remise speelde met Van der Brug en verloor van De Kluijver. welke laatste daarbij een paar belangrijke punten in de wacht sleepte. De uitslagen van de 7e ronde zijn; Terlouw remise met- Bom; Van der Sluis wint van Mertens; Laterveer ver liest van Van Maurik; Van der Brug remise met De Vries; Haasdonk wint van De Kluijver: Kilwinger remise met Molenaar. Oude uitslagen Van Maurik verliest van De Kluyver; Van Maurik remise met Van der Brug. De stand is nu: 1. Terlouw 9 p. uit 7; 2. en 3. Van der Sluis en De Kluijver 8 Alphia definitief op tweede plaats (Van onze correspondent) Alphia heeft in Rotterdam niet al te veel moeite gehad om met 40 van EDS te winnen. Hierdoor zyn de Heulbcwoners op de tweede plaats onbereikbaar geworden en maken zy een goede kans volgend seizoen als derde klasser aan de competitie deel te nemen. Alphia nam de leiding, toen S. Bout hoorn plotseling met de bal vry voor doel kwam en hij het leer in de uiterste hoek schoot 01, Wel probeerden de blauw-hemden daarna met snelle uit vallen, meestal over de vleugels de Alphia-defensie aan het wankelen te brengen, maar in het uiterste geval toonde ook doelman Kramer zich be trouwbaar. Meerdere kansen tot doel punten werden aan de andere kant om zeep gebracht, waarbij men een enkele maal elkander dicht voor doel lelijk in de weg liep Na de thee was het al spoedig De Hertog die een snelle aanval over links goed door had en toen de bal voor het Rotterdamse doel zweefde wist hij na een tegenstander omspeeld te hebben, keihard in te schieten 02. Geruime tijd bleef hierna het spel op het middenter rein, waarby Alphia meestal de toon aan gaf. Toch bleven aanvankelijk doel punten uit. Toen De Hertog een kwar tier voor het einde de bal goed voor doel trok, wist S. Bouthoorn met een kei harde treffer voor de derde maal de roos te treffen 0—3. Even later volgde num mer vier, want de snel naar binnen ko mende De Hertog kopte uiterst tactisch uit de voorzet van Slagter de bal keurig in het net. Excelsior '20Alphen Geen doelpunten (Van onze correspondent) Noch Excelsior's noch Alphen kon het op het terrein van de eerste in Schiedam tot een geweldig doelpunt brengen. Wel wist Alphen door R. Tuinenburg te scoren maar de bal sprong van achter de doellyn terug in het veld en de scheidsrechter kon dit niet waarnemen, daar hy zich op de middeniyn bevond. De Schiedammers kregen na tien mi nuten spelen de eerste serieuze kans, maar het schot van de linksbuiten werd door Britsemmer keurig gestopt. Enke le aanvallen van Alphen liepen op niets uit, door dat de gastheren de buitenspel- val opzetten. Harde schoten van R. Tuinenburg en Ederveen gingen steeds naast of over. Toen R. Tuinenburg plot seling alleen voor de doelman verscheen speejde het effectvolle terrein hem par ten en rolde de bal naast het doel. Kort daarna beukte een schot van Tuinen burg keihard de lat. Doordat Enthoven bij een Schiedamse aanval de zaken te gemakkelijk opnam, kwam het Alphen doel nog in moeilykheden, maar geluk kig wist Britsemmer voor de oplossiyg te zorgen. In de tweede helft wogen beide par tyen goed tegen elkaar op, maar het spel van de aanvallers was over het al gemeen te doorzichtig, om tegen ver dedigers succes te hebben. Het spel be woog zich voornamelijk op het midden terrein. Kort voor het einde werd aan Alphen een duidelüke penalty onthou den, toen Van Leeuwen in het straf schopgebied bij een goede scoringskans ten val werd gebracht. De scheidsrech ter liet echter -ustlg doorspelen. Na af loop werden C ^rltsemmer en D. Yke- ma gehuloigu bloemen overhandigd ln verband mei net feit dat zij respec tievelijk hun 300ste en 250ste wedstryd voor Alphen hadden gespeeld. uit6 en 8 uit 7: 4. W.Roozenburg 7 uit 5; 5. Haasdonk 7 uit 6; 6. en 7. Mertens en De Vries 7 uit 7; 8. Van Maurik 6 uit 5; 9. Van der Brug 6 uit 6; 10. Bom 5 uit 4, plus hangp.; 11. Molenaar 4 uit 6; 12. Laterveer 2 uit 6; 13. Kilwinger 2 uit 7. De volgende ronde wordt Zaterdag a.s. gespeeld in Gouda in de achterzaal van café „Duijnstee". DAMESKAMPIOENSCHAP Voor het dames-damkampioenschap van Zuid-Holland wist mevr. Van der Kooi ook ditmaal haar party tot winst te voeren en wel tegen mevr. Van der Meulen uit Den Haag. Het schijnt trou wens dat de Rotterdamse dames over het algemeen sterker spelen, want me vrouw Struyck, van wie wy bericht ont vingen. dat zij aan deze wedstryden nog deze week gaat deelnemen, is eveneens Rotterdamse en staat bekend als de sterkste vrouwelijke beoefenaar van het damspel. Een a.s. officiële wereldkam pioene dus. Naar wij vernemen, zal de in uit zicht gestelde match tussen Piet Roo- zenburg, wereldkampioen dammen, en de Canadees Raoul Dagenais niet doorgaan. De Canadees zou al te hoge eisen gesteld hebben, eisen waaraan de internationale dambond financieel niet kan voldoen. Wel jammer, waar men algemeen zéér op deze ontmoeting gebrand was, terwijl Roozenburg had toegezegd voor deze match zijn isolement enige tijd te zullen laten varen. AUTOMOBILISME Bill Vukovich verongelukt De bekende Amerikaanse coureur Bill Vukovich heeft het leven verloren by een van de ernstigste ongelukken in de .geschiedenis van de 500 mylen race van Indianapolis, meetellend voor het wereldkampioenschap. Vyf wagens kwamen met elkaar in botsing. De wagen van Vukovich vloog in brand en men slaagde er niet in de onfor- tuinlyke coureur uit de vlammenzee te redden. Vukovich had de wedstrijd in 1953 en in 1954 gewonnen. Hij was ook ditmaal groot favoriet. Winnaar werd nu de Amerikaan Bob Sweikert aan het stuur van een John Zink Special. Hf) reed met een gemid delde snelheid van 206 331 km/u. Het ongeluk, waarby Bill Vukovich het leven verloor, gebeurde in de 57e ronde toen Vukovich juist het wedstrijd record voor de 125 mijl verbeterd had. Sportwagen races te Zandvoort De uitslagen van de Zondag ten aan- schouwe van 10.000 toeschouwers op het circuit van Zandvoort gehouden Sport wagenraces luiden: Groep 1, 18 ronden 75.50 km: l. J. Vetter (MG) 42 56.4 (105.484 km); 2. J. Martens (Fiat) 42.56.5 (105.483 km); 3. H. G. Rrndt (Panhard) 43.28 8 (104.174 km)- 4. J. Flinterman (DKW) 43.33.5 (103 958 km) en 5. I Langestraat (Pan hard) 44.03.6 (102.755 km). Snelste ron. de; H. G. Arndt in 2.20.3 (107.588 km). Groep 2, 20 ronden 83.86 km: 1. H. Maasland (Ferrari) 40 47.4 (123.322 km); 2. F. Eschauzler (MG Spec) 41.15.6 (115 846 km) en 3. D. B. Gast (MG Spec) in 41.39.1 (114.615 km). Snelste ronde voor Maasland in 1 59 (126 846 km). Groep 3, 18 ronden. 75.50 km: 1. j. Martens (Aston Martin) 38.46.2 (116.832 km); 2. Jhr. De Pesters (Triumph) 39.06.8 (115.757 km); 3. W. Schorr (Lan cia) 39.33.1 (114.267); 4. A. Slotemaker (Triumph) 39.49.3 (113.682 km). Snelste ronde voor Martens in 2.05.4 (120.373 km). Groep 4, 22 ronden, 92.25 km: 1. W. J. Tak (Ferrari Monzo) 42.48.1 (129.311 km); 2. A .E. Slotemaker (Jaguar) 44.29.7 (118.762 km). Snelste ronde voor Tak in 1.53.5 (132.993 km). Buiten me- dedinging; H. Hutchinson (Cooper Mark 9i 42.50.7 (129.175 km) en Lex Beels (Cooper Mark 9) 43.58.1 (125.894 km). ATHLETIEK lharos verbetert record op 2 mijl Tijdens atletiekwedstrijden, gehouden in het kader van de Britse Spelen in het stadion van White City. heeft de Hon gaar Lajos Iharos op de 2 mijl een tyd genoteerd van 8 min. 33.4 sec., waarmee hij het wereldrecord, dat sinds 26 Aug. 1952 met 8 min. 40,4 sec. op naam stond van de Belg Gaston Reiff. met niet min der dan 7 sec. verbeterde. De Brit Ken Wood werd tweede in 8 min. 34.8 sec. zodat ook hij ruim be neden het wereldrecord van Reiff bleef. Van der Zande won te Bergen op Zoom Over een parcours van ongeveer 7 km. is in de straten van Bergen op Zoom een nationale 25 km-loop gehouden. Janus van der Zande liep, zodra de athleten het grasveld waar de start plaats vond hadden verlaten, uit en verhoogde geleidelijk zyn voorsprong tot meer dan 3 minuten. De uitslag luidde: 1. Janus van der Zande (Olympia '47. Halsteren) 1 uur 25 min. 53.9 sec; 2. Van der Linden (Holland, Leiden) 1.28.57; 3. Huj'gens (Olympia '47, Halsteren) I.29.59, 4. Van Ginkel (GAC, Hilversum) 2.32.12; 5. Petit (Olympia '47, Halsteren) 1.32.38; 6. Smits AAV '36. Alphen) 1.32.55; 7, Besters (Olympia, Halsteren) 1.35.10. HOCKEY VENLO KAMPIOEN Door een 51 zege op Union is Venlo nationaal hockeykampioen geworden. Ongeveer 95.000 toeschouwers heb ben in Boedapest gezien, hoe het Hon gaarse voetbalelftal een 31 overwin ning op Schotland behaalde Rij de rust stonden de Schotten met 10 voor. De Tsjechische athleet Emile Za- 'opek heeft te Brno op de 5000 meter nen nederlaag geleden. Zyn landgenoot Jll Sperger ging met 60 meter voor sprong op Zatopek in 14 min. 10 sec. over de eindstreep. Zatopek liet 14 min. 19,6 sec. afdrukken. WIELRENNEN Ronde van Itali; Het klassement van de 14» AnconaCervia 168 km) luidt- V 1. Mdnardl (It) 4.19.16; 2. Rain z.t.3. Zucconelli (It) z.t.; 4 pf'. (It) z.t.; 5. Pezzi (It) 4.31.56' 6 S (Zwits) 4.22.06 8. MeiU (Zwits) Bertoglio (It) z.t.; 10. Baron! m?; lil. Iturat (Sp) z.t.; 12. Boni ut) 1 Falasco (It) zt.; 14. Dall'Agata (n~: 15. Nencini (It) z.t.; 16. Ciolli fit1 17. Aureggi (It) z.t.; 18. Content z.t.; 19. De Cock (Bi z.t.; 20. Vat ft Ml nen (Ned) z.t.; 21. Moser at) Geminiani (Fr) z.t.; 23e ex aean.ï peloton renners bij wie De Groot isl Wagtmans (Ned) en Voorting ty„ dezelfde tijd, Jules Maenen (Nat,"' 51e in 4.27.46 en Thys Roks in 4.35.49. "Ml 4# De uitslagen van de vijftiende ft een tijdrit over 50 km. van Cer.is Ravenna, luidt; 1. Fornara (It) 1 uur 7 min (gem. snelheid 44.236 km/u)- 2 r, It) 1.08.00; 3. Magni (It) 1 0818 4i filippis (It) 1.08.49; 5. Koblet 'iZt! W 1.08.53; 6. Coletto (It) 1.09.20 7 v.."i (It) 1.09.21; 8. Boni (It) 1.09.25 Vu - (It) 1.09.40; 10. Messina at) ïoav" Wagtmans (Ned) 1.10.15; 19 vUr, (Ned) 1.12.01; 31. De Groot 112V titr Van Breenen 1.14.31; 80. Maenen li Roks 1.18.28. Het klassement van de van Ravenna naar Lido Jesolo ovr1' km luidt: 1. Benedetti (It) 6.45.37; 2 Co.* (It) z.t.; 3. Albani (It) z.t. 4 (Zwits) z.t.; 5. Koblet (Zwits) v. Messino (It) z.t. 7. Ciancola Ut) u- Fantini (It) z.t.; 9. Daan de Groots*!," z.t. 10. Van Kerkhoven (B) z.t.- li 'q rit Voorting (Ned) z.t.; 15. ex aequo. Ie overige renners onder wie de Kei landers Roks, Van Breenen en Maffl Het algemeen klassement na de étappe luidt: 1. Nencini (It) 79 uur 54 min«» iffl 2. Geminiani (Fr) op 43 sec- 3 jju 1» (It) op 1 min 29 sec; 4. Coppi atla min 42 sec; 5. Coletto (It) op 3 mi? sec; 6. Moser (It) op 3 min 53 sk- Wagtmans (Ned) op 4 min 10 sec' Fornara (It) op 5 min 8 sec; 9, (It) op 7 min 2 sec; 10. Voorting (ft ëi op 9 min 51 sec; 13. Van Breenen ia 10 op 12 min 34 sec; 16. Koblet (Zwlti)i 1* 16. min 44 sec; 50. Daan de Groot (Jij ld 80.38.11; 78 Thys Roks Ned 1 8l(«j tl 84. Jules Maenen (Ned) 81.26.27. is Krijn Post optiiem kampioem Voor de vierde maal In success! li Krijn Pos.t uit Nieuw Vennep ln Wyde Wormer wielerkampioen 1 Noord-Holland der amateurs gewori V Post maakte deze titel tot een feit do na 170 km in de eindsprint te zegevier - De uitslag luidt: 1. K. Post (Nieuw Vennep) 170 ka 4 uur 17 min. 31.0 sec.; 2. C. Kayer (Zt dermeer); 3. B. Lute CsGraveland); W. Snijders (Halfweg)5. A. ce Hoi (Amsterdam); 6. W. Bogers (NieuwVe nep); 7. J. Rol (Alkmaar); 8. M Xe man (Amsterdam); 9. A. Gelden* f: (Beverwijk); 10. P. Smit (Amsterdu allen in dezelfde tyd als de winnas.-. Provinciale titel voc v. Steenselen Zaterdagmiddag is te Stompwjjk provinciaal wielerkampioenschap Zuid-Holland voor amateurs verre renners startten voor deze wegwediü over 170 km. Het parcours dat 17 b lang was, moest 10 maal worden 1! 1 legd- n Dat de wedstryd hoge eisen stelde si de capaciteiten der renners bleek uil i zeer grote aantal uitvallers, slecntsl deVnemers passeerden de eindstreep. Winnaar en kampioen van Zuld-Hi! land werd Van Steenselenult Mijnfljf;, renland, die na 4 uur 46 min. 4 finish passeerde, met een vo van ruim 100 meter op het peloton. De uitslag luidde verder: 2. H. Scholten (Den Haag); 3.P.KMJ man (Den Haag) 4. J. van der Putti (Den Haag); 5. A. van Wetten (Noord wijkerhout)6. S. de Jager (Hoog Bib land); 7. T. van der Knaap (PoeléüÖ 8. A. Wallet (Leimuiden). A. F. Knappert nationaal golfkampioen A.F. Knappert van de Eindhoven Golf Club heeft op de banen vanu Rosendaelsche Golfclub te Arnhem Nederlands kampioenschap voor au teurs (heren) behaald. De beslissing tussen A. F. Knappert en zijn tegenstander A. M. Bona (Utrechtsche Golfclub „De Pan") viel® de 20ste hole. Het zag er in het begin van de stryd naar uit, dat Knappert met «e straatlengte zou winnen. Na vijf boa was Knappert al 5 up. Maar Bonen l» zich hierdoor niet intimideren Me! ea onverstoorbare vechtlust speelde Bona door en hy kwam zelfs op de 1« DM all square. Op de 19e hole was hel era eens all square, maar op de 20ste ra Knappert door een perfecte birdie pleit in zijn voordeel te beslissen. Courses Mereveli De uitslagen van de gisteren geboiM draverijen te Mereveld lulden: Blokzljlprljs. 2100 m: 1. Toomel D (S Bloemsaat) 3.04.5 (1.27.9); 2. Ttsrl»»i 3 Sammy Mars. Tot.: w. 12 50, pi. n-- f 1.20. f2.20, gek. f5, cov. f4.50. Rlgtersbleekprljs, 2100 m, voor ryders: 1. Parel Holland C. (W J A,. SchUndel) 3.00.7 (1.25 3); 2. Qu'VV* Ion; 3. Opveger. Tot.: w. f5.70, P' 11 f 1.50, f 1.90, gek. f21, cov. f 3.90 Dedemsvaartprljs, 1760 m: 1 Tci™ Mars (G. Brouwer) 2 34.8 (1.27-); de van Zora; 3. Tlra. Totw 1 pl. f7.10, f4.40. gek. f 107.40, cov. 1-^ Olstprljs, 2100 m: 1 Sally HervwW (B. Dapper) 3.07.9 (1.29.5); S 3. Royal Brooklyn. Tot.: w. flj. P' 14.70, f5.60, gek. f 18.20. COV. (15 Wljheprys. 2200 m: 1. i vra) 3.11.7 (1.27.3); t gershof; 3. Reine Neosiho. Tot pl. f 1.40, f 1.70, f2. gek. f9 90, cov. Raalteprfjs. 2200 m: 1 Odylla 0-'Jn, J 3.10.1 (1.26.5); 2. Prince Malre; a. «n Tot.: w. f7.80, pl. f3.10. f4.80, CO»-" gek. f 44.70. Nederlandse SpoorwegenpriJs, le heat, 1. Quick Star (P. HeynW (1.23.2); 2. Martini Spencer: 3.Q%» Tot w f 2.60, pl. f 1 30. f 1.60. w f4.60. gek. f6.70. 2e heat: 1 Martini Spencer (J 2.22.3 (1.23.8); 2. Quick Star; S. Spencer. Tot.: w. f3.20, pl. f»-50- gek. f3.30. cov. f3.50. Hasseltprys. 2600 m: 1 Nel'" (T. A. v. d. Veen) 3.38 6 (1 23.4): 3 Jellico. Tot.: w. f9.50. pl. fJ-w' cov. f 3.70, gek. f 10.20.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 8